Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Θέματα που αφορούν την επικαιρότητα και τα Μ.Μ.Ε.

Re: Προπαγάνδα και

Δημοσίευσηαπό cellophan » Τρί 18 Φεβ 2020, 01:06

pilotos έγραψε:
bersekeros έγραψε:
cellophan έγραψε:Αυτός ο κωλοπαιδαράς τώρα στη δίκη με την ρητορική μπασκίνα από το Αιγάλεω και τις ποδοσφαιρικές απόψεις Βασίλη Δημητριάδη είναι βουλευτής Θεσσαλονίκης θέλετε να μου πείτε;


Γρεβενών
Τα αλάνια εκεί τον έχουν ξεμπροστιασει εδώ και καιρό ως τέκνο του πρεζεμπορα, μην σκατε, δεν έχει ξανά τύχη αυτός

Στάλθηκε από το SM-T510 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Και αν είναι έτσι γιατί είναι καλεσμένος στην εκπομπή, για να μας γυρίζουν τα άντερα; Τελείωσαν οι βουλευτές;
Άβαταρ μέλους
cellophan
 
Δημοσιεύσεις: 3115
Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2009, 03:24

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό pilotos » Τρί 18 Φεβ 2020, 01:07

cellophan έγραψε:
pilotos έγραψε:
bersekeros έγραψε:[quote="cellophan"]Αυτός ο κωλοπαιδαράς τώρα στη δίκη με την ρητορική μπασκίνα από το Αιγάλεω και τις ποδοσφαιρικές απόψεις Βασίλη Δημητριάδη είναι βουλευτής Θεσσαλονίκης θέλετε να μου πείτε;


Γρεβενών
Τα αλάνια εκεί τον έχουν ξεμπροστιασει εδώ και καιρό ως τέκνο του πρεζεμπορα, μην σκατε, δεν έχει ξανά τύχη αυτός

Στάλθηκε από το SM-T510 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Και αν είναι έτσι γιατί είναι καλεσμένος στην εκπομπή, για να μας γυρίζουν τα άντερα; Τελείωσαν οι βουλευτές;[/quote]Για να τον πηδάει ο δούκας τώρα

Στάλθηκε από το SM-T510 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό cellophan » Τρί 18 Φεβ 2020, 01:13

Πλάκα μου κάνεις πιλότε μου έτσι; Υπεύθυνος επικοινωνίας της ΠΑΕ να λέει ένα κάρο ανακρίβειες χρονικές και να μην θυμάται για παράδειγμα πως ο ποδοσφαιρικός εισαγγελέας έλαβε τις δικογραφίες ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ πρωί για να βγάλει απόφαση μέχρι το Σάββατο και να το θυμάμαι εγώ που δεν είναι δουλειά μου, το λες και λόγο απόλυσης. Έλεος πια - έλεος
Άβαταρ μέλους
cellophan
 
Δημοσιεύσεις: 3115
Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2009, 03:24

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό pilotos » Τρί 18 Φεβ 2020, 01:16

Κάπου το έχασε όντως.

Βασικά από εκείνη την εκδίκαση, χάσαμε το πρωτάθλημα με το -3
Και αυτό το παρουσίασαν ως δική μας παρέμβαση
Εγώ αυτό περίμενα να πει όταν βγήκε

Στάλθηκε από το SM-T510 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό ariskatiforos » Τρί 18 Φεβ 2020, 01:26

Δούκας να χεις δίκαιο κ να τα μπερδεύεις με τέτοιο τρόπο που να δίνεις στο τέλος κ πάτημα θέλει αξιοσημείωτη ανικανότητα
Άθλιος απογοήτευση
Πάσχουμε από στελέχη
ariskatiforos
 

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό laska4 » Τρί 18 Φεβ 2020, 01:28

Να δείτε που Αυγέρη και Πάτσης θα βγουν για ποτό μετά την εκπομπή
laska4
 
Δημοσιεύσεις: 3857
Εγγραφή: Τετ 30 Αύγ 2017, 16:55

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό AntreasG4 » Τρί 18 Φεβ 2020, 01:38

AntreasG4
 
Δημοσιεύσεις: 764
Εγγραφή: Δευτ 03 Φεβ 2020, 02:52

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό renegade » Τρί 18 Φεβ 2020, 01:55

Δούκα παραιτησου. Μόνο για να ασχολησε με τον σκορδα είσαι λιγε
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14497
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό gergeo4 » Τρί 18 Φεβ 2020, 02:06

ο δουκας,ο γκαγκατσης,οι 2 χασοδικες κτλ δειχνουν πολλα σε οτι αφορά το χαμηλό επιπεδο στη στελεχωση εξωαγωνηστικα και γιατι ΠΑΝΤΑ ειμαστε σε θεση αμυνας και στην επιθεση παμε ακλαυτοι......... :( :( :evil: :evil:
Άβαταρ μέλους
gergeo4
 
Δημοσιεύσεις: 7336
Εγγραφή: Τρί 15 Ιούλ 2008, 12:42
Τοποθεσία: kozani

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Magpies4 » Τρί 18 Φεβ 2020, 04:21

Νομίζω η έφεση του ΠΑΟΚ για την νομιμότητα της σύστασης της επιτροπής είναι ένας πιό ασφαλής τρόπος να κλείσει η υπόθεση. Αν την δεχτεί το εφετείο η ΕΕΑ θα χρειαστεί να συγκροτήσει νέα επιτροπή και να ξαναψηφίσει κλπ με ό,τι αυτό συνεπάγεται.

Άν δεν την δεχτεί το εφετείο, θα επιστρέψουμε στο μονομελές της Λίγκας. Εκεί προφανώς υπάρχει το ρίσκο να δεχτεί την εισήγηση και απλά να απαγγείλει τιμωρία (μάλλον αφαιρεση βαθμών πχ), ή να εξετάσει λεπτομερώς την υπόθεση και να μήν την δεχτεί.

Ο,τι και να γίνει εκεί, η υπόθεση θα συνεχίσει στο δευτεροβάθμιο με ανάλογες διαδικασίες.

Προσωπικά είναι ξεκάθαρο ότι η έφεση στα πολιτικά δικαστήρια είναι η σωστή και πιό ασφαλής οδός. Απλά γιατί το μονομελές και το πρωτοβάθμιο είναι αθλητικά όργανα και δέν δικαιούμαστε έφεση των αποφάσεών τους στα πολιτικά δικαστήρια κλπ. Μας δίνει την ευκαιρία (δεν ξέρω το ποσοστό) να αποφύγουμε τελείως κάτι στημένο στη συνέχεια. Αν μπορούν να ξαναστήσουν την ΕΕΑ, μπράβο τους, αλλά δεν νομίζω να τολμήσουν να βάλουν Μαρούπες και Αρκούδηδες γιατί τα πολιτικά δικαστήρια θα τους έχουν ήδη βγάλει μή νομότυπους. Αυτό λοιπόν είναι το καλύτερο σενάριο και το νομικό επιτελείο έχει ήδη ανοίξει το σκόρ (1-0).
Άβαταρ μέλους
Magpies4
 
Δημοσιεύσεις: 4471
Εγγραφή: Σάβ 27 Δεκ 2014, 04:06

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 18 Φεβ 2020, 04:49

Υπάρχει πάντα και το CAS.

Διάολε, θα τελειώσουν τα playoffs και δεν θα σηκώσει κούπα κανείς, γιατί θα υπάρχει εκκρεμοδικία. Ή θα τη σηκώσει (πχ) ο ΠΑΟΚ και μετά θα τιμωρηθούμε και θα τη σηκώσει Ιούνιο ο γαύρος...


Ό,τι να 'ναι πρωτάθλημα. Ζαλίκι.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47100
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Magpies4 » Τρί 18 Φεβ 2020, 06:09

Το πρόβλημα δεν είναι ούτε η συνιδιοκτησία ούτε τίποτε από αυτά που πανε να μας φορτώσουν.

Θεωρώ το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι η αλλοίωση του πρωταθλήματος με θυγατρικές στύλ άρη που ήδη έκανε την δουλειά του στο πρωτάθλημα. Ισως και οι άλλοι κίτρινοι της Αθήνας να παίξουν αντίστοιχο ρόλο στα πλέιοφ.

Είναι άδικο να ζητάμε από την ομάδα να νικάει παντού και να περνάει με προπόνηση ο γάβρος τις θυγατρικές. Αν αυτό δεν αλλάξει πολύ δύσκολα θα βγούμε πρώτοι (στο πρωτάθλημα). Αυτό που ήδη καταφέραμε μέχρι τώρα και άν νικήσουμε την Κυριακή, είναι άθλος. Θα έιμαστε πρώτοι και με την υπαρχουσα αλλοίωση.

Το τί θα γίνει με τις συνιδιοκτησίες κλπ, δεν θα έχει καμιά σημασία (πχ αφαιρεση βαθμών) εάν ο γάβρος περάσει μπάι με τις θυγατρικές ενώ εμείς θα φάμε κλωτσίδι και μπορεί να περάσουμε πχ με ισοπαλίες.
Άβαταρ μέλους
Magpies4
 
Δημοσιεύσεις: 4471
Εγγραφή: Σάβ 27 Δεκ 2014, 04:06

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Τρί 18 Φεβ 2020, 09:11

Να ρωτήσω κάτι που το είδα φευγαλέα και ίσως να είναι και δική μου λανθεσμένη αντίληψη.

Είπε ο πρόεδρος χθες ότι "Τι θα γινει αν αφαιρεθούν βαθμοί και μετά δικαιωθεί ο ΠΑΟΚ στο (δε θυμαμαι τι ειπε στο εφετειο ίσως για την ΕΕΑ), θα πρέπει να επιστραφούν βαθμοί;"

Δηλαδή μιλάμε πλέον για ντε φάκτο ότι ποινή είναι αφαίρεση βαθμών;
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Magpies4 » Τρί 18 Φεβ 2020, 09:19

Θα πρέπει να συμφωνήσει και η ΦΙΦΑ ΟΥΕΦΑ. Αρα τίποτα δεν είναι σίγουρο.
Άβαταρ μέλους
Magpies4
 
Δημοσιεύσεις: 4471
Εγγραφή: Σάβ 27 Δεκ 2014, 04:06

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό keep_paokizein » Τρί 18 Φεβ 2020, 09:49

Από χθες δημοσιογράφοι, αθλητικογράφοι και δικηγόροι του Ολυμπιακού, προσπαθούν να μας πείσουν ότι ΄χαριν του ποδοσφαίρου, όπως αυτοί το αντιλαμβάνονται (ο Ολυμπιακός να κερδάει...) πρέπει να καταργηθεί στην Ελλάδα το κράτος δικαίου, θεμελειώδης αρχή του οποίου είναι το δικαίωμα προσφυγής στη δικαιοσύνη, ιδίως δε κατά αποφάσεων διοικητικών οργάνων που ενέχουν μεγάλύτερο κίνδυνο αυθαιρεσίας σε βάρος του διοικούμενου, προερχόμενες από όργανα που ασκούν κρατική εξουσία.
Το τελευταίο τους, στη σειρά, επιχείρημα είναι ότι με την προσφυγή στην τακτική διοικητική δικαιοσύνη προσβάλεται το αυτοδιοίκητο του ποδοσφαίρου που προστατεύεται αυστηρά από τη ΦΙΦΑ και την ΟΥΕΦΑ. Το αυτοδιοίκητο του ποδοσφαίρου καταρχήν προσβάλεται από την ύπαρξη της ΕΕΑ που θεωρητικά είναι Αναξάρτητη Αρχή, στην πραγματικότητα όμως ειναι εποπτευόμενη διοικητικά από το υπουργείο πολιτισμού, το οποίο διορίζει τα μέλη της. Η νομική άποψη που ακούστηκε στο βίντεο που αναρτήθηκε παραπάνω, ότι όλες οι αποφάσεις των Ανεξάρτητων Αρχών μπορούν να προσβληθούν στα διοικητικά δικαστήρια, εκτός αυτών της ΕΕΑ είναι αστεία. Φυσικά και μπορούν οι αποφάσεις της ΕΕΑ να προσβληθούν στα διοικητικά δικαστήρια. Νομολογία: Τον Οκτώβριο του 2015 η ΕΕΑ επέβαλε στην ΠΑΕ Ολυμπιακός και στον Μαρινάκη πρόστιμο 150.000 κρίνοντας ότι δε μπορούσε να είναι πρόεδρος του Ολυμπιακού εξαιτίας την απαγόρευσης ενασχόλησής του με το ποδόσφαιρο και του έταξε προθεσμία 30 ημερών να παραιτηθεί. Κατά αυτής της απόφασης Ολυμπιακός και Μαρινάκης προσέφυγαν στο Διοικητικό Εφετείο, τους χορηγήθηκε προσωρινή διαταγή αναστολής εκτέλεσης της απόφασης της ΕΕΑ (https://www.protothema.gr/sports/articl ... o-efeteio/) και στο τέλος δικαιώθηκαν το 2017, όταν και εκδόθηκε απόφαση από το Διοικητικό Εφετείο η οποία ακύρωσε την απόφαση της ΕΕΑ. (https://www.protothema.gr/sports/articl ... o-athinon/)
Δεν υπάρχει κανένα απολύτως θέμα με το αυτοδιοίκητο. Θα υπήρχε θέμα αν η ΕΕΑ ήταν όργανο της ΕΠΟ. Τότε όμως θα υπήρχε η πρόβλεψη άσκησης ένδικου μέσου κατά των αποφάσεών της σε όργανο της ΕΠΟ. Οι φωστήρες της μεθοδευμένης γκεμπελικής προπαγάνδας θέλουν να μας πείσουν ότι οι αποφάσεις της ΕΕΑ είναι οι μοναδικές, στο δικαιικό μας σύστημα απρόσβλητες αποφάσεις!!! Και υπάρχουν και συνοπαδοί μας που συνηγορούν μαζί τους, θαρρείς και η γνώμη του κάθε Γεωργίου και του κάθε Κούγια αποτελούν ευαγγέλιο, απαξιώνοντας έναν δικαστικό αγώνα που δίνεται με σοβαρότητα.
Άβαταρ μέλους
keep_paokizein
 
Δημοσιεύσεις: 597
Εγγραφή: Δευτ 10 Δεκ 2007, 19:24
Τοποθεσία: Kατερινη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Επικαιρότητα - Μ.Μ.Ε

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 18 επισκέπτες