Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VII

Θέματα που αφορούν την αθλητική επικαιρότητα, άλλες ομάδες και όχι μόνο!

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VII

Δημοσίευσηαπό elvetos giatros » Παρ 18 Αύγ 2017, 10:47

γαμάτα τα γραφει η Κρητικατσα
:opaokara: :opaokara: :opaokara:
Ο ετεροαποκαλουμενος κι ως άπλυτος κυρ Παντελής
elvetos giatros
 
Δημοσιεύσεις: 3499
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 01:16

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VII

Δημοσίευσηαπό nikolasf » Παρ 18 Αύγ 2017, 10:57

gk.box16 έγραψε:Καλο χωριο πεδιαδος Ηρακλειου Κρητης κατοικοι 97.
Βλεπουμε τα ματς εναλαξ 2 παοκια 3 βαζελοι 1 χανουμι 1 γαυρος και
15 χωριανοι απλα ποδοσφαιροφιλοι.
Οι περισσοτεροι χωριανοι θελουν να βλεπουμε ΠΑΟΚ περισσοτερο.

Οι βαζελοι ξερουν οτι η ομαδα τους θαναι μια απο τα ιδια και θεωρουν
οτι ο αποκλεισμος ειναι αναποφευκτος και θα τους κανει καλο.

Το χανουμι που ηταν και στο Βολο δεν εχει ελπιδες ουτε για προκριση ουτε για
πρωταθλημα και το λεει συνεχως βριζοντας τους παντες στην ομαδα του.

Ο γαυρος θελει και αυτος να βλεπουμε περισσοτερο ΠΑΟΚ και ξερογλυφετε
για τσιμιροτ καμπος πριγιο ματος....

Στο γκολ του Πριγιο βλεπεις σε ολους το θαυμασμο και την ζηλια
να χορευουν αγκαλια στα προσωπα τους.

Σταζουν μελι επισης για Ματος, για Τζαλμα ,για Μακ ,για Βαρελα,
για Ενρικε ,για Πελκα, για Μπισεσβαρ για Τσιμιροτ και για Λουτσεσκου....

Ειδικα οι βαζελοι τον Τσιμι τον βλεπουν σαν Ινιεστα!

12 καραφακια ρακι με μεζεδες για 9 ατομα (σκασαμε στο φαι). 21,5€.

Φευγοντας μου λεει ο συνοπαδος ο Πετρος απο θεσσαλονικη και αυτος:
καληνυχτα Γιαννη και οπως βλεπεις αλλη μια χρονια χαμενη.
Μενω παγωτο μα τι λεει;Παει καλα;Τινα πω;Αυτοι ειμαστε;
ΟΧΙ ΡΕ ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ.Εγω ειμαι υπερηφανα ΠΑΟΚ χωρις μιζερομιρλες
και ας μεινω μονος μου..... :opaokara:

Έλα ρε Καρντάση... κατέβα κατά Ιεράπετρα και Μύρτος να πιούμε καμιά ρακή!
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...» (ΘΥΡΑ 4)
Ανεξάρτητη Μακεδονία και Κρήτη λοιμοκτονία στο "κράτος" της χαβούζας
Άβαταρ μέλους
nikolasf
 
Δημοσιεύσεις: 8504
Εγγραφή: Παρ 12 Νοέμ 2010, 19:48

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VII

Δημοσίευσηαπό Azrael » Παρ 18 Αύγ 2017, 11:00

Odi έγραψε:Πόση αβάντα πια σε αυτόν τον Ουζουνίδη; Τρία γκολ σε 5 λεπτά έφαγε, που να μην ήταν και καταπληκτικός ο βάζελος δηλαδή.

Από την άλλη καλό μας κάνει βέβαια που επαινούν την τόση μετριότηρα. Βέβαια θα αλλάξει αυτό, αφού στο λάκο των λεόντων θα φάνει πέντε, αλλά οκ.



εχουν φαγωθει για τον τιτανομεγιστο βαζελο των 60 λεπτων και το ποσο αδικο και καλα ηταν! τουλαχιστον απο οσο γνωριζω οι αγωνες στα 90 δεν ληγουν ακομα; :D
Stare in the raven's eye
Your time has come to die
Welcome to my world
Άβαταρ μέλους
Azrael
 
Δημοσιεύσεις: 4689
Εγγραφή: Σάβ 14 Δεκ 2013, 21:03
Τοποθεσία: Dagobah

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VII

Δημοσίευσηαπό astnord » Παρ 18 Αύγ 2017, 11:06

pgetsos έγραψε:
Azrael έγραψε:https://www.youtube.com/watch?v=inzfrA174sg
Όποιος πει ότι δε τους λυπήθηκε έστω και λίγο είναι ψεύτης

:lol:

Σιγά μην λυπηθώ τους καργιολόπουστες
astnord
 
Δημοσιεύσεις: 262
Εγγραφή: Παρ 29 Ιούλ 2011, 02:24

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VII

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Παρ 18 Αύγ 2017, 11:11

δεν καταλαβαινω γιατι την πεφτετε στο βαζελο...τα ιδια ακριβως λεγανε και πολλοι δικοι μας στο 3-3 με τον αγιαξ που ηρθε ακριβως με τον ιδιο τροπο...ας ζησουν στις αυταπατες τους οσο μπορουν ακομα η πραγματικοτητα ετσι και αλλιως δεν θα αλλαξει...

πολυ κριμα για εμας να μην περασει ο βαζελακος για οσους δε σκεφτονται κοντοφθαλμα...ευελπιστω ολο το ΠΟΚ να μπει ομιλους γιουροπα και μετα να δουμε τι ψαρια πιανει ο καθενας στο πρωταθλημα με 2 ματσακια τη βδομαδα :ugeek:
Αν δεν αγωνίζεσαι γι αυτά που πιστεύεις, μην κλαις γι αυτά που σου στερούν...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13638
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VII

Δημοσίευσηαπό trouman » Παρ 18 Αύγ 2017, 11:26

Αβάντα ο Σπυρόπουλος στον γαύρο προχθές για τα καταπληκτικά χαφ και τους καλύτερους παίκτες...και σήμερα μέτριες εντυπωσεις για εμάς που θέλουμε μεταγραφέςκαι κακά παιδιά και ξερω γω....

Πόσο εύκολο να δημιουργείς εντυπώσεις κατά το δοκούν. Και γιατί αυτός που απολύθηκε από το σίχαμα τώρα τους γλύφει...τι στο διάολο παίζεται σε αυτό τον χώρο της δημοσιογραφίας..
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VII

Δημοσίευσηαπό Duke_Rolson » Παρ 18 Αύγ 2017, 12:01

trouman έγραψε:Αβάντα ο Σπυρόπουλος στον γαύρο προχθές για τα καταπληκτικά χαφ και τους καλύτερους παίκτες...και σήμερα μέτριες εντυπωσεις για εμάς που θέλουμε μεταγραφέςκαι κακά παιδιά και ξερω γω....

Πόσο εύκολο να δημιουργείς εντυπώσεις κατά το δοκούν. Και γιατί αυτός που απολύθηκε από το σίχαμα τώρα τους γλύφει...τι στο διάολο παίζεται σε αυτό τον χώρο της δημοσιογραφίας..
Καλα τρουμαν τα λογια ειναι λογια.. Αν η ομαδα αρχιζει να πεταει οπως μετα τον νοεμβριο περσυ, κανενας δεν βρισκει πατημα να πει οτιδηποτε..

Sent from my LG-H840 using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
Duke_Rolson
 
Δημοσιεύσεις: 433
Εγγραφή: Κυρ 18 Οκτ 2015, 21:48

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VII

Δημοσίευσηαπό Othin » Παρ 18 Αύγ 2017, 12:03

simba έγραψε:
pgetsos έγραψε:Το ότι ξεκινάς τα παιχνίδια τέλη Ιουλίου και όχι Ιουνίου το οφείλεις στην βαθμολογία της χώρας

επισης, αν πεσουμε απ'την 15η θεση, παει η 2η θεση στο τσουλου κλπ κλπ

προφανως και δε θελουμε να πηγαινουν καλα στην ευρωπη τα σιχαματα κατω, απλα εως ενα σημειο, ειναι αναγκαιο κακο...

...


Σωστή η επισήμανση του Πέτρου και του simba, με αναγκάζει να διευκρινίσω λίγο περισσότερο την θέση μου.

Ελληνική ομάδα είναι και ο ΠΑΟΚ. Όσους βαθμούς μαζέψει για την Ελλάδα, έχει καλώς αφού βοηθάει την πάρτη του. Αν οι άλλες «ελληνικές» ομάδες δεν πάρουν ούτε πόντο, ακόμα καλύτερα. Υγεία και καλή καρδιά. Αυτό εφάρμοσε ο γάβρος την τελευταία εικοσαετία και κατόρθωσε από συνώνυμο του λιμού και της ξεφτίλας (θυμηθείτε δηλώσεις σερ Άλεξ που τον ανέφερε ως… το αντώνυμο της Ρεάλ) να βρίσκεται κάθε χρόνο στους ομίλους τσου λου.

Όσο ξέρω πως θα βγαίνω μόνον εγώ πρώτος στην Ελλάδα, χέστηκα αν βγει και δεύτερος στο τσου λου ή αν παίζω από τον Ιούλιο ή από τον Ιούνιο. Αρκεί να ξέρω ότι θα βγαίνω συνεχώς μόνον εγώ ως πρωταθλητής στην Ευρώπη και που θα πάει, μετά από ένα δύο τρία… δέκα χρόνια θα κάτσει η στραβή και θα μπω στους ομίλους. Τότε θα κάνω και το οικονομικό άλμα που θα με ξεχωρίσει μια και καλή από όλους τους εν Ελλάδι αντιπάλους μου, ώστε να μη μπορούν πλέον να διανοηθούν να με ανταγωνιστούν. Σιγά σιγά θα γίνω και αξιοπρεπής ακόμα και στην Ευρώπη. Είπαμε, οι ευκαιρίες που θα έχω είναι άπειρες και αποκλειστικά για μένα κάθε χρόνο. Ή εγώ ή κανείς.

Ο μόνιμος πρωταθλητής γάβρος δοκίμαζε συνεχώς την τύχη του στο τσου λου είτε ως ισχυρός, είτε ως αδύνατος, είτε από τον Ιούλιο είτε από τον Αύγουστο. Οι υπόλοιποι απλώς κοιτούσαν. Αν και γελούσαν τα πρώτα χρόνια με τα ξεφτιλίκια του, το γέλιο αποδείχθηκε πικρό. Ο γάβρος έγραψε μερικές σελίδες ευρωπαϊκής ντροπής, αλλά τελικά ξεπέρασε το στάδιο του γελωτοποιού. Αυτή είναι η πικρή αλήθεια.

Κακή τύχη λοιπόν στον βάζελο στον Λάκκο με τα κωλοδάχτ.. sorry των Λεόντων, στην κούλα στο καταραμένο ΟΑΚΑ και στον γάβρο με τους κωλοπετσομένους Κροάτες.

ΥΓ. Φίλε Sera4 καταλαβαίνω το σκεπτικό σου, αλλά πιστεύω ότι η ευρωπαϊκή συμμετοχή σε ψηλώνει και σίγουρα σε ενισχύει οικονομικά. Προτιμώ να σκέφτομαι αυτό που σωστά αναφέρεις για τα δύο ματς την εβδομάδα ώς το θετικό side effect στην δυσμενή περίπτωση που οι αντίπαλοι περάσουν σε ομίλους, παρά να το επιθυμώ.
Caer esta permitido, levantarse es obligatorio.
Weil alle Menschen verschieden sind, haben die gleichen Rechte.
Επειδή μόνον εμείς, αντίθετα προς τους βαρβάρους, ποτέ δεν μετρήσαμε τον εχθρό στη μάχη.
Άβαταρ μέλους
Othin
 
Δημοσιεύσεις: 813
Εγγραφή: Σάβ 13 Φεβ 2010, 20:04

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VII

Δημοσίευσηαπό trouman » Παρ 18 Αύγ 2017, 12:48

Duke_Rolson έγραψε:
trouman έγραψε:Αβάντα ο Σπυρόπουλος στον γαύρο προχθές για τα καταπληκτικά χαφ και τους καλύτερους παίκτες...και σήμερα μέτριες εντυπωσεις για εμάς που θέλουμε μεταγραφέςκαι κακά παιδιά και ξερω γω....

Πόσο εύκολο να δημιουργείς εντυπώσεις κατά το δοκούν. Και γιατί αυτός που απολύθηκε από το σίχαμα τώρα τους γλύφει...τι στο διάολο παίζεται σε αυτό τον χώρο της δημοσιογραφίας..
Καλα τρουμαν τα λογια ειναι λογια.. Αν η ομαδα αρχιζει να πεταει οπως μετα τον νοεμβριο περσυ, κανενας δεν βρισκει πατημα να πει οτιδηποτε..

Sent from my LG-H840 using Tapatalk


Όπως τα λες και εγώ το πιστεύω πολύ φέτος, πολύ!
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VII

Δημοσίευσηαπό pgetsos » Παρ 18 Αύγ 2017, 14:08

Το άρθρο του Σπυρόπουλου το βρήκα απόλυτα σωστό
Όταν μια μαύρη γάτα περάσει από μπροστά σου, σημαίνει ότι το ζώο πάει κάπου.
Κανόνες λειτουργίας του φόρουμ!
Άβαταρ μέλους
pgetsos
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 11456
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 15:50

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VII

Δημοσίευσηαπό trouman » Παρ 18 Αύγ 2017, 14:12

Εγώ έχοντας διαβάσει και το προηγούμενο εισέπραξα μια δυσανάλογη δημιουργία εντυπώσεων με την πραγματικότητα..
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VII

Δημοσίευσηαπό aspromaura ioannina » Παρ 18 Αύγ 2017, 14:24

Sera4 έγραψε:δεν καταλαβαινω γιατι την πεφτετε στο βαζελο...τα ιδια ακριβως λεγανε και πολλοι δικοι μας στο 3-3 με τον αγιαξ που ηρθε ακριβως με τον ιδιο τροπο...ας ζησουν στις αυταπατες τους οσο μπορουν ακομα η πραγματικοτητα ετσι και αλλιως δεν θα αλλαξει...

πολυ κριμα για εμας να μην περασει ο βαζελακος για οσους δε σκεφτονται κοντοφθαλμα...ευελπιστω ολο το ΠΟΚ να μπει ομιλους γιουροπα και μετα να δουμε τι ψαρια πιανει ο καθενας στο πρωταθλημα με 2 ματσακια τη βδομαδα :ugeek:

Sera και μακροπροθεσμα να το δεις μας συμφερει ή τουλαχιστον περναει αδιαφορο το να μη μπει ο βαζελος στους ομιλους.Καταρχην θα χασει σημαντικα εσοδα, την ωρα που χρωσταει σε ολο τον κοσμο. Και οπως μας εχει δειξει ο αλασκουζος δεν προκειται να βαλει χρηματα απο την τσεπη του για να σωσει την κατασταση. Αρα αυτο απο μονο του ειναι ενα μεγαλο πληγμα. Απο κει και περα το ροστερ του βαζελου ειναι τοσο φτωχο που ειτε μπει ειτε δεν μπει στους ομιλους λιγη σημασια εχει καθως οι παιχτες του θα καταπονεθουν ουτως ή αλλως. Αν μαλιστα συνυπολογισουμε το γεγονος οτι με τις 3,4 μεταγραφες που περιμενουμε θα χουμε δυο δυνατες ενδεκαδες δεν θα πρεπει να μας απασχολει ο παραγοντας κουραση σε σχεση με τις υπολοιπες ομαδες.
Άβαταρ μέλους
aspromaura ioannina
 
Δημοσιεύσεις: 1689
Εγγραφή: Κυρ 31 Ιαν 2016, 00:48

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VII

Δημοσίευσηαπό pgetsos » Παρ 18 Αύγ 2017, 14:31

trouman έγραψε:Εγώ έχοντας διαβάσει και το προηγούμενο εισέπραξα μια δυσανάλογη δημιουργία εντυπώσεων με την πραγματικότητα..
Δεν είδα το παιχνίδι του γαύρου οπότε δε μπορώ να κρίνω αν τα χαφ του ήταν καλά η όχι, αλλά για τον ΠΑΟΚ θεωρώ ότι ήταν σωστά όσα είπε

Ο συγκεκριμένος τουλάχιστον γαύρο δεν έχει "προωθήσει" όσο θυμάμαι...
Όταν μια μαύρη γάτα περάσει από μπροστά σου, σημαίνει ότι το ζώο πάει κάπου.
Κανόνες λειτουργίας του φόρουμ!
Άβαταρ μέλους
pgetsos
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 11456
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 15:50

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VII

Δημοσίευσηαπό trouman » Παρ 18 Αύγ 2017, 15:02

Τέλος πάντων, η δική μου αναφορά έχει να κάνει κυρίως με τα διάφορα σχόλια που χρησιμοποιεί κάποιος δίπλα στα γεγονότα, στον γραπτό λόγο στην προσπάθεια δημιουργίας εντυπώσεων. Το ίδιο πράγμα μπορεί να περιγραφεί αφήνοντας διαφορετικές εντυπώσεις. Αυτή είναι και η τέχνη του δημοσιογράφου. Έχει να κάνει ίσως με τη δική μου "διαστροφή" να βλέπω κάπως τον γραπτό λόγο. Το "
μια προηγμένη εκδοχή της Μικτής Προσφύγων που προπονεί στις αλάνες του Πειραιά ο Νικοπολίδης.
για τον αντίπαλό μας το θεωρώ ένα σχήμα λόγου που το χρησιμοποιείς αν θες να πεις κάτι έμμεσα αλλά δημιουργώντας και ανάλογες εντυπώσεις. Το ίδιο και για σχόλια που αφορούν τον γαύρο. Μην κουράζω, ψιλά γράμματα, που εμένα μ αρέσει να κοιτώ στον γραπτό λόγο..δεν είναι της ώρας.
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VII

Δημοσίευσηαπό john4serres » Σάβ 19 Αύγ 2017, 20:46

Λάρσα, κράτα γερά. :mrgreen:
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29932
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αθλητικά-Αγωνιστικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 18 επισκέπτες