5. Dionte Christmas

Re: 5. Dionte Christmas

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Σάβ 30 Απρ 2011, 21:30

καλος δνατος διεμβολιστης
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: 5. Dionte Christmas

Δημοσίευσηαπό don PAOK » Σάβ 30 Απρ 2011, 21:41

πολλα τριποντα.. παρολα αυτα αρκετα καλος
Άβαταρ μέλους
don PAOK
 
Δημοσιεύσεις: 1168
Εγγραφή: Παρ 29 Μάιος 2009, 22:16

Re: 5. Dionte Christmas

Δημοσίευσηαπό denis » Σάβ 30 Απρ 2011, 21:53

Να βάζεις τρίποντο μόνο αν σε μαρκάρουν έλεος :lol: :lol: :lol: (το πρώτο πάντως ήταν κ φάουλ).
Αφού την έχεις την διείσδυση χρειάζονται 7 τρίποντα??????
ΠΑΟΚ παντού αλλά στο ΜΠΑΣΚΕΤ 1926 φορές παραπάνω
Μακριά οι ποδοσφαιροΚΆΦΡΟΙ από το ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΟΥ. 4+2+2 αγωνιστικές (για μια χρονιά)ήταν αρκετές
Με Μπάνε Σούλη και Μάτζικ δεν υπάρχει λόγος να μην πάρεις διαρκείας
Άβαταρ μέλους
denis
 
Δημοσιεύσεις: 695
Εγγραφή: Παρ 21 Αύγ 2009, 16:24
Τοποθεσία: Ωραιόκαστρο

Re: 5. Dionte Christmas

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Κυρ 01 Μάιος 2011, 03:14

(+) Εξαιρετικό πάτημα και πρώτο βήμα, ωραίο άλμα, πολύ καλή ισορροπία σώματος στη διείσδυση, αυτοπεποίθηση πως θα τελειώσει τη φάση επιτυχώς.

(-) Κατάχρηση προσπαθειών που δημιουργεί συνολικό αλαλούμ (μπέρδεμα στην επίθεση, εύκολο ριμπάουντ και τρέξιμο για τους άλλους) και ολίγον τι το αντίθετο εν σχέσει με τα μπασίματα, δηλαδή κακή ισορροπία τη στιγμή του σουτ.
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: 5. Dionte Christmas

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 22 Μάιος 2011, 14:52

με μπέρδεψες πάλι χτες. εκεί που σε είδα με τη μπάλα στο παρκέ τα προηγούμενα ματς, τώρα ήσουνα στατικός και μόνο σουτ απέξω. ΟΚ χτες μπήκανε, αλλά ...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: 5. Dionte Christmas

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Σάβ 28 Μάιος 2011, 00:20

Δημιουργείς σύγχυση πολύ συχνά.
Βιαστικά σουτ που φτιάχνουν αιφνιδιασμους στον αντίπαλο ας τα αποφύγουμε.
Δεν ξέρω γενικά, δεν έχω καταλάβει ποιο ακριβώς είναι το παιχνίδι που σου ταιριάζει.
Πάντως ως τώρα μπόμπερ δεν έχω δει...
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: 5. Dionte Christmas

Δημοσίευσηαπό nninik » Σάβ 28 Μάιος 2011, 00:26

βασικα,ειναι ενας παιχτης που δεν ταιριαζει καθολου,ουτε στο επιθετικο μας κομματι,
ουτε φυσικα,στην αμυνα,οπου ειναι κυριολεκτικα ανυπαρκτος..μονοδιαστατος σουτερ,δεν
μπορει να δημιουργησει τις προυποθεσεις ο ιδιος για να σουταρει (και να ηταν κανα βρωμοχερο,
να πεις παει στο διαολο,αλλα τα ποσοστα του ειναι τραγικα)..καταχρηση του σουτ,υποφερτο
drive,στο οποιο ομως,δεν πηγαινει,ακομα κι οταν πλεονεκτει του αντιπαλου..κοινως λιγος..
μου θυμιζει λιγο τζειμς με'ι'..τον θυμαται κανεις?
αδιαφορω για οτι κι αν λενε,γιατι δεν ξερουνε πως νιωθουμε για σενα...
Άβαταρ μέλους
nninik
 
Δημοσιεύσεις: 475
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 19:03
Τοποθεσία: χαλκιδικη

Re: 5. Dionte Christmas

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Σάβ 28 Μάιος 2011, 00:37

Καλά την άμυνα δεν την ανέφερα, διότι το θεώρησα προφανές...
Έχει καλύτερο πάτημα και γενικά drive από τον Μέι, ο οποίος είχε όλως παραδόξως πιο αξιόπιστο σουτ όταν έβγαινε από σύστημα στις γωνίες και σίγουρα δεν έκανε κατάχρηση.
Το θέμα είναι ότι το βιογραφικό του Jingle Bells έναντι αυτού του Μέι μοιάζει με σύγκριση golden boy vs απλήρωτου stagiare.
Αν θυμάμαι καλά, ο Μέι έπαιζε μέχρι και στις Φιλιππίνες...
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: 5. Dionte Christmas

Δημοσίευσηαπό nninik » Σάβ 28 Μάιος 2011, 00:41

η ουσια αδερφε ειναι (οπως πολυ σωστα εγραψες κ για τον στιγγερς),οτι ειναι ΠΟΛΥ
καλυτεροι στα γκαρντ..συγγνωμη,αλλα δεν συμμεριζομαι την αισιοδοξια ορισμενων..
αδιαφορω για οτι κι αν λενε,γιατι δεν ξερουνε πως νιωθουμε για σενα...
Άβαταρ μέλους
nninik
 
Δημοσιεύσεις: 475
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 19:03
Τοποθεσία: χαλκιδικη

Re: 5. Dionte Christmas

Δημοσίευσηαπό obanebane » Σάβ 28 Μάιος 2011, 00:43

Ουτε για τα πανηγυρια δεν κανει αυτος, δεν αντεχω αλλο να το κραταω μεσα μου γατακι ολκης ο κυριος, ουτε λει-απ δεν μπορει να κανει τη μπαλα τη χτυπαει στο ταμπλο λες και ειναι τουβλο και του φευγει ενα μετρο εξω ημαρτον.

Υ.Γ Και ειχα και προσδοκιες τρομαρα μου απο εσενα. :opaokara:
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: 5. Dionte Christmas

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Σάβ 28 Μάιος 2011, 00:45

Απελευθερώσου Κορίνθιε, μην τα κρατάς μέσα σου :opaokara:


nninik έγραψε:η ουσια αδερφε ειναι (οπως πολυ σωστα εγραψες κ για τον στιγγερς),οτι ειναι ΠΟΛΥ
καλυτεροι στα γκαρντ..συγγνωμη,αλλα δεν συμμεριζομαι την αισιοδοξια ορισμενων..


Ούτε εγώ, γι αυτό σκάω που η Πυλαία δεν έχει 9000 κόσμο.
Εναποθέτω τις ελπίδες κυρίως στην ηρωική και με νύχια και με δόντια υπεράσπιση της έδρας.
Υπερτερούμε σε άλλους τομείς του παιχνιδιού αλλά το μειονέκτημα στους guard μετράει σαν εκτός έδρας γκολ στην μπάλα, ολίγον τι παραπάνω...
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: 5. Dionte Christmas

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Σάβ 28 Μάιος 2011, 12:21

obanebane έγραψε:Ουτε για τα πανηγυρια δεν κανει αυτος, δεν αντεχω αλλο να το κραταω μεσα μου γατακι ολκης ο κυριος, ουτε λει-απ δεν μπορει να κανει τη μπαλα τη χτυπαει στο ταμπλο λες και ειναι τουβλο και του φευγει ενα μετρο εξω ημαρτον.

Υ.Γ Και ειχα και προσδοκιες τρομαρα μου απο εσενα. :opaokara:


το ειχα πει και πιο νωρις...δεν υπαρχει ουτε ο χριστουγεννας ουτε ο μπουλιαν που το iq του(μπασκετικα) νομιζω οτι προσεγγιζει μωρο που προσπαθει να περπατησει...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13634
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: 5. Dionte Christmas

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Σάβ 28 Μάιος 2011, 12:47

Ελαφρυντικό ίσως ότι ήρθαν ως προσθήκες σε μία ΟΜΑΔΑ...
Βέβαια έχουμε δει μπασκετικές προσθήκες να κάνουν θαύματα αλλά ό,τι πληρώσεις παίρνεις μάλλον...
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: 5. Dionte Christmas

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 28 Μάιος 2011, 13:09

η συζήτηση 2-4 αγώνες πριν το season finale για το αν χωράει ο dionte στην ομάδα και τι προσφέρει κλπ. είναι παντελώς ΑΚΑΙΡΗ. αυτοί είμαστε. έχουμε μία μεγάλη μάχη μπροστά μας και πρέπει να πάρουμε το 100% από όλους.

PS: όσον αφορά την περιφέρεια του ρούλη, επιτρέψτε μου και εδώ να μην συμφωνήσω. η περιφέρεια τους (αυτή που είδαμε προχτές) ήταν οι brown-σλούκας-μπίδης και βρέττας (με τσόντα 11 λεπτών τον κουμπούρα που πρόσφερε 1 στο ranking). οι δικοί μας είναι αποστολίδης-stiggers-christmas-γιαννακίδης-δέδας-marshall. Γιατί είμαστε χειρότεροι? εκτός αν εννοείτε μόνο τα Guards...

PS2: στον dionte χρεώνω και την εκπληκτική αμυντική του προσπάθεια να κάνει φάουλ στο κάρφωμα του brown (o oποίος μετά έχασε και τις 2 βολές). ενώ κάποιοι άλλοι θα του δίνανε γκολ-φάουλ... ;)
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: 5. Dionte Christmas

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Σάβ 28 Μάιος 2011, 13:38

Aureliano Buendia έγραψε:Καλά την άμυνα δεν την ανέφερα, διότι το θεώρησα προφανές...
Έχει καλύτερο πάτημα και γενικά drive από τον Μέι, ο οποίος είχε όλως παραδόξως πιο αξιόπιστο σουτ όταν έβγαινε από σύστημα στις γωνίες και σίγουρα δεν έκανε κατάχρηση.
Το θέμα είναι ότι το βιογραφικό του Jingle Bells έναντι αυτού του Μέι μοιάζει με σύγκριση golden boy vs απλήρωτου stagiare.
Αν θυμάμαι καλά, ο Μέι έπαιζε μέχρι και στις Φιλιππίνες...


Βενεζουέλα φίλε, Βενεζουέλα..! 30 πόντους μ.ο (πρώτος σκόρερ ήταν!) είχε στο εξωτικό πρωτάθλημα της Λατινικής Αμερικής και το εκπληκτικό σκάουτινγκ του Μπάνε δούλεψε ρολόι κι έφερε τον 21 ετών, αν θυμάμαι καλά, στην ομάδα!

Για τον Κρίστμας εγώ να μη μιλήσω καλύτερα, γιατί ως γνωστόν αυτοί οι παίχτες τύπου Βασιλειάδη που παίρνουν 200 σούτ από το σπίτι τους και με 2 παίχτες γαντζωμένους πάνω τους, εμένα με εκνευρίζουν τα μάλα! Σαφώς και οι ισορροπίες με τα άλλα γκαρντ (και δη με τον Μάρσαλ) δε ταιριάζουν, αλλά όπως λέει σωστά και ο Πάλοκ, τέτοια ώρα τέτοια λόγια!

Ο ΜακΓκράθ πάντως ταίριαζε πολύ και ήταν πολύτιμο εργαλείο. Και βασικό αυτό που είπε και ένας πιο πάνω. Μπορούσε και έφτιαχνε μόνος του είτε με τη ντρίπλα του, είτε με την ευελιξία του, τις προϋποθέσεις για το μακρινό σούτ, κάτι που ο Κρίστμας δε μπορεί να το κάνει γι'αυτό και το εκβιάζει πολλές φορές!
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Παίχτες ομάδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες