Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Θέματα που αφορούν την επικαιρότητα και τα Μ.Μ.Ε.

Re: Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό sic-4 » Πέμ 05 Απρ 2018, 16:24

να συμπληρωσω...
κατεβαινουμε πανοπλοι, τους γαμαμε στα ισια και φευγουμε στην απονομη σε ενδειξη διαμαρτυριας για τα αισχη του πρωκταθληματος
Βλέπω έναν Αετό με δυο κεφάλια
Άβαταρ μέλους
sic-4
 
Δημοσιεύσεις: 5902
Εγγραφή: Παρ 11 Ιούλ 2014, 22:05
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Πέμ 05 Απρ 2018, 16:39

Ξεκώλιασμα στον τελικό! (αν δεν φύγουν πριν την λήξη)
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης
 
Δημοσιεύσεις: 5327
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 23:40

Re: Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό trouman » Κυρ 15 Απρ 2018, 21:47

Διαβάζω αρκετά στο διαδίκτυο, πρώτη φορά βλέπω σε ποσότητα και ποιότητα σχόλια με επιχειρήματα που διαφωνούν σε άρθρο ( Σόμογλου, σδνα) που σχολιάζει αρνητικά τη θέση Τουρσουνίδη για διαχωρισμό της χώρας. Ένα επίπεδο πάνω και δύο οι τοποθετήσεις που είναι και μαζικές , μπράβο. Το αναφέρω γιατί είναι ενδεικτικό μιας κατάστασης, το πόσος κόσμος παρακολουθεί χωρίς κατεβαίνει μεν στο πεζοδρόμιο (δεν το απαξιώνω καθόλου αυτό), χωρίς να είναι παιδάκια χωρίς άποψη αλλά με επιχειρήματα σωστά.
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

Re: Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 18 Απρ 2018, 11:05

Ενδιαφέρον άρθρο, που καταδεικνύει ποιο είναι το αιλυνεικώ ποδόσφαιρο ή σωστότερα το βομβοχειροβόμβιδο!!!!
.....................................................................................
Αληθινές βόμβες στο ποδόσφαιρο – Τα απειλητικά μηνύματα και το παρασκήνιο.
THESSNEWS

Πέρα από κάθε φαντασία είναι τα όσα συμβαίνουν στο ελληνικό ποδόσφαιρο. Μπορεί να απασχόλησε τελευταία το θέμα με την εισβολή του Προέδρου του ΠΑΟΚ στο γήπεδο στον αγώνα με την ΑΕΚ, ωστόσο φαίνεται πως υπάρχει μεγαλύτερο βάθος στην ιστορία.

Ακόμη κι αν ορισμένοι έχουν παραδεχτεί ότι το ποδόσφαιρο έχει πολιτικοποιηθεί ή και αντίστροφα, ακόμη και αν ορισμένοι έχουν αφήσει να εννοηθεί ότι υπάρχει έως και «εμπλοκή» του δικαστικού συστήματος, εκείνο όμως που δεν μπορούσε κανείς να σκεφτεί, ή ακόμη χειρότερα να ομολογήσει, είναι οι «εγκληματικές πράξεις» που κρύβονται πίσω από το ποδόσφαιρο.

Μία σειρά γεγονότων, που αρχικά δεν φαινόταν να συνδέονται, αρχίζουν και συμπληρώνουν ένα παζλ με πρόσωπα και καταστάσεις που δύσκολα θα αποκαλυφθεί, καθώς πρόκειται για οργανωμένες «επιθέσεις» που ίσως μόνο οι παραλήπτες των μηνυμάτων γνωρίζουν από πού προέρχονται και για ποιους λόγους.

Ενδεικτικά είναι δύο περιστατικά που συνέβησαν σε δύο διαφορετικούς επιχειρηματίες της Θεσσαλονίκης, τα οποία από την έρευνα της αστυνομίας φαίνεται να μη συνδέονται με άλλες πιθανές δραστηριότητές τους, παρά μόνον με την ενασχόλησή τους με το ποδόσφαιρο, καθώς είναι «παράγοντες» της πόλης.



Απειλητικά μηνύματα στο κινητό τους δέχονται πρόσωπα που συνδέονται με το ποδόσφαιρο στη Θεσσαλονίκη, όπως φαίνεται και στη φωτογραφία που εξασφάλισε αποκλειστικά η ThessNews.

Η επίσημη καταγγελία του ΠΑΟΚ

Δεν είναι τυχαία η επίσημη καταγγελία της ΠΑΕ ΠΑΟΚ για επιθέσεις και απειλές εναντίον στελεχών της, αλλά και πώς οι αρχές (αστυνομία και εισαγγελείς) συνδέουν δυο περιστατικά, τη ρίψη χειροβομβίδας σε ξενοδοχείο στο Ωραιόκαστρο και την τοποθέτηση βόμβας σε κατάστημα επίπλων στο Μαρούσι, όπου από τύχη δεν θρηνήσαμε θύματα, με αυτό που κανονικά δεν θα έπρεπε να υπάρχει, δηλαδή με το παρασκήνιο του ποδοσφαίρου.

«Υπάρχουν κάποια πράγματα που θα σταλούν και στον εισαγγελέα του Αρείου Πάγου. Μετά από τον τελικό του κυπέλλου ουσιαστικά όλοι βρίσκονταν στην κατάσταση απειλών σωματικής βίας. Και μάλιστα μου είχαν περάσει σκέψεις να βγάλω την ομάδα από τα πλέι οφ», δήλωσε ο κ. Ιβάν Σαββίδης στις 31 Μαΐου 2017, μετά την εντός έδρας ήττα του ΠΑΟΚ από τον Παναθηναϊκό για την τελευταία αγωνιστική των πλέι οφ.

Όπως άλλωστε παραδέχθηκε και ο ίδιος ο πρόεδρος του ΠΑΟΚ, «προειδοποίησα την κυβέρνηση της χώρας ότι δεν μπορούμε να βρισκόμαστε υπό τέτοια πίεση όταν δεχόμαστε τηλεφωνικές απειλές και μάλιστα δεν μπορείς να καταλάβεις ποιες είναι οι αιτίες», αφήνοντας να εννοηθεί ότι όλα αυτά τέθηκαν υπόψη των εισαγγελικών και των αστυνομικών αρχών.

Οι «κρίκοι της αλυσίδας»

Κατά πληροφορίες, τα γεγονότα (όπως τηλεφωνικές απειλές, οι οποίες φαίνονται και στη φωτογραφία που εξασφάλισε αποκλειστικά ηThessNews) στα οποία αναφέρεται ο ιδιοκτήτης της ομάδας του ΠΑΟΚ θεωρούνται ως συνέχεια της ίδιας «αλυσίδας», με τη διαφορά ότι προηγήθηκε η θεωρία και τώρα κρίνεται πως ακολούθησαν οι πράξεις.

Οι δυο επόμενοι κρίκοι της αλυσίδας φέρεται να είναι η ρίψη χειροβομβίδας στις 4 Ιανουαρίου, η οποία δεν εξερράγη σε ξενοδοχείο στο Ωραιόκαστρο Θεσσαλονίκης, και η έκρηξη βόμβας σε μεγάλο κατάστημα επίπλων που βρίσκεται στη Λεωφόρο Κηφισίας στο Μαρούσι, η οποία σημειώθηκε ξημερώματα της 1ης Φεβρουαρίου.

Η τελευταία έκρηξη είναι παρόμοια με άλλη στο πρατήριο βενζίνης του προέδρου των βενζινοπωλών στην Ανάβυσσο Αττικής, καθώς σύμφωνα με πληροφορίες οι ειδικοί πυροτεχνουργοί διαπίστωσαν ότι οι δυο βόμβες είναι ίδιου τύπου.

Να σημειωθεί ότι η χειροβομβίδα, ρωσικής κατασκευής, που ρίχθηκε στο ξενοδοχείο, θα μπορούσε να προκαλέσει σοβαρό δυστύχημα, καθώς έχει εμβέλεια 30 μέτρων, απασφαλίστηκε, έγινε η πρώτη ανάφλεξη αλλά δεν εξερράγη, γιατί είχε πάρει υγρασία! Η βεβαιότητα όμως είναι ότι όποιος την έριξε ήθελε να προκαλέσει ανθρώπινα θύματα και δεν είναι ένα τυχαίο πρόσωπο ο «εντολέας».

Η χειροβομβίδα που ρίχθηκε στο ξενοδοχείο στο Ωραιόκαστρο Θεσσαλονίκης και ευτυχώς δεν έσκασε γιατί είχε πάρει υγρασία


Εικόνα

Οι «παράγοντες» του ποδοσφαίρου της Θεσσαλονίκης

Μπορεί από σύμπτωση, πάντως κοινό σημείο αναφοράς αποτελεί ότι οι ενέργειες αυτές στρέφονται ενάντια σε παράγοντες που δραστηριοποιούνται στο ποδόσφαιρο της Θεσσαλονίκης.

Το ξενοδοχείο ανήκει σε παράγοντα ομάδας Γ’ Εθνικής και το κατάστημα επίπλων στον Γιάννη Διαμαντίδη, πρώην μέλος του ΔΣ της ΕΠΣ Μακεδονίας, κουμπάρος του αντιπροέδρου της ΠΑΕ ΠΑΟΚ, Μάκη Γκαγκάτση, και τακτικός θαμώνας στις επίσημες θέσεις του γηπέδου της Τούμπας.



Ι. Σαββίδης: Το πρόβλημα είναι ότι κάποιοι νομίζουν ότι έχω πολιτικές φιλοδοξίες.

Οι προαναφερόμενες δηλώσεις του Ιβάν Σαββίδη δεν αναφέρονται στο παιχνίδι της ομάδας του με τον Παναθηναϊκό, αλλά σε όσα ακολούθησαν μετά τον τελικό κυπέλλου με την ΑΕΚ.

Για το συγκεκριμένο θέμα, δηλαδή των απειλών εναντίον στελεχών της ομάδας του,
ο πρόεδρος του Π.Α.Ο.Κ. στις 31 Μαΐου 2017 είχε προσθέσει και τα εξής:

*«Πρέπει να σταματήσετε να παίρνετε τηλέφωνο τους ανθρώπους μου. Ας είναι αυτή η επίσημη δήλωσή μου. Πρέπει να σταματήσετε. Μου λένε οι υπάλληλοί μου έχουμε οικογένειες και παιδιά. Προχτές έκανα το ΔΣ και πρότεινα σε όσους φοβούνται να αποχωρήσουν, για να καταλάβετε κάτω από ποια ψυχολογία βρισκόταν ο Π.Α.Ο.Κ.».

*«Για αυτό υπάρχουν επίσημα όργανα που πρέπει να ερευνήσουν για το αν είναι πραγματικές απειλές. Το πρόβλημα είναι ότι κάποιοι νομίζουν ότι έχω πολιτικές φιλοδοξίες».




Απειλές και επιθέσεις εναντίον στελεχών του ΠΑΟΚ

Όμως το θέμα έχει και συνέχεια, καθώς… φούντωσε ξανά, με αφορμή το φετινό ντέρμπι ΠΑΟΚ-ΑΕΚ που διεκόπη στα τελευταία λεπτά.

Με τον πλέον επίσημο τρόπο, και εξαιτίας όλων όσων προηγήθηκαν (σ.σ. είσοδος του Σαββίδη με την κοινή θέα του όπλου και οριστική διακοπή του αγώνα), η ΠΑΕ της Θεσσαλονίκης εξέδωσε επίσημη ανακοίνωση, με την οποία καταγγέλλει απειλές και επιθέσεις εναντίον στελεχών της ομάδας.

Αναλυτικά η ανακοίνωση που εκδόθηκε ξημερώματα της 12ης Μαρτίου: «Μετά τα όσα συνέβησαν σήμερα στο γήπεδο της Τούμπας, ο Πρόεδρος της ΠΑΕ ΠΑΟΚ, Ιβάν Σαββίδης, προετοιμάζει όλες τις απαραίτητες διαδικασίες για την προστασία τόσο της ομάδας, όσο και όλων των στελεχών και συνεργατών του, από τις απειλές και τις επιθέσεις που δέχτηκαν και δέχονται. Σύντομα αναμένεται να υπάρξουν σχετικές ανακοινώσεις επί των θεμάτων αυτών».

Παιχνίδι εξουσίας ή οργανωμένο έγκλημα;

Από το σύνολο των γεγονότων και πιθανόν άλλων τόσων που δεν έγιναν γνωστά, προκύπτουν σοβαρά ερωτηματικά σχετικά με το παρασκήνιο που υπάρχει στο ελληνικό ποδόσφαιρο και τους ανθρώπους που ασχολούνται με αυτό σε όλα τα επίπεδα.

Μέχρι ποιο σημείο είναι ικανοί να φτάσουν και για ποιους λόγους; Το να θέτεις σε κίνδυνο ανθρώπινες ζωές, είτε εμπλεκόμενων είτε ανυποψίαστων περαστικών, σκιαγραφεί μία στάση και θέση που δεν τιμά στην ουσία του τον αθλητισμό.

Ποια είναι τα συμφέροντα που οδηγούν σε πράξεις εγκληματικές και πώς αυτό φτάνει τόσο στον απλό οπαδό όσο ακόμη και σε ανώτερο πολιτικό επίπεδο;

Μπορεί η κοινή γνώμη να διεκδικήσει απαντήσεις στις έρευνες για περιστατικά σαν τα παραπάνω; Και με ποιον τρόπο θα μπορούσε κάποιος να ασχοληθεί υγιώς με το ποδόσφαιρο, όταν οι «κανόνες» είναι επιπέδου «κακοποιών»; Γιατί βόμβες, χειροβομβίδες, όπλα, εκβιασμούς κλπ χρησιμοποιούν οι κακοποιοί…


Από το φύλλο της THESSNEWS #101 (14/04/2018-15/04/2018)

........................................................................
Κόντρα σε όλους αυτούς παλεύουμε και θα παλεύουμε σαν οργανισμός Π.Α.Ο.Κ.! Ποτέ δεν θα γίνουμε σαν αυτούς!!!!

:nairepaok:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τετ 18 Απρ 2018, 11:35

Απίστευτα πράγματα

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 18 Απρ 2018, 12:03

Δεν μπορώ να ανεβάσω την φωτογραφία απ το κινητό του παραλήπτη, που έχει μετά απ αυτό που γράφει το άρθρο:

Απειλητικά μηνύματα στο κινητό τους δέχονται πρόσωπα που συνδέονται με το ποδόσφαιρο στη Θεσσαλονίκη, όπως φαίνεται και στη φωτογραφία που εξασφάλισε αποκλειστικά η ThessNews...

Περιέχει φωτογραφισμένη την βάση ενός ρόπαλου του μπέιζ μπολ δίπλα σε χειροβομβίδα και αναφέρει επακριβώς:

Πεμ, 4 Ιαν, 17:28

Μήνυμα
Σήμερα 16:43

ΑΡΧΙΔΑΚΙ ΤΣΙΒΔΕ ΘΑ ΣΟΥ ΔΕΙΞΩ
ΕΓΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΘΑ
ΓΑΜΗΘΕΙΣ ΕΣΥ Κ Η ΠΑΡΕΑ ΣΟΥ ΤΟ
ΕΠΟΜΕΝΟ ΔΟΡΟ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ Κ
ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ

http://www.thessnews.gr/article/82816/a ... paraskinio


Υ.Γ. Ο παραλήπτης (γνωστός μου εδώ και 25 χρόνια, ο οποίος έχει πράγματι κάποιο πρόβλημα στην άρθρωση :shock: ) είναι ο ιδιοκτήτης του ξενοδοχείου στο Ωραιόκαστρο, που διέμενε πέρσι ο Κύζας πριν τον ημιτελικό Κυπέλλου! :o

Υ.Γ. 2...Όπως καταλαβαίνετε, το ΠΟΚ είναι εδώ και ισχύει το "όλη η αθήνα ενωμένη κι απ τον Π.Α.Ο.Κ. γαμημένη!!!!
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό Mīngus » Τετ 18 Απρ 2018, 12:31

Η τελευταία έκρηξη είναι παρόμοια με άλλη στο πρατήριο βενζίνης του προέδρου των βενζινοπωλών στην Ανάβυσσο Αττικής, καθώς σύμφωνα με πληροφορίες οι ειδικοί πυροτεχνουργοί διαπίστωσαν ότι οι δυο βόμβες είναι ίδιου τύπου.


Makes sense.
Άβαταρ μέλους
Mīngus
 
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: Τρί 06 Ιαν 2015, 00:04

Re: Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 22 Μάιος 2018, 13:37

Φαβορί ο ΠΑΟΚ για το προσεχές πρωτάθλημα σύμφωνα με τα γραφεία στοιχημάτων

pronews

Οι πρώτες αποδόσεις για τον πρωταθλητή της νέας σεζόν στην Ελλάδα είναι γεγονός, με τις στοιχηματικές εταιρείες να δίνουν ως πρώτο φαβορί τον ΠΑΟΚ. Ακολουθούν ΑΕΚ και Ολυμπιακός...

Mπορεί το πρωτάθλημα της Superleague να έχει μόλις λίγες μέρες που ολοκληρώθηκε, ωστόσο οι μπουκ έβγαλαν ήδη στη διάθεση των παικτών του στοιχήματος τις πρώτες αποδόσεις για τον πρωταθλητή της νέας χρονιάς στην Ελλάδα.

Οι αποδόσεις βέβαια αναμένεται να υποστούν κάποιες -συνήθως μικρές- μεταβολές μέσα στο καλοκαίρι, αφού ακόμη οι ομάδες δεν έχουν προχωρήσει στον μεταγραφικό τους σχεδιασμό. Τη δεδομένη στιγμή όμως οι στοιχηματικές εταιρείες δίνουν ως πρώτο φαβορί τον ΠΑΟΚ, με την ΑΕΚ και τον Ολυμπιακό να ακολουθούν. Προφανώς βέβαια η εικόνα που έβγαλε ο Δικέφαλος του Βορρά στον τελικό του Κυπέλλου κόντρα στην ΑΕΚ, κατακτώντας με... εμφατικό τρόπο το τρόπαιο, θορύβησε και τους μπουκ για την επόμενη μέρα και γι' αυτό τον λόγο υπάρχει τόσο μεγάλος φαβοριτισμός (πέρυσι τέτοιο καιρό δινόταν τρίτο φαβορί).

Αξίζει δε να σημειωθεί πως δεν υπάρχει ιστορικό προηγούμενο στο ελληνικό ποδόσφαιρο, πριν ξεκινήσει το επόμενο πρωτάθλημα, να είναι φαβορί οι Θεσσαλονικείς.

Συγκεκριμένα οι Κυπελλούχοι Ελλάδας δίνονται σε απόδοση μεταξύ 2,00 και 2,10 στις δύο πρώτες εταιρείες που έχουν δώσει αποδόσεις, στις Winmasters και Stoiximan, ενώ η πρωταθλήτρια ΑΕΚ δίνεται αρκετά υψηλότερα, συγκεκριμένα στο 3,65 - 3,75, σχεδόν όσο και ο 3ος του φετινού πρωταθλήματος Ολυμπιακός (στο 3,75 και στις δύο εταιρείες).

Από εκεί και πέρα ακολουθεί σε πολύ μεγάλη απόσταση ο Παναθηναϊκός στις 25 με 26 μονάδες κι έπονται Ατρόμητος, Αστέρας Τρίπολης και Πανιώνιος.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89366
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 06 Ιουν 2018, 13:06

Ναι μεν η παρακάτω είναι τηλεφωνική συνέντευξη κι όχι άρθρο, αλλά θεώρησα σωστό να την καρφιτσώσω εδώ...

Άρνεσεν: «All-around επιθετικός ο Πούκι»

Εικόνα
Τετάρτη, 06 Ιουνίου 2018 13:42...

Στον Arena FM 89,4 φιλοξενήθηκε ο παλιός τεχνικός διευθυντής του ΠΑΟΚ Φρανκ Άρνεσεν, μιλώντας για τον μεταγραφικό στόχο του ΠΑΟΚ Τέεμου Πούκι, τις μέρες του στην Θεσσαλονίκη, αλλά και τις πιθανότητες του ΠΑΟΚ για πρόκριση στο Champions League.

Αναλυτικά τα όσα είπε:

Για το τι κάνει τώρα:
"Δεν έχω σταματήσει να ασχολούμαι με το ποδόσφαιρο. Είμαι σχολιαστής στην Δανική τηλεόραση και μάλιστα θα είμαι στα δύο φιλικά της ομάδας μας πριν το Mundial."

Για το ποιες είναι οι αναμνήσεις του από την Θεσσαλονίκη:
"Φανταστικές. Κρίμα που δεν κατάφερα να ολοκληρώσω το έργο μου, ήθελα να κάτσω και την δεύτερη χρονιά, δεν έγινε όμως."

Για την γνώμη του για τον μεταγραφικό στόχο του ΠΑΟΚ, Τέεμου Πούκι:
"Είναι εξαιρετικός σκόρερ, τον ξέρω προσωπικά, κινείται στον χώρο πολύ καλά, τον ήξερα από τότε που έπαιζε στην Σάλκε."

Για το προφίλ του παίκτη:
"Είναι ένας παίκτης που κινείται αρκετά στην επίθεση, παρόμοιο στυλ με τον Μπεργκ, απλά χωρίς το ύψος του Σουηδού. Κινείται στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας συνεχώς, είναι αμφιδέξιος, είναι καλός τεχνίτης, ενώ είναι πολύ καλός στο ένας εναντίον ενός. All-around center for δηλαδή, δεν είναι ένας στατικός παίκτης που απλά μένει μέσα στην περιοχή."

Για το αν ταιριάζει στο στυλ του ΠΑΟΚ:
"Δεν ξέρω γιατί δεν είδα πολλά παιχνίδια του ΠΑΟΚ φέτος. Είναι πολύ καλός σε σύστημα με δύο striker, αυτός να κινείται περιφερειακά. Έχει έφεση στο να προσαρμόζεται, έχει παίξει σε πολλές διαφορετικές χώρες και μπορεί να προσαρμοστεί στα νέα δεδομένα."

Για το αν πιστεύει ότι θα πετύχαινε κάτι περισσότερο στον ΠΑΟΚ:
"Δεν ξέρω είμαι χαρούμενος με αυτά που έκανε ο ΠΑΟΚ μετά από εμένα. Έφτασε κοντά στο πρωτάθλημα, αλλά δεν κατάφερε να το πρωτάθλημα. Παρακολουθώ την πορεία του και από εδώ και πέρα θα την παρακολουθώ και πιο στενά.

Για το τι έγινε και αποχώρησε:
"Δεν έχει σημασία τι έγινε. Μου αρέσουν οι άνθρωποι του ΠΑΟΚ και χάρηκα που συνεργάστηκα μαζί τους και τους εύχομαι τα καλύτερα."

Για το ότι πολλές επιλογές του σε παίκτες, πουλήθηκαν σε εξαιρετικές τιμές:
"Ναι το ξέρω. Είναι ωραίο να το βλέπεις. Αυτή είναι η δουλειά μου. Ο Ροντρίγκεζ έκανε πολύ καλή σεζόν φέτος, αλλά και ο Όλσεν βρίσκεται στο Mundial της Ρωσίας. Είμαι χαρούμενος και για την πρόοδο των παιδιών, αλλά και για το γεγονός πως ο ΠΑΟΚ έβγαλε κέρδος από αυτούς τους παίκτες."

Για το αν πιστεύει πως μπορεί να προκριθεί στους ομίλους του Champions League:
"Γιατί όχι: Αυτήν την προσπάθεια θα κάνει και η ομάδα μου η Αϊντχόφεν. Δεν είναι απίθανο, ο Άγιαξ και η Βασιλεία είναι πολύ δυνατές ομάδες και ο ΠΑΟΚ πρέπει να είναι δυνατός για να τα καταφέρει."

Για το επερχόμενο Mundial της Ρωσίας:
"Υπάρχουν πολλές ανταγωνιστικές ομάδες, περισσότερες από ότι στο προηγούμενο Mundial Βραζιλία, Αργεντινή, Γαλλία, Γερμανία και Ισπανία είναι και πάλι οι δυνατές ομάδες. Δεν πρέπει να ξεχνάμε και την Πορτογαλία."


Από arenafm.gr

Μεγάλη γάτα ο Δανός, από πάσης άποψης μάλιστα... ;)
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 09 Ιουν 2018, 12:03

Ας την καρφιτσώσουμε κι αυτήν εδώ, μιας και λέγονται αρκετά πράγματα για τα οποία αναρωτιόμασταν πέρσι...
«Έφυγα σαν φίλος, δεν έχω μετανιώσει για τίποτα»
Σάββατο, 09 Ιουνίου 2018 09:21...
Από paok24.com:

Συνέντευξη όπου μεταξύ των άλλων κλήθηκε να απαντήσει για την αποχώρησή του από τον Π.Α.ΟΚ., παραχώρησε ο Βλάνταν Ίβιτς.
Ο πρώην τεχνικός του Δικεφάλου μίλησε στην εφημερίδα "Metrosport" και μεταξύ άλλων είπε:

Για την απόφασή του να αποχωρήσει από τον Π.Α.Ο.Κ.:
"Ένα χρόνο δεν μιλούσα, δεν είπα τίποτα γιατί σεβάστηκα την ομάδα και τον κόσμο. Όλους. Ήμουν στον Π.Α.Ο.Κ. αρκετά χρόνια ως παίκτης και στο τέλος ως προπονητής. Τον λόγο για τον οποίο έφυγα τον ξέρει αυτός που πρέπει να τον γνωρίζει. Το τελευταίο που θέλω να πω είναι ότι υπήρχαν κάποια εσωτερικά προβλήματα μέσα στην ομάδα. Δεν θέλω να πω κάτι παραπάνω. Όπως είπα όμως, αυτός που πρέπει να ξέρει τους λόγους, τους γνωρίζει".

Για το αν αισθάνεται ότι άφησε μισή δουλειά στον Π.Α.Ο.Κ. και το ενδεχόμενο να επιστρέψει:
"Η δουλειά είναι τέτοια που δεν μπορείς να ξέρεις πού θα πας και πού θα καταλήξεις. Προσπαθώ να κάνω τη δουλειά μου όσο καλύτερα γίνεται. Από τον Π.Α.Ο.Κ. έφυγα όχι σαν εχθρός, αλλά σαν φίλος. Δεν έχω μετανιώσει για τίποτα απ' όσα έχω κάνει. Τόσο όταν ήμουν παίκτης, όσο και τώρα που είμαι προπονητής κάθε μέρα προσπαθούσα και προσπαθώ να κάνω το καλό για την ομάδα. Από πουθενά δεν έχω φύγει σαν εχθρός, από όσες ομάδες πέρασα με καμία δεν είχα προβλήματα. Αν επιστρέψω ή όχι, αυτό δεν μπορώ να το πω εγώ, θα το δείξει ο χρόνος...".

Για τον αν έχει μιλήσει με τον Σαββίδη από τότε που έφυγε:
"Όχι, δεν έχω μιλήσει με τον κ.Σαββίδη. Η τελευταία φορά ήταν πριν από έναν χρόνο, δεν έχουμε μιλήσει από τότε".

Για το αν ένιωσε την ανάγκη να μιλήσει μαζί του:
"Δεν είμαι από τους ανθρώπους που πάνε και ζητάνε. Δεν έχω ζητήσει κάτι, ποτέ και από κανέναν στη ζωή μου. Δούλεψα στην ομάδα 1,5 χρόνο. Το τι πρόσφερα και τι δεν πρόσφερα είναι πλέον ιστορία. Υπάρχουν πολλοί που όταν φεύγουν χτυπάνε πόρτες, ζητάνε... Δεν είμαι από αυτούς. Δεν το έχω κάνει και δεν θα το κάνω ποτέ. Έχω φύγει από την ομάδα σαν φίλος και δεν έχω πρόβλημα με κανέναν. Αυτό που με ενόχλησε, το ξέρει ο ίδιος και δεν έχω να πω κάτι παραπάνω. Του εύχομαι να πετύχει τους στόχους του. Τόσο στον κ.Σαββίδη, όσο και στους παίκτες και τον κόσμο".

Για τον τραυματισμό του στη Λεωφόρο και τη σύγκριση με τον Γκαρθία:
"Δεν θέλω να συγκρίνω τον τραυματισμό μου με αυτόν του Γκαρθία. Όχι ότι δεν είναι για σύγκριση. Χτυπήθηκε κι αυτός, χτυπήθηκα κι εγώ και από εκεί και πέρα ο καθένας μπορεί να κρίνει όπως θέλει. Θέλω να σας πω ότι εδώ και δύο μήνες έχω κινήσει νομική διαδικασία σε βάρος ενός αθηναϊκού σάιτ κι ενός δημοσιογράφου για πράγματα που έχουν γραφτεί εναντίον μου. Θα φανεί στο μέλλον τι θα γίνει. Υπάρχουν νόμοι. Με μεγάλη μου χαρά ό,τι προκύψει από αυτή την υπόθεση θα το δώσω για φιλανθρωπικούς σκοπούς. Αυτά που γράφτηκαν εξυπηρετούν ορισμένα συμφέροντα, κάποιοι προσπάθησαν να βγάλουν κέρδος εκείνη τη στιγμή.

Δεν χρειάζεται να πω τίποτα άλλο. Όλοι είδαν τι έγινε. Μακάρι να μη συμβεί ξανά κάτι τέτοιο, όχι μόνο σε μένα, σε κανέναν άλλο. Να σας πω και κάτι ακόμη; Υπάρχουν οικογένειες και παιδιά που τα βλέπουν αυτά. Και εγώ έχω δύο παιδιά και ευτυχώς δεν είδαν το συμβάν εκείνη τη στιγμή. Βάλτε τον εαυτό σας σε αυτή τη θέση και σκεφτείτε να συμβαίνουν τέτοια πράγματα στη δουλειά σας. Το ξαναλέω: Μακάρι να μη συμβούν ξανά σε κανένα γήπεδο και σε κανέναν συνάδελφο".


Για το φετινό πρωτάθλημα, την κατάκτηση του Κυπέλλου και τη διαιτησία:
"Δεν θέλω να σχολιάζω τη διαιτησία. Ο Π.Α.Ο.Κ. στον τελικό του Κυπέλλου ήταν κατά πολύ ανώτερος της ΑΕΚ, δίκαια κέρδισε και θα μπορούσε να το κάνει με μεγαλύτερη διαφορά στο σκορ. Ήταν δίκαιη και άνετη επικράτηση. Όσον αφορά το πρωτάθλημα, στον πρώτο γύρο έχασε αρκετούς πόνους που μπορούσε να πάρει γιατί δεν έπαιζε και στην Ευρώπη. Από εκεί και πέρα έκανε έναν πολύ καλό δεύτερο γύρο, κέρδισε όλα τα ματς εκτός από ένα.

Σίγουρα υπάρχει πίκρα για τον τρόπο που χάθηκε το πρωτάθλημα. Πήρε όμως ένα τρόπαιο που έχει μεγάλη σημασία για όλους όσοι αγαπάνε την ομάδα και τον κόσμο. Ο Π.Α.Ο.Κ. δεν έχει συνηθίσει να παίρνει δύο συνεχόμενα τρόπαια. Έχει άνοδο τα δύο τελευταία χρόνια, πριν δεν υπήρχε κάτι τέτοιο. Μακάρι να συνεχίσει έτσι".


Για τον Βιεϊρίνια:
"Είναι ένας ποδοσφαιριστής που γνωρίζει το ελληνικό πρωτάθλημα και τον Π.Α.Ο.Κ., είναι έμπειρος, ξέρει που βρίσκεται. Ήθελα να τον φέρω κι εγώ στην ομάδα το καλοκαίρι (σ.σ. 2016) και τον Ιανουάριο, όταν υπήρχε ενδιαφέρον. Είχα πει στους ανθρώπους της ομάδας "αν μπορείτε, φέρτε τον", αλλά δεν μπορούσε να γίνει τότε η μεταγραφή για λόγους που δεν μπορώ να αναλύσω. Σίγουρα είναι ένας παίκτης που κάνει τη διαφορά, το είδατε σε αρκετά παιχνίδια και ειδικά στον τελικό που το πήρε πάνω του.

Ανά πάσα στιγμή μπορεί να σου δημιουργήσει κάτι καλό. Είναι μία καλή μεταγραφή για τον Π.Α.Ο.Κ. και δεν είναι η μοναδική φέτος. Με την οικονομική άνεση που έδειξε η ομάδα, έφερε παίκτες με πολύ καλά συμβόλαια, κάτι που δεν είχαμε τον πρώτο χρόνο. Αυτοί οι παίκτες κάνουν τη διαφορά κι αυτό φαίνεται στον αγωνιστικό χώρο".


Για τον Μίχελ:
"Μέσα σε δύο χρόνια μετράει δύο τρόπαια. Είναι ένας από τους καλύτερους τεχνικούς διευθυντές που είχε τα τελευταία 20-30 χρόνια ο Π.Α.Ο.Κ. Είναι ένας άνθρωπος που άλλαξε προς το καλό τις αποφάσεις που λαμβάνονται για την ομάδα. Είναι ο μοναδικός με τον οποίο μπορούσα να συζητήσω για ποδόσφαιρο και κατά τη γνώμη μου, ο μοναδικός απ' όλη τη διοίκηση που είναι ικανός να βοηθήσε -και το έχει κάνει ως τώρα- την οικογένεια που κάνει την επένδυση στην ομάδα.

Ο μοναδικός που μπορεί να τη βοηθήσει πραγματικά. Και το λέω όχι γιατί είναι φίλος μου, δεν τον έχω φίλο εκεί. Μην μπερδευτεί κανείς. Τον γνώρισα στον Π.Α.Ο.Κ., δεν ήμασταν φίλοι. Κι από τότε που έφυγα, σε έναν χρόνο, μπορεί να τον έχω πετύχει μία-δύο φορές. Πρέπει όμως να πούμε τα πράγματα όπως έχουν, τουλάχιστον κατά την άποψή μου".


Ενώ για τον περσινό τελικό του Κυπέλλου:
"Δείτε ξεχωριστά τους τελικούς της τελευταίας δεκαετίας στην Ελλάδα και θυμηθείτε τι έχει γίνει. Εγώ δεν μπορώ να πω ότι ο Ενρίκε δεν ήταν οφσάιντ. Ναι, ήταν, αλλά αυτοί που επιμένουν σε αυτό δεν λένε ότι τρία δευτερόλεπτα πριν υπήρχε καθαρό πέναλτι και δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβολή για τον παίκτη της ΑΕΚ.

Δεν έχω να πω κάτι άλλο, ο καθένας και σε αυτή την περίπτωση να βγάλει τα συμπεράσματά του. Φέτος είδαμε ότι υπήρξε μία καταπληκτική διαιτησία, ένας διαιτητής που από το πρώτο ως το τελευταίο λεπτό ήταν πολύ καλός και δεν μπορεί να έχει παράπονο κανένας με ό,τι έγινε στο ΟΑΚΑ".



Από paok24.com

Χωρίς σχόλια...

:pano:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 09 Ιουν 2018, 12:54

Καμιά ιδέα για το ποιον μπορεί να λέει;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό Kourdos » Σάβ 09 Ιουν 2018, 14:25

Τον Ιβάν, γιατί παρακάτω όταν τον ρωτούν για τον Σαββίδη, επαναλαμβάνει: "Αυτό που με ενόχλησε, το ξέρει ο ίδιος και δεν έχω να πω κάτι παραπάνω."
Hai Răzvan!_____ Πринц Ivic_____Εν Tudor νίκα!_____Άγγελος εξάγγελος_____In Huub we trust_____FC Bölöni
Άβαταρ μέλους
Kourdos
 
Δημοσιεύσεις: 2957
Εγγραφή: Πέμ 23 Σεπ 2010, 08:25
Τοποθεσία: Αιγιαλούσα, Νομός Αμμοχώστου

Re: Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 09 Ιουν 2018, 15:00

Δεν νομίζω. Τον Ιβάν τον πάει..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό desperando » Σάβ 09 Ιουν 2018, 15:01

Ο Ίβιτς το μόνο ουσιαστικό που είπε είναι ότι είχε πολύ καλή συνεργασία με τον μιχελ και ότι τον θεωρεί πολύ καλό στην δουλειά του, σε αντίθεση με τους μεγαλοαρδ που προσπαθούσαν να μας πουν ότι ο λόγος που έφυγε ο Ίβιτς ήταν ο άχρηστος Σλοβάκος.

Το γιατί έφυγε ο Ίβιτς μας το απάντησε ο λουτσεσκου όταν είχε πει ότι ο Ιβάν με πιέζει,με φτάνει στα όρια μου .
Η πίεση του Ιβάν όλοι καταλαβαίνουμε πως μπορεί να είναι.
Οι διαφορά των δύο τελευταίες προπονητών είναι ότι ο ένας πεισμωσε και κατάλαβε ότι πρέπει να αποδείξει σ αυτόν τον άνθρωπο ότι αξίζει να είναι στον πάγκο αυτής της μεγάλης ομάδας,ενώ ο άλλος σαν κλασικό παράδειγμα Σέρβου δεν μπορούσε να δεχτεί αυτή την αντιμετώπιση.

Ευχαριστούμε για όλα όσα έδωσε στον ΠΑΟΚ τον Βλάνταν ιβιτς αλλά πιο πολύ γιατί άνοιξε τον δρόμο για να έρθει ο ρασβαν λουτσεσκου στην ομάδα
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 10 Ιουν 2018, 08:37

Η συνέντευξη Ίβιτς (ένα μεγάλο κομμάτι της τουλάχιστον) είναι εδώ και όποιος θέλει μπορεί να κάνει σχόλια...

Πάντως το να διαβάζω ότι ουσία της είναι η εξομοίωση του τραυματισμού του με του Γκαρσία, όταν έχουν δηλωθεί τόσα και τόσο ουσιώδη πράγματα σ αυτήν, πραγματικά, προσωπικά σε μένα, προκαλεί έναν πικρό κλαυσίγελο...

Η ουσία για μένα είναι τα "εσωτερικά προβλήματα" που υπήρχαν στην ομάδα, τα οποία μάλιστα "γνωρίζει ο Ιβάν" και ότι "ο Λιούμπος Μίχελ είναι ο μοναδικός άνθρωπος της διοίκησης που μπορείς να μιλήσεις ποδοσφαιρικά και Ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΑΠ ΤΗΝ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΑΒΒΙΔΗ ΣΤΗΝ ΕΠΕΝΔΥΣΗ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΣΤΟΝ Π.Α.Ο.Κ."...Άρα οι υπόλοιποι (θεωρείται απ τον Ίβιτς φυσικά ότι) είναι από διακοσμητικοί έως ανίκανοι!!!!
Εμένα κάτι τέτοιο δεν μου φαίνεται να απέχει πολύ απ την πραγματικότητα, με όσα (δεν) βλέπω να γίνονται...

Αυτά...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Επικαιρότητα - Μ.Μ.Ε

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες