Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ με στόχο τον ΠΑΟΚ

Θέματα που αφορούν την επικαιρότητα και τα Μ.Μ.Ε.

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ με στόχο τον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Χωρικός » Τετ 14 Φεβ 2018, 20:13

απαντηση του Τζαντζαρά στον Στάθη Παναγιωτόπουλο:
απο σδνα

λέπεις τις ίδιες δεκαετίες μετράμε, πάνω κάτω και στην ζωή και στην Τούμπα, οπότε κοινά είναι και τα βιώματα και οι μνήμες Στάθη. Που λες, μου αρέσει τρελά που είμαι ΠΑΟΚτσής, αλλά σε αντίθεση με σένα (από ότι διάβασα), ποτέ δε μου ταίριαζε ο ρόλος του αδικημένου και δε μου... λείπει. Και δεν τον βολεύτηκα και ποτέ: σα πουκάμισο που μού 'δωσαν να φορέσω σε ξένο σπίτι και ήταν ένα νούμερο μικρότερο, συμβάν που εμείς οι χοντροί καταλαβαίνουμε, Στάθη, πόσο άβολο είναι.

Ξέρω πως υπάρχουν όμως ΠΑΟΚτσήδες που ένιωθαν πάντα τον ΠΑΟΚ μικρό και τακτοποιούνταν μέσα τους με την επιβεβαίωση της επιλογής διαμαρτυρίας που πίστευαν πως είχαν κάνει και τα φτωχά της αποτελέσματα. Συμβιβάζονταν με τον ρόλο του καρπαζοεισπράκτορα καπεταναίων, εξωτικών... αιλουροειδών και εγκληματικών οργανώσεων. Όμως ο ΠΑΟΚ ο ίδιος ήταν πάντα ένα νούμερο μεγαλύτερος από αυτά τα ψευτοϊδεολογήματα και τους όποιους εκ γενετής ή εκ... προπονήσεως πάσχοντες από το σύνδρομο της Στοκχόλμης φίλους του. Και από έναν φοβικό, επαρχιώτη και συμβιβασμένο περίγυρο, που η τελευταία του κακοσμία, αναδύεται ακόμα σαν προχθεσινή σκορδίλα από τζατζίκι, σε ανάσα...

Μου αρέσει τρελά Στάθη που είμαι ΠΑΟΚτσής. Διότι σε κοντά σαράντα χρόνια επαγγελματικό ποδόσφαιρο και όσο ερασιτεχνικό προηγήθηκε, αλλά και σε όλα τα σπορ, ο σύλλογος που υποστηρίζω δεν ήταν ποτέ ανακατεμένος σε βρομιές και προστυχιές. Δεν ακούστηκε ποτέ άνθρωπός του να ξεφτιλίζει τα πάντα για το χρήμα σε κασέτες επίσημες ή μαϊμού, δεν είδε ποτέ στέλεχός του να φυλακίζεται ή να κατηγορείται για κακούργημα, δεν κορόιδεψε ποτέ το σύστημα καταφεύγοντας σε στημένους υποβιβασμούς και νέα ΑΦΜ, δεν έφαγε ποτέ μια μπουκιά φαΐ που δεν το δικαιούταν.

Μου αρέσει τρελά Στάθη που είμαι ΠΑΟΚτσής. Γιατί η ομάδα μου έχτισε γήπεδα σε ιδιωτικά οικόπεδα και δεν της χαρίστηκε ποτέ δημόσια γη, κυνηγήθηκε λυσσαλέα τις λίγες φορές που είχε αγωνιστική ποιότητα και ισχύ και δεν υπάρχει ένας ρουφιάνος που να έχει λαμβάνειν από τον ΠΑΟΚ σε κανένα επίπεδο. Υποστηρίζω την ομάδα που της χρωστούν και δε χρωστά. Τον σύλλογο που όποτε είχε από τη μοίρα δυνάστη και απατεώνα διοικητικό ηγέτη, τον απέβαλε και τον ξεπέρασε και που οι θεματοφύλακές του, ο λαός και ο ΑΣ, τον προστάτεψαν από κωμικές καταστάσεις που οι περισσότερες υπόλοιπες μεγάλες και ιστορικές ομάδες δεν απέφυγαν.

Και μου αρέσει τρελά Στάθη που είμαι ΠΑΟΚτσής και αξιώνομαι να ζω τα χρόνια της ηγεσίας του Σαββίδη στην ομάδα μου. Τα χρόνια που ένας άνθρωπος με προσφυγική ρίζα βαθιά, ήρθε με την οικονομική του επιφάνεια να δώσει σάρκα και οστά σε όνειρα δεκαετιών. Είμαι υπερήφανος που πρωτοστάτησε στο γκρέμισμα της συμμορίας που λυμαινόταν το ποδόσφαιρο δεκαετίες και βοήθησε να θεμελιωθεί η εξυγίανση.

Στάθη, δικαιούσαι να νιώθεις, όπως νιώθεις. Άγνωστο τι περνά ο καθένας στο μυαλό και την ψυχή του... Δεν έχεις όμως το παραμικρό δικαίωμα να δηλητηριάζεις εκατομμύρια κόσμου, με ανυπόστατες θεωρίες συνωμοσίας, απλώς επειδή έφαγες βαριά προχτές το βράδυ και άργησε να σε πάρει ο ύπνος.

Υγ: Εχθές ήταν μέρα ραδιοφώνου...

Likes0
Dislikes0
Άβαταρ μέλους
Χωρικός
 
Δημοσιεύσεις: 3202
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ με στόχο τον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό kalamata4 » Τετ 14 Φεβ 2018, 20:27

Ο βαστάζος του Κανάκη, αφού κούρασε σε άλλη μια εκπομπή που βρήκε να χωθεί, ανάμεσα σε κρύα ανέκδοτα και συνταγές μαγειρικής, θυμήθηκε και το πόσο σωστός παοκτσής είναι.Προτιμά έναν ΠΑΟΚ ανέκδοτο,έναν καρπαζοεισπράκτορα του ποκ για να νιώθει καλύτερα και να χασκογελάει στις εκπομπές.
Λογικά θα ανέβει το άρθρο σε διάφορα "αντικειμενικά" αθλητικά site.
Μην τρελένεστε, ψώνια είναι, θα έλεγαν το οτιδήποτε για λίγη δημοσιότητα.
kalamata4
 
Δημοσιεύσεις: 285
Εγγραφή: Σάβ 08 Δεκ 2007, 22:46

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ με στόχο τον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Τετ 14 Φεβ 2018, 20:29

Αψογος!
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
mpafos4
 
Δημοσιεύσεις: 5023
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2009, 13:13

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ με στόχο τον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Azrael » Τετ 14 Φεβ 2018, 20:42

τον ακολουθουσα στο Facebook γιατι μου αρεσε να διαβαζω καποιες αποψεις του σχετικα με μουσικη.Μολις διαβασα το κειμενο για την ομαδα το unfollow πατηθηκε αυτοματα.
Stare in the raven's eye
Your time has come to die
Welcome to my world
Άβαταρ μέλους
Azrael
 
Δημοσιεύσεις: 4689
Εγγραφή: Σάβ 14 Δεκ 2013, 21:03
Τοποθεσία: Dagobah

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ με στόχο τον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Τετ 14 Φεβ 2018, 21:07

ρε σεις πηρε σφυριγματα ο ΠΑΟΚ; πηρε
ειχε και εις βαρος του; ειχε μονο τα χερια και το πεναλντι να βαλεις

και η ΑΕΚ τα ιδια

απλα οι τελευταοι φωναζουν ουρλιαζουν,βρισκονται στο κεντρο,ενα σωρο ΜΜΕ,τα οποια ως επι το πλειστον απαρτιζονται απο αθλητικογραφους του κεντρου,οι οποιοι για χρονια απευθυνονταν σε αυτο το κοινο(οπαδων του ΠΟΚ)
δεν λεω φυσικα πως ΟΛΟΙ εχουν ιδια λογικη,αλλα ειναι λογικο πολλοι να βλεπουν διαφορετικα τα πραγματα και εγγυτερα σε αυτο που τους ειναι πιο κοντα,το γνωριμο,τον γειτονα τον συγγενη τους και τελικα τονα ναγνωστη τους
χωρις να λεω πως αυτο ειναι σωστο,ειναι κατακριτεο,διοτι η πενα φερει ευθυνη,εχεις υποχρεωση να βλεπεις τα συκα συκα και την σκαφη σκαφη και να καλμαρεις τον κοσμο,να μην οξυνεις τα πνευματα
αλλιως νομιζω θα επρεπε καποιος να βρει αλλη δουλεια...
τωρα για τον σταθη,δεν ξερω γιατι τοσο πολυ ρε παιδια τρελαινεστε,ο ανθρωπος ουτε αθλητικογραφος ειναι,ουτε και κανενας οπαδος να παρακολουθει διαρκως.ε επεσε στα ματια καποια ειδηση,ειδε καμια φαση,ακουσε κ.λπ διαμορφωσε την αποψη αυτη(την λανθασμενη)
μην καταδικαζουμε κιολας.καποιος αποστασιοποιημενος ,που δεν ασχολειται ιδιαιτερα,ευκολο ειναι να παραπλανηθει απο προπαγανδα(και μη,δεν λεω πως ολοι προπαγανδιζουν)
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ με στόχο τον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Azrael » Τετ 14 Φεβ 2018, 21:31

διαφωνω Παλαιολογε!οταν εισαι γνωστο προσωπο και δηλωνεις εδω και χρονια ΠΑΟΚτσης αν δεν εισαι σιγουρος δεν βγαινεις να γραψεις αρθρο για κατι τετοιο.
Stare in the raven's eye
Your time has come to die
Welcome to my world
Άβαταρ μέλους
Azrael
 
Δημοσιεύσεις: 4689
Εγγραφή: Σάβ 14 Δεκ 2013, 21:03
Τοποθεσία: Dagobah

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ με στόχο τον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό vs40 » Τετ 14 Φεβ 2018, 21:34

Αυτό που έπαθε ο Στάθης Παναγιωτόπουλος είναι το αποτέλεσμα της προπαγάνδας των Αθηνών, αλλά και των "ουδέτερων" παραγωγών (Γεωργίου, Ραπτ κ.λπ.) οι οποίοι εξισώνουν την εύνοια του γαύρου με το 50-50 που βλέπουμε σήμερα με το χαλίφη ΠΑΟΚ. Δεν του αρέσει του Στάθη να τα παίρνουμε κάλπικα. Όποιος δεν είναι μες τα πράγματα αυτά πιστεύει. Αν η ατμόσφαιρα λέει ότι ο ΠΑΟΚ κέρδισε το κύπελλο με οφσάιτ αυτό πιστεύει. Αν φέτος λένε ότι ο ΠΑΟΚ έχει τα σφυρίγματα, αυτό θα πιστέψει. Ο πατέρας μου πχ, που δε βλέπει πια (έβλεπε στα 70s επί Κούδα) ότι ακούει και διαβάζει πιστεύει. Δεν είναι γιατί δεν κόβει, απλά δε διαθέτει προσωπικό χρόνο να ενημερωθεί και θα δει το πολύ 2-3 παιχνίδια μέσα στη σεζόν και για το χαβαλέ του, καθώς παίζει τάβλι στο καφενείο. Ακόμη περισσότερο αυτό συμβαίνει στις γυναίκες που δεν ενδιαφέρονται. Εκεί χτυπάει η προπαγάνδα. Αυτούς τους ενδιαφέρει να επιρρεάσουν. Ομοίως υπάρχει ένα ποσοστό πολιτικών, που επίσης είναι θύματα της προπαγάνδας. Πέρα τούτου, ο ΠΑΟΚ έχει το σύνδρομο ότι πρέπει να πάρει πρωτάθλημα ενόσω τον σφάζουν κιόλας, όταν αυτό δεν το έχει πετύχει ούτε η Μπαρτσελόνα...
Τελευταία επεξεργασία από vs40 και Τετ 14 Φεβ 2018, 21:36, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
vs40
 
Δημοσιεύσεις: 5254
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2008, 00:07

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ με στόχο τον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό xrisitsapa » Τετ 14 Φεβ 2018, 21:35

Δηλαδη ο Αντωναρος ειναι βαζελος και ο Παναγιωτοπουλος ΠΑΟΚτσης ;;;;;

Μονο εγω τα βλεπω αναποδα;;
xrisitsapa
 
Δημοσιεύσεις: 3524
Εγγραφή: Δευτ 27 Σεπ 2010, 18:11

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ με στόχο τον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Χωρικός » Τετ 14 Φεβ 2018, 22:16

Ρε τί είναι αυτά που γράφετε; Ο Παναγιωτόπουλος είναι δημόσιο πρόσωπο και ως τέτοιο μιλάει και γράφει! Σας περνάει απ'το μυαλό οτι τα έγραψε εν αγνοία του ή εν τη ελαφρότητά του;; Δεν εχετε ιδέα για το μέγεθος αυτών που παίζονται μου φαίνεται
Άβαταρ μέλους
Χωρικός
 
Δημοσιεύσεις: 3202
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ με στόχο τον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό evripidis4 » Τετ 14 Φεβ 2018, 22:42

Δημόσιο πρόσωπο είναι...Με τον αθλητισμό τί σχέση έχει και έπρεπε ντε και καλά να δημοσιεύσει τέτοιο άρθρο...

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΚΙ ΟΤΑÎ
Άβαταρ μέλους
evripidis4
 
Δημοσιεύσεις: 382
Εγγραφή: Τρί 11 Μαρ 2008, 19:03

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ με στόχο τον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Τετ 14 Φεβ 2018, 22:55

ας δεχτούμε ότι όλα είναι αθώα με το σκύλο

εγώ αυτό που δε μου αρέσει (που είναι κιόλας αυτό που μου αρέσει) είναι ότι πολύ σπάνια θα βγει να μιλήσει το δημόσιο πρόσωπο ΠΑΟΚΤΣΗΣ για να λουστράρει και να βερνικώσει τον ΠΑΟΚ. Μόνο ο Ζαμπούνης το κάνει που ξέρει την αξία του φαίνεσθαι και έχει τόσο εξυψωμένο μέσα του το είναι που δεν αισθάνεται άβολα όποια κολακία και να χρησιμοποιήσει. Ο δημόσιος ΠΑΟΚΤΣΗΣ λοιπόν θα βγει πάντα με λίγο κράτει, με ένα αλλά στο λόγο του και κυρίως θα βγει όχι για να δοξάσει αλλά για να ψέξει ή να νουθετήσει.

Προτείνω λοιπόν καθώς αυτή η ομάδα εκτοξεύεται στο διάστημα να κρατηθούμε γερά γιατί οι αναταράξεις θα είναι πολλές και να απολαύσουμε το ταξίδι στα αστέρια.
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8382
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ με στόχο τον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τετ 14 Φεβ 2018, 22:57

Εδώ κάτι γαβροι ονειρεύονται υποβιβασμούς Ιωαννίνων ΠΑΟΚ κλπ από αυτά που θα πει ο κοντοκουγιας, το λέει λέει ο γαβραθιωτης.... :) :)

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ με στόχο τον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Mīngus » Τετ 14 Φεβ 2018, 23:13

Ξεκάθαρα ο άλλος πήρε κι έγραψε ένα άρθρο, χωρίς να χει δει μισό παιχνίδι. Και δηλώνει και ΠΑΟΚ.
Αν το πάρει ο ΠΑΟΚ, θα είναι λόγω εύνοιας. Αν το πάρει η ΑΕΚ θα είναι Μάης.
Άβαταρ μέλους
Mīngus
 
Δημοσιεύσεις: 6273
Εγγραφή: Τρί 06 Ιαν 2015, 00:04

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ με στόχο τον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Τετ 14 Φεβ 2018, 23:24

επιπολαιο αρθρο ναι.
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ με στόχο τον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Tolaros » Πέμ 15 Φεβ 2018, 00:11

Asimos έγραψε:Η λασπουριά καλά κρατάει, μετράνε όπως συμφέρει βγάζοντας από την εξίσωση τα σπόρια τους. Η μεγαλύτερη ανατροπή τα τελευταία 30 χρόνια που μπορεί να συμβεί σε αυτόν τον γιδότοπο είναι να πάρει ο ΠΑΟΚ πρωτάθλημα.

Εμπλέκεται σχεδόν όλη η ελίτ του τόπου, η μισή πλέμπα, όλα τα λαμόγια που ζούνε από τις ατιμίες δεκαετιών, στημένοι, δημοσιογράφοι κατά παραγγελία, άβουλα όντα που έχουν ευαγγέλιο Θεοδωρίδηδες.

Φέρτε VAR, ξένους διαιτητές, φέρτε κωθώνια τη μάνα σας και τον πατέρα σας. Από τον Νοέμβριο η ξεφτίλα σας και το ξεβράκωμα σας δεν έχει προηγούμενο και είναι απόλαυση. Φέρτε ότι νομίζετε πως θα σας σώσει, η μεγάλη κίνηση του ΠΑΟΚ να πει "στα παπάρια μας, ας είναι στο ΟΑΚΑ" δείχνει πόσο έχει ξεφύγει πια αυτή η ομάδα και δεν ψάχνει δικαιολογίες πουθενά. Ο Μέγας Τίγρης εχθές ήταν στην κλήρωση του κυπέλλου και τσέκαρε τα μπαλάκια, αναζητώντας τεχνικές και τακτικές της εποχής του και της ποιότητας του.

Μέχρι κάποια στιγμή πίστευα πως τους ένοιαζε το άθλημα. Στα παπάρια τους το άθλημα. Δεν κατέχουν το άθλημα απλως με λίγο θράσος βιοπορίζεται κόσμος και κοσμάκης από αυτό. Δεν ξέρουνε τίποτα από ΠΑΟΚ, δεν ξέρουνε καν ποιους παίκτες έχει, δεν υπάρχει ποδοσφαιρική ανάλυση για τον φετινό ΠΑΟΚ. Τα καφενεία έχουνε προσπεράσει σε γνωση δημοσιογραφάρες, παράγοντες και ανθρώπους του ποδοσφαίρου.

Η λύπηση για τη χαβούζα δεν έχει τελειωμό, το αμοκ που τους έχει πιάσει δεν έχει προηγούμενο, ψάχνουν κάτι να τους φταίει και δεν βρίσκουν. Άρνηση πραγματικότητας. Άρνηση της κατάστασης αλλά ευτυχώς πολλοί ξυπνάνε. Ξυπνήσανε.

Δεν είναι απλή αγανάκτηση πλέον, το πρωτάθλημα μπορεί να χαθεί, μπορεί να μην πάρουμε καν κύπελλο και να το πάρει ο Πανιώνιος. Δεν έχουν καταλάβει ότι αυτό είναι το λιγότερο. Τους έχουμε φτάσει όλους στα όρια τους, ο ξεδοντιασμένος γαύρος προσφέρει στιγμές από τα πιο σκοτεινά όνειρα του μέσου ΠΑΟΚτσή, η σκυλοπηδηγμένη από τον γαύρο ΑΕΚ μόλις τελείωσε από αυτόν ανακάλυψε πως υπάρχει άλλος μπροστά της και με πρακτικές 1968, (κατά τα άλλα εξαιρετική ταινία) προσπαθεί να συγκινήσει, να συνεπάρει, να πωρώσει.

Αφήστε τους, θα γράψουν, θα χτυπήσουν, θα στήσουν αλλά η παραδοχή της πραγματικότητας στην εποχή που και οι τυφλοί βλέπουν δεν υπάρχει ακόμη στο παλμαρέ τους. Και αυτό θα τους κοστίσει.

ΥΓ: Σαββίδη... Τους τελείωσες.


Τι έγραψες ρε φίλε? Ότι καλύτερο έχω διαβάσει.
Συγχαρητήρια
Άβαταρ μέλους
Tolaros
 
Δημοσιεύσεις: 5546
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 22:16
Τοποθεσία: Ντεπώ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Επικαιρότητα - Μ.Μ.Ε

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες