11.Aaron Pettway

Re: Aaron Pettway

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τρί 17 Ιαν 2012, 16:40

Αυτα τα βιντεακια δεν μπορούν να πουν πολλά πράγματα. Είναι 5-10 λεπτά με τις καλύτερες στιγμές κάποιου παίκτη. Αν είχα χρόνο θα έφτιαχνα ένα για τον Καλλε που θα έδειχνε υπερπαίκτης...
Μόνο όταν τον δούμε θα τον κρίνουμε και πάλι όχι αμέσως (εκτός κι αν είναι λιθουανός :shock: )
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Aaron Pettway

Δημοσίευσηαπό ronaldo » Τρί 17 Ιαν 2012, 16:53

μα ειναι υπεραπαιχτης ο καλες!! :D πλακα κανω ενταξει

παντως μπορει και να μαθει μπασκετ καποια στιγμη και να μας εκπληξει ολους
εχει προσοντα αθλητικα να γινει καλος παιχτης
απλα ηταν λιγο εως πολυ ασχετος με το αντικειμενο ειδικα περυσι
φετος καπως βελτιωθηκε(ας πουμε)
Άβαταρ μέλους
ronaldo
 
Δημοσιεύσεις: 1604
Εγγραφή: Τρί 08 Απρ 2008, 23:13

Re: Aaron Pettway

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 17 Ιαν 2012, 17:22

kostasff έγραψε:Αυτα τα βιντεακια δεν μπορούν να πουν πολλά πράγματα. Είναι 5-10 λεπτά με τις καλύτερες στιγμές κάποιου παίκτη. Αν είχα χρόνο θα έφτιαχνα ένα για τον Καλλε που θα έδειχνε υπερπαίκτης...
Μόνο όταν τον δούμε θα τον κρίνουμε και πάλι όχι αμέσως (εκτός κι αν είναι λιθουανός :shock: )


1. σε προκαλώ :mrgreen:
2. γνωρίζετε κάποιον άμπαλο παίκτη της εθνικής λιθουανίας με θητεία στην acb?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Aaron Pettway

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τετ 18 Ιαν 2012, 00:36

palok έγραψε:
[youtube]M25MAPcjD2A&feature=player_embedded#![/youtube]

Τώρα το είδα. Καλά, αν τα γήπεδα δείχνουν το επίπεδο του πρωταθλήματος τότε πρέπει να πάμε πολύ κάτω....
Το πρώτο που εμφανίζεται δεν είναι ούτε σχολικό. Στο 1'44 στο Κολοσσιαίο παίζουν.... :mrgreen:
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Aaron Pettway

Δημοσίευσηαπό Iznogoud » Τετ 18 Ιαν 2012, 01:11

ronaldo έγραψε:
παντως μπορει και να μαθει μπασκετ καποια στιγμη και να μας εκπληξει ολους

)

όταν συμβεί αυτό, τότε ο καιρός γαργάρ εγγύς.
21/12/2012... :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
Iznogoud
 
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2012, 11:54

Re: Aaron Pettway

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τετ 18 Ιαν 2012, 01:23

Αυτό είναι ένα πρόβλημα του φόρουμ και των φιλάθλων γενικότερα. Ξεχνάμε ότι από την θεωρία στην πράξη μπορεί να υπάρχει ένα χάος. Λέμε λοιπόν.: μπορεί να βελτιωθεί ο καλλές, παίξε με τους νέους και μπορεί να βγάλεις έναν νέο βασιλειάδη-βασιλόπουλο κλπ, πες ρε μπάνε στον κόσμο ότι θα κάνεις ομάδα με 50 χιλιάρικα και αυτός θα αγκαλιάσει την ομάδα, θα γουστάρει τους νέους και θα γεμίσει το παλατάκι. 99% η ομάδα θα αλλάξει κατηγορία και όλοι μας θα ξεχάσουμε τι λέγαμε, κάνοντας έντονη κριτικά με τα άχρηστα πιτσιρίκια που μας έφερε ο μπάνε, τι το θέλουμε αυτό το κρέας που τόσα χρόνια δεν βελτιώνεται (αλλά κάνει και βήματα πίσω) και πως μίκρινες έτσι την ομάδα ρε μπάνε! Καλός σαν παίκτης αλλά έβαλες ταφόπλακα σαν πρόεδρος......
Υ.Γ. Τα έγραψα κάπως νυσταγμένος.... :mrgreen:
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Aaron Pettway

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 18 Ιαν 2012, 01:34

εγώ θα το δεχτώ Κώστα αυτό που λες (ας θεωρήσουμε οτι οι φίλαθλοι και οι φορουμίστες δεν έχουμε ιδέα από τη θεωρία στην πράξη και απλά ψοφάμε για κριτική). έχεις αναρωτηθεί ποτέ για ποιόν λόγο ας πούμε ο Ζαγοράκης διαχειρίζεται έσοδα 22 μύρια το χρόνο (όσα δηλαδή μία μεγάλη εταιρεία και με αρκετό προσωπικό)? επειδή ήταν καλός άνθρωπος ή ποδοσφαιριστής? Και μην μου απαντήσεις οτι είχε οικονομικό διευθυντή καθηγητή του ΑΠΘ...

PS: δηλαδή μία μόδα στην Ελλάδα και δη στον ΠΑΟΚ είναι οτι για όλα φταίνει οι φίλαθλοι. Αλλά μήπως τελικά δεν είναι έτσι? ... :?

Α, τσιμπάω και μία :redcard: μόνος μου για το offtopicQ

PS: ααρον παιχταρά μου, ontopic :nairepaok:
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Aaron Pettway

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τετ 18 Ιαν 2012, 01:40

Δεν έχει (τόσο) σχέση με το αν έχουμε ιδέα από τη θεωρία στην πράξη αλλά με το ότι έχουμε στο μυαλό μας ένα ιδανικό σενάριο που ίσως κάπου να δούλεψε και λέμε να κάνουμε κι εμείς το ίδιο περιμένοντας τα ίδια αποτελέσματα. Δεν γεννιούνται όμως κάθε μέρα γιουγκοπλάστιγκες, ούτε παίρνει κάθε χρόνο η Λάρισα το πρωτάθλημα........ 8-)
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Aaron Pettway

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τετ 18 Ιαν 2012, 01:48

Να αναφέρω κι ένα παράδειγμα, ότι περιμένουμε ακόμα να βελτιωθεί ο καλλές. Αυτή η θεωρία υπάρχει περίπτωση να πραγματοποιηθεί????
Ε, ρε και με πετύχει στους δρόμους της Λάρισας ο Νίκος!!! Μαύρο θα με κάνει.
Παικταράαααααα μου :nairepaok:
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Aaron Pettway

Δημοσίευσηαπό Stepas » Παρ 20 Ιαν 2012, 02:40

Ο νεοαποκτηθείς παίκτης του ΠΑΟΚ, Ααρον Πετγουέι, μίλησε σήμερα για τις πρώτες του εντυπώσεις από την παρουσία του στο "Δικέφαλο" και δήλωσε έτοιμος να βοηθήσει.

Οι δηλώσεις του Άαρον Πετγουέι στο contra.gr:

Αρχικά είπε ο Αμερικανός σέντερ: "Δεν ήξερα κάτι για τον ΠΑΟΚ πριν έρθω, ήξερα μόνο Ολυμπιακό και Παναθηναϊκό. Θεωρώ πως μπορώ να βοηθήσω στην άμυνα, να δώσω ενέργεια κοντά στο καλάθι και φυσικά να βοηθήσω και στα ριμπάουντ".

Για το αν τον απασχόλησε η οικονομική κρίση: "Εντάξει είναι ένα θέμα που με απασχόλησε μίλησα όμως με τον ατζέντη μου και μου είπε πως ξέρει για τον ΠΑΟΚ. Θεωρώ πως δεν θα έχω κάποιο πρόβλημα. Με ενδιαφέρει να δω την Θεσσαλονίκη, να δώ τα μνημεία της και γιατί υπάρχει αυτό το πρόβλημα με την οικονομική κρίση".

Για το πρώτο του 24ωρο στον ΠΑΟΚ: "Αυτό που έμαθα είναι ότι πρόκειται για μια ομάδα με ιστορία, τόσο ο σύλλογος όσο και η πόλη έχει μπασκετική παράδοση και ξέρω πως ο ΠΑΟΚ έχει πολύ μεγάλη βάση φιλάθλών".

Για τις πρώτες του εντυπώσεις από τον "Δικέφαλο": "Είναι ακόμη νωρίς για να σχηματίσω άποψη για την ομάδα. Βέβαια αυτό που κατάλαβα είναι ότι η ομάδα θέλει ενέργεια κοντά στο καλάθι και βοήθεια αμυντικά".

Για το αν είναι έτοιμος: "Είμαι εντάξει. Οι προπονήσεις με τους Γουίζαρντς με βοήθησαν, είμαι καλά στην φυσική κατάσταση. Το μόνο θέμα ήταν το ταξίδι, η κούραση, δεν έχω κάτι άλλο".

Για το αν θα παίξει με Καβάλα: "Εγώ θα προσπαθήσω αλλά είναι θέμα προπονητή".

Από την κεντρική
Άβαταρ μέλους
Stepas
 
Δημοσιεύσεις: 424
Εγγραφή: Τρί 01 Ιούλ 2008, 15:37
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Aaron Pettway

Δημοσίευσηαπό kostasff » Παρ 20 Ιαν 2012, 09:01

Aaron Pettway έγραψε:Για το αν τον απασχόλησε η οικονομική κρίση: "Εντάξει είναι ένα θέμα που με απασχόλησε μίλησα όμως με τον ατζέντη μου και μου είπε πως ξέρει για τον ΠΑΟΚ. Θεωρώ πως δεν θα έχω κάποιο πρόβλημα.

Ποιον έχεις ατζέντη και σου έδωσε το ok????

Aaron Pettway έγραψε:ξέρω πως ο ΠΑΟΚ έχει πολύ μεγάλη βάση φιλάθλών".

Τα παιχνίδια με την ρούλα, τον γαυρο και τον βαζελο έγιναν οπότε εσύ μάλλον δεν θα τους δεις ποτέ... 8-)
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Aaron Pettway

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Κυρ 22 Ιαν 2012, 19:15

καλος στην αμυνα...κτ αλλο δεν εδειξε...δεν πηρε καλες θεσεις να ζητησει μπαλα κατω απο το καλαθ .κτ αλλο δεν εδειξε,
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Aaron Pettway

Δημοσίευσηαπό desperando » Κυρ 22 Ιαν 2012, 19:31

αρκετα καλο πρωτο παιχνιδι, εδειξε ακριβως αυτα που λεγαμε οτι θα δωσει στην ομαδα, επαιξε καλη αμυνα εδωσε καλα σκριν ψηλα και εδειξε οτι επιθετικα μπορει να δωσει ποντους απο πικ εν ρολ ή μετα απο επιθετικο ριμπαουντ.
σε γενικες γραμμες ειμαι ικανοποιημενος απο την παρουσια του
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Aaron Pettway

Δημοσίευσηαπό trel@menos » Κυρ 22 Ιαν 2012, 19:35

φαση ειχε στο τελος που κερδιζει βολες ο καλαμποκης και παει παιρνει τη μπαλα ταχα για να τις εκτελεσει αυτος. :lol:
φαινεται ωραιος χαρακτηρας. τωρα στο αγωνιστικο, με τα παιχνιδια θα βρει ρυθμο.
Άβαταρ μέλους
trel@menos
 
Δημοσιεύσεις: 2506
Εγγραφή: Τρί 01 Ιούλ 2008, 08:12

Re: Aaron Pettway

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Κυρ 22 Ιαν 2012, 19:38

Λίγο πολύ αυτά... μια παρατήρηση "Λεμούριου" (όσοι πατάνε πόδι κατάλαβαν) :
σε 2 αμυντικά ριμπάουντ σηκώθηκε και σκέπασε το καλάθι , ακριβώς αυτό που κάνει ένας σέντερ 2,11... που δεν το είχαμε χρόνια τώρα.
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2250
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Παίχτες ομάδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης