Από την πόλη έρχομαι και στην κορφή.....ΜΠΑΣΚΕΤ

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Re: Από την πόλη έρχομαι και στην κορφή.....ΜΠΑΣΚΕΤ

Δημοσίευσηαπό diniko80 » Τρί 29 Δεκ 2009, 21:57

λογω πυρετου εχωκαθηλωθει λιγες μερες τωρα στο κρεβατι....ειδα το μαλαγα (του πριντεζη)-μπανταλονα.......επαθα πλακ με τον τακερ που νομιζω οτι μου θυμισε εποχες μπανε με 7/9 τριποντα ............απιστευτα πραγματα που το γυρισε το ματς μονος του και με μπαζερ μπιτερ με ποσταρισμα στον κοντο αντιπαλο πηρε και το ματς.....αλιο κοουτσαρισμα του ρενεσες για τους ηττημενους.....
Άβαταρ μέλους
diniko80
 
Δημοσιεύσεις: 2758
Εγγραφή: Τρί 13 Μάιος 2008, 12:54

Re: Από την πόλη έρχομαι και στην κορφή.....ΜΠΑΣΚΕΤ

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 29 Δεκ 2009, 22:30

δεν το δα δυστυχώς. είδα στο τέλος σήμερα μετά το δικό μας τη ρεάλ μέσα στην εστουντιάντες. ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ματς!!!!
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Από την πόλη έρχομαι και στην κορφή.....ΜΠΑΣΚΕΤ

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τετ 30 Δεκ 2009, 00:03

Απο που βλεπεις ισπανικο palok? μπορω απο νοβα να δω? δεν το εχω ψαξει.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Από την πόλη έρχομαι και στην κορφή.....ΜΠΑΣΚΕΤ

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 30 Δεκ 2009, 00:29

όχι. στο ψηφιακό της ερτ. στο sport+. έχω αγοράσει έναν αποκωδικοποιητή από παλιά (30 ευρώ τον είχα πάρει) και βλέπω. δε θέλει κάτι άλλο. αν έχεις καινούργια LCD τηλεόραση αυτές έχουν ενσωματωμένο ψηφιακό δέκτη οπότε δε χρειάζεται να αγοράσεις τίποτα (πατάς απλά το κουμπάκι που λέει digital στο τηλεκοντρόλ)!!!
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Από την πόλη έρχομαι και στην κορφή.....ΜΠΑΣΚΕΤ

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Πέμ 31 Δεκ 2009, 00:53

Ρε παιδιά άσχετο, αλλά μιας που το topic είναι για να λέμε άσχετα περί μπάσκετ, να ρωτήσω κάτι σχετικά με τις ευρωπαϊκές διοργανώσεις αν ξέρει κάποιος να μου απαντήσει..Λοιπόν, οι 3 πρώτοι βγαίνουν Ευρωλίγκα..από εκεί και πέρα ξέρει κανείς να μου πεί τι γίνεται? Ο 4ος και ο 5ος παίζουν στο Eurocup (πρώην Uleb)??? Και οι υπόλοιποι μέχρι την 8η θέση μπορούν (αν θέλουν) να δηλώσουν συμμετοχή στο Eurochallenge (πρώην FIBA)??? Εμείς δηλαδή που πέρυσι τερματίσαμε στην 7η θέση μπορούσαμε αν θέλαμε φέτος να συμμετάσχουμε σε κάποια ευρωπαϊκή διοργάνωση???
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

Re: Από την πόλη έρχομαι και στην κορφή.....ΜΠΑΣΚΕΤ

Δημοσίευσηαπό obanebane » Πέμ 31 Δεκ 2009, 02:11

Ευχαριστω για την πληροφορια palok αλλα στη κορινθο δεν πιανει spor+ εχω την εντυπωση πως σε 4-5 μεγαλες πολεις εκπεμπει μονο.
Δεν φτανει που τους πληρωνω τα γαμοκαναλα τα κρατικα δεν εχουν και σημα οι φλωροι.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Από την πόλη έρχομαι και στην κορφή.....ΜΠΑΣΚΕΤ

Δημοσίευσηαπό kostasff » Πέμ 31 Δεκ 2009, 08:51

Αυτό το έχω κι εγώ απορία Trikaliotis. Κάτι είχε ακουστεί πέρυσι. Θα το ψάξω και θα σου πω.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Από την πόλη έρχομαι και στην κορφή.....ΜΠΑΣΚΕΤ

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 31 Δεκ 2009, 11:17

έχω την εντύπωση (δεν είμαι καθόλου σίγουρος-ίσως στον εσακε στον κανονισμό να λέει κάτι αλλά και πάλι...) οτι η βαθμολογία ορίζει ποιοί θα πάνε στην Uleb. δηλ. ο τρίτος περαν των ΠΑΟ-ΟΣΦΠ θα παίξει μπαράζ για να μπει στους ομίλους της ευρωλίγκα (και πρωταθλητής να βγει) και οι υπόλοιποι 3 παίζουν στην ULEb στο Eurocup. Για τους υπόλοιπους νομίζω οτι πράττουν κατά το δοκούν αλλά απ οτι έχω καταλάβει τη διοργάνωση της fiba τη σνομπάρουμε (ή πάιζει κάτι άλλο...)...

PS: bane είσαι σίγουρος οτι δεν πιάνετε sport+?? μου ακούγεται λίγο τριτοκοσμικό... Στη χαλκίδα πιάνουμε κανονικά!!!
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Από την πόλη έρχομαι και στην κορφή.....ΜΠΑΣΚΕΤ

Δημοσίευσηαπό novito » Πέμ 31 Δεκ 2009, 11:23

palok τα ψηφιακα (μη χεσω) της ερτ εκπεμπουν σε ελαχιστες περιοχες: http://www.ertdigital.gr/page-gr.php?id=88
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Re: Από την πόλη έρχομαι και στην κορφή.....ΜΠΑΣΚΕΤ

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 31 Δεκ 2009, 11:31

οκ κατάλαβα. χαλκίδα πιάνουμε γιατί έχει αναμεταδότη στα στύρα. Anyway, η ψηφιακή τηλεόραση μας μάρανε!!!!
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Από την πόλη έρχομαι και στην κορφή.....ΜΠΑΣΚΕΤ

Δημοσίευσηαπό kostasff » Πέμ 31 Δεκ 2009, 13:43

Κι όμως. Σε λίγο θα γίνει πραγματικότητα. Επιτέλους.
Υ.Γ. Είναι κοινοτική οδηγία.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Από την πόλη έρχομαι και στην κορφή.....ΜΠΑΣΚΕΤ

Δημοσίευσηαπό tigon4 » Πέμ 31 Δεκ 2009, 13:53

παιδια το sport+ πιανει σχεδον παντου..........εγω εχω και στους νεους πορους που ειναι κοντα στον πλαταμονα αλλα και εδω στην χαλκιδικη πιανω κανονικα.πλεον σχεδον καθε τηλεοραση εχει και σπορτ+ ενσωματομενο...

απο εκει και περα
θεσεις 1-2-3 euroleague
θεσεις 4-5-6 europe cup
7-8 eurochallenge

καπως ετσι στο περιπου..............ελπιζω μετα απο 3-4 χρονια να ξαναπαιξουμε στο uefa του μπασκετ το europe cup, μπορουμε να ειμαστε στην 6αδα πιστευω.Τωρα αμα ερθει το τρελο δεν θα πουμε και οχι.....
tigon4
 
Δημοσιεύσεις: 2015
Εγγραφή: Πέμ 09 Ιούλ 2009, 00:32
Τοποθεσία: βορρας

Re: Από την πόλη έρχομαι και στην κορφή.....ΜΠΑΣΚΕΤ

Δημοσίευσηαπό thrix » Πέμ 31 Δεκ 2009, 14:46

δεν είναι και τόσο τρελό όπως πάνε τα πράγματα.
Λίγο να το πιστέψουμε θέλει. Δεν είναι καλύτερη ομάδα ο πανελλήνιος, το μαρούσι ναι είναι δυνατό αλλά όχι ότι δεν γίνεται κιόλας, για νιόνιο και ρούλη τα είπαμε στο γήπεδο.
Άβαταρ μέλους
thrix
 
Δημοσιεύσεις: 1311
Εγγραφή: Τρί 05 Αύγ 2008, 13:16

Re: Από την πόλη έρχομαι και στην κορφή.....ΜΠΑΣΚΕΤ

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Σάβ 09 Ιαν 2010, 22:38

πρώτο post 2010!
ελα και ξεκινάνε και τα ψηφιακή στη Σαλονίκη σε 4 μερούλες...basket θα δείχνουνε;

άσχετο αλλά έφτιαξε ο καιρός και στο Ποσειδώνιο δεν είχε κόσμο γιατί παίζαμε στη Λειβαδιά...
τι έγινε θα έρθει κανείς να τον προπονήσω;

ρε τον κοντό της ΑΕΚ δεν το είχα δει, δαιμόνιος έτσι; τέτοιον Play να είχαμε, "ανακατωσούρα" που λέγαμε παλιά...
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2249
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Από την πόλη έρχομαι και στην κορφή.....ΜΠΑΣΚΕΤ

Δημοσίευσηαπό denis » Κυρ 10 Ιαν 2010, 11:40

Δεν χρειάζεται παράθεση όταν απαντούμε στο ακριβώς προηγούμενο ποστ!
Thx, Admin Team

Αν όλα πάνε καλά αύριο μπαίνω για ρεκτιφιέ γόνατος (χιαστό μηνίσκο) άρα με το που θα ανοίξει ο καιρός μέσααααααα

Υ.Γ. Μην νομίζεται ότ,ι είναι τυχαίος ο τραυματισμός γόνατος του Gregory κανόνισα με τον Σαμαρά(γιατρός του :pano: ) να πάρω μόσχευμα του. :lol: :lol:
ΠΑΟΚ παντού αλλά στο ΜΠΑΣΚΕΤ 1926 φορές παραπάνω
Μακριά οι ποδοσφαιροΚΆΦΡΟΙ από το ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΟΥ. 4+2+2 αγωνιστικές (για μια χρονιά)ήταν αρκετές
Με Μπάνε Σούλη και Μάτζικ δεν υπάρχει λόγος να μην πάρεις διαρκείας
Άβαταρ μέλους
denis
 
Δημοσιεύσεις: 695
Εγγραφή: Παρ 21 Αύγ 2009, 16:24
Τοποθεσία: Ωραιόκαστρο

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League 2011-2012

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης