Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Θέματα που αφορούν την επικαιρότητα και τα Μ.Μ.Ε.

Re: Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό desperando » Τρί 01 Αύγ 2017, 20:10

prist64 έγραψε:"O ΠΑΟΚ που γνώρισα ως έφηβος, ο ΠΑΟΚ που με πήρε στην αγκαλιά του και με μεγάλωσε σαν δεύτερη μάνα και δεύτερος πατέρας μαζί, ο ΠΑΟΚ που με έσωσε από χίλιους θανάτους όταν η πρέζα μύριζε τις φλέβες των πιτσιρικάδων με τα τσουλούφια και τις μηδενικές αντιστάσεις, ο ΠΑΟΚ των σημερινών, κουρασμένων γκριζομάλληδων ήταν κάτι που δεν μπορούσες να εξηγήσεις με λόγια. Δεν είχε απάντηση κανένα ερώτημα που τον αφορούσε. Δεν συγκρινόταν. «Επειδή ΠΑΟΚ», έλεγες και καταλάβαινε ο άλλος, χαμήλωνε το βλέμμα και συνέχιζε το δρόμο του, δεν ασχολιόταν μαζί σου.
Σήμερα, ο ΠΑΟΚ έχει καταντήσει στα μάτια της γενιάς που τον σηκώνει στις πλάτες ως ο καλύτερος. Ο δυνατότερος. Ο πιο τρελός. Έχει περάσει από τη σφαίρα του υπερφυσικού στην κανονικότητα, μπορεί να συγκριθεί, να έχει αντιπάλους και ανταγωνιστές. Δεν είναι αυτό που βρίσκεται ολόκληρο στον καθένα αλλά αυτό που ο καθένας κουβαλάει για να προσφέρει στο σύνολο. Έσπασε σε κομμάτια. Απομαγνητίστηκε. Γειώθηκε. Προσγειώθηκε. Δε σε οδηγεί, τυφλά και λυτρωτικά, να ακολουθήσεις την αύρα του. Περιμένει, κάθε φορά, να τη φτιάξεις από την αρχή. Περιμένει, κάθε φορά, να τα δώσεις όλα και να παλέψεις για να παραμένεις «καλύτερος». Δεν έχει «επειδή ΠΑΟΚ», τώρα πρέπει να εξηγείς, να δίνεις επιχειρήματα, να πιάνεις χίλιες παραμέτρους, να το συζητάς.
Ο ΠΑΟΚ, ως Ιδέα και ως μαγικό βοτάνι για τις καταραμένες ψυχές που τον απαρτίζουν, προδόθηκε από την κουλτούρα της μάζας, την ομογενοποίηση, την ανάγκη των σύγχρονων νέων να ταυτιστούν όχι με κάτι μεγαλύτερο ή λαμπρότερο από αυτούς αλλά με μια ομάδα ανθρώπων με κοινά χαρακτηριστικά σε άμεσα αντιληπτό επίπεδο. Το χρώμα της μπλούζας, ο ρυθμός των συνθημάτων, το πλήθος των πυρσών, η μαζικότητα της συμμετοχής έγιναν παράγοντες διαφορετικότητας και σύγκρισης με τις αντίστοιχες των άλλων κερκίδων, ισοπεδώνοντας το ισχυρότερο χαρακτηριστικό της ασπρόμαυρης που δεν ήταν άλλο από την αδιαφορία της για τις συγκρίσεις. Ήταν ο ΠΑΟΚ και όλοι οι άλλοι. Και οι άλλοι το ήξεραν, δεν έμπαιναν ποτέ στον κόπο να συγκριθούν μαζί σου. Τώρα μπορούν. Θα χάσουν, φυσικά, πάντα θα χάνουν, αλλά τώρα τολμούν να σε κοιτάξουν στα μάτια. Επειδή έγινες σαν αυτούς. Έγινες «οπαδός μιας ομάδας» και όχι φορέας μιας ακατανόητα μεγαλειώδους Ιδέας που χόρταινε πνευματικά κάθε μέλος της. Ο καλύτερος, ο δυνατότερος, ο πιο τρελός -αλλά για να είσαι «ο καλύτερος» σημαίνει πως έχεις επιτρέψει να συγκριθείς."

αληθειες του Ισοβιτη
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό Alastor » Τετ 02 Αύγ 2017, 03:57

eorptol1 έγραψε:Που να διαβάσεις στο sdna κολκα Αλητεία κατά Μιχελ αυτο που κάνει ο τύπος

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ο Κολκας εξελισσεται σε οτι πιο σιχαμερο κυκλοφορει στα δημοσιογραφικα του ΠΑΟΚ. Εχει ξεκαθαρα δικη του ατζεντα οταν αρθρογραφει και οχι το καλο της ομαδας. Μπορει οι αρδ του γαυρου να προπαγανδιζουν,ωστοσο προπαγανδιζουν σχεδον παντα υπερ της ΠΑΕ και το γενικοτερο συμφερον του γαυρου,αντι να τους τρυπανε συνεχεια.

Ακομα και σε αυτο πισω ειμαστε ρε πστη μου.
Άβαταρ μέλους
Alastor
 
Δημοσιεύσεις: 6218
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό AntoniosK » Τετ 02 Αύγ 2017, 06:38

Προφανώς και πολλοί δημοσιογράφοι είναι χαμηλού επιπέδου ή δεν κάνουν σωστά τη δουλειά τους, αλλά με ξεπερνάει το να θεωρούμε για κάποιον μειονέκτημα, το ότι δεν μεταφέρει τις απόψεις και την ενημέρωσή του έτσι όπως επιθυμεί μια διοίκηση. Το να επιθυμούμε ότι κοροϊδεύουμε στους άλλους είναι εκτός λογικής.
AntoniosK
 
Δημοσιεύσεις: 263
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 22:13

Re: Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τετ 02 Αύγ 2017, 06:47

Άλλο κριτική και άλλο υπονομεύση.... Όταν αυτός ο τύπος έπαιρνε με SMS τις αποκλειστικοτητες από τον Βρυζα πουλούσε πνεύμα στις διαμαρτυρίες των συναδέλφων του λέγοντας, εγώ κάνω ρεπορτάζ κάντε και εσείς.... Ο τύπος εκπροσωπεί δικά του συμφέροντα και συγκεκριμένου μάνατζερ και δεν είναι μόνο αυτός
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 02 Αύγ 2017, 08:36

Αλήτες
Ρουφι@νοι
Δημοσιοκάφροι...ο λαός του Π.Α.Ο.Κ. στ' @ρχίδι@ του σας γράφει...


Κάθε, μα κάθε φορά που βρισκόμαστε στην Τούμπα, έχουμε την υποχρέωση να το φωνάζουμε δυνατά όλοι...

Υποχρέωση έχει κι η διοίκηση του Π.Α.Ο.Κ. να προστατέψει την ομάδα απ αυτές τις ύαινες που την ξεσκίζουν...

Ας βρεθούν λοιπόν όσοι διαρρέουν "ειδήσεις" σ αυτά τα σκουπίδια κι ας απομακρυνθούν αμέσως απ την ΠΑΕ!!!!



Υ.Γ. Όσο γι αυτόν τον σαλιάρη Δούρειο Ίππο που "φυτεύτηκε" στον Π.Α.Ο.Κ. προ δεκαετίας, αν τον βρει κανένας μπροστά του, ας τον ρωτήσει τι γύρευε να πανηγυρίζει το '96 στις κερκίδες του Άμστερνταμ Αρίνα με πράσινο κασκόλ, στον αγώνα Άγιαξ - β@ζελος 0-1 με το γκολ του Βαζέχα μετά απ το 50άμετρο σλάλομ του Δώνη... :shock: :twisted:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Τετ 02 Αύγ 2017, 10:18

Το ξυλο στο Δασακι { της Ν. Φιλαδελφειας }. Ετσι γραφόταν τοτε η ιστορια ...


Κυριακη χαραματα. Μισοξυπνημενος κοιταζω απ το παραθυρο. Μπαινουμε στην χαβουζα. Η γνωστη Καρμανιολα-Εθνικη οδος απο μια λωριδα εχει γινει τρεις. Φτανουμε...Ομονοια, περιπου 10 το πρωι. Κοιταζω τους δικους μου τριγυρω. Καμια 300 αραχτοι στα πεζουλακια. Μιλανε, γελανε, ανετοι πολυ. Κανα δυο διαβαζουν Μπουζα απο το γνωστο περιπτερο της Ομονοιας. Μεγαλη υποθεση τοτε οτι τα Σπορ Του Βοορα τα βρισκες στο κεντρο της κωλοπολης ... Η ωρα δεν περνα η ατιμη. Παιζουμε στις 5, και ειναι ακομα 11 και μιση. Σκυλοβαριεμαι, δεν εχω ορεξη για κουβεντες. Πρωταθλημα θελω να παρουμε. Δεν με νοιαζει κατι αλλο. Μπορει και να μαι ο πιο μικρος απ ολους. Οι υπολοιποι ειναι μεγαλα κομμαντα. Τριανταρηδες και βαλε. Εγω τριτη Λυκειου στο σχολειο, οι γεροι μου απορω ειλικρινα πώς δεν με πρηζουν να διαβασω κλπ. Καλα, αν ηξεραν σε τι λουκι μπαινω οταν κατεβαινω με τον ΠΑΟΚ στην Αθηνα, πιστευω θα εδεναν πετρα στο λαιμο τους και θα βουταγαν. Το μονο βαρετο ειναι οτι μου πρηζουν τα απιδια "... θα σου δωσει βρε ο ΠΑΟΚ να φας ... διαβαζε κακομοιρη μου γιατι αλλοιμονο σου ...". Τες πα. Ως εκει το αντεχα θυμαμαι ...Ειμαστε πρωτοι στο πρωταθλημα, και κανουμε ονειρα. Δικο μας ειναι φετος. Μας το πε ο Μακης καθαρα. Και ο ΜΑΚΗς ΔΥΣΚΟΛΑ ΛΑΘΕΥΕΙ ... Αρα ?Δικο μας ....Και ξαφνικα, αναμπουμπουλα ... Τι γινεται ρε ? Που πανε ολοι ? Γιατι μαζευομαστε ? Απο τωρα ? Μπαααα..... Δυσκολα . Πολυ νωρις ειναι.Και τοτε τον ειδα. Ειναι στην μεση ολων, με το γνωστο βαριεστημενο ψιλοφευγατο υφος, εικοσιεπτα τονοι μαγκια στο βλεμα, χωρις πολλα λογια, μαλλον χωρις καθολου λογια... Μια λεξη και μονη.... Μακης ειναι αυτος ."... Ξεκιναμε ..." Μαλακα ξεκιναμε λεω μεσα μου... Τρενακι, και παμε για Φιλαδελφεια. Ειμαστε καμια τετρακοσαρια. Βούβα εννοειται. Κανεις δεν βγαζει ουτε άχνα ...Συνθηματα, τραγουδια, γέλια, κουβεντες και χαχανητα, αγνωστες λεξεις... Εκτος αν θελεις να σου ζωγραφισει ο Μακης τα πεντε δακτυλα της Πελοποννησου στη μαπα.Κατι θειες στο τρενακι, κατεβαινουν τρομαγμενες στην επομενη στάση. Δεν τις πειραξε κανεις, αλλα λιγο τα φλάι, λιγο οι χετες, λιγο οι αρβυλες μας, οσο ναναι αγριευτηκαν ...Μπατσος πουθενα. Πουθενα μιλαμε. Που να το περιμενουν οτι θα φυγουμε απο Ομονοια 5,5 ωρες πριν το ματς ...Περισσος. Οι πορτες ανοιγουν. "Κατεβειτε ρε...." Ολοι κατω σε ενα δευτερολεπτο. Εδω γιατι, σκεφτομαι ? Το γηπεδο ειναι πολυ μακρυα. Καμια 3-4 χιλιομετρα. Και 5 μην σου πω ...Ξεκιναμε με το ποδι. Αμιλητοι, με γατισιο βλεμα, ψηλα τα κεφαλια.... Τρεμετε κουφαλες.... Ερχονται ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΟΙ ΟΠΑΔΟΙ ...Στενα, στενακια, πολυ το περπατημα. Ρε μαλακα... απιστευτο .... Ουτε οι αρβυλες μας ακουγονται.... Τοση πειθαρχια ? Λεγεωνα και βαλε ...Μαναβης μπροστα, τα μαναβοσκυλα ολογυρα σε κλοιο. Να κατασπαραξουν οποιον του αντιμιλησει.Εγω λιγο παραπισω. Απο κοντα. Εμπειρια που την αποκομιζεις μετα την δεκατη ΔΥΣΚΟΛΗ εκδρομη. Πρεπει νασαι παντα με τους μπροστα. Παντα. ΠΑΝΤΑ. Παραθυροφυλλο δεν ειδαμε ανοικτο. Σφραγιστα τα παντα. μαγαζια, περιπτερα, ολα. Κατι παπακια μας ακολουθουν διακριτικα και απο αποσταση. Καμια 5 στενα πιο περα. Χανουμια. Επεσε συρμα. Τα παπακια πληθαινουν. ΘΑ ΧΥΘΕΙ ΑΙΜΑ. Τωρα πια ειμαι βεβαιος. Το δικο μας, το δικο τους, δεν ξερω, παντως θα χυθει. Ειναι ψεμα να πω πώς δεν φοβαμαι. Αλλα ο φοβος μου, πετρωνει τα παντα. Υπερδιεγερση. "Ο,τι ειναι να γινει θα γινει. Θα τους δειρουμε και θα μπουμε μεσα ρε...." μονολογω. Οπως κανουμε παντα και παντου .... Με ντου ... Η ασφαλτος τελειωσε. Περπαταμε μεσα στα χωματα. ΜΕΣΑ ΣΤΙς ΓΑΜΟΠΕΤΡΕς. Και μαλιστα ανεβαινουμε ανηφορα. Που παμε ρε γαμω την τρελα μου ...? Που ειναι το κωλογηπεδο τους ? Δεν φαινεται πουθενα ...Ατελειωτη η ανηφορα. Αντιπυρικη ζωνη θα ναι αυτος ο κωλοδρομος αναμεσα σε τοσα πευκα....Φτασαμε κορυφη. Νατο το γαμογηπεδο. Ηρθαμε απο την πισω ...!!!!!Τους ακουγα εδω και πολυ ωρα. Ειναι μαζεμενοι και μας περιμενουν. Κακο του κεφαλιου τους. Πολυ ξυλο θα φανε αν προσπαθησουν να μας εμποδισουν να μπουμε ... Πολυ ξυλο .... Οσοι και ναναι ... Ειμαι βεβαιος ... Γι αυτο ειμαι μπροστα. Για να τους βλεπω καθαρα. Εμεις στην κορυφη, το γηπεδο απεναντι, καμια 300 μετρα, και αυτοι αναμεσα μας.Μας περιμενουν ...Ποσοι να ναι ? Πολλοι σιγουρα. Κατακιτρινο το τοπιο κατω... Παρα πολλοι ειναι ρε.... Ρε τα μαλακισμενα τα χανουμια .... Μπλεξαμε χοντρα... Η ανασα μου κοβεται ξαφνικα.... Ερχονται.... Μας ορμανε.... Οπως τα Ορκ ... Αλλαλαζοντας και με γκαζια. Τρελά γκαζια .... "Γονατειστε ολοι κατω.... Παρτε τις πετρες που υπαρχουν διπλα σας. Απο 4-5 ο καθενας. Δεν θα σηκωθει κανενας, αν δεν σηκωθω εγω. Οποιον δω να φευγει πισω, ή το μαθω, θα τον βρω στη Θεσσαλονικη και θα τον ξεσκισω. Ξερετε ολοι τι πρεπει να κανετε ..."Τα γνωστα δηλαδη ... σκεφτομαι. Πεντε κουβεντες και τι κουβεντες . Να παγωνει το αιμα. Σφιγγω τις πετρες. Εφτασαν .... Εκατο μετρα, πενηντα, εικοσι .... Αναμεσα στα πευκα, στον καροδρομο .... Μας βλεπουν γονατιστους .... ΣΑΣΤΙΖΟΥΝ. ΣΤΑΜΑΤΑΝΕ. Δεν ορμανε. Μας πετουν τις πετρες. μαλακισμενα χανουμια, ντιπ χαμπαρι δεν εχετε απο πολεμο. Οταν πετας πετρα στην ανηφορα δεν φτανει ουτε στα δεκα μετρα .... ΚΑΙΓΟΝΤΑΙ ΠΟΛΛΑ ΔΕΝΤΡΑ ΓΥΡΩ ΜΑς. Ειχαν και μολοτοφ. Πολλες. Ελα κοντα ρε βλαχο και ριξε την μολοτοφ. Απο τα εικοσι μετρα τι να κανεις ? Τελειωσαν οι πετρες σας και οι μολοτωφ ? Σειρα μας ....Η πετρα οταν την πετας στην κατηφορα, ειναι αποριας αξιο πως εχει τοση δυναμη .... Πεταγεται ο σκυλος επανω και φωναζει "ΝΤΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥ ...."Πεταγομαστε επανω και πεταμε κοτρονι βροχη. Βροχη. Πολυ πραμα.... Τους κατεβαζουμε τις μαπες. Κανουν μεταβολη .... Ουτε μια κλωτσια δεν εριξαν και φευγουν.... Τοση δυναμη ειχε το κοτρονίδι ... Τους φτασαμε ... Πολλα τα σουτια.... Γραπωνουν οι δικοι μας πολλους. Τρωνε απιστευτο πραγμα. Ματωνει η ψυχη μου. Οι μαπες τους ειναι κατακοκκινες απο το αιμα απο τα κοτρονια. Πεφτουν κατω. Ολογυρα. Σταματαει ο χρονος ... Ναι σταματαει ο χρονος.... Τι κανουμε ρε ? Πεφτω πανω στον Νικο απο την πυλαια. Με ολη μου την δυναμη. "ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ ΝΙΚΟ ΘΑ ΤΟΝ ΣΚΟΤΩΣΕΙς ... ΜΕ ΤΙς ΑΡΒΥΛΕΣ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ..." ..??Πεντε ολοκληρα γαμημενα λεπτα τους χτυπαμε. Αλυπηττα. Πολυ το ξυλο. Δεν ξαναδα τετοιο πραγμα. Μαλακισμενα χανουμια σας το πα. Μην μας κοβετε τον δρομο. Θα φατε πολυ ξυλο. Παιδια νεαρα πολλα κατω στο χωμα, με αιματα. με μαυρα μπλουζακια χεβι μεταλ, με ζωνες γεματες καρφια, σωληνα παντελονι, μαλλιαδες ή πανκια, αρβυλες ασπρες απ την σκονη, σκουλαρικια στα ματια, στα αυτια, στα χειλια παντου.... Ολογυρα ξαπλωμενα... Μετα απο ολα αυτα, μια λεξη ειπε μονο ο αρχηγος. "Παμε τωρα ..." Σουτια στοπ. Σαν να πατας το ΣΤΟΠ στο τηλεκοντρολ. Μαζευομαστε και αφου εχουμε κατεβει ηδη ολο το βουνο τρεχοντας στο ντου, ειμαστε πλεον πενηντα μετρα απο τις πορτες... Δεν γουσταρησα καθολου. ΚΑΘΟΛΟΥ. "Επρεπε να τους χτυπησουμε γιατι μας εκαναν ντου. Ή εμεις, ή αυτοι. ΤΟΣΟ ΑΠΛΟ ΡΕ."Ετσι σκεφτομαι, γιατι εχω χαλαστει.Γαμω την καταδικη μου, τα λυπηθηκα πολυ τα χανουμια. Αυτη η εικονα με τα χανουμια κατω απ τα σουτια δεν θα την ξεχασω μεχρι να με βαλουν δυο μετρα κατω απ τη γη. Δεν ηθελα να το ζησω αυτο. Δεν επρεπε να μας περιμενουν. Ειναι πολυ μαλακες. Δεν ηξεραν, δεν ρωταγαν ?Τριακοσιοι δικοι μας αποφασισμενοι, συνταταγμενοι, και με Μακη αρχηγο μπροστα, δεν σταματανε ουτε ολοι οι μπραβοι της νυχτας να μπουν μπροστα τους ...Και ξαφνικα, εμφανιζονται μπροστα μας οι .... μπατσοι !!!! Καμια τριανταρια καπελακηδες, με δυο γαλοναδες με χρυσα αστερακια και γουοκι τοκι στο χερι ...Μας σταματανε με ενα νευμα να μην μπουμε μεσα, "Σταματηστε ολοι σας εδω... " λενε, και λενε και κατι στον Μακη που ειναι μπροστα. Ο ΜΑΚΗς ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΣΤΟ ΚΡΑΝΙΟ, ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΟΟΤΕΡΟ ΦΤΥΝΟΝΤΑΣ ΠΑΡΑ ΜΙΛΩΝΤΑΣ ΛΕΕΙ ΣΤΟΝ ΑΣΤΡΑΚΙΑ.... "Αντε ρε και συ απο δω ρε .... ηρθαν του ΠΑΟΚ οι οπαδοι ρε .... Καταλαβες ρε ....?Γυριζει προς εμας ..." Εμενα θα ακουτε ρε .... Κανεναν αλλον ρε.... Ακουτε ρε ???? " Ναι, ναι, κουναμε ολοι τα κεφαλια προς τα κατω χωρις να βγαλουμε μιλια .... Ναι Μακη ..."Μπειτε ολοι μεσα ρεεεεε .... "Μπαινουμε. ΠΑΡΑΚΑΜΠΤΟΥΜΕ ΤΟΥς ΣΑΣΤΙΣΜΕΝΟΥς ΜΠΑΤΣΟΥΣ, και μπαινουμε. Στο πεταλο απεναντι απο την σκεπαστη. Ουτε πανό εχουμε, ουτε τιποτα. Δεν πας στον πολεμο με πανια στα χερια. Για πολλους λογους.Τα πανια ηρθαν αργοτερα. Ζουλάτα.2-2 το ματς, με το γυριστο του Σιγγα. 6 ωρες εκαναν να μας βγαλουν στο τελος. Στο δασακι πισω μας εγινε πολεμος για να μπουν τα χανουμια μεσα να μας κανουν ντα. Τα ματ δεν τους αφησαν. Ευτυχως για αυτους.Σε ολο το ματς οι δικοι μας τραγουδαγαν προς την σκεπαστη το " δυναμωτικο το ξυλο χανουμακια," και το "δυναμωτικο το ξυλο στο δασακι ..."Ο ΚΑΛΑΦΑΤΗς Ο ΠΕΤΡΟς, μεγαλος παλικαρος και ΠΑΟΚΤΣΗΣ απο κουνια, τον οποιο υπεραγαπω και γνωρισα αρκετα χρονια αργοτερα, καποια στιγμη και οσο εξω γινοταν πολεμος, ηρθε κοντα μας στην κερκιδα και μας ειπε "Μαζι θα φυγουμε απο δω. Και ελικοπτερα θα φερω αν χρειαστει ..." Δεν χρειαστηκε τελικα. Μπηκαμε μεσα στο χορτο, περασαμε απο την σκεπαστη, προσωπικα εγω σεβαστηκα τον χωρο τους, περασα απο μεσα χωρις καμια επαρση, χωρις καμια μαγκια, και βγηκαμε απο κατω, μεσα στα στενα της φιλαδελφειας και πηγαμε εκει που μας περιμαναν τα πουλμαντα ...

Αυτα εγιναν τοτες. Δεν τα γραφω με μαγκια. Καθε αλλο. Τα γραφω για να διασωθουν γιατι ειμαι απο τους λιγους εκεινους που τα εκαναν και που ζουν σημερα. Γιατι οι περισσοτεροι απο εκεινα τα θηρια, εχασαν στον δρομο τον ανισο πολεμο με τα γαμοναρκωτικα....Εχω δυο τρεις γνωστους που ξερω και που ειναι σημερα, που μπορουν να με διορθωσουν αν κανω καπου λαθος ...Η κατεβασια στην Αθηνα δεν ειναι εκδρομη.ΑΚΟΥΤΕ ΡΕ ?Ειναι πολεμος και ραντεβου με το πεπρωμενο του καθενος μας.Οσοι πηγαινετε κατω, μονοι σας ή οργανωμενα, να ξερετε οτι ειναι λάκα μεγαλη, και να χετε τα ματια σας ανοικτα.Δεν φοβομαστε κανεναν αλλα δεν προκαλουμε και την τυχη μας. Απλα αν τυχει και μας κοψουν τον δρομο, θα την πληρωσουν.Δεν την ψαχνουμε τη δουλεια, ας μην την ψαχνουν κι αυτοι.Τοσο απλα ....Πανακας Κωνσταντινος.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό elvetos giatros » Τετ 02 Αύγ 2017, 11:02

Anatrixiasa
:pano:
Ο ετεροαποκαλουμενος κι ως άπλυτος κυρ Παντελής
elvetos giatros
 
Δημοσιεύσεις: 3493
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 01:16

Re: Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό Tolaros » Τετ 02 Αύγ 2017, 11:29

4 φορές το διάβασα και δε με έφτασε
Άβαταρ μέλους
Tolaros
 
Δημοσιεύσεις: 5546
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 22:16
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 02 Αύγ 2017, 13:03

Τι μας έκανες μέρα μεσημέρι καλοκαιριάτικα ρε συ Πανάκα?
Τι φόρτος είναι τούτος που απόθεσες στις πλάτες μας ξαφνικά?
Τι σε χρωστάμε ρε φίλε και ξυπνάς μέσα μας τόσα συναισθήματα απ την "βολική" λησμονιά τους ?
Τι μας τσιγκλάς σαν να θες να μας κάνεις πάλι εκείνους τους γραφικούς γεροξούρηδες του PAOkmania forum?

Νιώθω σαν να διάβασα περιγραφή των γεγονότων στον Τελικό Κυπέλλου του '81 με τον gay στο χανουμογήπεδο...

(Προσοχή...Ανοίγει μεγάλη παρένθεση)...

Σε κείνον το καταραμένο τελικό όπου ο Γιάνναρος ο Δαμανάκης σπάραξε την καρδιά μου (έφηβου τότε) όταν έκλαιγε απαρηγόρητος (κρύβοντας μάλιστα ξαπλωμένος μπρούμυτα τα μούτρα του σφιχτά μέσα στις παλάμες του, δίχως κανένας να πάει να τον παρηγορήσει) επί 15 δευτερόλεπτα για το αυτογκόλ που έβαλε και μας κάναν το 1-0...

Σάστισα αλήθεια τότε-εκεί..."Μα καλά...γιατί?"...Δεν πρόλαβα να σκεφτώ καν, πόσο μάλλον να ψελίσω κάτι?
Είδα αμέσως και κατάλαβα...Ο Σίγγας πάει προς το μέρος του κι ο Ιωσηφίδης από πιο μακριά τρέχοντας χαλαρά...
Δεν χρειάστηκαν όμως...15 δευτερόλεπτα ήταν αρκετά γι αυτήν την ψυχάρα να ξαναβρεί τον βηματισμό του...
Ο Κρητικός λιόνταρος σηκώνεται με ένα σάλτο στα πόδια του και δίνει το σύνθημα της αντεπίθεσης...ΠΑΜΕ!!!!
Όλο το νόημα Π.Α.Ο.Κ. σε 15 δευτερόλεπτα..."Πληγώθηκα? Ε και? Ό,τι δεν με σκοτώνει με κάνει πιο δυνατό"...

Πολεμάμε για την ισοφάριση δίχως να τα καταφέρουμε...Τρώμε δεύτερο γκολ στο 2ο ημίχρονο αλλά παλεύουμε ακόμα ασταμάτητα...Μειώνουμε 2-1 στο λεπτό με καρφωτή κεφαλιά του ΛΙΟΝΤΑΡΟΥ...Ελπίδες...Κατοχή, πίεση, ευκαιρίες κατά του κλεισμένου πισω-τρεμάμενου gay μέσα στην χαβούζα τους, η καρδιά έτοιμη να πεταχτεί απ το στέρνο...Δεύτερα πριν το τέλος λάθος του Σίγγα, αντεπίθεση και...3-1 τελικό...Πίκρα, στεναχώρια, κλάμα...Μα με τίποτα απογοήτευση, παρά τα βουβά 520 χλμ της επιστροφής που μας περιμένουν...Οι ιαχές μας "Π.Α.Ο.Κ." δονούν το χανουμογήπεδο...Απορημένοι μας κοιτάν όλοι..."Τρελοί είναι αυτοί?" αναρωτιούνται! Χάσανε και φωνάζουν ΠΑΟΚ?

Όχι ρε, δεν είμαστε τρελοί...Π.Α.Ο.Κ. είμαστε...Π.Α.Ο.Κ. :pano: Μόνο εμείς ξέρουμε τι σημαίνει αυτό...
Χάσαμε την μάχη? Πληγωθήκαμε? Ε και? Δεν πολεμήσαμε? Δεν επιζήσαμε? Θα κερδίσουμε την επόμενη λοιπόν!!!!


:nairepaok:

Τι μνήμες ανέσυρες απ τα βάθη της τότε παιδικής ψυχής μας ρε συ Πανάκα?
Πόσο καλό μας κανες τελικά?
Ούτε ο Θεός να σε είχε στείλει μια μέρα πριν τον αυριανό αγώνα-πρόκριση της Π.Α.Ο.Κ.άρα μας...
Thanks ρε σύντροφε και να σ έχει καλά ο Μεγαλοδύναμος!!!! Και τον Sick Bastard όμως που μας το κάρφωσε εδώ...

(Κλείνει η μεγάλη παρένθεση)...ΟΥΦ...Ακόμα το αλτσχάιμερ δεν είναι σε προχωρημένο στάδιο θαρρώ... ;)


Με μόνη διαφορά λοιπόν ότι εκεί το πατιρντί έγινε μέσα στην νύχτα...Με τα κρυμμένα στα δέντρα χανουμόγαυρα...
ΝΑΙ...Από τότενες ρε, παλιαδερφές ενωμένες κι απ τον ΠΑΟΚ γ@μημένες, όπως ακριβώς και τώρα με όλο το ΠΟΚ...

Βοήθησαν τότε όμως πολύ οι μολότοφ τους, ώστε να βλέπουμε και να αποφεύγουμε ευκολότερα τις πατάτες με τα ξυραφάκια ASTOR περασμένα πάνω που μας στέλνανε κατά ριπάς...Ρε τα κορόιδα...Χαμπάρι δεν το πήραν καν...

Κι οι μπάτσοι βέβαια "ένα σώμα μια ψυχή" με τα χαβουζοβοθρολιμανίσια πιθηκοειδή υπανθρωπάρια, δεν ξεχνώ...

Αποτέλεσμα όμως το ίδιο...Ο λαός του Π.Α.Ο.Κ. ανίκητος όπως πάντα...Πληγωμένος αλλά ανίκητος πάντα...
Όσοι πήγαμε τόσοι γυρίσαμε...Βουβοί, πικραμένοι, οργισμένοι, τρελαμένοι, αλλά ΠΟΤΕ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΟΙ...
Πάντα Π.Α.Ο.Κ. που θα πει πάντα & παντού ΝΙΚΗΤΗΣ!!!!

Γιατί όσο διαχρονικά-ιστορικά κι αν το δούμε, "χαμένη μάχη είναι μόνο αυτή που δεν δόθηκε και καμία άλλη"!!!!

Ούτε καν 17 λοιπόν ακόμα τότε...Τα θυμάμαι και κλαίω από συγκίνηση...Τα εξιστορώ και θυμώνω με αγανάκτηση...
"Που είναι τα χρόνια, ωραία χρόνια................." σιγοτραγουδάω μέσα μου αναρωτώμενος αφού συνέλθω...

Που είναι εκείνη η λατρεία του λαού για την Π.Α.Ο.Κ.άρα μας κι εκείνοι οι αήττητοι αγώνες του κόσμου μας?
Που είναι εκείνη η υπερηφάνεια όλων μας ακόμα και για τους "λίγους" παίχτες μας που ξεχείλιζε/αν Π.Α.Ο.Κ.?
Που είναι εκείνοι οι ηγέτες μας εντός και εκτός των τεσσάρων γραμμών?
Που είναι εκείνο το πάθος μας να ξεσκίσουμε κάθε εχθρό και η γενναιοψυχία μας να παραδεχτούμε κάθε τι καλό?
Που είναι εκείνη η διορατικότητα να ενισχυθεί το Κάστρο μας για να μην "πέσει ούτε από μέσα" όπως άλλα μεγάλα?

Με "καθησυχάζουν" πολλοί νεότεροι ή και μερικοί συνομήλικοι λέγοντας μου: "Αλλάζουν οι εποχές Γρηγόρηηηη"...

"Ανάθεμα τις εποχές" απαντάω συλλογισμένος..."Τις εποχές τις αλλάζουμε εμείς οι άνθρωποι ρε, ΜΟΝΟ ΕΜΕΙΣ"!!!!

:nairepaok:



Υ.Γ. Τα χουμε βάλει πάρα πολλοί με τους Έλληνες παίχτες μας, φυσικά όχι αδικαιολόγητα για κάποιους απ αυτούς...
Ας κοιταχτούμε όμως και στον καθρέφτη μας για να δούμε την αλήθεια...Εμείς οι παλιοί ξέρουμε: ΑΛΛΑΞΑΜΕ!!!! :shock:
Βέβαια έχουν αλλάξει κατά πολύ και οι λόγοι που ορισμένοι τους υπερασπίζονται...Θεός πλέον το χρήμα, κρίμα... :evil:
Τελευταία επεξεργασία από goran 64 και Πέμ 03 Αύγ 2017, 11:24, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό GoMaRoS » Τετ 02 Αύγ 2017, 13:33

http://www.paokmania.gr/stiles/mme/1298 ... n-ki-alloi



Από novasports.gr: Νίκος Κοροβέσης και Αμρ Ουάρντα είναι οι δυο ποδοσφαιριστές του ΠΑΟΚ που με τον έναν ή με τον άλλον τρόπο από χτες δεν ανήκουν στο ρόστερ της φετινής σεζόν.

Ωστόσο δεν είναι κι οι τελευταίοι που βάδισαν τον συγκεκριμένο δρόμο, καθώς έχουν υπάρξει ήδη συζητήσεις και για άλλους. Εν αρχή παραμένει το θέμα με τον Ζέλιμιρ Μπρκιτς. Ο Σέρβος τερματοφύλακας δεν υπολογίζεται από την τεχνική ηγεσία κι η προσπάθεια αποδέσμευσής του, είτε με δανεισμό είτε με λύσει κοινή συναινέσει του συμβολαίου του συνεχίζεται. Στην ίδια κατηγορία βρίσκεται κι ένας ακόμη τερματοφύλακας του "Δικεφάλου". Ο λόγος για το Νίκο Μελίσσα, που μετά τον περσινό του δανεισμό στη Σπάρτη, με θετικότατο πρόσημο για τον ίδιο, πιθανολογείται πως κάτι ανάλογο θα συμβεί και φέτος. Συζητήσεις έχουν εκκινήσει επίσης και για τους Λημνιό, Ζάιρο, Δημητριάδη αν και για τον πρώτο υπάρχει μια σημαντική ιδιαιτερότητα.

Υπήρξε η πληροφορία πως ο ΠΑΟΚ συζητά με τη Ραπίντ Βιέννης το δανεισμό του. Αν αληθεύει κάτι τέτοιο θα πρόκειται για το άκρον άωτο του παραλόγου, αφού η αυστριακή ομάδα ήταν ο λόγος για τον οποίο ο "Δικέφαλος" τιμωρήθηκε πριν από έξι χρόνια στο Europa League για επεισόδια τα οποία ξεκίνησαν προκλητικότατα οι οπαδοί της αυστριακής ομάδας. Συνεπώς, για λόγους αρχής καμία κουβέντα δε θα 'πρεπε να υπάρξει για οποιοδήποτε θέμα γενικώς κι όχι για τον δανεισμό ποδοσφαιριστή.



εγώ ο αφελής να κάνω μία ερώτηση, πως είναι δυνατόν ο δημοσιογράφος να υπαγορεύει τι είναι σωστό και τι όχι, ειδικά αυτό το λόγους αρχής που λέει, ποιος τον έβαλε κριτή στις όποιες κινήσεις κάνει η ΠΑΕ; Δηλαδή πχ αν έρθει η Ραπιντ και μας προσφέρει 5εκ για Τσίμιροτ, θα τους πούμε όχι γιατί είχαμε επεισόδια πριν 6 χρόνια. Ίσα ίσα θα βγει και η χασούρα
GoMaRoS
 
Δημοσιεύσεις: 6671
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιουν 2010, 13:50

Re: Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τετ 02 Αύγ 2017, 16:03

Τι διαβάζουμε

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό sic-4 » Τετ 02 Αύγ 2017, 16:23

Ειδικα εκεινος ο Μπαμπενς Φον Σουγιεν της Ραπιντ πολυ κωλοπαιδι, δεν του ξαναδινω παικτη.
Βλέπω έναν Αετό με δυο κεφάλια
Άβαταρ μέλους
sic-4
 
Δημοσιεύσεις: 5904
Εγγραφή: Παρ 11 Ιούλ 2014, 22:05
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 07 Αύγ 2017, 22:54

Δεύτερη… ευκαιρία για να αλλάξει εικόνα.
Δευτέρα, 07 Αυγούστου 2017 21:19...

Δεύτερη… ευκαιρία για να αλλάξει εικόνα.
Από metrosport.gr:

Θα την χαρακτηρίζαμε «ιδανική υπό όρους» την ευκαιρία που δίνεται στον Στανόγεβιτς και στους παίκτες του, με το δεύτερο ευρωπαϊκό τους παιχνίδι.

Οι όροι, ασφαλώς αφορούν το σκεπτικό με το οποίο θα την αξιολογήσουν, όπως επίσης και το κυριότερο, τον τρόπο με τον οποίο θα την διαχειριστούν.

Γιατί από αυτούς και μόνο εξαρτάται ποιο θα είναι το αποτέλεσμα και όλα όσα θα προκύψουν (ευχόμαστε θετικά) με τον αποκλεισμό των Σουηδών. Αν συμβεί κάτι τέτοιο, ο Δικέφαλος είναι σε θέση να μπει σε μια «νέα τροχιά» και να ξεκινήσει από μια «καινούργια αφετηρία», πιο αισιόδοξος και πιο ενισχυμένος. Σήμερα στον ΠΑΟΚ όπως έχει διαμορφωθεί η κατάσταση, με τον ασταθή αγωνιστικό βηματισμό, αλλά και τις τελευταίες εκλάμψεις βελτίωσης – όπως το προχθεσινό παιχνίδι - το ενδιαφέρον των φίλων του ΠΑΟΚ πλέον περιορίζεται θα λέγαμε κι επικεντρώνεται, σε ένα και μόνο ερωτηματικό: Τι θα πρέπει να γίνει ώστε αυτή η ομάδα να σηκώσει κεφάλι.

Στο περιθώριο αυτής της αγωνίας υπάρχουν και μερικοί επί μέρους προβληματισμοί και μερικά κενά, που αφορούν πρωτίστως την αναγκαία ενίσχυση της ομάδας, όπως και την αλλαγή νοοτροπίας και διαχείρισης του υπάρχοντος έμψυχου υλικού από το νέο κόουτς. Κι αυτό το τελευταίο, γιατί ακόμη και πρόσφατα διαπιστώθηκαν κινήσεις με παρεμβάσεις (βλέπε χαρτάκι) για την χρησιμοποίηση συγκεκριμένων μετριοτήτων, που απολαμβάνουν την απόλυτη προστασία και στήριξη του αθλητικού διευθυντή. Σε ότι έχει σχέση με το πρώτο και μάλλον και πιο σοβαρό θέμα, δηλαδή με την κατ επείγουσα μεταγραφική ενίσχυση, η αίσθηση που υπάρχει μετά την άφιξη του μεγαλομετόχου, τις κατ ιδίαν συζητήσεις που είχε με τους έμπιστους συνεργάτες του, αλλά και με φιλικά του πρόσωπα, είναι ότι ο Ιβάν Σαββίδης έχει δώσει εντολή κι έχει συμφωνήσει, οι κινήσεις να γίνουν με μεγαλύτερη ένταση και σε πλέον γρήγορους ρυθμούς.

Οι ίδιοι κύκλοι (το στενό του περιβάλλον) διαβεβαιώνουν ότι ο Ιβάν παρουσιάζεται αμετακίνητος στις αρχές του, άφοβος απέναντι στους συκοφάντες και ψευδολόγους του λεκανοπεδίου, διαβεβαιώνοντας τους πάντες, ιδιαίτερα τους παίκτες του ΠΑΟΚ, ότι ο ίδιος είναι και θα παραμείνει η ασπίδα τους, απέναντι στην οποιαδήποτε επίθεση επιχειρηθεί σε βάρος τους. Συμπληρωματικά επιβεβαιώνουν και διαβεβαιώνουν, ότι ο Ιβάν είναι διατεθειμένος να καλύψει όποιες υπερβάσεις χρειαστούν, ώστε ο ΠΑΟΚ να ενισχυθεί σε θέσεις που έχει ανάγκη και με παίκτες οι οποίοι θα κάνουν την διαφορά. Η δήλωση του σε όλους ότι αυτοί που έχουν ξεκινήσει βρώμικο πόλεμο εναντίον του ΠΑΟΚ θα βρεθούν στη δυσάρεστη θέση πολύ σύντομα, είναι ένα μήνυμα προς την ανίερη ερυθροπράσινη συμμαχία.

Όσοι βρέθηκαν πολύ κοντά του αυτές τις ημέρες, εκτιμούν ότι ο Ιβάν «ντοπαρίστηκε» θετικά από την ικανοποιητική προσέλευση του κόσμου στο παιχνίδι της Πέμπτης. Για αυτό το λόγο ακριβώς, θεωρούν σίγουρο ότι είναι με θρησκευτική ευλάβεια προσηλωμένος σε ότι έχει υποσχεθεί και το οποίο ιδιαίτερα αφορά τον ΠΑΟΚ. Συνοπτικά αυτή είναι η μικρή εικόνα των τελευταίων ημερών εντός κι εκτός των τειχών της Τούμπας. Εμείς θα «επιστρέψουμε» στο θέμα του σχολίου με την ευκαιρία τη μεγάλη (και ιδανική αν θέλετε) που παρουσιάζεται για δεύτερη φορά στον Στανόγεβιτς και στους παίκτες του, προκειμένου να αλλάξουν πολλά και να βάλουν το τρένο στις σωστές του ράγες. Κι αυτό γιατί μια πρόκριση επί της Έστερσουντ, σημαίνει βελτίωση ψυχολογίας, τόνωση ηθικού και νέα ισχυρά κίνητρα. Ας το λάβουν σοβαρά υπόψη τους και μέχρι τις 17 του μήνα οι πάντες να επικεντρωθούν «ψυχή τε και σώματι» σε αυτή την πολύ σημαντική αποστολή.

ΥΓ: Πιστεύω να παρακολουθείτε – όσοι μπορείτε βέβαια – τα περιβόητα «τεστ» στα οποία είναι υποχρεωμένοι να δοκιμαστούν οι Έλληνες διαιτητές κι επόπτες. Το ποιοι πέρασαν και ποιοι κόπηκαν μικρή έχει σημασία στη συγκεκριμένη περίπτωση. Εκείνο όμως που προκαλεί, σκανδαλίζει και προσβάλει βάναυσα την φίλαθλη κοινή γνώμη, τους θεσμούς, αλλά και την Ελλάδα σαν κράτος, είναι πως ένα λαμόγιο από την Πορτογαλία σταλμένο ειδικά από τον γνωστό υποστηρικτή των ερυθρολεύκων συμφερόντων και προστάτη της άθλιας παράγκας που κατέστρεψε το ποδόσφαιρο μας, διαρρέει προς πάσα κατεύθυνση και ανενόχλητος ότι έχει πρόθεση να επαναφέρει όλα τα σκουπίδια της διαιτησίας και πάλι στο προσκήνιο. Ο Πορτογάλος Σπάθας (Μέλο Περέιρα) ήρθε σαν εξυγιαντής (!!!) της ελληνικής διαιτησίας κι αυτό θα το πετύχει, επαναφέροντας σε ενεργό δράση ότι πιο διεστραμμένο αμαρτωλό, κάλπικο και παρασιτιζόμενο έχει πλέον αποδεδειγμένα καταγραφεί σαν το μεγάλο κακό για το άθλημα στην πατρίδα μας.

Από metrosport.gr Κατηγορία: Ρεπορτάζ ΠΑΟΚ | Μ.Μ.Ε.
Ετικέτες ΠΑΟΚ Νέα

.........................................................................................................................................................

Αλήτες :twisted:
Ρουφι@νοι :x
Δημοσιοκάφροι... :redcard:

...ο λαός του Π.Α.Ο.Κ. στ @ρχίδι@ του σας γράφει!!!!

:pano:



Υ.Γ. Εύχομαι για το καλό του Π.Α.Ο.Κ. να σας γράφει στα @@πάρια του και ο Ιβάν βρε τεμπελόσκυλα του 20ευρου...

Υ.Γ. 2...Πρόεδρε, τον Mr. Lubos και τα μάτια σου!!!! :shock: :shock:

:nairepaok:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Τρί 05 Σεπ 2017, 18:37

ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό seaman » Τρί 05 Σεπ 2017, 19:13

Φοβερός Σύνδεσμος. Μου φέρνει ο αδερφός μου μπλουζάκια. Γ@@@νε
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Επικαιρότητα - Μ.Μ.Ε

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες