Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Θέματα που αφορούν την αθλητική επικαιρότητα, άλλες ομάδες και όχι μόνο!

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό theo G4 » Παρ 16 Νοέμ 2018, 13:31

crow1581 έγραψε:
Μαυρο Χιονι έγραψε:
tolis01 έγραψε:Αν κάνει έφεση ο Σιμιτζόγλου, εγώ θα κεράσω όλο το ΠΑΟΚΜΑΝΙΑ μπύρες

Word!


Εγω θα βγω γυμνος στους δρομους φωναζοντας ειμαι π...ης γα....με με...Τοσο σιγουρος ειμαι...


Ο Ουάρτα να μην το μάθει :mrgreen:
theo G4
 
Δημοσιεύσεις: 3260
Εγγραφή: Δευτ 30 Μάιος 2011, 08:15

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Παρ 16 Νοέμ 2018, 13:37

Βρε κουτα ,γιατι τρελαινεστε αδικα?Χρονια εκλογων ερχεται τα κοκκινα προβατακια πρεπει να ναι ηρεμα για να οδηγηθουν πιο ευκολα στη στρουγκα .
Τελευταία επεξεργασία από kataramenos5 και Παρ 16 Νοέμ 2018, 16:48, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26730
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό Alastor » Παρ 16 Νοέμ 2018, 16:35

εδω ο Τσουκαλας εκανε ρατσιστικη επιθεση στον Αντετοκουμπο και ο Τσιπρας απλα φορεσε μια φανελα του στο facebook,αντι να το αναγαγει σε μειζον θεμα,γιατι ποιος παει κοντρα εν οψει εκλογων με τα ερυθρολευκα διποδα?
Άβαταρ μέλους
Alastor
 
Δημοσιεύσεις: 6219
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Παρ 16 Νοέμ 2018, 19:00

Ει εφικτον θα ήθελα να σχολιάσει κάποιος γνώστης την είδηση περί (μεγάλης) μείωσης του μετοχικού κεφαλαίου που ανακοινώθηκε στον γαύρο σήμερα


Είναι βέβαιο πως δεν σηματοδοτεί κάποια καταστροφή, αλλά δεν είναι και δείγμα ανάπτυξης. Σωστά;

Εξ όσων διαβάζω πλέον προβλέπεται αυτή η διαδικασία για εξορθολογισμό χρήσεων και προσαρμογή στην πραγματικότητα, ΑΛΛΑ...

Ενδιαφέρουσα είδηση, να δουμε όχι ΑΝ , αλλά ΠΟΣΟ στα ψιλά θα περάσει
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13125
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό 7sins » Παρ 16 Νοέμ 2018, 19:37

απο τα λιγα που ξερω και απο την σχετικη ανακοινωση των γαυρων προκειται για ονομαστικη μειωση του μετ. κεφαλαιου και οχι πραγματικη (που σημαινει επιστροφη χρηματων στους μετοχους).
η μειωση που κανει ο γαυρος ειναι απο τα 65 μυρια κεφαλαιου στα 5. η μειωση ειναι τεραστια και λογικα γινεται για να καλυφθουν ζημιες που ειναι απο οσο λεει το αρθρο ακριβως οσο με την μειωση δλδ 60 εκατομυρια.
αν σε μια α.ε. οι ζημιες που εμφανιζει ειναι πανω απο το 50% ελοχευει ο κιδυνος να της αφαιρεθει η αδεια λειτουργιας της εταιρειας.
Σε καθε περιπτωση πιστευω οτι ειναι καθαρα λογιστικο θεμα και δεν εχει η δεν θα εχει καποια ουσιαστικη επιπτωση στους γαυρους καθως καπακι αφου "καθαρισει" λογιστικα η α.ε. μπορει να παει σε αυξηση.
Σιγουρα δεν ειναι κατι θετικο και μπορει να γινει καταστροφικο σε μια α.ε. αλλα οχι σε μια παε
μερικες φορες βεβαια γινεται μειωση σε αε οταν καποιος θελει να την αγορασει ολη η μερος της.
επισης παιζουν και τρελα φορολογικα τερτιπια σε αυτες τις περιπτωσεις.
ΠΑΟΚ δεν γιναμε για τους τιτλους, αλλα για να μην βαριομαστε!
οπου δεν υπαρχει λογικη υπαρχει σκοπιμοτητα

Α ξέχασα. ειμαι και εγω στο παρεακι του τσατ.
Άβαταρ μέλους
7sins
 
Δημοσιεύσεις: 487
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2016, 21:45

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Παρ 16 Νοέμ 2018, 20:31

Μάλλον παίζει ρόλο και το θέμα Κόκκαλη που θέλουν να τον ξεκοψουν
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13125
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό Vet_eranos » Παρ 16 Νοέμ 2018, 22:25

7sins κατι αλλο δε παιζει..?οπως βαγγελας αναληψη κ τελος..?
Vet_eranos
 
Δημοσιεύσεις: 725
Εγγραφή: Τρί 01 Ιαν 2008, 22:11

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 16 Νοέμ 2018, 22:36

3 τόνοι κοκό, πόσα γραφρά κάνουν? :?
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Παρ 16 Νοέμ 2018, 22:40

Δεν νομίζω ότι σχετίζεται, ας μη το πάμε εκεί.

Το πιο λογικό σενάριο είναι ότι επειδή στέρεψε η κανουλα αυξήθηκαν ραγδαία οι ζημιες που ούτως η άλλως είχε η ΠΑΕ γαύρος και το συμμαζέυουν έτσι.


Το αισιόδοξο ερώτημα είναι :

Η κατακόρυφη μείωση του μετοχικού κεφαλαίου δεν συνεπάγεται και μείωση δυνατοτήτων της εταιρίας;

Σχετίζεται άραγε με το φέρ πλευ ή άλλους περιορισμούς;

Να βάλει καμια 15+ μύρια με χαμένο το πρωτάθλημα, δύσκολο το βλέπω. αυτά ιστορικά μόνο ο Ιβάν τα έχει κάνει.
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13125
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 16 Νοέμ 2018, 22:47

Δεν ξέρω σε ποια αναλογία και αν σχετίζεται με το fair play ή όχι, αλλά το σίγουρο είναι ότι, όσο μικρότερο είναι το μετοχικό κεφάλαιο μιας εταιρίας, τόσο και δυσκολότερα "αντιμετωπίζει" μεγαλύτερες, συσσωρευμένες ζημίες...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Παρ 16 Νοέμ 2018, 22:49

Ρε κλαους κουφαλα πως καταφερες και τους κοροιδεψες εκει στα γιαννενα και σου δωσανε συμβολαιο ρε φιλε?
Τσιγαρακι μπυριτσες και στα παπαρια του ολα σε πολυσυχναστο καφε... αρχοντας
Dimg4
 

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό edgecrusher » Παρ 16 Νοέμ 2018, 22:51

Είχε βγάλει σχετικό άρθρο το sdna (https://www.sdna.gr/podosfairo/superleague/article/532343/svinei-pososto-toy-kokkali-o-marinakis) πριν καμιά 10αριά μέρες και συσχέτιζε τη μείωση με την προσπάθεια του ντροχου να πετάξει εκτός gay τον Κόκκαλη
Άβαταρ μέλους
edgecrusher
 
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2016, 17:11
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Παρ 16 Νοέμ 2018, 22:56

Ντιμ ο Κλάους σταμάτησε να είναι ποδοσφαιριστής λίγο μετά την περιβόητη ανανέωση του συμβολαίου του με εμάς , τη χρονιά του Άγγελου .

Τα είχαμε γράψει και στη κεντρική να προσέχει τους συμβολατορες του, τα αποτελέσματα φάνηκαν σύντομα.

Το εγκατέλειψε το σπορ, αν και με το απαράδεκτο σώμα που είχε δε νομίζω ότι είχε ποτέ πραγματικά προσπαθησει ως επαγγελματίας
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13125
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό prax » Παρ 16 Νοέμ 2018, 23:17

rainmaker έγραψε:Ντιμ ο Κλάους σταμάτησε να είναι ποδοσφαιριστής λίγο μετά την περιβόητη ανανέωση του συμβολαίου του με εμάς , τη χρονιά του Άγγελου .

Τα είχαμε γράψει και στη κεντρική να προσέχει τους συμβολατορες του, τα αποτελέσματα φάνηκαν σύντομα.

Το εγκατέλειψε το σπορ, αν και με το απαράδεκτο σώμα που είχε δε νομίζω ότι είχε ποτέ πραγματικά προσπαθησει ως επαγγελματίας


Ένα χάρισμα σ έδωσε ο θεός ρε κλάδους παλικάρι μ και εσυ το κλοτσησες..
Κρίμα κρίμα κρίμα..
ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ Π.Α.Ο.Κ.
prax
 
Δημοσιεύσεις: 1470
Εγγραφή: Κυρ 03 Σεπ 2017, 12:15

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Παρ 16 Νοέμ 2018, 23:30

rainmaker έγραψε:Ει εφικτον θα ήθελα να σχολιάσει κάποιος γνώστης την είδηση περί (μεγάλης) μείωσης του μετοχικού κεφαλαίου που ανακοινώθηκε στον γαύρο σήμερα


Είναι βέβαιο πως δεν σηματοδοτεί κάποια καταστροφή, αλλά δεν είναι και δείγμα ανάπτυξης. Σωστά;

Εξ όσων διαβάζω πλέον προβλέπεται αυτή η διαδικασία για εξορθολογισμό χρήσεων και προσαρμογή στην πραγματικότητα, ΑΛΛΑ...

Ενδιαφέρουσα είδηση, να δουμε όχι ΑΝ , αλλά ΠΟΣΟ στα ψιλά θα περάσει

Το μεσημερι ετυχε ν ακουσω αυτο το βλημα το νικολ..
Αφου μιλαγε επι 25 λεπτα για τις πιπες του γαβροη,μεσα σε 15 δευτερα ανεφερε και αυτο.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27832
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αθλητικά-Αγωνιστικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Nikos 74 και 5 επισκέπτες