4. Σωτήρης Μπαλάφας

Δημοσίευσηαπό steliospaoknikaia » Κυρ 16 Μαρ 2008, 13:23

giannis78 έγραψε:Διαφωνω για τον καλο κοφτη και το καλο σουτ...υπαρχουν ελληνες παικτες που μπορουν να παιξουν πολυ καλυτερα απο τον μπαλαφα. εχω να τον δω να κανει σωστο τακλιν πολυ καιρο, σχεδον ποτε. το σορτσακι δεν το λερωνει, απο ταχυτητα να μην μιλησουμε καλυτερα και απο τσαμπουκα μηδεν....εξαιρετικα λιγος για αυτο που θελει ο ΠΑΟΚ. και αυτα δεν τα λεω απο απογοητευση για χθες, τον παρακολουθω τρια χρονια και εξελιξη δεν βλεπω. Κριμα γιατι εχει τη σωματοδομη αλλα.........


Είναι από τους πρώτους κόφτες του ελληνικού πρωταθλήματος. Το ξαναλέω....40.000€ παίρνει!!!!
Άβαταρ μέλους
steliospaoknikaia
 
Δημοσιεύσεις: 599
Εγγραφή: Δευτ 10 Δεκ 2007, 15:57

Δημοσίευσηαπό crabsody » Κυρ 16 Μαρ 2008, 13:25

Λυπάμαι παιδιά αλλά όποιος συγκρίνει τον Μπαλάφα με τον Βερόν πρέπει να είναι τελείως στραβός
crabsody
 
Δημοσιεύσεις: 304
Εγγραφή: Σάβ 01 Μαρ 2008, 18:44

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Κυρ 16 Μαρ 2008, 13:31

Σε σχέση με τα λεφτά που παίρνει ο Μπαλάφας είναι όντως πολύ καλός.

Έχει καλή σωματοδομή, κάνει πολλά κλεψίματα και έχει αξιοπρεπές σουτ.
Αλλά απ την άλλη παρά το ύψος του είναι αδύναμος και δεν παίζει παθιασμένα, είναι άμυαλος και επιπόλαιος, κάνει πολλά και κρίσιμα λάθη, δεν μπορεί να βγάλει καλές πάσες και το κυριότερο, κάνει δολοφονικά τάκλινγκ και παίρνει γελοίες κάρτες!!! Οκ, πες ότι αυτά μπορούν να δουλευτούν, παρόλο που επί 3 χρόνια δεν έχουν βελτιωθεί ιδιαίτερα.

Αλλά το κυριότερο ζήτημα είναι ότι αυτός ο παίκτης δεν είναι για να παίζει βασικός και αναντικατάστατος στον ΠΑΟΚ. Θα μου πεις αυτό είναι χαρακτηριστικό του προβλήματος της ομάδας, ότι δεν έχεις κάποον (πολύ) καλύτερο για να βάλεις μέσα. Ε καιρός να αποκτήσεις κάποιον!
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό hulk4teo » Κυρ 16 Μαρ 2008, 13:54

Καταλαβαινετε τι λετε???Σε σχεση με τα λεφτα που παιρνει??Να παω και εγω και να μου δινουν 1000 ευρω καλος θα ειμαι για τα λεφτα που θα παιρνω,εεε???Παμε καλα???Αυτος ειναι ο ΠΑΟΚ που ονειρευομαστε???Με τον Μπαλαφα?
Άβαταρ μέλους
hulk4teo
 
Δημοσιεύσεις: 474
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 14:59

Δημοσίευσηαπό steliospaoknikaia » Κυρ 16 Μαρ 2008, 15:10

hulk4teo έγραψε:Καταλαβαινετε τι λετε???Σε σχεση με τα λεφτα που παιρνει??Να παω και εγω και να μου δινουν 1000 ευρω καλος θα ειμαι για τα λεφτα που θα παιρνω,εεε???Παμε καλα???Αυτος ειναι ο ΠΑΟΚ που ονειρευομαστε???Με τον Μπαλαφα?


Hulk πήγαινε ... ποτέ δεν ξέρεις! :lol: :lol: :lol:

Να καταλαβαίνομαστε τι λέμε, επαγγελματίες είναι οι ποδοσφαιριστές και το ποδόσφαιρό αγορά. Ό,τι πληρώνεις παίρνεις..(όχι πάντα αλλά τις περισσότερες φορές).
Εγώ πιστεύω ότι είναι πολύ άδικη η αντιμετώπιση του Μπαλάφα. Και μένα πονάνε τα μάτια μου αλλά το βλέπω πιο σφαιρικά.
Άβαταρ μέλους
steliospaoknikaia
 
Δημοσιεύσεις: 599
Εγγραφή: Δευτ 10 Δεκ 2007, 15:57

Δημοσίευσηαπό gagas » Κυρ 16 Μαρ 2008, 15:30

steliospaoknikaia έγραψε:
hulk4teo έγραψε:Καταλαβαινετε τι λετε???Σε σχεση με τα λεφτα που παιρνει??Να παω και εγω και να μου δινουν 1000 ευρω καλος θα ειμαι για τα λεφτα που θα παιρνω,εεε???Παμε καλα???Αυτος ειναι ο ΠΑΟΚ που ονειρευομαστε???Με τον Μπαλαφα?


Hulk πήγαινε ... ποτέ δεν ξέρεις! :lol: :lol: :lol:

Να καταλαβαίνομαστε τι λέμε, επαγγελματίες είναι οι ποδοσφαιριστές και το ποδόσφαιρό αγορά. Ό,τι πληρώνεις παίρνεις..(όχι πάντα αλλά τις περισσότερες φορές).
Εγώ πιστεύω ότι είναι πολύ άδικη η αντιμετώπιση του Μπαλάφα. Και μένα πονάνε τα μάτια μου αλλά το βλέπω πιο σφαιρικά.


ποια συμπεριφορα ειναι αδικη?2 χρονια τον ανεχομασταν κ δεν μιλουσαμε..καλα κανει κ τα ακουει τωρα κ αν δεν μπορει στην μαμακα του.στον παοκ θελουμε αρχηγους.τρωει το περισσοτερο κραξιμο γιατι βρεξει χιονισει αυτος θα παιξει.λιγο πολυ στις αλλες θεσεις βλεπουμε μικρες αλλαγες.ενω εκει παρολο που εχουμε 4 παικτες απο πισω δεν τους βλεπουμε.καταλαβατε?
οσο για τα λεφτα σταματηστε αυτην την καραμελα.στον παοκ παιζει κ ειτε παιρνει 1 ευρω ειτε 1 εκ ευρω πρεπει να παιζει το ιδιο.οκ?θελει δηλαδη να του δωσουμε περισσοτερα για να παιζει καλυτερα?του δινετε η μεγαλυτερη ευκαιρια της ζωης του.τελειωσε.οσο για το καλο σουτ τον θυμαμαι να εχει κανει πανω απο 30 σουτ εξω απο την περιοχη?ποσα πιασαν εστια?η ποσα μπηκαν γκολ?
το πιστευετε οτι θα δειξει το ταλεντο του σε αλλη ομαδα η το λετε για να γελασουμε?κ το οτι εκανε αυτος την ευκαιρια χθες δεν μου λεει κατι..

80 συμμετοχες σε 3 χρονια,προσφορα μηδεν κ τον αδικουμε κιολας..ας με πονεσουν τα ματια κ απο κανεναν αλλον.τωρα θα βαλει τον βαγγελη κ τον μπαιανο εκτος εδρας θα παρουνε το χ και θα βγουνε κ αχρηστοι επειδη δεν κερδισαν..
Άβαταρ μέλους
gagas
 
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Πέμ 17 Ιαν 2008, 01:16
Τοποθεσία: που?

Δημοσίευσηαπό pyrgioths » Κυρ 16 Μαρ 2008, 15:37

*DAMANAKI ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΑΙΖΩ ΣΤΟΝ ΠΑΟΚ ΠΑΙΖΩ ΣΤΗΝ ΑΝΑΤΟΛΗ ΚΟΛΙΡΙΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΠΟΝΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΕΡΜΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ.....ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΝΕΙΣ ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΕΙΜΑΙ ΑΜΠΑΛΟΣ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ.....Ο ΚΟΝΣΕΙΣΑΟ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΜΕΓΑΛΟ ΛΑΘΟΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΠΗΡΑΜΕ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΒΙΑΣΤΩ ΝΑ ΚΡΙΝΩ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ.....Ο ΝΤΑΝΙ ΜΑΡΕΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΙΣΤΕΥΩ(ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΛΕΦΤΑ ΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑ ΓΙΑ ΜΑΣ)!ΕΠΙΣΕΙΣ ΞΕΡΩ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΟ ΒΑΣΙΚΟ ΠΡΑΓΜΑ ΑΠΤΟ ΚΟΝΤΡΟΛ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΧΑΦ.....
*FREEMAN ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΚΙ Ο ΑΜΠΑΛΑΦΑΣ ΑΥΤΟ....
*steliospaoknikaia ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΟΝ ΑΜΠΑΛΑΦΑ Ή ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ???????????????????ΚΑΛΟΣ ΚΟΦΤΗΣ Ο ΜΠΑΛΑΦΑΣ??????????ΣΙΓΟΥΡΑ Ο ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ........
*Falegko ΑΝ ΤΟ ΕΙΧΑΝΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΣ ΤΟΥΜΠΑΝΙΑΖΑΝΕ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ,ΑΛΛΑ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΛΟΙ ΛΑΛΑΚΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΧΟΛΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ.......ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Η ΩΡΑ?????????
*hulk4teo +ΦΩΝΩ ΠΛΗΡΩΣ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ....ΕΓΩ ΘΑ ΕΒΓΑΙΝΑ ΚΑΙ ΘΑ ΖΗΤΑΓΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΠΤΟΝ ΛΑΟ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ,ΔΕΝ ΘΑ ΑΦΗΝΑ ΤΟΝ ΤΕΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ......ΣΑΝ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΕΤΕ ΤΟ ΛΙΜΑΔΙ................ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΟΣΑ ΠΑΙΡΝΕΙ.....ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΙ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ............Ο ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗΣ ΣΤΟΝ ΒΑΖΕΛΟ ΕΠΑΙΡΝΕ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΣΚΥΛΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΑΦΕΡΘΩ ΣΤΟΝ ΝΙΝΗ,ΔΗΛΑΔΗ Ο ΝΙΝΗΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΕΣΗ ΣΕ ΑΝΑΛΟΓΙΑ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΠΕΡΝΕΙ???????????????????????????????????????????????????????????????
*Πατσά ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΑΛΠΙΓΓΙΔΗΣ(ΠΡΟΔΩΤΗΣ) ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΤΙΠΟΤΑ?????????????ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ ΙΣΩΣ???????????????????ΣΤΕΛΙΟΣ ΒΕΝΕΤΙΔΗΣ?????????????????3 ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΑΜΕΣΩΣ ΑΜΕΣΩΣ........



*ΠΕΣΤΑ ΡΕ GAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Σ'ΟΛΗ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΤΡΕΛΑΜΕΝΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣ............... :) :) :)

Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να μην γράφουμε ΚΕΦΑΛΑΙΑ!
Thx, Admin Team
Άβαταρ μέλους
pyrgioths
 
Δημοσιεύσεις: 1779
Εγγραφή: Κυρ 09 Δεκ 2007, 01:17
Τοποθεσία: pyrgos-athina

Δημοσίευσηαπό gagas » Κυρ 16 Μαρ 2008, 15:40

Πατσάς έγραψε:Πολύ καλά το πάμε...έτσι να τον κάψουμε τον παίχτη αν δεν τον κάψαμε ήδη με τη μαλακία που κουβαλάμε στο κεφάλι μας!! Για πείτε μου έναν από τους μικρούς μας παίχτες ο οποίος τα 3 χρόνια που παίζει στην ομάδα είχε εξέλιξη, ώστε δικαιολογημένα να πούμε ότι ο Μπαλάφας καλώς τα ακούει; Ποιος;...κανείς! Και μη μου πείτε για το Μελίσση, διότι αν δε δήλωνε Παοκτσής από κούνια θα τα άκουγε κι αυτός! 3 χρόνια 6 προπονητές σας λέει τίποτα; Μάλλον όχι. Και αυτό ισχύει με όλους τους μικρούς μας παίκτες και όχι μόνο για το Σωτήρη. Αλλά το κόμπλεξ μερικών δεν έχει όρια...


2 φορες υπερ του μπαλαφα εγραψες κ κατα του μελισση.εγω απλα θα σου πω οτι ο μελισσης δεν ειναι ο τερι της τσελσι αλλα με τα παιχνιδια βελτιωθηκε..οσο για τους αλλους μικρους που λες οτι δεν βελτιωθηκαν σου θυμιζω οτι ο ηλιαδης εχει τις μισες των μισων συμμετοχεςσε 5 διαφορετικες θεσεις,ποσο μαλλον ο μαλεζας που η θεση του αμυντικου απαιτει εμπειρια κ παιχνιδια στα ποδια(δεν λεω οτι ειναι παικαρας αλλα οτι δεν θα μπορουσαμε να περιμενουμε μεγαλη βελτιωση). ο μουμιν δεν παιζει ουτε στις σερρες ενω δεν ειδα κανενα αλλο νεο παικτη να παιζει πανω απο εναν δυο αγωνες..το θεμα με αυτον τον παικτη ειναι οτι μας κουραζει με τις συνεχεις συμμετοχες.δεν λεω να τον διωξουμε-αφου τον θεωρουμε ταλεντο κ μαγευει στις προπονησεις-αλλα ο παγκος θα του κανει καλο κ πολυ περισσοτερο καλο θα κανει σε εμας..
Άβαταρ μέλους
gagas
 
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Πέμ 17 Ιαν 2008, 01:16
Τοποθεσία: που?

Δημοσίευσηαπό gagas » Κυρ 16 Μαρ 2008, 21:30

VAGGT έγραψε:ΤΟ ΜΠΟΥΛΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΜΟΥ

ΠΑΛΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ



ΤΟ ΠΑΟΚ ΜΟΥ ΤΑ ΛΕΕΙ ΟΛΑ.ΜΠΡΑΒΟ ΒΑΓΓΕΛΗ!

Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να μην γράφουμε ΚΕΦΑΛΑΙΑ!
Thx, Admin Team
Άβαταρ μέλους
gagas
 
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Πέμ 17 Ιαν 2008, 01:16
Τοποθεσία: που?

Δημοσίευσηαπό steliospaoknikaia » Δευτ 17 Μαρ 2008, 01:52

Πάντως με τοσό ντώρο γύρω από το όνομα του αν δεν ήξερε κανείς θα νόμιζε οτί μιλάμε για τον Gerrard, ή τον Xavi...

Ο Μπαλάφας και ο κάθε παίχτης είναι απλά ένα κομμάτι στην ιστορία του Π.Α.Ο.Κ. Τώρα αν θα είναι, ο συγκεκριμένος παίχτης, μελλανό ή ένδοξο σημείο...αυτό το ξέρει μόνο η ιστορία!
Άβαταρ μέλους
steliospaoknikaia
 
Δημοσιεύσεις: 599
Εγγραφή: Δευτ 10 Δεκ 2007, 15:57

Δημοσίευσηαπό Irontear4 » Δευτ 17 Μαρ 2008, 09:07

Όλα είναι θέμα προπονητή!
Και εξηγούμε γιά να μη παρεξηγούμε...
Δεν φταίει ο Μπαλάφας και κάθε Μπαλάφας όταν επιμένει ο προπονητής να τον χρησιμοποιεί ενώ είναι ηλίου φαεινότερο ότι δεν κάνει και δεν μπορεί να σηκώσει το βάρος της φανέλας!
Αυτά τα λίγα ελπίζοντας να μη ξανασχοληθούμε με το θέμα γιατί όπως είπε και ο φίλος πιό πάνω,ούτε γιά τον Gerrard μιλάμε ούτε γιά τον Xavi...
Το καλοκαίρι έφτασε(πιό νωρίς γιά εμάς δυστυχώς) κι ας ελπίσουμε να καθαρίσει η μπουγάδα!
ΠΑΟΚ ΠΑΝΤΟΥ ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙΡΟΥ
Άβαταρ μέλους
Irontear4
 
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Τετ 19 Δεκ 2007, 22:36
Τοποθεσία: Γιαννιτσά

Δημοσίευσηαπό free_billi » Πέμ 27 Μαρ 2008, 17:12

iliasthes MAZI SOY ΜΕ ΚΑΛΥΨΕΣ 100%
Η ΦΕΤΙΝΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΟΥ ΜΠΑΛΑΦΑ ΔΕΝ ΜΕ ΚΑΛΥΨΕ
ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΣΟΦΡΟΝΕΣ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΙ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΦΤΑΕΙ
ΤΟ ΜΟΝΟ ΕΥΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ
ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ

ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗΡΙΞΗ
ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να μην γράφουμε ΚΕΦΑΛΑΙΑ!
Thx, Admin Team
ΠΑΟΚ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ
Άβαταρ μέλους
free_billi
 
Δημοσιεύσεις: 151
Εγγραφή: Τετ 26 Δεκ 2007, 03:32
Τοποθεσία: UK

Δημοσίευσηαπό gagas » Πέμ 17 Απρ 2008, 21:52

paoklarisa έγραψε:πες τα iliasthes πες αγορι μου μονο να κραζουμε ειμαστε λες και για ολα τα δεινα του ΠΑΟΚ φτεει ο μπαλαφας η ο καθε μπαλαφας 19 χρονον παιδι ειναι ρε ξεκολατε το παιδι δεν ειχε εναν ανθρωπο εμπειρο διπλα του να τον ανεβασει ενα σκαλι αλλα δεν εμεινε ουτε καν στασιμος αλλα εγινε χειροτερος


22 ειναι ο μπαλαφας.ο μεσι ειναι 19!
Άβαταρ μέλους
gagas
 
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Πέμ 17 Ιαν 2008, 01:16
Τοποθεσία: που?

Δημοσίευσηαπό Iliev4 » Δευτ 21 Απρ 2008, 10:03

Ρε παιδια αν ειναι δυνατον να θελουμε να διωξουμε τον Μπαλαφα!Δεν φταιει αυτος που καποιοι επιμενουν να τον εχουν βασικο σε ολα τα ματς.Ξυπνηστε αυτοι που πρεπη να φυγοθν θα φυγουν ,κατι αμπαλοι σαν τον Βαγγελη,ο Μπαλαφας ειναι πολυ καλος παικτις απλα μπηκε στα βαθια νωρις.
Iliev4
 
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τρί 11 Δεκ 2007, 16:01

Mπαλάφας

Δημοσίευσηαπό teacher » Δευτ 21 Απρ 2008, 10:43

Μέσα στη γενική φετινή αθλιότητα χάθηκε και αυτός.Ίσως του χρόνου να ωριμάσει και να δείξει τα όποια καλά στοιχεία διαθέτει. Θα δούμε. Εξάλλου μην ξεχνάτε ότι έχει συμβόλαιο μέχρι το 2010 και δεν βλέπω κάποια ομάδα να ενδιαφέρεται για αυτόν. Θα τον δούμε την επόμενη χρονιά. Προσωπική μου άποψη είναι ότι θα πάει καλύτερα...
Άβαταρ μέλους
teacher
 
Δημοσιεύσεις: 2221
Εγγραφή: Τρί 15 Απρ 2008, 06:25
Τοποθεσία: Μόνιμος κάτοικος Paokmania

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Παίχτες ομάδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες