Προσαγωγές για στημένα παιχνίδια ποδοσφαίρου

Θέματα που αφορούν την επικαιρότητα και τα Μ.Μ.Ε.

Re: Προσαγωγές για στημένα παιχνίδια ποδοσφαίρου

Δημοσίευσηαπό black death » Τρί 28 Ιουν 2011, 13:23

Sera4 έγραψε:αυτα τα πραγματα που ξεκινησαν απο χθες με αποκαλυψη τετοιων διαλογων ειναι αισχρα...

+1

Δεν ξέρω κατά πόσο είναι νόμιμο αυτό που γίνεται και αν μπορεί κάποιος να κινηθεί νομικά ενάντια στα κωλοsite και τις σκατοεφημερίδες.
Τώρα θα μου πεις, έχουν κάνα λόγο αυτοί να έχουν όλες τις συνομιλίες στα χέρια τους;
Άβαταρ μέλους
black death
 
Δημοσιεύσεις: 4393
Εγγραφή: Παρ 17 Σεπ 2010, 08:43

Re: Προσαγωγές για στημένα παιχνίδια ποδοσφαίρου

Δημοσίευσηαπό GeorgT » Τρί 28 Ιουν 2011, 15:10

Κλασσικα σκουλήκια, κάρφωμα στο φουλ:

ΕΞΕΡΧΟΜΕΝΟ από Μάκη Ψωμιάδη (Α’) στον Σοφοκλή Πιλάβιο (Β’)

Ο Β’ αναφέρει ότι βρίσκεται στην Κύπρο, ότι αύριο θα επιστρέψει και ότι το μεσημέρι θα βρίσκεται στο γραφείο του. Ο Α’ του λέει ότι θα βρίσκεται κι αυτός αύριο το μεσημέρι στην Αθήνα και αναφέρει ότι θα περάσει από το γραφείο του Β’. Ο Α’ αναφέρει ότι πήγε στο Χαρίλαο για το τελευταίο ματς μεταξύ του Άρη και της Καβάλας και ότι εκεί συνάντησε τον Κόντη και τον Αθανασιάδη.

Ο Α’ τον ενημερώνει ότι ο Κόντης και ο Αθανασιάδης άρχισαν να μιλούν εναντίον του Πιλάβιου, διότι η ΕΠΟ έβγαλε μία ανακοίνωση ότι οι ασφαλιστικές του Πανιωνίου είναι νόμιμες, ενώ αυτοί έχουν στοιχεία ότι οι ασφαλιστικές ήταν ληγμένες. Ο Α’ λέει ότι κατεύνασε τα πνεύματα και ο Β’ τον ευχαριστεί γι’ αυτό. Ο Β’ λέει ότι, αν έχουν στοιχεία, θα πρέπει να τα δώσουν στην ΕΠΟ και ισχυρίζεται ότι δεν έχει ενημερωθεί γι’ αυτή την ανακοίνωση της ΕΠΟ. Θα τα πουν από κοντά αύριο.

http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/330759.html
Τελευταία επεξεργασία από GeorgT και Τρί 28 Ιουν 2011, 15:11, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
GeorgT
 
Δημοσιεύσεις: 284
Εγγραφή: Σάβ 26 Ιαν 2008, 18:45

Re: Προσαγωγές για στημένα παιχνίδια ποδοσφαίρου

Δημοσίευσηαπό Kolokotronis_4 » Τρί 28 Ιουν 2011, 15:10

Ένα από τα ηθικά και κοινωνικά διδάγματα της κρατικής εσπρέσο είναι το εξής:

Ο ιδιωτικός τομέας στην ελλάδα (αλλά και άλλου, δες π.χ. ιταλία) είναι με τα μπούνια διεφθαρμένος με την ανοχή του καπιταλιστικού κράτους βέβαια. Είναι κάργα διεφθαρμένος και λυμαίνεται τα λεφτά του ελληνικού λαού.
Κηφήνες ιδιώτες χαραμοφάηδες που κοροϊδεύουν τον κοσμάκη παρασιτούν εις βάρος των απλών ανθρώπων
σε συνεργασία βέβαια με "διορισμένους" κρατικούς υπαλλήλους.
Και νάσου τα κορόϊδα, οι μικροπαίχτες, να παίζουν το ευρώ τους που το κερδίζουν με μόχθο και στεγνό γ@μήσι.
Άβαταρ μέλους
Kolokotronis_4
 
Δημοσιεύσεις: 4365
Εγγραφή: Δευτ 06 Οκτ 2008, 22:50
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, Ασπρόμαυρη πόλη

Re: Προσαγωγές για στημένα παιχνίδια ποδοσφαίρου

Δημοσίευσηαπό bane1980 » Τρί 28 Ιουν 2011, 15:40

Ποιος ιδιωτικός τομέας οπλαρχηγέ; γενικά και αόριστα ο ιδιωτικός τομέας; η εννοείς τις εταιρίες στοιχήματος;
Άβαταρ μέλους
bane1980
 
Δημοσιεύσεις: 4101
Εγγραφή: Πέμ 30 Οκτ 2008, 16:20

Re: Προσαγωγές για στημένα παιχνίδια ποδοσφαίρου

Δημοσίευσηαπό gika » Τρί 28 Ιουν 2011, 16:06

Πάντως είμαι περήφανος που τον τελευταίο χρόνο έπαιξα μόλις 5€ σε τυχερά παιχνίδια, και αυτό λόγο έμπνευσης (αν και δεν μου βγήκε..)...

Αν ο ΟΠΑΠ δεν είχε κάνει τη λακαμία να μας κόψει τα λεφτά το καλοκαιρι μπορεί ακόμα να έπαιζα όπως παλιά... Ας πρόσεχαν.. Εγώ τη γλίτωσα πάντως.. :pano:
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17230
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Προσαγωγές για στημένα παιχνίδια ποδοσφαίρου

Δημοσίευσηαπό Kolokotronis_4 » Τρί 28 Ιουν 2011, 23:37

πάντως, μας έφυγε και με τη βούλα, δια στόματος του Προέδρου μας, ο χαρακτηρισμός του πονόψυχου. :mrgreen:
Στο διάβολο τζαντόγριες, καλή 4η εθνική και ακόμα πιο βαθειά. :opaokara:
Άβαταρ μέλους
Kolokotronis_4
 
Δημοσιεύσεις: 4365
Εγγραφή: Δευτ 06 Οκτ 2008, 22:50
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, Ασπρόμαυρη πόλη

Re: Προσαγωγές για στημένα παιχνίδια ποδοσφαίρου

Δημοσίευσηαπό PARASANDALOS » Τετ 29 Ιουν 2011, 00:18

Οι νέες ατάκες του Αχιλλέα Μπέου, το «χαρτάκι» του διαιτητή Μιχάλη Τσινιάρη, και πως θεωρεί ο πρόεδρος του Ολυμπιακού Βόλου ότι προέκυψαν οι οκτώ κάρτες στο ματς με την Ξάνθη ενόψει Άρη.




Αναλυτικά ο διάλογος:

Από τον Αχιλλέα Μπέο (Α) στον Μιχάλη Τσινιάρη(Β):

Β': Ναι;
Α: Μιχάλη, ο Αχιλλέας Μπέος είμαι, ο πρόεδρος, τί γίνεται;
Β: Τι γίνεται; Τι κάνουμε; Καλά;
Α: Σε πήρα να σου δώσω συγχαρητήρια πως γνώριζες ότι αυτοί οι παίκτες δεν θα παίξουν με τον Άρη.
Β: ..... (γέλια) .... Όλοι.
Α: Όλοι όμως. Κι από την Ξάνθη κι από μένα.
Β: Μου το έλεγε ο Τάκης μετά.
Α: Καλά, ότι πήρες χαρτάκι δεν το συζητάμε.
Β: Πήρα χαρτάκι;
Α: Αλλά να ξέρεις ότι δεν ξηγιούνται έτσι οι άνδρες.
Β: Πήρα χαρτάκι; Από ποιόν;
Α: Στο λέω, εντάξει. Δεν ξηγιούνται έτσι, γιατί δεν ήταν μόνο σε μένα, ήταν και στην Ξάνθη! Και με την Ξάνθη δεν παίζουν, μ' ένα σμπάρο δύο τρυγόνια. Η Ξάνθη δεν έχει 4 παίκτες την άλλη εβδομάδα με τον Άρη που παίζει!
Β: Δεν ήταν κάρτες δηλαδή;
Α: Θες να ήτανε; Οι 3 ήταν τραβηγμένες και από τις 2 πλευρές. Οι άλλες ήτανε, εντάξει.
Β: Και μου 'δωσε ο Άρης χαρτάκι;
Α: Δεν ξέρω ο Άρης, μπορεί να σου 'δωσε κάποιος άλλος, αλλά εγώ έτσι το θεωρώ, δεν είναι τυχαίο αυτό.
Β: Όχι, όχι, όχι.
Α: Εντάξει, εντάξει. Δεν πειράζει, να 'σαι καλά. Να ξέρεις ότι εγώ είμαι ωραίος με τους άνδρες, εμένα μου αρέσουν οι ανδρικές εξηγήσεις. 8 κάρτες σε ένα παιχνίδι που ήταν μονόπλευρο;
Β: Εγώ επειδή λέω τον εαυτό μου άνδρα, δεν πήρα κανένα χαρτάκι.
Α: Μακάρι να είναι έτσι, εγώ σου λέω ότι πήρες.
Β: Εντάξει.
Α: Και ξέρω από ποιόν, θα τα πούμε, όμως, για να μη μιλάμε από το τηλέφωνο.
Β: Εντάξει. Ναι, ναι, γιατί είναι επικίνδυνα.
Α: Καλή σου βδομάδα.
Άβαταρ μέλους
PARASANDALOS
 
Δημοσιεύσεις: 5255
Εγγραφή: Παρ 14 Νοέμ 2008, 05:15
Τοποθεσία: ΔΕΝΤΡΟΠΟΤΑΜΟΣ

Re: Προσαγωγές για στημένα παιχνίδια ποδοσφαίρου

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Τετ 29 Ιουν 2011, 01:28

Οι
1.ΠΑΟΚ
2.Εργοτέλης
3.Ξάνθη(!)
4.Πανσερραϊκός

από S.L και οι

1.Παναιτωλικός
2.Ο.Φ.Η
3.Τρίκαλα
4.Βέροια

και Παναχαϊκή - Αν.Επανωμής (από αυτές που ανέβηκαν) στην Football League

είναι οι μόνες ομάδες προς το παρόν που δεν έχει ακουστεί τίποτα για στημένα

ΟΦΗ-Τρίκαλα-Βέροια-Σέρρες έχουν πρόβλημα αδειοδότησης(νομίζω και οι 4)
και ο Παναιτωλικός έχει ακουστεί σαν ομάδα δορυφόρος του Ολυμπιακού


Ετοιμαστείτε να πάρουμε πρωτάθλημα με μόλις 6 ματς.Σαν αυτό του 1932 ντε :mrgreen:
(Το κόβω εδώ για να μη μας γρουσουζέψω :roll: )
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7863
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Προσαγωγές για στημένα παιχνίδια ποδοσφαίρου

Δημοσίευσηαπό jkotsil » Πέμ 30 Ιουν 2011, 22:27

Αυτό είναι το ελληνικό ποδόσφαιρο κύριοι. Και λίγα είπε ο Ζαγοράκης για την πάρτη τους. Σα δε ντρέπονται λίγο ρε...
http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Supe ... 31407.html
jkotsil
 
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: Παρ 06 Μαρ 2009, 09:32

Re: Προσαγωγές για στημένα παιχνίδια ποδοσφαίρου

Δημοσίευσηαπό free4 » Παρ 01 Ιούλ 2011, 00:59


Στον ανακριτή και οι υπόλοιποι 68


Την ερχόμενη Τρίτη θα ξεκινήσουν οι κλήσεις των υπόλοιπων 68 εμπλεκομένων στο σκάνδαλο "stimena" από τον ανακριτή Γιώργο Κασίμη. Λάμπρος Σκόρδας: "Μου ζήτησαν χρήματα για να κερδίσουμε".

Την επόμενη εβδομάδα αναμένεται να ξεκινήσει ο δεύτερος κύκλος του σκανδάλου με τα στημένα που θα περιλαμβάνει τις καταθέσεις των 68 που βρίσκονται στη λίστα με τους κατηγορούμενους.

Οι κατηγορίες οι οποίες αντιμετωπίζουν έχουν να κάνουν με απλά συνεργεία σε εγκληματική οργάνωση, απάτη, νομιμοποίηση εσόδων προς παράνομη δραστηριότητα, δωροληψία για αλλοίωση αποτελέσματος σε αγώνα.

Παράλληλα με τις καταθέσεις θα ξεκινήσει και η μελέτη της δικογραφίας από την αθλητική δικαιοσύνη, που θα κληθεί να πάρει σημαντικές αποφάσεις για τις ομάδες και τα φυσικά πρόσωπα που εμπλέκονται.

Να θυμίσουμε πως είναι πιθανό το ενδεχόμενο να δούμε ομάδες να υποβιβάζονται στην ακριβώς από κάτω κατηγορία, συγκεκριμένα πρόσωπα να μην έχουν δικαίωμα ενασχόλησης με τις ομάδες και άλλα.

Σκόρδας:"Μου ζήτησαν χρήματα για να κερδίσουμε"

Ο Λάμπρος Σκόρδας μίλησε σε τηλεοπτική εκπομπή και αποκάλυψε πως στο παιχνίδι Χαϊδάρι - Άρης το 2006 του ζητήθηκε το ποσό των 500.000 ευρώ έτσι ώστε να κερδίσει εύκολα η ομάδα του.

"Πριν από τον αγώνα μου ζήτησαν 500.000 ευρώ από το Χαϊδάρι για να μας δώσουν το παιχνίδι. Εγώ φυσικά και αρνήθηκα. Γνωρίζω επίσης παιχνίδι όπου ο πρόεδρος μίας ομάδας μπήκε στα αποδυτήρια και είπε πως θέλει Χ ημίχρονο και διπλό τελικό. Πρόλαβαν και οι παίκτες να το παίξουν και πληρώθηκαν μετά από καιρό".

http://www.sport24.gr/football/ellada/s ... 29817.html
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Προσαγωγές για στημένα παιχνίδια ποδοσφαίρου

Δημοσίευσηαπό black death » Παρ 01 Ιούλ 2011, 17:04

Θα κλάψουν μανούλες...

Μια ιστορία... αγάπης (ίσως και «αγαπούλας», όμως...), λένε οι κακές γλώσσες, ότι θα εκτυλιχθεί μπροστά στα μάτια όλων μας, όταν αποκαλυφθεί το περιεχόμενο κάποιων συνομιλιών που πάνε πίσω ένα χρόνο και κάτι πλέον...

Ανήμερα του Αγίου Βαλεντίνου πέρυσι, βλέπετε, ένα αποτέλεσμα-σοκ έθεσε παράταση στην αγωνία για την έκβαση του τίτλου της Σούπερ Λίγκα, άγχωσε πολύ την ομάδα που ήταν... καβάλα στη βαθμολογία και ξένισε το φίλαθλο κοινό, εξαιτίας της απρόσμενα κακής εμφάνισης του αδιαφιλονίκητου φαβορί του ματς.
Φήμες που έφτασαν στ’ αυτιά μας σχετικά με πρόσωπα, πράγματα και... διαλόγους, λένε ότι αν γίνουν γνωστά όσα έχουν διαμειφθεί γύρω από το παιχνίδι θα γελάσει πολύς κόσμος - κάποιοι, ωστόσο, πικρά. Για να μην πούμε ότι θα κλάψουν κιόλας… Μένει να δούμε αν οι φήμες θα επαληθευτούν.

Υ.Γ. Οποιαδήποτε ομοιότητα με το Παναθηναϊκός - Καβάλα 0-2, τη χρονιά που πήρε ο πρώτος το double είναι απολύτως συμπτωματική…

Κώδικας: Επιλογή όλων
http://www.onsports.gr/Locker-room/item/86507-Tha-klapsoyn-manoyles
Άβαταρ μέλους
black death
 
Δημοσιεύσεις: 4393
Εγγραφή: Παρ 17 Σεπ 2010, 08:43

Re: Προσαγωγές για στημένα παιχνίδια ποδοσφαίρου

Δημοσίευσηαπό Zorro4 » Παρ 01 Ιούλ 2011, 17:49

free4 έγραψε:
Στον ανακριτή και οι υπόλοιποι 68



Σκόρδας:"Μου ζήτησαν χρήματα για να κερδίσουμε"

Ο Λάμπρος Σκόρδας μίλησε σε τηλεοπτική εκπομπή και αποκάλυψε πως στο παιχνίδι Χαϊδάρι - Άρης το 2006 του ζητήθηκε το ποσό των 500.000 ευρώ έτσι ώστε να κερδίσει εύκολα η ομάδα του.

"Πριν από τον αγώνα μου ζήτησαν 500.000 ευρώ από το Χαϊδάρι για να μας δώσουν το παιχνίδι.
Εγώ φυσικά και αρνήθηκα. Γνωρίζω επίσης παιχνίδι όπου ο πρόεδρος μίας ομάδας μπήκε στα αποδυτήρια και είπε πως θέλει Χ ημίχρονο και διπλό τελικό. Πρόλαβαν και οι παίκτες να το παίξουν και πληρώθηκαν μετά από καιρό".

http://www.sport24.gr/football/ellada/s ... 29817.html

Φαντάσου ρε ΣΚΌΡΔΟΚΑΙΛΑ για να σε ζητάνε και 500.000 ΕΥΡΩ ... για πόσο στον SOYTSO τους σας είχαν οι χαιδαριώτες...
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝ ΠΑΙΚΤΗ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΕΤΗΣΙΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ...ΑΧΑΧΑΧΑ .... ΚΛΑΙΩΩΩ ...
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
CLUB Π.Α.Ο.Κ. ΡΟΔΟΥ | Το κύτταρο του Π.Α.Ο.Κ. στη Ρόδο
Άβαταρ μέλους
Zorro4
 
Δημοσιεύσεις: 1909
Εγγραφή: Τετ 05 Δεκ 2007, 13:30
Τοποθεσία: HELL-AS

Re: Προσαγωγές για στημένα παιχνίδια ποδοσφαίρου

Δημοσίευσηαπό Federacion » Παρ 01 Ιούλ 2011, 18:03

πραγματικά απίστευτο..ο ανθρωπος ειναι γελοιος....

τελικά τι θα γίνει ρε παιδιά με το πρωτάθλημα;
θα υποβιβαστεί κανείς;
θα κοπουνε πρωταθήματα;
εστω βαθμοι απο το επόμενο;

μας βλέπω με αλλαγή φρουρας παραγκας στο σβέρκο
και με συνοπτικές διαδικάσίες αμνησίας....
εκεί που μας χρωστούσανε μας παίρνουν και το βόδι.
Άβαταρ μέλους
Federacion
 
Δημοσιεύσεις: 1682
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιουν 2010, 09:53

Re: Προσαγωγές για στημένα παιχνίδια ποδοσφαίρου

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Παρ 01 Ιούλ 2011, 18:07

ε κατι τετοιο 99% θα πληρωσει μπεος ψωμιαδης και τελος...μιλαμε για βαθια τομη...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13638
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Προσαγωγές για στημένα παιχνίδια ποδοσφαίρου

Δημοσίευσηαπό Τρόμος » Παρ 01 Ιούλ 2011, 18:43

Πoλύ ύποπτο το σκηνικό,που είναι τα προπέρσινα του Πατέρα,του σπαθάρη και κυρίως τα προπέρσινα του Μπέου όταν ήταν τσιράκι του Father;
Τρόμος
 
Δημοσιεύσεις: 3805
Εγγραφή: Τετ 08 Ιουν 2011, 13:57
Τοποθεσία: Παγουριστάν

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Επικαιρότητα - Μ.Μ.Ε

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Ziaka και 16 επισκέπτες