Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Θέματα που αφορούν την αθλητική επικαιρότητα, άλλες ομάδες και όχι μόνο!

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τρί 19 Φεβ 2019, 20:25

gika έγραψε:O Ποντένσε έχει τα νούμερα του Λημνιού, αλλά έχει και μια κοφτή τρίπλα άλλου επιπέδου. Αν ο γαύρος είχε φορ της προκοπής τα νούμερα του πορτογάλου θα ήταν πολύ καλύτερα. Για παράδειγμα, κάπου πήρε το μάτι μου ότι ο Φορτούνης έχει σε 32 αγώνες 11 ασίστ και 14 γκολ φέτος. Δεν ξέρω αν μετράνε μέσα φιλικά, ευρωπαικά ή τι άλλα, αλλά αν το νούμερο ισχύει, φαινομενικά δεν έχουμε τέτοιο παίκτη. Στην πράξη, αν μου έλεγες Μπίσεσβαρ ή Φορτούνη, ο Φορτούνης θα γυάλιζε τα παπούτσια του αφάνα.

Θέλω να καταλήξω στο ότι τα νούμερα δεν λένε όλη την αλήθεια κι ότι απο Λημνιό, Λάμπρου, Ενρίκε ή Ελ Καντουρί στα εξτρέμ, θα προτιμούσα Ποντένσε. Προφανώς όχι από Ζαμπά ο οποίος μαζί με Ακπόμ είναι ότι πιο πολύτιμο υπάρχει στην Superleague αυτή τη στιγμή.


Σορρυ ρε γκικα αλλα τι φορ να εχει ο γαβρος;;


Βαλες δες μονο τα ματς με κιεβο και χαρτινη και δες τις τελικες του.εχει 3-4 τελικες μονος μεσα στην περιοχη και δε βρισκει διχτυα ουτε με αιτηση.

Τον καμπος που ετρεχε ασταματητα,ειχε γυρω στα 6 γκολ,βοηθαγε αμυνα τον βγαζανε οι περισσοτεροι αχρηστο και εκθειαζουμε τον ποντενσε;;

Εχει τριπλα,ναι μπορει να σε ζαλισει αλλα απο τελικη ειναι για τα μπαζα.

Τα νουμερα σαφως παντα δε λενε την αληθεια αλλα και ψεματα δε λενε.δεν μπορει να παιρνεις τοσες μπαλιες,αυτος ειναι ο κυριος εκφραστης του γαβρου μαζι με το φορτουνη,και να μη τελειωνεις ουτε καν το 1/3.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27850
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τρί 19 Φεβ 2019, 20:26

Besuch 2 έγραψε:Μια χαρα παιχτες ειναι ο ΦΕΤΕΙΝΟΣ Φορτουνης που αποφασισε να μην παρασυρθει απο την αγωνιστικη κατρακύλα των τελευταιων ετων του γκει, πηρε προσωπικο γυμναστη απο το να περιμενει πότε θα δεησει να κανουν σοβαρη προπονηση στου ρεντη και εχει μειωσει (τα κουσουρια δεν κοβονται ποτέ) τις βουτιες ειδικα απο τη στιγμη που κυριως στα ντερμπυ δεν εχουν αποτελεσμα. Για ελληνας παιχτης ξερει πολυ μπαλα κι εχει μακραν τα καλυτερα στημενα στο πρωταθλημα, κατι που στο συγχρονο ποδοσφαιρο ειναι τεραστιας σημασιας. Το οτι ειναι αυτος κι οχι ο Πελκας βασικος στο 10 στην εθνικη του ΑΓΓΕΛΟΥ (κι οχι του καθε προπονητη-μανατζερ του ποκ) κατι λεει! Αν ο ΠΑΟΚ ειχε παιχτη που να χτυπα φαουλ-κορνερ αντιστοιχα με αυτον, ο Πριγιο θα ειχε φυγει με 25 γκολ στο πρωταθλημα σε μιση χρονιά και 10 μυρια περισσοτερα (αν δεν υπηρχε ρητρα προφανως)
Ο Ποντενσε απο την αλλη, αν επαιζε στον οδοστρωτηρα μεσοεπιθετικα ΠΑΟΚ του Λουτσε θα εκανε παπαδες ΚΑΙ σε νουμερα, οπως αντιστοιχα πιστευω οτι αν ο Μπισε επαιζε στους αστειους οργανωτικα κιτρινοκκοκκινους γαυρους θα τον ειχαν σταυρωσει.

Απο εκει κ περα ο καθενας δικαιουται να εχει οποια αποψη θελει, αν και δε βλεπω το λογο που το συζητατε/με εδω κ τρεις μηνες κ που προσπαθει η καθε πλευρα να πεισει την αλλη.
Δεν τιθεται προφανως θεμα να ερθει καποιος εξ αυτων.
Ο σοβαρος οργανωτικα κ σε θεματα σκαουτιγκ της τελευταιας διετιας (κι ας νομιζουν ακομα καποιοι οτι παμε με αυτοματο πιλοτο κ οι παιχταραδες που γεμμισαμε ερχονται κατα..τυχη) με την προσθηκη και του Μπρανκο, εχει θεωρω τη δυνατοτητα να φερει και καλυτερους απο τους προαναφερθεντες, σε δυο θεσεις που χωραει βελτιωση. Αυτο περιμενω να δω.

Αυτο με τον προσωπικο γυμναστηντο ακουσα και απο γαβρο.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27850
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό GoMaRoS » Τρί 19 Φεβ 2019, 21:12

Με κατηγορουμενο για το ΝOOR1 μιλουσαν οι δραστες του ξυλοδαρμου Τζηλου

Ποιος που ποτε γιατι;;; ακουσε κανεις τιποτα;
GoMaRoS
 
Δημοσιεύσεις: 6671
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιουν 2010, 13:50

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό prist64 » Τρί 19 Φεβ 2019, 21:16

δεν προκειται να ακουσεις
ΚΙ ΟΜΩΣ.....ΟΛΟΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ
prist64
 
Δημοσιεύσεις: 7027
Εγγραφή: Σάβ 09 Αύγ 2014, 11:36

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό GoMaRoS » Τρί 19 Φεβ 2019, 21:19

Βρε παπα ποιανου ειναι τα παιδια;;;
GoMaRoS
 
Δημοσιεύσεις: 6671
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιουν 2010, 13:50

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 19 Φεβ 2019, 21:24

Τρόμος έγραψε:Ο παίκτης που πρέπει να χτυπήσουμε είναι ο Κουρμπελης.

ΠΛΑΚΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙΣ!
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90091
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό pilotos » Τρί 19 Φεβ 2019, 21:28

Mīngus έγραψε:
Με κατηγορούμενο του Noor 1 συνομιλούσαν οι δράστες της επίθεσης στον Τζήλο!
Αιλας αιλας....

SM-G965F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 19 Φεβ 2019, 21:34

Σχετικά με τον Φορτούνη και τον Ποντένσε ο καθένας έχει την άποψή του. Εγώ πάντως δεν ξεχνώ ότι ο Φορτούνης είχε συμφωνήσει προφορικά με τον ΠΑΟΚ και επί ένα μήνα μας καθυστερούσε μέχρι να υπογράψει στον πουσ$%^&ρο και να μείνουμε μπουκάλα. Τέτοια καθίκια θα μαζέψουμε στον ΠΑΟΚ; ΕΛΕΟΣ! Σαν παίκτης καλούτσικος είναι, αλλά τέτοιους έχουμε πολλούς στον ΠΑΟΚ και μάλιστα με πολύ καλύτερο χαρακτήρα, που γυαλίζουν πάγκο.
Ο Ποντένσε σαν παίκτης είναι καλύτερος του Φορτούνη και σχετικά νέος (23 ετών και 4 μηνών). Έχω όμως Λημνιό, που ναι μεν είναι χειρότερος αυτή τη στιγμή αλλά είναι και 2,5 έτη μικρότερος, έχω Λάμπρου που δεν πιστεύω ότι είναι χειρότερος αν και 2 έτη μικρότερος, έχω Ζαμπά με τον οποίο ΔΕΝ συγκρίνεται και έχω πιο πίσω και μια Κ19 που είναι γεμάτη ταλέντα.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90091
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τρί 19 Φεβ 2019, 21:42

Σωστός ο Αποστόλης

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Τρί 19 Φεβ 2019, 21:53

gika έγραψε:O Ποντένσε έχει τα νούμερα του Λημνιού, αλλά έχει και μια κοφτή τρίπλα άλλου επιπέδου. Αν ο γαύρος είχε φορ της προκοπής τα νούμερα του πορτογάλου θα ήταν πολύ καλύτερα. Για παράδειγμα, κάπου πήρε το μάτι μου ότι ο Φορτούνης έχει σε 32 αγώνες 11 ασίστ και 14 γκολ φέτος. Δεν ξέρω αν μετράνε μέσα φιλικά, ευρωπαικά ή τι άλλα, αλλά αν το νούμερο ισχύει, φαινομενικά δεν έχουμε τέτοιο παίκτη. Στην πράξη, αν μου έλεγες Μπίσεσβαρ ή Φορτούνη, ο Φορτούνης θα γυάλιζε τα παπούτσια του αφάνα.

Θέλω να καταλήξω στο ότι τα νούμερα δεν λένε όλη την αλήθεια κι ότι απο Λημνιό, Λάμπρου, Ενρίκε ή Ελ Καντουρί στα εξτρέμ, θα προτιμούσα Ποντένσε. Προφανώς όχι από Ζαμπά ο οποίος μαζί με Ακπόμ είναι ότι πιο πολύτιμο υπάρχει στην Superleague αυτή τη στιγμή.


Ο Πέλκας, ναι ο Πέλκας, πέρυσι, περίπου αυτά τα νούμερα έκανε. Χωρίς πέναλτι.
Κι έχει συναγωνισμό τον Bisewar.

Αστείος παίχτης ο Ποντένσε, μακάρι να μείνει στον γαύρο χρόνια, να γελάμε.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό GoMaRoS » Τρί 19 Φεβ 2019, 22:00

Το σωμα του πεφτουνη ειναι σωμα παιχτη κ19, ποτε δεν δουλεψε να φτιαξει το κορμι του να μπορει να στεκεται ορθιος στα μαρκαρισματα, πολυ απλα γιατι στην κωλοομαδα που ειναι δεν χρειαζεται, εκει τους θελουν να βουτανε. Αντιθετα ο Πελκας που παιζει σε μια ομαδα που δεν παιρνει φαουλ σε καθε πεσιμο, επρεπε να δυναμωσει για να μπορεσει να παιξει, σε μισο χρονο ακομα δεν θα υπαρχει καλυτερος Ελληνας παιχτης στην θεση του Πελκα. Αρκετα με τις ποδοσφαιρικες απατες πεφτουνη και τον νανο ποτενσε
GoMaRoS
 
Δημοσιεύσεις: 6671
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιουν 2010, 13:50

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό paok apo epilogi » Τρί 19 Φεβ 2019, 22:06

Στα δικα μου αμπαλα ματια...αυτοι οι δυο αστερες του γαυρου...γαμιουνται ασυστολα κ πατοκορφα

ΥΓ Για εσας που ξερετε 100 κιλα μπαλα μπορει να ειναι αλλιως...να γαμιουνται πατοκορφα κ ασυστολα...δεν ξερω

ΝΤΡΟΠΗ ΡΕ
Think outside the box
paok apo epilogi
 
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: Παρ 16 Νοέμ 2018, 22:12

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Τρί 19 Φεβ 2019, 22:07

καλός παίχτης ο ποντένσε αλλά για τσίρκο , όχι για ομάδα.
σαν τους harlem ενα πράγμα. τρομερή κοφτή τρίπλα, περιστροφές, ξεπέταγμα... αλλα απο ουσία μηδέν.
ξεμαρκάρεται πολύ ευκολα αλλά μέχρι εκει. μετά κολλάει και δεν κάνει ούτε ασίστ ούτε γκόλ.
Άβαταρ μέλους
Επισκέπτης
 
Δημοσιεύσεις: 675
Εγγραφή: Σάβ 03 Σεπ 2016, 11:35
Τοποθεσία: Σαλαμίνα

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τρί 19 Φεβ 2019, 22:11

ΑποστόληςΑ έγραψε:
Τρόμος έγραψε:Ο παίκτης που πρέπει να χτυπήσουμε είναι ο Κουρμπελης.

ΠΛΑΚΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙΣ!

Μπερδευτηκε!!τον αλμπανη ηθελε να πει...:lol::lol::lol:
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27850
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό Vet_eranos » Τρί 19 Φεβ 2019, 22:37

Αυτός ο Δ. Μ κ ο Χ. Π ποιοι είναι ρε παιδιά??
Κι αν είναι "δυσκολο" ακόμα να ειπωθεί τόνομα του δώστε κάνα τιπ..
Για την υπόθεση τζηλου ομιλώ..
Vet_eranos
 
Δημοσιεύσεις: 731
Εγγραφή: Τρί 01 Ιαν 2008, 22:11

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αθλητικά-Αγωνιστικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Logistis και 50 επισκέπτες