Από την πόλη έρχομαι και στην κορφή.....ΜΠΑΣΚΕΤ

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Re: Από την πόλη έρχομαι και στην κορφή.....ΜΠΑΣΚΕΤ

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 28 Δεκ 2009, 13:36

obanebane έγραψε:Γινετε στην εδρα της ρεαλ το final-4


τα χεις μπερδέψει με το ποδόσφαιρο!!!! στο παρίσι γίνεται το final4.

PS: αν παίρνανε τον Obradovic για ένα τριήμερο σε κάθε final4 κόβω το π..ς μου οτι θα παίρνανε 5-6 συνεχόμενες ευρωλίγκες εύκολα...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Από την πόλη έρχομαι και στην κορφή.....ΜΠΑΣΚΕΤ

Δημοσίευσηαπό obanebane » Δευτ 28 Δεκ 2009, 13:41

Α ναι για να το λες εχεις δικιο μαλον τα εχω μπερδεψει ε τοτε τους δινω πολυ μεγαλυτερες πιθανοτητες.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Από την πόλη έρχομαι και στην κορφή.....ΜΠΑΣΚΕΤ

Δημοσίευσηαπό obanebane » Δευτ 28 Δεκ 2009, 13:58

Εχουν απιστευτο ροστερ χωρις καμια αμφιβολια αλλα πιστευω πως αν ενα παιχνιδι τους παει μεχρι το τελος στο καλαθι αν δεν το εχουν καθαρισει δηλαδη νωριτερα τοτε θα εχουν μεγαλο προβλημα και το μειονεκτημα τους ειναι οτι δεν εχουν σερβους και Γιακισεβιτσιους χαχα!!
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Από την πόλη έρχομαι και στην κορφή.....ΜΠΑΣΚΕΤ

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 28 Δεκ 2009, 15:22

metrosport: "Θρήνος στο Ουγγρικό μπάσκετ. Ο 30χρονος Ζόλταν Χόρβατ σκοτώθηκε σε τροχαίο δυστύχημα. Μία είδηση που σκόρπισε θλίψη σε όλη τη χώρα. «Είναι μεγάλος πόνος. Δεν βρίσκω λόγια να σχολιάσω» είπε χαρακτηριστικά ο πρόεδρος της Ουγγρικής ομοσπονδίας, Λάγιος Μεσάρος."

Eλαφρύ το χώμα του...

PS: νομίζω είναι αυτός που είχαμε εμείς ε? κρίμα τι άλλο να πούμε
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Από την πόλη έρχομαι και στην κορφή.....ΜΠΑΣΚΕΤ

Δημοσίευσηαπό kostasff » Δευτ 28 Δεκ 2009, 16:17

Στην φανταστική κόντρα θα ψήφιζα κι εγώ Μπερντ (όσο κι αν τον αντιπαθούσα). Ο Ρικοντο είχε την φήμη του πλέι μέικερ του 2000 αλλά εχω την εντύπωση πως δεν απέδωσε τα αναμενόμενα. Όσο για την Μπάρτσα τι να πούμε!
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Από την πόλη έρχομαι και στην κορφή.....ΜΠΑΣΚΕΤ

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Δευτ 28 Δεκ 2009, 21:13

Ο Larry έκανε πάντα προπόνηση στο σουτ με τους προβολείς του γηπέδου χαμηλομένους τα μάτια του! έτσι σούταρε σχεδόν τυφλά και είχε απίστευτη αίσθηση της θέσης του και του καλαθιού..
έχω επίσης να πω το εξής κουλό: τις περιστροφές του Χακίμ κάτω από το καλάθι με τις απίστευτες προσποιήσεις τόσα χρόνια μόνο ένας ψηλός τις έχει αντιγράψει σωστά..ναι ο Λουκάς.
Ο Σκοτ σε μας σαν παίκτης δεν έδωσε κάτι σπουδαίο, σαν προπονητής την πάτησε από το κατεστημένο του ξανθού.
Καλύτερος ξένος μας ως ουσία θα έλεγα ο Μπέρυ, αλλά ως τρέλα παοκτζήδικη σίγουρα ο Κλιφ.
άραγε παίδες ξέρει κανείς αν μπορούμε να αγοράσουμε t-shirt Levingstone; υπήρχε ένα ΤΕΛΕΙΟ με τη φάτσα του καρικατούρα, ίσως το έβγαλε η Μπολόνια την επόμενη χρονιά που μας τον πήρε...αν ξέρει κανείς υποκλίνομαι...
Ο Γιαννούλης παίζει κάπου τελικά;
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2231
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Από την πόλη έρχομαι και στην κορφή.....ΜΠΑΣΚΕΤ

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 28 Δεκ 2009, 23:35

1. Larry Bird απίστευτος σουτέρ. νομίζω οτι από κάποια στιγμή και μετά δεν χρειάζεται καν να σημαδεύεις για να μπει η μπάλα. απλά την πετάς...
2. Hakeem the dream για μένα ο καλύτερος ψηλός που είδα στη ζωή μου έως τώρα. Για τον Λουκά τα χω πεί για το επιθετικό του ταλέντο πριν από τον Συρίγο...
3. Berry ο καλύτερος αμερικανός του ΠΑΟΚ τολμώ να πω και της Α1 ever.
4. O Γιαννούλης παίζει κύπρο.
5. Ο Scott έχασε από τον ξανθό με 2-0 στο αλεξάνδρειο με σουτ ενός κοντού αγγλοιταλού νομίζω στο τελευταίο sec αλλά απέκλεισε φυσικά πρωταθλητή ευρώπης βάζελο του maljkovic και πήγε ευρωλίγκα με 3-1 επί του περιστερίου...
Τη χρονιά που το καλοκαίρι έπρεπε να πάει εθνική ο μαματζιόλας και αντί αυτού έφτασε τα επόμενα 2 χρόνια να παίζει στην Ελπίδα Χορτερού (ή κάπου εκεί τέλος πάντων). Matt Bonner respect (για να μην ξεχνιόμαστε...)
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Από την πόλη έρχομαι και στην κορφή.....ΜΠΑΣΚΕΤ

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Τρί 29 Δεκ 2009, 00:42

Palok η μνήμη σου μου φαίνεται όντως έχει αρχίσει να σε εγκαταλείπει..Άντονυ Μπόνερ ήταν..Εξ'ου και το προσωνύμιο του A.B..Το 3ποντο στο τελευταίο δευτερόλεπτο (κλασσικά και πάλι!) μέσα στο Παλέ το φάγαμε από τον Αλτρούια..εκείνο το καλλικατζαράκι της Άεκ..!
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

Re: Από την πόλη έρχομαι και στην κορφή.....ΜΠΑΣΚΕΤ

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 29 Δεκ 2009, 00:53

χαχα. άκου Matt bonner. πωπω!!

PS: o Matt θεωρείται από τους κορυφαίους σύγχρονους λευκούς σουτερ του nBA...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Από την πόλη έρχομαι και στην κορφή.....ΜΠΑΣΚΕΤ

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Τρί 29 Δεκ 2009, 01:17

Μάλλον θα τον μπέρδεψες με τον Ματ Μπούλαρντ.. :lol:
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

Re: Από την πόλη έρχομαι και στην κορφή.....ΜΠΑΣΚΕΤ

Δημοσίευσηαπό tigon4 » Τρί 29 Δεκ 2009, 13:11

παιδια το πλατακι σιγουρα χωραει 8.200 ατομα ....γιατι εμενα μου φαινετε οτι παιρνει καμια 10.000........το ειχα παντα απορια αυτο....μια φορα καθομουν και τις μετραγα και δεν μου εβγαινε σωστο το αθροισμα. (δεν μετραγα τα κερεκλακια ενα-ενα ετσι , πανω κατω ενοω μηκος πλατος και τετοια)
tigon4
 
Δημοσιεύσεις: 2015
Εγγραφή: Πέμ 09 Ιούλ 2009, 00:32
Τοποθεσία: βορρας

Re: Από την πόλη έρχομαι και στην κορφή.....ΜΠΑΣΚΕΤ

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τρί 29 Δεκ 2009, 13:18

tigon4 έγραψε:δεν μετραγα τα κερεκλακια ενα-ενα ετσι

Δοκίμασε να κάνεις αυτό. Είναι ο πιο αξιόπιστος τρόπος :mrgreen: :roll: :o :shock: ;) :lol: :geek: :idea:
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Από την πόλη έρχομαι και στην κορφή.....ΜΠΑΣΚΕΤ

Δημοσίευσηαπό novito » Τρί 29 Δεκ 2009, 13:40

kαι μετα πιάσε και Τούμπα για να ξερουμε ακριβη στοιχεια... :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Re: Από την πόλη έρχομαι και στην κορφή.....ΜΠΑΣΚΕΤ

Δημοσίευσηαπό tigon4 » Τρί 29 Δεκ 2009, 15:28

τι κοροιδευετε βρε.................απαιτω απο τον αυθεντικο και νουμερο 1 mod gash04 να μπαναρει τον κυριο kostasff και αυτον που κανει τον mοd (ζαγορας speaking) τον novi για 1 εβδομαδα για την ασεβεια και την ειρωνια που εδειξαν προς το προσωπο μου.

:twisted: :twisted: :mrgreen:
tigon4
 
Δημοσιεύσεις: 2015
Εγγραφή: Πέμ 09 Ιούλ 2009, 00:32
Τοποθεσία: βορρας

Re: Από την πόλη έρχομαι και στην κορφή.....ΜΠΑΣΚΕΤ

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τρί 29 Δεκ 2009, 16:54

Να σου εξηγήσω. Δεν είναι αυτό που νομίζεις..... :lol:
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League 2011-2012

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες