11.Aaron Pettway

Re: Aaron Pettway

Δημοσίευσηαπό mythos » Δευτ 16 Ιαν 2012, 22:31

Παντως για να μην ειμαι αδικος πιστευω οτι θα βοηθησει σε ριμπαουντ και ταπες.
Ειδικα στα ρμπαουντ εχουμε τρομερο προβλημα αφου ο πρωτος ριμπαουντερ εινα ο γκιντενς :o
Απο την αλλη η χρονια δειχνει να ειναι ηδη χαμενη...
Ελπιζω να μην εδωσαν πολλα...
mythos
 
Δημοσιεύσεις: 244
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 12:46

Re: Aaron Pettway

Δημοσίευσηαπό kostasff » Δευτ 16 Ιαν 2012, 22:46

Ο Πέτγουεϊ την Τετάρτη στην Θεσσαλονίκη

Τη συγκεκριμένη μέρα θα βρίσκεται στην πόλη ο Αμερικανός, ο οποίος μαζί με τον Ντούβνιακ αναμένεται να είναι διαθέσιμος για το ματς με την Καβάλα


Την Τετάρτη (18/1) το μεσημέρι θα βρίσκεται στην Θεσσαλονίκη ο Αάρον Πέτγουει. Ο Αμερικανός θα βρίσκεται στις 13.35 στο αεροδρόμιο "Μακεδονία" και θα είναι διαθέσιμος για το ματς με την Καβάλα αρκεί να έρθει το "letter of clearance" του.


Αυτό αναμένουν στο ΠΑΟΚ και όσον αφορά τον Ούρος Ντούβνιακ (ίσως έρθει την Τρίτη) και ο "Δικέφαλος" αναμένεται να παρουσιαστεί με νέο πρόσωπο στο ματς με την Καβάλα.

Ενδεχόμενο ενίσχυσης δεν φαίνεται να υπάρχει αφού δεν περισσεύουν χρήματα, ενώ στον ΠΑΟΚ τονίζουν πως δεν θα υπάρξει και θέμα φυγής άλλων παικτών (πλην του Ράιτ).
http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBask ... 78875.html
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Aaron Pettway

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 16 Ιαν 2012, 22:55

ε δε νομίζω να αφήσουμε θέση κενή αμερικανού. έστω και το μάρτη κάτι θα πάρουμε, δεν μπορεί. :nairepaok:
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Aaron Pettway

Δημοσίευσηαπό Tetradje » Δευτ 16 Ιαν 2012, 23:12

Οταν ημουν πιτσιρικας τους ειχα πρηξει στο σχολειο οτι εκανα Hi-5 με τον Πετγουεη!Βρειτε και εναν... Ραντ ή εστω Βαρνερ για τη θεση του Ραϊτ και ειμαστε μια χαρα!
Άβαταρ μέλους
Tetradje
 
Δημοσιεύσεις: 1029
Εγγραφή: Πέμ 13 Δεκ 2007, 21:10

Re: Aaron Pettway

Δημοσίευσηαπό kostasff » Δευτ 16 Ιαν 2012, 23:37

Με την ηλικία που έχουν πιθανότατα να αποτελούν στόχο της ομάδας. Ειδικά αν προέρχονται από τραυματισμό!
:opaokara:
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Aaron Pettway

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Δευτ 16 Ιαν 2012, 23:54

πήρα την στρατηγική απόφαση να εμπιστευτώ το σκάουτιγκ αυτή τη φορά και να στηρίξω τον Άαρον με όλες μου τις δυνάμεις...το παλικάρι 32 είναι, σιγά την ηλικία, τον περνάω κι ακόμη παίζω μια χαρά :D :D
επειδή όμως θα καρφώνει σαν τρελός όταν ο σερβάκος του περνάει αλά Νας ασίστ και επειδή αρκετούς Χάρισον(Αύγουστο) και Φάντερμπεργκ έχω χορτάσει να καρφώνουν τόσα χρόνια χωρίς να κάνουν τίποτα άλλο, δεν ξέρω μου ξυπνάει και συναισθηματισμό το επώνυμο του πρώτου μαύρου στα Ελληνικά γήπεδα που φορούσε τα περικάρπια ψηλά στον αγκώνα και όχι στον καρπό...

ερώτηση:στο σύγχρονο μπάσκετ υπάρχουν Ράντ και Άγκρουμ/Στιβ Μπαρτ και πολυβόλα των 40+ πόντων;
αυτός που με είχε τρομάξει με την απόλυτη αποτελεσματικότητα ήταν εκείνος του Αιγάλεω που πήγε Ιταλία...τέτοιο παίκτη (Μονρό στο καλύτερο) να έβλεπα να παίζει για μας και τίποτα δεν ήθελα... (όχι ο Μάρσαλ δεν ήταν τέτοιο πολυβόλο, είχε εκπληκτικά 5λεπτα αλλά όχι 40' καλής απόδοσης..)

..και κάτι άλλο:η μεγάλη Γιουγκοσχολή δεν βγάζει πια παίκτες Τρέλεβιτς να βρούμε κι εμείς έναν; πρόεδρε εδώ σε θέλω...
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2252
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Aaron Pettway

Δημοσίευσηαπό denis » Τρί 17 Ιαν 2012, 00:01

Ρε πάμε για 4 σελίδα και ακόμα δεν ήρθε ο άνθρωπος :lol: :lol:
Πριν τον χαρακτηρίσουμε σκεφτείτε 1)ήρθε σε θέση που δεν είχαμε 2)στοιχίζει λιγότερο από Γκορί άρα εξυγίανση
ΠΑΟΚ παντού αλλά στο ΜΠΑΣΚΕΤ 1926 φορές παραπάνω
Μακριά οι ποδοσφαιροΚΆΦΡΟΙ από το ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΟΥ. 4+2+2 αγωνιστικές (για μια χρονιά)ήταν αρκετές
Με Μπάνε Σούλη και Μάτζικ δεν υπάρχει λόγος να μην πάρεις διαρκείας
Άβαταρ μέλους
denis
 
Δημοσιεύσεις: 695
Εγγραφή: Παρ 21 Αύγ 2009, 16:24
Τοποθεσία: Ωραιόκαστρο

Re: Aaron Pettway

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 17 Ιαν 2012, 00:42

λογικά πρέπει να ναι όλα τα καλάθια της καριέρας του. δεν εξηγείται αλλιώς πώς με τέτοια πρoσόντα δεν έχει για πλάκα σε μεσαία πρωταθλήματα 15 πόντους-10 rebounds...

[youtube]M25MAPcjD2A&feature=player_embedded#![/youtube]
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Aaron Pettway

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 17 Ιαν 2012, 00:45

Εγω αυτο που θελω ειναι να προσφερει τουλαχιστον αμυντικα και να μπορει να σταθει αξιοπρεπως για 25-30 λεπτα στο παρκε.
Δεν θα αντεξω αλλο χελιγουελ αντριουδεινοσαυρο και καλε.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Aaron Pettway

Δημοσίευσηαπό free4 » Τρί 17 Ιαν 2012, 02:39

To ποσοστο για σπασιμο ταμπλο ποσο δινει?? :lol: :lol:

Επιτελους κανονικος ψηλος..
Ελπιζω να ειναι τολαχιστον σαν τον μαυρο του αρεως...
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Aaron Pettway

Δημοσίευσηαπό desperando » Τρί 17 Ιαν 2012, 02:48

απο σωματικά προσοντα ο παικτης ειναι αυτο που ονειρεύονται καποιοι και οσο και αμπαλος να ειναι δειχνει οτι μπορει να παιξει πολυ καλα το πικ εν ρολ βεβαια θα μου πεις με ποιον? ας ελπισουμε ο ντουβνιακ να μπορει να παιξει, οσο για την αμυνα μονο τα αθλητικα του προσοντα θα βοηθησουν πολυ και θα απελευθεροσει τον δημο και τον γκιντενς
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Aaron Pettway

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 17 Ιαν 2012, 11:03

πάντως απο τα video μόνο άμπαλος δε δείχνει για 2.11 (hook αριστερό-δεξί, πλάτη, καλό pick@roll). αν και όπως είπα και πρίν, αυτό είναι το παράδοξο, πώς ένας παίκτης με τέτοια χαρακτηριστικά δεν έχει αξιόλογη καριέρα... :?

PS: θα συμφωνήσω φυσικά 100% για το pick@roll. it takes two baby... ;)
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Aaron Pettway

Δημοσίευσηαπό die8nhs » Τρί 17 Ιαν 2012, 14:10

Δεν ξέρω τι λέτε παιδιά, αλλά εμένα μου θυμίζει κάτι απο Κόνραντ Μακρει.

ΔΕν έχει την τρομερή τεχνική, ούτε το σουτ που σκοτ΄ωνει τον αντίπαλο απο τα τέσσερα πέντε μέτρα και τις κινήσεις ενός σέντερ ή πάουερ φόργουορντ.

Αλλά αν πάρει την εσωτερική απο τον ψηλό σκότώνει χωρίς δισταγμό. Είναι δυνατός με πολύ καλό άλμα και πολύ ευέλικτος. Μετά απο καιρό έχουμε γρήγορο σέντερ. Έτσι για να γουστάρουμε και λίγο.
Άβαταρ μέλους
die8nhs
 
Δημοσιεύσεις: 258
Εγγραφή: Τετ 13 Ιαν 2010, 02:03

Re: Aaron Pettway

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Τρί 17 Ιαν 2012, 15:00

Μακρει σακλφορντ απο τα ωραια διδυμα...
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Aaron Pettway

Δημοσίευσηαπό Ivan_4 » Τρί 17 Ιαν 2012, 16:34

Πάλι από σβέρκο ψωνίσαμε... Γαμώ την φτώχεια μας...
Άβαταρ μέλους
Ivan_4
 
Δημοσιεύσεις: 629
Εγγραφή: Σάβ 29 Μάιος 2010, 02:05

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Παίχτες ομάδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες