Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ με στόχο τον ΠΑΟΚ

Θέματα που αφορούν την επικαιρότητα και τα Μ.Μ.Ε.

Δημοσίευσηαπό paoktrella » Τρί 26 Αύγ 2008, 18:07

Εγώ ρε παιδιά που είμαι εξωτερικό δεν έχω την δυνατότητα να διαβάσω εφημερίδα η πρέπει να την αγοράσω με μια μέρα καθυστέρηση και έτσι βολεύομαι με τα πρωτοσέλιδα online και το βραδάκι τα διαβάζω πιο αναλυτικά τα όλα νέα,αυτή η AMK όταν βλέπω τις περισσότερες φορες ρε μάγκες το πρωτοσέλιδο μου έρχεται να ξεράσω τον πρωινό καφέ επάνω στο lap-top ,αν είναι δυνατόν δεν σέβεται ούτε το όνομα που έχει αν και τώρα τελευταία κάτι πάει να κάνει ας ελπίζουμε ότι θα τα καταφέρει πριν πνιγει στον θερμαϊκό...
:? :? :?
Άβαταρ μέλους
paoktrella
 
Δημοσιεύσεις: 177
Εγγραφή: Κυρ 10 Φεβ 2008, 23:32
Τοποθεσία: HANNOVER

Δημοσίευσηαπό Petm » Τετ 27 Αύγ 2008, 17:09

τι έγινε κύριε Stella τώρα αναρωτηθήκατε για τι φιλια μυστήριο Αγγελάκι-μπάγεβιτς? τόσους μήνες όλα καλά e???

κωλοτούμπες η μια μετά την άλλη

λυπάμαι τα κάποια λίγο euro που είχα δώσει μια εποχή για να αγοράσω αυτή τι εφημερίδα
Άβαταρ μέλους
Petm
 
Δημοσιεύσεις: 1607
Εγγραφή: Παρ 04 Ιαν 2008, 18:12
Τοποθεσία: Back To The Base London

Δημοσίευσηαπό paoktrella » Τετ 27 Αύγ 2008, 17:51

Den ton gnorizo ton kyrio apo pou ton agorasame. :lol: :lol:
:D :D :D

Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να γράφουμε Ελληνικά!
Thx, Admin Team
Άβαταρ μέλους
paoktrella
 
Δημοσιεύσεις: 177
Εγγραφή: Κυρ 10 Φεβ 2008, 23:32
Τοποθεσία: HANNOVER

Δημοσίευσηαπό Petm » Πέμ 28 Αύγ 2008, 20:23

κυριε Stella , σήμερα αναφέρθηκε στο mats του ari από το κύριο Beνo ότι του λείπει ο Νεμπεγλέρας στο κέντρο.

Γρήγορα σας παρακαλώ ένα ρεπορτάζ με το παρελθόν του κυριου Beνου όπως κάνατε τις τελευταίες μέρες me tous αγγελάκι, νεμπεγλέρα, δρόσο
Άβαταρ μέλους
Petm
 
Δημοσιεύσεις: 1607
Εγγραφή: Παρ 04 Ιαν 2008, 18:12
Τοποθεσία: Back To The Base London

Δημοσίευσηαπό ΑΛΕΧΑΝΔΡΟΣ » Πέμ 28 Αύγ 2008, 21:19

http://www.goalday.gr/article.asp?catid ... id=1210237 διαβαστε και αυτο στο τελος τη λεει για μουσλι
Άβαταρ μέλους
ΑΛΕΧΑΝΔΡΟΣ
 
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τρί 05 Φεβ 2008, 23:32

Δημοσίευσηαπό PAOK_NORTH_ARMY » Πέμ 28 Αύγ 2008, 21:33

Στέλλα φύγε, Στέλλα κρατάω μαχαίρι. :) :) :)
Άβαταρ μέλους
PAOK_NORTH_ARMY
 
Δημοσιεύσεις: 2901
Εγγραφή: Παρ 15 Φεβ 2008, 08:20

Δημοσίευσηαπό maikopoulos » Πέμ 28 Αύγ 2008, 21:39

Δεν τη μαμάς και τη Στέλλα και την Τούλα. Αϊ στο διάολο πια με τους ρουφιάνους της πέννας. Η άποψη είναι σαν την κωλοτρυπίδα... ολοι έχουν από μία. Η μαλακία είναι ότι κάποιοι θέλουν να λέγονται "δημοσιογράφοι" και να εκθέτουν τη κάθε παπαριά τους ως "έγκυρη πληροφόρηση".
Go Village!
Άβαταρ μέλους
maikopoulos
 
Δημοσιεύσεις: 360
Εγγραφή: Τρί 06 Μάιος 2008, 18:25

Δημοσίευσηαπό lefis » Τρί 02 Σεπ 2008, 08:42

Επειδη αποτι ακουσα απο ΠΑΟΚτσηδες δημοσιογραφους πρεπει να γιναν κατι ψιλα στο κατεβασμα κατι ψιλοκαρεκλες κατι ψιλοτραπεζακια κατι ψυριστικες δεν μπορω να ριξω μπινελικι στον αθηναιο δημοσιογραφο που ναι μεν υπερβολικα αλλα οχι αδικα γιατι καποια τσακαλακια του εδωσαν το δικαιωμα να τα χωνει στον προεδρο και την ομαδα μας......δεν φταινε παντα οι αλλοι.
Ο ΠΑΟΚ μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσχθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας.διότι έμαθε τους οπαδους να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λογου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία.
παράφραση του Ισοκράτη...
Άβαταρ μέλους
lefis
 
Δημοσιεύσεις: 2110
Εγγραφή: Παρ 14 Μαρ 2008, 13:20
Τοποθεσία: Καλαμαριά

Δημοσίευσηαπό Alekakius » Τρί 02 Σεπ 2008, 11:27

PROS DIMOSIOGRAFO STATHOPOULOU EISAI MEGALOS KARAKIOZIS MA PARA POLI MEGALOS KARAKIOZIS KAI EDO FENETE POSOS ENKATHETOS EISAI LES OTI OI PAOKSIDES ANASTATOSAN TO IRAKLIO APO TIN STIGMI POU ANIKSAN OI MPOUKAMPORES TOU KARABIOU DEN SEN PLIROFORISAN FENETE OI ROUFIANOI SOU OTI APO TIN ORA POU PATISAN TA ADERFIA STO IRAKLIO ITAN MIA PRAGMAATIKI GIORTI SE OLI TIN POLI XORIS NA GINI TO PARAMIKRO KAI APODIKSI AFTOU I SIMETOXI AKOMA KAI TON OFITZIDON STA KATA TOPOUS PIGADAKIA POU STINONTOUSAN MESA STIN POLLI SE ANTITHESI ME TA OSA SINEBENAN KAI THA INBOUN STANDART ME TIN PAROUSIA ALLON OPADON STO IRAKLIO KAI KIRIOS AFTON TOU POK ...................AN DEN KSERIS MIN GRAFIS PAPARIES EKTITHESE BLAKA........A KAI NA MIN TO KSEXASO RE PANIBLKA FRONTISAN NA SE ENIMEROSOUN OTI TA FILARAKIA SOU OI PLIOKTITES PALIOGLIFTI AFISAN TAADERFIA MIA MERAPARAPANO STO IRAKLIO PROFASIZOMENOI OTI DITHEN EINAI TA PLIA FOUL KAI MOLIS MATHAN GIA TA TSARTES POU KANONISE O ZAGOR ME TOUS SINERGATES TOU KSAFNIKA ANAKALIPSAN KANES THESIS STA PLIA TOUS AINTE KARAKIOZI BLAKA GLIFTI .....TREME TE KOUFALES O PAOK BGIKE APO TIS STAXTES DINATOS OSO POTE KAI GIGANTONETE KATHIMERINA TREKSTE NA KRIFTITE .....O PAOK PANO APO OLLA.
Άβαταρ μέλους
Alekakius
 
Δημοσιεύσεις: 807
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 10:21

Δημοσίευσηαπό Platon » Τρί 02 Σεπ 2008, 11:41

Γεια στο στόμα σου αδερφέ μου Αλέκο...

Aντε γιατί σιγά σιγά το θέμα καταντάει γελοίο και μου θυμίζει σίριαλ με "εβδομαδαια" επεισόδια και με πρωταγωνιστές τη Martha Βούρτση και τον Κώστα Βουτσά...


Έλεος!!!!!!!!!!!!!
Κάθε ένας από εμάς είναι ο ΠΑΟΚ!!!
Άβαταρ μέλους
Platon
 
Δημοσιεύσεις: 3234
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 21:20
Τοποθεσία: DÃœSSELDORF, GERMANY

Δημοσίευσηαπό Platon » Τρί 02 Σεπ 2008, 13:01

diniko80 έγραψε:Πλατωνα δε μπορω να σε καταλαβω και το λεω με συμπαθεια....τη μια λες οτι φταινε τα κωλοπαιδα την αλλη οι δημοσιογραφοι μετα ο ζαγορακης που δεν επεμβαινει κ.ο.κ.
ολοι εσεις που ζειτε μακρια απο την Ελλαδα αλλα θελετε να νοιωθετε σαν να ειστε στη Τουμπα, λειτουργειται με το συναισθημα και δεν εχετε σταθερη αποψη περί του τι ειναι σωστο για το ΠΑΟΚ, τι ειναι σωστο για τη ΠΑΕ, τι ειναι σωστο για τους οπαδους και τι για τους φίλους...εκραζες για την ανακοινωση και πιο παλια αν θυμαμαι καλα (διορθωσε με) για το χαιδεμα αυτιών του ζαγορ...
στη πραξη ολα τα παραπανω συμβαινουν, αλλα αν ερθεις να ζησεις στη πουστοχωρα που ζουμε εστω για ενα μηνα και δουλεψεις και γυρνας και βλεπεις τα πουστοκαναλα θα νομιζεις οτι η ζωή ειναι μαυρή, αλλα και τραλαλα τραλαλο..ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ ΔΗΛΑΔΗ, ΜΙΑ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ ΧΩΡΑ ΜΕ ΕΞΩΓΗΙΝΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΚΑΙ ΤΡΑΓΕΛΑΦΙΚΑ ΜΜΕ...ΑΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ Ο ΠΑΟΚ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΣΑ ΠΟΥΤΣΑ ΜΕ ΚΑΘΕ ΤΙ ΣΤΟ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΘΕΣ ΕΣΥ ΚΑΝΕΙΣ ΛΑΘΟΣ...Ο ΠΑΟΚ ΕΙΝΑΙ ΠΑΟΚ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΝΟΙΩΘΕΙ ΚΑΙ ΑΟΦΥΓΚΡΑΖΕΤΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΟΠΩς ΓΙΑ ΤΗ ΡΑΤΣΙΣΤΙΚΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΤΟΥΣ ΟΠΑΔΟΥΣ ΤΟΥ ΕΝ ΕΤΕΙ 2008 ΜΕ ΤΗ ΦΑΣΙΣΤΙΚΗ ΑΒΑΝΤΑ ΤΩΝ ΚΥΒΕΡΝΟΝΤΩΝ ΤΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΥ ΥΡΙΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΘΕΣ...αν τελος μας νοιζουν οι 15-καρεκλες που επεσαν απο τα καραβια ή τα σπρευ σε καποια μνημεια λες και αυτο ειναι το προβλημα του ΝΕΟΕΛΛΗΝΑ τοτε καλη μας χωνεψη με τα σκατα που τρωμε...ΑΥΤΑ απο ενα παλικαρακι, φιλο σου ιντερνετικο , αδερφο σου οπαδικα που ζει στην Ουγκαντα και οχι στη Γερμανια...
Σου ορκιζομαι δε σου απαντησα ποτε επειδη σε σεβομαι και ευχομαι να συμπεριλαβεις στις σκεψεις σου καποια απο αυτα που σου ειπα...αν θες μου απαντας αλλα με γενικο περιεχομενο και οχι δικηγοριστικα



Αδερφέ μου DINIKO.....
ίσως έχεις δίκιο σε όλα αυτά που λες, τουλάχιστον εν μέρει!!!

Να σου πω αδερφέ ότι έχω μεγαλώσει στην Ελλάδα κι έφυγα στα 18 μου. Έχω ζήσει πολλές καταστάσεις με τον ΠΑΟΚ, το τι έγινε τα τελευταία χρονια λίγο πολύ τα γνωρίζουμε όλοι μας και δε θα σταθώ σε αυτά.

Θέλω να πιστεύω ότι από περισσή, αλλα ειδικά από φέτος έχουμε αλλάξει κυριολεκτικά σελίδα.

Το ότι είμαι εναντίον των δημοσιογραφούν όταν γραφουν παπαριές όπως αυτές που επισημάνει ο αδερφός Alekakius, δεν θα πρέπει να το αναλύσουμε, νομίζω ότι είναι αυτονόητο.

Το ότι καταδικάζω τη βία είναι επίσης αυτονόητο, στο παρελθόν έχω ζήσει προσωπικά τέτοια γεγονότα αρκετές φορες και νομίζω ότι γνωρίζω πολύ καλά τι παίζεται. Αν και έχουν περάσει αρκετά χρονια από τότε η κατάσταση στις σκηνές βίας δεν άλλαξε, και τότε σπάγαμε τζαμαρίες, αυτοκίνητα και πετούσαμε πέτρες κι οτο βρισκαμε μπρός μας! Το ίδιο κάνουμε και τώρα. Δε νομίζω ότι μπορώ να είμαι περήφανος για αυτά που κάναμε τότε, οποτε και τώρα επόμενο είναι να τα καταδικάζω. Με βία και πόλεμο δεν καταφέρνεις τίποτε αδερφέ μου, παρα μονο με τη λογική, την τακτική και την έντεχνη διπλωματία... Και μην αμφιβάλλεις για αυτό καθόλου.

Δεν έκραξα ποτε το Ζαγοράκη, ο οποιος είναι φίλος μου από τα σχολικά μας χρονια και ούτε πρόκειται να το κάνω ποτε. Απλά, επειδή δεν είμαστε αυτοί που ήμασταν (έχουμε αλλάξει σελίδα είπαμε), κι επειδή θέλουμε να οδηγήσουμε την ομάδα εκεί που της αρμόζει, πρέπει να αλλάξουμε την τακτική μας σε πολλούς τομείς. ένας από αυτούς είναι η αντίδραση του επισημου ΠΑΟΚ σε προκλήσεις και καταστάσεις που έντεχνα δημιουργεί το καθεστώς των Αθηνών και οι τσάτσοι και τα τσιράκια τους. Είπα λοιπόν ότι περιμένω μια πιο δυναμική αντίδραση, για αυτόν τον ΠΑΟΚ που θέλουμε, από την διοίκηση. Κι αυτό κάνανε με τη δήλωση που βγήκε από την ΠΑΕ. Έτσι τους θέλω. Εμενα με κάλυψε. Να τους δείξουμε επιτέλους ποιοι είμαστε. Όχι με το να σπάζουμε τζαμαρίες του απλού κόσμου, που δε φτάει σε τίποτε. Σε ανώτερο επίπεδο, εκεί κερδίζονται και χάνονται οι μάχες κι όχι στους δρόμους και στα μνημεία. Σκέψου ότι είσαι μονος απέναντι σε 5-6 άλλους που θέλουν να σε ληστέψουν. Τι θα κανεις??? Θα τους τα δώσεις τα χρήματα σου και θα αρχίσεις να κλαψουρίζεις??? Όχι βεβαια. Θα τους παλέψεις! Θα κόψεις αυτόν που νομίζεις ότι είναι ο αρχηγός τους, συνήθως ο πιο δυνατός. Αυτόν θα χτυπήσεις πρώτα. Αν τον ρήξεις κάτω, οι άλλοι θεωρητικά θα την κάνουν από το φόβο τους. Νομος της φύσης.Αντανάκλασε τώρα αυτό στον ΠΑΟΚ. Εσύ είσαι ο ΠΑΟΚ, ο αρχηγός των άλλων η κυβέρνηση κλπ. και οι υπόλοιποι είναι οι δημοσιογράφοι, ο απλός κόσμος, κάποιοι παράγοντες κλπ....

Ελπίζω να σε κάλυψα κάπως αδερφέ μου...

Η τακτική των τελευταίων χρονων δεν καρποφόρησε, τα αποτελέσματα είναι γνωστά. Ας αρχίσουμε να σκεπτόμαστε και να δρούμε σε άλλο επίπεδο, πιο συντονισμένο και δυναμικό, ενωμένοι και είμαι σίγουρος ότι στο τέλος θα δικαιωθούμε!!! Ο αγώνας μας παραμένει ιερός!!! Όπως είπε και η διοίκηση:

ΔΕΝ ΕΊΜΑΣΤΕ ΠΑΙΔΙ’ ΚΑΤΩΤΕΡΟΥ ΘΕΟΎ!!! ΑΠΌ ΕΔΏ ΚΑΙ ΜΠΡΌΣ ΌΛΟΙ, ΘΕΟΊ ΚΑΙ ΔΑΊΜΟΝΕΣ ΕΊΝΑΙ ΜΑΖΊ ΜΑΣ
Κάθε ένας από εμάς είναι ο ΠΑΟΚ!!!
Άβαταρ μέλους
Platon
 
Δημοσιεύσεις: 3234
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 21:20
Τοποθεσία: DÃœSSELDORF, GERMANY

NAI!!

Δημοσίευσηαπό dreamwarrior » Τρί 02 Σεπ 2008, 13:16

Συμφωνώ με όσα λέει ο αδερφός Πλάτωνας!!!!
Μαζί σου ρε μπατζανάκη...................
Μ' ένα ονειρό θα ζωωωωωωωωωωωω
το 'πα στον τρελόγιατρόοοοοοοοοοοοοοο
να σε δω ψηλά εκείιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι
ΞΑΝΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗ!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
dreamwarrior
 
Δημοσιεύσεις: 3136
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:04
Τοποθεσία: Έδεσσα

Δημοσίευσηαπό blackterror4 » Τρί 02 Σεπ 2008, 13:24

αλητες ρουφιανοι δημοσιογραφοι.τουλαχιστον οι περισσοτεροι
blackterror4
 
Δημοσιεύσεις: 1766
Εγγραφή: Παρ 27 Ιουν 2008, 21:08

Δημοσίευσηαπό Platon » Τρί 02 Σεπ 2008, 13:39

diniko80 έγραψε:συμφωνω και γω και γι αυτο ακριβώς μιλαω για σοβαρη πολιτικη -ενα σωμα -μια γροθια


Σε κάλυψε η απάντηση μου και ο τρόπος σκέψης μου??? Πήρες απάντηση στο ερώτημα σου???
Κάθε ένας από εμάς είναι ο ΠΑΟΚ!!!
Άβαταρ μέλους
Platon
 
Δημοσιεύσεις: 3234
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 21:20
Τοποθεσία: DÃœSSELDORF, GERMANY

Δημοσίευσηαπό midenistis » Τρί 02 Σεπ 2008, 15:24

Εφ.Γάτα
Εικόνα

Δείτε ηρωνία που πουλάνε!
Άβαταρ μέλους
midenistis
 
Δημοσιεύσεις: 1331
Εγγραφή: Τετ 05 Δεκ 2007, 02:49
Τοποθεσία: West Side Salonica

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Επικαιρότητα - Μ.Μ.Ε

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 21 επισκέπτες