Δηλώσεις πολιτικών που αφορούν τον Π.Α.Ο.Κ.

Θέματα που αφορούν την επικαιρότητα και τα Μ.Μ.Ε.

Re: Δηλώσεις πολιτικών που αφορούν τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό GORDON » Τετ 26 Αύγ 2009, 12:27

gash04 έγραψε:
kos έγραψε:
το αστειο με ολους αυτους ειναι οτι νομιζουν οτι ειναι οι εξυπνοι και ειμαστε οι μαλακες.

.


Kos το νομίζουν δεν χρειαζόταν να το βάλεις...
Το ότι είσαι ένα πρόβατο όπως όλοι μας είναι δεδομένο.
Στο λένε με το σήμα τους.

http://www.youtube.com/watch?v=EuJSXTzT ... re=related


Υ.Γ Μπεεεεεεεεεεεεεεεεεεε
Τι μάρκα κουδούνα φοράς εσύ? :)


Αδερφέ, τούτη βδομάδα φοράω μια ΚΟΝΕΞ, μούρλια !!!

Άλλο να στο λέω κι άλλο να ΜΗΝ βλέπεις (το παιχνίδι)...
Π.Α.Ο.Κ. εσύ να πας καλά, και όλα τ' άλλα.... με κεφαλαία γράμματα...
Άβαταρ μέλους
GORDON
 
Δημοσιεύσεις: 845
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 10:35

Re: Δηλώσεις πολιτικών που αφορούν τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό Pegasus1589 » Τετ 26 Αύγ 2009, 15:08

Ρε παιδιά τι σκοτώνεστε; Η ΕΡΤ είναι για τους Έλληνες. Τι δουλειά έχουμε εμείς;





Ξαναψηφίστε τους. Τέτοια ζώα που είμαστε τέτοιοι μας αξίζουν, Μαυρογιαλούροι κανονικοί αν και ο Κωνσταντάρας στο τέλος μετανόησε και παραιτήθηκε. Και στο τέλος εμείς θα είμαστε πάλι οι γραφικοί και οι μακεδονομάχοι, μια λέξη που την κατάντησαν βρισιά οι επίγονοι εκείνων που κορόιδευαν και τους αληθινούς μακεδονομάχους των αρχών του 20ού αιώνα.

Η ΠΑΕ ας προβληματιστεί πολύ. Το κανάλι του ΠΑΟΚ πρέπει να αρχίσει να συζητιέται σοβαρά έστω και ως μακροπρόθεσμο σχέδιο. Ποδόσφαιρο, μπάσκετ, βόλεϊ, χάντμπολ, πόλο και ό,τι άλλο άθλημα είναι δυνατόν σε ένα κανάλι. Υπάρχει αλλού θέμα ειδικά για το κανάλι, απλά το υπενθυμίζω.
ΒΟΥΡ!
Άβαταρ μέλους
Pegasus1589
 
Δημοσιεύσεις: 1262
Εγγραφή: Κυρ 30 Νοέμ 2008, 14:23

Re: Δηλώσεις πολιτικών που αφορούν τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 26 Αύγ 2009, 16:20

Πράγματι, στην υπέροχη εκείνη ταινία ο Υπουργός (Δ. Κωνσταντάρας) παραιτείται.
Όπως και σήμερα ένα πράγμα, δηλαδή!
Σιγά μην αφήσει την κότα με τα χρυσά αυγά να την πάρει άλλος!
Γιατί ο άλλος είναι καλύτερος από εμένα (λέει αυτός, τώρα);
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89892
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Δηλώσεις πολιτικών που αφορούν τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό VAGGT » Τετ 02 Σεπ 2009, 21:57

Και μιάς και έρχονται εκλογές ας τοποθετήσουν όλοι εδώ τα μαργαριτάρια των καμαριών της πολιτικής που έχουν πεί κατα καιρούς ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΟΝ ΠΑΟΚ και θα φροντίσουμε εμείς ως admin team κατάλληλα να τα προωθήσουμε εκεί που πρέπει μπάς και με αυτόν τον τρόπο ΔΟΥΜΕ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΕΣΕΙ ΚΩΣΤΑΚΗ ΚΑΙ ΓΙΩΡΓΑΚΗ....
Άβαταρ μέλους
VAGGT
 
Δημοσιεύσεις: 729
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:30
Τοποθεσία: SALONICA!!!!

Re: Δηλώσεις πολιτικών που αφορούν τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό gash04 » Τετ 02 Σεπ 2009, 22:14

Η φώτο του fuzztone είναι μια καλή αρχή γιατί η μνήμη του ΠΑΟΚτσή είναι σαν το χρυσόψαρο.

Εικόνα



Υ.Γ
fuzztone αν έχεις και άλλες είναι ευπρόσδεκτες αν και εγώ προσωπικά τις έχω δει. :D
Οι ευθήνες αφορούν όλα τα κόμματα.
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Δηλώσεις πολιτικών που αφορούν τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό thrix » Τετ 02 Σεπ 2009, 22:25

μ' έχει χτυπήσει μια ίωση στο στομάχι και είμαι χάλια απ΄το πρώι, αν συνεχίσετε να βάζετε τέτοιες φωτό θα πάθω αφυδάτωση από το πολύ ξερατό και θα΄χετε το κρίμα στο λαιμό σας. :shock:
Άβαταρ μέλους
thrix
 
Δημοσιεύσεις: 1311
Εγγραφή: Τρί 05 Αύγ 2008, 13:16

Re: Δηλώσεις πολιτικών που αφορούν τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό paokpool » Τετ 02 Σεπ 2009, 22:33

Εγώ θα ρωτήσω τον πρόεδρο με e-Mail.
Δεν με καίει καθόλου.... στο κάτω-κάτω όλοι τα ίδια σκατά είναι. Όλοι τους για άκυρο... και πολύ τους είναι!

Οπότε ότι συμφέρει την δοιήκηση του ΠΑΟΚ.

:twisted:
Άβαταρ μέλους
paokpool
 
Δημοσιεύσεις: 733
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 20:48
Τοποθεσία: Δράμα / Dortmund

Re: Δηλώσεις πολιτικών που αφορούν τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό gika » Τετ 02 Σεπ 2009, 22:47

Οι πολιτικοί μας είναι αυτοί που μας αξίζει να έχουμε...

Ακούω (μάλλον διαβάζω) διάφορα ποστ με τα οποία κράζετε (και με το δίκιο σας) τους κατά καιρούς "ηγέτες" μας! Η πλάκα στο όλο θέμα είναι ότι παρ' όλο που ΌΛΟΙ μας έχουμε κάποιο/α παράπονο από αυτούς, με ένα μαγικό τρόπο κάθε τετραετία (βασικά τριετία, αλλά...) ξαναεκλέγονται οι ίδιοι!! Οι ίδιοι και οι ίδιοι!

ΤΟ παράδοξο στην όλη φάση είναι, ότι σχεδόν το 70% των Ελλήνων πιστεύει ότι τη λύση στα προβλήματα μας, θα μας τη δώσουν τα δύο μεγάλα κόμματα, παρ' ότι αυτά τα δύο κόμματα κάνουν ότι μπορούν για να μας αποδείξουν ότι ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΎΝ ή ΔΕΝ ΘΈΛΟΥΝ!

Και αν και μας το δείχνουν με τις πράξεις και τα λογία τους, ότι δεν πρόκειται να αλλάξουν τίποτα, εμείς τους ξαναεπιλέγουμε...

ΜΠΡΆΒΟ ΣΑΣ!

Ελπίζω η δική μου η γενιά να είναι λίγο πιο ξύπνια από την δική σας, και να δούμε επιτέλους κάτι να αλλάζει σ' αυτό το κολοκράτος...

Τώρα να τα συσχετίσουμε με τον ΠΑΟΚ...

Λέει ο αδερφός πιο πάνω, ότι δεν κάναμε συλλαλητήρια, ότι δεν οργανωθήκαμε κτλ... Να σου πω εγώ μια λύση? Ο Ζαγοράκης περιμένει τις ερωτήσεις μας... Στειλ' του την εξής ερώτηση "Πρόεδρε, έχεις μιλήσει στο παρελθόν με διάφορους πολιτικούς για το θέμα των χρεών. Ποιοι είναι αυτοί και τι σου έχουν υποσχεθεί?'"

Όταν λοιπόν με το καλό σου απαντήσει στην ερώτηση, και ξεμπροστιάσει όλα αυτά τα λαμόγια, εσύ και όσοι είστε άνω των 18 ΜΗ ΤΟΥΣ ΨΗΦΊΣΕΤΕ! Δώστε την ψήφο στα μικρά κόμματα! Θα το πάρουν το μήνυμα τους...

Αλλά φυσικά αυτό δεν θα το κάνετε γιατί η πλειοψηφία περιμένει κάποια "χάρη" από κάποιο από τα δύο κόμματα...! Σαν κλασικοί Έλληνες βάζετε το συμφέρον σας πάνω από το κοινωνικό σύνολο αδιαφορώντας για τους υπόλοιπους, για τους επόμενους, ακόμα και για τον ΠΑΟΚ!!! Το τραγικό στην όλη υπόθεση είναι ότι και αυτά που σας υποσχέθηκαν δεν πρόκειται να τα κάνουν... Και το ξέρετε αλλά έχετε μια μικρή ελπίδα μέσα στο μυαλό σας! Αξίζει αυτή η ελπίδα για να θυσιάσετε τα όνειρα της επόμενης γενειάς, τα όνειρα όλων των ανθρώπων που χάσανε τη δουλειά τους, τα όνειρα όλων αυτών που παίρνουν μηδαμινές συντάξεις, τα όνειρα ΌΛΩΝ μας για την σωστή λειτουργεία των θεσμών?

Δεν νομίζω...

Καληνύχτα σας...
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17136
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Δηλώσεις πολιτικών που αφορούν τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό PABLO GARCIA2 » Τετ 02 Σεπ 2009, 22:50

gash04 έγραψε:Οι ευθήνες αφορούν όλα τα κόμματα.

ευθύνες γράφεται....
αααχχ στο χρωστούσα από τότε που μου την είπες για το humour....
ΤΙ ΕΙΣΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ,ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ.....
Άβαταρ μέλους
PABLO GARCIA2
 
Δημοσιεύσεις: 467
Εγγραφή: Τετ 29 Οκτ 2008, 23:49
Τοποθεσία: ROUND AND ROUND....

Re: Δηλώσεις πολιτικών που αφορούν τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό gash04 » Τετ 02 Σεπ 2009, 23:04

Καλά έκανες και το αφήνω. :)
Δεν φημίζομαι για την ορθογραφία μου έτσι και αλλιώς.


Υ.Γ Αν και πριν λίγο είδα και άλλο ορθογραφικό μου λάθος αλλά δεν το έχω πειράξει επίσης χεχε :)
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Δηλώσεις πολιτικών που αφορούν τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ » Πέμ 03 Σεπ 2009, 00:21

Παρακαλώ να διαβαστεί το παραπάνω post του gika ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!
Μπράβο πιτσιρίκο! Αν κρίνω από σένα όντως η γενιά σου είναι πιο ξύπνια από την δική μου.
Ελπίζω να βάλετε τα γυαλιά σε μας τους αόματους
Άβαταρ μέλους
ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ
 
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: Τετ 20 Αύγ 2008, 00:40
Τοποθεσία: ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ

Re: Δηλώσεις πολιτικών που αφορούν τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό paok4kyriakos » Πέμ 03 Σεπ 2009, 00:28

Εγώ ούτος ή άλλως ψηφίζω απο το 2000 Κ.Ε.Κ. (Κόμμα Ελλήνων Κυνηγών)! :)
Για να 'χαμε να λέγαμε δηλαδεί! :)
Κι αν στη ζωή άλλαξαν όλα...
Ο Π.Α.Ο.Κ. πάνω απ'όλα.
Άβαταρ μέλους
paok4kyriakos
 
Δημοσιεύσεις: 1515
Εγγραφή: Δευτ 30 Ιουν 2008, 13:27
Τοποθεσία: Ασπρόμαυρο Ηράκλειο

Re: Δηλώσεις πολιτικών που αφορούν τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό free4 » Πέμ 03 Σεπ 2009, 00:53

gika έγραψε:Οι πολιτικοί μας είναι αυτοί που μας αξίζει να έχουμε...

Ακούω (μάλλον διαβάζω) διάφορα ποστ με τα οποία κράζετε (και με το δίκιο σας) τους κατά καιρούς "ηγέτες" μας! Η πλάκα στο όλο θέμα είναι ότι παρ' όλο που ΌΛΟΙ μας έχουμε κάποιο/α παράπονο από αυτούς, με ένα μαγικό τρόπο κάθε τετραετία (βασικά τριετία, αλλά...) ξαναεκλέγονται οι ίδιοι!! Οι ίδιοι και οι ίδιοι!

ΤΟ παράδοξο στην όλη φάση είναι, ότι σχεδόν το 70% των Ελλήνων πιστεύει ότι τη λύση στα προβλήματα μας, θα μας τη δώσουν τα δύο μεγάλα κόμματα, παρ' ότι αυτά τα δύο κόμματα κάνουν ότι μπορούν για να μας αποδείξουν ότι ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΎΝ ή ΔΕΝ ΘΈΛΟΥΝ!

Και αν και μας το δείχνουν με τις πράξεις και τα λογία τους, ότι δεν πρόκειται να αλλάξουν τίποτα, εμείς τους ξαναεπιλέγουμε...

ΜΠΡΆΒΟ ΣΑΣ!

Ελπίζω η δική μου η γενιά να είναι λίγο πιο ξύπνια από την δική σας, και να δούμε επιτέλους κάτι να αλλάζει σ' αυτό το κολοκράτος...

Τώρα να τα συσχετίσουμε με τον ΠΑΟΚ...

Λέει ο αδερφός πιο πάνω, ότι δεν κάναμε συλλαλητήρια, ότι δεν οργανωθήκαμε κτλ... Να σου πω εγώ μια λύση? Ο Ζαγοράκης περιμένει τις ερωτήσεις μας... Στειλ' του την εξής ερώτηση "Πρόεδρε, έχεις μιλήσει στο παρελθόν με διάφορους πολιτικούς για το θέμα των χρεών. Ποιοι είναι αυτοί και τι σου έχουν υποσχεθεί?'"

Όταν λοιπόν με το καλό σου απαντήσει στην ερώτηση, και ξεμπροστιάσει όλα αυτά τα λαμόγια, εσύ και όσοι είστε άνω των 18 ΜΗ ΤΟΥΣ ΨΗΦΊΣΕΤΕ! Δώστε την ψήφο στα μικρά κόμματα! Θα το πάρουν το μήνυμα τους...

Αλλά φυσικά αυτό δεν θα το κάνετε γιατί η πλειοψηφία περιμένει κάποια "χάρη" από κάποιο από τα δύο κόμματα...! Σαν κλασικοί Έλληνες βάζετε το συμφέρον σας πάνω από το κοινωνικό σύνολο αδιαφορώντας για τους υπόλοιπους, για τους επόμενους, ακόμα και για τον ΠΑΟΚ!!! Το τραγικό στην όλη υπόθεση είναι ότι και αυτά που σας υποσχέθηκαν δεν πρόκειται να τα κάνουν... Και το ξέρετε αλλά έχετε μια μικρή ελπίδα μέσα στο μυαλό σας! Αξίζει αυτή η ελπίδα για να θυσιάσετε τα όνειρα της επόμενης γενειάς, τα όνειρα όλων των ανθρώπων που χάσανε τη δουλειά τους, τα όνειρα όλων αυτών που παίρνουν μηδαμινές συντάξεις, τα όνειρα ΌΛΩΝ μας για την σωστή λειτουργεία των θεσμών?

Δεν νομίζω...

Καληνύχτα σας...


Gika, ωραία μας τα λες φίλε και μας τα γράφεις, όμως ξεχνάς κάτι..

Ο οποιοσδήποτε από εδώ μέσα έχει κάποια προσωπική εκκρεμότητα, έχει παιδί σε στρατό, αντιμετωπίζει ένα πρόβλημα γενικότερα. Για πες μου, πια είναι η πρώτη σκέψη που κάνει?

Μα φυσικά να πάει σε κάποιον βουλευτή να πει τον καημό του έτσι ώστε να "βολευτεί". Μπορεί να θυμίζει τα ρουσφέτια που γίνονταν κατά την τέλεση των πρώτων εκλογών πριν από περίπου έναν αιώνα, όμως επί της ουσίας, τα πράγματα είναι λίγο διαφορετικά. Ο βουλευτής, ψάχνοντας απεγνωσμένα τις ψήφους ΚΑΙ θα βοηθήσει σε αρκετές περιπτώσεις ΚΑΙ θα επισκεφτεί σπίτια προεκλογικά ΚΑΙ θα σταθεί κοντά στον πολίτη βγαίνοντας σε λαικές αγορές ή οπουδήποτε αλλού, όμως με τη διαφορά ότι όλα αυτά τα κάνει μόνο μια φορά την 4ετία!! Οταν πλησιάζει η κρίσιμη ώρα των εκλογών.. Οπότε, είτε μικρό, είτε μεγάλο κόμμα, οι λαμογιές υπάρχουν, ζουν και βασιλεύουν παντού..

Ολοι έχουν χωμένη την ουρά τους κάπου, είτε είναι κόμμα εξουσίας, είτε είναι κόμμα- κομπάρσος.. Τα πρόσωπα διαμορφώνουν καταστάσεις κι αυτό μην το ξεχνάτε!
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Δηλώσεις πολιτικών που αφορούν τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό jibbie » Πέμ 03 Σεπ 2009, 01:07

Λευτερια στην Τσετσενια
Λευτερια στον Γιωργο Μοναστηριωτη
Κατω η δικτατορια της Νανσυ
Τα ξερά σας κάτω από το Ανω-Κάτω

:D
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Δηλώσεις πολιτικών που αφορούν τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό Hideguti » Πέμ 03 Σεπ 2009, 08:50

gash04 έγραψε:Η φώτο του fuzztone είναι μια καλή αρχή γιατί η μνήμη του ΠΑΟΚτσή είναι σαν το χρυσόψαρο.

Εικόνα



Υ.Γ
fuzztone αν έχεις και άλλες είναι ευπρόσδεκτες αν και εγώ προσωπικά τις έχω δει. :D
Οι ευθήνες αφορούν όλα τα κόμματα.


Ο fuzztone ειναι ενας απο αυτους?? Και τον ειχα σε εκτιμηση :)
Προεδρικη φωτογραφια παντως. Εχει πολλους προεδρους μαζεμενους. Και εναν επιδοξο προεδρο, τον χοντρο στην μεση, που εμεινε τελικα με την ορεξη...
"Η ιστορία επαναλαμβάνεται, την πρώτη φορά ως τραγωδία, την δεύτερη ως φάρσα."
Άβαταρ μέλους
Hideguti
 
Δημοσιεύσεις: 1512
Εγγραφή: Τρί 29 Ιούλ 2008, 15:44
Τοποθεσία: Πόλη του Νομάρχη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Επικαιρότητα - Μ.Μ.Ε

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες