Corey Maggette

Re: Corey Maggette

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Κυρ 04 Σεπ 2011, 21:32

Στον Βλαχόπουλο σήμερα είπαν ότι όχι μόνο δεν απομακρύνθηκε η περίπτωση του, αλλά ότι ο Μάνατζερ του δε ταξίδεψε στην Αμερική μαζί με τον Μαγκέτι, αλλά έμεινε στη Θεσσαλονίκη για να συζητήσει με τη διοίκηση, με ότι συνεπάγεται αυτό.

Πάντως η απόφαση αφορά αποκλειστικά τον παίχτη και θα κριθεί σε πολύ μεγάλο βαθμό από τη συνάντηση της Τετάρτης στο ΝΒΑ για το λοκ-άουτ και τις αποφάσεις που θα παρθούν εκεί. Μέχρι Τετάρτη-Πέμπτη θα τον περιμένουμε, αλλιώς η διοίκηση από ότι είπαν έχει έτοιμο παίχτη για εναλλακτική. Είπαν και άλλα, όμως δε τα άκουσα, αν τα πέτυχε κανείς το μεσημέρι ας πεί..
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

Re: Corey Maggette

Δημοσίευσηαπό Lord » Κυρ 04 Σεπ 2011, 21:36

ABALAEA2 αν δεν κλείσει τελικά αναλαμβάνεις πλήρη ευθύνη ... :twisted:
ΠΑΟΚ ο ένας,στον κόσμο άλλος κανένας..
ΠΑΟΚ γιατί,γιατί μας βγάζεις την ψυχή...
Άβαταρ μέλους
Lord
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Δευτ 27 Οκτ 2008, 23:40
Τοποθεσία: Ξεσαλόνικα

Re: Corey Maggette

Δημοσίευσηαπό Vet_eranos » Δευτ 05 Σεπ 2011, 15:12

Maggette toured the team's facilities, met members of the organization, and was welcomed by a mob of fans who chanted his name and set off fireworks. He's still trying to insure his contract, but the deal in Greece sounds ripe -- he'll make roughly $415,000 per month, while receiving a portion of jersey and memorabilia sales. Sep 3 - 12:25 PM


οικονομικες λεπτομερειες της συμφωνιας...

300.000ευρω/μηνα περιπου συν τις πωλησεις που θα κανει..

http://www.rotoworld.com/recent/nba/617/corey-maggette
Vet_eranos
 
Δημοσιεύσεις: 725
Εγγραφή: Τρί 01 Ιαν 2008, 22:11

Re: Corey Maggette

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 05 Σεπ 2011, 15:23

300 χιλιάρικα το μήνα? χμμμμ. κάτι παραπάνω πρέπει να ξέρουν αυτοί. αν σκεφτείς οτι Χ2 το ποσό είναι δεν είναι το συνολικό μπάτζετ της ομάδας για 10 μήνες...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Corey Maggette

Δημοσίευσηαπό Ivan_4 » Δευτ 05 Σεπ 2011, 15:27

Έρθει δεν έρθει, μόνο με αυτά που είπε, εμένα με κέρδισε.
Corey ψυχάρα, για πάντα ΠΑΟΚάρα!!!
Άβαταρ μέλους
Ivan_4
 
Δημοσιεύσεις: 629
Εγγραφή: Σάβ 29 Μάιος 2010, 02:05

Re: Corey Maggette

Δημοσίευσηαπό keeper4 » Δευτ 05 Σεπ 2011, 15:28

ετσι τους λεει ρε, γιατι αλλιως θα αρχισουν να τον ψαχνουν για ναρκωτικα.... :opaokara:
Για να αλλαξεις τον κοσμο αλλαξε πρωτα τον εαυτο σου...
Άβαταρ μέλους
keeper4
 
Δημοσιεύσεις: 215
Εγγραφή: Δευτ 22 Μαρ 2010, 13:11

Re: Corey Maggette

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 05 Σεπ 2011, 15:36

χαχαχα :mrgreen: :opaokara: :nairepaok:
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Corey Maggette

Δημοσίευσηαπό free4 » Δευτ 05 Σεπ 2011, 21:23

http://www.paokwebtv.com/index.php/othe ... tball-news

"Ελπίζω όλα να εξελιχθούν καλά"


Ο Αμερικανός σούπερ σταρ του NBA μίλησε αποκλειστικά στο ΠΑΟΚ WEBTV κατά τη διάρκεια της παρουσίας του στη Θεσσαλονίκη και το τέλος των πρώτων επαφών του με τους ανθρώπους της ομάδας μπάσκετ.

- Ήρθες στην Ελλάδα. Επιστρέφεις στις ΗΠΑ. Καταρχήν πες μας για τις εντυπώσεις σου, για τον ΠΑΟΚ, τη Θεσσαλονίκη και γενικότερα για την κατάσταση που βρήκες εδώ. Υπήρξε κάτι συγκεκριμένο το οποίο ήταν πολύ διαφορετικό από αυτό που σκεπτόσουν, από αυτό που περίμενες;

"Οντως, ήταν όταν έφτασα εδώ, στο αεροδρόμιο, οι σπουδαίοι φίλαθλοι που με υποδέχτηκαν, οι φίλαθλοι του ΠΑΟΚ αλλά και ο σύλλογος που με υποστήριξαν. Ηταν σαν να ήμουν στην πρώτη θέση εδώ. Ολοι μου συμπεριφέρθηκαν πολύ καλά. Οι άνθρωποι της κοινωνίας αλλά και του συλλόγου. Η ευκαιρία να συναντηθώ με τον Δήμαρχο, που ήταν μεγάλη τιμή για μένα. Ηταν εξαιρετική η εμπειρία της συνάντησης μαζί του. Ποτέ δεν περίμενα αυτού του είδους την υποδοχή. Σπάνιοι άνθρωποι με υποδέχτηκαν. Ηταν για μένα ευλογία και τιμή"

-Οπότε μπορείς να πεις ότι ήταν ένα χρήσιμο ταξίδι...

"Ηταν πολλά που ήθελα να μάθω γιατί ήταν η πρώτη φορά που επισκέφτηκα την Ελλάδα. Είδα τον κόσμο εδώ, τον προπονητή, τους φιλάθλους που δείχνουν τόση ένταση και αγαπούν το μπάσκετ. Είναι σπουδαίο να τα βλέπεις αυτά. Πρέπει να επιστρέψω όμως στις ΗΠΑ, να πάρω μία απόφαση για το τι πρέπει να κάνω. Το μεγαλύτερο ζήτημα όμως είναι το ΝΒΑ".

-Φυσικά ένας επαγγελματίας μπασκετμπολίστας αλλά είσαι και οικογενειάρχης. Θα έλεγες ότι η Θεσσαλονίκη είναι ένα καλό μέρος για να ζεις;

"Πραγματικά το πιστεύω. Είναι πολύ ασφαλής. Μίλησα με πολύ κόσμο εδώ, με τον Μπάνε, τον Νίκο αλλά και τον Τέλη που μου έδωσαν πολλές πληροφορίες για την πόλη.

Εδώ η κατάσταση μπορεί να είναι καλή για μένα και την οικογένεια μου. Κάθε απόφαση που θα πάρω δεν θα είναι για μένα αλλά για την οικογένεια μου. Θα προσπαθήσω να κάνω ότι είναι καλύτερο γι' αυτούς. Αν πάρω την απόφαση και όλα λειτουργήσουν σωστά, θα είμαι εδώ μαζί τους. Θα είναι μία σπουδαία εμπειρία για μένα".

- Πέραν από την πόλη και την κατάσταση στη Θεσσαλονίκη. Μίλησες ξανά και ξανά, για τους θρύλους του ΠΑΟΚ, τον Μπάνε και τον Νίκο. Θα έλεγες ότι αυτό είναι κάτι ξεχωριστό. Το ότι μπορείς να μιλήσεις με ανθρώπους που γνωρίζουν το μπάσκετ, που μπορούν να σε προσεγγίσουν διαφορετικά, που ξέρουν πως να σου μιλήσουν για την δουλειά του μπάσκετ. Είναι κάτι ιδιαίτερο;

"Ο Μπάνε και ο Νίκος είναι θρύλοι εδώ. Ο τρόπος που έπαιξαν στην Ευρώπη τους έκανε θρύλους. Είναι μεγάλη ευκαιρία το ότι ο ΠΑΟΚ έχει αυτούς τους ανθρώπους. Οτι τους όρισε να βάλουν το σωματείο σε μία σειρά. Καταλαβαίνουν τους παίκτες, την δουλειά του μπάσκετ κάτι που κάνει εύκολη την μετάβαση. Για μένα το να μιλήσω πρόσωπο με πρόσωπο, να παίξω και να καταλάβω τις ιδιαιτερότητες της κατάστασης εδώ. Ο Μπάνε, ο Νίκος και ο Τέλης έκαναν τόσο καλή δουλειά. Ο τρόπος που χειρίστηκαν την υπόθεση μου, ο τρόπος που χειρίζονται εσάς τους δημοσιογράφους και κυρίως ο προπονητής. Περιμένει την απόφαση μου. Αυτός είναι ο κύριος λόγος που θα με κάνει να πάρω την απόφαση μου. Καταλαβαίνω ότι είναι σε δύσκολο για έναν προπονητή να μην γνωρίζει την κατάσταση που θα αντιμετωπίσει. Είχα την ευκαιρία να κάνω μία προπόνηση με τα παιδιά. Ανυπομονώ να δούμε τι θα γίνει και ελπίζω όλα να εξελιχθούν καλά".

-Μου είπες νωρίτερα, ότι οι φίλοι του ΠΑΟΚ είναι τρελοί. Θες να τους πεις κάτι;

"Βέβαια. Ελεγα παλιότερα τους φίλους του Duke, τρελοί του Duke, τώρα θα λέω τρελοί ΠΑΟΚτσήδες. Κάνουν σπουδαία δουλειά στο να υποστηρίζουν την ομάδα. Τους εκτιμώ για την φιλοξενία και ανυπομονώ, ότι και αν μου κρύβει το μέλλον, να βρεθώ ξανά εδώ. Αν όχι όμως, έχω ήδη γίνει φίλος του ΠΑΟΚ. Θα έχω την ευκαιρία να δω παιχνίδια, να δω αυτόν τον κόσμο. Η ανταπόκριση στην πόλη είναι απίστευτη. Το πόσο ο κόσμος αγαπάει τον ΠΑΟΚ. Οχι όμως μόνο εδώ αλλά και σε όλον τον κόσμο. Ξέρω ότι πολλοί ανά τον κόσμο αγαπούν τον ΠΑΟΚ. Θέλω να τους πω να συνεχίσουν να το κάνουν και να υποστηρίζουν την ομάδα. Να συνεχίσουν να είναι οι τρελότεροι οπαδοί που υπήρξαν ποτέ"

http://www.paokmania.gr/articles/basket ... omonw.html
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Corey Maggette

Δημοσίευσηαπό paokmaniak » Τρί 06 Σεπ 2011, 10:56

Ο Μαγκέτι είπε το πολυπόθητο «ΝΑΙ» στον ΠΑΟΚ!
10:42 6/9/2011

Ο Μαγκέτι είπε το πολυπόθητο «ΝΑΙ» στον ΠΑΟΚ!

Σπουδαία είδηση για το μπάσκετ του ΠΑΟΚ. Οι άνθρωποι της ΚΑΕ ΠΑΟΚ έχουν πάρει το τελικό «ΟΚ» από τον Κορέι Μαγκέτι, ότι ο παίκτης συμφωνεί να ενισχύσει την ομάδα του "δικεφάλου", κάτω βέβαια από ορισμένες προϋποθέσεις.

Ο Αμερικανός, τους είπε ξεκάθαρα το "Ναι", καθώς δεν υπολογίζει τι λέει ο μάνατζέρ του ή οι... ασφαλιστικές εταιρείες, μιας και αυτός αποφασίζει για το τι θα κάνει όσον αφορά την καριέρα του και τη ζωή του. Και ο Μαγκέτι, έχει αποφασίσει να παίξει στον ΠΑΟΚ εφόσον συνεχιστεί η απεργία στο ΝΒΑ!

Ο παίκτης και ο ΠΑΟΚ υπολογίζουν να λήξει η απεργία πριν τα Χριστούγεννα, οπότε θα έχουν την ευκαιρία να είναι μαζί για τους μήνες Οκτώβρη και Νοέμβρη και όσο γίνεται από Σεπτέμβρη και Δεκέμβρη. Απλά, δεν το δίνουν προς τα έξω, για να μην προκύψει κάτι απρόοπτο κι εκτεθούν.

Πίσω απ΄ όλη αυτή τη συμφωνία, είναι ο Τέλης Ζουρναντζίδης. Ο μάνατζερ της ομάδας, είναι αυτός που βρήκε τον παίκτη, μίλησε μαζί του, τον έπεισε να έρθει στην Ελλάδα και τον έψησε για να πει το ναι στον ΠΑΟΚ...

www.baladoros.com

Βεβαια το site ειναι λιγο για τον φουτσ... αλλα ελπιζω να επαληθευτει
Άβαταρ μέλους
paokmaniak
 
Δημοσιεύσεις: 1680
Εγγραφή: Τετ 01 Οκτ 2008, 20:25

Re: Corey Maggette

Δημοσίευσηαπό guardian4 » Τρί 06 Σεπ 2011, 11:00

-Μου είπες νωρίτερα, ότι οι φίλοι του ΠΑΟΚ είναι τρελοί. Θες να τους πεις κάτι;

"Βέβαια. Ελεγα παλιότερα τους φίλους του Duke, τρελοί του Duke, τώρα θα λέω τρελοί ΠΑΟΚτσήδες. Κάνουν σπουδαία δουλειά στο να υποστηρίζουν την ομάδα. Τους εκτιμώ για την φιλοξενία και ανυπομονώ, ότι και αν μου κρύβει το μέλλον, να βρεθώ ξανά εδώ. Αν όχι όμως, έχω ήδη γίνει φίλος του ΠΑΟΚ. Θα έχω την ευκαιρία να δω παιχνίδια, να δω αυτόν τον κόσμο. Η ανταπόκριση στην πόλη είναι απίστευτη. Το πόσο ο κόσμος αγαπάει τον ΠΑΟΚ. Οχι όμως μόνο εδώ αλλά και σε όλον τον κόσμο. Ξέρω ότι πολλοί ανά τον κόσμο αγαπούν τον ΠΑΟΚ. Θέλω να τους πω να συνεχίσουν να το κάνουν και να υποστηρίζουν την ομάδα. Να συνεχίσουν να είναι οι τρελότεροι οπαδοί που υπήρξαν ποτέ"



Δεν υπαρχει κατι αλλο να ειπωθει..

Τιποτα αλλο.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ, ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ
ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙΣ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΣΟΥ

-------------------------
ΠΑΟΚ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΑΓΚΑΣ Ο ΛΑΟΣ ΤΟΥ, ΟΧΙ Ο ΚΑΘΕ ΓΚΡΙΝΙΑΡΗΣ ΦΙΛΑΘΛΟΣ ΤΟΥ.
Άβαταρ μέλους
guardian4
 
Δημοσιεύσεις: 4141
Εγγραφή: Δευτ 11 Ιαν 2010, 20:23

Re: Corey Maggette

Δημοσίευσηαπό paokmaniak » Τρί 06 Σεπ 2011, 11:08

Aκουστηκε και στον 103 οτι την Πεμπτη εχουν συναντηση για το λοκ αουτ και αν δεν τα βρουν ανακοινωνεται. Αντε να δουμε
Άβαταρ μέλους
paokmaniak
 
Δημοσιεύσεις: 1680
Εγγραφή: Τετ 01 Οκτ 2008, 20:25

Re: Corey Maggette

Δημοσίευσηαπό nninik » Τρί 06 Σεπ 2011, 11:19

paokmaniak έγραψε:Ο Μαγκέτι είπε το πολυπόθητο «ΝΑΙ» στον ΠΑΟΚ!

Πίσω απ΄ όλη αυτή τη συμφωνία, είναι ο Τέλης Ζουρναντζίδης. Ο μάνατζερ της ομάδας, είναι αυτός που βρήκε τον παίκτη, μίλησε μαζί του, τον έπεισε να έρθει στην Ελλάδα και τον έψησε για να πει το ναι στον ΠΑΟΚ...

http://www.baladoros.com

Βεβαια το site ειναι λιγο για τον φουτσ... αλλα ελπιζω να επαληθευτει


το site ειναι πολυ για τον φουτσο, αλλα ειναι γεγονος πως ο Ζουρνατζιδης ειναι μεγαλη υποθεση για την
ομαδα.. ολοι οι παικτες συμφωνουσαν περυσι στο οτι ηταν ΤΕΡΑΣΤΙΑ η συμβολη του στην εξοδο της ομαδας
στα προκριματικα της ευρωλιγκας.. ειδικα μετα την ομιλια του πριν τον 4ο τελικο με το ληκισκου στο παλαι..
αδιαφορω για οτι κι αν λενε,γιατι δεν ξερουνε πως νιωθουμε για σενα...
Άβαταρ μέλους
nninik
 
Δημοσιεύσεις: 475
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 19:03
Τοποθεσία: χαλκιδικη

Re: Corey Maggette

Δημοσίευσηαπό paokmaniak » Τετ 07 Σεπ 2011, 20:14

Αρχική / Μπάσκετ / "Πιστεύω θα έχει αίσιο τέλος η υπόθεση Μαγκέτι"
"Πιστεύω θα έχει αίσιο τέλος η υπόθεση Μαγκέτι"
Μπάσκετ 07 Σεπ. 2011 20:30 - Από Νίκος Δραγόλιας

Ο μάνατζερ του Κόρει Μαγκέτι, Βασίλης Κούρος μιλά στο olaPAOK.gr για τα συμπεράσματα που έβγαλε από την τελευταία συνομιλία του με τον Αμερικανό. Άμεσα αναμένεται η απάντηση του παίκτη σύμφωνα με τον ατζέντη του
Σχολιάστε


Κρίσιμες ώρες διανύουμε όσον αφορά την υπόθεση του Κόρει Μαγκέτι. Οι άνθρωποι του ΠΑΟΚ περιμένουν στο... ακουστικό τους για τον Αμερικανό, ο οποίος αναμένεται να έχει δώσει την απάντηση του το αργότερο μέχρι την Πέμπτη (8/9). Αυτό τόνισε στο olaPAOK.gr ο Βασίλης Κούρος, ο οποίος μίλησε με ίδιο τον παίκτη.
Όπως τόνισε ο ατζέντης του καλαθοσφαιριστή όλα θα εξαρτηθούν από τις εξελίξεις με το λοκ άουτ και την συνάντηση που έχει προγραμματιστεί για την Τετάρτη (7/9) στις ΗΠΑ. Στον ΠΑΟΚ είναι λογικό να κάθονται σε αναμμένα κάρβουνα για την συγκεκριμένη υπόθεση με τον κ. Κούρο να εκφράζει την αισιοδοξία του πως η απάντηση του Μαγκέτι θα είναι θετική.
"Μίλησα με τον Μαγκέτι. Υπάρχει θετική διάθεση", είπε ο ίδιος και πρόσθεσε: "Πιστεύω πως απόψε ή το αργότερο την Πέμπτη θα απαντήσει. Τα πάντα βέβαια εξαρτώνται από την συνάντηση που υπάρχει για το λοκ άουτ. Πιστεύω πάντως πως η υπόθεση της απάντησης του στον ΠΑΟΚ θα έχει αίσιο τέλος".
Όσον αφορά το λοκ άουτ, να σημειωθεί πως στο ESPN αναφέρεται ότι "εάν η συνάντηση της Τετάρτης είναι παραγωγική, οι δύο πλευρές (σ.σ. αυτή του ΝΒΑ και αυτή της Ενωσης παικτών) αναμένεται να συναντηθούν πάλι την Πέμπτη και ίσως την Παρασκευή".
Άβαταρ μέλους
paokmaniak
 
Δημοσιεύσεις: 1680
Εγγραφή: Τετ 01 Οκτ 2008, 20:25

Re: Corey Maggette

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Πέμ 08 Σεπ 2011, 16:57

Που 'σαι μεγάλε, απάντησε όμως καμιά ώρα γιατί έχουμε και Ευρωλίγκες και Μαυροσκούφεια και δε συμμαζεύεται μπροστά μας ναούμε. Άντε δε θα υπογράψεις και κανένα 5ετές, για κανά 2μηνο θα έρθεις..ΑΝ προλάβεις κιόλας, γιατί το βλέπω το ΝΒΑ να ξεκινάει σιγά σιγά. Κι εσείς εκεί στη Διοίκηση, εντάξει φτάνει, τον περιμέναμε, αλλά δε θα βάλουμε και πλερέζες. Και να τον πάρουμε, πάλι σε 1 μήνα θα τρέχουμε.

Πολυξερίδη άνοιξε και πάλι τα τεφτέρια σου και αράδιασε μερικά 3αρια, γιατί βλέπω τον Χριστούγεννα να έρχεται κατά πάνω μας με δρασκελιές.. :o :shock: :lol:
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

Re: Corey Maggette

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Πέμ 08 Σεπ 2011, 17:04

P.S. A και που είστε..εκεί στη Διοίκηση: τους χορηγούς βρείτε τους καλύτερα για να δώσετε κανένα 10χίλιαρο παραπάνω στον Γκετσέφσκι που θα πιάσει και τόπο!
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Παίχτες ομάδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες