10.Juliano Gonçalves Spadacio

Re: 10.Juliano Gonçalves Spadacio

Δημοσίευσηαπό gika » Τετ 28 Δεκ 2011, 17:44

Ήρθες Σεπτέβρη, σε βάλανε να παίξεις Νιόβρη, έκανες ματσάρα, κι από τότε δεν σε ξαναβάλανε να παίξεις. Και σε διώχνουν ως άχρηστο.

Η άλλη όψη του νομίσματος Φώτη. ;)
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17163
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: 10.Juliano Gonçalves Spadacio

Δημοσίευσηαπό Photis » Τετ 28 Δεκ 2011, 18:06

Καθόλου άλλη Γκίκα.Ο παίκτης δεν κάνει για ΠΑΟΚ με 300+ χιλιάρικα συμβόλαιο.Αν ήθελε 150 όσα και ο Μπαλάφας δλδ θα ήθελα να μείνει.Με το υπάρχον συμβόλαιο ο παίκτης είναι πολυτέλεια άσε που ήρθε χωρίς καθόλου προετοιμασία και έχασε 2 μήνες ώστε να κάνει προετοιμασία μόνος του.Κρίμα.Ίσως υπό διαφορετικές συνθήκες να μπορούσε να βοηθήσει.
Και για το ματσάρα μάλλον έχουμε ρίξει τον πήχη.
:pano:
Τα μυαλά μας πονάνε...
Άβαταρ μέλους
Photis
 
Δημοσιεύσεις: 8706
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 19:04
Τοποθεσία: Cyprus

Re: 10.Juliano Gonçalves Spadacio

Δημοσίευσηαπό karabill » Τετ 28 Δεκ 2011, 18:33

Εχω την αισθηση οτι θα μπορουσε να προσφερει πολλα περισσοτερα απ`αυτα που ειδαμε σε αυτο το εναμιση παιχνιδι ! ! !

Αλλα τετοια ωρα τετοια λογια... εδω κλαιμε για αυτους που φευγουν και ειναι βασικοτατοι, δεν ειναι ωρα να κλαψουμε και για αυτους που δεν προλαβαν να κανουν "τζα"!
Άβαταρ μέλους
karabill
 
Δημοσιεύσεις: 791
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 11:01
Τοποθεσία: Salonica / China

Re: 10.Juliano Gonçalves Spadacio

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Τετ 28 Δεκ 2011, 18:38

+1
ετσι ειναι...εδω χανουμε πυλωνες...
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: 10.Juliano Gonçalves Spadacio

Δημοσίευσηαπό Lord » Τετ 28 Δεκ 2011, 19:06

Καλή συνέχεια στην καριέρα σου. :nairepaok:
ΠΑΟΚ ο ένας,στον κόσμο άλλος κανένας..
ΠΑΟΚ γιατί,γιατί μας βγάζεις την ψυχή...
Άβαταρ μέλους
Lord
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Δευτ 27 Οκτ 2008, 23:40
Τοποθεσία: Ξεσαλόνικα

Re: 10.Juliano Gonçalves Spadacio

Δημοσίευσηαπό DC » Τετ 28 Δεκ 2011, 19:22

Νομίζω ότι τα κριτήρια της λύσης του συμβολαίου είναι καθαρά οικονομικά, καθώς ο Μπόλονι τον ξέρει τον παίκτη πολύ καλά και δεν θα τον έπαιρνε εξαρχής αν τον θεωρούσε ακατάλληλο για την ομάδα.
Πιθανότατα θα δούμε σύντομα τον Παναγιωτούδη στην αποστολή.
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: 10.Juliano Gonçalves Spadacio

Δημοσίευσηαπό Photis » Τετ 28 Δεκ 2011, 19:38

Σαφέστατα.
:pano:
Τα μυαλά μας πονάνε...
Άβαταρ μέλους
Photis
 
Δημοσιεύσεις: 8706
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 19:04
Τοποθεσία: Cyprus

Re: 10.Juliano Gonçalves Spadacio

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Τετ 28 Δεκ 2011, 21:22

ο gika λέει "και από τότε δε σε ξαναβάλανε να παίξεις" γιατί; παίρνει χαρτάκι ο Μπόλονι να μην τον βάζει;

ο DC λέει "ότι ο Μπόλονι τον ξέρει τον παίκτη πολύ καλά και δεν θα τον έπαιρνε εξαρχής αν τον θεωρούσε ακατάλληλο για την ομάδα." και αφού τον ήξερε γιατί δεν τον έβαζε να παίζει;

η δικιά μου η θεωρία είναι ότι έδειχνε απρόθυμος στις προπονήσεις και για αυτό δεν τον έβαζε ο Μπόλονι στους αγώνες. Μάλλον όμως κάτι άλλο κρύβεται από πίσω.
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8382
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: 10.Juliano Gonçalves Spadacio

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 28 Δεκ 2011, 21:57

Καλή συνέχεια Ζουλιάνο!
Δεν τον είδα αρκετά για να εκφέρω άποψη για την αξία του. Στα λίγα παιχνίδια που έπαιξε έδειξε κάποια καλά στοιχεία, αν και όχι κάτι το πολύ καλό.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89945
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 10.Juliano Gonçalves Spadacio

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τετ 28 Δεκ 2011, 22:16

Kαλη συνεχεια αλλα εισαι τιτικα αυτο δεν αλλαζει.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: 10.Juliano Gonçalves Spadacio

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τετ 28 Δεκ 2011, 22:33

gika έγραψε:Ήρθες Σεπτέβρη, σε βάλανε να παίξεις Νιόβρη, έκανες ματσάρα, κι από τότε δεν σε ξαναβάλανε να παίξεις. Και σε διώχνουν ως άχρηστο.

Η άλλη όψη του νομίσματος Φώτη. ;)



Εσυ εχεις ξεφυγει εντελως μα εντελως ομως, προπαγανδιζεις εναντιον της ιδιας σου της ομαδας εδω και πολυ καιρο.
Η καποιος πρεπει να σε μαζεψει η μαζεψου μονος σου.
Τα επιχειρηματα σου ειναι παντα εναντιον και κανενα υπερ της ιδια σου της ομαδας.
Μεγαλωσες αποτομα προσεξε το λιγο θα σου κανει καλο.

Υ.Γ Πριν απο τρια χρονια που ειχαμε τη πρωτη μας επαφη εδω στο φορουμ με ειχες εντυπωσιασει με τον τροπο που σκεφτοσουν παρα το πολυ μικρο της ηλικας σου.
Που σκατα το εχασες ολο αυτο μπορεις να μου πεις,και εγινες ο εξυπνακιας του φορουμ για να μην πω κατι πιο βαρυ?
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: 10.Juliano Gonçalves Spadacio

Δημοσίευσηαπό gika » Τετ 28 Δεκ 2011, 23:19

Επί του συγκεκριμένου, για να μην ξεφύγουμε..

Όταν ήρθανε κι αυτός κι ο Λαζάρ από τη Ρουμανία, το είχα ψάξει αρκετά έως πολύ και για τους δύο. Όσους και να ρώτησα όλοι λέγανε ότι ο Σπαντάτσιο είναι όλα τα λεφτά, ενώ ο Λαζάρ είναι ένα χρήσιμο εργαλείο. Όλοι όμως τονίζανε ότι ο Σπαντάτσιο είναι ανέτοιμος και θα πρέπει να του δοθεί χρόνος να επιστρέψει στα παλιά του επίπεδα.

Και από τη στιγμή που αυτά έφτασαν στα δικά μου τα αυτιά, αποκλείω το ενδεχόμενο να μην τα ήξερε ο γάτος Μπολόνι. (δεν ειρωνεύομαι, πραγματικά τον θεωρώ γάτο τον άνθρωπο)

Από την άλλη εγώ στον ΠΑΟΚ βλέπω το εργαλείο Λαζάρ να αποδίδει, ενώ ο Σπαντάτσιο χρειάστηκε όντως χρόνο να προσαρμοστεί και πάνω που μας έδωσε τα πρώτα του δείγματα, κατά τη γνώμη μου θετικότατα, μαθαίνουμε ότι αποχωρεί.

Όπως είπε και ένας αδερφός, εδώ χάνουμε τους πυλώνες μας, σ' αυτόν θα κολλήσουμε;;

Και γενικότερα:

Εγώ πάντως βλέπω ότι έχουμε αφήσει παίκτες όπως Σορλέν, Μπακαγιόκο, Αναστασάκος, Κριστιάνο, Βιτόλο, Αρίας, Σπαντάτσιο να φεύγουν από τον ΠΑΟΚ χωρίς να παίρνουμε τίποτα απολύτως από αυτούς.

Παίκτες που στην Ελλάδα θα μπορούσαν να παίξουν σε οποιαδήποτε ομάδα πλην των δύο βασικοί, και στους δύο ως χρήσιμα εργαλεία. Και τους αφήνουμε-χαρίζουμε..!! Και την ίδια στιγμή ακούμε πως η ομάδα έχει οικονομικά προβλήματα.

Εσένα δεν σε προβληματίζει αυτό;;

Για μένα:

Θα μπορούσα να μην λέω τίποτα, να γράφω όμορφα, συγκινητικά κείμενα, όλο λαικισμούς που να μιλάνε για ένα ομορφότερο μέλλον ή για ένα ασπρόμαυρο lifestyle και να παίρνω likes. Είναι πολύ εύκολο να γράφεις αυτά που θέλουν να διαβάσουν οι άλλοι, πίστεψε με. Δεν με ενδιαφέρουν αυτά όμως. Την αποδοχή δεν την ψάχνω πίσω από μία οθόνη όμως, δόξα το Θεό. Οπότε εδώ λέω την άποψη μου ελεύθερα. Και αν λες πως κράζω (ή αλλιώς μιζεριάζω) συνεχώς, συγχώρα με, αλλά τόσα μαζεμένα λάθη κατ' εμέ, (προβλήματα κατ' άλλους) δεν έχω ξαναζήσει στον ΠΑΟΚ, από τότε που ανέλαβε ο Ζαγόρ.

Και πραγματικά, μέχρι πριν 2 χρόνια ο Ζαγόρ ήταν το απόλυτο πρότυπο για μένα. Ηγέτης, δυναμικός, ΠΑΟΚτσής, ντόμπρος, ειλικρινής, αγαπητός. Στα μάτια μου αυτή η εικόνα διαλύεται μέρα με τη μέρα με όσα γίνονται. Και αυτό με τρομάζει. Με τρομάζει για το μέλλον του ΠΑΟΚ. Ίσως γράψω και ένα κείμενο για την κεντρική πιο αναλυτικό, για να μπορέσω να πω όσα σκέφτομαι πιο ολοκληρωμένα, γιατί πιστεύω ότι έχουν παρεξηγηθεί κάποια πράγματα.

Τέσπα, όσον αφορά τον Σπαντάτσιο, το μόνο που μπορούμε να πούμε είναι καλή συνέχεια στην καριέρα του. Όπως και να έχει τέτοιες αποχωρήσεις, αν και τις θεωρώ λάθος, είναι αποδεκτές από εμένα. Λόγο οικονομικών συνθηκών. Θα έπρεπε να γίνει κάποιο πιο ολοκληρωμένο οικονομικό ντιλ αλλά και πάλι, δεν πείραζει. Αρκεί να μη χάσουμε τους παίκτες πάνω στους οποίους χτίστηκε η ομάδα.

:nairepaok:
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17163
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: 10.Juliano Gonçalves Spadacio

Δημοσίευσηαπό abc_o_ karpouzas » Τετ 28 Δεκ 2011, 23:31

τελικα η αγκαθα κριστι μπροστε σε μερικους απο εδω μεσα ειναι κλαιν μαιν
καλα ε δεν πιανεστε απο πουθενα και απο τον κολο της μυγας την κλανια σε δυναμομετρο θα την περασετε
Άβαταρ μέλους
abc_o_ karpouzas
 
Δημοσιεύσεις: 5996
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 15:12
Τοποθεσία: seven hill town

Re: 10.Juliano Gonçalves Spadacio

Δημοσίευσηαπό DC » Τετ 28 Δεκ 2011, 23:32

:lol: :lol:
:lol: :lol:
(αγκάθα κρίστι .... δυναμομετρήσεις ..... δικός μου είναι αυτός)
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: 10.Juliano Gonçalves Spadacio

Δημοσίευσηαπό abc_o_ karpouzas » Τετ 28 Δεκ 2011, 23:35

ρε συ giga ποιος κριστιανο αγορι μου
για ποδοσφαιρο μιλαμε και οχι για συγκεντωση ποδοσφαιριστων
Άβαταρ μέλους
abc_o_ karpouzas
 
Δημοσιεύσεις: 5996
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 15:12
Τοποθεσία: seven hill town

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Παίχτες ομάδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες