Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Θέματα που αφορούν την επικαιρότητα και τα Μ.Μ.Ε.

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό tasso85 » Τρί 18 Σεπ 2018, 10:53

μετα απ'ολο αυτο τον καρκινο που φαγαμε ειμαι βεβαιος οτι η διοικηση δε θα ανεχτει διαιτητη που ειναι εστω και 1% υποπτος, ειδικα σ'αυτο το ματς-συνεχεια του ξεβρακωματος των κιτρινων ΠΓ (ΠαλαιοημερολοΓιτων)
tasso85
 
Δημοσιεύσεις: 2372
Εγγραφή: Δευτ 06 Δεκ 2010, 11:32

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό Spiros_S » Τρί 18 Σεπ 2018, 10:58

Μακάρι, αλλά εγώ δεν συμμερίζομαι την αισιοδοξία σου για την αντίδραση της διοίκησης.
Spiros_S
 
Δημοσιεύσεις: 4570
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 16:47
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 18 Σεπ 2018, 11:11

Asimos έγραψε:Εγραψα μια σκεψη προχθες αλλα το αφησα γιατι αγγίζει τη σφαιρα της φαντασίας..

Η εταιρία που πουλήθηκε κοψοχρονιας απο τον Σαμαρά ο ΟΠΑΠ ανηκει σε εναν Μελισσανιδη και σε εναν Τσεχο Γιουρι Σνεκ νομίζω.

Η ξαφνική αγάπη της Χαρτινης για προετοιμασια στο ανατολικό μπλοκ και δη στη πολωνια σε κατι γηπεδα που ειχανε έλη και καλαμια διπλα μου έκαναν εντύπωση..

Η κλήρωση με τη βίντεοκλαμπ, την πιο αδύναμη ουγγρική και το πεναλτι που πηρανε στο ΟΑΚΑ με έπεισαν πως τιποτα δεν ειναι τυχαιο.

Αν τυχον μας κουβαλησουν κορακι επιλεγμένο και διαλεγμενο στα μετρα και στα γουστα τους είμαστε αξιοι για ότι συμβεί.

Αφορμή για το παραπάνω κατι κουλες που ελεγαν το πρωι στη δουλειά πως δεν υπαρχει διαθεσιμος διαιτητης στην Ευρώπη... ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΑΘΈΣΙΜΟ ΚΟΡΑΚΙ ΣΤΗΝ ΗΠΕΙΡΟ ΕΥΡΩΠΗ!
Κανονίστε να ερθει ο στημενος...
Μετα οι κορνεδες που πεσανε στον ρεντη δεν θα είναι τίποτα...

Των φρονίμων τα παιδιά, πριν πεινάσουν μαγειρεύουν...

Sekeris έγραψε:Πιθανότατα Πολωνός για το ΠΑΟΚ-αεχ, λέει η αντικειμενικη σπορτάιμ.
Ο Μαρτσινιακ...
...που έδωσε το πέναλτι ουρακοταγκο υπέρ της χάρτινης στο αεχ-βιντι...


Να ετοιμάζεται η μικροφωνική στην καμάρα.

Τα ίδια Παντελάκη μου, τα ίδια Παντελή μου...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό Spiros_S » Τρί 18 Σεπ 2018, 11:12

Στο οακα ο τελικός του κυπέλλου, πάλι.
Spiros_S
 
Δημοσιεύσεις: 4570
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 16:47
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό CCCP » Τρί 18 Σεπ 2018, 11:16

Mε σκουλήκια στον ομιλο του κυπελου
Άβαταρ μέλους
CCCP
 
Δημοσιεύσεις: 6156
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 23:26

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό Spiros_S » Τρί 18 Σεπ 2018, 11:27

Σκουλίκια, εργοτέλης και αήττητος σπάτων.
Spiros_S
 
Δημοσιεύσεις: 4570
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 16:47
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τρί 18 Σεπ 2018, 19:18

Το Διαιτητικό Δικαστήριο δικαίωσε την ΕΠΟ και έτσι η Super League θα αναγκαστεί να τροποποιήσει την προκήρυξή της: Ισχύει το 3-1 σε υποβιβασμό-άνοδο, αλλά θα γίνει και μπαράζ!

Τρεις θα υποβιβαστούν απ’ ευθείας, ένας θα ανέβει επίσης απ’ ευθείας, και ο 13ος της Super League θα δώσει αγώνα μπαράζ με τον 2ο της Football League.

Αυτή είναι η απόφαση του Διαιτητικού Δικαστηρίου της ΕΠΟ, το οποίο απέρριψε την προσφυγή της Super League που ζητούσε να μην ισχύσει ο αγώνας μπαράζ παρά μόνο ο απ’ ευθείας υποβιβασμός τριών ομάδων και η άνοδος μίας.

Με αυτό τον τρόπο, το Διαιτητικό Δικαστήριο δικαίωσε την απόφαση της Εκτελεστικής Επιτροπής της ΕΠΟ, η οποία αγνόησε την προκήρυξη της Super League και πήρε απόφαση να υπάρχει και ένας αγώνας μπαράζ.

Η απόφαση αποτελεί και ένα ισχυρό δεδικασμένο, διότι επιβεβαιώνει πως η Ε.Ε. της ομοσπονδίας έχει τον απόλυτα ρυθμιστικό ρόλο στο ποδόσφαιρο, ενώ σε νομικό επίπεδο αποτελεί και προσωπική δικαίωση για τον Βαγγέλη Γραμμένο.

Η σχετική ανακοίνωση:

«Κατά την τελευταία του συνεδρίαση, το Διαιτητικό Δικαστήριο Ποδοσφαίρου απέρριψε κατά πλειοψηφία την από 25.8.2018 προσφυγή της Super League κατά της Ελληνικής Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας».
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29884
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό Sekeris » Τρί 18 Σεπ 2018, 19:33

Spiros_S έγραψε:Στο οακα ο τελικός του κυπέλλου, πάλι.


ΠΑΛΙ 2 μερες στο δρομο,κανα κατοσταρι εξοδα,ενώ ο χαμουτζης παει και με τα ποδια σε 5 λεπτα με κανα 5ευρο.
Οταν εχεις δικη σου την επο...
ΠΑΟΚ ο ενας,στον κοσμο αλλος κανενας
ΤΟΥΜΠΑ 41.926 θέσεων
Άβαταρ μέλους
Sekeris
 
Δημοσιεύσεις: 2001
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος 2018, 14:07

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό giapas » Τρί 18 Σεπ 2018, 19:42

O Κόλκας για 2η φορά έγραψε ότι το πρωτάθλημα δε τελειώνει φέτος.
Αρδ , ξεαρδ , εγώ ξέρω ότι πέρυσι ήταν τραλαλα τραλαλό και μας δώσατε πίσω τις Κυριακές μας , ανθρώπινα λάθη και έφυγε η παράγκα.... Με παράλληλο κλάμα του γαύρου κάθε μέρα.

Φέτος τα κόζια άλλαξαν ή μάλλον ξεκαθάρισαν και για να το καταλάβεις αυτό αρκεί να παρατηρήσεις ποιοι φωνάζουν και ποιοι σιωπούν.

+ αυτά που είχε γράψει ο άγιος ο οποίος και προφανώς δεν είναι παπατζής.

Θα μας αρρωστήσουν φέτος χειρότερα από πέρυσι.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9420
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό Sekeris » Παρ 21 Σεπ 2018, 13:07

Σιδηροπουλος στο ματς με τον 'ο Αρης' Θεσσαλονικης.Κατι που σημαινει οτι στο χαριλαου σφυριζει αιλληνας.ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΜΑΣ...
ΠΑΟΚ ο ενας,στον κοσμο αλλος κανενας
ΤΟΥΜΠΑ 41.926 θέσεων
Άβαταρ μέλους
Sekeris
 
Δημοσιεύσεις: 2001
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος 2018, 14:07

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Παρ 21 Σεπ 2018, 19:58

Πάντως ο καρυπιδης ζήτησε ξένους σε όλα τα ματς του ρουλη με ποκ και ΠΑΟΚ

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Παρ 21 Σεπ 2018, 20:06

Προτιμάς τον Σκόμινα από τον Τζήλο ρε αφραγκίδη pallets; Ποιον κοροιδέυεις ρε...;
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης
 
Δημοσιεύσεις: 5327
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 23:40

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 21 Σεπ 2018, 20:11

Sekeris έγραψε:Σιδηροπουλος στο ματς με τον 'ο Αρης' Θεσσαλονικης.Κατι που σημαινει οτι στο χαριλαου σφυριζει αιλληνας.ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΜΑΣ...

:roll:
eorptol1 έγραψε:Πάντως ο καρυπιδης ζήτησε ξένους σε όλα τα ματς του ρουλη με ποκ και ΠΑΟΚ

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:lol: :lol: :lol: :lol:

Τότε μάλλον "τους ρίξαμε στην μοιρασιά", εμείς οι χαλίφηδες... :twisted:

"Μονά ζυγά δικά τους" δηλαδή, έτσι? :?
ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΜΑΣ τότε, συμφωνώντας με τον "Ιάσωνα" παραπάνω... :evil:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό george188 » Παρ 21 Σεπ 2018, 20:16

Χαίρομαι που ο υπέρφελλος Καρυπίδης κάνει σόου για τους ξένους προκειμένου να θεωρηθεί μεγάλη ομάδα(ο Α.Ρ.Η.Σ.). Το θεωρώ πλέον δεδομένο ότι λόγω πίεσης θα ορίσουν και κει ξένο ρεφερι οπότε οι μαγκιές τους θα πάνε περίπατο, όπως τότε με κομίνη..
Π.Α.Ο.Κ. θρησκεία και στην Ολλανδία
george188
 
Δημοσιεύσεις: 2691
Εγγραφή: Σάβ 23 Απρ 2016, 11:05

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Παρ 21 Σεπ 2018, 20:36

Χαχαχα ρε ειλικρινά τα σκουλίκια είναι το ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ είδος /ομάδα ανθρώπων που έχω δει.

Δεν γίνεται να είναι κανείς πιο κομπλεξικος από αυτούς.
Προτιμάνε να πεθάνουν παρά να ξεπεράσουν το κόμπλεξ κατωτερότητας που έχουν .


Τι κεφαλαία γράμματα, τι τσιριδες για να τους δώσεις σημασία, τι χοντραινουν τη φωνή τους όταν φωνάζουν Άρης για να δείξουν άντρες.


Τώρα τους πείραξε ο Έλληνας διαιτητής, ντε και καλά για να νιώσουν μεγάλη ομάδα.

Τόσο το καλύτερο για μας.

Μια χαρά.



Υγ. Δε σχολιάζω καν τα όσα γελοία προκλητικά στημένα ψέματα γράφονταν τόσα χρόνια για τον Ιβάν που δεν έχει κατηγορηθεί ΠΟΤΕ και για ΤΙΠΟΤΑ , αλλά για τον εμπορακο της κακιάς ώρας που το παίζει απλας με κρατικά λεφτά δε λέγεται κουβέντα. Βλέπω έσκασε κι άλλο δικαστήριο σήμερα. Η μόνη λύση είναι πλέον να του δίνουν στα ίσια, δημόσια λεφτά από Αθήνα για να πληρώνει το ρεύμα και να πουλάει εξυπνάδα.

Οξω ρε
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13121
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Επικαιρότητα - Μ.Μ.Ε

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες