Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Θέματα που αφορούν την αθλητική επικαιρότητα, άλλες ομάδες και όχι μόνο!

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό Sekeris » Δευτ 17 Σεπ 2018, 21:35

back in black έγραψε:Ο προπονητής τους αδικείται φυσιογνωμικά , καθώς μοιάζει με κουρασμένο ταβερνιάρη στο κλείσιμο του μαγαζιού,


:lol: :lol:
ΠΑΟΚ ο ενας,στον κοσμο αλλος κανενας
ΤΟΥΜΠΑ 41.926 θέσεων
Άβαταρ μέλους
Sekeris
 
Δημοσιεύσεις: 2001
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος 2018, 14:07

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό john4serres » Δευτ 17 Σεπ 2018, 23:39

Dimg4 έγραψε:Με ξενο διαιτητη το μαυς στο σκουλικαου θα παει σβηστο 0-2. Με ελληνα βλεπω μεχρι και ηττα γιατι θα πεσει το κλωτσιδι του αιωνα και ειναι το ματς που θα συνωμοτησουν ολες οι πουτ... μαζι για να εχουμε αγωνιστικη αλλα και παικτικη απωλεια με τραυματισμους ή καρτες

Δεν θα το λεγα, από το λιγο που εχω δει τον αρη φετος.
Οσο και σκληρα να παιξει ο φετινος αρης, οι παικτες του ειναι αρκετα σοφτ σε σχεση με αυτο που θυμομαστε, που ειχαν κατι κωλοπαιδα.
Εκτος αν προλαβουν και τους αλλαξουν τα μυαλα.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29932
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Δευτ 17 Σεπ 2018, 23:41

το ματς ειναι 90 λεπτα
καθυστερησεις,αλλαγες,σκληρο παιξιμο,διαμαρτυριες

αν τα αφησει ολα αυτα ο διαιτητης ατιμωρητα φυσικα και ειναι πιθανη η γκελα,δεν ειμαστε υπερανθρωποι

γι αυτο χιλιες φορες καλυτερα διαπρεπης ξενος,αλλα πρεπει να κινηθει και η ΠΑΕ και να το απαιτησει
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τρί 18 Σεπ 2018, 00:55

john4serres έγραψε:
Dimg4 έγραψε:Με ξενο διαιτητη το μαυς στο σκουλικαου θα παει σβηστο 0-2. Με ελληνα βλεπω μεχρι και ηττα γιατι θα πεσει το κλωτσιδι του αιωνα και ειναι το ματς που θα συνωμοτησουν ολες οι πουτ... μαζι για να εχουμε αγωνιστικη αλλα και παικτικη απωλεια με τραυματισμους ή καρτες

Δεν θα το λεγα, από το λιγο που εχω δει τον αρη φετος.
Οσο και σκληρα να παιξει ο φετινος αρης, οι παικτες του ειναι αρκετα σοφτ σε σχεση με αυτο που θυμομαστε, που ειχαν κατι κωλοπαιδα.
Εκτος αν προλαβουν και τους αλλαξουν τα μυαλα.


Θα τους κανουν την αναλογη πλυση εγκεφαλου οτι ειμαστε ο σατανας και το αιωνιο κακο τους και πρεπει παση θυσια να μας εξορκισουν. Θα δεις κατι φλωρακια να γινονται δρεπανια σε χρονο μηδεν
Dimg4
 

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό Rexaris » Τρί 18 Σεπ 2018, 01:39

Κάποτε η επιτυχημένη ομάδα τής πόλης ήταν αυτοί και δεν μπορούν να το χωνέψουν. Μέχρι το 1972 ο Άρης είχε πάρει όλους τους τίτλους τής ιστορίας του και ο ΠΑΟΚ κανένα.

Από το 1972 και μετά ο ΠΑΟΚ έχει πάρει όλους τους τίτλους τής ιστορίας του και το σκουλίκι κανένα.

Όταν σε ηλικία 4 χρονών επέλεξα τον ΠΑΟΚ για ομάδα μου, δεν είχε κερδίσει ποτέ τίποτε και θυμάμαι ακόμη την καζούρα από τα σκουλίκια που δεν διήρκησε πολύ αφού ο μέγας ΠΑΟΚ ερχόταν.

Οι διαρκείς αποτυχίες, εξευτελισμοί και σφαλιάρες τής ομάδας τους, τούς κατάντησαν σιγά-σιγά γραφικούς που η μόνη τους φροντίδα είναι το μίσος για τον ΠΑΟΚ. Κάθε χρόνο νομίζω οτι χειροτερεύουν κι άλλο.
"Οὐ φοβηθήσομαι ἀπὸ μυριάδων λαοῦ τῶν κύκλῳ συνεπιτιθεμένων μοι" (Ψαλ. 3,7).
Άβαταρ μέλους
Rexaris
 
Δημοσιεύσεις: 3297
Εγγραφή: Τρί 02 Μάιος 2017, 01:10
Τοποθεσία: Canada

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό V-olakiotis » Τρί 18 Σεπ 2018, 02:24

Αγαπητέ Rexaris, έχεις απόλυτο δίκιο στο πότε πήραν τίτλους και θα ήθελα να προσθέσω οτι:

Όλοι τους οι ποδοσφαιρικοί τίτλοι είναι κερδισμένοι, είτε στις δεκαετίες 25-40 όταν οι πρόσφυγες αντιμετωπίζονταν ως τουρκοσποροι, ενώ οι σλαβόφωνοι Έλληνες αντιμετωπίζονταν ως Βούλγαροι, είτε το 1946, εν μέσω εμφυλίου, είτε το 1970 εν μέσω χούντας.

Μιλάμε για περιόδους ...ομαλότητας από τις λίγες!

Οι δε δικοί μας τίτλοι είναι όλοι πλην του των δύο πρώτων σε περιόδους ευημερίας και ειρήνης.

Το γεγονός ότι ο ΠΑΟΚ αναπτύσσεται τις τελευταίες δεκαετίες και έχει σηκώσει άλλες έξι κούπες, επτά με την κλεμμένη, και διατηρεί μεγάλη λαϊκή υποστηριξη δείχνει και την κοινωνική δυναμική της ομάδας.

Στον αντιποδα, τα σκουλήκια έχουν φθίνουσα δυναμική και αν δεν υπήρχε το μπάσκετ στη δεκαετία του 80, θα ήταν ήδη στο επίπεδο του Ηρακλέως, είτε του Απόλλωνα Πόντου. Εξέλιξη που είναι η πλέον φυσιολογική τις επόμενες δεκαετίες...

ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
Άβαταρ μέλους
V-olakiotis
 
Δημοσιεύσεις: 6131
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2009, 12:59
Τοποθεσία: Ουσουάια, Αργεντινη

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 18 Σεπ 2018, 10:56

[youtube]dByflFRDPT8&feature[/youtube]




Βρειτε τις διαφορες.
Γαμω τα houses σας κιτρινομαυρες χαρτοσακουλες,νευριασα πρωινιατικα.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 18 Σεπ 2018, 11:02

kataramenos5 έγραψε:Δεν εχω ρευμα, δεν εχω λεφτα
ειμαι σκουληκι και δεν ειμαι καλα

:o
Επιτέλους... :shock:
Το παραδέχτηκε... :lol: :lol: :lol: :lol: :opaokara:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό paokilerou » Τρί 18 Σεπ 2018, 11:21

ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΤΑ ΣΚΟΥΛΙΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑ
Άβαταρ μέλους
paokilerou
 
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:42

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό Asimos » Τρί 18 Σεπ 2018, 11:22

25 - 27 Σεπτεμβρίου ο πρωτος αγωνας τουμπα.

Τσελσι χάρτινη σκουλήκι ΕΟ σε 10 μερες
Asimos
 

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 18 Σεπ 2018, 11:55

Πολύ μου αρεσει το πρόγραμμα,θα χορτάσουμε ΠΑΟΚ εμείς και φουτσα οι αντίπαλοι.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 18 Σεπ 2018, 12:12

paokilerou έγραψε:ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΤΑ ΣΚΟΥΛΙΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑ

Ευκαιρία για ... προτραμπούκο του ... μετατραμπούκου... :twisted:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Τρί 18 Σεπ 2018, 13:49

παλαιοτερα στα ντερμπι μπασκετ που ειχαν την τυχη να εχουν τον γκαλη υπηρχε ανταγωνισμος και επομενως και εντονα συναισθηματα...επηρεαζε και την μπαλα ολο αυτο
τα χρονα περασαν,δεκαετιες πολλες
αυτοι εξαφανιστηκαν ποσα χρονια πανω κατω..η δυναμικη τους απο παντα περιορισμενη δεχτηκε μεγαλο πληγμα(υποθετω οι 30/40 φευγα τους κρατουν ακομα)ισχυρη διοικηση οικονομικα οπως αλλες ομαδες δεν εχουν

πραγματικα δυσκολευομαι να τους δω ως κατι αλλο απο ενα ματς τριπολη παοκ π.χ με ενα εντονο αρωμα τοπικισμου...

ο ΠΑΟΚ τα εχει ξεπερασει αυτα τα ματς,θα επρεπε ακομα πιο νωρις να συμβει,αλλα συγκυριες βλεπεις ..

βεβαια δεν τρεφω ψευδαισθησεις φανατισμος παλι θα υπαρχει.αλλα εχω την αισθηση για μεγαλο μερος του κοσμου αρκετα πραγματα εχουν αλλαξει.
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 18 Σεπ 2018, 15:49

Δεν τίθεται θέμα σύγκρισης, δυστυχώς για εμάς.

Μιλάμε για μια ομάδα που έχει να χάσει ΠΟΛΛΑ χρόνια στην Ευρώπη, ενώ εμείς στον προηγούμενο αγώνα φάγαμε 4. Και αν έρθει και καμιά ήττα από Chelsea, με τον Α.Ρ.Η. μπορεί να έχουμε πεσμένη ψυχολογία και να φάμε κανένα 0-4 και αν ψαχνόμαστε.

Καλό είναι να σεβόμαστε έναν αντίπαλο με ευρωπαίικο παρελθόν, παρόν και μέλλον.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47084
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τρί 18 Σεπ 2018, 15:58

Συμφωνώ με τον Ζαντό.
Μην πετάμε από την χαρά μας, καθε ματς ξεχωριστά..

Α.Ρ.Η.Σ. 1-1 Τσελσι με 60.000 στο Καυτανζόγλειο.

ΠΑΟΚ - Τσέλσι
για να δουμε.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29932
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αθλητικά-Αγωνιστικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Miles και 18 επισκέπτες