Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Θέματα που αφορούν την επικαιρότητα και τα Μ.Μ.Ε.

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό pgetsos » Σάβ 19 Αύγ 2017, 20:00

Εμμέσως βεβαίως και το έχεις δηλώσει Όταν λες στον εορπτολ ότι σε προσέβαλε το κουλης γιατί είναι επίθεση σε όποιον έχει την συγκεκριμένη πολιτική πεποίθηση...

Ούτε ο Χασιο χρειαζόταν να δηλώσει ότι ψηφίζει ΧΑ πχ

Από κει και πέρα, φάκελοι κτλ μακριά από δω, απλά για τις εντυπώσεις...
Όταν μια μαύρη γάτα περάσει από μπροστά σου, σημαίνει ότι το ζώο πάει κάπου.
Κανόνες λειτουργίας του φόρουμ!
Άβαταρ μέλους
pgetsos
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 11431
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 15:50

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό KOSTAS54 » Σάβ 19 Αύγ 2017, 20:38

Ξαναδιάβασε τί έγραψα ακριβώς στον eorptol.
Αναφέρθηκα γενικώς σε προσβολή αυτών που πιστεύουν τα αντίθετα και σε άλλο σχόλιο σε προσβολή της αισθητικής μου. Αλλά εσύ αλήθεια τι παριστάνεις, από την στιγμή που δεν έχω κάνει ξεκάθαρη δήλωση, δεν αποδέχομαι κάτι τέτοιο και ούτε νομίζω ότι χρειάζεται να κάνει κάποιος δήλωση κοινωνικών φρονημάτων. Έχεις αναλάβει την κατάταξη??? Έχεις και τέτοια αρμοδιότητα σύμφωνα με τους όρους του forum???
KOSTAS54
 
Δημοσιεύσεις: 3763
Εγγραφή: Σάβ 02 Μάιος 2009, 00:02

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό pgetsos » Σάβ 19 Αύγ 2017, 20:39

Κώστα μάλλον τελευταία έχεις Ένα προβληματάκι μαζί μου γιατί μόνιμα απαντάς Του στυλ "και συ τι παριστάνεις" και δεν έχω ορέξεις Για τέτοιες....αηδίες, Ευχαριστώ
Όταν μια μαύρη γάτα περάσει από μπροστά σου, σημαίνει ότι το ζώο πάει κάπου.
Κανόνες λειτουργίας του φόρουμ!
Άβαταρ μέλους
pgetsos
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 11431
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 15:50

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό KOSTAS54 » Σάβ 19 Αύγ 2017, 20:48

"Πας μη ων μεθ' ημών, καθ' ημών" παραφράζοντας το "Πας μη υβρίζων τον ΄Κούλη΄, με τον ΄Κούλη΄ ἐστί""
KOSTAS54
 
Δημοσιεύσεις: 3763
Εγγραφή: Σάβ 02 Μάιος 2009, 00:02

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Σάβ 19 Αύγ 2017, 22:56

Συγνώμη, Κώστα, για το θάρρος αλλά, όταν απεβίωσε ο Μητσοτάκης ο πρεσβύτερος, τους αποχαιρετισμούς στον ... Πρόεδρο ποιός τους έκανε; Καθόλα θεμιτό να μη θες να δέχεσαι τέτοιου ύφους ερωτήσεις από άλλα μέλη. Το κατανοώ. Ούτε θα απολογηθείς εσύ ή όποιος άλλος εδώ μέσα για τα αίσχη του όποιου κόμματος. Απλά υπάρχουν κάποια δείγματα που δίνουν το έναυσμα για να συνεχίζεται μια κουβέντα, που επί της ουσίας δεν έχει θέση εδώ μέσα. Δε νομίζω ότι όσοι έχουν σχηματοποιήσει τη συγκεκριμένη αίσθηση για εσένα είναι τρελοί ή εκ συνήθειας ή σεσημασμένοι στοχοποιητές και συκοφάντες.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17955
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό simba » Κυρ 20 Αύγ 2017, 14:58

σαγωνιας έγραψε:Άρχισαν ήδη οι συζητήσεις για το αν θα καταφέρει η νεοεκλεγείσα διοίκηση της ΕΠΟ να εξυγιάνει το ελληνικό ποδόσφαιρο.

Πρόκειται μάλλον για αμπελοφιλοσοφικούς διαλόγους, οι οποίοι αν δεν επικεντρωθούν στην ουσία του προβλήματος, θα διατηρήσουμε τη διεθνή επιτροπεία για πολλά χρόνια ακόμα.

Ο νέος πρόεδρος της ΕΠΟ Βαγγέλης Γραμμένος είναι έντιμος άνθρωπος και γνώστης του ποδοσφαίρου. Όμως αυτό δεν αρκεί. Για ν’ αλλάξει το τοπίο σ’ έναν χώρο που έχει βαλτώσει τα τελευταία 20 χρόνια, πρέπει να συνδράμουν πολλές και διαφορετικές δυνάμεις. Πάνω απ’ όλα να έχουν τη διάθεση της αλλαγής οι μεγάλοι επιχειρηματίες που είναι ιδιοκτήτες ΠΑΕ ώστε το προϊόν να γίνει αξιόπιστο.

Είναι προφανές ότι η νέα ΕΠΟ έχει εξαιρετικά περιορισμένες αρμοδιότητες. Η διαιτησία υπάγεται ολοκληρωτικά στη FIFA, η διεθνής Επιτροπή Παρακολούθησης έχει και εποπτικό και παρεμβατικό ρόλο και η νέα διοίκηση της Ομοσπονδίας είναι δεσμευμένη με 4 χορηγικές συμβάσεις που πρόλαβε και υπέγραψε η Επιτροπή Εξομάλυνσης.

Για να πείσει η διοίκηση Γραμμένου ότι εννοεί την ισονομία στο ελληνικό ποδόσφαιρο, πρέπει να προχωρήσει σε δομικές αλλαγές. Να φέρει την απλή αναλογική στις εκλογές της ΕΠΟ, να δημιουργήσει συνθήκες ανεξαρτητοποίησης της διαιτησίας και να αλλάξει το σαθρό περιβάλλον των ποδοσφαιρικών Ενώσεων.

Το έργο μιας διοίκησης δεν κρίνεται μόνο από τις καλές προθέσεις που ασφαλώς και υπάρχουν. Κρίνεται από τη διάθεση να έρθει σε σύγκρουση μ’ ένα σύστημα παραεξουσίας του ελληνικού ποδοσφαίρου που έχει χτιστεί με μεγάλη φροντίδα από τη γέννηση του επαγγελματισμού.
Άβαταρ μέλους
simba
 
Δημοσιεύσεις: 10160
Εγγραφή: Πέμ 05 Φεβ 2009, 22:34

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό sic-4 » Κυρ 20 Αύγ 2017, 17:41

Ksenitemenos4 έγραψε:Για να κάνω και λίγο το δικηγόρο του διαβόλου, τι ψηφίζατε όλοι ρε παιδιά η μάλλον πιστεύετε ότι δεν γίνονται τα ίδια η χειρότερα σε όλα τα κόμματα? Αν είναι έτσι να αφήσουμε τα πάντα και να μην γίνονται ούτε εκλογές ούτε τίποτα επειδή κάποιος άχρηστος γλείφτης πήρε μια θέση.


Φυσικα και γινονται τα ιδια και χειροτερα σε ολα τα κομματα. Γι αυτο δεν ψηφισα ποτε κανενα και απο παιδι εκραζα τους γονεις μου που ψηφιζαν ενα, δεν το κανω τωρα που φτασαμε στο βουρκο. Λυσεις ισως υπαρχουν αλλα θα πρεπει να τις αναζητησουμε σε νεες δομες, νεα πραγματα εντελως διαφορετικα απο οσα ξερουμε (που ειναι διεφθαρμενα ως το μεδουλι). Ειναι 1000% μαφιοζικη η παρουσα κατασταση και δεν μπορει να αλλαξει τιποτα οσο διαιωνιζονται τα συστηματα (εκλογικα, επικοινωνιακα, κομματικα κα) που εχουν εδραιωθει απο μαφιοζους.

Απο εκει και περα, εχει ενα δικιο ο Κωστας που τον στησαμε στον τοιχο λες και ειναι αυτος η ΝΔ και του ζητω συγγνωμη, αλλα δεν μπορω να βγαλω και απο το μυαλο μου το:

georgedoulk2008 έγραψε:Συνηθως το κακο γινεται οταν δεν αντιδρουν οι καλοί.


κι ετσι καλω τον Κωστα και καθε σοβαρο ανθρωπο που δεν διαπλεκεται με τους μαφιοζους, να αναθεωρησουν τα οποια υπολειμματα πιστης τους σε αυτους
Βλέπω έναν Αετό με δυο κεφάλια
Άβαταρ μέλους
sic-4
 
Δημοσιεύσεις: 5904
Εγγραφή: Παρ 11 Ιούλ 2014, 22:05
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό KOSTAS54 » Κυρ 20 Αύγ 2017, 17:54

Ρε sic
πάλι τα μπερδεύεις. Τι πίστη και αηδίες, να πιστεύεις μόνο στον εαυτό σου και στον άνθρωπο.
Στρατιωτάκι κανενός και ποτέ, αλλά είσαι υποχρεωμένος να κάνεις επιλογές του "το μη χείρον, βέλτιστον".
Δυστυχώς στη ζωή μας πορευόμαστε με συμβιβασμούς.
ΥΓ.
navigator11 »
Θα πάρει ώρα να σου εξηγήσω για την παράθεση την ημέρα του θανάτου του, αλλά δεν έχω ούτε την διάθεση ούτε την υπομονή. Το ότι εδώ μέσα λίγες είναι οι διαφορετικές φωνές, ίσως κάτι να σημαίνει. Εξ άλλου ο λαός είναι σοφός όταν επιλέγει, απλώς μετά φταίνε οι άλλοι.
KOSTAS54
 
Δημοσιεύσεις: 3763
Εγγραφή: Σάβ 02 Μάιος 2009, 00:02

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό simba » Τετ 23 Αύγ 2017, 14:48

Κοιμαστε υπνο βαθυ εκει στην ΠΑΕ...

Και αλεξεα και βλασση ο ντροχος, μην τυχον και παει κατι στραβά με λαμια..

Αλεξέας (γνωστος και μη εξαιρετεος, ειδικων αποστολων. Προσφατα, το γκολ ιντεγιε στο ταψι και φυσικα, στο σημαντικοτατο ματς πλει οφ με κουλα στο οακα που εδωσε μουφα οφσαιντ, δεν ειδε ποτε κλωτσια σιμοες στην περιοχη, ουτε τη 2η κιτρινη μανταλου σε μαρκαρισμα στον ενρικε που εγινε μπροστα του, ουτε το χερι κολοβετσιου στο τελος)

Βλασσης
http://www.sdna.gr/sites/default/files/ ... k=QxVbmFTU


Ακομα και αν τυχει και δεν κανουν κατι, ειναι ενδεικτικοί οι προσεκτικοι ορισμοι..
Οπως και η αμεση επάνοδος του Κομινη, μπαμ μπαμ, 2η αγωνιστικη.
Οπως ο ορισμος τουμπακαρη στη λιβαδεια (σουιτες κλπ)
Οπως και ο Αρετοπουλος που χαμογελουσε οταν χωρις παρατηρηση εστειλε τους προπονητες..

Ξυπνατε μαμω το ξεσταυρι μου, πλακα σας κανουν...
Άβαταρ μέλους
simba
 
Δημοσιεύσεις: 10160
Εγγραφή: Πέμ 05 Φεβ 2009, 22:34

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 13 Σεπ 2017, 12:18

Δεν ξέρω τι μπορεί να γινε στην Ριζούπολη, οπότε κάποιος που πήγε και τυχόν πήρε χαμπάρι ας μας ενημερώσει...
Πάντως μόλις διάβασα το παρακάτω...

.........................................................................................................................................................

Κλήση σε απολογία για τον Π.Α.Ο.Κ.!!!!
Τετάρτη, 13 Σεπτεμβρίου 2017 12:24...
Από superleague.net:

Tο Πρωτοβάθμιο Μονομελές Πειθαρχικό όργανο κάλεσε σε απολογία (για την Παρασκευή 15/09/2017 και ώρα 14:30) τις παρακάτω ΠΑΕ στο πλαίσιο των συναντήσεων για την 3η αγωνιστική.

Αναλυτικά:


Α) ΠΑΕ Απόλλων Σμ.: «Βάσει των αναφερομένων στο από 11/09/2017 Φύλλο Αγώνα, το οποίο σας γνωστοποιήθηκε, κατ' άρθρο 15 του Κανονισμού Αγώνων Ποδοσφαίρου (Κ.Α.Π.) και στην από 11/09/2017 Έκθεση Παρατηρητή Αγώνα σε συνδυασμό και με τον οπτικοακουστικό υλικό φορέα εγγραφής εικόνας και ήχου (DVD), στον οποίο αποτυπώνεται ο επίμαχος ποδοσφαιρικός αγώνας»: Για τη συμπεριφορά των φιλάθλων της στον αγώνα ΠΑΕ Απόλλων Σμ.-ΠΑΕ Π.Α.Ο.Κ.
* Επί παραβάσει των άρθρων 1, 5 επ, 14 παρ. 1, 2 και 3, 15 παρ. 2 περ. α του Π.Κ. της ΕΠΟ.

Β) ΠΑΕ Π.Α.Ο.Κ.: «Βάσει των αναφερομένων στο από 11/09/2017 Φύλλο Αγώνα, το οποίο σας γνωστοποιήθηκε, κατ' άρθρο 15 του Κανονισμού Αγώνων Ποδοσφαίρου (Κ.Α.Π.) και στην από 11/09/2017 Έκθεση Παρατηρητή Αγώνα σε συνδυασμό και με τον οπτικοακουστικό υλικό φορέα εγγραφής εικόνας και ήχου (DVD), στον οποίο αποτυπώνεται ο επίμαχος ποδοσφαιρικός αγώνας»: Για τη συμπεριφορά των φιλάθλων της στον αγώνα ΠΑΕ Απόλλων Σμ.-ΠΑΕ ΠΑΟΚ
* Επί παραβάσει των άρθρων 1, 5 επ, 14 παρ. 1, 2 και 3, 15 παρ. 2 περ. α του Π.Κ. της ΕΠΟ.


Γ) ΠΑΕ Παναθηναϊκός: «Βάσει των αναφερομένων στο από 10/09/2017 Φύλλο Αγώνα, το οποίο σας γνωστοποιήθηκε, κατ' άρθρο 15 του Κανονισμού Αγώνων Ποδοσφαίρου (Κ.Α.Π.) και στην από 10/09/2017 Έκθεση Παρατηρητή Αγώνα σε συνδυασμό και με τον οπτικοακουστικό υλικό φορέα εγγραφής εικόνας και ήχου (DVD), στον οποίο αποτυπώνεται ο επίμαχος ποδοσφαιρικός αγώνας»: «Για τη συμπεριφορά των φιλάθλων της στον αγώνα ΠΑΕ ΑΟΚ-ΠΑΕ Παναθηναϊκός.
* Επί παραβάσει των άρθρων 1, 5 επ, 14 παρ. 1, 2 και 3, 15 παρ. 1, 2 περ. α, 3 περ. α΄ του Π.Κ. της ΕΠΟ.


Τελευταία τροποποίηση στις Τετάρτη, 13 Σεπτεμβρίου 2017 12:33
Από superleaguegreece.net Κατηγορία: Ρεπορτάζ Π.Α.Ο.Κ. | Μ.Μ.Ε.
Ετικέτες απολογία Π.Α.Ο.Κ.

.....................................................................................................................................................

Σκέφτομαι μήπως φέτος που η ΕΠΟ είναι "δικιά μας" έχει αλλάξει κάτι από πέρσι & πολλά χρόνια που δεν ήταν... :roll:

Τώρα θα με πει κάποιος λογικά σκεπτόμενος ότι, χρόνια τώρα κατά κόρον τους "ζούσαμε" εμείς με τα πρόστιμα που καλούμασταν να πληρώνουμε κάθε βδομάδα για το γούστο τους, φέτος που είναι "δικιά μας" θα το κόψουμε? :? :ugeek:

:pano:



Υ.Γ. Χαιρετίσματα απ τον άσπονδο "φίλο" μας, τον "κύριο" γκάγκστερ-τίγρη σε δωσα Πρόεδρε ή μήπως ξέχασα? :evil:
Υ.Γ. 2...Τα Φύλλα Αγώνος, τα οποία συντάσσουν τα κοράκια, είναι τα νέου τύπου υπερόπλα του "πολέμου"... :o
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό giapas » Τετ 13 Σεπ 2017, 12:52

Κι εγώ δε το κατάλαβα. Υβριστικά συνθήματα ,ελάχιστα προς Καζναφέρη. Και μόνο ένας πυρσός άναψε κι έσβησε μέσα στη κερκίδα
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9420
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 13 Σεπ 2017, 13:09

Δεν θυμάσαι καλά Γιάννη. Ξέχασες το "ΠΑΟΚ θρησκεία τρομοκρατία, τιμή και δόξα στον Pablo τον Garcia";
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89893
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό Ale » Δευτ 18 Σεπ 2017, 10:38

Ale έγραψε:
Ale έγραψε:Όσοι ονειρευόμασταν σωστή διαιτησία για του χρόνου, ας το ξεχάσουμε.
Βάλτε τα σπίτια σας για πρωτάθλημα στην κούλα.
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 18 Σεπ 2017, 14:43

+ 1...Πάρε τώρα και το συμπλήρωμα σομελιέ...Φρέσκο είναι, σπαρταράει...

........................................................................................................................................................

Στην ΚΕΔ ο κ. Τσαχειλίδης!!!!
Δευτέρα, 18 Σεπτεμβρίου 2017 12:10...
Από epo.gr:

Από την Ελληνική Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία ανακοινώνεται ότι, κατόπιν πρότασης του προέδρου της ΚΕΔ Βίτορ Μανουέλ Ντε Μέλο Περέιρα,

ο κ. Ιωάννης Τσαχειλίδης ορίζεται ως νέο μέλος της Κεντρικής Επιτροπής Διαιτησίας.


Από epo.gr Κατηγορία: Ρεπορτάζ ΠΑΟΚ | Μ.Μ.Ε.
Ετικέτες Τσαχειλίδης ΚΕΔ

..........................................................................................................................................................

:shock: :shock: :shock: :shock:

Όχι, μην λέτε που θα σκιζόταν σκούζοντας ο κερ@τόγερος και δεν θα τον εξυπηρετούσε τελικά ο θετός γιος του!!!!


Υ.Γ. Ο "δικός μας", ο κύριος Γραμμένος, γνωρίζει καλά το βιογραφικό του νέου μέλους της ΚΕΔ που όρισε? :? :evil:

Υ.Γ. 2...Αν κάνω λάθος, που δεν νομίζω, ας με συνεφέρει κάποιος, αλλά θαρρώ ότι είναι γιος αυτουνού:

Ο χρήστης Μανώλης Τσαχειλίδης - Manolis Tsachilides πρόσθεσε 22 νέες φωτογραφίες στο άλμπουμ: MANOLIS TSACHILIDES.
16 Δεκεμβρίου 2015 ·
O Μανώλης Τσαχειλίδης γεννήθηκε το 1938, είχε διατελέσει έφορος του ερασιτέχνη Ολυμπιακού, τόσο στο ποδόσφαιρο όσο και το βόλεϊ, ενώ αργότερα, όταν το ποδόσφαιρο έγινε επαγγελματικό, διετέλεσε γενικος αρχηγος και μέλος του Δ.Σ. της ΠΑΕ Ολυμπιακός και ακολούθως υπηρέτησε από πολλά πόστα (έφορος, αντιπρόεδρος και πρόεδρος) την ΠΑΕ Ιωνικός. Επίσης, είχε διατελέσει μέλος του Δ.Σ. της ΕΠΟ και της ΕΠΑΕ. Προεδρος στην Παε ΙΩΝΙΚΟΣ τις χρονιες 2004-05,2005-06,2006-07. Το πρωί της Κυριακής (13/7/2008), ο Μανώλης Τσαχειλίδης άφησε την τελευταία του πνοή, σε ηλικία 70 ετών, από ανακοπή καρδιάς...


Προ μόλις δύο ετών μάλιστα είχε παραιτηθεί από αντιπρόεδρος της ΚΕΔ, για τους εξής "φυσιολογικούς" λόγους...

Ο πρώην αρχιδιαιτητής της ΚΕΔ μίλησε για τους λόγους παραίτησής του που φυσικά έχουν προκαλέσει μεγάλο ντόρο.

Διαβάστε τι είπε στην Live Sport: (στις 18 Σεπτεμβρίου 2015)...

"Το θέμα είναι καθαρά επαγγελματικό. Το ξέρεις εσύ ότι έχω χρόνια εκτελωνιστικό γραφείο και συνεχίζω την παράδοση από τον συγχωρεμένο τον πατέρα μου. Με τα capital controls άλλαξαν τα δεδομένα. Δεν βγαίνει η ιστορία και την οικογένειά μου τη ζω από τη δουλειά μου και όχι τη διαιτησία.

Όταν ανέλαβα δεν υπήρχαν αυτά. Τώρα τα πράγματα στρίμωξαν. Ούτε ήμουν ούτε θα γίνω επαγγελματίας παράγοντας να ζω από τη διαιτησία, οπότε έπρεπε να επιλέξω. Τη Δευτέρα θα παραιτηθώ και γι’ αυτό δεν δέχθηκα καμία άλλη θέση, έστω και με μικρότερο φόρτο εργασίας. Καθαρά επαγγελματικό το θέμα και κανένα παρασκήνιο δεν υπάρχει".


.......................................................................................................................................................

:o :o
Τώρα, μόλις δύο χρόνια μετά, το σφαγοκόρακο του Π.Α.Ο.Κ. και γνωστός πουστόγ@υρος, μάλλον καζάντησε πια το "παλικαράκι" μας ή τον έπεσε κάνα λαχείο...Ίσως αυτό να είναι η (επανα)στρατολόγηση του απ τον χοντρέμπορα!!!!


Edit: Εμείς όμως "θα πεθάνουμε για το Πρωτάθλημα" και "ζητάμε απ την ΕΠΟ, να ζητήσει από την ΚΕΔ (με νέο μέλος της έναν πουστόγ@υρο ίσως το κάνει για το χθεσινό πουλί του Περιστερίου) να τιμωρήσει τα κοράκια"...
Μάλιστα...
:ugeek:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 19 Σεπ 2017, 04:18

Στην ΚΕΔ ο κ. Τσαχειλίδης!!!!
Δευτέρα, 18 Σεπτεμβρίου 2017 12:10...
Από epo.gr:

Από την Ελληνική Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία ανακοινώνεται ότι, κατόπιν πρότασης του προέδρου της ΚΕΔ Βίτορ Μανουέλ Ντε Μέλο Περέιρα,

ο κ. Ιωάννης Τσαχειλίδης ορίζεται ως νέο μέλος της Κεντρικής Επιτροπής Διαιτησίας.


Από epo.gr Κατηγορία: Ρεπορτάζ ΠΑΟΚ | Μ.Μ.Ε.
Ετικέτες Τσαχειλίδης ΚΕΔ

..........................................................................................................................................................

:shock: :shock:

Όχι, μην λέτε που θα σκιζόταν σκούζοντας ο κερ@τόγερος και δεν θα τον εξυπηρετούσε τελικά ο θετός γιος του!!!!


Υ.Γ. Ο "δικός μας", ο κύριος Γραμμένος, γνωρίζει καλά το βιογραφικό του νέου μέλους της ΚΕΔ που όρισε? :?

Υ.Γ. 2...Αν κάνω λάθος, που δεν νομίζω, ας με συνεφέρει κάποιος, αλλά θαρρώ ότι είναι γιος αυτουνού:

Ο χρήστης Μανώλης Τσαχειλίδης - Manolis Tsachilides πρόσθεσε 22 νέες φωτογραφίες στο άλμπουμ: MANOLIS TSACHILIDES.
16 Δεκεμβρίου 2015 ·
O Μανώλης Τσαχειλίδης γεννήθηκε το 1938, είχε διατελέσει έφορος του ερασιτέχνη Ολυμπιακού, τόσο στο ποδόσφαιρο όσο και το βόλεϊ, ενώ αργότερα, όταν το ποδόσφαιρο έγινε επαγγελματικό, διετέλεσε γενικος αρχηγος και μέλος του Δ.Σ. της ΠΑΕ Ολυμπιακός και ακολούθως υπηρέτησε από πολλά πόστα (έφορος, αντιπρόεδρος και πρόεδρος) την ΠΑΕ Ιωνικός. Επίσης, είχε διατελέσει μέλος του Δ.Σ. της ΕΠΟ και της ΕΠΑΕ. Προεδρος στην Παε ΙΩΝΙΚΟΣ τις χρονιες 2004-05,2005-06,2006-07. Το πρωί της Κυριακής (13/7/2008), ο Μανώλης Τσαχειλίδης άφησε την τελευταία του πνοή, σε ηλικία 70 ετών, από ανακοπή καρδιάς...


Προ μόλις δύο ετών μάλιστα είχε παραιτηθεί από αντιπρόεδρος της ΚΕΔ, για τους εξής "φυσιολογικούς" λόγους...

Ο πρώην αρχιδιαιτητής της ΚΕΔ μίλησε για τους λόγους παραίτησής του που φυσικά έχουν προκαλέσει μεγάλο ντόρο.

Διαβάστε τι είπε στην Live Sport: (στις 18 Σεπτεμβρίου 2015)...

"Το θέμα είναι καθαρά επαγγελματικό. Το ξέρεις εσύ ότι έχω χρόνια εκτελωνιστικό γραφείο και συνεχίζω την παράδοση από τον συγχωρεμένο τον πατέρα μου. Με τα capital controls άλλαξαν τα δεδομένα. Δεν βγαίνει η ιστορία και την οικογένειά μου τη ζω από τη δουλειά μου και όχι τη διαιτησία.

Όταν ανέλαβα δεν υπήρχαν αυτά. Τώρα τα πράγματα στρίμωξαν. Ούτε ήμουν ούτε θα γίνω επαγγελματίας παράγοντας να ζω από τη διαιτησία, οπότε έπρεπε να επιλέξω. Τη Δευτέρα θα παραιτηθώ και γι’ αυτό δεν δέχθηκα καμία άλλη θέση, έστω και με μικρότερο φόρτο εργασίας. Καθαρά επαγγελματικό το θέμα και κανένα παρασκήνιο δεν υπάρχει".


.......................................................................................................................................................
:o :o
Τώρα, μόλις δύο χρόνια μετά, το σφαγοκόρακο του Π.Α.Ο.Κ. και γνωστός πουστόγ@υρος, μάλλον καζάντησε πια το "παλικαράκι" μας ή τον έπεσε κάνα λαχείο...Ίσως αυτό να είναι η (επανα)στρατολόγηση του απ τον χοντρέμπορα!!!!


Edit: Εμείς όμως "θα πεθάνουμε για το Πρωτάθλημα" και "ζητάμε απ την ΕΠΟ, να ζητήσει από την ΚΕΔ (με νέο μέλος της έναν πουστόγ@υρο ίσως το κάνει για το χθεσινό πουλί του Περιστερίου) να τιμωρήσει τα κοράκια"...
Μάλιστα...
:ugeek:


Συμπαθάτε με που το αναδημοσιεύω, αλλά με κάνει μεγάλη εντύπωση που, κοντά 15 ώρες τώρα, δεν το σχολίασε κανένας απολύτως, λες και μας ενημερώνει ότι για παράδειγμα "επιτέλους έκοψε τα νύχια του ο Λεβέκ"... :shock: :shock:
:evil:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Επικαιρότητα - Μ.Μ.Ε

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες