ΠΑΟΚ -ΚΑΒΑΛΑ 66-60 MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

MVP

Γκίντενς
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Στίγκερς
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Αράπης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Άλεξιτς
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ντούβνιακ
3
13%
Ντικούδης
15
65%
Καλαμπόκης
4
17%
Πέτγουεϊ
1
4%
Γιαννακίδης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Καλλές
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Καλαμπάκας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 23

Re: ΠΑΟΚ -ΚΑΒΑΛΑ 66-60 MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τετ 25 Ιαν 2012, 08:54

Argonaut4 έγραψε:Α ρε πουτάνα δεκαετία του 90......!!!Γύρνα πίσω.

Εκεί όπου τον ρόλο του γαυροβάζελου τον παίζαμε εμείς με την ρούλα. 8-)
Ο.Κ. Παίκτες βγάζουμε (σαν χώρα) αλλά το ίδιο κάνει και η πρώην Γιουγκοσλαβία. Που βρίσκεται αυτή στον ευρωπαικό χάρτη? Έχει 1-2 ομάδες που δεν ξέρω πόσα χρόνια έχουν να πάρουν έναν τίτλο.(ίσως να μην θυμάμαι καλά, διορθώστε με). Αν έχει ένα πρωτάθλημα με ομάδες των 500.000€ μπάτζετ άντε να κρατήσεις τα ταλέντα. Θα γέμιζε η ευρώπη με σπανουληδες, διαμαντίδηδες κλπ
Το ότι με κακοδιαχείριση βγήκαμε μόνοι μας (και η ρούλα) από το κλαμπ των δυνατών και όχι μόνο αυτό αλλά γεμίσαμε και με χρέη τα οποία θα μας κρατάνε για χρόνια στον πάτο, δεν μας φταίνε (μόνο) οι άλλοι αλλά τα κεφάλια μας. Αντί να τα βάζουμε με τους άλλους ας πιάσουμε τους παντελονάτους, τις κατσαρίδες και όποιον άλλον έχει ευθύνη και ας τους βάλουμε στο εδώλιο του κατηγορούμενων. Αυτοί μίκρυναν τον ΠΑΟΚ και αυτοί πρέπει να λογοδοτήσουν.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: ΠΑΟΚ -ΚΑΒΑΛΑ 66-60 MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 25 Ιαν 2012, 10:59

ΟΙ γιαννακόπουλοι (και οι κοκκαλοαγγελόπουλοι σε δεύτερη μοίρα) κατά τη γνώμη μου δεν πρόσφεραν τίποτα στον ΠΑΟΚ. επίσης αν φύγουν αυτοί, πάλι δεν θα προσφέρουν τίποτα στον ΠΑΟΚ (και ας μεγαλώσει ο συναγωνισμός). το πρόβλημά μας είναι το μη διαχειρίσιμο χρέος (5 μύρια ή έστω 3.75 δεν ξεπληρώνονται ούτε σε 20 χρόνια στην Ελλάδα που κανένας δεν επενδύει και η ανάπτυξη είναι αρνητική), η (ουτοπική) λύση είναι να έρθει ένας άραβας να δώσει 3 μύρια και να ξεχρεώσει πάραυτα.

η κατάσταση που ζούμε είναι άρρωστη. κάνει ο Τσάμης 35 χιλιάρικα (πόσα λιγότερα παίρνει ο Καλλές ας πούμε? πάντα θεωρητικά παίρνει...) και δεν έρχεται στον ΠΑΟΚ γιατί ξέρει οτι δεν θα πάρει τα λεφτά του. Το ίδιο ο Χαρίσης ή ο Χαραλαμπίδης κλπ κλπ. Τι ακριβώς ομάδα λοιπόν να κάνεις όταν ο Κολοσσός έχει (περισσότερους) καλούς έλληνες παίκτες από εσένα :o :shock: ? Και εδώ έρχεται και η διοίκηση που δρά ως άλλη κυβέρνηση. Εξυγίανση λέει και δε μας νοιάζει το αγωνιστικό. Ναι αλλά θα κάνουμε και ένα από τα 2-3 πιο ακριβά μπάτζετ στην Α1 (-παοσφπ) γιατί ΠΑΟΚ είσαι. ωραία ρε φίλε. αλλά αν λες 500 φετινό, θα πληρώνεις 500 τους φετινούς παίκτες (δεν πάει άλλο αυτό το πράγμα- τι σημαίνει τελικά φετινό μπάτζετ 500 όταν ξεπληρώνεις τα 200 και οι παίκτες μετά τη γαλοπούλα την κάνουνε με ελαφρά? :? :twisted: ).

Επίσης κάνε μου μία απλή ανάλυση οτι θα έχεις έσοδα 1.5, θα χαλάς 0.5 και σε 5 χρόνια ξεχρεώνεις (αλλάξτε τα νούμερα και ας είναι 10 τα χρόνια που θα ξεχρεώσουμε). Θα μου πεί κάποιος δεν είναι τόσο απλό. ΟΚ, αλλά αν δεν το κάνεις αυτό το πλάνο σωστά τότε τί? η κυβέρνηση υπολογίζει οτι θα πάρει ας πούμε 5 δις από τον τάδε φόρο και τελικά παίρνει 1 και πέφτει έξω. ποιός φταίει? αυτός που έκανε τον προυπολογισμό ή αυτός που δεν έδωσε τα υπόλοιπα 4? :?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ -ΚΑΒΑΛΑ 66-60 MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τετ 25 Ιαν 2012, 11:25

kostasff έγραψε:
Argonaut4 έγραψε:Α ρε πουτάνα δεκαετία του 90......!!!Γύρνα πίσω.

Εκεί όπου τον ρόλο του γαυροβάζελου τον παίζαμε εμείς με την ρούλα. 8-)
Ο.Κ. Παίκτες βγάζουμε (σαν χώρα) αλλά το ίδιο κάνει και η πρώην Γιουγκοσλαβία. Που βρίσκεται αυτή στον ευρωπαικό χάρτη? Έχει 1-2 ομάδες που δεν ξέρω πόσα χρόνια έχουν να πάρουν έναν τίτλο.(ίσως να μην θυμάμαι καλά, διορθώστε με). Αν έχει ένα πρωτάθλημα με ομάδες των 500.000€ μπάτζετ άντε να κρατήσεις τα ταλέντα. Θα γέμιζε η ευρώπη με σπανουληδες, διαμαντίδηδες κλπ
Το ότι με κακοδιαχείριση βγήκαμε μόνοι μας (και η ρούλα) από το κλαμπ των δυνατών και όχι μόνο αυτό αλλά γεμίσαμε και με χρέη τα οποία θα μας κρατάνε για χρόνια στον πάτο, δεν μας φταίνε (μόνο) οι άλλοι αλλά τα κεφάλια μας. Αντί να τα βάζουμε με τους άλλους ας πιάσουμε τους παντελονάτους, τις κατσαρίδες και όποιον άλλον έχει ευθύνη και ας τους βάλουμε στο εδώλιο του κατηγορούμενων. Αυτοί μίκρυναν τον ΠΑΟΚ και αυτοί πρέπει να λογοδοτήσουν.


Tη δεκαετια του 90 δηλαδη στην ανθιση του ελληνικου μπασκετ δεν υπηρχε μονο ΠΑΟΚ και Αρης.
Το 80 ναι υπηρχαν μονο δυο στις αρχες Αρης Παο και μετα Αρης ΠΑΟΚ τοτε ομως το μπασκετ ηταν χειροτερο αποτι ειναι τωρα.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: ΠΑΟΚ -ΚΑΒΑΛΑ 66-60 MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τετ 25 Ιαν 2012, 11:26

palok έγραψε:ΟΙ γιαννακόπουλοι (και οι κοκκαλοαγγελόπουλοι σε δεύτερη μοίρα) κατά τη γνώμη μου δεν πρόσφεραν τίποτα στον ΠΑΟΚ. επίσης αν φύγουν αυτοί, πάλι δεν θα προσφέρουν τίποτα στον ΠΑΟΚ (και ας μεγαλώσει ο συναγωνισμός). το πρόβλημά μας είναι το μη διαχειρίσιμο χρέος (5 μύρια ή έστω 3.75 δεν ξεπληρώνονται ούτε σε 20 χρόνια στην Ελλάδα που κανένας δεν επενδύει και η ανάπτυξη είναι αρνητική), η (ουτοπική) λύση είναι να έρθει ένας άραβας να δώσει 3 μύρια και να ξεχρεώσει πάραυτα.

η κατάσταση που ζούμε είναι άρρωστη. κάνει ο Τσάμης 35 χιλιάρικα (πόσα λιγότερα παίρνει ο Καλλές ας πούμε? πάντα θεωρητικά παίρνει...) και δεν έρχεται στον ΠΑΟΚ γιατί ξέρει οτι δεν θα πάρει τα λεφτά του. Το ίδιο ο Χαρίσης ή ο Χαραλαμπίδης κλπ κλπ. Τι ακριβώς ομάδα λοιπόν να κάνεις όταν ο Κολοσσός έχει (περισσότερους) καλούς έλληνες παίκτες από εσένα :o :shock: ? Και εδώ έρχεται και η διοίκηση που δρά ως άλλη κυβέρνηση. Εξυγίανση λέει και δε μας νοιάζει το αγωνιστικό. Ναι αλλά θα κάνουμε και ένα από τα 2-3 πιο ακριβά μπάτζετ στην Α1 (-παοσφπ) γιατί ΠΑΟΚ είσαι. ωραία ρε φίλε. αλλά αν λες 500 φετινό, θα πληρώνεις 500 τους φετινούς παίκτες (δεν πάει άλλο αυτό το πράγμα- τι σημαίνει τελικά φετινό μπάτζετ 500 όταν ξεπληρώνεις τα 200 και οι παίκτες μετά τη γαλοπούλα την κάνουνε με ελαφρά? :? :twisted: ).

Επίσης κάνε μου μία απλή ανάλυση οτι θα έχεις έσοδα 1.5, θα χαλάς 0.5 και σε 5 χρόνια ξεχρεώνεις (αλλάξτε τα νούμερα και ας είναι 10 τα χρόνια που θα ξεχρεώσουμε). Θα μου πεί κάποιος δεν είναι τόσο απλό. ΟΚ, αλλά αν δεν το κάνεις αυτό το πλάνο σωστά τότε τί? η κυβέρνηση υπολογίζει οτι θα πάρει ας πούμε 5 δις από τον τάδε φόρο και τελικά παίρνει 1 και πέφτει έξω. ποιός φταίει? αυτός που έκανε τον προυπολογισμό ή αυτός που δεν έδωσε τα υπόλοιπα 4? :?



Εγω δεν μιλησα μονο για τον ΠΑΟΚ μιλησα γενικοτερα για το ελληνικο πρωταθλημα.
Ειναι προυποθεση για εμας ως ΠΑΟΚ αν θελουμε να ειμαστε ανταγωνιστικοι στις συνθηκες που περιεγραψα να μην χρωσταμε πουθενα.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: ΠΑΟΚ -ΚΑΒΑΛΑ 66-60 MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τετ 25 Ιαν 2012, 12:07

palok έγραψε:ΟΙ γιαννακόπουλοι (και οι κοκκαλοαγγελόπουλοι σε δεύτερη μοίρα) κατά τη γνώμη μου δεν πρόσφεραν τίποτα στον ΠΑΟΚ. επίσης αν φύγουν αυτοί, πάλι δεν θα προσφέρουν τίποτα στον ΠΑΟΚ (και ας μεγαλώσει ο συναγωνισμός). το πρόβλημά μας είναι το μη διαχειρίσιμο χρέος (5 μύρια ή έστω 3.75 δεν ξεπληρώνονται ούτε σε 20 χρόνια στην Ελλάδα που κανένας δεν επενδύει και η ανάπτυξη είναι αρνητική), η (ουτοπική) λύση είναι να έρθει ένας άραβας να δώσει 3 μύρια και να ξεχρεώσει πάραυτα.

η κατάσταση που ζούμε είναι άρρωστη. κάνει ο Τσάμης 35 χιλιάρικα (πόσα λιγότερα παίρνει ο Καλλές ας πούμε? πάντα θεωρητικά παίρνει...) και δεν έρχεται στον ΠΑΟΚ γιατί ξέρει οτι δεν θα πάρει τα λεφτά του. Το ίδιο ο Χαρίσης ή ο Χαραλαμπίδης κλπ κλπ. Τι ακριβώς ομάδα λοιπόν να κάνεις όταν ο Κολοσσός έχει (περισσότερους) καλούς έλληνες παίκτες από εσένα :o :shock: ? Και εδώ έρχεται και η διοίκηση που δρά ως άλλη κυβέρνηση. Εξυγίανση λέει και δε μας νοιάζει το αγωνιστικό. Ναι αλλά θα κάνουμε και ένα από τα 2-3 πιο ακριβά μπάτζετ στην Α1 (-παοσφπ) γιατί ΠΑΟΚ είσαι. ωραία ρε φίλε. αλλά αν λες 500 φετινό, θα πληρώνεις 500 τους φετινούς παίκτες (δεν πάει άλλο αυτό το πράγμα- τι σημαίνει τελικά φετινό μπάτζετ 500 όταν ξεπληρώνεις τα 200 και οι παίκτες μετά τη γαλοπούλα την κάνουνε με ελαφρά? :? :twisted: ).

Επίσης κάνε μου μία απλή ανάλυση οτι θα έχεις έσοδα 1.5, θα χαλάς 0.5 και σε 5 χρόνια ξεχρεώνεις (αλλάξτε τα νούμερα και ας είναι 10 τα χρόνια που θα ξεχρεώσουμε). Θα μου πεί κάποιος δεν είναι τόσο απλό. ΟΚ, αλλά αν δεν το κάνεις αυτό το πλάνο σωστά τότε τί? η κυβέρνηση υπολογίζει οτι θα πάρει ας πούμε 5 δις από τον τάδε φόρο και τελικά παίρνει 1 και πέφτει έξω. ποιός φταίει? αυτός που έκανε τον προυπολογισμό ή αυτός που δεν έδωσε τα υπόλοιπα 4? :?


Στο πρώτο θα σου πω ότι δεν θα κερδίσει κάτι ο ΠΑΟΚ αν φύγουν οι "δύο" ούτε θα χάσει αν μείνουν (κάτι μικροποσά ίσως). Μόνοι μας δημιουργήσαμε το χρέος και μόνοι μας πρέπει να βρούμε λύση. Ωραίο είναι να τα φορτώνουμε πάντα κάπου αλλά αυτό δεν είναι λύση ούτε άλλοθι. Είχαμε το πάνω χέρι και καταλήξαμε ζητιάνοι. Καταλαβαίνω πως από την στιγμή που μπήκαν δυνατά οι "δύο" ήταν δύσκολο να κρατήσουμε τα πρωτεία (μιλάω για τους δύο της Θεσσαλονίκης) αλλά θα μπορούσαμε να είμαστε κάπως κοντά και όχι να χαροπαλεύουμε με τα χρέη.
Εγώ μιλάω πως οι "δύο" προσφέρουν στο ελληνικό πρωτάθλημα και στο φινάλε αντιπροσωπεύουν το 60-70%. Οι υπόλοιποι όπως τα κάναμε ας τα "φάμε"...
Για τα νούμερα, επειδή πραγματικά έχω χορτάσει υπολογισμούς και θεωρία, όπου στο τέλος αποδεικνύονται τρίχες, θα περιμένω τον τελικό απολογισμό. Τότε θα μιλήσουμε με νούμερα.
Θωμά, το καλοκαίρι κάνει την ομάδα υπολογίζοντας στην προσέλευση κόσμου. Πέφτει έξω στην προσέλευση (με ότι αυτό συνεπάγεται) και αρχίζουν οι περικοπές στο ρόστερ.
Μην μου πεις τώρα πως και γιατί υπολόγιζε ο Μπάνε πως θα μαζέψει κόσμο.....
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: ΠΑΟΚ -ΚΑΒΑΛΑ 66-60 MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Τετ 25 Ιαν 2012, 12:11

εχουν γινει εγκληματα κανεις δεν το αμφισβητει αυτο...και δυστυχως αυτοι που τα καναν κυκλοφορουν ελευθεροι και ωραιοι, ειδικα οταν γινεται εκκαθαριση χρεων και κανεις παλι τοσα χρεη εισαι αξιος της μοιρας σου ....ειναι αληθεια αυτη...ΑΠο κει και περα η χαωδης διαφορα με τους 2 και φετος οχι μονο με αυτους...δε βοηθαει τη ψυχολογια του κοσμου και προοπτικη δεν υπαρχει....με βαση τα εσοδα που μπορει να ρθουν...
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: ΠΑΟΚ -ΚΑΒΑΛΑ 66-60 MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τετ 25 Ιαν 2012, 12:11

obanebane έγραψε:[

Tη δεκαετια του 90 δηλαδη στην ανθιση του ελληνικου μπασκετ δεν υπηρχε μονο ΠΑΟΚ και Αρης.


Ανάλογα για ποια χρονιά μιλάμε. Στην αρχή ήμασταν δύο (εμείς και η ρούλα) μετά μπήκαν οι "δύο" και βγήκε η ρούλα οπότε γίναμε τρεις.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: ΠΑΟΚ -ΚΑΒΑΛΑ 66-60 MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 25 Ιαν 2012, 13:02

kostasff έγραψε: Μόνοι μας δημιουργήσαμε το χρέος και μόνοι μας πρέπει να βρούμε λύση. Ωραίο είναι να τα φορτώνουμε πάντα κάπου αλλά αυτό δεν είναι λύση ούτε άλλοθι.


φαντάζομαι στο "εμείς" βάζεις τον κάθε παραγοντίσκο και όχι εμένα ε? :?

kostasff έγραψε:Για τα νούμερα, επειδή πραγματικά έχω χορτάσει υπολογισμούς και θεωρία, όπου στο τέλος αποδεικνύονται τρίχες, θα περιμένω τον τελικό απολογισμό. Τότε θα μιλήσουμε με νούμερα.


τρίτη χρονιά Σούλη φέτος (2 κανώτας και μία Bane) και νομίζω οτι κάθε χρόνο ακούμε ακριβώς το ίδιο νούμερο οτι χρωστάμε!!! :twisted:

kostasff έγραψε: Θωμά, το καλοκαίρι κάνει την ομάδα υπολογίζοντας στην προσέλευση κόσμου. Πέφτει έξω στην προσέλευση (με ότι αυτό συνεπάγεται) και αρχίζουν οι περικοπές στο ρόστερ. Μην μου πεις τώρα πως και γιατί υπολόγιζε ο Μπάνε πως θα μαζέψει κόσμο.....


δεν είμαι της πιάτσας. κάθε άλλο μάλιστα. επίσης δεν κατέχω πράμα από οικονομικά. με ποιό ακριβώς business plan υπολόγιζε ο bane οτι θα έχει 5000 κόσμο στην ΠΥλαία? Είχε κάποια ένδειξη οτι ο ΠΑΟΚσής φέτος (που στην Τούμπα τα εισητήρια μειώθηκαν 60-70 %) θα πάει στην Πυλαία? Για τον bane ρε γαμώτο όπως με το Ζαγοράκη? Ας προσέξουμε πολύ καλά τι έκανε και τι είπε τότε ο Ζαγόρ (άλλα έκανε και άλλα όχι- αυτό είναι μία τεράστια συζήτηση, εγώ μιλάω για την ημέρα που ανέλαβε), τι όραμα προσέφερε και τι υποσχέσεις στον κόσμο του ΠΑΟΚ για να τον συσπειρώσει και μετά ξαναμιλάμε ;)
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ -ΚΑΒΑΛΑ 66-60 MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τετ 25 Ιαν 2012, 13:34

1) Είσαι ο ηθικός αυτουργός αφού συνέχεια ζητάς ενίσχυση.... :opaokara:

2) Θα κάνει χρόνια ή και αιώνες για να έχεις θετικό πρόσημο...... :mrgreen:

3)Ο Μπάνε υπολόγιζε (φαντάζομαι) ένα τεσσάρι από το οποίο το κέρδος δεν θα ήταν τόσο το εισιτήριο που θα εισέπραττε όσο το διαπραγματευτικό χαρτί για να μιλήσει με χορηγούς, tv, κρατικές ενισχύσεις κλπ
Οι υποσχέσεις που έδωσε ο Μπάνε ήταν σφίξιμο ζωναριών μέχρι να ελαχιστοποιηθεί το χρέος και μετά ανταγωνιστική ομάδα. Αυτά βέβαια δεν προσελκύουν τα πανηγύρια-οπαδούς (αντίθετα με τα ΘΑ του Δρόσσου) και το αποτέλεσμα το βλέπουμε στις κερκίδες (αλλά και εδώ μέσα).
Αυτό που νομίζω εγώ ότι προσφέρει ο Μπάνε είναι οι αγνές προθέσεις και η αγάπη του για τον σύλλογο. Αν αποδειχτεί ότι κι αυτός έτρεχε για την τσέπη του τότε πάσο.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: ΠΑΟΚ -ΚΑΒΑΛΑ 66-60 MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 25 Ιαν 2012, 13:39

kostasff έγραψε:Οι υποσχέσεις που έδωσε ο Μπάνε ήταν σφίξιμο ζωναριών μέχρι να ελαχιστοποιηθεί το χρέος και μετά ανταγωνιστική ομάδα. Αυτά βέβαια δεν προσελκύουν τα πανηγύρια-οπαδούς (αντίθετα με τα ΘΑ του Δρόσσου) και το αποτέλεσμα το βλέπουμε στις κερκίδες (αλλά και εδώ μέσα).


μπααααα, προσωπικά δε μασάω από λόγια. να δώ κάτω τα νούμερα οτι όταν σφίξουν τα ζωνάρια θα ελαχιστοποιηθεί το χρέος και πότε, και μετά ξαναμιλάμε. ;)
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ -ΚΑΒΑΛΑ 66-60 MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Shaman4 » Τετ 25 Ιαν 2012, 14:34

Θα σας πω και εγω την αποψη μου

Ο Ζαγορ πουλησε οραμα, εφερε παικτες, ο κοσμος γεμισε το γηπεδο και πηρε διαρκειας, αλλα δημιουργηθικε ελλειμα, και ο κοσμος τα βαζει με τον ζαγορακη και τον κατηγορει οτι τα παιρνει..
ΥΓ. Κατα την αποψη μου, καλα εκανε οσα εκανε ο Ζαγορ παρολο το ελλειμα αλλα δεν θα το αναλυσω εδω περα.

Ο Μπανε πουλησε το οραμα της εξυγιανσης, ο κοσμος δεν παταει, δεν στηριζει.Η ομαδα ειναι ολομοναχη.

Ειμαστε αξιοι της μοιρας μας.
Και σαν παοκτσηδικος λαος, και σαν ελληνικος λαος.
Ετσι πιστευω.
Shaman4
 
Δημοσιεύσεις: 402
Εγγραφή: Παρ 25 Ιαν 2008, 22:02

Re: ΠΑΟΚ -ΚΑΒΑΛΑ 66-60 MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 25 Ιαν 2012, 14:48

για μενα ο ζαγόρ κατάφερε να έχει φανταστικά έσοδα (22 μύρια το χρόνο που είναι εξωπραγματικό νούμερο) αλλά στη διαχείριση τα σκάτωσε (λογικό αφού δεν είχε ποτέ διευθύνει εταιρεία στη ζωή του). από εκεί και πέρα για μένα ο Bane δεν πούλησε τίποτα.

PS: +φωνώ οτι ο λαός έχει τεράστια ευθύνη. άλλωστε ποιός διοικεί τον ΠΑΟΚ αν όχι κομμάτια από τον ίδιο του το λαό? αλλά όχι και να έχω ευθύνη ΕΓΩ για τα χρέη όταν ο πανελούδης και ο δρόσος βάζανε την ΚΑΕ μέσα μισό (και πάνω) μύριο το χρόνο για να φέρουνε τον κάθε παπάρα πάικτη από τους φίλους τους τους managers ε? ... :? :twisted:
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ -ΚΑΒΑΛΑ 66-60 MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Shaman4 » Τετ 25 Ιαν 2012, 14:52

palok έγραψε:για μενα ο ζαγόρ κατάφερε να έχει φανταστικά έσοδα (22 μύρια το χρόνο που είναι εξωπραγματικό νούμερο) αλλά στη διαχείριση τα σκάτωσε (λογικό αφού δεν είχε ποτέ διευθύνει εταιρεία στη ζωή του). από εκεί και πέρα για μένα ο Bane δεν πούλησε τίποτα.

PS: +φωνώ οτι ο λαός έχει τεράστια ευθύνη. άλλωστε ποιός διοικεί τον ΠΑΟΚ αν όχι κομμάτια από τον ίδιο του το λαό? αλλά όχι και να έχω ευθύνη ΕΓΩ για τα χρέη όταν ο πανελούδης και ο δρόσος βάζανε την ΚΑΕ μέσα μισό (και πάνω) μύριο το χρόνο για να φέρουνε τον κάθε παπάρα πάικτη από τους φίλους τους τους managers ε? ... :? :twisted:



Οκ ρε φιλε.Αλλα με δροσο θυμασαι τι ροστερ ειχες και ποιο εχεις τωρα.

Τεσπα, αυτο που προσπαθω να πω, και που εχω ξαναπει, ειναι οτι

ο λαος του παοκ περιμενει πρωτα να παει καλα η ομαδα για να παει μετα γηπεδο, αντι να πηγαινει πρωτα γηπεδο για να παει καλα η ομαδα μετα.

αυτο
Shaman4
 
Δημοσιεύσεις: 402
Εγγραφή: Παρ 25 Ιαν 2008, 22:02

Re: ΠΑΟΚ -ΚΑΒΑΛΑ 66-60 MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 25 Ιαν 2012, 15:05

Shaman4 έγραψε:ο λαος του παοκ περιμενει πρωτα να παει καλα η ομαδα για να παει μετα γηπεδο, αντι να πηγαινει πρωτα γηπεδο για να παει καλα η ομαδα μετα.


και ποιός λέει οτι το δεύτερο που λες είναι ο κανόνας και εξήγησέ μου με παραδείγματα άλλων ομάδων οτι όντως είναι ο κανόνας.

Και να αναγραμματίσω κι εγώ (περίπου) τα λόγια σου: η ΚΑΕ φτιάχνει πρώτα ένα μπάτζετ όπως το θέλει και μετά περιμένει να πάει ο πολύς κόσμος στο γήπεδο για να την παλέψει αντί να φτιάχνει μπάτζετ με πραγματικά και όχι ουρανοκατέβατα ιδεατά οικονομικά στοιχεία και όταν πάει η ομάδα καλά και έρθει και ο κόσμος στο γήπεδο να έχει έξτρα οικονομική βοήθεια για τα χρέη.

PS: προφανώς και συμφωνώ μαζί σου οτι ο κόσμος πρέπει να είναι εκεί no matter what.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ -ΚΑΒΑΛΑ 66-60 MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Shaman4 » Τετ 25 Ιαν 2012, 15:31

Γενικα, ο κοσμος λειτουργει με ενθουσιασμο.
Δεν ειναι καν το θεαμα.Απλα ο ενθουσιασμος.

Και σκατα ομαδα να εχεις, αν παιξεις πλευ οφφ με τον αρη θα γεμισει το γηπεδο.

Ομαδαρα να εχεις, αν παιξεις πλευ οφφ με τον κολοσσο θα εχει το πολυ 1000 ατομα μεσα..

την ερωτηση σου δεν την πολυκαταλαβα, αλλα επειδη λες για παραδειγματα, νομιζω ολοι στην ελλαδα λειτουργουμε ετσι.με τον ενθουσιασμο.και οι ρουληδες, και οι γαβροβαζελοι, και εμεις.
Shaman4
 
Δημοσιεύσεις: 402
Εγγραφή: Παρ 25 Ιαν 2008, 22:02

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League 2011-2012

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης