21. Vladimir Ivić

Re: 21. Vladimir Ivić

Δημοσίευσηαπό sernikos » Παρ 25 Μάιος 2012, 20:30

κανε και συ καμια ανανεωση τωρα που θα χαλαρωσουν οι προπονησεις να μας πεθανεις!
Άβαταρ μέλους
sernikos
 
Δημοσιεύσεις: 803
Εγγραφή: Πέμ 19 Μαρ 2009, 00:25
Τοποθεσία: Serres

Re: 21. Vladimir Ivić

Δημοσίευσηαπό Vonapartis » Παρ 25 Μάιος 2012, 22:17

Θα είναι το κερασάκι στην τούρτα. Θα μπορέσουμε να αυτοκτονήσουμε ήσυχοι.
Άβαταρ μέλους
Vonapartis
 
Δημοσιεύσεις: 476
Εγγραφή: Σάβ 06 Αύγ 2011, 23:27

Re: 21. Vladimir Ivić

Δημοσίευσηαπό Maxmad » Δευτ 25 Ιουν 2012, 18:16

αν ειναι οπως τα λεει , εγω συμφωνω μαζι του 100%...
Άβαταρ μέλους
Maxmad
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: Τρί 27 Μάιος 2008, 15:42

Re: 21. Vladimir Ivić

Δημοσίευσηαπό Τρόμος » Δευτ 25 Ιουν 2012, 18:32

Κάπως έτσι μπορεί να είναι αλλά ισχύει πως δεν υπάρχει παίκτης Ίβιτς τις δύο τελευταίες σεζόν.Τεσπα το θέμα είναι να τρέχει ο ζήσης και ο Γ.Χ. να σώσουν την παρτίδα.Ελπίζω απλά να είναι μπλόφα και να γλιτώσουμε την προσφυγή!
Τρόμος
 
Δημοσιεύσεις: 3803
Εγγραφή: Τετ 08 Ιουν 2011, 13:57
Τοποθεσία: Παγουριστάν

Re: 21. Vladimir Ivić

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Δευτ 25 Ιουν 2012, 18:35

κριμα να φυγει ετσι ο ιββιτς....σαν αξια πιστευω οτι του του κοβει πολυ περισσοτερο απο τους περισσοτερους που χου με μαζεψει εκει μεσα..και κριμα να μη συνεχισει απο αλλο ποστο....τωρα αν του ειπαν διακανονισμο σε 1 χρονο που ισως και να μην πληρωθεις..τι να πω///τωρα με τη λεξη προσφυγη εκβιαζει καταστασεις να κοντυνει το διαστημα...
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: 21. Vladimir Ivić

Δημοσίευσηαπό Τρόμος » Δευτ 25 Ιουν 2012, 18:39

Αν κάνει όμως προσφυγή θα ακολουθήσουν και άλλες γιατί θα πανικοβληθούν πως θα χάσουν τα φράγκα τους πρώτα και ύστερα η πρώτη είναι η δύσκολη οι άλλοι θα πουν δε κατέστρεψα εγώ την ομάδα κάναν όλοι ε έκανα και εγώ!
Τρόμος
 
Δημοσιεύσεις: 3803
Εγγραφή: Τετ 08 Ιουν 2011, 13:57
Τοποθεσία: Παγουριστάν

Re: 21. Vladimir Ivić

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Δευτ 25 Ιουν 2012, 18:43

πραγματικα,,,,καλυτερα να πουλησουμε κπν και να μην εχουμε προσφυγη...θα να ιι το τελεταιο οχυρο πυ πεφτει αυτο...και εχει δικιο μαλλον για φαινομενο ντομινο θ απαμε υστερα.
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: 21. Vladimir Ivić

Δημοσίευσηαπό slidar » Δευτ 25 Ιουν 2012, 18:54

Άντε μωρέ με το παλτό..

Γράφει ο prowler


Η είδηση έσκασε σαν καρπούζι από αυτά που ξεφορτώνονταν από τις μασχάλες του νωρίς νωρίς στη σεζόν ο Στρατηγός με το καφέ δερμάτινο: Η αέρινη φράντζα, δεν μένει πια εδώ..Ένεκα της υπερβολικής πίεσης στη δουλειά, μπορεί να μην γνώριζα ούτε ποιος είναι πρωθυπουργός, αλλά εκείνη την μέρα πηγαίνοντας στο περίπτερο να αγοράσω το πρινσάκι μου, ασυναίσθητα - ίσως και καρμικά- ζήτησα από τον περιπτερά και τα σπόρια..

Εικόνα

Tα πόδια μου κόπηκαν, η πίτσα που έλεγε το μενού για τον μεσημεριανό μπουφέ δεν βγήκε καν -αντ' αυτής βγήκε στη θέση ένα ωραιότατο λαχανόρυζο που ακολουθεί τη διαδρομή "μπουφές/ψυγείο" κάνα μήνα τώρα- και ένιωσα σαν τον πρεζάκια 15αυγουστο στην Αθήνα με όλες του τις άκρες σε διακοπές..
Που σαι ρε Μαξ;

Η Αέρινη Φράντζα της καρδιάς μας (μπορεί και μόνο "μου") δεν μένει πια εδώ, και ο Καπέλο που παίρνει χρόνια τώρα διαρκείας στην 5, μπορεί να καυχιέται άφοβα στον Λίπι που κάθεται ακριβώς δίπλα του (αλλά το διαρκείας το ' κοψε γιατί "δεν αξίζει να ασχολείσαι, όλοι λαμόγια είναι και τα αρπάζουν, δεν θα χαλάσω εγώ τη ζαχαρένια μου για τον ΠΑΟΚ"..) πως τώρα θα παίξει μπάλα η ομάδα.. Λοιπόν, Φάμπιο της Μαρτίου, επειδή εσύ και οι όμοιοι σου έχετε εκφέρει πάμπολλες φορές γνώμη (αρνητική συνήθως..) για κάτι παλτά και ημίπαλτα (σύμφωνα με σένα πάντα..) που φόρεσαν τη φανέλα μας, να σε θυμίσω λίγο τους αγαπημένους σου μπινελικομαγνήτες.. Κι αν εσύ, τακτικέ μου αναγνώστη σύντροφε, προβληματιζέσαι τώρα και αναρωτιέσαι "και που θα το βρει αυτός ρε μαλάκα Prowler το ίντερνετ για να σε διαβάζει κι όλας;" θα σε απαντήσω πως: α) μ@λ@κ@ς είσαι και φαίνεσαι, και β) τώρα που ο Σταυράκις έκοψε το ράδιο, όλος ο λαός αναζητά εναλλακτικές πηγές ενημέρωσης.. So simple..
Πάμε;


(Διώξατε τον Βλαντούσκο ρε μουνιά;)

Λοιπόν, η λίστα είχε αρκετούς παίχτες, αλλά δεν θα πω οτί την έφαγε ο σκύλος μου, απλά πολύ ντόμπρα και σταράτα θα πω πως άλλαξα γνώμη και βαριέμαι να την γράψω.. Και τι να γράψω δηλαδή; Να συγχυστώ πάλι; Εδώ υπήρχε κόσμος που θεωρούσε παλτό τον Κονσεϊσάο..
Προτιμώ να κάνω ένα μίνι αφιέρωμα στον Βλάνταν, και δείξε επιείκεια σύντροφε τακτικέ μου αναγνώστη γιατί δεν το έχω ξανακάνει για κανέναν παίκτη..
Πάμε;


(Tον Βλαντούσκο ρε άχρηστοι;

Δηλαδή κάθε χρόνο πάτε και με παίρνετε παίκτη ντεμέκ στη θέση του, και τη χρονιά την τελειώνει ο Ίβιτς; Κι επειδή έχει τα αρχίδια και μιλάει γι αυτά που τους κάνετε, πάτε και με διώχνετε τον Ίβιτς; Ου ρε άχρηστοι..
Αρκουδέϊδες..

Τον Βλαντούσκο ρε;)

Μετά το σύντομο πέρασμα από τα δυο κομπλεξικά σωματεία που φορούν και τα ίδια χρώματα, μένει ελεύθερος το καλοκαίρι του '08, και η ομάδα μας που ψάχνει παίχτη με τα χαρακτηριστικά του (ψηλός, μελαχροινός, πράσινα μάτια) τον ανακοινώνει σε χρόνο ντε τε.. Μούδιασμα.. Παγωμάρα μέσα στο κατακαλόκαιρο για τον αγνό βλαχοΠΑΟΚτση (που επειδή έπαιξε ο Βρύζας στην Περούτζια, και προφανώς έχει στο μυαλό του πως όταν προσγειωνόνταν στην Ιταλία ο Ζησάκος, ο Μοράτι του έστελνε 5 γκόμενες, και άμα δεν τον άρεζε καμία, πήγαινε ο ίδιος να τον πάρει μια πίπα) ονειρεύονταν για εκείνη την θέση τον Πίρλο και τον Ζέεντορφ.. "Παλτό" τον ανέβαζαν, παλτό τον κατέβαζαν και οι νωχελικές εμφανίσεις του στα πρώτα παιγνίδια της σεζόν έκαναν ακόμα και ανθρώπους που ξέρουν από μπάλα, να αναπολούν τον.. Ίλιεφ..
Ήμαρτον!

Όσο περνάει ο καιρός όμως, αρχίζει και κουμπώνει όσο δεν κούμπωσε κανείς άλλος σε αυτό το 4-2-3-1 που έπαιζε μέχρι και πέρυσι αυτή η ομάδα, και η Φράντζα αρχίζει να ανεμίζει πλέον περήφανα στον τσικνισμένο αέρα της Τούμπας..

Εικόνα

Το μικρό βοσνιακό χωριό (πριν το 1990) με τον Ζλάταν, τον Βλάνταν και τον Ιμπραήμ αρχίζει να σκοράρει, και αφού πίσω μας δεν γίνεται ΄χι γκολ, αλλά ούτε καν ευκαιρία, η ομάδα τσουλάει καλά.. Πολύ καλά.. Η χρονιά τελειώνει με τον ΠΑΟΚ 2ο στην κανονική διάρκεια, έχοντας πάρει 2/18 βαθμούς με το ΠΟΚ, με άμυνα γρανίτη και όνειρα χίλια.. Στα play offs καταποντίζεται, αλλά τα Μέσα μαζικής εξημέρωσης έχουν βρει το πρόβλημα, το οποίο είναι Δευτέρα, Τετάρτη και Παρασκεύη ο "αντιεπαγγελματίας Γκαρσία" και Τρίτη, Πέμπτη Σάββατο ο "αντίΠΑΟΚτσής Κάκος".. Βάλε και τις μεταγραφάρες που κανόνισε ο αρχιΤσάκαλος ο Ζήσης (Αμπουμπακάρι, Παπάζογλου, Φιλομένο, Κουτσιανικούλης, Μουν, Τσιρίλο, Σαβίνι κτλ..) Ο Ίβιτς, θα έρχεται από τον πάγκο, βασικός θα είναι ο Φιλομένο..
Ναι, καλά..

Ο Βλαντούσκος ισοφαρίζει το ματς με τη Χέρενφεϊν στην Τούμπα, αλλά το γκολ του δεν φτάνει για να έρθει ο αποκλεισμός.. Και μαζί η γκρίνια..

Εικόνα

Η ομάδα κάνει ένα από τα χειρότερα ξεκινήματα σε πρωτάθλημα, και σε 5 παιγνίδια έχει μάσει (γαμώ το κωλοχώρι που έμπλεξα, θα ξεχάσω και τα ελληνικά μου) μαζέψει 6 βαθμούς.. Στο ματς με τη γριά, παίζεται το κεφάλι του ανθρώπου που τον έφερε στην Ελλάδα, τον πίστεψε και τον στήριξε όταν η μισή κερκίδα μουρμούριζε γιατί βρίσκεται στην ενδεκάδα..



Εν μέσω παραιτήσεων προέδρων, μεταθέσεων τεχνικών διευθυντών και γενικότερου ανασχηματισμού, ο μόνος σοβαρός άνθρωπος που μας έφερε το Μπαλαδοφατσέϊκο δουλεύει, και η δουλειά του βγαίνει στο γήπεδο.. Η ομάδα πάει τραίνο, το ίδιο και ο Βλαντούσκος που σκοράρει, πασάρει



και βγαίνει ξανά πρώτος σκόρερ του ΠΑΟΚ.. Το μόνο που δεν είχε κάνει ήταν να σκοράρει σε ματς που η μπάλα έκαιγε, και το κάνει και αυτό: σκοράρει στο Καραϊσκάκη και βγάζει τον ΠΑΟΚ Τσου Λου και το καλοκαίρι θα μπορούσε να ήταν και καλύτερο..

Εικόνα
(τα μάτωσες τα δίχτυα αγόρι μου..)

Ο Βλαντούσκος πάντως, συνεχίζει από κει που τελείωσε: Γκολ στο Αρένα με τον Άγιαξ, που ούτε αυτό φτάνει όμως, αφού στη ρεβάνς το 1-0, γίνεται μέσα σε 8' 1-3.. Βέβαια, η ομάδα μειώνει και κερδίζει πέναλτυ το οποίο χάνει ο ίδιος στο 75'.. Το 3-3 που σκοράρει, είναι στις καθυστερήσεις και το όνειρο για τους ομίλους χάνεται.. Μαζί χάνεται η μπάλα και στο θέμα του προπονητή, ο Ίβιτς στα 35 του νιώθει πολλές ενοχλήσεις πια, και ούτε λίγο ούτε πολύ, όταν δεν παίζει ο ΠΑΟΚ δεν βλέπεται.. Επιστρέφει για να κάνει μια μεγαλειώδη εμφάνιση στη Μόσχα, όμως οι 2 αποκλεισμοί μέσα σε λιγότερο από 1 μήνα (ΤΣΣΚΑ, ΑΕΚ) φέρνουν μεγάλες τρικυμίες στο καράβι το οποίο κουμαντάρει ο Μακ Χαβ.. Για φέτος, ο Βλάνταν που μιλούσε πολύ κι έλεγε πάρα πολλά που δεν έπρεπε μάλλον, προορίζονταν για 3η επιλογή πίσω από Φωτάκη (εδώ γελάμε) και Σπαντάσιο (εδώ κι αν γελάμε..) Κάθε που έμπαινε ως αλλαγή, έβλεπες και μια μπαλιά, έβλεπες και λίγο κράτημα μπάλας, αλλά το ποτήρι είχε γυαλίσει.. Διάθεση δεν υπήρχε ούτε από αυτόν, ούτε από την ομάδα να περιμένει την διάθεση του Βλαντούσκου.. Μια χρονιά κάναμε (ουσιαστικά) χωρίς Ίβιτς, και δεν βλεπόμασταν στα 40 από τα 50 παιγνίδια που δώσαμε..

Όλες οι μεγάλες ομάδες του κόσμου, κρατάνε κοντά τους τους πραγματικά μεγάλους παίχτες μέχρι την ώρα της αποχώρησης.. Ο Βλάνταν ήταν μεγάλος παίχτης.. Εμείς, εκτός από μεγάλο λαό, δεν ξέρω πόσο μεγάλη ομάδα είμαστε..

Vladane, hvala puno za sve..

Κώδικας: Επιλογή όλων
http://paokfans-utd.blogspot.gr/2012/06/blog-post_25.html
Άβαταρ μέλους
slidar
 
Δημοσιεύσεις: 3994
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιαν 2008, 22:53

Re: 21. Vladimir Ivić

Δημοσίευσηαπό guardian4 » Δευτ 25 Ιουν 2012, 19:09

IBITΣ - ΚΟΝΤΡΕΡΑΣ - ΜΟΥΣΛΙΜΟΒΙΤΣ, ΕΦΥΓΑΝ ΚΑΙ ΑΦΗΣΑΝ ΥΠΟΝΟΟΥΜΕΝΑ.
ΙΣΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΟΝΤΩΣ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ.

Ο ΜΠΟΛΟΝΙ ΕΙΜΑΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΟΥΜΕ ΠΡΩΤΑ ΤΑ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΙΣ ΕΥΡΩΠΕΣ.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ, ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ
ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙΣ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΣΟΥ

-------------------------
ΠΑΟΚ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΑΓΚΑΣ Ο ΛΑΟΣ ΤΟΥ, ΟΧΙ Ο ΚΑΘΕ ΓΚΡΙΝΙΑΡΗΣ ΦΙΛΑΘΛΟΣ ΤΟΥ.
Άβαταρ μέλους
guardian4
 
Δημοσιεύσεις: 4141
Εγγραφή: Δευτ 11 Ιαν 2010, 20:23

Re: 21. Vladimir Ivić

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Δευτ 25 Ιουν 2012, 19:25

ας πληρωθει με ις μχς του ηλια...μιας και λεφτ δ ε βλεπω να δινει....το ιδιο δεν ειναι?

ή τζαπα καφεδεε για μια 10ετια
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: 21. Vladimir Ivić

Δημοσίευσηαπό karabill » Δευτ 25 Ιουν 2012, 19:41

Δεν γινεται να υπαρχουν ανθρωποι που να λενε οτι ο Ιβιτς δεν προσφερε!
Βγαζω την τελευταια χρονια, που οντως δεν προσφερε λογω τραυματισμων! Αλλα γενικα ηταν απο τους βασικοτατερους στυλοβατες της ομαδας αυτης! Σε αυτο δεν χωραει προσωπικη αποψη, οποιος δεν το βλεπει ειναι τουλαχιστον εμπαθης.. για να μην πω οτι και απο μπαλα μαλλον μαυρα μεσανυχτα θα εχει!

Οσο Βλανταν για σενα κανε οτι καταλαβαινεις... πιστευω οτι προσεφερες πολλα στην ομαδα, πηρες επισης πολλα απ`την ομαδα (και δεν αναφερομαι αποκλειστικα στο οικονομικο)... και οτι γενικοτερα γουσταρες αυτα τα 4 χρονια.. τωρα... δεν περιμενω να αποδειξεις οτι εισαι και ΠΑΟΚτσης επειδη ισχυουν ολα τα παραπανω, ουτε εχω την απαιτηση αυτη!
Άβαταρ μέλους
karabill
 
Δημοσιεύσεις: 791
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 11:01
Τοποθεσία: Salonica / China

Re: 21. Vladimir Ivić

Δημοσίευσηαπό ΤΑΓΜΑΤΑΡΧΗΣ-4- » Δευτ 25 Ιουν 2012, 20:49

καλα εσενα αυτος που σου εκανε συμβολαιο πριν 2 χρονια 350.000 ΚΑΘΑΡΑΑΑΑΑ. :o :o .....το χρονο....
ειναι αξιος συνχαρητηριων.....παναξιος....700.000ευρωπουλα.....σε καλη μερια Βλαντανε.....καλοφαγωτα...
ναναι καλα ο ανθρωπος.....σκεφτηκε τα γεραματα σου....
....του οφειλεις ομως και εσυ ενα μεγαλο ευχαριστω ;)
ΤΑΓΜΑΤΑΡΧΗΣ-4-
 
Δημοσιεύσεις: 1799
Εγγραφή: Παρ 29 Απρ 2011, 01:09

Re: 21. Vladimir Ivić

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 25 Ιουν 2012, 20:57

Πριν από 2 χρόνια είχε τελειώσει μία από τις καλύτερες σεζόν της καριέρας του. Επίσης αγωνίζεται σε μια θέση όπου εκλείπουν οι καλοί παίκτες.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90100
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 21. Vladimir Ivić

Δημοσίευσηαπό ΤΑΓΜΑΤΑΡΧΗΣ-4- » Δευτ 25 Ιουν 2012, 21:13

επειδη εγω δεν ημουν εδω πριν 2χρονια....
και επειδη καποιοι ξεχνατε .....
να θυμησω λοιπον οτι ο εν λογω κυριος μαζι με τον Χαλκια.....τοτε παραμονες πλαυ οφ,ειχαν διμηουργισει
προβληματα,με τα μισολογα τους στα αποδητηρια,τις μουρμουρες για καθυστερησεις πληρωμων,
και ζητουσαν εμμεσως πλην σαφως,να μιλησουν με τον Ζαγορακι για το θεμα της ανανεωσεις τους.
Επαναλαμβανω...ΠΑΡΑΜΟΝΕΣ play off......
Οπως και εγεινε.....και αναγκαστηκα ο Ζαγορακης,υποχωρησε στις απαιτησεις τους.....
....και εμειναν αλλα δυο χρονια στην ομαδα της καρδιας τους ;) ......
αυτα....
Υ.Γ.υπαρχουν αρχεια,υπαρχουν τα σαιτ,υπαρχουν οι εφημεριδες,οποιος θελει ας ψαξει.


ειπαμε.....βλανταν.....καλοφαγωτα..... :nairepaok:
ΤΑΓΜΑΤΑΡΧΗΣ-4-
 
Δημοσιεύσεις: 1799
Εγγραφή: Παρ 29 Απρ 2011, 01:09

Re: 21. Vladimir Ivić

Δημοσίευσηαπό niks » Δευτ 25 Ιουν 2012, 21:22

διάβασα τη συνέντευξη
τον χρωστάνε λέει το 85% του περσινού μισθού (κακώς,πολυ κακώς) και πριμ (ακόμα πιο κακως)
μιλάει για καθυστερήσεις που υπήρχαν μετά το 1ο εξάμηνο και μετά και την υπομονή που έκανε
(και αφου είμασταν κακοπληρωτές ρε Βλάντο, γιατί ανανέωσες;)
όμως, και έχει προσφέρει και έχει πάρει
οι συγκυρίες είναι άσχημες αλλά τα 3+ χρόνια τα έχει πληρωθεί
και ουτε και πρόκειται να χασει τα υπόλοιπα
για μένα να εξοφληθεί και σήμερα αν γινόταν, αλλά δεν πρόκειται να χασει οτι και να γινει
πήρε 1-1,5 εκ και τον χρωστάμε πόσα; 300-400;
όσο και να τον συμπαθώ, όσο και να τον έχω υποστηρίξει
σε μια τοσο άσχημη για όλους οικονομική φάση,
να βγαίνει δημοσίως και να μιλάει για προσφυγή,είναι φάουλ

και για αυτόν,και για όποιον άλλον κάνει ή δηλώσει κατι παρόμοιο

(πιστεύω πως ήθελε να μείνει, και γι αυτό αντιδρά έτσι)
(επίσης δεν θελω να πιστεύω πως παιχτες εκβιάζουν για νεα συμβόλαια επειδή ειναι απλήρωτοι)
niks
 
Δημοσιεύσεις: 1789
Εγγραφή: Τρί 02 Φεβ 2010, 18:45

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Παίχτες ομάδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης