5. Dionte Christmas

Re: Dionte Christmas

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τετ 06 Απρ 2011, 14:13

Τι εγινε τελικα ηρθε ο παιχτης?
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Dionte Christmas

Δημοσίευσηαπό Kolokotronis_4 » Τετ 06 Απρ 2011, 14:30

Christmas το Πάσχα!
ΠΑΟΚ είσαι.
Άβαταρ μέλους
Kolokotronis_4
 
Δημοσιεύσεις: 4365
Εγγραφή: Δευτ 06 Οκτ 2008, 22:50
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, Ασπρόμαυρη πόλη

Re: Dionte Christmas

Δημοσίευσηαπό paokmaniak » Τετ 06 Απρ 2011, 18:03

Ο Ντιόντε Κρίστμας έφτασε την Τετάρτη (6/4) το απόγευμα στην Θεσσαλονίκη. Τι είπε για τον κόσμο της ομάδας και γιατί... απείλησε τον Μάρσαλ

Στην Θεσσαλονίκη έφτασε την Τετάρτη το απόγευμα (6/4) ο Ντιόντε Κρίστμας που ταξίδευσε μέσω Βουκουρεστίου. "Είμαι έτοιμος να παίξω να δώσω 110% των δυνατοτήτων μου", δήλωσε ο Αμερικανός και πρόσθεσε: "Μου αρέσουν τα τρίποντα αλλά μπορώ να κάνω και άλλα πράγματα". Για το γεγονός πως θα παίξει με τον Ρόουλ Μάρσαλ που αποτελεί τον ηγέτη του ΠΑΟΚ είπε χαριτολογώντας:
"Δεν με πειράζει που θα είμαι συμπαίκτης με τον Μάρσαλ. Εγώ θα βγω πρώτος σκόρερ και αυτός δεύτερος". Όσο για το ποιους συμβουλεύτηκε για να έρθει στον ΠΑΟΚ; "Έμαθα πράγματα για την ομάδα από τον Τρε Σίμονς και από τον Ντόζιερ". Για τους στόχους της ομάδας και για τον κόσμο είπε: "Ενημερώθηκα για τους φίλους του ΠΑΟΚ. Περιμένω να τερματίσουμε στην τρίτη θέση και θα βοηθήσω σε αυτό". Στη συνέχεια ο Κρίστμας μετέβη στο "Παλατάκι" για δώσει το παρών στην απογευματινή προπόνηση του ΠΑΟΚ.
Άβαταρ μέλους
paokmaniak
 
Δημοσιεύσεις: 1679
Εγγραφή: Τετ 01 Οκτ 2008, 20:25

Re: Dionte Christmas

Δημοσίευσηαπό paokmaniak » Τετ 06 Απρ 2011, 18:03

Αυτο για το Μαρσαλ δε με πολυαρεσε ελπιζω να ανταλαζουν και καμια πασα :D
Άβαταρ μέλους
paokmaniak
 
Δημοσιεύσεις: 1679
Εγγραφή: Τετ 01 Οκτ 2008, 20:25

Re: Dionte Christmas

Δημοσίευσηαπό gash04 » Πέμ 07 Απρ 2011, 09:30

Εμένα μου άρεσε πάρα πολύ η δήλωση αυτή.
Κλασσική ατάκα απο Αμερικανάκι που θυμίζει άλλες εποχές. ;)
Ελπίζω να τα καταφέρει!
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Dionte Christmas

Δημοσίευσηαπό kostasff » Πέμ 07 Απρ 2011, 22:53

Τώρα είδα τα βίντεο. Δείχνει πως το έχει και μάλιστα εύκολα αλλά υπάρχουν πολλά σουτ τα οποία είναι βεβιασμένα και με κακές συνθήκες (εύστοχα βέβαια μιας και το βίντεο είναι "φιλτραρισμένο") τα οποία μπορεί να προβληματίσουν αλλά και να χαλάσουν τις ισορροπίες στην ομάδα (οι υπερβολικές προσπάθειες δημιουργούν γκρίνιες). Δεν νομίζω πως υπάρχει κάποιος να νομίζει πως αυτά αλλάζουν μέσα σε ελάχιστο χρόνο (ακόμα κι αν προπονητής είναι ο Σούλης).
Το σίγουρο είναι πως δεν θα περάσει απαρατήρητος. Ή θα μας απογειώσει ή .....
Υ.Γ. Στο δεύτερο βιντεάκι τού obanebane στο 2'00 οι φίλαθλοι και οι συμπαίκτες (του πάγκου) πανηγυρίζουν πριν η μπάλα καταλήξει στο καλάθι, πράγμα που δείχνει εμπιστοσύνη στο πρόσωπό του. Κάτι σαν τον πρόωρο πανηγυρισμό του Σάκλεφορντ στο "γνωστό" τρίποντο του Πέτζα στο ΣΕΦ :D
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Dionte Christmas

Δημοσίευσηαπό paokmaniak » Πέμ 07 Απρ 2011, 23:47

kostasff έγραψε:..
Υ.Γ. Στο δεύτερο βιντεάκι τού obanebane στο 2'00 οι φίλαθλοι και οι συμπαίκτες (του πάγκου) πανηγυρίζουν πριν η μπάλα καταλήξει στο καλάθι, πράγμα που δείχνει εμπιστοσύνη στο πρόσωπό του. Κάτι σαν τον πρόωρο πανηγυρισμό του Σάκλεφορντ στο "γνωστό" τρίποντο του Πέτζα στο ΣΕΦ :D


δες ειναι και αναλογα στον αγωνα. Οσοι εχουν παιξει μπασκετ θα ξερουν οτι υπαρχουν μερες που το στεφανι το βλεπεις σα βαρελι και οι συμπαικτες σου το καταλαβαινουν. Στο συγκεκριμενο ματς 35αρα δεν ειχε βαλει? Ε λογικο ειναι
Άβαταρ μέλους
paokmaniak
 
Δημοσιεύσεις: 1679
Εγγραφή: Τετ 01 Οκτ 2008, 20:25

Re: Dionte Christmas

Δημοσίευσηαπό kostasff » Παρ 08 Απρ 2011, 14:29

σίγουρα. Επίσης υπάρχουν κάποιοι που το βλέπουν κάθε μέρα σαν βαρέλι....
Ω Μπάνε Μπάνε.... :nairepaok:
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Dionte Christmas

Δημοσίευσηαπό kotsos » Παρ 08 Απρ 2011, 14:42

Εφόσον είπε πως θα δώσει το 110%, η εμπιστοσύνη ξεχειλίζει :opaokara:
ok yes, ok no, από την πόρτα σου περνόου
Άβαταρ μέλους
kotsos
 
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Τρί 11 Νοέμ 2008, 21:18
Τοποθεσία: Εκεί που για τέρας λένε, μα τέρας δε βλέπω

Re: 5. Dionte Christmas

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 13 Απρ 2011, 21:58

καλός κι αυτός. λίγο περίεργο στυλ σουτ (κάποιον μου θυμίζει- θα το βρώ και θα σας πω). είναι 2-3άρι και η αλήθεια είναι οτι μοιάζει με τον marshall. δεν ξέρω πώς αυτό θα το αντιμετωπίσει ο σούλης (κάποιες φορές έμοιαζε σαν να μοιράζουν τις προσπάθειες δύο-μία, 18 σουτ ο ένας- 9 ο άλλος). δεν έχει βέβαια το δημιουργικό :shock: (για τον εαυτό του τέλος πάντων :mrgreen: ) παιχνίδι με τη μπάλα στο παρκέ του rawle. αλλά κάπου συγκρούονται νομίζω (γι αυτό ίσως έβαλε μπόλικα την ώρα που ο rawle δεν ήταν στο παρκέ- και μόλις ξαναμπήκε ο rawle ξαναπήγε η μπαγκέτα σε αυτόν και ο dionte κάπου χάθηκε). αυτό το οποίο πρέπει να δουλέψει νομίζω είναι η ντρίμπλα του (ρε φούστη μου έχουμε τόσους έγχωμους παίκτες- έπρεπε να καρφώνουμε ή να κάνουμε easy layups every fucking offence) και να διαβάζει καλύτερα την άμυνα επάνω του (δε χρειάζεται μετά την περιστροφή να ρίχνει πάντα τρίποντο ala βασιλειάδης)
Τελευταία επεξεργασία από palok και Τετ 13 Απρ 2011, 22:19, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: 5. Dionte Christmas

Δημοσίευσηαπό ronaldo » Τετ 13 Απρ 2011, 22:09

χαχα!
όντως και εγω από τα βιντεάκια που τον είδα με τον βασιλειάδη μου έμοιασε..αλλα μου φάνηκε καλύτερος
δεν είδα το παιχνίδι σήμερα αλλά από τα στατιστικά του καλά φαίνεται να πήγε
έδωσε και 4 ασίστ
http://www.paokeisai.com/(με αυτόματη ροή ειδήσεων και άρθρων για ΠΑΟΚ από όλα τα σάιτ!!)
Άβαταρ μέλους
ronaldo
 
Δημοσιεύσεις: 1604
Εγγραφή: Τρί 08 Απρ 2008, 23:13

Re: 5. Dionte Christmas

Δημοσίευσηαπό free4 » Παρ 15 Απρ 2011, 17:17

Εικόνα

«Καταπληκτικός ο Μαρκόπουλος»

15 Απρ 2011 00:46, Από PAOK24
«Καταπληκτικός ο Μαρκόπουλος»


Ο Ντιόντε Κρίστμας μίλησε για το ντεμπούτο του με τη φανέλα του ΠΑΟΚ κόντρα στο Περιστέρι, δήλωσε σίγουρος για τη συμμετοχή στην Ευρωλίγκα της επόμενης σεζόν και χαρακτήρισε «καταπληκτικό προπονητή» τον Σούλη Μαρκόπουλο.



Αναλυτικά όσα δήλωσε στην ιστοσελίδα superbasket.gr:

Πως ήταν η πρώτη σου εμπειρία από το ελληνικό πρωτάθλημα, παρότι το αποτέλεσμα δεν ήταν νικηφόρο για την ομάδα σου;
«Έδειξα μεγάλο σεβασμό στην αντίπαλη ομάδα, η οποία έπαιξε πραγματικά δυνατά και καλά. Δυστυχώς εμείς δεν είχαμε την ίδια ευχέρεια στο σκοράρισμα. Εγώ μαζί με τους Στίγκερς και Μπούλιαν είμαστε καινούριοι παίκτες στην ομάδα και ακόμα προσπαθούμε να προσαρμοστούμε. Πιστεύω όμως, ότι για πρώτο παιχνίδι αγωνιστήκαμε καλά. Μόλις δέσουμε σαν ομάδα, κάνοντας περισσότερες κοινές προπονήσεις θα είμαστε μια χαρά».

Έχουν απομείνει μόνο δύο αγωνιστικές μέχρι τη λήξη της κανονικής περιόδου. Θεωρείς ότι θα διατηρηθεί ο ΠΑΟΚ στην τρίτη θέση;
«Σίγουρα. Θεωρώ ότι το Σάββατο στο εντός έδρας ματς, θα βγούμε και θα παίξουμε σκληρά και δυνατά. Έχω ακούσει για την υπερηφάνεια που έδειχνε ο ΠΑΟΚ στο παρελθόν, και αν δείξουμε έστω και λίγη από αυτήν την ελληνική περηφάνεια, και κάνουμε καλή προπόνηση θα τα καταφέρουμε κόντρα στον Κολοσσό. Η εμφάνιση μας θα είναι πολύ καλύτερη από τη σημερινή».

Σκόραρες 18 πόντους κόντρα στο Περιστέρι. Είναι ένα πρώτο δείγμα για τις μελλοντικές εμφανίσεις σου με τη φανέλα του ΠΑΟΚ;
«Το ελπίζω. Οι νέοι μου συμπαίκτες και ο προπονητής με έκαναν να νιώσω ευπρόσδεκτος. Για το σημερινό ματς, ο Ντόζιερ και ο Μάρσαλ με συμβούλεψαν να μπω στο παρκέ, να αγωνιστώ χωρίς πίεση γιατί είναι απλά ένα παιχνίδι. Μου είπαν όλα τα παιδιά πως ξέρουν ότι μπορώ να σκοράρω και ότι η ομάδα γι΄ αυτό το λόγο με χρειάζεται. Το μόνο που θέλω είναι να βοηθήσω τον ΠΑΟΚ με κάθε δυνατό τρόπο, ώστε να κάνουμε το επόμενο βήμα και την επόμενη σεζόν να είμαστε στην Euroleague».

Με την προσθήκη τη δική σου, αλλά και των δύο άλλων παικτών πόσο ψηλά μπορεί να φτάσει ο ΠΑΟΚ;
«Όσο ψηλότερα γίνεται. Πιστεύω ότι πρέπει να είμαστε συγκεντρωμένοι και ενωμένοι, άσχετα με το σημερινό αποτέλεσμα. Παρότι ήταν δύσκολο το παιχνίδι κόντρα στο Περιστέρι, εμείς μπήκαμε και κάναμε αυτό που ξέρουμε καλύτερα. Είναι γεγονός ότι ο Στίγκερς είναι ένας καταπληκτικός γκαρντ και ο Ντόζιερ είναι πολύ δυνατός. Όσον αφορά εμένα, μπορώ να σκοράρω και όλοι μαζί μπορούμε να κάνουμε μεγάλη ζημιά στην αντίπαλη ομάδα. Οπωσδήποτε την ερχόμενη χρονιά θα πάμε στην Euroleague και θα είμαστε ανταγωνιστικοί. Και στα play-offs όμως, θα παρουσιαστούμε δυνατοί και θα κοντράρουμε στα ίσια ομάδες όπως ο Ολυμπιακός και ο Παναθηναϊκός, κάνοντας μια καλή χρονιά».

Φαίνεσαι αισιόδοξος για τις πιθανές μάχες εναντίον Ολυμπιακού και Παναθηναϊκού...
«Και βέβαια είμαι. Έχω αγωνιστεί στην Τουρκία εναντίον της Φενέρ και στο Ισραήλ κόντρα στη Μακάμπι καθώς και στο τσεχικό πρωτάθλημα. Ξέρω πως είναι να παίζεις εναντίον σκληρών ομάδες που είναι πρώτες. Οι ομάδες αυτές είναι στο ίδιο αγωνιστικό επίπεδο με τον Ολυμπιακό και τον Παναθηναϊκό. Οι δύο αυτές ελληνικές ομάδες έχουν πολύ καλούς παίκτες και προπονητές, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι και ανίκητες. Με συγκέντρωση και προσήλωση στον επόμενο στόχο, πίστευω ότι μπορούμε να τους νικήσουμε
».

Είσαι ευχαριστημένος με την απόφαση σου να έρθεις στην Ελλάδα και στον ΠΑΟΚ;
«Είμαι πάρα πολύ χαρούμενος! Από τη στιγμή που ήρθα έχω συναντήσει πολλούς οπαδούς, οι οποίοι με στηρίζουν και μου δείχνουν το πόσο με θέλουν στην ομάδα. Μου αρέσει πολύ η Θεσσαλονίκη, ο καιρός είναι εξαιρετικός το ίδιο και οι παραλίες της χώρας σας. Είναι ευχαρίστηση και τιμή να αγωνίζομαι για αυτή την ομάδα, και τον συγκεκριμένο καταπληκτικό προπονητή».
Κώδικας: Επιλογή όλων
http://www2.paok24.com/newsitem.asp?s=13&id=7480&t=1


:opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:

Tρελοκομείο σκέτο ο τύπος!!! :lol: :lol:
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: 5. Dionte Christmas

Δημοσίευσηαπό Lord » Παρ 15 Απρ 2011, 18:21

Γίνεται πουλέν. 8-)
ΠΑΟΚ ο ένας,στον κόσμο άλλος κανένας..
ΠΑΟΚ γιατί,γιατί μας βγάζεις την ψυχή...
Άβαταρ μέλους
Lord
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Δευτ 27 Οκτ 2008, 23:40
Τοποθεσία: Ξεσαλόνικα

Re: 5. Dionte Christmas

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 16 Απρ 2011, 19:57

βγήκες mvp στο περιστέρι αν και σε είδαν μόνο 40-50 άτομα (που αποκλείεται να ήταν όλα μέλη του Paokmania :o :mrgreen: ). βάλε την μπάλα στο παρκέ και διεμβόλησε. τα σουτάκια θα τα πάρεις μετά από καλό passing game και καλές αποστάσεις. δες τον γιώργο για να μαθαίνεις ;)
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: 5. Dionte Christmas

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 30 Απρ 2011, 20:43

επαναλαμβάνω τα παραπάνω! 15 προσπάθειες (με πολλά τρίποντα) σε μία ΟΜΑΔΑ όπως είναι ο ΠΑΟΚ του σούλη από έναν παίκτη που ήρθε προ ενός μηνός δεν δικαιολογούνται. εκτός αν είναι ο kobe...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Παίχτες ομάδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης