Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Θέματα που αφορούν την επικαιρότητα και τα Μ.Μ.Ε.

Re: Ε.Π.Ο super leage κ.λ.π δημοκρατικές δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό niks » Τρί 01 Ιούλ 2014, 23:42

Επιστημη λεμε...
Αυτοι ειναι ικανοι να βγαλουν τη Μαλτα παγκοσμια πρωταθλητρια, ετσι και αναλαβουν τη φιφα
niks
 
Δημοσιεύσεις: 1789
Εγγραφή: Τρί 02 Φεβ 2010, 18:45

Re: Ε.Π.Ο super leage κ.λ.π δημοκρατικές δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 02 Ιούλ 2014, 08:56

Νομίζω ότι υπερβάλλετε.
Προσωπικά δεν με νοιάζουν οι κλειδάριθμοι και οι κληρώσεις γενικά. Αυτά είναι για όσους ψάχνουν για δικαιολογίες. Οι όποιες επεμβάσεις θα γίνουν μετά.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89945
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Ε.Π.Ο super leage κ.λ.π δημοκρατικές δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Τετ 02 Ιούλ 2014, 15:11

Δεν ξέρω αν είναι οφ τόπικ ή οχι, αλλά δε μπορώ να βρώ άλλο σημείο να ΚΛΑΨΩ και να ΓΕΛΑΣΩ για τον μικροσκοπικο, γελοίο και ΛΙΓΟ Σαρρή, που θεώρησε χρήσιμο να αναφέρει σε δηλώσεις του, οτι ο... Ρανιέρι ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΤΗΚΕ που του μίλησε στη μητρική του γλώσσα χωρίς διερμηνέα. Μπράβο ρε Σαρρή. Μπράβο το αγόρι μου. Σήμερα μάθαμε Ιταλικά. Αύριο, θα μάθουμε να κλείνουμε τα πόδια.

Η φράση... όξω πούστη απ την παράγκα, έχει νόημα πια;
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13126
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Ε.Π.Ο super leage κ.λ.π δημοκρατικές δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό Χωρικός » Παρ 11 Ιούλ 2014, 09:55

Ο ισχυρός άνδρας της ποδοσφαιρικής ομοσπονδίας της Ρουμανίας, Μιρτσέα Σάντου, ανακοίνωσε ότι ο Βασσάρας είναι ο νέος πρόεδρος της Κεντρικής Επιτροπής διαιτησίας της χώρας!
http://www.sportdog.gr/sports/podosfair ... o-bassaras

ορίστε εξαγωγές μετά το ελαιόλαδο! Μόνο στους δικούς μας δεν κάνει..
Άβαταρ μέλους
Χωρικός
 
Δημοσιεύσεις: 3202
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Ε.Π.Ο super leage κ.λ.π δημοκρατικές δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Παρ 11 Ιούλ 2014, 11:06

Στη χώρα που χαθηκε για πάντα το φιλότιμο και μετά απ όσα διαβάστηκαν-ακούστηκαν στις κασέτες ο Πρόεδρος της ΕΠΟ συνεχίζει αμέριμνος το θεάρεστο έργο του.Και καλά αυτός δεν εχει την τσίπα να παραιτηθεί, οι υπουργοι και βουλευτάδες πως το ανέχονται να ξεφτιλίζονται έτσι οι θεσμοί?Αιδώς Αργείοι.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26731
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Ε.Π.Ο super leage κ.λ.π δημοκρατικές δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό K_geo » Παρ 11 Ιούλ 2014, 15:06

οτι και να λεμε ειναι λιγο. Γιουβεντους, Φιορεντινα, Μιλαν κτλ πρεπει να αποτελεσουν το παραδειγμα. αλλιως και αυτη η τελευταια ευκαιρια για να αλλαξει κατι θα παει στον καλαθο των ΑΧΡΗΣΤΩΝ.
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Ε.Π.Ο super leage κ.λ.π δημοκρατικές δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 11 Ιούλ 2014, 15:48

Τελευταία ευκαιρία, ως την επόμενη...
Στάνταρ έχουν πάρει φωτιά τα τηλέφωνα του Fataul να μαζέψει τα ασυμμάζευτα (να θάψει στοιχεία, πρόσωπα κτλ), να τη γλιτώσει πάλι και να συνεχίσει από τον Αύγουστο τα ίδια...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46920
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ε.Π.Ο super leage κ.λ.π δημοκρατικές δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό angelheart » Παρ 11 Ιούλ 2014, 17:32

Έχω ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ πολύ δουλειά τον τελευταίο καιρό και δεν διάβασα τα απομαγνητοφωνημένα κείμενα των ...Πακιστανών. Ευτυχώς για μένα τα διάβασε φιλαράκι και μου είπε κάποια πράγματα. Συνοπτικά λοιπόν

1 Από αυτά που συζητιούνται/ακούγονται/διαβάζονται δεν μου έκανε ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ εντύπωση. ΓΝΩΣΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ. Δεν υπάρχει νοήμων (ΝΟ-Η-ΜΩΝ) άνθρωπος που να μη το είχε καταλάβει. Οι περισσότεροι μπορούν να πάρουν τα επιμέρους δεδομένα, να κάνουν το ΑΠΛΟ (follow the money) και να "ενώσουν τις τελείες".

2 Εντύπωση μου έκανε ΓΙΑΤΙ ξαφνικά άρχισαν να παρακολουθούν τον κάθε λογής ...Πακιστάνο με τον υπερκοριό. Τι άλλαξε δλδ έτσι ξαφνικά ; ακόμα μεγαλύτερη εντύπωση μου κάνει το ότι η υπόθεση έχει ανατεθεί σε νομικούς ΓΝΩΣΤΟΥΣ για το ότι ΔΕΝ επηρεάζονται.

3 Ακόμα μεγαλύτερη εντύπωση όμως (τη μεγαλύτερη) μου έκανε η ίδια η διαρροή. ΓΙΑΤΙ δλδ να δείξουν στους απέναντι τι έχουν "στα χέρια τους" και ποιο θα είναι (λογικά) το κατηγορητήριο ;

Το φιλαράκι μου (αυτός που μου μετέφερε το περιεχόμενο των pdf) είχε στα bookmarks του περίπου 40 σελίδες με ειδησιογραφία. 20 αθλητικές και άλλες ~20 πολιτικές. Από όλες αυτές τις εγχώριες σελίδες, μόνο 4 (ΤΕΣΣΕΡΕΙΣ) έκαναν αναφορά στα γεγονότα και μόνο ΜΙΑ ΧΩΡΙΣ υπεκφυγές. ΚΑΜΙΑ τριανταριά δεν το έχουν ΚΑΝ ως θέμα. ΔΕΝ συνέβη δλδ τίποτα.

Όπως καταλαβαίνετε ΠΛΕΟΝ έχει στα bookmarks του μόνο τέσσερεις.

Σε όλες αυτές τις ΕΚΔΙΔΟΜΕΝΕΣ του πληκτρολογίου ΔΙΝΕΤΕ τα κλικ σας (επομένως και τους ΜΙΣΘΟΥΣ ΤΟΥΣ). Από όλες αυτές τις ΤΑΤΙΑΝΕΣ επηρεάζεστε και μετά ΞΕΣΠΑΤΕ στη ομάδα.

ΥΓ : θέλω και εγώ να γίνω ο "άνθρωπός του". Αντί να δουλεύω 12 ώρες τη μέρα, να δουλεύω τον ΚΑΘΕ ΜΑΛΑΚΑ και να πληρώνομαι κιόλας. Αφού ΜΑΛΑΚΕΣ έχουμε πολλούς (ειδικά στον ΠΑΟΚ) δεν πιστεύω να δυσκολευτώ ; ε ;
ΑΓΑΠΑΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟΥΛΗ ΜΑΣ Η ΤΑΜΠΕΛΑ ΤΟΥ ΠΑΟΚΤΣΗ... ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΟΝ ΠΑΟΚ

Αν σας έσβησα αυτό που γράψατε διαβάστε αυτό

Ζητάμε pc parts για σχολεία
Άβαταρ μέλους
angelheart
 
Δημοσιεύσεις: 1826
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:38
Τοποθεσία: Άνω Τούμπα και Άνω Περαία

Re: Ε.Π.Ο super leage κ.λ.π δημοκρατικές δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό PanKan » Παρ 11 Ιούλ 2014, 18:04

Πριν από λίγο επίσημα από την Π.Α.Ε.

http://www.paokfc.gr/news-el/anarmodio-to-cas/

Αναρμόδιο το CAS δεν αποφάσισε επί της ουσίας

Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ πληροφορήθηκε μόλις την απόφαση του Ανώτατου Δικαστηρίου να δηλώσει αναρμόδιο να δικάσει επί της ουσίας την προσφυγή μας για την απόφαση των Πειθαρχικών Επιτροπών της ΕΠΟ που αφορούσε την ποινή αφαίρεσης τριών βαθμών από τα πλέι οφ του Πρωταθλήματος 2013-14. Συγκεκριμένα, το CAS απέφυγε να καλύψει το κενό της νομοθεσίας της ΕΠΟ και να αποτελέσει το τριτοβάθμιο όργανο στη μεταξύ μας διαμάχη.

Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ αποδέχεται την απόφαση του CAS να μην μπει στην ουσία του ζητήματος, ωστόσο οφείλει να επισημάνει πως η δήθεν αξιοπιστία της ΕΠΟ και των επιτροπών της δεν πείθει ούτε τον πλέον αφελή.

Η “ακεραιότητα” και η “ανεξάρτητη κρίση” των ανθρώπων που αποφάσισαν να τιμωρήσουν τον ΠΑΟΚ αποδεικνύονται περίτρανα μέσα τις… τυχαίες συνομιλίες “αλλοδαπών” που ερευνά η δικαιοσύνη.

Η ΕΠΟ και οι Πειθαρχικές Επιτροπές της εκτίθενται μόνες τους, δέσμιες ενός συστήματος που τις ¨θρέφει” και ανήμπορες για πραγματικά έργα που θα προασπίσουν το συμφέρον του αθλήματος.

Ο κ. Σαρρής, βέβαια, όχι μόνο δεν έχει την ευθιξία να παραιτηθεί, όχι μόνο δεν έχει αρθρώσει μια συλλαβή, έστω για τους τύπους, για όσα του καταλογίζονται από έντιμους λειτουργούς της Δικαιοσύνης, αλλά αρνείται να διατάξει μια υποτυπώδη έρευνα για τις συνταρακτικές αποκαλύψεις! Ο πρόεδρος της ΕΠΟ, άλλωστε, έχει δείξει πως αντιδρά μόνο σε ό,τι αφορά τον ΠΑΟΚ…

Το ελληνικό ποδόσφαιρο χάνει και τους λίγους φιλάθλους που απέμειναν να αντιστέκονται στην εικόνα απόλυτης παρακμής που παρουσιάζει και οι “άρχοντές του” ορθώνουν το ανάστημά τους μόνο για να εκδικηθούν όποια ΠΑΕ φωνάξει για την κατάντια τους. Θα επανέρθουμε σύντομα…

ΥΓ: Παράλληλα με την κατάρρευση του παραποδοσφαίρου, ευελπιστούμε ότι θα καταρρεύσει το διαβρωμένο σύστημα σε μεγάλο μέρος των ΜΜΕ που προσπαθούν πίσω από νομικίστικες δικαιολογίες να κάνουν τον συνήγορο του Διαβόλου και να υποβιβάσουν ή να αποκρύψουν τις αποκαλύψεις που προκύπτουν για το ελληνικό ποδόσφαιρο.
Do you hear the hounds they call
Scan the dark eyes aglow
Through the bitter rain and cold
They hung you down
Hunt you down
Άβαταρ μέλους
PanKan
 
Δημοσιεύσεις: 675
Εγγραφή: Πέμ 26 Αύγ 2010, 11:00

Re: Ε.Π.Ο super leage κ.λ.π δημοκρατικές δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό Spiros_S » Παρ 11 Ιούλ 2014, 18:13

Σε ότι αφορά στα "ειδησιογραφικά" sites έχεις απόλυτο δίκιο.
Βέβαια το ότι ο σπορφμ πχ δεν θα το έπαιζε δεν εξέπληξε κανέναν νομίζω. Προχθές κάπου είδα (αλλά η μνήμη μου δεν βοηθάει και πολύ τελευταία ώστε να το ξαναβρώ) ότι ο σεντρα αλλάζει χέρια και τη διεύθυνση θα αναλάβει ο καραπαπάς. Επίσης, ότι θα αλλάξει χέρια και ο σπορ φμ και θα γίνει και αυτός πιο κόκκινων αποχρώσεων.

Σε ότι αφορά στο γιατί, μπορεί να έχει να κάνει με δραστηριότητες του χοντρού στην συγκεκριμένη περίοδο οι οποίες σε κάποιους δεν άρεσαν. Μιλάμε για 2011 και μετά έτσι δεν είναι; Δεν ξέρω τί μπορεί να είχε γίνει τότε. Επίσης, μπορεί και να παρακολουθούσαν άλλα πράγματα (ίσως δραστηριότητες της χα μια που έψαχναν τους χρηματοδότες της) και να τους προέκυψαν στην πορεία αυτά της ΕΠΟ.

Άσχετο με ΕΠΟ: Με αυτόν που φέρεται μπλεγμένος με τον ένα τόνο ηρωίνης και που εμφανιζόταν ως εξέχων στέλεχος της ομάδας ενός λιμανιού τί έγινε τελικά;
Spiros_S
 
Δημοσιεύσεις: 4570
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 16:47
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ε.Π.Ο super leage κ.λ.π δημοκρατικές δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό Tolaros » Παρ 11 Ιούλ 2014, 19:28

Τς τς τς...Εγώ δε γουστάρω τέτοιους λεονταρισμούς.. Τουμπεκί κ europa
Άβαταρ μέλους
Tolaros
 
Δημοσιεύσεις: 5546
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 22:16
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Ε.Π.Ο super leage κ.λ.π δημοκρατικές δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό sic-4 » Παρ 11 Ιούλ 2014, 22:10

Χαιρετω το forum.

Παρακολουθω χρονια το paokmania και το forum του αλλα ποτε δεν εχω γραψει.
Ομως αυτο που συμβαινει ειναι αλητεια.. Περιμενα καποιος αλλος αδερφος να το εντοπισει και να το αναφερει αλλα μια και δεν αναφερθηκε ακομα αποφασισα να κανω account για να το γραψω.

Νωριτερα σημερα στο gazzetta δημοσιευθηκε το παρακατω αρθρο του Σαμπρακου
http://www.paokmania.gr/stiles/mme/67501-i-adianoiti-stasi-tou-amilitou-proedrou-tis-epo

Ηταν ο μονος στο συγκεκριμενο μεσο που ανεφερε κατι. Το αρθρο αναδημοσιευτηκε και στο paokmania.
Πριν κανα 2 ωρες μπηκα στο gazzetta για να διαβασω τα σχολια στο συγκεκριμενο αρθρο και διαπιστωσα πως εχει αφαιρεθει!!!! Τελευταιο αρθρο του Σαμπρακου φαινεται ενα ασχετο για την εθνικη που ειχε δημοσιευσει προ ημερων.

Μιλαμε για μεγαλη πρεμουρα να συγκαλυφθει το θεμα.. Μεγαλη σαπιλα γαμωτο...
Βλέπω έναν Αετό με δυο κεφάλια
Άβαταρ μέλους
sic-4
 
Δημοσιεύσεις: 5904
Εγγραφή: Παρ 11 Ιούλ 2014, 22:05
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ε.Π.Ο super leage κ.λ.π δημοκρατικές δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό fn1m » Παρ 11 Ιούλ 2014, 22:22

PanKan έγραψε:Πριν από λίγο επίσημα από την Π.Α.Ε.

http://www.paokfc.gr/news-el/anarmodio-to-cas/

Αναρμόδιο το CAS δεν αποφάσισε επί της ουσίας

Tα'λεγα εγω για τη μη αρμοδιοτητα του cas αλλα μερικοι εδω με λεγανε τρολ.. Οχι οτι χαλαει αυτο τον Ιβαν βεβαια γιατι δεν θα υπαρχει τωρα πολυ μεγαλη πιεση για μεγαλες μεταγραφες αλλα σου λεει ας προσφυγω εκει στο αναρμοδιο cas μπας και καταφερω να ξεγελασω μερικους..
fn1m
 
Δημοσιεύσεις: 364
Εγγραφή: Δευτ 21 Ιούλ 2008, 21:14

Re: Ε.Π.Ο super leage κ.λ.π δημοκρατικές δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό Ekatnetworkltd » Παρ 11 Ιούλ 2014, 22:27

fn1m έγραψε:
PanKan έγραψε:Πριν από λίγο επίσημα από την Π.Α.Ε.

http://www.paokfc.gr/news-el/anarmodio-to-cas/

Αναρμόδιο το CAS δεν αποφάσισε επί της ουσίας

Tα'λεγα εγω για τη μη αρμοδιοτητα του cas αλλα μερικοι εδω με λεγανε τρολ.. Οχι οτι χαλαει αυτο τον Ιβαν βεβαια γιατι δεν θα υπαρχει τωρα πολυ μεγαλη πιεση για μεγαλες μεταγραφες αλλα σου λεει ας προσφυγω εκει στο αναρμοδιο cas μπας και καταφερω να ξεγελασω μερικους..

Σοβαρέψου
Ωωωω ΠΑΟΚάρα
Έχω τρέλα μες στο μυαλό
Όπου και να παίζεις πάντα θα σ’ ακολουθώ
Για σένα θα πεθάνω και για σένα μόνο ζω.
Άβαταρ μέλους
Ekatnetworkltd
 
Δημοσιεύσεις: 4505
Εγγραφή: Τρί 03 Δεκ 2013, 22:21
Τοποθεσία: Ιλίσια

Re: Ε.Π.Ο super leage κ.λ.π δημοκρατικές δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό kastrakis » Παρ 11 Ιούλ 2014, 23:06

angelheart έγραψε:Τ
Σε όλες αυτές τις ΕΚΔΙΔΟΜΕΝΕΣ του πληκτρολογίου ΔΙΝΕΤΕ τα κλικ σας (επομένως και τους ΜΙΣΘΟΥΣ ΤΟΥΣ). Από όλες αυτές τις ΤΑΤΙΑΝΕΣ επηρεάζεστε και μετά ΞΕΣΠΑΤΕ στη ομάδα.

[[/b]


Σωστος!
Και μιας και δεν ασχολεισαι Αγγελοκαρδε( ;) ),μηπως σ ειπε το φιλαρακι σου αν θα ασκηθουν τελικα διωξεις ή ολα αυτα βγηκαν για ν εξυπηρετηθουν άλλοι σκοποι?????
kastrakis
 
Δημοσιεύσεις: 1108
Εγγραφή: Τρί 03 Δεκ 2013, 22:09

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Επικαιρότητα - Μ.Μ.Ε

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες