Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Θέματα που αφορούν την αθλητική επικαιρότητα, άλλες ομάδες και όχι μόνο!

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Πέμ 20 Σεπ 2018, 13:06

goran 64 έγραψε:ΕικόναΚαντίνα-Ferrari νέας Τούμπας! :opaokara:
Άιντε, να πούμε, ξέρω γω, που με θέλεις και κήπους, γατάκι...




:o :o :lol: :lol: :lol:
Χαθηκε να βαλεις και μια γλαστρα? :mrgreen:
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26731
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό flash4 » Πέμ 20 Σεπ 2018, 13:24


Τι κάναμε εμείς στην Πορτογαλία;

Εμείς κατεβήκαμε να παίξουμε ποδόσφαιρο, όχι αυτό το πράγμα της κούλας χθες...

Με δυσκολία περνούσαμε το κέντρο. Στην Τούμπα που πήγαμε να χτυπήσουμε το ματς στα ίσια ήμασταν άτυχοι ( ό,τι μας έδωσε η τύχη στην Πορτογαλία το πήρε πίσω) και το πληρώσαμε. Αυτές τις ομάδες που είναι πιο ποιοτικές τις αντιμετωπίζεις συντηρητικά, άλλοτε θα σου βγει κι άλλοτε όχι. Άλλο παρκάρω λεωφορείο όμως κι άλλο δεν έχω τα τρεξίματα του αντιπάλου οπότε και προφανώς δε θα χω κατοχή.
flash4
 
Δημοσιεύσεις: 1374
Εγγραφή: Κυρ 10 Ιαν 2016, 17:13

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 20 Σεπ 2018, 13:37

kataramenos5 έγραψε: :o :o :lol: :lol: :lol:
Χαθηκε να βαλεις και μια γλαστρα? :mrgreen:

Βρε έχω βάλει στο σχέδιο, 4, αλλά δεν πρόλαβα να τις απλώσω για την φωτογράφιση, που έγινε στο φτερό... :mrgreen:
Τις έχω στο αμάξι (αναβαθμισμένο πια σε φορτηγάκι για να χωράει περισσότερους για Τούμπα, Παλατάκι, Μίκρα και Στρεμπενιώτη πλέον, που ούτε το δωσες σημασία), μαζί με τους άλλους (Π.Α.Ο.Κ. γεια σου, εσύ και τα φυτά σου)...
:opaokara:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Πέμ 20 Σεπ 2018, 13:38

Μη ξεχασεις τα μπουκαλακια με το νερο. :mrgreen: :mrgreen: Ξερεις εσυ.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26731
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό keep_paokizein » Πέμ 20 Σεπ 2018, 13:41

flash4 έγραψε:Η αλήθεια είναι ότι η αεχ στάθηκε πολύ καλά εχθές, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, λαμβάνοντας υπόψην και το ότι έχει αποδυναμωμένο ρόστερ. Προφανώς και δεν έχει ελπίδες να πάρει πάνω από βαθμό (και αν) σε τέτοιο όμιλο. Ο Άγιαξ είναι σε πολύ καλή κατάσταση φέτος, αρκετά επίπεδα πάνω από την ομάδα που αντιμετωπίσαμε επί Ίβιτς


Αυτός ο Αγιαξ ήταν ο χειρότερος που έχω δει. Οχι γιατί λείπει το ταλέντο αλλά γιατί αντιμετώπισε πολύ υπεροπτικά το παιχνίδι. Στο 1ο κυρίως ημίχρονο δεν έκαναν ούτε τα βασικά του ποδοσφαίρου. Αγουρο και ανώριμο ατομικό παιχνίδι για την πλάκα τους και μόνο. Οσο έτρεχαν οι άλλοι κρατούσαν τα μπόσικα. Οταν κουράστηκαν ήταν αξιολύπητοι. Αν επαιζαν μια σοβαρή ομάδα θα έτρωγαν 6-7.
Άβαταρ μέλους
keep_paokizein
 
Δημοσιεύσεις: 590
Εγγραφή: Δευτ 10 Δεκ 2007, 19:24
Τοποθεσία: Kατερινη

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Πέμ 20 Σεπ 2018, 13:59

Πραγματικά. Έχοντας ηττηθεί από τους βρωμιάρηδες τους Γερμανούς, οι της Μπενφίκα θα κατέβουν να παίξουν σοβαρά, όχι για την πλάκα τους. Η νοοτροπία των πιτσιρικάδων του Άγιαξ στο α ημίχρονο ήταν της πλάκας. Δε μιλάω ούτε για ταλέντο, ούτε για διάθεση, ούτε για τίποτα άλλο. Αυτή η υπεροψία τους ήταν εξοργιστική. Εκτίμησή μου, εξαιρετικά δύσκολα, αν προσεγγίσουν και το εντός με την Μπενφίκα κάπως έτσι, θα διεκδικήσουν τη δεύτερη θέση. Όσο για τους χαρτοκουτούς, έχουν δρόμο ακόμα μέχρι την πλήρη απαξίωση. Μαρτυρικά θα τη βιώσουν.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17960
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 20 Σεπ 2018, 14:06

Πάντως για μένα, ο χθεσινός, νεανικός Άγιαξ, ήταν ο πιο αυτοματοποιημένος που είδα, τα τελευταία 15 χρόνια...
Είναι φυσιολογικό όμως, λόγω απειρίας κυρίως, να είναι ομάδα ψυχολογίας, με μόνη προσωπικότητα τον Τάντιτς...

Αν έμπαινε ένα γκολ στο πρώτο τέταρτο, εκεί πάνω που τους είχαν στύψει, το σκορ θα ήταν πάρα πολλά με τίποτα...
Μετά το 20άλεπτο όμως, όντως χαλάρωσαν την συγκέντρωση-πίεση τους και τα κωλόχαρτα γλίτωσαν την συντριβή...

Στην ανάπαυλα είμαι βέβαιος ότι έπεσε το σχετικό μπινελίκι, ξαναμπήκαν φουριόζοι στο 2ο και απλά τους έλιωσαν...
Αυτιά...


Υ.Γ. Αν αυτός ο βαψομαλλιάς τους δεν χαβαλέδιαζε τόσο στο πρώτο ημίχρονο, μαύρο φίδι θα το έτρωγε το χαρτί...
Υ.Γ. 2...Λιγότερα από 15 γκολ παθητικό, αποκλείεται να γράψουν οι χαρταετοί, στο σύνολο των 6 παιχνιδιών...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Πέμ 20 Σεπ 2018, 14:20

flash4 έγραψε:
Odi έγραψε:
flash4 έγραψε:Η αλήθεια είναι ότι η αεχ στάθηκε πολύ καλά εχθές, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, λαμβάνοντας υπόψην και το ότι έχει αποδυναμωμένο ρόστερ. Προφανώς και δεν έχει ελπίδες να πάρει πάνω από βαθμό (και αν) σε τέτοιο όμιλο. Ο Άγιαξ είναι σε πολύ καλή κατάσταση φέτος, αρκετά επίπεδα πάνω από την ομάδα που αντιμετωπίσαμε επί Ίβιτς


Ε εντάξει, αν εξαιρέσουμε το γεγονός οτι δεν πέρασε την σέντρα, η κατοχή ήταν 70-30,τελείωσε το ματς με μηδέν τελικές στην εστία και το αντίπαλο τέρμα δεν το είδε ούτε με το κιάλι μια χαρά στάθηκε.

Εδώ που τα λέμε δικαιούταν και το διπλό.Τυχερός ο Άγιαξ.

Ας τους πει κάποιος οτι εμείς πήγαμε δυο φορές εκεί και τρία γκολ δεν φάγαμε αθροιστικά.Λογικά πηγαίναμε για κατάκτηση διηπειρωτικού εκείνες τις χρονιές.

Σας αφήνω,πάω να δω ρεπορτάζ για τα μπετά στην Αγιά Σοφιά με αποκλειστική συνέντευξη του εργάτη που είναι υπεύθυνος για το πότισμα του κήπου.

Στο πρώτο ημίχρονο έκλεισε καλά τους διαδρόμους στον Άγιαξ που δυσκολευόταν να βγάλει καθαρή ευκαιρία και έκανε 2-3 καλές αντεπιθέσεις και είχε και ευκαιρία από στημένο να προηγηθεί. Τι παραπάνω περιμένει κανείς από μια μικρή ομάδα απέναντι σε μεγαθήριο. Το ίδιο κάναμε κι εμείς στην Πορτογαλία και μας βγήκε.
Για το δεύτερο ημίχρονο δεν κάνεις κανένα σχόλιο....

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Πέμ 20 Σεπ 2018, 14:41

Επιτρέψτε μου ένα σχόλιο από φωτοτυπικό φόρουμ εν όψει Κυριακής. Αξίζει τον κόπο.

"επιθεση απο την αρχη και συνεχες πρεσινγκ, οταν προηγηθουμε θα εχουμε πολλες ευκαιριες να τους τελειωσουμε.

Μπακακης Γκαλο δεξια, Χουλτ Λοπεζ αριστερα, Μανταλος Λιβαγια μπροστα, Σιμοες Αλεφ χαφ και Οικονομου Λαμπροπουλος στοπερ, απο τον παγκο οι Μπακασετας, Πονσε, Κλωναριδης για την χαριστικη βολη."

Συνεχίσατε.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17960
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Πέμ 20 Σεπ 2018, 14:46

:lol: :lol: :lol: Καλά ας βγούνε για αρχή τα κορίτσια.
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης
 
Δημοσιεύσεις: 5327
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 23:40

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό tasso85 » Πέμ 20 Σεπ 2018, 14:47

αν καταλαβα καλα θα παιξουν χωρις τερματοφυλακα
tasso85
 
Δημοσιεύσεις: 2372
Εγγραφή: Δευτ 06 Δεκ 2010, 11:32

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό Asimos » Πέμ 20 Σεπ 2018, 15:11

eorptol1 έγραψε:
Odi έγραψε:
flash4 έγραψε:
Για το δεύτερο ημίχρονο δεν κάνεις κανένα σχόλιο....

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Νεόκοποι οπαδοί της Χάρτινης Α' ημιχρόνιου........................ Μετά σταμάτησε το άρθρο .........Για το ξεφτιλίκι του Β' ημιχρονίου δεν θα μάθουμε ποτέ κανείς τι έγινε.... :) Ρε ξυπνάτε με τους κλεφταράδες!
Asimos
 

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό flash4 » Πέμ 20 Σεπ 2018, 15:47

Δεν είναι ξεφτιλικι η χειρότερη ομάδα του τσ λ να τρώει 3 γκολ από τον Άγιαξ. Είναι φυσιολογική εξέλιξη. Όπως και το ότι φάγαμε 4 από Μπενφίκα. Οι χειρότερες ομάδες των ομίλων τρώνε 3-4 γκολ σε κάθε ματς. Η Μπενφίκα πέρσι έφυγε με 0 βαθμούς από τον όμιλο, αυτό το θεωρώ ξεφτίλα.
flash4
 
Δημοσιεύσεις: 1374
Εγγραφή: Κυρ 10 Ιαν 2016, 17:13

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Πέμ 20 Σεπ 2018, 15:56

Με ποιά λογική ήταν λογικό κι αναμενόμενο πως δεχτήκαμε 4 γκολ στον επαναληπτικό από τη συγκεκριμένη Μπενφίκα; Στον αγώνα στη Λισσαβόνα, οκ, μας πίεσαν πολύ κι απέδειξαν πως είναι ποιοτικότερη ομάδα. Δίκαια πέρασε. Αλλά εδώ μέσα το σκορ, μην πω και η πρόκριση, υπήρξε γενναιόδωρη χειρονομία δική μας κατά 50% τουλάχιστον. Ας μην τα βάζουμε όλα μέσα στο μίξερ.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17960
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό flash4 » Πέμ 20 Σεπ 2018, 16:05

Θέλω να πω ότι δεν ήταν ξεφτίλα παρά το εύρος του σκορ. Γιατί φάνηκε ότι μια ομάδα επιπέδου Μπενφίκα αν της βγει το παιχνίδι δε θα σταματήσει στα 2 γκολ. Ήταν ένα μάθημα για εμάς ως προς τη διαχείριση τέτοιων παιχνιδιών.
flash4
 
Δημοσιεύσεις: 1374
Εγγραφή: Κυρ 10 Ιαν 2016, 17:13

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αθλητικά-Αγωνιστικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες