ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ-ΠΑΟΚ 85-65, MVP Σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

MVP

Μπόγιοβιτς
1
5%
Στίγγερς
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Αράπης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Αλεξιτς
1
5%
Ντούβνιακ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ντικούδης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Πέτγουεϊ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Παππάς
17
85%
Γιαννακίδης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Καλλές
1
5%
Τσακαλέρης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 20

Re: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ-ΠΑΟΚ 85-65, MVP Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό baneprelevic361 » Κυρ 04 Μαρ 2012, 19:19

Εντάξει δεν πειράζει τώρα. Συνεχίζουμε. Με τέτοιες εμφανίσεις όλα είναι πιθανά. Να μείνει ο κορμός. Τίποτα παραπάνω τίποτα παρακάτω.
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2009, 2010. ΚΥΠΕΛΟΥΧΟΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2012.
Άβαταρ μέλους
baneprelevic361
 
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Τρί 08 Μαρ 2011, 11:22
Τοποθεσία: Αθήνα, Παλαιά Φωκαία

Re: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ-ΠΑΟΚ 85-65, MVP Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό desperando » Κυρ 04 Μαρ 2012, 22:31

KalamarGiannis έγραψε:παρόλο που τα κοράκια αφήνανε κατς για να γίνει κλέψιμο-αιφνιδιασμός, είμαι ιδιαίτερα τσατισμένος που δεν κατεβάζουμε τη μπάλα σωστά. Το σκέφτομαι από χθες παρόλο που έχω ως αύριο εργασία 4000 λέξεων και πρέπει να κατασταλάξω σε άλλες έννοιες ψυχολογικου χαρακτήρα.
Κατἀρχήν με απογοήτευσε ο Ντούβνιακ, που ενώ έχει τρίπλα-τεχνική αίσθηση και μυαλό έχασε τη μπάλα σε παγίδα αρκετές φορές. Απαράδεκτο. Και φυσικά μετά τι να περιμένεις από τους υπόλοιπους, μόνο ο Παππάς και ο Αλεξιτς θα μπορούσαν να βοηθήσουν στην πίεση.
Ο δήμος φιλότιμος αλλά αργός και βαρύς την έχανε, ο Τσακαλέρης άστα βράστα, κλπ. Ολη η ομάδα σε τρικυμία στην πίεση...
Κατανοώ ότι ο βάζελος έχει κορμιά και φρεσκάδα από τον πάγκο να εξασκεί τρομερή πίεση, αλλά ποιος να με πείσει ότι δεν θα μπορούσαμε να κατεβάζουμε καλύτερα με λιγότερα λάθη...
και τα φάουλ για να τα κερδίσεις θέλει και λίγο υπερβολή στις αντιδράσεις όταν σε κάνουν επαφές, εμείς ήμασταν σαν τα αρνιά χθες...κανένας τσαμπουκάς , μην τους ξυπνήσουμε...
αν έληγε με 10 θα έλεγα σωστά κάναμε, με 20 όμως πήγε χαμένη η όποια καλή εμφάνιση...
αν κατεβάζαμε σωστά θα ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος από χθες εκτός από το airball του νέου σκόρερ (;) και την τάπα που έφαγε ο σέντερ!

Επίσης για να μη σου κάνουν παγίδες: δεν πας στις γωνίες. Κατεβάζεις με τον κώλο αν χρειαστεί, κάνεις ριβέρς και κρατιέσαι στο κέντρο. Αν έρθει δεύτερος παίκτης ξεφορτώνεσαι τη μπάλα πριν σε κλείσουν 2! ψάχνεις την ελεύθερη πάσα. Ακόμη χρειάζεται στήριξη από συμπαίκτη το κατέβασμα, όχι να πηγαίνουν στην άλλη άκρη μπας και βρεις καμιά πάσα στο θεό και την πάρουν μόνοι στο καλάθι(αυτό δεν έγινε ούτε 1 φορά)

πραγματικα ποσο λιγο το ξερεις το αθλημα
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ-ΠΑΟΚ 85-65, MVP Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 04 Μαρ 2012, 23:21

palok έγραψε:είτε το πιστεύεις είτε όχι είχα τρομερό feeling για το ματς. :shock: :?


έπεσε λίγο δίπλα το feeling αλλά δεν μπορώ να πώ οτι με χάλασε... :mrgreen: :nairepaok: :opaokara:
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ-ΠΑΟΚ 85-65, MVP Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Δευτ 05 Μαρ 2012, 01:34

Desperado, θα σε παρακαλούσα σε ότι κάνω λάθος να μας χαρίσεις λίγη από την δική σου γνώση... μπορείς συγκεκριμένα να μου πεις που κάνω λάθος;
γιατί πράγματι αυτά που λέω για το πως αντιμετωπίζεται το ζον πρεσ τα έμαθα στα παιδικά το 1983-87, δεν σπούδασα και προπονητική... ούτε το παίζω ειδικός. Σε ότι σφάλω μπορείς να με διορθώσεις... αλλά όχι με ατάκες, με επιχειρήματα. Έτσι θα είσαι χρήσιμος στο forum...
Τέλος, στη πράξη ο τρόπος μου πιάνει, να ξες... μπορεί να μην αντιμετωπίζω πρωταθλητές Ευρώπης αλλά την πίεση 2 παικτών την αντιμετωπίζω χωρίς να χάνει η ομάδα την μπάλα... οπότε με περιέργεια περιμένω απάντηση.
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2231
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ-ΠΑΟΚ 85-65, MVP Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 05 Μαρ 2012, 14:02

Είπα κι εγώ να κάνω μια φιλότιμη προσπάθεια να το δώ μπάς και ..αλλά δε γίνεται.Δε το αντέχω .Παιδικά λάθη σε άμυνα κι επίθεση αλλα και κάποια μυστήρια σφυρίγματα εκτόξευσαν διαφορά και το αίμα στο κεφάλι μου.Του χρόνου ίσως..
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ-ΠΑΟΚ 85-65, MVP Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό desperando » Δευτ 05 Μαρ 2012, 18:07

KalamarGiannis έγραψε:Desperado, θα σε παρακαλούσα σε ότι κάνω λάθος να μας χαρίσεις λίγη από την δική σου γνώση... μπορείς συγκεκριμένα να μου πεις που κάνω λάθος;
γιατί πράγματι αυτά που λέω για το πως αντιμετωπίζεται το ζον πρεσ τα έμαθα στα παιδικά το 1983-87, δεν σπούδασα και προπονητική... ούτε το παίζω ειδικός. Σε ότι σφάλω μπορείς να με διορθώσεις... αλλά όχι με ατάκες, με επιχειρήματα. Έτσι θα είσαι χρήσιμος στο forum...
Τέλος, στη πράξη ο τρόπος μου πιάνει, να ξες... μπορεί να μην αντιμετωπίζω πρωταθλητές Ευρώπης αλλά την πίεση 2 παικτών την αντιμετωπίζω χωρίς να χάνει η ομάδα την μπάλα... οπότε με περιέργεια περιμένω απάντηση.

κατα αρχειν σορρυ για το υφος του ποσταρισματος μου, τωρα που το ειδα ειναι λιγο (καπως).
απλα ενοχλήθηκα που ειδα οτι το κυριο μενος επεσε στον ασσο κατι που αν ξαναδειτε το ματς ειναι τελειως λαθος,και εξηγούμε.
πρωτον αυτη η πιεση που επαιξε ο βαζελος με την σκανδαλωδες ανέχεια απο τους διατητες θα δημιουργουσε προβληματα ακομα και σε ομαδαε οπως η cska. αν αφησουμε αυτον τον παραγοντα και μιλησουμε αποκληστικα για την δικη μας ομαδα και το τι καναμε εμεις, θα δουμε οτι ειχαμε προβλημα στο σκαλοπατι και αυτο οφειλετε στο γεγονος οτι δεν εχουμε κανονικό μπασκεμπολιστα στην θεση 5, ο οποιος θα παρει σωστα την μπαλα και θα την δωσει σωστα για να μπορεσουμε να περασουμε την μπαλα μπροστα. χαρακτηριστηκη η περιπτωση με τον τσακαλερη που αντι να πασαρει βαζει την μπαλα στο παρκε και μόλις περναει το κεντρο τον πιεζουν και μας σφυρίζουν βηματα ΄΄ασχετα αν δεν ηταν απ οσο θυμάμαι΄΄.γενικα ο πλεον μη ενδεδειγμένος τροπος διασπασης της πιεσης ειναι η τριπλα και εμεις μονο ετσι προσπαθησαμε να την σπασουμε, και ειχαμε αποτελεσματα μονο στο διαστημα που μεσα ηταν ο αλεξιτς και κατεβαινε αυτος να δωσει το σκαλοπατι με την μονη διαφορα οτι δεν πασαρε, τα δυο μας γκαρτ τραβουσαν τους παικτες και κατεβαζε αυτος μπαλα. ακομα ομως και αυτη η τακτικη ηταν λαθος γιατι οι επιθεσης μας ξεκινουσαν στα τελευταια 10΄΄ κατι που κανει πολυ δυσκολη την υποθεση σκοραρισματος.
το ποιντ μου ειναι οτι στο επαγγελματικο μπασκετ την φουλ κορτ πρες δεν την σπας με τριπλα ακομα και αν εχεις στην ομαδα σου τοπ παικτες οπως ο διαμαντιδης ή ο σπανουλης, πρωτων γιατι ειναι πολυ ευκολο να υποπεσεις σε λαθος πχ επ φαουλ αλλα και γιατι ο ασσος σου θα τα φτύσει.
αυτο που πρεπει να καταλαβουμε ειναι οτι το επαγγελματικο μπασκετ ΄΄ακομα και αυτη η Α1΄΄ειναι τελειως διαφορετικο απο το μπασκετ ποσειδωνιου ή και το μπασκετ που παιζετε στα τοπικα ερασιτεχνικα πρωταθληματα.
τα αθλητικα προσόντα αλλα και ο ογκος που καταλαμβανουν οι παικτες μεσα στο παρκε απαιτουν τελειως διαφορετικη μεταχειρηση απο αυτη που γνωριζουμε εμεις παιζοντας μπασκετ με τους φιλους μας
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ-ΠΑΟΚ 85-65, MVP Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Δευτ 05 Μαρ 2012, 22:15

Οκ, σε ευχαριστώ για το insight.
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2231
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ-ΠΑΟΚ 85-65, MVP Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό baneprelevic361 » Δευτ 05 Μαρ 2012, 23:03

Παοκάρες μου πάμε για την νίκη τώρα στο Παλατάκι μας και μετά έχουμε ελπίδες εξάδες. Περιμένω φοβερό παιχνίδι από Μπόγιοβιτς
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2009, 2010. ΚΥΠΕΛΟΥΧΟΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2012.
Άβαταρ μέλους
baneprelevic361
 
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Τρί 08 Μαρ 2011, 11:22
Τοποθεσία: Αθήνα, Παλαιά Φωκαία

Re: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ-ΠΑΟΚ 85-65, MVP Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό denis » Τρί 06 Μαρ 2012, 03:36

Ας ξανακάνει airball ο Μπόγιοβιτς αλλά να έχω τουλάχιστον 3000 κόσμο(δωρεάν για τις γυναίκες) :lol: :lol: :lol:
ΠΑΟΚ παντού αλλά στο ΜΠΑΣΚΕΤ 1926 φορές παραπάνω
Μακριά οι ποδοσφαιροΚΆΦΡΟΙ από το ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΟΥ. 4+2+2 αγωνιστικές (για μια χρονιά)ήταν αρκετές
Με Μπάνε Σούλη και Μάτζικ δεν υπάρχει λόγος να μην πάρεις διαρκείας
Άβαταρ μέλους
denis
 
Δημοσιεύσεις: 695
Εγγραφή: Παρ 21 Αύγ 2009, 16:24
Τοποθεσία: Ωραιόκαστρο

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League 2011-2012

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης