Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Θέματα που αφορούν την επικαιρότητα και τα Μ.Μ.Ε.

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 28 Ιαν 2020, 13:26

«Κάνουν ψυχρό πόλεμο στον ΠΑΟΚ»

ινπαοκ

Ο Μάκης Τριανταφυλλόπουλος μίλησε στον αέρα του Arenafm 89,4. Μεταξύ άλλων σχολίασε την απόφαση της ΕΕΑ για τον ΠΑΟΚ και αναφέρθηκε στον Ιβάν Σαββίδη, στον Βαγγέλη Μαρινάκη αλλά και στον Κυριάκο Μητσοτάκη.

Αναλυτικά όσα είπε:

Για τις τελευταίες εξελίξεις :“Δεν είναι Ρώσος ο Ιβάν Σαββίδης, είναι Πόντιος και καθαρόαιμος Έλληνας.

Οι ΗΠΑ δεν θέλουν ούτε κινεζικά, ούτε ρωσικά χρήματα και αυτό μου το μετέφερε η υπουργός της παρούσης κυβέρνησης. Αυτοί δεν συμβιβάζονται με τίποτα, τα θέλουν όλα δικά τους και ταυτόχρονα δεν απλώνουν το χέρι στην Ελλάδα που πονάει.

Σιγά μη χωρίσει την Ελλάδα ο Μαρινάκης και ο Αυγενάκης. Κάνουν μια επιχείρηση ψυχρού πολέμου, επειδή φοβούνται να αντιμετωπίσουν τον ΠΑΟΚ στο γήπεδο και θέλουν να νικήσουν στα χαρτιά. Σιγά μην απαρνηθούν οι ΠΑΟΚτσήδες τη πατρίδα τους επειδή δυο τύποι τρελάθηκαν.”

Εγώ σαν Θεσσαλονικιός και Μακεδόνας είμαι περήφανος για τις ομάδες και για τον ΠΑΟΚ και λατρεύω την πατρίδα μου. Οι ΠΑΟΚτσήδες είναι μια τεράστια κοινωνική και πολιτική δύναμη και αυτοί που τους πολεμούν θα τους βρουν μπροστά τους, γιατί αυτό που συμβαίνει σήμερα είναι η μεγαλύτερη αδικία και ατιμία, η πιο πρόστυχη κίνηση των τελευταίων ετών σε επίπεδο αθλητικό-πολιτικό.”

Για την προϊστορία του με τον Μαρινάκη: “Εγώ του έχω αλλάξει τα φώτα του Μαρινάκη με το θέμα του Noor1. Δεν υπάρχει περίπτωση να συμβιβαστώ και να κάνω πίσω τώρα. Πήρε τηλέφωνο τη μέρα που η μητέρα μου ήταν δίπλα μου και πέθαινε μου είπε “το αυτό της μάνας σου”. Αφού τον έβρισα κράτησα το μήνυμα που του έστειλα και του έγραφα “Επειδή είσαι ένα “θρασύδι” και τίποτα άλλο, ένα να θυμάσαι, μια μέρα οι δρόμοι μας θα συναντηθούν”. Εγώ δε είχα καμία κακότητα όταν έκανα την έρευνά μου. Ο πρωταγωνιστής του Noor1 ήταν εκείνος που όταν μου έδωσε συνέντευξη μου είπε πως η δουλεία αυτή ήταν δική του και όχι του άλλου.

Δεν ξέρω αν το έκανε ή δεν το έκανε ούτε αν ο ισοβίτης είπε αλήθεια ή ψέμματα, ξέρω όμως ότι βρέθηκαν 4,5 εκατομμύρια που είχε στείλει στον ισοβίτη, τα οποία δε μπορεί να τα δικαιολογήσει γι’ αυτό και του ασκήθηκε δίωξη. Όταν έλεγξε τα χαρτιά η εισαγγελέας αυτά δεν είχαν καμία ισχύ, ήταν μαϊμού και ασκήθηκε η δίωξη για το Noor1.

Αυτό δημιούργησε μια αντιπαλότητα, με τον Μαρινάκη, όχι με τον Ολυμπιακό γιατί οι ομάδες δεν φταίνε σε τίποτα, είναι αντίπαλοι μόνο στο γήπεδο, ούτε στα χαρτιά, ούτε στα τραπέζια, ούτε στα συμφέροντα. Ο κύριος αυτός δεν αντέχει να χάσει και τρίτο πρωτάθλημα, δεν αντέχει να το πάρει ο ΠΑΟΚ. Ξέρει ότι ο κόσμος θα τον εγκαταλείψει όταν χάσει και αυτό το πρωτάθλημα και κάνει ότι μπορεί για να βγάλει τον ΠΑΟΚ εκτός.”

Για τη στάση του Κυριάκου Μητσοτάκη: ” Το θέμα του Μακεδονικού το χειρίστηκε λάθος ο Τσίπρας και ότι συνέβη στις εκλογές οφείλεται στο όνομα Β. Μακεδονία. Το ίδιο θα πάθει και ο Κυριάκος Μητσοτάκης με τον ΠΑΟΚ. Θυμηθείτε το αυτό που σας λέω. Αν η επιτροπή αυτή αποτελούνταν από ανεξάρτητους εκπροσώπους, εγώ θα έλεγα ότι δυστυχώς πρέπει να εφαρμοστεί ο νόμος. Όμως αυτοί οι τύποι είναι διορισμένοι Νεοδημοκράτες και φίλοι φίλων μέσα στη Ν.Δ., που έχουν συμφέροντα εναντίον του ΠΑΟΚ. Οι δύο εκ των οποίων είναι καθηγητές Πειραιώς, που διορίστηκαν παραμονή της υπόθεσης. Είναι τόσο σκανδαλώδης αυτή η απόφαση που ο Μητσοτάκης πρέπει σήμερα το πρωί κιόλας να τους κυνηγήσει και να τους διώξει, διαφορετικά θα έχει πολύ άσχημο πολιτικό τέλος.”
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89945
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τρί 28 Ιαν 2020, 13:29

Μπράβο ρε Μάκη.
Περισσότερη ζούγκλα από δω και πλέον.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29888
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Προπαγάνδα και

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τρί 28 Ιαν 2020, 13:31

Napoli4 έγραψε:Μεγάλη ηττα το σημερινό, μεγαλύτερη και από ενδεχόμενο υποβιβασμό.


Αδερφέ, στα @@ μας. Ειλικρινά. Νομίζω ότι κάπου έχει χαθεί το μέτρο. Ο ΠΑΟΚ, ούτως ή άλλως, δεν πρόκειται να το αφήσει να περάσει έτσι. Ειδικά, εφόσον επιχειρηθεί κάποιο πουστριλίκι για τυχόν αφαίρεση βαθμών κοκ. Θα ενδιαφερθώ τώρα εγώ για το τι θα έχει να λέει το κάθε αντιΠΑΟΚτσήδικο μπαστάρδι. Ούτε σάλιου σταγόνα δε χαλάω. Εμένα με ενδιαφέρει να πέσει υπερσφαλιάρα στις 23 Φεβρουαρίου. Τίποτα άλλο. Για την ώρα. Και φυσικά να τους ξεβρακώσουμε μέχρι τέλους.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17960
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό tsou » Τρί 28 Ιαν 2020, 13:32

πάλι με αφαίρεση βαθμών.
πάλι. για μια ακόμη φορά.
Άντε, και του χρόνου ουεφάκι ρε.
Άβαταρ μέλους
tsou
 
Δημοσιεύσεις: 2182
Εγγραφή: Τρί 17 Αύγ 2010, 16:34
Τοποθεσία: Βρυξέλλες

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τρί 28 Ιαν 2020, 13:33

ΑποστόληςΑ έγραψε:1. Στα @#$%^ μας αν θα αλλάξει ο νόμος. Εμείς θα πάμε στα Δικαστήρια γιατί είμαστε αθώοι και δεν γουστάρουμε χάρες. Αυτά μόνο στους απατεώνες.
2. Δεν καταλαβαίνω γιατί αυτό αποτελεί ήττα για μας. Αυτό είναι απόφαση της κυβέρνησης και δεν μας αφορά.
Καμμια ήττα.... Μερικοί είστε μες την ηττοπάθεια..... Όλα είναι ήττα χωρίς να δώσουμε καν μάχη..... Θα πάμε στα δικαστήρια μισος βαθμός αφαίρεση σημαινει πόλεμος.....

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τελευταία επεξεργασία από eorptol1 και Τρί 28 Ιαν 2020, 13:34, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Gospi » Τρί 28 Ιαν 2020, 13:34

Παντως και 6 βαθμους να μου κοψουν. Αν εγω μπω με συν 4 στα πλει οφφ παλι θα τους το παρω!
Ιβαν φερε 2 παιχτες και γαμησε τους! Μονο νικες μεχρι τελους!

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10915
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό PAOKevolution » Τρί 28 Ιαν 2020, 13:37

Η ΠΑΕ αντανακλαστικα βατραχου...
Δεν υπαρχει μεγαλυτερο σκανδαλο απο το σημερινο.Ξεπερασαν και το χθεσινο...
ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΙΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ Π.Α.Ο.Κ. ΝΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΧΑΝΕΙ 1926
Άβαταρ μέλους
PAOKevolution
 
Δημοσιεύσεις: 2666
Εγγραφή: Τετ 01 Φεβ 2017, 17:41

Re: Προπαγάνδα και

Δημοσίευσηαπό icue » Τρί 28 Ιαν 2020, 13:38

navigator11 έγραψε:
Napoli4 έγραψε:Μεγάλη ηττα το σημερινό, μεγαλύτερη και από ενδεχόμενο υποβιβασμό.


Αδερφέ, στα @@ μας. Ειλικρινά. Νομίζω ότι κάπου έχει χαθεί το μέτρο. Ο ΠΑΟΚ, ούτως ή άλλως, δεν πρόκειται να το αφήσει να περάσει έτσι. Ειδικά, εφόσον επιχειρηθεί κάποιο πουστριλίκι για τυχόν αφαίρεση βαθμών κοκ. Θα ενδιαφερθώ τώρα εγώ για το τι θα έχει να λέει το κάθε αντιΠΑΟΚτσήδικο μπαστάρδι. Ούτε σάλιου σταγόνα δε χαλάω. Εμένα με ενδιαφέρει να πέσει υπερσφαλιάρα στις 23 Φεβρουαρίου. Τίποτα άλλο. Για την ώρα. Και φυσικά να τους ξεβρακώσουμε μέχρι τέλους.


Φιλε δεν μιλαμε για εμας πλεον. Μιλαμε για τους κατω. Το σημερινο πιστευω οτι ουσιαστικα τους αθωωνει για αυτα που ερχονται. Εννοειται οτι δεν μας ενδιαφερει τι λεει η "κοινη γνωμη".
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6336
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό jibbie » Τρί 28 Ιαν 2020, 13:38

σε καμια περιπτωση. η αφαιρεση βαθμων με νομοθετικη διαταξη μεσουσης της περιοδου ειναι πολυ μεγαλυτερο σκανδαλο απο τον υποβιβασμο.
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Τρί 28 Ιαν 2020, 13:39

navigator11 έγραψε:
Napoli4 έγραψε:Μεγάλη ηττα το σημερινό, μεγαλύτερη και από ενδεχόμενο υποβιβασμό.


Αδερφέ, στα @@ μας. Ειλικρινά. Νομίζω ότι κάπου έχει χαθεί το μέτρο. Ο ΠΑΟΚ, ούτως ή άλλως, δεν πρόκειται να το αφήσει να περάσει έτσι. Ειδικά, εφόσον επιχειρηθεί κάποιο πουστριλίκι για τυχόν αφαίρεση βαθμών κοκ. Θα ενδιαφερθώ τώρα εγώ για το τι θα έχει να λέει το κάθε αντιΠΑΟΚτσήδικο μπαστάρδι. Ούτε σάλιου σταγόνα δε χαλάω. Εμένα με ενδιαφέρει να πέσει υπερσφαλιάρα στις 23 Φεβρουαρίου. Τίποτα άλλο. Για την ώρα. Και φυσικά να τους ξεβρακώσουμε μέχρι τέλους.
Στην προκειμενη δεν ειναι τοσα απλα τα πράγματα. Έχω μεγαλώσει στη χαβούζα, ο κύκλος μου αποτελείται από μη ΠΑΟΚτζηδες και αυτό που πάντα είχα και δεν είχαν αυτοι ήταν ΚΑΘΑΡΟ ΚΟΥΤΕΛΟ. Πλέον έχω καταντήσει ενας γραφικός συνωμοσιολογος. Όλος ο οργανισμός εμφανίστηκε αφελεστατος και επικοινωνιακα μας εχουν ξεφτυλισει. Και κεραταδες και δαρμενοι και ευνοημένοι...

Σίγουρα είναι μαφία, σίγουρα οι επιτροπές είναι στημένες αλλα ο ΠΑΟΚ είναι μονίμως σε μια στάση άμυνας και με τον σταυρό στο χέρι.

Και ναι, μας κλανουν τα @@ αλλά όταν έχεις να αντιμετωπίσεις όλη αυτή τη τοξικοτητα σε καθημερινή βάση περιμενεις από την ομαδα να ειναι σε φάση επίθεσης όπως είμαστε κι εμείς.
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7700
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Γερασίμου » Τρί 28 Ιαν 2020, 13:40

Χέστες και αδελφές. Σε σύγκριση με αυτούς ο Λάκης Γαβαλάς έχει 10 κιλά α@@@δια.
Γερασίμου
 
Δημοσιεύσεις: 4961
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 11:58

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τρί 28 Ιαν 2020, 13:42

Gospi έγραψε:Παντως και 6 βαθμους να μου κοψουν. Αν εγω μπω με συν 4 στα πλει οφφ παλι θα τους το παρω!
Ιβαν φερε 2 παιχτες και γαμησε τους! Μονο νικες μεχρι τελους!

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Δε γίνεται να αντεπεξέλθει η ομάδα σε τέτοιο ενδεχόμενο. Πολύ περισσότερο όλοι εμείς. Να είμαστε λίγο ρεαλιστές. Δεν είναι μηχανές οι παίχτες. Πολλώ δε μάλλον όταν έχουν επικεφαλής του αμιγώς αγωνιστικού έναν ξένο επαγγελματία, που ουδεμία γεύση έχει από τις μεθοδεύσεις, που γίνονται στο βοθρογιδότοπο. Δε γίνεται να τρέφουμε σχεδόν ουτοπικές αξιώσεις από την ομάδα. Ο Φερέιρα δεν μπορεί να γίνει Λουτσέσκου. Μπορεί να μην το έχει ούτε καν ιδιοσυγκρασιακά. Μπορεί να το έχει και να μην το ξέρει. Το βέβαιο είναι ότι τη δεδομένη χρονική στιγμή δεν μπορεί να το υλοποιήσει.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17960
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό pilotos » Τρί 28 Ιαν 2020, 13:43

Εγώ λέω ότι χεστηκαν για τον οαρηθ, Πανιώνιος κλπ κλπ που υπάρχουν στοιχεία και πλέον...
Θα μπορεί νόμιμα να εμφανίζεται ο χοντρός ως ιδιοκτήτης και χορηγός.

Θα πάρει και την νόβα την Παρασκευή κι όλα καλά.

Η χώρα της πουστιας σε όλο της το μεγαλείο

Στάλθηκε από το SM-T510 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό PAOKevolution » Τρί 28 Ιαν 2020, 13:44

jibbie έγραψε:σε καμια περιπτωση. η αφαιρεση βαθμων με νομοθετικη διαταξη μεσουσης της περιοδου ειναι πολυ μεγαλυτερο σκανδαλο απο τον υποβιβασμο.



Μεγαλυτερο σκανδαλο δεν ειναι οι αφαιρεση βαθμων για κατι που δεν καναμε...Μεγαλυτερο σκανδαλο ειναι οτι θα βγουμε και ευνοημενοι (!)
Και ολοι ξερουμε τι κυκλο θα κανει αυτο.....
ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΙΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ Π.Α.Ο.Κ. ΝΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΧΑΝΕΙ 1926
Άβαταρ μέλους
PAOKevolution
 
Δημοσιεύσεις: 2666
Εγγραφή: Τετ 01 Φεβ 2017, 17:41

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό crow1581 » Τρί 28 Ιαν 2020, 13:45

Στημμενο ολο απο την αρχη την μεση και το τελος... ολοι απο Αθηνα μερια (βλεπε εμετικο Γεωργιου) βγηκαν και ελεγαν για -10 στον ΠΑΟΚ που δεν δικαιολογουνταν με βαση την ΕΕΑ που θα εβγαζε αποφαση για υποβιβασμο η οχι... Ετσι ολα αυτα εγιναν για να ερθει το -10..εδω ειμαστε...
43 χρονια ζωης, 43 χρονια ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
crow1581
 
Δημοσιεύσεις: 655
Εγγραφή: Τρί 12 Σεπ 2017, 08:16
Τοποθεσία: Ξανθη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Επικαιρότητα - Μ.Μ.Ε

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες