Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VI

Θέματα που αφορούν την αθλητική επικαιρότητα, άλλες ομάδες και όχι μόνο!

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VI

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 29 Ιούλ 2016, 00:33

Στα στημένα θα έχουμε πλέον Βαρέλα, Μάτος, Σάκχοφ και Μπρκιτς θεριό ανήμερο, + Κάνιας + Χαρίση σε όσα χρειάζονται, οπότε δεν με φοβίζει πουθενά ο πουστοβ@ζελος... 8-)

Όταν σκέφτομαι δε τι σόι ηδονικές στιγμές έχουμε να ζήσουμε με Τζάλμα απέναντι σε κείνον τον περούκο-κοτσίδα τον μπασμένο τον Hult, τον αριστερό μπακ-χαφ τους............................ :P :P :P :P :P :P :P :P :P
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VI

Δημοσίευσηαπό STRAFNIK » Παρ 29 Ιούλ 2016, 03:03

Roman
θέλω να περάσουν,
καλά τα λές και έτσι είναι,στο σύνολο, αυτά που γράφεις,
καλή και η Ευρώπη ,
αλλά, νομίζω οτι πρέπει να τους καθαρίσουμε πρώτα εντός,
να καταλάβουν τι τρέχει,
και τότε να δεις πανηίρια
Άβαταρ μέλους
STRAFNIK
 
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Κυρ 04 Ιούλ 2010, 04:28

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VI

Δημοσίευσηαπό simba » Παρ 29 Ιούλ 2016, 03:14

Δν ειδα ματς αλλα απ'τα highlights η κουλα σταθηκε αξιοπρεπεστα απεναντι στους γαλλους, που περσι περασαν στους 32 και στο γηπεδο τους εχασαν απο nice, lille, psg(2), marseille με 12νικες-5 ισοπαλιες.
http://www.novasports.gr/web-tv/on-demand-player/video/35730/sed-etien-aek-0-0-hl/#.V5qsAaL5Fo0

Dani επειδη το'βλεπες, τοσο χαλια οι Γαλλοι?
Άβαταρ μέλους
simba
 
Δημοσιεύσεις: 10160
Εγγραφή: Πέμ 05 Φεβ 2009, 22:34

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VI

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Παρ 29 Ιούλ 2016, 08:11

Χαλι...οταν λεμε χαλι..τα περιστερια γυρω απο το γηπεδο πρεπει να πονανε ακομα απο τα σουτ των παιχτων της ετιεν.

Η αεκ δεν εχει ενισχυθει,σε σντιθεση με το βαζελο που πηρε ιμπαρμπο(φανηκε ιδιαιτερα χθες) και ο μολεδο εδειξε να ειναι πολυ σταθερος.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27831
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VI

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 29 Ιούλ 2016, 08:22

john4serres έγραψε:αυτο που με φοβιζει στον βαζελο ειναι οτι εχει ογκο και γεμιζει περιοχη, το γκολ θα μπει αργα ή γρηγορα
πεταει 3αδα Μπεργκ Λετο Ιμπαρμπο και κανει γιομες με καλο ποδι Λεντεσμα ή Μέστο

στις στημενες μπαλιες + Μολέδο + στόπερ παρτενέρ

Ναι. Στις χάλια άμυνες κάτι θα κάνει. Εγώ όσο είδα βάζελο, από το 73΄ και μετά δεν με εντυπωσίασε ντιπ. Μια γιόμα έγινε, ένας ξεχασμένος Μολέδο (έγκλημα της άμυνας των Σουηδών) έπιασε κεφαλιά, αφύλαχτος και μπήκε γκολ.
Φωτιά μπροστά ο βέζελος;
Ε, όχι δα. Με σοβαρές ομάδες θα σκοράρει πολύ δύσκολα. Ούτε Ροντρίγκες υπάρχει, ούτε Τζαλμάς.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89942
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VI

Δημοσίευσηαπό GiorgosAtha » Παρ 29 Ιούλ 2016, 09:02

Θα συμφωνήσω εν μέρει με τον sourme...
Νομίζω το έγραψε και κάποιος πιο πάνω ότι η Σεν Σουτιέν είχε μεγάλο θέμα στα τελειώματα... τα περιστέρια βλαστήμησαν. Ενώ πολλές φορές δεν ξέραν τι να κάνουν με την μπάλα αλλά αυτό εξηγείτε κάπως με την αιτιολογία ότι πιθανόν -χωρίς να ξέρω- σαν ομάδα να είναι "δίνουμε χώρο και χτυπάμε στην αντεπίθεση"... χθες όμως έπρεπε να κάνει παιχνίδι απέναντι σε στημένη άμυνα... και αυτό φάνηκε να τους δυσκολεύει.
Όχι ότι η κούλα έκανε κάτι καλύτερο από αυτούς. Απλά στάθηκε και στήθηκε καλά με κύριο στόχο να κρατήσει το μηδέν... επιθετικά τίποτα το ιδιαίτερο με τακτική "να πάρουμε κάνα στημένο να απειλήσουμε"... παίρναν την μπάλα στην κόντρα και τρέχαν για να κερδίσουν φάουλ.
Στα στημένα βέβαια φάνηκε δουλεμένη και απείλησε κάπως... λογικό αφού ήταν η ίδια ομάδα με πέρυσι που έτσι και αλλιώς ήταν δυνατή σε αυτόν τον τομέα.

Το παιχνίδι της ζέλας πάλι... ο ορισμός της παροιμίας... δοκάρι και έξω άχρηστοι -gay-, δοκάρι και μέσα ομαδάρα -ζέλα-. Γιόμα στη γιόμα και η μπάλα πλάγια για σέντρα σημαδεύοντας είτε τον Berg, είτε τον Ibarbo, είτε κάποιον άλλο "ψηλό" με σκοπό αυτός να τελειώσει την φάση. Άντε να πάρουμε κάνα στημένο να απειλήσουμε.

Αυτό που θα έπρεπε να προβληματίζει τους οπαδούς αυτών των ομάδων είναι α) ότι φαινόταν ότι δεν υπήρχε κάποιο δουλεμένο πλάνο, ένας γ@μημένος συνδυασμός, μια normal τακτική παιχνιδιού και β) ότι απειλήθηκαν σοβαρά από ομάδες που φάνταζαν "χωριά" -gay, ζέλα- και δεν απείλησαν καθόλου στο transition -κούλα-.
Όσο απειλήσαμε και σχεδόν δεν απειληθήκαμε εμείς με τον Ajax στο Άμστερνταμ... δεν τόσο απείλησαν τόσο, αλλά απειλήθηκαν από ομάδες πολύ χαμηλότερου επιπέδου.

ΥΣ.1 Από το πρώτο επίσημο, Moledo δεν έδειξε κάτι παραπάνω από ότι ο Τζαβέλλας -και επιμένω ότι δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο, απλά στους τυφλούς (Κουτρουμπής, Ivanov κτλ.) βασιλεύει ο μονόφθαλμος και θα φανεί στην διάρκεια της χρονιάς, ο καλός Moledo που θυμόμαστε έμεινε στην Ουκρανία- απορώ γιατί έχουμε πάθει αμόκ μαζί του... ενώ ο Djalma ήταν πολύ καλύτερος και με δυσκολότερο αντίπαλο από τον Ibarbo που θυμίζει πιο πολύ τον Jairo στο παιχνίδι του.
Είναι νωρίς ακόμα όμως...
ΥΣ.2 Μεγάλος ο λαός της κούλας... με το ζόρι ήταν καμιά 300σάρα. Που να μην είχαν να βγουν Ευρώπη 4-5 χρόνια...
ΥΣ.3 Αν ο Simoes κοστίζει 6 μύρια και ο Ledesma είναι ποιότητα στο κέντρο... ο Cimirot θα πρέπει να κοστίζει 15 και να παίζει με ένα πόδι.
ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΑΘΗΝΑ... ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΟΥ!
Άβαταρ μέλους
GiorgosAtha
 
Δημοσιεύσεις: 3688
Εγγραφή: Δευτ 23 Δεκ 2013, 14:44
Τοποθεσία: Βύρωνας, Αθήνα

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VI

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 29 Ιούλ 2016, 10:59

STRAFNIK έγραψε:Roman
θέλω να περάσουν,
καλά τα λές και έτσι είναι,στο σύνολο, αυτά που γράφεις,
καλή και η Ευρώπη ,
αλλά, νομίζω οτι πρέπει να τους καθαρίσουμε πρώτα εντός,
να καταλάβουν τι τρέχει,
και τότε να δεις πανηίρια


Θα τους καθαρίσουμε, αργά ή γρήγορα.. Δεν τον φοβάμαι τον Π.Α.Ο.Κ.!!






Εικόνα
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46917
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VI

Δημοσίευσηαπό thanos-xanthi » Παρ 29 Ιούλ 2016, 11:02

:lol: :lol: :lol:

τη ζακετα δε τη ξεχασε
Άβαταρ μέλους
thanos-xanthi
 
Δημοσιεύσεις: 8159
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 21:41

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VI

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Παρ 29 Ιούλ 2016, 11:03

Να πούμε λίγο για τους απεχθείς ΠΟΚ. Ειλικρινά απορώ για το μέγεθος τρόμου που προκαλούν. Εντάξει καταλαβαίνω, με τα αθηνοκρατούμενα μίντια κάθε μικρή τους επιτυχία μεγενθύνεται και οι αποτυχίες περνάνε στο ντούκου.

Χανούμι
Robust στήσιμο, θα τους χαρακτήριζα σαν Ατρόμητο plus (στα καλά του Ατρόμητου). Σαφές ταβάνι ως προς τις δυνατότητες λόγω παικτικής ποιότητας, το πλάνο έλεγε να ιδρώσει ο αντίπαλος να βάλει γκολ και το τηρούν με κάθε αντίπαλο παίζοντας για το 1-0. Έχουν πάρει γκολ από στημένα (credit) και ατομικές ενέργειες των πιο ποιοτικών τους παιχτών μετά το 80΄.

Βάζελος
Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω το ντόρο εδώ μέσα για αυτούς. Έχουν ορισμένες πολύ καλές μονάδες (που κι αυτές αποδίδουν σύμφωνα με την όρεξή τους) αλλά παίζουν εντελώς ανισόρροπα. Κα ιπέρσυ ρε παίδες με τα τόσα μας εσωτερικά μας προβλήματα ούτε στο γήπεδό τους μας κέρδισαν που και τις 2 φορές προγήθηκαν κα ιείχαν και παίχτη παραπάνω.
Χθες πχ. credit στον σκόρερ που αξιοποίησε την ευκαιρία που του δόθηκε, αλλά έλεος, μέχρι εκεί. Μόνος και αφύλαχτος ήταν σε σέντρα της συμφοράς.

Και οι 2 τους έχουν σαφέστατα ρηχό ρόστερ που δεν μπορεί να αντέξει 3 διοργανώσεις.


ΥΓ: Με γάβρο δεν ασχολούμαι με σοβαρη ανάλυση όσο έχει σκανδαλώδη αντιμετώπιση.
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6101
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VI

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 29 Ιούλ 2016, 11:10

RoMaN έγραψε:Εικόνα


:lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol:


Το καλύτερο που έχω διαβάσει εδώ και 10 μήνες... :opaokara:

-

-

-

-

Ουπς :oops: ...Τι??? :? Δεν είμαστε στα ανέκδοτα??? :roll: :roll:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VI

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Παρ 29 Ιούλ 2016, 11:12

Λολ, κόψατε ποστ μου;
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VI

Δημοσίευσηαπό PaokP » Παρ 29 Ιούλ 2016, 11:13

RoMaN έγραψε:
STRAFNIK έγραψε:Roman
θέλω να περάσουν,
καλά τα λές και έτσι είναι,στο σύνολο, αυτά που γράφεις,
καλή και η Ευρώπη ,
αλλά, νομίζω οτι πρέπει να τους καθαρίσουμε πρώτα εντός,
να καταλάβουν τι τρέχει,
και τότε να δεις πανηίρια


Θα τους καθαρίσουμε, αργά ή γρήγορα.. Δεν τον φοβάμαι τον Π.Α.Ο.Κ.!!






Εικόνα

Θεός

Στάλθηκε από το G320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
PaokP
 
Δημοσιεύσεις: 270
Εγγραφή: Τετ 12 Μαρ 2014, 07:34

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VI

Δημοσίευσηαπό PaokP » Παρ 29 Ιούλ 2016, 11:15

Δεν είδα τα ματς αλλά από τα σχόλια καταλαβαίνω ότι ήταν μέτριοι

Στάλθηκε από το G320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
PaokP
 
Δημοσιεύσεις: 270
Εγγραφή: Τετ 12 Μαρ 2014, 07:34

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VI

Δημοσίευσηαπό zarathustra79 » Παρ 29 Ιούλ 2016, 11:41

john4serres έγραψε:για το europa league δεν εχει κανονες στην δηλωση λιστας ;
οι μονοι ελληνες στην λιστα:

Κοτσολης
Μαρινακης
Κουτρουμπης
Ευαγγελου
Κλωναρίδης
Βλαχοδήμος


O κανόνας είναι οτι στους 25 παίκτες που δηλώνεις θα πρεπει τουλάχιστον 4 να προέρχονται από τις ακαδημίες σου και συνολικά τουλάχιστον 8 απο τις ακαδημίες οποιασδηποτε ομαδας της χωρας σου. Για καθε παίκτη ομως που δεν εχεις με τις παραπανω προϋποθεσεις αφαιρείται μια θεση στη λίστα που δηλώνεις. Πχ ο βάζελος αν καταλαβαίνω καλά του λείπουν 2 παίκτες για να συμπληρώσει την οκτάδα, άρα συνολικά μπορεί να δηλώσει μάξιμουμ 23 παίκτες. Για τον ίδιο λόγο ο γαύρος εδώ και χρόνια δηλώνει 20-21 παίκτες γιατί δεν είχε ούτε έναν από τους τέσσερις που απαιτούνται που θα πρεπε να προέρχονται από τις ακαδημίες του.

Πέρα από αυτό ειδα λίγο το βάζελο χθες, δεν ήταν και τόσο κακός. Να μην ξεχνάμε οτι λόγω του οτι έχουν αντιπάλους χαμηλότερης δυναμικότητας στα προκριματικά δε νομίζω να τα έδωσαν όλα στην προετοιμασία (όπως πχ αντίστοιχα κάναμε εμεις) και λογικά όσο περνά ο καιρός θα βελτιώνονται. Παντως ήταν κυρίαρχοι στο παιχνίδι κ ας μην έκαναν πολλές κλασσικές ευκαιρίες για γκολ. Ξεχώρισα τον ledesma.
Δεν το αντέχω να με αποκαλείτε zara... Δεν είμαι κατάστημα ρούχων!! Peace...
Άβαταρ μέλους
zarathustra79
 
Δημοσιεύσεις: 1785
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 20:54

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VI

Δημοσίευσηαπό danirifle » Παρ 29 Ιούλ 2016, 12:23

simba έγραψε:Δν ειδα ματς αλλα απ'τα highlights η κουλα σταθηκε αξιοπρεπεστα απεναντι στους γαλλους, που περσι περασαν στους 32 και στο γηπεδο τους εχασαν απο nice, lille, psg(2), marseille με 12νικες-5 ισοπαλιες.
http://www.novasports.gr/web-tv/on-demand-player/video/35730/sed-etien-aek-0-0-hl/#.V5qsAaL5Fo0

Dani επειδη το'βλεπες, τοσο χαλια οι Γαλλοι?


simba το είδα όλο το παιχνίδι, άντε ένα 10λεπτο να έχασα

οι γάλλοι με απογοήτευσαν, γιατί περίμενα μια ταχυδυναμική ομάδα που να παίξει κάτω τη μπάλα

- ταχυδύναμη δεν είδα, κάτι μαυράκια β διαλογής είχαν στα μπακ
- στο κέντρο πολλές λάθος πάσες, χωρίς αθλητικούς παίχτες, ούτε τεχνίτες. ανάπτυξη μόνο από τα πλάγια
- τα σουτ τους στα πουλιά. 1-2 παίχτες μου άρεσαν μόνο

συνολικά είδα πρόβλημα μεγάλο στην ανάπτυξη και στην τελική προσπάθεια

ίσως ο τρόπος παιχνιδιού τους να είναι το τρανζίσιον και οι αντεπιθέσεις, κάτι που δε μπόρεσαν να βγάλουν με την κλεισμένη αεκ

θα δούμε και στο δεύτερο ματς τι θα κάνουν στο οακα. δίνω 60-40 να περάσει η αεκ
ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ...
Άβαταρ μέλους
danirifle
 
Δημοσιεύσεις: 10173
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 14:03

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αθλητικά-Αγωνιστικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: figurehead4 και 17 επισκέπτες