ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός 52-65 ΜVP-Σχόλια και παραλειπόμενα.

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

MVP

ΓΚΙΝΤΕΝΣ
4
8%
ΣΤΙΓΚΕΡΣ
23
46%
ΑΡΑΠΗΣ
1
2%
ΓΚΟΡΙ
6
12%
ΝΤΙΚΟΥΔΗΣ
12
24%
ΚΑΛΑΜΠΟΚΗΣ
2
4%
ΑΝΤΡΙΟΥΣΚΕΒΙΤΣΙΟΥΣ
2
4%
ΡΑΪΤ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΓΙΑΝΝΑΚΙΔΗΣ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΚΑΛΛΕΣ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 50

Re: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός 52-65 ΜVP-Σχόλια και παραλειπόμενα.

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 25 Οκτ 2011, 12:46

obanebane έγραψε:Ρε πολυξεριδη δεν ειδα τον αγωνα αλλα σε βλεπω λιγο εκνευρισμενο.
Ακομα ειναι αρχη ο αντιπαλος ηταν δυνατος οχι βεβαια οπως αλλες χρονιες αλλα δεν φαγαμε και 40.


πραγματικά ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ. ούτε καν στεναχωρήθηκα για χτες (ειλικρινά είδα με απόλυτη ηρεμία το ματσάκι και δεν με πείραξε διόλου η ήττα). ούτε καν θα έλεγα οτι έκανα τα σχόλια μου με βάση αυτών που είδα χτες. Απλά πήρα αφορμή, γιατί και χτές είδα τον γνωστό ΠΑΟΚ (και φυσικά είδα αρκετά ΘΕΤΙΚΑ πράγματα που τα επισήμανε με μία πρόταση και ο Σπανούλης σε αυτά που είπε για τις δυνατότητες του φετινού ΠΑΟΚ). Απλά βλέπω εδώ και αρκετό καιρό έναν μπασκετικό ΠΑΟΚ καθ'εικόνα και ομοίωση του ποδοσφαιρικού ΠΑΟΚ. τι εννοώ? ναι μεν, αλλά... Δεν το πάω παρακάτω, είναι μία άποψη που έχω, μπορεί και να κολλάω σε πράγματα που έχω στο μυαλό μου, μπορεί και τελικά αυτά που έχω στο μυαλό μου να μην γίνονται. Anyway...

PS: αν παρατηρήσεις τη ροή του λόγου μου (καλά αυτό είναι αδύνατο με τους ρυθμούς που ποστάρω :opaokara: ) κάθε χρόνο τα λέω στην αρχή, και μετά κάνω υπομονή κατανοώντας πλήρως το δύσκολο έργο του τεχνικού team (που κάθε Σεπτέμβρη έχει άλλη ομάδα να προπονήσει)...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός 52-65 ΜVP-Σχόλια και παραλειπόμενα.

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τρί 25 Οκτ 2011, 15:21

προσωπικα δεν ξεγράφω ακόμα τον ράιτ. Πρέπει να δούμε κι αλλά παιχνίδια. Δεν κάνω όμως το ίδιο με τον λιθουανό.
Θωμά, υπάρχει κι ένα ακόμη δίλημμα. Θέλεις 10 παίκτες των 50.000€ (άρα και των αναλόγων ικανοτήτων) που θα μοιράζονται τον χρόνο συμμετοχής ή κάποιους που θα μπορούν να κάνουν την διαφορά εις βάρους του μπάτζετ και κατά συνέπεια των ικανών παικτών που θα μπορούν να παίρνουν αρκετό χρόνο?
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός 52-65 ΜVP-Σχόλια και παραλειπόμενα.

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 25 Οκτ 2011, 15:34

μωρέ τα έχουμε ξαναπεί. είναι φαύλος κύκλος η συζήτηση. Δε σημαίνει οτι αυτό που θέλω εγώ είναι το σωστό. Επαναλαμβάνω όμως κάτι: ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ τα ονόματα που θα φέρουμε (για αυτό και δεν λέω: φέρε μου κι άλλους ή άλλαξε τον ένα και φέρε μου άλλον).
Θέλω να παίζει και να έχει ρόλο ο Αράπης και ο Καλαμπάκας και ο Τσακαλέρης. αυτό είναι το σύγχρονο μπάσκετ. Φέρε μου εμένα επιτέλους έναν ακμαίο first-passing playmaker, παίξε γρήγορο transition και μπάσκετ με συνεχή κίνηση, screens από τους κοντούς, περιστροφές και cuts και σου λέω εγώ μετά αν μπορεί να σκοράρει ο Αράπης στην ελληνική Α1 εύκολα 4-5 πόντους ανά ματς. Και ας το δεχτούμε ως θέσφατο πια: μπάσκετ με 6 παίκτες δεν υπάρχει πλέον πουθενά.
Δηλαδή αν πάμε του χρόνου να παίξουμε με την Charleroi και την Bamberg, μπορούμε να κερδίσουμε με τον Goree 38 λεπτά? Τη λογική "ναι, αλλά αφού οι άλλοι δεν κάνουνε, για αυτό ο Goree παίζει 38 λεπτά", συγγνώμη αλλά θέλω πολλή λοβοτομή για να την ενστερνιστώ... :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός 52-65 ΜVP-Σχόλια και παραλειπόμενα.

Δημοσίευσηαπό cellophan » Τρί 25 Οκτ 2011, 15:37

Συμφωνώ απόλυτα με Palok και επισημαίνω ξανά πως οι τρεις μας αμερικάνοι (R-G-S) παίζουν street basketball...ένας αντέχεται......τρεις είναι πολλοί.

:pano:
Άβαταρ μέλους
cellophan
 
Δημοσιεύσεις: 3105
Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2009, 03:24

Re: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός 52-65 ΜVP-Σχόλια και παραλειπόμενα.

Δημοσίευσηαπό joshua » Τρί 25 Οκτ 2011, 15:47

Οι παικτες παιζουν το μπασκετ που παιζει και η ομαδα.Εβλεπα χτες τον γκιντενς να παιρνει την μπαλλα στην περιφερεια να ξεκιναει τριπλα και να περιμενει,να περιμενει,να περιμενει,βρε ενας να μην βρισκεται να παει στο σκριν,στο τελος ξεκινουσε μονος,περνουσε συνηθως τον αντιπαλο και οι δικοι μας περιμεναν,περιμεναν,περιμεναν...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός 52-65 ΜVP-Σχόλια και παραλειπόμενα.

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τρί 25 Οκτ 2011, 18:26

Θωμά, δεν θα χρειαστείς λοβοτομή. 5 λεπτά να δεις λιθουανο και καλλε αρκεί. Θα παρακαλάς να παίζει 40λεπτο συν 3 παρατάσεις....
Υ.Γ. Νομίζεις πως αυτά που ζητάς μπορούν να τα κάνουν στο παρκέ Αράπης & σία; Γιατί ξέρεις καλά πως είναι πολύ εύκολο να λέμε διάφορα από τον καναπέ (στο κρεβάτι μου είμαι τώρα) και είναι άλλο πράγμα να το κάνεις στο παρκέ.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός 52-65 ΜVP-Σχόλια και παραλειπόμενα.

Δημοσίευσηαπό paokmaniak » Τρί 25 Οκτ 2011, 21:45

palok έγραψε:μωρέ τα έχουμε ξαναπεί. είναι φαύλος κύκλος η συζήτηση. Δε σημαίνει οτι αυτό που θέλω εγώ είναι το σωστό. Επαναλαμβάνω όμως κάτι: ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ τα ονόματα που θα φέρουμε (για αυτό και δεν λέω: φέρε μου κι άλλους ή άλλαξε τον ένα και φέρε μου άλλον).
Θέλω να παίζει και να έχει ρόλο ο Αράπης και ο Καλαμπάκας και ο Τσακαλέρης. αυτό είναι το σύγχρονο μπάσκετ. Φέρε μου εμένα επιτέλους έναν ακμαίο first-passing playmaker, παίξε γρήγορο transition και μπάσκετ με συνεχή κίνηση, screens από τους κοντούς, περιστροφές και cuts και σου λέω εγώ μετά αν μπορεί να σκοράρει ο Αράπης στην ελληνική Α1 εύκολα 4-5 πόντους ανά ματς. Και ας το δεχτούμε ως θέσφατο πια: μπάσκετ με 6 παίκτες δεν υπάρχει πλέον πουθενά.
Δηλαδή αν πάμε του χρόνου να παίξουμε με την Charleroi και την Bamberg, μπορούμε να κερδίσουμε με τον Goree 38 λεπτά? Τη λογική "ναι, αλλά αφού οι άλλοι δεν κάνουνε, για αυτό ο Goree παίζει 38 λεπτά", συγγνώμη αλλά θέλω πολλή λοβοτομή για να την ενστερνιστώ... :mrgreen:


+100000000000000000000000000000 Ετσι ειναι ενα σοβαρο πλειμεικερ απο εποχη Μουλα εχουμε να δουμε εαν σκεφτουμε δε και για αμερικανο πλειμεικερ ισως πρεπει να φτασουμε στο Φρανκι Κινκ
Άβαταρ μέλους
paokmaniak
 
Δημοσιεύσεις: 1679
Εγγραφή: Τετ 01 Οκτ 2008, 20:25

Re: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός 52-65 ΜVP-Σχόλια και παραλειπόμενα.

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τετ 26 Οκτ 2011, 10:05

αν και αυτό έπρεπε να το πούμε εκεί στο άλλο θέμα με τα σπουδαία guard της ομάδας όλων των εποχών...
το οποίο παρεπιπτώντος πέθανε αμέσως μετά την μεταφορά του ΕΚΤΟΣ της ενότητας μπάσκετ σε εκείνη του ρετρό
(που καλή χρυσή αλλά ΔΕΝ είναι στην ενότητα μπάσκετ)

σόρρυ για την παρένθεση είχα μια πίκρα με το θέμα
εν πάσει περπτώσει για τον Φράνκι Κιγκ που παίζει για μένα να είναι ο καλύτερος όλων των κοντών μαύρων που είδαμε με τη φανέλλα μας...
ήταν καθαρός σκόριγκ γκάρντ, δεν τραβούσε όμως τις προσπάθειες από τα μαλλιά. Τώρα δεν θυμάμαι ίσως λόγω μπάνε να κατέβαινε σαν άσσος;
αχ εκείνα τα καλάθια σε τελικό στο ΣΕΦ στα μούτρα του στόικο δεν θα τα ξεχάσω ποτέ...

να θυμίσω όμως ότι πρόσφατα παίξαμε με Ρόου που είχε τα θεματάκια του ως πολύ κοντός αλλά ήταν εν τέλει αξιοπρεπής για τα λεφτά του, είχαμε τον CJ Watson πιτσιρικά που ήταν πάντα λογικός και μπασκετικός παίκτης και αν και δεν τον θυμάμαι σίγουρα έπαιξε ικανοποιητικά όπως διάβασα εδώ από τα παιδιά,
είχαμε και τον μύωπα Μονρό ο οποίος υπό συνθήκες ήταν τέλειος, εκρηκτικός, στην αρχή της χρονιάς με δυνατά μπασίματα , άνοιγε τον ρυθμός με άλευ ουπ στον Κένυ, τρίπλαρε καλά... μόνο στο τέλος από κούραση τον έπιανε θάλλασα αλλά ήταν και ολομόναχος στην πίεση και τον πήραμε και για 2αρι...οπότε πρόσημο + τελικώς.
Οι παραπάνω βέβαια είναι διαμάντια μπροστά στα σημερινά ... (εξαιρώ τον Στίγγερς που έχει στοιχεία που εκτιμώ και απλά πρέπει να μάθει από τον Σούλη πιο Ευρωπαικό μπάσκετ, έχει τα περιθώρια και ελπίζω σε αυτόν)

Γιατί Μάριος Μπατής ή Σάκςη Καρύδας δεν μας έκαναν και ο τύπος με κοτσιδάκια που κάνει ότι κατευθύνει την ομάδα μας κάνει;
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2231
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός 52-65 ΜVP-Σχόλια και παραλειπόμενα.

Δημοσίευσηαπό kk74 » Τετ 26 Οκτ 2011, 13:16

+++++++σε ολα!ο μπανε δεν επαιξε με φραγκι αδελφε μου!κατα τα αλλα ο ραιτ μαλλον δεν τα κανει ολα ..σωστα πλεον!ειναι τελειως αλλος παικτης απο αυτον ποπυ ξεραμε απο το νονιο και φυσικα απο τα πρωτα χρονια στη γερμανια σε μια καλη ομαδα εκει!απογοητευση απο τη πρωτη φορα που το ειδα φετος με τη γαλατα!δεν με νοιαζει αν σουταρει και βαζει τριποντα!εγω βλεπω πως δεν μπορει να κουμανταρει στην επιθεση και για πλει μεικερ δεν εχει σιγουρια ακομα και οταν τρπλαρει ειδικα οταν ο αντιπλαος πιεζει!!! :? θαλασσα πλατια!!!γκρει :o και παλι γκρει(αν και ουτε αυτος ηταν ο κοντος που ηθελα!που σε εισαι ρε ροντρικ!)!!!!!
kk74
 
Δημοσιεύσεις: 245
Εγγραφή: Τρί 19 Ιαν 2010, 19:09

Re: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός 52-65 ΜVP-Σχόλια και παραλειπόμενα.

Δημοσίευσηαπό moican4 » Πέμ 27 Οκτ 2011, 22:50

MVP 1ης αγωνιστικής ο Στιγγερς..

Πάμε για νίκη με την Καβάλα την Κυριακή..
Τέσσερα πράγματα στη ζωή δε γυρίζουν πίσω. Οι στιγμές που έζησες, οι πράξεις που έκανες, τα λόγια που είπες και οι ευκαιρίες που έχασες....!!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
moican4
 
Δημοσιεύσεις: 8340
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 05:46

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League 2011-2012

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης