21. Vladimir Ivić

Re: Βλάνταν Ίβιτς

Δημοσίευσηαπό araya4 » Πέμ 13 Αύγ 2009, 22:09

Νεοφερτος...ΑΑ και εσυ; Και αμπαλος και ασχημος.
araya4
 
Δημοσιεύσεις: 281
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 03:21

Re: Βλάνταν Ίβιτς

Δημοσίευσηαπό D.A.A.T. » Πέμ 13 Αύγ 2009, 22:17

Και για να τελειωνουμε και με αυτο το θεμα..Ο Ιβιτσ δεν ειναι Μαγκντι , Βαν Ροι κτλ...
Εχει θετικα και αρνητικα..Το θεμα ειναι οτι στο υπαρχον ροστερ μπορει να δωσει καποια πραγμτα και αυτα πρεπει να τα παρουμε και οχι να τα καψουμε,...Οταν με το καλο τα βαλαντια μας φτασουν πιο ψηλα θα ανεβει και το επιπεδο των πακτων μας σε καποιες θεσεις στις οποιες χρειζονται χρηματα..
Άβαταρ μέλους
D.A.A.T.
 
Δημοσιεύσεις: 2685
Εγγραφή: Κυρ 31 Αύγ 2008, 23:04

Re: Βλάνταν Ίβιτς

Δημοσίευσηαπό zakkonto » Πέμ 13 Αύγ 2009, 22:25

Fury έγραψε:Τι να πω,αν σας αρεσει αυτος ο Ιβιτς τοτε περαστικα μας..
Ηταν λεει πολυ καλος ο Ιβιτς στο 2ο ημιχρονο.Αλλο ματς θα εβλεπα εγω..
Καλος παιχτης ο Ιβιτς λεει ο αλλος.Δηλαδη οι Φωτακης,Σορλεν,Φιλομενο,Βερον δεν κανουν ε?Ειναι χειροτεροι απο τον τουριστα ε?
Πιο πανω ειπα μερικα πραματα για τον Ιβιτς..που ειναι και η γνωμη μου.Ναι,τον κραζω γιατι ειναι παιχτης (Ουχαχαχα) για β' εθνικη και οχι για τον Παοκ που θελει να κανει πρωταθλητισμο.Οποιος διαφωνει ας μου πει με επιχειρηματα που ειμαι λαθος στα λεγομενα μου..Και δε θελω χαζα στιλ "εκανε 3 σωστες πασες" οταν εχει κανει και αλλες 25 λαθος!
Αν θελετε πειτε μου και που ειναι καλυτερος απο τους παραπανω..
:shock:


Εγώ θέλω να τον βάζει μέσα και αυτόν και τον Conceicao να παίζουν 90 λεπτά μόνο και μόνο για να νευριάζεται και να χαλιέστε εσείς οι γκρινιάρηδες που ακόμα δεν συνειδητοποιήσατε ότι ΚΑΙ αυτοί (με πολλά λεπτά συμμετοχής μάλιστα) συνέβαλαν στην μαγική περσινή χρονιά. Δυστυχώς είμαστε αχάριστοι και ξεχνάμε γρήγορα αλλά δεν βαριέσαι ΠΑΟΚ είσαι.
Άμα θες ποδοσφαιρικά επιχειρήματα κάνε τον κόπο και διάβασε όλες τις προηγούμενες σελίδες και θα βρεις αρκετά.
Άβαταρ μέλους
zakkonto
 
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Πέμ 01 Μάιος 2008, 17:45
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: Βλάνταν Ίβιτς

Δημοσίευσηαπό Fury » Πέμ 13 Αύγ 2009, 22:57

Οπως ειπα και πιο πανω,οτι λεω το λεω με επιχειριματα και βασει στατιστικων.Δε μ'αρεσει να λεω πραματα που δεν στεκουν.Και για το λογου το αληθες ο Ιβιτς περσυ σε 23 "γεματα" παιχνιδια ειχε :
0.65 διησδησεις (απο τις οποιες 1 μονο πετυχημενη!)
7.6 πασες
3.96 λαθη
0.04 ασσιστ για γκολ
1.39 σουτ
1.78 κλεψιματα
Τωρα αν εσεις αυτα τα θεωρειται στατιστικα για παιχτη Α' εθνικης τοτε μπραβο μας,μας αξιζει ο Ιβιτς.Ας μπαινει βασικος και ας αφηνουμε παγκο καποιον απο σορλεν,φωτακη..

Υ.Γ. Το να λες καποιον "αμπαλο" ειναι ευκολο..Οπως και να μιλας χωρις επιχειρηματα..
:shock:
Fury
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ 13 Αύγ 2009, 17:22
Τοποθεσία: Κ.Τουμπα

Re: Βλάνταν Ίβιτς

Δημοσίευσηαπό zakkonto » Πέμ 13 Αύγ 2009, 23:39

Αφού σου αρέσει η στατιστική
http://www.galanissportsdata.com/footba ... t.asp?s=27

Ξέρω πως δεν θα σου αλλάξω την γνώμη αλλά πες μου σε παρακαλώ σου δίνει ευχαρίστηση να μπαίνεις στο φόρουμ και να βρίζεις έναν παίκτη της ομάδας μας? Ποιος είναι ο σκοπός σου? Να βρεις και άλλους και να μαζευτείτε σε μία γωνία της θύρας 1 και να κράζετε παρέα? Να σε ακούσει ο Ζήσης και να φέρει τον Αιμάρ? Να σε πει μπράβο ο ronaldo? Δεν μπορείς να κάνεις υπομονή και όταν τελειώσει η χρονιά και αν δεν είσαι ικανοποιημένος να βγεις και να κράξεις και με το δίκιο σου? Ξεχνάς ότι ακόμα χρωστάμε? Πιστεύεις ότι ο Ζαγοράκης, Βρύζας και Σάντος δεν ξέρουν από ποδόσφαιρο? Εσύ ξέρεις καλύτερα?
Δεν λέω να μην πεις την γνώμη σου αλλά τώρα τελευταία με τις περήφανες ραδιοφωνικές πωλήσεις των παικτών μας έχω σαλτάρει λίγο και προσπαθώ να καταλάβω γιατί χάσαμε την εμπιστοσύνη μας έτσι ξαφνικά.
Άβαταρ μέλους
zakkonto
 
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Πέμ 01 Μάιος 2008, 17:45
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: Βλάνταν Ίβιτς

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Πέμ 13 Αύγ 2009, 23:56

Ο Ιβιτς οσο και να μη μας αρεσει η απουσια του σχεδον παντα φαινεται δεν ειναι τυχαιο αυτο.........Ολοι θελουμε κτ καλυτερο αλλα το θεμα ειναι και τι μπορουμε να μη λεμε συνεχεια τα ιδια.....
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Βλάνταν Ίβιτς

Δημοσίευσηαπό indian chief » Παρ 14 Αύγ 2009, 00:18

Κορυφαίος με διαφορά ο Βλάνταν Ίβιτς. Έκοβε και έραβε στο κέντρο.

αυτο ειναι σχολιο απ το σαιτ www.fcpaok.gr για την αποδοση τους ιβιτς στο ματς με εργοτελη....ενδεικτικα το βαζω για ολους οσους ΚΡΑΖΟΥΝ....
λογικο και θεμιτο ειναι αλλοι να μας αρεσουν και αλλοι οχι,αλλα παντα να ξερουμε οτι υπαρχει και η αντιθετη πλευρα οποτε ας μη γινομαστε απολυτοι και ας ασκουμε απλως κριτικη....ιδιως οταν ο καθ' υλην αρμοδιος που εχει και γνωση και εμπειρια παραπανω απο μας,αποφασιζει υπερ του παικτη...
Άβαταρ μέλους
indian chief
 
Δημοσιεύσεις: 382
Εγγραφή: Πέμ 04 Δεκ 2008, 23:58

Re: Βλάνταν Ίβιτς

Δημοσίευσηαπό Fury » Παρ 14 Αύγ 2009, 02:06

zakkonto έγραψε:Αφού σου αρέσει η στατιστική
http://www.galanissportsdata.com/footba ... t.asp?s=27

Ξέρω πως δεν θα σου αλλάξω την γνώμη αλλά πες μου σε παρακαλώ σου δίνει ευχαρίστηση να μπαίνεις στο φόρουμ και να βρίζεις έναν παίκτη της ομάδας μας? Ποιος είναι ο σκοπός σου? Να βρεις και άλλους και να μαζευτείτε σε μία γωνία της θύρας 1 και να κράζετε παρέα? Να σε ακούσει ο Ζήσης και να φέρει τον Αιμάρ? Να σε πει μπράβο ο ronaldo? Δεν μπορείς να κάνεις υπομονή και όταν τελειώσει η χρονιά και αν δεν είσαι ικανοποιημένος να βγεις και να κράξεις και με το δίκιο σου? Ξεχνάς ότι ακόμα χρωστάμε? Πιστεύεις ότι ο Ζαγοράκης, Βρύζας και Σάντος δεν ξέρουν από ποδόσφαιρο? Εσύ ξέρεις καλύτερα?
Δεν λέω να μην πεις την γνώμη σου αλλά τώρα τελευταία με τις περήφανες ραδιοφωνικές πωλήσεις των παικτών μας έχω σαλτάρει λίγο και προσπαθώ να καταλάβω γιατί χάσαμε την εμπιστοσύνη μας έτσι ξαφνικά.


Η στατιστικη που δινεις φιλε μου ειναι μηνιαια και οχι συγκεντρωτικη της σεζον.Αυτα που παρεθεσα εγω ειναι της σεζον.
Δεν εβρισα κανεναν οπως λες,εκτος αν θεωρεις βρισια που τον ειπα τουριστα.Και αν δεν κανω λαθος η περσινη σεζον τελιωσε,η ακομα συνεχιζετε και δεν πρεπει να πω την γνωμη μου?
Αν εισαι της γνωμης οτι ο Ιβιτς ειναι καλυτερος του Φωτακη ή του Σορλεν,τοτε το σταματαω εδω.Δεν ζηταω τον super παιχταρα που κοστιζει οσο ολη η ομαδα,καταλαβε το.Απλα λεω οτι οι 2 παραπανω ειναι κλασεις ανωτεροι και οτι (γνωμη μου) θα βοηθησουν πολυ περισσοτερο!
Τοσο κακο ειναι να σχολιασω τα στατιστικα του?Αν ειχε 25 ασσιστ,30 σουτ κτλ. τοτε ναι,ειμαι λαθος,καθομαι και ασχολουμε γιατι εχω εμπαθεια μαζι του.Αλλα μ'αυτα τα στατιστικα,συγνωμη που σε τσατιζω,αλλα δεν τον θελω βασικο.Παγκο και παλι παγκο,εφοσον εχω παιχτες να τον αντικαταστησω..

Υ.Γ. Δεν αμφεβαλα ποτε για Ζαγορακη-Βρυζα-Σαντος.Ισα ισα,μακαρι να κατσουν στο Παοκ και να δουμε μαζι τους πρωταθληματα.
:shock:
Fury
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ 13 Αύγ 2009, 17:22
Τοποθεσία: Κ.Τουμπα

Re: Βλάνταν Ίβιτς

Δημοσίευσηαπό Realcon » Παρ 14 Αύγ 2009, 06:20

Ένα θα πω μόνο για ΓΕΛΙΑ είναι η κατάσταση.

Διάβασα από την αρχη του τοπικ για Ίβιτς και είμαστε για ΓΕΛΙΑ.

Εκείνος που έλεγε παλτό μετά από κανα μήνα έλεγε πολύ καλός.
Εκείνος που έλεγε χειρόφρενο μετά από καιρό έλεγε ότι του άρεσε σήμερα.

Αυτοί που κράξανε πολύ με καμιά 10 εως 40 ποστ δεν τους βλέπω άλλο.

Κάποιοι μιλάγανε για Μπαλάφα vs Ίβιτς και λέγανε Μπαλάφας καλύτερος.

Και τον Μπαλάφα δεν σταματάγανε να τον κράζουνε.

Εαν συνεχίσω θα γράφω συνέχεια.
Για ΓΕΛΙΑ είναι η κατάσταση.

Δεν σου αρέσει ένας παίκτης; Δικαίωμα σου, αλλά να μπορείς και να αναλύσεις το γιατί.
Όχι του τύπου χειρόφρενο, παλτό, αργός...κτλπ.
Βγες και ανάλυσε.
Για μένα ο Ίβιτς είναι καλός μέχρι να βρεθεί καλύτερος και ο καλύτερος είναι εκείνος που δεν κοστίζει (κοίτα Σισέ, ο Σάλπι τους βγάζει καθαρούς) και οι ειδικοί Ζαγοράκης&ΣΙΑ γνωρίζουνε το επίπεδο και πόσο κάνει.
“Κύριε Ιησού Χριστέ, ελέησόν με”.
ΔΟΞΑΣΜΕΝΟ ΤΟ ΑΓΙΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ ΚΥΡΙΕ ΙΗΣΟΥ ΧΡΙΣΤΕ!
Άβαταρ μέλους
Realcon
 
Δημοσιεύσεις: 3626
Εγγραφή: Δευτ 14 Απρ 2008, 01:48

Re: Βλάνταν Ίβιτς

Δημοσίευσηαπό ContrerasPablo » Παρ 14 Αύγ 2009, 07:14

εμενα με αρεσει ο ιβιτσ,στο δευτερο,ηταν δραστηριος,οσοι τον λετε παλτο,και παικτη για τον αρη(β εθνικη) ειστε αχαριστοι,περσυ προσφερε στην μαγικη χρονια,αν κατα την γνωμη σας πρεπει να φυγει,τουλαχιστον με σεβασμο γιατι προσπαθησε....
PABLITO+GIKA=2GETHER 4EVER
Άβαταρ μέλους
ContrerasPablo
 
Δημοσιεύσεις: 1601
Εγγραφή: Δευτ 08 Ιουν 2009, 13:03

Re: Βλάνταν Ίβιτς

Δημοσίευσηαπό Isaak the Greek » Παρ 14 Αύγ 2009, 10:01

Fury έγραψε:Οπως ειπα και πιο πανω,οτι λεω το λεω με επιχειριματα και βασει στατιστικων.Δε μ'αρεσει να λεω πραματα που δεν στεκουν.Και για το λογου το αληθες ο Ιβιτς περσυ σε 23 "γεματα" παιχνιδια ειχε :
0.65 διησδησεις (απο τις οποιες 1 μονο πετυχημενη!)
7.6 πασες
3.96 λαθη
0.04 ασσιστ για γκολ
1.39 σουτ
1.78 κλεψιματα
Τωρα αν εσεις αυτα τα θεωρειται στατιστικα για παιχτη Α' εθνικης τοτε μπραβο μας,μας αξιζει ο Ιβιτς.Ας μπαινει βασικος και ας αφηνουμε παγκο καποιον απο σορλεν,φωτακη..

Υ.Γ. Το να λες καποιον "αμπαλο" ειναι ευκολο..Οπως και να μιλας χωρις επιχειρηματα..
:shock:


Εαν το συνολο των διησδησεων ειναι κατω απ τη μοναδα , πως γινεται οι επιτυχημενες προσπαθειες να ειναι πανω απ' τη μοναδα?

Πως γενεν αυτο????

Η ταχυτητα στο τρεξιμο του δεν με χαλαει....Η ταχυτητα στη σκεψη του ομως με χαλαει.Εαν δεν εισαι γρηγορος αλλα παιζεις με τη μια ουτε που φαινεται....Ισως να φανει στις αντεπιθεσεις , αλλα γενικοτερα δεν κανει μπαμ.
Αν κοιμηθω νωρις, θα σηκωθω νωρις, θα βρω το λινκ νωρις και θα δω τον ΠΑΟΚ νωρις
Αν κοιμηθω αργα, θα σηκωθω αργα κι οταν θα ψαχνω για λινκ θα ειν' αργα
Άβαταρ μέλους
Isaak the Greek
 
Δημοσιεύσεις: 1224
Εγγραφή: Πέμ 07 Αύγ 2008, 09:54
Τοποθεσία: Melbourne Australia

Re: Βλάνταν Ίβιτς

Δημοσίευσηαπό Fury » Παρ 14 Αύγ 2009, 11:12

Τα στατιστικα ειναι μεσος ορος ανα παιχνιδι φιλε μου..15 εκανε σε 23 παιχνιδια,απο τις οποιες στις 14 εχασε τη μπαλα..Μακαρι φετος να κανει περισσοτερα..
:shock:
Fury
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ 13 Αύγ 2009, 17:22
Τοποθεσία: Κ.Τουμπα

Re: Βλάνταν Ίβιτς

Δημοσίευσηαπό novito » Παρ 14 Αύγ 2009, 11:20

Fury έγραψε:...
0.65 διησδησεις (απο τις οποιες 1 μονο πετυχημενη!)
7.6 πασες
3.96 λαθη
0.04 ασσιστ για γκολ
1.39 σουτ
1.78 κλεψιματα
...

Καλό θα ηταν να ανέφερες και που βρήκες τα στατιστικά Fury....
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Re: Βλάνταν Ίβιτς

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Παρ 14 Αύγ 2009, 12:12

γεια σου novito αρχοντα του ταβερνοχωρου.
ποιος ιβιτς bytheway δεκαρι της δεκαετιας του 80.σε γηπεδο 5χ5 παιρνει παγκοσμιο.για κανονικο παλιωσε.πολυ φιλοτιμος αλλα απο τη στιγμη που θα παρει τη μπαλα εχει την πιο αργη πρωτη ενεργεια στο πρωταθλημα.ουτως η αλλως το πολυ πολυ και φετος να παιξει λιγο.παραπανω δεν θα αντεξει.
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Βλάνταν Ίβιτς

Δημοσίευσηαπό araya4 » Παρ 14 Αύγ 2009, 13:06

Σωστος ο φιλος ο Fury, σε οτι εχει να κανει με επιχειρηματα. Ετσι μου αρεσει να μιλω κι εγω, οταν προκειται να μιλησω σοβαρα. Το "αμπαλος" απο μενα βγηκε, μεταξυ σοβαρου και αστειου. Δεν μπορει να απαντησει κανεις σοβαρα, οταν αναφερθηκες κι εσυ στον Ιβιτς και γελοντας ειπες πως ειναι για β εθνικη. Ο καθενας τη γνωμη του, δεκτον. Ας πω και τη γνωμη μου επι του θεματος.

Αυτο που μπορω να πω εγω, ειναι πως το παιχνιδι του Ιβιτς, καθως και το στυλ του, ειναι ιδιο με του Βερον. Οποτε αυτονοητο ειναι πως, εαν σε καποιον δεν αρεσει ο Ιβιτς, δεν παει και τον Ματιας. Να εξηγησω λοιπον. Ο Ιβιτς, ειναι παιχτης, αργος, αδυναμος με αποτελεσμα να βρισκεται συχνα στο εδαφος και οπως λενε οι πολλοι (το δεχομαι κι εγω) κανει αργη την αναπτυξη μας. Τα 8ετικα σε ενα παικτη οπως τον Ιβιτς (και τον Βερον), ειναι πως εχει τη σκεψη, παιζει με τη μια και γενικα μπορει να κοντρολαρει τον ρυθμο ενος αγωνα. Φυσικα τετοιοι παικτες, οι οποιοι παιζουν με το μυαλο, συχνα παθαινουν black out. Ειπα κατι που δεν ισχυει μεχρι εδω; Οποτε σαν προπονητης, διαλεγεις και περνεις. Σε πολλους αγωνες, χρειαζονται τετοιοι παιχτες και δεν τους εχουν πολλες ομαδες στην πρωτη κατηγορια. Οκ, εχεις τον Ματιας, τον οποιο γουσταρω προσωπικα, οποτε αν δε σε κανει, διωχνεις αυτον. Μονο εαν δε σε κανει και εχεις πληρες ροστερ.

Αυτα απο μενα και με επιχειρηματα.
araya4
 
Δημοσιεύσεις: 281
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 03:21

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Παίχτες ομάδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης