99.Απόστολος Γιάννου

Re: 99.Απόστολος Γιάννου

Δημοσίευσηαπό xrictoforoc » Δευτ 13 Φεβ 2012, 23:52

Εμένα δεν ΜΕ αρέσει που πήρε τόσο αέρα...Όλο συνεντεύξεις του βλέπω,για δύο γκολ που χωρίς αμφιβολία ήτανε πολύ τυχερά και μπορούσαν να μπουν και από τον Τσιρίλο.Και εμείς το έχουμε χ*σει λίγο το θέμα,δεν έγινε θεός,απο'κει που "δεν έκανε" τώρα θα φάει και την θέση του Κλάους.Ήταν η μόνη του καλή εμφάνιση,ας το παλέψει στις προπονήσεις και ας αφήσει για την ώρα τις συνεντεύξεις...Άλλωστε σε άλλες φάσεις φάνηκαν οι αδυναμίες του.

ΔΟΥΛΕΙΑ-ΔΟΥΛΕΙΑ-ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ,ΗΡΕΜΗΣΤΕ,ΠΑΓΚΟ ΣΤΟ ΦΡΙΟΥΛΙ....
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xrictoforoc
 
Δημοσιεύσεις: 1313
Εγγραφή: Δευτ 15 Νοέμ 2010, 22:30
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: 99.Απόστολος Γιάννου

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Κυρ 19 Φεβ 2012, 21:37

π δυνατος δεν πεφτει με τπτ...αλλα σαν 10αρι προς το παρον ψαχνομαστε..θα παιξει ομως..
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: 99.Απόστολος Γιάννου

Δημοσίευσηαπό cristiano4 » Κυρ 19 Φεβ 2012, 21:39

Το καλοκαιρι με προετοιμασια Μπλολονι και θα δουμε άλλο παιχτη του χρονου...εχει καλά στοιχει και θα μας βοηθησει στο μέλλον....προς το παρον περιμενω μερικά ξεσπασματα τπτ άλλο
Άβαταρ μέλους
cristiano4
 
Δημοσιεύσεις: 1272
Εγγραφή: Δευτ 10 Νοέμ 2008, 15:21
Τοποθεσία: Βόλος

Re: 99.Απόστολος Γιάννου

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Κυρ 19 Φεβ 2012, 21:41

Το τσακαλι μου θυμιζει τον Βρυζα... πραγματικο τανκς ειναι και παιζει με πλατη τρομερα... του χρονου θα ειναι σουπερ
Dimg4
 

Re: 99.Απόστολος Γιάννου

Δημοσίευσηαπό Stavros_Paoki » Κυρ 19 Φεβ 2012, 21:45

Έχει στοιχεία αλλά περιμένω πολλά περισσότερα. Σκύψε το κεφάλι και δούλεψε.
Ναί ρε ΠΑΟΚ
Stavros_Paoki
 
Δημοσιεύσεις: 406
Εγγραφή: Τετ 17 Σεπ 2008, 14:34
Τοποθεσία: Κουφάλια

Re: 99.Απόστολος Γιάννου

Δημοσίευσηαπό Sladjan Spasić » Τρί 21 Φεβ 2012, 01:00

ΑΡΘΡΟ Δημοσίευση: 12.02.12 08:14
Ξανασυστήθηκε ο Γιάννου και το… μαντίλι του!

Ο Απόστολος Γιάννου δεν έπεσε σαν «κομήτης» στο «Γεντί Κουλέ». Με τις δύο «μπαλωθιές» στο Ηράκλειο, «συστήθηκε» εκ νέου στο ελληνικό ποδοσφαιρικό κοινό. Το Onsports παρουσιάζει τον φάκελο του 21χρονου επιθετικού και όλα όσα θα θέλατε να ξέρετε για το νέο ανερχόμενο αστέρι της «νουβέλ βαγκ» του ΠΑΟΚ.

Πόσοι από εσάς, διαβάζοντας το όνομά δεν είχατε την απορία και το ερέθισμα να ρωτήσετε για αυτόν τον νεαρό και από πού κρατάει η ποδοσφαιρική... σκούφια του;

Ακριβώς πριν από ένα χρόνο, ο λεγάμενος ήταν να τον... κλαιν΄οι ρέγκες, καθότι εκείνη την εποχή. «μαράζωνε» κάπου μεταξύ πάγκου και εξέδρας στην Καβάλα. Του΄ κατσε το καλοκαίρι και η περιπέτεια με την εμπλοκή των «Αργοναυτών» στην υπόθεση των στημένων αγώνων και έδεσε το γλυκό!

Ελα όμως που το γεννημένο από κούνια ΠΑΟΚτσάκι δεν το έβαλε κάτω με όλα τα απίθανα που του συνέβησαν και τον περασμένο Οκτώβριο, φόρεσε την φανέλα με το Δικέφαλο στο στήθος.

Εκεί που ο ΠΑΟΚ δεν είχε μαντίλι να... κλάψει για το φουσκωμένο απουσιολόγιο, έβγαλε ασπροπρόσωπο τον Λάσλο Μπόλονι για την επιλογή να του δώσει για πρώτη φορά φανέλα βασικού στο «Γεντί Κουλέ». Δύο γκολ που έφεραν την προσωπική υπογραφή του και... πάρτον κάτω τον ΟΦΗ!

Το Onsports παρουσιάζει το… ποτ πουρί της ποδοσφαιρικής διαδρομής του Απόστολου Γιάννου και όλα όσα θα θέλατε να ξέρετε για την αφεντιά του.

Η Οκλεϊ Κάνονς και το πρώτο συμβόλαιο στην Καλαμαριά

@ Γεννήθηκε στις 25/1/1990. Απόφοιτος του Oakleigh Greek Orthodox College, πραγματοποιεί τα πρώτα του ποδοσφαιρικά βήματα στην Οκλεϊ Κάνονς της Αυστραλίας.

@ Στις 28/8/2007 υπογράφει το πρώτο επαγγελματικό συμβόλαιο (χρονικής διάρκειας τριών ετών) με τον Απόλλωνα Καλαμαριάς.

@ Στις προγραμματικές δηλώσεις δεν κρύβει την χαρά του για την νέα σελίδα που ανοίγει στην καριέρα του και κάνει λόγο για μία πολύ μεγάλη πρόκληση. «Είμαι πολύ χαρούμενος, που υπέγραψα στον Απόλλωνα Καλαμαριάς το πρώτο μου επαγγελματικό συμβόλαιο. Για μένα είναι μία πολύ μεγάλη πρόκληση και θα βάλω τα δυνατά μου, προκειμένου να ευχαριστήσω τους ανθρώπους της ομάδας που με επέλεξαν», τόνισε στις πρώτες του δηλώσεις στην ιστοσελίδα της ΠΑΕ.

@ Προτού υπογράψει στον Απόλλωνα, μιλάει με τον ΠΑΟΚ χωρίς όμως να προχωρήσουν οι συζητήσεις αφού, όπως εξήγησε τέσσερα χρόνια αργότερα (και μετά την μετακομισή του στην Τούμπα) «η τότε ομάδα του ΠΑΟΚ δεν δούλευε ακόμα με μικρούς στο βαθμό που δουλεύει σήμερα».

Το βάπτισμα του πυρός στην Σούπερ Λίγκα

@ Την πρώτη του σεζόν (2007-08) στην ομάδα των Ποντίων μετράει 8 συμμετοχές, χωρίς να καταφέρει να ανοίξει λογαριασμό με τα δίχτυα.

@ Παίρνει το βάπτισμα του πυρός στην Σούπερ Λίγκα στις 25/11/07, αγωνιζόμενος ως αλλαγή για 26 λεπτά στην αναμέτρηση Απόλλων Καλαμαριάς – Ατρόμητος (0-2).

@ Το παρθενικό του γκολ με την φανέλα της Καλαμαριάς, καταγράφεται στις 21/12/08 με αντίπαλο την Κέρκυρα για το πρωτάθλημα της Β΄ Εθνικής, ωστόσο η ομάδα του γνωρίζει βαριά ήττα (3-1) στη συγκεκριμένη αναμέτρηση από τους Φαίακες.

@ Ολοκληρώνει την σεζόν (2008-09) γράφοντας στο… κοντέρ, 22 συμμετοχές και 6 γκολ με την ομάδα των Ποντίων.

Η πρόσκληση στην Εθνική Νέων

@ Στις 15/5/09 καλείται για πρώτη φορά στην Εθνική Νέων για προπονήσεις από 18 έως 20 Μαΐου στο πλαίσιο της συμμετοχής του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος στο τουρνουά «Elite Round UEFA» στην Πορτογαλία.

Το «κλέψιμο» και η μεταγραφή στη Καβάλα

@ Οι εξαιρετικές εμφανίσεις του στην Καλαμαριά «γυαλίζουν» σε Τρίπολη και Νέα Σμύρνη και το όνομά του γράφεται στην μεταγραφική ατζέντα του Αστέρα και του Πανιωνίου αντίστοιχα. Παράλληλα, η περίπτωσή του φαίνεται να απασχολεί και την ΑΕΚ, όχι όμως το ίδιο «ζεστά», όσο στις δύο προαναφερθείσες ομάδες. Παρεμπιπτόντως, η ρήτρα εξαγοράς στο συμβόλαιό του με τον Απόλλωνα Καλαμαριάς αγγίζει τα 100.000 ευρώ.

@ Στις αρχές του καλοκαιριού του 2009, καταθέτει προσφυγή εις βάρος του Απόλλωνα Καλαμαριάς.

@ Στις 26/7/2009 η Καβάλα ουσιαστικά τον «κλέβει» μέσα από τα χέρια του Αστέρα και ανακοινώνει την απόκτησή του για τα επόμενα πέντε χρόνια.

Ονειρεμένο ντεμπούτο στους «Αργοναύτες»

@ Ιδανικό το ντεμπούτο του με την φανέλα των «Αργοναυτών» στις 21/11/09. Μπαίνει ως αλλαγή στο 80ο λεπτό του αγώνα της μακεδονικής ομάδας με την ΑΕΚ στο «Ανθή Καραγιάννη» και μετά από πέντε λεπτά τινάζει τα δίχτυα. Το συγκεκριμένο γκολ ήταν και το πρώτο στην Σούπερ Λίγκα που έφερε την σφραγίδα του και υπέγραψε τη νίκη (2-1) της Καβάλας επί της Ενωσης.

@ Το γκολ κόντρα στην ΑΕΚ ράβει στην στολή του το παράσημο του πολυτιμότερου παίκτη της 11ης αγωνιστικής της Super League. «Είμαι πανευτυχής, γιατί είναι η μεγαλύτερη διάκριση που γνωρίζω στην ποδοσφαιρική μου καριέρα. Αφιερώνω το γκολ που πέτυχα με την ΑΕΚ στους γονείς μου, που βρίσκονται στην Αυστραλία» τονίζει μεταξύ άλλων ο νεαρός επιθετικός στις δηλώσεις του μετά την παραλαβή του σχετικού βραβείου.

@ Η συνέχεια δεν είναι ανάλογη του εντυπωσιακού ξεκινήματος. Παίρνει ελάχιστες ευκαιρίες και κλείνει την χρονιά με μόλις 6 συμμετοχές (πέντε στο πρωτάθλημα και μία στο Κύπελλο).

Η προαγωγή στην Ελπίδων

@ Τον Νοέμβριο του 2010 φτάνει στο... γραμματοκιβώτιό του πρόσκληση από τον τεχνικό της Εθνικής Ελπίδων Γιώργο Γεωργιάδη. Στις 17/11/10 κάνει το ντεμπούτο του με την φανέλα των Ελπίδων στο πλαίσιο της φιλικής αναμέτρησης κόντρα στην Νορβηγία και σημειώνει το μοναδικό γκολ στην νίκη (1-0) της ελληνικής ομάδας.

@ Ολοκληρώνει την δεύτερη σεζόν στην Καβάλα με 11 συμμετοχές (χωρίς κανένα γκολ) σε πρωτάθλημα και Κύπελλο.

Η περιπέτεια, η Πόρτσμουθ και ο ΠΑΟΚ

@ Η αποβολή της Καβάλας από τις επαγγελματίες κατηγορίες τον βάζει σε περιπέτεια και τον αφήνει ελεύθερο το φθινόπωρο του 2011. Αποχωρεί από τους «Αργοναύτες» εκφράζοντας την πικρία του για τις λίγες συμμετοχές που του δόθηκαν τα δύο χρόνια που αγωνίστηκε φορώντας την φανέλα με το καραβάκι στο στήθος. «Επιθυμούσα να πάρω περισσότερα παιχνίδια στα πόδια, αυτό όμως ήταν κάτι για το οποίο αποφάσιζαν άλλοι και όχι εγώ…».

@ Η Πόρτσμουθ εκδηλώνει ενδιαφέρον για την απόκτησή του - όπως o ίδιος αποκαλύπτει με δηλώσεις του στο Onsports - ωστόσο οι σειρήνες από την Τούμπα τον φέρνουν στην Θεσσαλονίκη για λογαριασμό του ΠΑΟΚ.

@ Στις 3/10/11 περνάει το κατώφλι των γραφείων του Δικεφάλου και υπογράφει τριετές συμβόλαιο συνεργασίας.

@ Στην αναμέτρηση κόντρα στον ΟΦΗ στην Τούμπα (στις 16/10/11) αγωνίζεται ως αλλαγή για 12 λεπτά και ντεμπουτάρει με την φανέλα του ΠΑΟΚ.

ΠΑΟΚτσάκι από κούνια

@ Ολη η οικογένειά του είναι ΠΑΟΚ και όταν ήταν μικρός έλεγε ότι θα έπαιζε στον ΠΑΟΚ μια μέρα.

@ «Την ομάδα τη σέβομαι, είμαι ΠΑΟΚ, αλλά δεν θέλω να πουλήσω ΠΑΟΚτσηδιλίκι...», δηλώνει σε μία από τις πρώτες του συνεντεύξεις ως παίκτης του Δικεφάλου.

@ Εχει να λεει για τον Λάσλο Μπόλονι πως αντιμετωπίζει όλους τους παίκτες ισάξια, ανεξάρτητα με την ηλικία τους, είτε πρόκειται για τον Πάμπλο Γκαρσία, είτε για έναν πιτσιρικά από την ομάδα των Νέων.

http://www.onsports.gr/Face-Look/item/1 ... antili-toy
Άβαταρ μέλους
Sladjan Spasić
 
Δημοσιεύσεις: 436
Εγγραφή: Πέμ 14 Απρ 2011, 03:26

Re: 99.Απόστολος Γιάννου

Δημοσίευσηαπό danirifle » Πέμ 23 Φεβ 2012, 22:44

πάλι έδειξε καλά στοιχεία. πολύ πιο συμμετοχικός από κλάους
προσωπικά τον προτιμώ σύμφωνα με τα τελευταία δείγματα
ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ...
Άβαταρ μέλους
danirifle
 
Δημοσιεύσεις: 10094
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 14:03

Re: 99.Απόστολος Γιάννου

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Πέμ 23 Φεβ 2012, 22:47

Εκανε μια μπαλια που θυμισε κατι απο γκαρσια-ιβιτς...Τρομερη...

Εχει καλη τεχνικη και στο μελλον θα δειξει πολλα πραγματα...
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: 99.Απόστολος Γιάννου

Δημοσίευσηαπό ronaldo » Πέμ 23 Φεβ 2012, 22:48

και εμενα μου φαινεται καλυτερος απο τον κλαους
εχει πολυ καλη τεχνικη και ειναι και λιγο πιο αθλητικος απο τον κλαους
Άβαταρ μέλους
ronaldo
 
Δημοσιεύσεις: 1604
Εγγραφή: Τρί 08 Απρ 2008, 23:13

Re: 99.Απόστολος Γιάννου

Δημοσίευσηαπό niks » Πέμ 23 Φεβ 2012, 22:49

δεν ξερω αν προτρεχω αλλά νομίζω πως το παλλικάρι μας κάνει
niks
 
Δημοσιεύσεις: 1789
Εγγραφή: Τρί 02 Φεβ 2010, 18:45

Re: 99.Απόστολος Γιάννου

Δημοσίευσηαπό Alastor » Πέμ 23 Φεβ 2012, 22:52

ronaldo έγραψε:και εμενα μου φαινεται καλυτερος απο τον κλαους
εχει πολυ καλη τεχνικη και ειναι και λιγο πιο αθλητικος απο τον κλαους


φαινεται τουλαχιστον ισαξιος,για να μη πουμε καλυτερος....και το παλικαρι τα τελευταια ματς παιζει αξιοπρεπεστατα σε μια θεση που αν επαιζε ο κλαους θα πελαγοδρομουσε
Άβαταρ μέλους
Alastor
 
Δημοσιεύσεις: 6208
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: 99.Απόστολος Γιάννου

Δημοσίευσηαπό Karelias » Πέμ 23 Φεβ 2012, 23:34

10άρι δεν είσαι.
Καλό 9αρι μπορείς να γίνεις.
Δεν τελείωσε τίποτα ακόμα.

Ιβάν Σαββίδης 12/5/2015: Θέλω να φέρω τον ΠΑΟΚ στις πρώτες 20 ομάδες στην Ευρώπη.
Άβαταρ μέλους
Karelias
 
Δημοσιεύσεις: 3601
Εγγραφή: Πέμ 23 Δεκ 2010, 19:14

Re: 99.Απόστολος Γιάννου

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Πέμ 23 Φεβ 2012, 23:36

εκείνο το φαλτσαριστό πλασέ στο πρώτο ημίχρονο έπρεπε να το βάλει.
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8366
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: 99.Απόστολος Γιάννου

Δημοσίευσηαπό PARASANDALOS » Παρ 24 Φεβ 2012, 00:41

ωραια επαιξε σημερα ...νομιζω πρεπει να ξεκιναει βασικος εχει ενα πολυ καλο βελτειωνει το παιχνιδι του κ δεν ειναι στασιμος οπως ο γεωργιαδης πχ..
Άβαταρ μέλους
PARASANDALOS
 
Δημοσιεύσεις: 5255
Εγγραφή: Παρ 14 Νοέμ 2008, 05:15
Τοποθεσία: ΔΕΝΤΡΟΠΟΤΑΜΟΣ

Re: 99.Απόστολος Γιάννου

Δημοσίευσηαπό Photis » Παρ 24 Φεβ 2012, 18:45

Συμφωνώ.
:pano:
Τα μυαλά μας πονάνε...
Άβαταρ μέλους
Photis
 
Δημοσιεύσεις: 8678
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 19:04
Τοποθεσία: Cyprus

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Παίχτες ομάδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης