8. Bruno Cirillo

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Κυρ 30 Δεκ 2007, 21:47

Ο Μελίσσης είναι αμυντικό χαφ; :shock:

Και γιατί σκέφτεσαι τον Τσιρίλο στη θέση του Μπαλάφας; Άλλο αμυντικό χαφ άλλος σέντερ μπακ .. Αν θέλουμε παίχτη στη θέση του Μπαλάφα να πάμε να πάρουμε αμυντικό χαφ και όχι σέντερ μπακ και να τον μετατοπίσουμε σε άλλη θέση!
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Δημοσίευσηαπό tolis1186 » Δευτ 31 Δεκ 2007, 01:40

Καλούτσικος είναι και ο Τσιρίλο!!! Πιστεύω με το τσαγανό του θα παίξει καλά στον ΠΑΟΚ αν έρθει φυσικά με το καλό!!! Το θέμα είναι ποιόν θα αφήσουμε πάγκο?? Μελλίση ή Κνόλ???? Δεν τα πάνε κ άσχημα οι δυο τους...
Εγώ πιστεύω ότι χρειαζόμαστε αμυντικό χαφ και όχι κεντρικό αμυντικό!!
http://realgr.realbb.net
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
tolis1186
 
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: Παρ 28 Δεκ 2007, 01:00
Τοποθεσία: Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό tolis1186 » Δευτ 31 Δεκ 2007, 02:00

Εγώ από ότι ξέρω τον Σάλμον τον πήραμε για σέντερ φόρ... Και η δουλεία του σέντερ φόρ είναι να σκοράρει.... Γιαυτό μέχρι τώρα δεν μου πολύ άρεσε ο Σάλμον! Για κάντε τον μια σύγκριση με τον Μίετσελ και θα δείτε γιατί δεν μ'αρέσει!!! Βέβαια αυτούς μπορούμε να φέρουμε αυτούς φέρνουμε δεν λέω αλλά όχι ότι είναι και καλός επειδή ήρθε και παίζει και ας πιέζει που πραγματικά πιέζει δεν λέω... Εγώ θέλω Χριστοδουλόπουλο Σέντερ φόρ στην θέση του!Έστω ας το δοκιμάσει ο Σάντος σε κανα αγώνα να δούμε πως θα τα πάει μπορεί να τα πάει καλά..!
http://realgr.realbb.net
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
tolis1186
 
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: Παρ 28 Δεκ 2007, 01:00
Τοποθεσία: Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό remalopaido » Τρί 01 Ιαν 2008, 12:22

apo oso exw akousei 8a er8ei gia 1.5 xronia me sunolikes apodoxes 450000 eurw

Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να γράφουμε Ελληνικά!
Thx, Admin Team
remalopaido
 
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Τρί 18 Δεκ 2007, 10:33

Δημοσίευσηαπό taz20 » Τρί 01 Ιαν 2008, 14:06

egw pantws ena mpineliki 8a tou to riksw tou bruno... gia thn klwtsia ston mietciel!!!

xaxa!!!

bruno cirilo oe oe oe!!! xalara h pio dynath amyna... kai ksylo kai poiothta!!!
Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να γράφουμε Ελληνικά!
Thx, Admin Team
Άβαταρ μέλους
taz20
 
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 15:06
Τοποθεσία: Trikala, Samos, Greece

Δημοσίευσηαπό paoki_sweden » Τρί 01 Ιαν 2008, 14:32

O Salmon ine paiktaras! Aderfe pou ipes oti den skorari, pire mia sosti pasa mexri tora? To paidi kinigai kathe fasi, panta pezi monos tou stin korifi, ti thelis na sou kani? Na pari tin bala apo to kentro na bali goal monos tou?

Oso gia ton Cirilo, kalos paiktis ala opos ipe pio pano enas aderfos, polles kokkines tha fai ston PAOK, diladi tin klotsi pou ixe dosi ston Miecel efage kitrini ean itan paiktis tou PAOK tha etroge 4 agonistikes.

Me Melisi Knol Cirilo tripleta amina tha pezoume......kai snautsner. Arabazis sta xaf.
Amina: apo aristera..... Snautsner Cirilo Knol Melisis
Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να γράφουμε Ελληνικά!
Thx, Admin Team
Άβαταρ μέλους
paoki_sweden
 
Δημοσιεύσεις: 1798
Εγγραφή: Σάβ 08 Δεκ 2007, 21:51
Τοποθεσία: Stockholm

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Τρί 01 Ιαν 2008, 14:37

remalopaido έγραψε:apo oso exw akousei 8a er8ei gia 1.5 xronia me sunolikes apodoxes 450000 eurw


όντως, το καλύτερο είναι αυτό. Ότι έχει ρίξει τις απαιτήσεις του σε σχέση με το υπερβολικό ποσό που ζητούσε το καλοκαίρι! Γι' αυτό και μπορούμε και αξίζει να τον φέρουμε.
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό tolis1186 » Τρί 01 Ιαν 2008, 16:23

O Salmon ine paiktaras! Aderfe pou ipes oti den skorari, pire mia sosti pasa mexri tora? To paidi kinigai kathe fasi, panta pezi monos tou stin korifi, ti thelis na sou kani? Na pari tin bala apo to kentro na bali goal monos tou?
Είχε πολλά τετ α τετ φέτος και δεν κατάφερε να βάλει γκόλ!!! Ο Μιετσελ περσί μου έβαζε και ψαλιδάκια εκτός περιοχής κιόλας άντε Σάλμον κάντα αν μπορείς!!! Ο Μίετσελ πέρσι τι βοήθεια είχε μου λες??? Μόνος οτ ήταν στα περισσότερα ματσάκια και αν είχαμε και γεωργιάδη πέρσι θα ήμασταν καλύτερα σίγουρα!!!
Για το μόνο γκόλ που μου έδειξε ο Σάλμον ότι είναι σέντερ φόρ είναι στο μάτς με εργοτέλι στο γκόλ του που ήταν μια δύσκολη σέντρα και όμως χώθηκε και πήρε την προβολή και πέτυχε το γκόλ!!! Εκεί τον παραδέχτηκα αλλά όχι μόνο σε ένα ματσάκι... Δεν λέω ότι φταίει αυτός για ότι κακό έχουμε στην ομάδα σίγουρα δεν έχει στήριξη αλλά μπορεί να κάνει παραπάνω μόνος του αυτό λέω!! :wink:

Όσο για τον Τσιρίλο καλή μεταγραφή ας έρθει να δυναμώσει η άμυνα γιατί χρειαζόμαστε γερή άμυνα στα εκτός έδρας και τσαγανό που έχει ο Μπρούνο!!!
http://realgr.realbb.net
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
tolis1186
 
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: Παρ 28 Δεκ 2007, 01:00
Τοποθεσία: Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Τρί 01 Ιαν 2008, 17:40

Το θέμα δεν είναι ποιός βάζει τα γκολ, αλλά να μπαίνουν γκολ! Γιατί νομίζεις ότι ο Παντελής έχει 4 γκολ; Γιατί ο Σάλμον ανοίγει χώρους και παλεύει-πιέζει σε όλο το 90λεπτο όλη την αντίπαλη άμυνα.
Όταν έπαιζαν Μίετσελ-Σαλπιγγίδης, ο Μίετσελ είχε ελάχιστα γκολ και όλα τα έβαζε ο Σαλπιγγίδης .. τι σήμαινε ότι ο Μίετσελ είναι βλάκας; Μετά όταν έφυγε ο Σαλπιγγίδης, ο Μίετσελ έβαζε συνέχεια γκολ και ο δεύτερος σκόρερ της ομάδας ήταν έτη φωτός πίσω!
Η δουλειά που κάνει ο Σάλμον για μένα είναι πολύ φοβερή. Είναι από τους λίγους παίχτες που κυνηγάνε κάθε φάση και παλεύουν συνεχώς. Ποτέ του δεν θα περπατήσει όταν η μπάλα παίζεται στα αντίπαλα σέντερ μπακ .. θα τρέξει πάνω τους όπως και να 'χει!

Όσο για τον Τσιρίλο, από τα 600.000 το χρόνο που ζητούσε έπεσε στα 300.000 αφού θα πάρει 450.000 για 1,5 χρόνο. Αρκετά μεγάλη πτώση, αλλά αν ήταν μεγαλύτερη ακόμα καλύτερα!
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Τρί 01 Ιαν 2008, 17:54

Σχετικά με τον Σάλμον, πιστεύω ότι όποιος ξέρει στοιχειωδός από μπάλα (ακόμα κι εγώ που ποτέ δεν ισχυρίστηκα ότι είμαι ειδικός) μπορεί να αναγνωρίσει την αξία του ως παίκτη. Πολύ σωστά το θέτει ο Γιάνκος ότι κάτι ανάλογο έγινε και με τον Μίετσελ (που δικαίως τον υμνεί ο Τόλης) όταν πρωτοήρθε στον ΠΑΟΚ. Δλδ την πρώτη πλήρη χρονιά του έβαλε ελάχιστα γκολ και τα περισσότερα τα έβαζε ο Σαλπιγγίδης. Όλοι οι άσχετοι θεωρούσαν τον Μίετσελ άχρηστο σε σχέση με τον Σαλπιγγίδη. Όμως όλη η ομάδα δούλευε με αποδέκτη τον Σαλπιγγίδη, και σκεφτείτε πόσα γκολ του Σάλπι εκείνη την σεζόν δημιουργήθηκαν από πρωτοβουλίες ή ασίστ του πολωνού... Την επόμενη χρονιά δηλαδή τι έγινε που έφυγε ο κοντός και ο Μίετσελ έβαζε γκολ με το κιλό? Πριν δεν ήταν παίκτης και ξαφνικά έγινε θεός? Ας μάθουμε να καταλαβαίνουμε τι βλέπουμε, λέω εγώ.

Αντιστοίχως και με τον Σάλμον. Έχει χάσει κάποιες τελικές προσπάθειες αλλά φαίνεται σε όποιονδήποτε έχει καλή διάθεση και στοιχειώδη γνώση του αθλήματος ότι το παλικάρι κάνει μεγάλη δουλειά και είναι καλός παίκτης. Παίζει εξαιρετικά το ρόλο της κορυφής στο 4-3-3. Έχει τρομερές τοποθετήσεις, μάχεται, διεκδικεί και ανοίγει μπαλιές. Έχει δημιουργήσει πάρα πολλές φάσεις και σίγουρα θα βάλει πολύ περισσότερα γκολ στην συνέχεια. Τραβάει την άμυνα επάνω του και ελευθερώνει άλλους παίκτες.

Τώρα αν κάποιος μοντ έλεγε ότι ξεφύγαμε απ το θέμα και είμαστε ψιλό οφ-τόπικ με την συζήτηση για το Σάλμον θα είχε ένα δίκιο, αλλά απ την στιγμή που μιλάμε για μεταγραφές όλα κολλάνε. Με την αποχώρηση του Ζήση θα μείνουμε με 2 κλασικά φορ που μπορούν να παίξουν κορυφή (Σάλμον και Αθανασιάδη) και αν κάποιος θεωρεί ότι ο πρώτος είναι άχρηστος και ο δεύτερος μικρός και άπειρος τότε το συμπέρασμα είναι ότι θέλουμε επειγόντως επιθετικό.

Συνεπώς κοιτάμε τα πράγματα υπό αυτό το πρίσμα. Προσωπικά θεωρώ τον Σάλμον εξαιρετική λύση και ότι ο Αθανασιάδης μπορεί να προσφέρει, άρα η ενίσχυση της επίθεσης δεν επείγει ιδιαίτερα. Κι εγώ βέβαια θα ήθελα έναν ακόμη επιθετικό που να μπορεί να δώσει λύσεις αφού ο Λάζαρος δεν είναι για να παίζει μόνος του μπροστά και ο Ίλιεφ επίσης (αν καταφέρει τελικά να παίξει), αλλά προτεραιότητα είναι ο χαφ που χρειαζόμαστε και η οικονομική εξυγίανση
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Τρί 01 Ιαν 2008, 17:59

Σωστά το θέτεις ότι κι αυτά που συζητάμε είναι σημαντικά για τις μεταγγραφικές εξελίξεις της ομάδας, απλά αυτό είναι τόπικ για τον Τσιρίλο, οπότε μία τέτοια συζήτηση καλύτερο θα ήταν να γίνεται στο γενικό τόπικ των μεταγγραφών!
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Δημοσίευσηαπό tolis1186 » Τρί 01 Ιαν 2008, 20:21

Μπορεί να είμαι ο μόνος Παοκτσής που θέλει τον Χριστοδουλόπουλο σέντερ φορ... Δεν ξέρω αλλά τον θεωρώ καλύτερο για αυτήν την θέση...
http://realgr.realbb.net
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
tolis1186
 
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: Παρ 28 Δεκ 2007, 01:00
Τοποθεσία: Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό ouzakias » Τετ 02 Ιαν 2008, 05:08

brunooooo,brunoooooooo!!!
asxeta me to an thewreite pws o PAOK den kaigetai gia stopper,einai alitheia pws o sullogos exei anagkh kai apo ligh lampsi sto roster tou.
super o mellishs,kalos o knol,alla an exoume sto vathos tou mualou mas oti tou xronou pame gia psilotera monades san ton cirillo prosferoun kai se ousia kai se kuros,kai to kuros leipei apo to swmateio ta teleutaia 2-3 xronia.
Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να γράφουμε Ελληνικά!
Thx, Admin Team
ouzakias
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Κυρ 16 Δεκ 2007, 21:52

Δημοσίευσηαπό Zorro4 » Τετ 02 Ιαν 2008, 17:51

ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟΝ ΘΕΛΩ ΤΟΝ ΤΣΙΡΙΛΟ, ...
ΘΕΛΩ ΤΟΝ ΚΑΝΑΒΑΡΟ ΠOY ΕΛΕΓΕ Ο VAGGT STON KAZAMIA.

ΤΕΣΠΑ ΘΑ ΒΟΛΕΥΤΩ ΓΙΑ ΦΕΤΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟΝ.

ΔΕΝ ΤΟΝ ΧΩΝΕΥΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΕ ΟΣΟ ΕΠΑΙΖΕ ΣΤΗΝ ΑΕΚ. ΑΛΛΑ ΟΝΤΩΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΝΑΣ ΤΣΑΜΠΟΥΚΑΣ ΤΕΤΟΙΟΣ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ.

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ KABEL, ... AS PERIMENOUME LIGO. :D

Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να μην γράφουμε ΚΕΦΑΛΑΙΑ!
Thx, Admin Team
CLUB Π.Α.Ο.Κ. ΡΟΔΟΥ | Το κύτταρο του Π.Α.Ο.Κ. στη Ρόδο
Άβαταρ μέλους
Zorro4
 
Δημοσιεύσεις: 1909
Εγγραφή: Τετ 05 Δεκ 2007, 13:30
Τοποθεσία: HELL-AS

Δημοσίευσηαπό fricoulas22 » Τετ 02 Ιαν 2008, 22:32

Τωρα που ολοενα κι ερχεται , επιτελους θα αρχισουμε να στρωνουμε
fricoulas22
 
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Σάβ 08 Δεκ 2007, 11:20

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Παίχτες ομάδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης