Ο κόσμος παίζει μπάσκετ

Θέματα που αφορούν την αθλητική επικαιρότητα, άλλες ομάδες και όχι μόνο!

Re: Ο κόσμος παίζει μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 13 Νοέμ 2015, 01:19

desperando έγραψε:το μονο που μας σωζει και θα μπορουσε να ανεβασει το πρεστιζ της ομαδας και του μπασκετ γενικοτερα ειναι η δημιουργεια μιας βαλκανικης λιγκας στην οποια θα συμμετεχουν ομαδες οπως η παρτιζαν ο αρης , ο αστερας, ακομα ακομα και καποιες τουρκικες


Ααααα...Δύο τινά μπορεί να συμβαίνουν...Ή σήμερα έχουν απεργία και οι "μπλε" ή κάποιος με χάκαρε και δεν κατάλαβα ότι έφυγα απ το PAOKmania και μπήκα στο δημοκρατικότατο sight τηε Ένωσης Κεντρώων του Βασίλη Λεβέντη!!!!! :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Άκου εκεί "ο άρης"!!!!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Εκτός ρε φίλε desperando αν εννοούσες τον...πλανήτη!!!!! :D :D :P :P :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:pano: :nairepaok: :pano: :nairepaok: :pano: :nairepaok: :pano: :nairepaok: :pano: :nairepaok: :pano: :nairepaok:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ο κόσμος παίζει μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό theo-drama » Παρ 13 Νοέμ 2015, 09:10

Επειδη επεσε πολυ ησυχια στα αλλα τοπικ, ειπα να διαβασω εδω .Τελικα οχι μονο φιλοτιμηθηκαν να παρουν κι αλλα αθληματα μας πρωταθληματα, αλλα και τα πρωτα μας ΝΤΑΜΠΛ[εκτος ποδοσφαιρο γυναικων] :nairepaok: ,χωρις δοση ειρωνιας η' εξυπναδας για free4,τελικα επεσες μεσα.Εκεινη η ομαδα 1984-2000, επεσε πανω στα σκουληκια που ηταν στα πανω τους και μετα στο ΠΟΚ.Αν δεν ειχαμε τον ανεκδιηγητο κ κομπλεξικο δεν θελω ουτε το ονομα του να γραψω και ειχαμε εναν αλλον σεντερ, θα παιρναμε πιο πολλους τιτλους.Αλλα ΠΑΟΚ ΕΙΣΑΙ. Αν δεν ειναι το σωστο τοπικ μην το βαζετε.
theo-drama
Mr Ξερόλας 2019
 
Δημοσιεύσεις: 5495
Εγγραφή: Πέμ 22 Οκτ 2015, 20:04

Re: Ο κόσμος παίζει μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό PAOK_NORTH_ARMY » Σάβ 14 Νοέμ 2015, 00:02

georgedoulk2008 έγραψε:Δεν ειναι απαραίτητα τοσο κακη εξέλιξη.
Ενα υπερπρωτάθλημα Ευρώπης, στο στυλ κλειστης Λίγκας αλα ΝΒΑ μπορεί και να είναι νομοτέλεια.

Εξηγούμαι:
Το ευρωπαϊκό μπάσκετ έχει πλέον τρεις διακριτές ταχύτητες.

1. Η πρώτη δεκάδα ομάδων (βαζελος, γαυρος, Ρεαλ, Μπαρτσα, Λαμποραλ, Εφες, Φενερ, ΤΣΣΚΑ, Μακαμπι, Μιλάνο)
που έχει μπάτζετ απο 6-20 μύρια και πάει κάθε χρόνο για το Final-4. Στα εγχωρια Πρωταθληματα συμμετέχουν για να προπονούνται. Διαθετουν καλά γήπεδα, σταθερο μπασκετικο κοινό, καλές ακαδημίες και καλές επαφες στο ΝΒΑ.

2. Μια εικοσαδα εκ των οποίων πολλές Ρωσσικες, κανα δυο Τουρκικες, Ιταλικες, Ισπανικές και Γαλλικες, η Ζαλγκίρις, η Μπάγερν και μερικές πρωην γιουγκοσλαβικες που έχουν σοβαρά μπατζετ, καλούτσικα γήπεδα και αρκετο κόσμο.

3. Ολοι οι υπόλοιποι μεσα σε αυτους ΠΑΟΚ, κουλα και σκουλικι. Με οικονομικά προβλήματα, εκλάμψεις και κοινο που ανταποκρίνεται αναλογα με τα αποτελέσματα.

Αν η πρώτη ταχύτητα κανει μια Λιγκα μονη της και αποχωρήσει απο τα εθνικά Πρωταθλήματα, τουλάχιστον οι υπόλοιποι θα ανταγωνίζονται απο ίση βάση. Τόσο στα εγχωρια Πρωταθλήματα όσο και στις ευρωπαϊκες διοργανώσεις.

Σιγουρα τα έσοδα της Λιγκας θα είναι τεραστια και ολοι οι χορηγοί θα πέφτουν εκεί. Αλλά αυτο συμβαίνει και σημερα. Τουλάχιστον θα υπάρχει σοβαρότητα και υφηλός ανταγωνισμός. Τα εθνικά πρωταθλήματα θα είναι απαλλαγμένα απο τους βρυκολακες και τα οποια εσοδα θα μοιράζονται ισομερως. Θα μπορούσε φερ ειπειν το Ελληνικο Πρωταθλημα να έχει κάλυψη απο ελευθερο καναλι και να αποκτήσει ξανα ενδιαφέρον, λόγω του γεγονότος οτι θα ηταν αμφίρροπο.


Πολύ μοιρολατρικό το ποστ σου. Σε καμιά περίπτωση ο ΠΑΟΚ δεν ανήκει στην 3η κατηγορία εντελώς αντικειμενικά. Σε ένα υποθετικό σενάριο θα δεχόσουν το ίδιο για το ποδόσφαιρο? Μας έχει κάνει μεγάλο κακό αυτό το δίπολο και πέρασε και στο αίμα μας.
Πρέπει να δούμε το θέμα σοβαρά και ει δυνατόν να υπάρξει μαζική αντίδραση από ιστορικές ή λαοφιλείς ομάδες σε αυτό που πάει να δημιουργηθεί. Εγώ έναν ΠΑΟΚ ισοδύναμο Κηφισιάς και Αρκαδικού δε τον θέλω. Με πονάει να έρχονται οι βρικόλακες και να κάνουν πάρτι και όταν μια στις τόσες τους κερδίζω (εντός έδρας εννοείται) να το λέμε για κάνα μήνα.
Μα καλά είναι δυνατόν να μη νευριάζει κανείς με αυτό που γίνεται? Όλοι έχουν αποδεχτεί τη μοίρα τους? Εγώ μιλάω για αυτό το θέμα σε ΠΑΟΚτσάκια παντού και συνεχώς και κοντεύω να γίνω ο γραφικός που πρήζει παπάρια.

ΟΧΙ ΣΤΟ ΤΕΡΑΤΟΥΡΓΗΜΑ ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ Ο ΜΠΕΡΤΟΜΕΟΥ ΚΑΙ Η ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ.
Άβαταρ μέλους
PAOK_NORTH_ARMY
 
Δημοσιεύσεις: 2901
Εγγραφή: Παρ 15 Φεβ 2008, 08:20

Re: Ο κόσμος παίζει μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 27 Νοέμ 2015, 23:47

Προκλητικά πανό Τούρκων

Δύο προκλητικά πανό σήκωσαν οι οπαδοί της Καρσίγιακα πριν τον αγώνα με τον Παναθηναϊκό

Οι οπαδοί των πρωταθλητών Τουρκίας δεν εμφανίστηκαν στο γήπεδο τελικά με μπλουζάκια του Κεμάλ Ατατούρκ, όμως ανάρτησαν δύο προκλητικά πανό.

Το ένα ανέφερε: «Ηγέτης του κόσμου ο Μουσταφά Κεμάλ Ατατούρκ. Είμαστε στρατιώτες του Μουσταφά Κεμάλ» και το άλλο είχε την ημερομηνία 9 Σεπτεμβρίου 1922, την ημέρα δηλαδή της καταστροφής της Σμύρνης.


Εικόνα

Εικόνα


To 2o πώς στο διάολο πέρασε;;;; Κι εμείς απορούσαμε με το πανό για τον Poutin...να δω τι θα κάνει ΕΔΩ η FIBA!!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46853
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ο κόσμος παίζει μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 30 Νοέμ 2015, 08:12

"Αγαπημένο μου μπάσκετ,

Από τη στιγμή που φόρεσα τις κάλτσες του πατέρα μου και ξεκίνησα νοητά να εκτελώ νικητήρια σουτ στο θρυλικό Western Forum, ήξερα πως ένα πράγμα ήταν αληθινό. Σε ερωτεύθηκα. Σε αγάπησα τόσο, που σου έδωσα τα πάντα. Το μυαλό και το κορμί μου, το πνεύμα και την ψυχή μου. Ήμουν ένα εξάχρονο παιδί που σε αγάπησε έντονα. Δεν είδα ποτέ το τέλος του τούνελ. Είδα μόνο τον εαυτό μου να βγαίνει τρέχοντας από αυτό. Έτρεξα πάνω κάτω σε κάθε παρκέ για να κυνηγήσω κάθε μπαλιά. Μου ζήτησες να παλέψω και σου έδωσα την καρδιά μου γιατί μου προσέφερες πολλά περισσότερα.

Έπαιξα με ιδρώτα και με πόνο, όχι μόνο επειδή η πρόκληση με καλούσε, αλλά κι επειδή ΕΣΥ με φώναζες. Έκανα τα πάντα για ΕΣΕΝΑ, γιατί έτσι πρέπει να κάνεις όταν κάποιος σε κάνει να αισθάνεσαι τόσο ζωντανός, όσο εσύ με άφησες να νιώσω. Έδωσες σε ένα εξάχρονο παιδί το Laker Dream και για πάντα θα σε αγαπώ. Όμως, δεν μπορώ να σε αγαπώ τόσο αρρωστημένα για πολύ ακόμα. Αυτή τη χρονιά, είναι ό,τι μου έχει απομείνει για να σου δώσω. Η καρδιά μου μπορεί να αντέξει το σφυροκόπημα, το μυαλό μου θα το διαχειριστεί, όμως το σώμα μου ξέρει πως ήρθε η στιγμή να πω αντίο.

Και είμαι εντάξει. Είμαι έτοιμος να σε αφήσω να φύγεις. Θέλω να το γνωρίζεις τώρα, ώστε και οι δυο να αδράξουμε κάθε στιγμή που μας απόμεινε. Τα καλά και τα άσχημα. Δώσαμε ο ένας στον άλλο όσα είχαμε.

Γνωρίζουμε και οι δυο, πως ό,τι κι αν κάνω μετά, θα είμαι πάντα αυτό το παιδί με τις γυρισμένες κάλτσες, τον κάδο με τα σκουπίδια στη γωνία και τα πέντε δευτερόλεπτα. Η μπάλα είναι στα χέρια μου. 5... 4... 3... 2... 1


Πάντα θα σε αγαπώ,

Kobe".


Εικόνα



:cry:

Αποσύρεται ο Kobe Bryant στο τέλος της σεζόν..!
Ιβάν, φέρ'τον!!!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46853
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ο κόσμος παίζει μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 13 Δεκ 2015, 07:45

Ποιος σταμάτησε το σερί των 24 νικών των Golden State Warriors;;;
Οι Bucks του Γιάννη Αντεντοκούνμπο, οι οποίοι σταμάτησαν και το μεγαλύτερο σερί στην ιστορία του NBA, αυτό των LA Lakers τη σεζόν 1971-72, στις 33 νίκες!

Ο Γιάννης Αντεντοκούνμπο έκανε triple double, το πρώτο της καριέρας του, με 11 πόντους, 12 rebounds και 10 assists!!! :o :D

Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46853
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ο κόσμος παίζει μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 13 Δεκ 2015, 11:54

Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46853
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ο κόσμος παίζει μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό K_geo » Κυρ 13 Δεκ 2015, 12:06

άντε ρε; και σε αυτό το ματς;

να τα εκατοστήσει του εύχομαι!!!
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Ο κόσμος παίζει μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 13 Δεκ 2015, 12:10

Ιβάν πούλα τον μπαρμπαΝτιμιτάρ, μη φέρεις σεντερμπάκ και φέρε τον Γιάνναρο!!!! Να δεις για πότε γεμίζει το Παλατάκι...για πότε ξεπουλάνε οι φανέλες με το 34...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46853
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ο κόσμος παίζει μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό nothu » Κυρ 13 Δεκ 2015, 12:31

14+14+6=34. Τυχαίο; Δε νομίζω.
Άβαταρ μέλους
nothu
 
Δημοσιεύσεις: 5026
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 22:32

Re: Ο κόσμος παίζει μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 13 Δεκ 2015, 12:41

6 είναι το νούμερο στη φανέλα του Χαραλαμπίδη ή ο αγαπημένος αριθμός του Σαββίδη για επενδύσεις στον Π.Α.Ο.Κ.;;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46853
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ο κόσμος παίζει μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό pgetsos » Κυρ 13 Δεκ 2015, 14:06

Μη κάνουν οι άλλοι σερί, να το σταματήσουν

Τι αντιπαθητικοί ρε
Όταν μια μαύρη γάτα περάσει από μπροστά σου, σημαίνει ότι το ζώο πάει κάπου.
Κανόνες λειτουργίας του φόρουμ!
Άβαταρ μέλους
pgetsos
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 11427
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 15:50

Re: Ο κόσμος παίζει μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 13 Δεκ 2015, 14:10

:lol: :lol: :lol: :lol:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46853
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ο κόσμος παίζει μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 26 Δεκ 2015, 13:22




Μόνο αυτό έμεινε να δω από τον Π.Α.Ο.Κ.!!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46853
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ο κόσμος παίζει μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό john4serres » Σάβ 26 Δεκ 2015, 13:58

πιστευω θα πανυγηριστει στο παλατακι.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29867
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αθλητικά-Αγωνιστικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες