85. Diego Alejandro Arias Hincapié

Re: 85. Diego Alejandro Arias Hincapié

Δημοσίευσηαπό Zorro4 » Παρ 29 Ιούλ 2011, 02:08

Συμφωνώ falegk ... Θα του τραβήξει ο mister το αυτακι και ΌΛΑ θα φτιάξουν.
Τον πιστεύω πολυ τον Diego... Θα κανει ΚΑΛΉ χρόνια φέτος... ;)

Όσο για τον κοντοπιθαρο τον έχω ξεχάσει ήδη.
Σε λίγους μήνες θα ´ΕΧΕΙ μετανιώσει πίκρα που έφυγε.
Η Μονή πικρία ΜΑΖΊ του είναι που δεν έβαλα λεφτά στα ταμεία μου... Τίποτε άλλο.
CLUB Π.Α.Ο.Κ. ΡΟΔΟΥ | Το κύτταρο του Π.Α.Ο.Κ. στη Ρόδο
Άβαταρ μέλους
Zorro4
 
Δημοσιεύσεις: 1909
Εγγραφή: Τετ 05 Δεκ 2007, 13:30
Τοποθεσία: HELL-AS

Re: 85. Diego Alejandro Arias Hincapié

Δημοσίευσηαπό olivares » Παρ 29 Ιούλ 2011, 02:44

Αρνητικός με πολύ άσκοπο παράλληλο τρέξιμο και συχνότατες λάθος θέσεις στο χώρο πράγμα που σε συνδυασμό με τη μετριότητα του Canario έκανε την ομάδα ιδιαίτερα ευάλωτη έξω από την περιοχή. Συχνά παρασυρόταν βαθιά μέσα στην περιοχή μας μετατρέποντας τον εαυτό του σε τρίτο στόπερ πράγμα κωμικό για το ύψος του. Δεν είναι κόφτης και δεν μπορούμε να τον βαφτίσουμε με το στανιό αλλά οφείλουμε να αξιοποιήσουμε την ικανότητα του στις απλές μεταβιβάσεις και να βρεθεί ρόλος για αυτόν και εκείνους που τον πλαισιώνουν που δε θα στοιχίζει συνολικά σε ταχύτητα και ύψος συνολικά στον άξονα μας.
When the power of love overcomes
the love of power
the world will know peace.
Άβαταρ μέλους
olivares
 
Δημοσιεύσεις: 704
Εγγραφή: Τετ 07 Μάιος 2008, 12:54
Τοποθεσία: Άνδεις

Re: 85. Diego Alejandro Arias Hincapié

Δημοσίευσηαπό tigon4 » Παρ 29 Ιούλ 2011, 07:47

η αληθεια ειναι οτι ημουν μπερδεμενος μαζι του....χθες για εμενα δεν ηταν αρνητικος αλλα σιγουρα δεν ειναι βιτολο αμυντικα....τελος παντων μεγαλο θετικο οτι ξερει μπαλα και την κυκλοφορει ανετα.....ας προσεξει λιγο τα γεμισματα γιατι ωρες ωρες την στελνει στα περιστερια.
tigon4
 
Δημοσιεύσεις: 2015
Εγγραφή: Πέμ 09 Ιούλ 2009, 00:32
Τοποθεσία: βορρας

Re: 85. Diego Alejandro Arias Hincapié

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Παρ 29 Ιούλ 2011, 08:45

περιμενα περισσοτερα.....ψυχραιμος μεν στις μτβιβασεις καλος δυνατος στις προσ μονομαχιες αλλα φερει με γ ευθτνη μαζι με τ αλλα χαφ που στο πρωτο ειχαμε ανοικτη διαβαση μεχρι την περιοχη μας απο τον αξονα
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: 85. Diego Alejandro Arias Hincapié

Δημοσίευσηαπό tad » Παρ 29 Ιούλ 2011, 08:58

Ο παίχτης είναι μέτριος ...

Όχι για τις τεχνικές ικανότητές του, όχι για την πάσα του, όχι για τα τρεξίματά του, όχι για τις αμυντικές ικανότητές του. Σε όλα αυτά είναι επαρκής ...

Ο παίχτης δεν κρατάει την θέση του, δεν είναι εγκεφαλικός, δεν διαβάζει το παιχνίδι του αντιπάλου ...

Ενώ η ρένγκα έκανε αρκετές προσπάθειες από τον άξονα έκοψε λίγες γιατί δεν διάβαζε την φάση ενώ αυτός είναι ο ρόλος του ...

Αν λάβουμε υπόψη ότι ο Πάμπλο είναι πίσω σε ετοιμότητα τότε ίσως να μπορέσεις να παίξει ως βασικός όταν ο Κανάριο είναι καλός ...

Από μόνος του δεν κάνει ...

Τα περί προσαρμογής τα ακούω βερεσέ με παράδειγμα τον Λαζάρ ...

Το παλικάρι παίρνει 150 επομένως αν φύγει κάποιος από τους άλλους μέτριους μπορούμε να πάρουμε παίχτη ...

Τελείωσε ... με μέτριους χαφ δεν γίνετε χωριό ... ο ΠΑΟΚ πρέπει και μπορεί να χτυπήσει τίτλους
Άβαταρ μέλους
tad
 
Δημοσιεύσεις: 2356
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2008, 11:13

Re: 85. Diego Alejandro Arias Hincapié

Δημοσίευσηαπό diniko80 » Παρ 29 Ιούλ 2011, 09:00

μαζι με μαλεζα λινο ηταν οι μετριοτεροι χθες...δε μου αρεσει που αφηνει μετρα στο αντιπαλο χαφ να αναπνευσει, επισης ενω το εχει με τη μπαλα δεν παιρνει πρωτοβουλιες και παιζει πολυ παραλληλο ποδοσφαιρο...γενικα με προβληματισε χθες καθως η συγκριση με λαζαρ και γκαρσια ηταν εμφανης...θελει περισσοτερο τσαμπουκα ο παικτης και ισως νοιωθει ανασφαλεια την οποια γρηγορα πρεπει να αποβαλλει
Άβαταρ μέλους
diniko80
 
Δημοσιεύσεις: 2758
Εγγραφή: Τρί 13 Μάιος 2008, 12:54

Re: 85. Diego Alejandro Arias Hincapié

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Παρ 29 Ιούλ 2011, 09:04

εγω παντως χθες ειδα οτι πιο πολυ προσπαθουσε να συμμαζεψει και την ανυπαρξια του παυλαρα... :ugeek:
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13634
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: 85. Diego Alejandro Arias Hincapié

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Παρ 29 Ιούλ 2011, 09:11

Πάντως για όλους είναι ελαφρυντικό, και σπουδαίο μάλιστα, η έλλειψη αγωνιστικών λεπτών.
Δεν είναι τυχαίο πως όσο περνούσε η ώρα βρίσκανε τους ρόλους τους και την αυτοπεποίθησή τους και γινότανε καλύτεροι.
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: 85. Diego Alejandro Arias Hincapié

Δημοσίευσηαπό Bono » Παρ 29 Ιούλ 2011, 09:19

Ο αδύναμος κρίκος στη μεσαία γραμμή.
Κάτι από εξάρι,κάτι από οχτάρι,λίγο γρήγορος-λίγο καλή μεταβίβαση-λίγο καλός αμυντικά
Λίγος γενικά.
Το κακό είναι ότι τα ίδια συμπτώματα παρουσιάζουν και οι υπόλοιποι χαφ του άξονα (πλην των γνωστών δύο βεβαίως).
The future is uncertain and the end is always near....
Άβαταρ μέλους
Bono
 
Δημοσιεύσεις: 1806
Εγγραφή: Κυρ 14 Μαρ 2010, 12:45

Re: 85. Diego Alejandro Arias Hincapié

Δημοσίευσηαπό giapas » Παρ 29 Ιούλ 2011, 09:43

Sera4 έγραψε:εγω παντως χθες ειδα οτι πιο πολυ προσπαθουσε να συμμαζεψει και την ανυπαρξια του παυλαρα... :ugeek:



Eπαιζε ο Παυλος χτες? :o
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9420
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: 85. Diego Alejandro Arias Hincapié

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 29 Ιούλ 2011, 10:13

Νομίζω ότι είναι καλός παίκτης. Και στα φιλικά ήταν καλός, αλλά και χθες. Η τριάδα Arias - Garcia - Lazar είναι αρκετά καλή και εάν συνδυαστεί με ένα καλό επιθετικό χαφ (πχ Ivic Δεκ 2009 - Μαι 2010) μιλάμε για το καλύτερο κέντρο των τελευταίων ετών!
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89892
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 85. Diego Alejandro Arias Hincapié

Δημοσίευσηαπό black death » Παρ 29 Ιούλ 2011, 10:18

Πάντως εμένα που δε μου γέμισε το μάτι ποτέ μέχρι τώρα, χθες μου φάνηκε βελτιωμένος. Στα αρνητικά ότι χαλαρώνει αδικαιολόγητα κάποιες φορές και στη θέση που παίζει μπορεί να στοιχίσει.
Ας του δώσουμε λίγο χρόνο γιατί από Κολομβία σε Ευρώπη (έστω και Ελλάδα) είναι άλλη φάση τελείως.
Άβαταρ μέλους
black death
 
Δημοσιεύσεις: 4389
Εγγραφή: Παρ 17 Σεπ 2010, 08:43

Re: 85. Diego Alejandro Arias Hincapié

Δημοσίευσηαπό gash04 » Παρ 29 Ιούλ 2011, 11:00

Εμένα μου άρεσε.

Αλλά περιμένω πολύ περισσότερα απο αυτόν φέτος.
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: 85. Diego Alejandro Arias Hincapié

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Σάβ 30 Ιούλ 2011, 02:50

olivares έγραψε:Αρνητικός με πολύ άσκοπο παράλληλο τρέξιμο και συχνότατες λάθος θέσεις στο χώρο πράγμα που σε συνδυασμό με τη μετριότητα του Canario έκανε την ομάδα ιδιαίτερα ευάλωτη έξω από την περιοχή. Συχνά παρασυρόταν βαθιά μέσα στην περιοχή μας μετατρέποντας τον εαυτό του σε τρίτο στόπερ πράγμα κωμικό για το ύψος του. Δεν είναι κόφτης και δεν μπορούμε να τον βαφτίσουμε με το στανιό αλλά οφείλουμε να αξιοποιήσουμε την ικανότητα του στις απλές μεταβιβάσεις και να βρεθεί ρόλος για αυτόν και εκείνους που τον πλαισιώνουν που δε θα στοιχίζει συνολικά σε ταχύτητα και ύψος συνολικά στον άξονα μας.


+85

Να μαζέψουμε υπογραφές για να ξανακάνεις post game αναλύσεις :?: ;)
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: 85. Diego Alejandro Arias Hincapié

Δημοσίευσηαπό Clough » Σάβ 30 Ιούλ 2011, 21:27

Το ζητημα ειναι ο Αριας να παιξει τον ρολο που ειχε στην ομαδα ο βιτολο. Τρεξιμο, μαρκαρισμα και καλυψη, ουσιαστικα το αλλο μισο του Γκαρσια. Δυστυχως μεχρι τωρα δεν το εχει καταφερει, λογικα ο Μπολονι το εχει εντοπισει και λογικα θα του εχουν γινει και παρατηρησεις. Μην ξεχναμε οτι περα απο τα αγωνιστικα ενας παικτης πρεπει να διαθετει και μυαλο. Το αν διαθετει και ποσο θα το δουμε στο αμεσο χρονικο διαστημα. Μεχρι στιγμης παντως μυαλο γιοκ..
Άβαταρ μέλους
Clough
 
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: Σάβ 12 Φεβ 2011, 10:42

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Παίχτες ομάδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης