Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Θέματα που αφορούν την αθλητική επικαιρότητα, άλλες ομάδες και όχι μόνο!

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό Mīngus » Πέμ 19 Απρ 2018, 12:40

Τα περί ασφάλειας είναι παπαριές του κερατά. Αν ψήνονται πάλι 100 από τη μία και 100 από την άλλη να παίξουν φάπες, θα την βρούνε την άκρη τους.
Και τα βαζέλια στον τελικό του οακα μια χαρά είχαν ξεσαλώσει. Αν υπήρχε διάθεση από τους δικούς μας, θα στηνότανε το νταβαντούρι.
Όπου κι αν γίνει ο τελικός, η επικινδυνότητα είναι η ίδια και εξαρτάται από τις προθέσεις και τις διαθέσεις.
Ο λόγος που γίνεται στο οακα είναι γιατί πολύ απλά κουμάντο κάνει η Αθήνα. Πάει και τελείωσε. Ψάξτε να δείτε πόσες φορές στην ιστορία έχει βγει ομάδα του ΠΟΚ από την Αθήνα για μονό τελικό. Και ειδικότερα στη Θεσσαλονίκη.
Αυτά κάποια στιγμή πρέπει να τελειώνουν και όχι να τα τρώμε αμάσητα.
Άβαταρ μέλους
Mīngus
 
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: Τρί 06 Ιαν 2015, 00:04

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 19 Απρ 2018, 12:48

+ 1926...
Αυτό είναι όλο το ζουμί...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό Dimitris_L4 » Πέμ 19 Απρ 2018, 12:51

Προτεινω παντως στον τελικο να εχουμε σε μεγαλα πανια αυτα που εγραφαν οι χαρτοσακουλες περι πρωταθληματων στο χορταρι για τους γαυρους...
Άβαταρ μέλους
Dimitris_L4
 
Δημοσιεύσεις: 3637
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2015, 12:41

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό obanebane » Πέμ 19 Απρ 2018, 13:10

Εγω λεω να παιξουμε στη φιλαδελφεια,προλαβαινουν να απλωσουν χορτοταπητα και δυο τερματα.
Ρε δε πατε στο διαολο και ακομα παραπερα.
Τα μοναδικα ασφαλη γηπεδα της χωρας ειναι αυτα που βρισκονται στο λεκανοπεδιο,ειδικα οταν ο ενας απο τους δυο φιναλιστ ειναι ο ΠΑΟΚ και οι εγκληματιες οπαδοι του.
Γαμημενα καθαρματα.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό gpaok » Πέμ 19 Απρ 2018, 13:29

Ωραία όλα αυτά...αλλα ανούσια.οταν έπρεπε να ειπωθούν δεν ειπώθηκαν. Τώρα άμα θέλουμε Κύπελλο, το περνούμε από το ΟΑΚΑ κ φεύγουμε..
gpaok
 
Δημοσιεύσεις: 1910
Εγγραφή: Τρί 22 Ιούλ 2008, 15:31

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Πέμ 19 Απρ 2018, 13:32

Dimitris_L4 έγραψε:Προτεινω παντως στον τελικο να εχουμε σε μεγαλα πανια αυτα που εγραφαν οι χαρτοσακουλες περι πρωταθληματων στο χορταρι για τους γαυρους...

θα ηταν πολυ καλη κινηση .....
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 19 Απρ 2018, 13:47

gpaok έγραψε:Ωραία όλα αυτά...αλλα ανούσια.οταν έπρεπε να ειπωθούν δεν ειπώθηκαν. Τώρα άμα θέλουμε Κύπελλο, το περνούμε από το ΟΑΚΑ κ φεύγουμε..

Τι εννοείς ρε αδερφέ, γράφοντας ότι "όλα αυτά είναι ωραία αλλά ανούσια"?
Πότε έπρεπε δηλαδή να ειπωθούν "με ουσία"? Τότε που δεν ξέραμε ποιος θα είναι ο αντίπαλος μας στον Τελικό?
Τι σκεπτικά είναι αυτά ρε λεβεντιά μου? Για εξήγησε μου τα λίγο σε παρακαλώ πολύ, με βάση την κοινή λογική:
Δηλαδή εσύ υποστηρίζεις να πάμε, έτσι αβίαστα, να παίξουμε (έναν ακόμα) Τελικό στο σπίτι του αντιπάλου μας?
Για ποιον λόγο δηλαδή?
Για να κάνουμε "τα καλά παιδιά" και τα πειθήνια όργανα, απέναντι στους χαβουζοβοθρολιμανίσιους εγκληματίες?
Περιμένω να διαβάσω τις εξηγήσεις σου με μεγάλο ενδιαφέρον...

Τονίζω βέβαια ότι δεν χαμπαριάζουμε απ την κωλοέδρα τους αλλά χαλιόμαστε με το "σφάξε με αγά μου να αγιάσω"!!
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 19 Απρ 2018, 13:49

Γιάννη θα πάμε στον τελικό στο ΟΑΚΑ (πάλι);
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89366
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό Βαθύ Mαύρο » Πέμ 19 Απρ 2018, 13:56

Βγαίνει η απόφαση της Επιτροπής Εφέσεων και σου κλέβουν οριστικά το πρωτάθλημα.
Και μετά εσύ σκύβεις το κεφάλι και δέχεσαι να παίξεις τελικό στο γήπεδο που χρησιμοποιεί εδώ και χρόνια το αεκάκι.
ΟΧΙ ρε. Είναι η ευκαιρία να δείξεις αν έχεις τα αρχ...α να να τους κοντράρεις. ΚΑΝΕ το ρε επιτέλους. Χάλασέ τους το. Έχεις όλα τα δίκια με το μέρος σου.
Βαθύ Mαύρο
 
Δημοσιεύσεις: 113
Εγγραφή: Κυρ 25 Φεβ 2018, 22:25

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Πέμ 19 Απρ 2018, 14:01

Sekeris4 έγραψε:Εκεί στην παε είστε μόνο για δημόσιες σχέσεις. Κατεβάστε την ομάδα να παραστήσει τον κομπαρσο στη φχεστα της χάρτινης για λόγους ασφαλείας.10 δακρυγόνα χωρίς λόγο,ΑΡΔ αλαφουζου προπαγανδιζουν για εκτεταμένα επεισόδια,τσιμπα την τιμωρία και πάρε θέση στην καμάρα για το καθιερωμένο συλλαλητήριο.
Σε 2 χρόνια τραβα παίξε και στην ασφαλέστερη αγιασωφεια.

Κι εσυ συνοπαδε φαντασιωσου ότι θα ισοπεδωσεις τη χαβουζα κατεβαίνοντας κονσέρβα .Δώσε κανα 100αρι ευρώ και φάε στη μάπα την ταλαιπωρία των μπάτσων την ώρα που ο κουλατζης θα πηγαίνει ανεξοδα και χαλαρός στο γήπεδο του .
Και περιμενε να μπει η ομάδα ποιο δυνατά απ τον γηπεδούχο, που 19 στις 20 φορές θα σε φάνε λάχανο στο πρώτο μισάωρο.

Είπαμε, εμείς, χαζοί για μια ζωή, oo ooo....Τραβάτε με κι ας κλαίω.


Εμείς, χαζοί, για μια ζωή..
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6096
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό gpaok » Πέμ 19 Απρ 2018, 14:05

goran 64 έγραψε:
gpaok έγραψε:Ωραία όλα αυτά...αλλα ανούσια.οταν έπρεπε να ειπωθούν δεν ειπώθηκαν. Τώρα άμα θέλουμε Κύπελλο, το περνούμε από το ΟΑΚΑ κ φεύγουμε..

Τι εννοείς ρε αδερφέ, γράφοντας ότι "όλα αυτά είναι ωραία αλλά ανούσια"?
Πότε έπρεπε δηλαδή να ειπωθούν "με ουσία"? Τότε που δεν ξέραμε ποιος θα είναι ο αντίπαλος μας στον Τελικό?
Τι σκεπτικά είναι αυτά ρε λεβεντιά μου? Για εξήγησε μου τα λίγο σε παρακαλώ πολύ, με βάση την κοινή λογική:
Δηλαδή εσύ υποστηρίζεις να πάμε, έτσι αβίαστα, να παίξουμε (έναν ακόμα) Τελικό στο σπίτι του αντιπάλου μας?
Για ποιον λόγο δηλαδή?
Για να κάνουμε "τα καλά παιδιά" και τα πειθήνια όργανα, απέναντι στους χαβουζοβοθρολιμανίσιους εγκληματίες?
Περιμένω να διαβάσω τις εξηγήσεις σου με μεγάλο ενδιαφέρον...

Τονίζω βέβαια ότι δεν χαμπαριάζουμε απ την κωλοέδρα τους αλλά χαλιόμαστε με το "σφάξε με αγά μου να αγιάσω"!!

Έγραψα και χθες... Συμφωνήσαμε ο τελικός να γίνει εκεί. Όταν προκηρύχθηκε το κύπελλο. Ασφαλώς και ξέραμε ότι πιθανότατα θα παίξουμε με αθηναϊκή ομάδα... Αλλά προφανώς δεν θέλαμε ακόμα ένα χαμό σαν του Βόλου. Σωστό κατά τη γνώμη μου. Το να αμπελοφυλοσοφουμε εδώ ενώ ΞΕΚΆΘΑΡΑ η διοίκηση λέει ακόμα και τώρα τελικό στο ΟΑΚΑ, για μένα είναι ανούσιο. Αυτό. Κατανοητό;
gpaok
 
Δημοσιεύσεις: 1910
Εγγραφή: Τρί 22 Ιούλ 2008, 15:31

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό Βαθύ Mαύρο » Πέμ 19 Απρ 2018, 14:05

tolis01 έγραψε:
Sekeris4 έγραψε:Εκεί στην παε είστε μόνο για δημόσιες σχέσεις. Κατεβάστε την ομάδα να παραστήσει τον κομπαρσο στη φχεστα της χάρτινης για λόγους ασφαλείας.10 δακρυγόνα χωρίς λόγο,ΑΡΔ αλαφουζου προπαγανδιζουν για εκτεταμένα επεισόδια,τσιμπα την τιμωρία και πάρε θέση στην καμάρα για το καθιερωμένο συλλαλητήριο.
Σε 2 χρόνια τραβα παίξε και στην ασφαλέστερη αγιασωφεια.

Κι εσυ συνοπαδε φαντασιωσου ότι θα ισοπεδωσεις τη χαβουζα κατεβαίνοντας κονσέρβα .Δώσε κανα 100αρι ευρώ και φάε στη μάπα την ταλαιπωρία των μπάτσων την ώρα που ο κουλατζης θα πηγαίνει ανεξοδα και χαλαρός στο γήπεδο του .
Και περιμενε να μπει η ομάδα ποιο δυνατά απ τον γηπεδούχο, που 19 στις 20 φορές θα σε φάνε λάχανο στο πρώτο μισάωρο.

Είπαμε, εμείς, χαζοί για μια ζωή, oo ooo....Τραβάτε με κι ας κλαίω.


Εμείς, χαζοί, για μια ζωή..


ΣΥΜΦΩΝΩ. Με τίποτα τελικός στο ΟΑΚΑ. Αν το δεχτούμε είναι σαν να ξεχνάμε όσα μας έκαναν φέτος. ΟΧΙ. ΟΧΙ. ΟΧΙ.
Να γίνει σύνθημα προς την ΠΑΕ. ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ Ο ΠΑΟΚ ΤΕΛΙΚΟ ΣΤΟ ΟΑΚΑ. ΤΕΡΜΑ.
Βαθύ Mαύρο
 
Δημοσιεύσεις: 113
Εγγραφή: Κυρ 25 Φεβ 2018, 22:25

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό giapas » Πέμ 19 Απρ 2018, 14:08

ΑποστόληςΑ έγραψε:Γιάννη θα πάμε στον τελικό στο ΟΑΚΑ (πάλι);


Καλό ερώτημα ...
Θα προσπαθήσω να πείσω τον εαυτό μου να μη πάω, αλλά δε νομίζω να τα καταφέρω.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9372
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό tzelas » Πέμ 19 Απρ 2018, 14:18

Χωρίς τον Κονέ πάντως θα παίξει η κούλα στον τελικό που συμπλήρωσε χθες κάρτες με την ΑΕΛ.
Άβαταρ μέλους
tzelas
 
Δημοσιεύσεις: 9803
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 23:27
Τοποθεσία: Καστοριά

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Πέμ 19 Απρ 2018, 14:22

Βρε δε παει να λείπει όποιος θέλει,θα τους πατήσω τζέλα μου
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης
 
Δημοσιεύσεις: 5327
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 23:40

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αθλητικά-Αγωνιστικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 3 επισκέπτες