Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Θέματα που αφορούν την αθλητική επικαιρότητα, άλλες ομάδες και όχι μόνο!

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό nikolasf » Τρί 09 Οκτ 2018, 19:47

Besuch 2
Εικόνα
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...» (ΘΥΡΑ 4)
Ανεξάρτητη Μακεδονία και Κρήτη λοιμοκτονία στο "κράτος" της χαβούζας
Άβαταρ μέλους
nikolasf
 
Δημοσιεύσεις: 8504
Εγγραφή: Παρ 12 Νοέμ 2010, 19:48

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό Besuch 2 » Τρί 09 Οκτ 2018, 19:51

@flash4, μπορουσες να εκφράσεις την οποία αποψη σου κ να μην το κάνεις προσωπικό όμως.
Το πέρσυ ανήκει στο πέρσυ. Πριν 5 μήνες έγιναν όσα έγιναν, για άλλους επαρκή για άλλους όχι.

ΕΓΩ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΗ ΣΙΩΠΗ ΠΟΥ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΕΝΑΜΙΣΥ ΜΗΝΑ , ΠΟΥ ΕΣΠΑΣΕ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΝΑ ΛΑΘΟΣ ΣΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΜΙΑΣ ΔΩΡΟΦΑΝΕΛΑΣ.

ΥΓ και βαρέθηκα να το γράφω: Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΣΤΑ "ΜΙΣΑ ΠΟΣΤ ΚΡΑΖΩ ΤΟΥΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΥΣ" (άραγε έχουν κάποια άδεια απαλλαγής από την κριτική, αυτοί και μόνο αυτοί;) ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΣΤΑ 20 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΓΩ ΤΟΥΣ ΓΝΩΡΙΣΑ ΜΕΓΑΛΟΥΣ. Σε όποιον αρκεί το σημερινό επίπεδο μάλλον είναι ιδίου...αναστήματος.
Τελευταία επεξεργασία από Besuch 2 και Τρί 09 Οκτ 2018, 20:21, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
ΓΙΟΡΤΑΣΤΕ ΤΟ ΓΑΜΩ ΤΟ ΔΙΑ ΣΑΣ.
Besuch 2
 
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Κυρ 26 Ιαν 2014, 23:12

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό marley 4 » Τρί 09 Οκτ 2018, 20:05

navigator11 έγραψε:Το ότι θα διάβαζα για το αιλεινοικώ πρωκτόσφαιρο περί ... αυτοδιοίκητου ομολογώ ότι δεν το περίμενα! Ειλικρινά, δάκρυα συγκινήσεως, ποτάμια μιλάμε, διατρέχουν τούτη τη στιγμή τα μάγουλά μου!

Το (παρα)κράτος είναι, στην πλέον μη καχύποπτη προσέγγιση της στάσης του διαχρονικά, συνένοχο όσων νταβατζηστικων αναγκαζόμαστε να βιώνουμε. Λες και ο φλ@μουρ@ρης κι ο μπουχέσασ δεν είναι ή λειτούργησαν σαν εργαλέια του λαθρέμπορα. Αν υπήρχε βούληση πραγματική από τους κυβερνητικούς να καταβληθεί προσπάθεια, ας το περιορίσω έστω σε αυτό, να σφίξουν τα λουριά σε σχέση με τη δράση των γαυρογκάνγκστερς, και των 2, στο χώρο, μπορεί και να μη βλέπαμε απειλές σε Σκουτέρηδες κλπ. Ούτε έχοντες απαγόρευση ενασχόλησης με το ποδόσφαιρο να σουλατσάρουν ανενόχλητοι μέσα σε αγωνιστικούς χώρους, γαυρετόπ@υστους να μαγειρεύουν συμπληρωματικές, κομπίνηδες να δηλώνουν ... έγκυοι κοκ.


μετα την συγκινηση να σου θυμησω οτι ετσι μας μαμουσαν και οταν η κυβερνηση πηγε να καθαρισει τον χωρο καποιος προεδρος εκ ξανθης πηγε στον πλατινι και επεστρεψε με την απειλη grexit εφοσον επεμβει η κυβερνηση μετα απο αυτο το θυμα ιβαν ενωθηκε με 2 εξυγιαντες φτωχαδακια και επαναστατες η παρακρατικους (αποφασισε τι ειναι...) να παρει την επο απο τον ευεργετη και φιλανθρωπο βαγγελα που τον εχουν βγαλει στην σεντρα απο τα εδρανα της βουλης οι κυβερνιτικοι ναι η οχι?
marley 4
 
Δημοσιεύσεις: 2992
Εγγραφή: Δευτ 15 Μαρ 2010, 19:17

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό Ksenitemenos4 » Τρί 09 Οκτ 2018, 20:18

Έκανα το λάθος να διαβάσω το άρθρο του τσακίρη ξ
Και ειδικά τις απαντήσεις που δίνει στα σχόλια... Δεν υπάρχει σωτηρια
Ksenitemenos4
 
Δημοσιεύσεις: 2751
Εγγραφή: Πέμ 07 Αύγ 2014, 23:21

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό flash4 » Τρί 09 Οκτ 2018, 20:21

Besuch 2 έγραψε:@flash4, μπορουσες να εκφράσεις την οποία αποψη σου κ να μην το κάνεις προσωπικό όμως.
Το πέρσυ ανήκει στο πέρσυ. Πριν 5 μήνες έγιναν όσα έγιναν, για άλλους επαρκή για άλλους όχι.

ΕΓΩ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΗ ΣΙΩΠΗ ΠΟΥ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΕΝΑΜΙΣΥ ΜΗΝΑ , ΠΟΥ ΕΣΠΑΣΕ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΝΑ ΛΑΘΟΣ ΣΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΜΙΑΣ ΔΩΡΟΦΑΝΕΛΑΣ.

ΥΓ και βαρέθηκα να το γράφω: Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΣΤΑ "ΜΙΣΑ ΠΟΣΤ ΚΡΑΖΩ ΤΟΥΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΥΣ" ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΣΤΑ 20 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΓΩ ΤΟΥΣ ΓΝΩΡΙΣΑ ΜΕΓΑΛΟΥΣ. Σε όποιον αρκεί το σημερινό επίπεδο μάλλον είναι ιδίου...αναστήματος.

Οι σύνδεσμοι στο σήμερα σε σχέση με το τότε έχουν πολύ μικρότερο ανθρώπινο δυναμικό και κρατιούνται με νύχια και με δόντια. Αυτό από μόνο του λέει πολλά. Στο θέμα μας, το πρόβλημα δε λύνεται ούτε με μια ανακοίνωση ούτε με το να πετάμε κοτρόνια στο γήπεδο για να μας φοβηθούν όπως γινόταν κάποτε. Αυτή τη στιγμή ο κόσμος είναι συσπειρωμένος και προφανώς δεν αναφέρομαι στους φιλάθλους των social media.
flash4
 
Δημοσιεύσεις: 1388
Εγγραφή: Κυρ 10 Ιαν 2016, 17:13

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό Besuch 2 » Τρί 09 Οκτ 2018, 20:28

Πέρασε ποτέ από το μυαλό σου η απορία ΓΙΑΤΙ έχουν πολύ λιγότερα μέλη;
Γιατί εγώ που λες ότι "κράζω ασταμάτητα" δεν στηρίζω πλέον ως μελος το σύνδεσμο της πόλης μου ή γειτονιάς μου αν ζούσα θεσνική; Και μην μου πεις "άλλαξαν οι εποχές". Στην πόλη μου υπάρχουν σύνδεσμοι αθηναϊκών ομάδων που κυριολεκτικά οπαδικα είναι στα καλύτερά τους στα 30 χρόνια λειτουργίας τους μετρώντας 1000+ μέλη...

Όσο για το ότι οι ανακοινώσεις δεν αλλάζουν κάτι, επιτρεψε μου να διαφωνώ. Οποιαδήποτε φωνή επηρεάζει. Σε όλους τους τομείς. Αλλιώς η προπαγάνδα θα ήταν ξεπερασμένο επάγγελμα , την ώρα που παγκοσμίως είναι χρυσωρυχείο για πολλούς.

Επίσης , μόνο οι ανακοινώσεις προς τα έξω δεν επηρεάζουν; Γιατι οι ανακοινώσεις προς τα μέσα (του ΠΑΟΚ) μια χαρά κρατούν.
ΓΙΟΡΤΑΣΤΕ ΤΟ ΓΑΜΩ ΤΟ ΔΙΑ ΣΑΣ.
Besuch 2
 
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Κυρ 26 Ιαν 2014, 23:12

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Τρί 09 Οκτ 2018, 21:00

obanebane έγραψε:
Sick Bastard έγραψε:
obanebane έγραψε:Άρχισε να τους ξεμπροστιάζει δημόσια ο Κούγιας.


η γνώμη του και τα λεγόμενά του, έχουν τόση αξία όσο μια κλανιά σε κόντρα δυνατό άνεμο



Νομικα ομως γαμαει και δερνει,οσο γραφικος και να εχει γινει,οσοι τον εχουν απεναντι τους δε τα βγαζουν περα ευκολα.



Η πίστη που εξαγοράζεται είναι πάντοτε έμπιστη.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό flash4 » Τρί 09 Οκτ 2018, 21:08

1000+ μέλη σε επαρχιακή πόλη; Tόσα ούτε στην Αθήνα δεν υπάρχουν. Οι σύνδεσμοι έχουν αποδυναμωθεί γιατί ο επαγγελματικός αθλητισμός που έχει εξελιχτεί σε business έχει καλλιεργήσει τη νοοτροπία του φιλάθλου-καταναλωτή και μια από τις συνέπειες είναι η απορρόφηση των οπαδικών κινημάτων. Δεν είναι δα και αποκλειστικά ελληνικό φαινόμενο, κάθε άλλο...
flash4
 
Δημοσιεύσεις: 1388
Εγγραφή: Κυρ 10 Ιαν 2016, 17:13

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό Asimos » Τρί 09 Οκτ 2018, 21:10

Μένει να δούμε αν τα ονόματα, πράγματα, καταστάσεις, τιμολογιακή πολιτική, σχέσεις παραγόντων, καταγγελίες για διαιτητές, παρεάκια, παράγκες Νο2, εγκληματικές οργανώσεις Νο2 συγκινήσουν κάποιον παραπάνω και το ψάξει παραπάνω.

Εγώ δέχομαι πως ο Κούγιας ΔΕΝ πατάει καλά, αλλά λέει πολλά που δεν μπορεί να πάρει πίσω πλέον.
Asimos
 

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό 7sins » Τρί 09 Οκτ 2018, 21:29

Αποσπασμα συνέντευξης του οχι και τοσο ψηλου στην ερα σπορ το 16
Ο γνωστός δικηγόρος, τόνισε αρχικά:

«Όχι απλώς έχει δημιουργήσει παρεξηγήσεις, αλλά είναι βεβαιωμένο πια ότι ο κύριος Μελισσανίδης χρησιμοποιεί τον ΟΠΑΠ τόσο για να επηρεάσει τις εκλογές της ΕΠΟ, όσο και τη λειτουργία ενός κυκλώματος ομάδων το οποίο θα διάκειται ευμενώς προς την ΑΕΚ. Δώστε μου μία δικαιολογία για την οποία κάποιος μπορεί να μην σκεφτεί όπως εγώ, γιατί δηλαδή σε αντίθεση με τη Βέροια, τον Λεβαδειακό, την Ξάνθη, τον Παναιτωλικό, τον Πλατανιά, τον ΠΑΣ Γιάννινα, δεν ζήτησε ποτέ από τη Λάρισα ο ΟΠΑΠ να έχει χορηγία στη φανέλα της. Και ρωτάω ποιο είναι το κριτήριο όταν οι άλλες ομάδες έχουν πλεονέκτημα 400.000 στον προϋπολογισμό τους έναντι μίας ομάδας όπως είναι η Λάρισα; Θα σας δώσω ένα άλλο παράδειγμα: Γίνονται εκλογές στην ΕΠΟ. Τι θα πείτε αν διαπιστώσετε την επομένη των εκλογών ότι τα μέλη των Ενώσεων που ψήφισαν και κέρδισαν τις εκλογές και είναι τώρα στην αντιπολίτευση, έχουν επιχορηγηθεί όλες από τον ΟΠΑΠ; Κι αυτές που είναι απέναντι στην αντιπολίτευση τώρα δεν έχουν πάρει ούτε ευρώ; Η Λάρισα έχει μετρηθεί ότι είναι πέμπτη δύναμη του ελληνικού ποδοσφαίρου μαζί με τον Αρη. Διαφημίζεται με τον ίδιο τρόπο ο ΟΠΑΠ που δίνει 400.000 στον Πλατανιά, α’ αυτήν τη μικρή κωμόπολη των Χανίων ή διαφημίζεται καλύτερα στη Λάρισα;».
ΠΑΟΚ δεν γιναμε για τους τιτλους, αλλα για να μην βαριομαστε!
οπου δεν υπαρχει λογικη υπαρχει σκοπιμοτητα

Α ξέχασα. ειμαι και εγω στο παρεακι του τσατ.
Άβαταρ μέλους
7sins
 
Δημοσιεύσεις: 487
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2016, 21:45

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Τρί 09 Οκτ 2018, 21:42

:lol:
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Τρί 09 Οκτ 2018, 22:44

marley 4 έγραψε:
το σεναριο του ανεξελεκτου μεγαλολεφτα απεναντι στο κρατος ειναι ειναι ενα ωραιο βολικο σεναριακι που υπνωτιζει τον κοσμο ασε που τα ιδια λενε οι γαυροι για τον φιλανθρωπο βαγγελα μονο που αυτοιδεν ειναι μοιρολατρες σαν και εμας


Και καπου εδω η συνεχεια της συζητησης δεν εχει κανενα νοημα.
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
mpafos4
 
Δημοσιεύσεις: 5023
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2009, 13:13

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 09 Οκτ 2018, 23:27

Sick Bastard έγραψε:Η πίστη που εξαγοράζεται είναι πάντοτε έμπιστη.



Οι δοσίλογοι βοηθησαν να κερδιθουν πόλεμοι,άλλωστε όπως βλέπεις οι συσχετισμοί αλλάζουν από τη μια μέρα στην άλλη.
Με τους ίδιους δεν παίζουν οι παράγκες τόσα χρόνια;
Τι με νοιάζει ποιος θα βοηθήσει να αλλάξει το σκηνικό,ας είναι και ο δήμαρχος της ωραίας θεσσαλικής πόλης.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τετ 10 Οκτ 2018, 06:03

Besuch 2 έγραψε:Δε βαρεθηκατε με το αλληλοφαγωμα κ την ΕΣΩΣΤΡΕΦΕΙΑ;

Μια χαρά δουλευει τελικα το σύστημα. Και που να είχαμε και γκελες δηλαδή και να μην ειμασταν στο +3!!!!!
Θα θυμόμασταν τα γραφικά περι "μετοχών σε συρτάρια" μιας που μεταξύ αστείου κ σοβαρού αναφέρθηκαν κι αυτές χθες!!!!

Στο διαταυτα.
Ζητάτε από το Σαββίδη να αλλάξει σε μια νύχτα ουσιαστικά ένα σύστημα που είναι στη θέση του 60+ χρόνια με πλοκάμια σε όλα τα επίπεδα...ανωτατα επίπεδα πολιτικής εξουσίας , δικαιοσύνη, ΜΜΕ , οικονομική (αθηναϊκή) ελίτ, υπόκοσμος......
Το "δεν κάνει τίποτα " μου φαίνεται πλέον αστείο. Απλα ότι κι αν κάνει αποδυκνυει την ισχύ αυτού του συστήματος που είναι Λερναία Ύδρα.

Πήρε την ΕΠΟ. ΛΙΓΟ ΤΟ ΕΧΕΤΕ; Αλλά το σύστημα (ΟΥΕΦΑ συμπεριλαμβανομένης) φρόντισε να της αφαιρέσει τα δόντια (διαιτησία) ...

Απαίτησε το VAR, ακόμα και πληρώνοντας από την τσέπη του εκατομμύρια!!!!!! Αλλά το σύστημα φρόντισε να μπει μπροστά παίρνοντας τη σκυτάλη αυτο και να το αναβάλλει όσο μπορεί....

Απαίτησε - μόνη ομάδα πέρσυ - ξένους διαιτητές. Πέτυχε εν μέρει, αλλά το σύστημα αντεπιτίθεται μη κρατώντας ούτε τα προσχήματα στα υπόλοιπα ματς που ορίζονται τα στημένα ελληνικά φυντανια...

Προσπάθησε να αποκτήσει φωνή στα ΜΜΕ και ειδικά αυτά που εδραζουν στο κέντρο, που τοοσο επηρεάζουν καταστάσεις στο ελλαδισταν . Αλλά στο 1 μέσο που χρυσοπληρωνει για να αγορασει ο Ιβάν , 10 μέσα προπαγανδίζουν κατά του ΠΑΟΚ από χορηγίες εταιριών που χαρίστηκαν ουσιαστικα από το γαμοκρατος στο σύστημα (ΟΠΑΠ)...

Απαίτησε παρασκηνιακά κρατική παρέμβαση και πολιτική βούληση να καθαρίσει ο βόθρος (και εδώ γνωρίζω ακριβώς τι λέω από άκρη που τυχαίνει - καλώς η κακώς - να εχω εντός κυβερνητικου σχηματισμου ). Αλλά το πουλημένο γραικυλικο κράτος, κάνοντας ακριβώς το αντίθετο, φρόντισε να βάλει υπουργό ένα δικό του παιδί και να δώσει στο σύστημα να καταλάβει ότι το στηρίζει ....


Κι εμείς ασχολούμαστε ακόμα αν βγαίνουν ανακοινώσεις , που όταν δεν βγαίνουν κράζουμε , και όταν βγαίνουν πάλι κράζουμε επειδή θεωρούμε ότι μένουμε σε αυτές!!!!!! Παράνοια!!!!!!!!!!!

ΑΝΤΙ ΝΑΣΥΣΠΕΙΡΩΘΟΥΜΕ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΤΟΝ ΠΟ-ΛΕ-ΜΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ.
ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΟΥΛΑ ΡΕ ΚΑΡΝΤΑΣΑΚΙΑ....:
ΕΜΕΙΣ ΩΣ ΛΑΟΣ , ΠΟΙΑ ΣΥΝΕΙΣΦΟΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΕ ΟΣΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ;;;;
ΚΑΙ ΜΗ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ "Τι να κάνουμε εμείς";
Κάποτε με τη στάση μας αναγκάσαμε ένα σύστημα που έκλεβε με το έτσι θέλω τη σημαία του ΠΑΟΚ (Κούδας) να κάνει πίσω!!! Και μάλιστα εν καιρώ Χούντας.....
Κάποτε ένας μέτριος αγωνιστικά ΠΑΟΚ ανάγκαζε το σύστημα να κάνει ένα βήμα πίσω επειδή μέσα σε μια νύχτα μαζεύονταν 30.000 άνθρωποι στην κάμαρα.
Κάποτε οι Λιτσες και οι κασναφερηδες το σκέφτονταν πολύ να σε σφάξουν κατόπιν απαιτήσεων των αφεντικών τους. Υπήρχαν καμικάζι που δεν κολωναν αλλά σίγουρα υπήρξαν και όσοι κράτησαν ως ένα βαθμό τα προσχήματα φοβούμενοι την οργή του λαού. Πλέον ο κάθε τελειωμένος σε σφάζει με κάθε χωριό κάθε Κυριακή έχοντας κατανοήσει ότι δεν θα ανοίξει μύτη ...
Κάποτε οι ανακοινώσεις των Συνδέσμων στρέφονταν ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΩΝ ΕΧΘΡΩΝ του ΠΑΟΚ ...και δεν έβγαιναν μόνο όταν ήταν να κράξουν ενδοοικογενειακα.
Σήμερα κριτικάρουμε το Σαββίδη χωρίς καν να ξέρουμε αν και τι κάνει , κι εμείς είμαστε με το φραπεδακι στο χέρι...ΩΡΑΙΟΣ ΛΑΟΣ.
Συμφωνώ ακριβώς έτσι είναι ενωμένοι θα τους πολεμήσουμε με εσωστρέφεια όχι.....

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό NIKOS_PAOK04 » Τετ 10 Οκτ 2018, 07:04

Επειδή το topic είναι για τις άλλες ομάδες και άρα μπορούμε να είμαστε αντικειμενικοί πρέπει να παραδεχτούμε πως καλώς ή κακώς αυτοί κάνουν αυτό που πρέπει για να διασφαλίσουν τα συμφέροντα των ομάδων τους. Τώρα αν επικροτούμε ή όχι τον τρόπο υλοποίησης τους σχεδιασμού τους είναι άλλο παραμύθι.
Εγώ δεν γουστάρω να πάρω ούτε έναν βαθμό από διαιτητικό λάθος που είναι «ΠΛΗΡΩΜΕΝΟ» ή «ΤΑΓΜΕΝΟ» δεν έχω όμως κανένα πρόβλημα να πάρω 100 βαθμούς αν τα λάθη τους είναι αυτό που λέμε «ανθρώπινα».
Αυτοί από ότι φαίνεται κανονίζουν το πρώτο και διατυμπανίζουν το δεύτερο μάτια έχουμε και βλέπουμε!
ΘΕΛΟΥΜΕ ΜΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΣΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΥΣ ?
Το «Η διοίκηση πρέπει να προστατεύσει την ομάδα» είναι μια πρόταση που την έχω ακούσει-διαβάσει πάνω από 1000 φορές αλλά κάθε φορά που προσπαθώ να βάλω τον εαυτό μου στην θέση της διοίκησης (που ξέρει πως ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να γίνει σαν και αυτούς) δεν μπορώ να βρω τρόπους άμυνας περισσότερους από αυτούς που έχει ήδη χρησιμοποίηση ως τώρα και μάλιστα πράγματι βλέπω πολλές - πολλές ενέργειες που αντί να φέρουν αποτέλεσμα μας τις γυρίζουν ως ΔΙΑΠΛΟΚΗ.
Η SL είχε πρόβλημα η Σουρωτή έδωσε λύση η SL ξαναείχε πρόβλημα το Επσιλον ήθελε να είναι μέρος της λύσης η διασφάλιση μιας κάποιας ισονομίας έστω στα offside γκολ και στα πέναλτι μέσω του VAR ζητήθηκε να χρηματοδοτηθεί από τη ΠΑΕ λόγο και πάλι της αδυναμίας της SL
Πόσες φορές δεν ακούσαμε για όλα τα παραπάνω ότι απώτερος σκοπός είναι η χειραγώγηση ?
Έχουν όλα τα μέσα για να το διατυμπανίσουν και να μας κάνουν ακόμα και εμάς να ξανασκεφτούμε το καλοπροαίρετο των προθέσεων τις διοίκησης μας.
Εν κατακλείδι νομίζω πως σε αυτό το θέμα(σ.σ. της προστασίας) η διοίκηση δείχνει να προσπαθεί περισσότερο από ότι τα προηγούμενα χρόνια έχοντας φυσικά και ως όπλο πέρα από τον ΚΟΣΜΟ της και το ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΣΑΒΒΙΔΗ.
Επειδή όπως έγραψα και παραπάνω δεν είμαι σε θέση να προτείνω τρόπους και λύσεις θα ήθελα μόνο η ομάδα πρέπει να μείνει συσπειρωμένη όπως τον τελευταίο καιρό και εάν γίνετε να της δοθεί περισσότερη θετική ενέργεια και περισσότερη εμπιστοσύνη.
ΠΑΟΚΑΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ
Άβαταρ μέλους
NIKOS_PAOK04
 
Δημοσιεύσεις: 1083
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2014, 13:54

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αθλητικά-Αγωνιστικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες