Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ με στόχο τον ΠΑΟΚ

Θέματα που αφορούν την επικαιρότητα και τα Μ.Μ.Ε.

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ με στόχο τον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Παρ 21 Σεπ 2018, 21:39

εσεις περιμενετε θαυματα,στην Αθηνα μεγαλωνουν,σε αυτο το κοινο απευθυνονταν επι δεκαετιες,με αυτο το κοινο συναναστρεφονται ακομα και οι λεγομενοι αντικειμενικοι δημοσιογραφοι στην καθημερινοτητα τους,πιθανοτατα και οι παιδικες τους συμπαθειες με ομαδες της πολης τους να ειναι
συνεπως δεν γινεται να ειναι οσο αντικειμενικοι ή αμεροληπτοι ισως περιμενετε
δεν ειναι πολυς ο καιρος που το δικτυο ανοιξε τον κοσμο,που μπηκαν οι ιστοσελιδες στην ζωη μας και επομενως και στην δικη τους το δυναμικο και πολυπληθες κοινο του ΠΑΟΚ,
παντως ο σπυροπουλος εχει γραψει και ενα "το γκολ ηταν κανονικο"ενω ακομα και σε αυτο το αρθρο παρα τις υπερβολες και την εν μερει ισοπεδωτικη επιχειρηματολογια(μιλησα σχετικα) εχει κατ ουσια ενα δικιο αναφορικα με αυτο που παιξαμε χθες

απλα οχι και μιλαν,δηλ η αταλαντα πλεοντ ης ιταλιας ισα και ομοια με τσελσι :lol: ουτε και ο παοκ που απεκλεισε μολις πριν λιγες μερες σπαρτακ μοσχας ισα και ομοια με την αεκ που τι εκανε; τπτ αξιο λογου φετος ενω περσι κατι αναλογο θα ηταν μια προκριση με τσσκα(που φυσικα ουδεποτε υπηρξε)
μην τρελαθουμε

γενικα ο σπυροπουλος ειχε και ενα κοστος για οσα υποστηριζει κατα καιρους,μην ισοπεδωνουμε.
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ με στόχο τον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Maniaq@Deepwood » Παρ 21 Σεπ 2018, 21:51

από τις χορηγίες του ΟΠΑΠ πληρώνονται , τι δεν καταλαβαίνεις?
Maniaq@Deepwood
 
Δημοσιεύσεις: 648
Εγγραφή: Δευτ 28 Απρ 2014, 20:41

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ με στόχο τον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό pilotos » Παρ 21 Σεπ 2018, 21:52

Maniaq@Deepwood έγραψε:από τις χορηγίες του ΟΠΑΠ πληρώνονται , τι δεν καταλαβαίνεις?
Αυτό να γράφεται κάθε μέρα... Για εμπέδωση
Τα οποία λεφτά είναι τα μόνα που συλλέγονται χωρίς κόπο, δωρεάν πουλώντας αέρα


SM-G965F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ με στόχο τον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Παρ 21 Σεπ 2018, 22:25

Μια λίστα εδώ με τις διαφημίσεις του οπαπ θα δείξει ποιοι είναι με ποιους απλά πράγματα

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ με στόχο τον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό flash4 » Παρ 21 Σεπ 2018, 23:10

To γράφω εδώ γιατί κυκλοφόρησε από δημοσιογραφικούς κύκλους της πόλης. Γράφουνε λέει ότι η παε θα πάρει μέτρα για τα καπνογόνα και τι μέτρα: μείωση μπάτζετ και αύξηση τιμών διαρκείας :lol: Και την ίδια μέρα η παε βγάζει παρακάμερα όπου στην είσοδο ομάδων υπάρχει κάμερα που τραβάει την 4 με τα καπνογόνα και στον επίσημο λογαριασμό στο φβ κοινοποιεί βίντεο από ξένο δίκτυο με τη χθεσινή ατμόσφαιρα (και πολύ λογικό καθώς από το χθεσινό ανιαρό παιχνίδι ακόμα και οι Άγγλοι μόνο αυτό κράτησαν). Δεν είναι λιγουλάκι οξύμωρο; Ποιοι είναι αυτοί που διαρρέουν τέτοια πράγματα περί ''μέτρων'' ; Ή τα βγάζουν οι δημοσιογραφάρες μας από το μυαλό τους;
flash4
 
Δημοσιεύσεις: 1370
Εγγραφή: Κυρ 10 Ιαν 2016, 17:13

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ με στόχο τον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Σάβ 22 Σεπ 2018, 01:17

Από υποτιθέμενες ίντριγκες άλλο τίποτε....

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ με στόχο τον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό DimitrisS » Σάβ 22 Σεπ 2018, 02:19

flash4 έγραψε: Ή τα βγάζουν οι δημοσιογραφάρες μας από το μυαλό τους;


Αυτο δεν παιζει. Οι δημοσιογραφοι της πολης ειναι σοβαροι επαγγελματιες τρεχουν για τα ρεπορταζ και τα αποκλειστικα.
Άβαταρ μέλους
DimitrisS
 
Δημοσιεύσεις: 7410
Εγγραφή: Πέμ 29 Οκτ 2015, 18:42

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ με στόχο τον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό joshua » Σάβ 22 Σεπ 2018, 08:32

Μπηκα και εγω να διαβασω το αρθρο του σπυροπουλου ετοιμος να εξοργιστω,το διαβασα και εχω μεινει με την απορια του τι ακριβως πειραξε καποιους...Τι διαφορετικο εγραψε απο οτι εγραψαν και εδω μεσα ενα σωρο παιδια,για την λαθος προσεγγιση του ματς απο τον Λουτσεσκου? Σας ενοχλησε τοσο πολυ η μιση προταση που ανεφερε οτι ο χιμενεθ στο σαν σιρο εβαλε φορ? Πραγματικα μας εχει γινει εμμονη η κουλα...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24065
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ με στόχο τον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Slade » Σάβ 22 Σεπ 2018, 08:59

Μείωση μπατζετ λόγω προστίμων της ουεφα για τα καπνογόνα γράφουν. Δικές μου πληροφορίες λένε για αύξηση μπάτζετ λόγω εξαιρετικών τηλεπωλήσεων πόσιμου υαλουρον από τον Μένιο στο κανάλι. Δεν ξέρω τι απ' τα δύο ισχύει.
Άβαταρ μέλους
Slade
 
Δημοσιεύσεις: 1107
Εγγραφή: Παρ 21 Νοέμ 2008, 11:10

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ με στόχο τον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό giapas » Σάβ 22 Σεπ 2018, 09:01

Θαυμάζω την αντικειμενικότητά σου.

Φαντάζομαι δε σε παραξενεύει ούτε στέκεσαι στο ότι το άρθρο κάνει το λογικό άλμα , ο ΠΑΟΚ έπαιξε κλωτσοσκούφι με τη Τσέλσι , αν πέρναγε στο τσου λου θα έπαιζε ΠΑΝΤΑ κλωτσοσκουφι με τις άλλες αντίστοιχες Τσέλσι άρα γιατί να περάσει στο τσουλου να κάνει τι ; Λες και το ένα στα 7 ματς του ΠΑΟΚ φέτος είναι αντιπροσωπευτικό ή λες και η Τσέλσι είναι η μέση ομάδα του τσου λου.

Είναι τυχαίο ότι βγήκε την επόμενη του κλαρίνου της κούλας οπότε ναι μωρέ όλοι στο ίδιο τσουβάλι βράζουνε , είδες κι ο ΠΑΟΚ για το πεο καβάλα είναι. Αλήθεια γιατί μετά τη Βασιλεία και τη Σπαρτάκ δε βγήκε να πει αν αξίζει ο ΠΑΟΚ να είναι τσουλου ή όχι; Είπαμε πολιτική ίσων αποστάσεων από έναν αντικειμενικό ( όταν θέλει ) δημοσιογράφο.

Νομίζω τις τελευταίες μέρες έχεις μπερδέψει τα καλάθια , στο απέναντι κάνουμε εμείς επίθεση κι εσύ σουτάρεις στο δικό μας.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9420
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ με στόχο τον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό joshua » Σάβ 22 Σεπ 2018, 09:11

Μηπως διαβασες το αρθρο την επομενη του παιχνιδιου στη Λισσαβωνα,οταν εξυμνιε το γεγονος πως ο ΠΑΟΚ δεν φοβαται ποτε τον αντιπαλο,οταν εγραφε " Η ανθεκτικότητα εντυπωσιάζει. Ο ΠΑΟΚ έχει μέσα του (και μεταδίδει, έξω) την πίστη πως θ’ αντέξει, ό,τι και να στείλεις καταπάνω του. Τη βεβαιότητα πως, ο κόσμος να χαλάσει, κάπως θα σκοράρει. Την πεποίθηση πως, στο τέλος της ημέρας, «δεν χάνει». Χτίζεται, αυτή η πίστη. Παιγνίδι το παιγνίδι. Συμβάν το συμβάν. Εμπειρία με εμπειρία." ? Το αρθρο την επομενη του παιχνιδιου με την Αγιαξ της κουλας οταν και εκραξε το γεγονος πως η ξαδερφη κατεβηκε να παιξει μονο αμυνα ? Τοτε ολα ηταν καλα ? Τωρα αν για να ειστε happy καποιοι που συνεχως ψαχνετε φαντασματα πρεπει να κυνηγαω τον Σπυροπουλο γιατι εγραψε πως δεν ειναι σωστο με αυτο το ροστερ ο ΠΑΟΚ να κατεβαινει με Πελκα φορ και Σαχοφ επιτελικο οκ τα εχω μπερδεψει εγω οχι εσεις...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24065
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ με στόχο τον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Σάβ 22 Σεπ 2018, 09:26

Τζόσουα, κατά τη γνώμη μου ΑΚΡΙΒΩΣ το γεγονός ότι στο ένα άρθρο γράφει ύμνους και στο άλλο υποτιμά τον ΠΑΟΚ, αποδεικνύει ότι δεν γράφει αντικειμενικά.

Αλλά ότι κάνει ΠΟΛΙΤΙΚΗ για τους δικούς του λόγους. Θέλει να τσιμπήσει κλικ; Θέλει να ικανοποιήσει κόσμο κι απ' τις δυο πλευρές;

Σε κάθε περίπτωση το ερώτημα "για αυτό ήθελε τσ λ για να παίζει έτσι;" είναι εντελώς γελοίο και κακώς εννοούμενη βλαχια. Κουτοπονηρια αθηναϊκή . Ερασιτεχνική προσέγγιση και καλοπροαίρετη στάση.

Δηλαδή απ όλες τις μεγάλες ομάδες του τσ λ που παρακολουθεί ο ντεμεκ σοφός κος Σπυρόπουλος ΚΑΜΙΑ δεν έχει παίξει φουλ άμυνα ποτέ; Εστω και αποτυχημένα;

Ούτε εμένα μ άρεσε η προσέγγιση του Λουτσεσκου προχτές και το έγραψα πριν ακόμα αρχίσει το ματς αλλά και μετά. Δεν έχει σχέση το ενα με το άλλο


Μας έχουν πρήξει οι... σπουδαγμένοι Αθηναίοι τόσα χρόνια ότι πρέπει να εκσυγχρονιστουμε και να μην κρινουμε μόνο με το συναίσθημα και με την πρώτη ευκαιρία μας κρίνουν μόνο με βάση παπαριές.
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13120
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ με στόχο τον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό joshua » Σάβ 22 Σεπ 2018, 09:29

Την υποτιμηση του ΠΑΟΚ που την ειδες ? Την προσεγγιση του παιχνιδιου καυτηριασε οπως αντιστοιχα την προσεγγιση του παιχνιδιου στην Λισσαβωνα εξυμνησε. Πραγματικα απορω αν διαβασατε καν το αρθρο καποιοι.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24065
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ με στόχο τον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 22 Σεπ 2018, 09:32

Νταξ ρε παιδιά, ας ηρεμήσουμε λίγο...Δεν είναι πάντα αυτό που νομίζουμε, όπως π.χ. εδώ, που... :shock:

Εικόνα
:o ...ο άλλος έχει τα πόδια μέσα στην λεκάνη, έτοιμος για πεντικιούρ.... :roll:
Βλεπετε ότι όλοι μπορούμε να μπερδευτούμε, ανά πάσα ώρα και στιγμή? :mrgreen:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Προπαγάνδα και

Δημοσίευσηαπό giapas » Σάβ 22 Σεπ 2018, 10:04

rainmaker έγραψε:Τζόσουα, κατά τη γνώμη μου ΑΚΡΙΒΩΣ το γεγονός ότι στο ένα άρθρο γράφει ύμνους και στο άλλο υποτιμά τον ΠΑΟΚ, αποδεικνύει ότι δεν γράφει αντικειμενικά.
.


Τυχαίο γεγονός ,απλά ήθελε να καυτηριάσει τη χρησιμοποίηση του Σαχοφ
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9420
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Επικαιρότητα - Μ.Μ.Ε

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες