Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Θέματα που αφορούν την αθλητική επικαιρότητα, άλλες ομάδες και όχι μόνο!

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό Spiros_S » Δευτ 17 Σεπ 2018, 14:48

Θα συμφωνούσα αν παίζαμε τους αγώνες μας με τις ίδιες συνθήκες (σκληρά μαρκαρίσματα, κόντρα διαιτησία).
Τέλος πάντων. Θα φανεί.
Spiros_S
 
Δημοσιεύσεις: 4570
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 16:47
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Δευτ 17 Σεπ 2018, 15:01

αν παιξουμε 10 φορες στις 7 δεν θα παρουν αποτελεσμα(με νορμαλ διαιτησια παντα)

αλλα σε ενα ματς ολα προφανως γινονται ακομα και οταν παιζουμε με τριπολη.
η αεχ ειναι καλυτερη της τριπολης..
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό HOOL4IGAN » Δευτ 17 Σεπ 2018, 15:10

giagoylas4 έγραψε:Και έχουν δίκιο ( εν μέρει)
Έχει πέσει πολύ υποτίμηση στην αεκ ( όπως και πέρσι) και δεν καταλαβαίνω τον λόγω.
Οκ μπορεί να έχει την ποιότητα και το ταλέντο του ρόστερ μας αλλά είναι μια πολύ σφιχτή ομαδα που ξέρει τι θέλει μέσα στο γήπεδο και πως να το πάρει.


Ξέρει τι και πως να το πάρει το πέναλτι... ποιος λέει όχι....
Εικόνα«Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς».Εικόνα
Άβαταρ μέλους
HOOL4IGAN
 
Δημοσιεύσεις: 2103
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2016, 19:24
Τοποθεσία: Μικράς Ασίας 6

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 17 Σεπ 2018, 18:51

Δεν εχω ρευμα, δεν εχω λεφτα
ειμαι σκουληκι και δεν ειμαι καλα
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26730
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό paoki19 » Δευτ 17 Σεπ 2018, 18:58

Τ ακούσαμε κι αυτό από το σκουλήκι της ερτ.

Το big 5!!! Έλα Χριστέ και Παναγία!!!
Άβαταρ μέλους
paoki19
 
Δημοσιεύσεις: 2331
Εγγραφή: Τρί 22 Ιαν 2008, 17:29

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό joshua » Δευτ 17 Σεπ 2018, 19:02

Ειναι παντως ομαδα ο ο ρουλης που προσπαθει να παιξει ποδοσφαιρο,βαζει την μπαλα κατω,παιζει συνδιαστικα και εχει παικτες με συμπαθητικη τεχνικη καταρτιση.Δεν ειναι τιποτα σπουδαιο αλλα σε αυτο το ελληνικο πρωταθλημα δεν θα μου κανει εντυπωση αν μεινει σχετικα κοντα για αρκετο καιρο.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24071
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Δευτ 17 Σεπ 2018, 19:08

Πολύ αργή ομάδα ενώ άμα πιεστεί κάνει πολύ πολύ εύκολα λάθος. Οποία ομάδα τον παίξει γρήγορα θα κάνει πάρτι. Αν έπαιζε με μας γαυρο η βαζελο θα έτρωγε 3αρα. (οι μόνες ομάδες που έχω δει να παίζουν γρήγορα μπροστά φέτος)
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10205
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Δευτ 17 Σεπ 2018, 19:09

paok re niamou έγραψε:Αν κανουμε μια καταγραφη τι σφυριγματα ειχαμε στα παιχνιδια μας τις πρωτες 3 αγωνιστικες, και τι εγινε στα παιχνιδια των ποκεμον, τοτε το αποτελεσμα ειναι : Οργιο που ομοιο του δεν εχουμε ζησει ποτε. ΑΛΛΑ ειμαι σιγουρος οτι θα δουμε και πολυ χειροτερα. Ζουμε στιγμες του παρελθοντος που το πεναλτι γινοταν εξω απο την περιοχη αλλα η ψυχη ηταν μεσα, γιαυτο και δινοταν. Το και εγω καλυπτα τον κατσουρανη εχει ξεπεραστει πια.
Ο μονος τροπος να τα αντιμετωπισω ολα αυτα ειναι μονο με χιουμορ και οχι με τον τροπο που τα αντιμετωπιζα μεχρι περυσι.
Δεν θα με τρελανετε εσεις με την μουγκαμαρα και την μη αντιδραση, αλλα δεν θα με τσιτωσετε και εσεις οι ποκεμον, γιατι περιμενω καθε αγωνιστικη και ενα νεο αστειο επεισοδιο.
Αι σιχτιρ πια .....

Το "κι εγώ κάλυπτα τον Κατσουράνη" φίλε μου,έχει ξεπεραστεί(για εμένα) απο το ακυρωθέν γκολ του Facundo στην Βέροια...Έχουν να δουν πολλά τα ματάκια μας ακόμα
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 4994
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό Maniaq@Deepwood » Δευτ 17 Σεπ 2018, 19:42

θα έχει πρόβα απονομής κυπέλλου μετά :lol:
Maniaq@Deepwood
 
Δημοσιεύσεις: 648
Εγγραφή: Δευτ 28 Απρ 2014, 20:41

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Δευτ 17 Σεπ 2018, 20:34

Γιορτάζει η πόλη του ... θουβ, εεε θεού; Τι έγινε; It came home τελικά; :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17960
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Δευτ 17 Σεπ 2018, 20:42

Με ξενο διαιτητη το μαυς στο σκουλικαου θα παει σβηστο 0-2. Με ελληνα βλεπω μεχρι και ηττα γιατι θα πεσει το κλωτσιδι του αιωνα και ειναι το ματς που θα συνωμοτησουν ολες οι πουτ... μαζι για να εχουμε αγωνιστικη αλλα και παικτικη απωλεια με τραυματισμους ή καρτες.
Παικτικα ειναι κλασεις κατωτεροι και χαιρομαι βρισκονται στον εβδομο ουρανο. Κι εγω αν ημουν στην ερημο για 1 βδομαδα χωρις νερο, η πρωτη γουλια θα μου φαινοταν moet
Dimg4
 

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό back in black » Δευτ 17 Σεπ 2018, 20:46

Η τηλεοπτική μετάδοση του αγώνα του σκώληκος με τη Λειβαδειά με έκανε να σιχαθώ έτι περαιτέρω την κρατική τηλεόραση. Ο τύπος που έκανε τη μετάδοση (η φωνή του μου είναι παντελώς άγνωστη), είτε είναι νοικιασμένος υπάλληλος του χρεοκοπημένου μεγαλομπακάλη, είτε προσπαθούσε χονδροειδέστατα να προωθήσει ως εξαιρετικό το "προϊόν" που ανέλαβε να δείχνει η ΕΡΤ με χρηματοδότη όλους εμάς!!!
Στα του αγώνα, ο σκώληξ κατάφερε να κερδίσει με δυο στημένα (πεναλντυ, φαόυλ), έχοντας λιγότερες τελικές από τον αντίπαλο του και αρκετή τύχη. Ως ομάδα είναι ο καλύτερος σκώληκας των τελευταίων 4 ετών (sic!), έχοντας κανονικό τερματοφύλακα, μερικούς παίκτες για τους οποίους ξέρουμε τι δυνατότητες έχουν (Σιώπης, Ντεκινύ, Γιουνές, Μαρτίνεζ) , 2-3 συμπαθητικούς λατίνους (Γκάμα, Γκαρσία), 2 έμπειρους αλβανούς (ο Μαβράι με θητεία στη Γερμανία δεν έπαιξε σήμερα) και αρκετό ενθουσιασμό. Αμυντικά έχουν κενά, ενώ στη μέση κάνουν εύκολα λάθος όταν πιεσθούν.
Ο προπονητής τους αδικείται φυσιογνωμικά , καθώς μοιάζει με κουρασμένο ταβερνιάρη στο κλείσιμο του μαγαζιού, αλλά φαίνεται ότι κάνει καλούτσικη δουλειά, έχοντας ως προίκα την εμπειρία του από την Ισπανία και αν μη τι άλλο έχει καταφέρει να παρουσιάζει η ομάδα του σχετική συνοχή και προσπάθεια στρωτής ανάπτυξης.
Όσο κερδίζουν, "ψηλώνουν" περισσότερο και η πτώση τους θα είναι ακόμη πιο επώδυνη.
Αν στο μεταξύ μας παιχνίδι , κάνουν το λάθος και παίξουν τόσο ανοικτά όπως σήμερα, το κοντέρ θα γράψει τρελά (με την προϋπόθεση το παιχνίδι να διεξαχθεί με ποδοσφαιρικούς όρους).
ΥΓ Η Λεβαδειά σήμερα μου φάνηκε πολύ καλύτερη από Απόλλωνα, ΟΦΗ, Λαμία, Λάρισα, Νιώνιο και Ξάνθη. Αρκετά σκληρή και γυμνασμένη ομάδα, με κάμποσους μαυρούκους που τρέχουν ασταμάτητα.
The game is about glory
Άβαταρ μέλους
back in black
 
Δημοσιεύσεις: 2200
Εγγραφή: Πέμ 18 Δεκ 2014, 20:14

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Δευτ 17 Σεπ 2018, 20:48

Ας νικήσουμε στα 2 επόμενα ματς, όπως κάλλιστα έχουμε όλα τα φόντα, εμείς και με το ασανσέρ θα λογαριαστούμε στην ώρα που πρέπει. Μη διατηρούμε ψευδαισθήσεις για ξένο διαιτητή σε αυτό το ματς. Δε θα μου κάνει την παραμικρή εντύπωση ο αληταράς από τη Θεσπρωτία να επιλεγεί για το εν λόγω παιχνίδι.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17960
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Δευτ 17 Σεπ 2018, 20:53

Εγω θελω κομινη στο χαριλαου
Dimg4
 

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 17 Σεπ 2018, 21:24

navigator11 έγραψε:Γιορτάζει η πόλη του ... θουβ, εεε θεού; Τι έγινε; It came home τελικά; :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Μλκα τ @@@@@ μου .Τουμπανα μου τα χουν κανει δε μπορω αλλο
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26730
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αθλητικά-Αγωνιστικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: anatolikos2, Darklord5467, Google [Bot] και 4 επισκέπτες