16. Dorvalino Alves Maciel "Lino"

Δημοσίευσηαπό free4 » Πέμ 15 Ιαν 2009, 01:51

Ηταν από τους παίκτες που αποκλείστηκαν από τη 18άδα τελικά!!
Αυταπατηθήκαμε όσοι νομίζαμε ότι τον βλέπαμε στην προθέρμανση!
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Steenage » Πέμ 15 Ιαν 2009, 02:08

Καλα ρε Σαντος πλακα μας κανεις να ουμε ... ?
Τσαμπα τρεχανε για να ερθει η καρτα του
και τον αποκλειεις απο την αποστολη
και με βαζεις μεσα τον ανυπαρχτο Ιβιτς και σβουρα ?
Αι σιχτιρ πολλες λαλακιες αρχισε να κανει ο Σαντος
Το 98 τα εκατο των ελληνων παικτων ειναι αμπαλοι ..
Pablo Contreras,Etto,Pablo García,Lazar,Lino,Vieirinha,Georgiadis και Salpi οι μονοι παικται που αξιζουνε απο τον ΠΑΟΚ ..
Άβαταρ μέλους
Steenage
 
Δημοσιεύσεις: 2383
Εγγραφή: Δευτ 21 Ιούλ 2008, 21:51
Τοποθεσία: Vorras

Δημοσίευσηαπό scouser4 » Κυρ 18 Ιαν 2009, 14:08

Λίνο ο «εκτελεστής»

Ο Λίνο, που θα κάνει σήμερα το ντεμπούτο του στο ελληνικό πρωτάθλημα, θα έχει περισσότερα καθήκοντα από το να καλύπτει την αριστερή πλευρά της άμυνας του "δικέφαλου". Ο Βραζιλιάνος αμυντικός δείχνει ότι έχει μεγάλη ικανότητα στην εκτέλεση των στημένων φάσεων και χθες στην τελευταία προπόνηση ήταν αυτός που εκτελούσε τα κόρνερ από τα δεξιά στις δοκιμές που έκανε ο Φερνάντο Σάντος. Ο Πορτογάλος τεχνικός έδωσε και χθες μεγάλη έμφαση στα στημένα και μάλιστα όταν τελείωσε η προπόνηση κράτησε τον Λίνο στο γήπεδο και τον έβαλε να εκτελεί απευθείας φάουλ στον Παναγιώτη Γλύκο. Ο Λίνο πέτυχε αρκετά γκολ περνώντας την μπάλα πάνω από το τείχος και πιθανότατα σήμερα θα αναλάβει να εκτελέσει πολλά στημένα έξω από την περιοχή του Πανθρακικού.

http://www.goalday.gr/article.asp?catid ... id=1665375


:)
Άβαταρ μέλους
scouser4
 
Δημοσιεύσεις: 953
Εγγραφή: Τετ 01 Οκτ 2008, 11:25
Τοποθεσία: Πειραιάς

Δημοσίευσηαπό Johnys » Κυρ 18 Ιαν 2009, 17:03

Εμενα πάντως θα μου φανεί πολύ παράξενο να παίξει ο lino βασικός γιατί είναι λίγο καιρό στην ομάδα,ο σόρλεϊ ίσος αλλα και ο lino.Θα με εκπλήσσει αν το κάνει αυτό ο santos.
ΠΑΟΚ θρησκεία και στη γερμανία.
Άβαταρ μέλους
Johnys
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Κυρ 23 Μαρ 2008, 05:03
Τοποθεσία: Γερμανία/Ντίσελντορφ

Δημοσίευσηαπό araya4 » Κυρ 18 Ιαν 2009, 17:20

Απλα θα πω πως, ο Λινο ηταν ηδη πανετοιμος και το χει που λεμε. Και που δεν μπηκε με το ληκι, ειναι γιατι κρατησε τα προσχηματα ο προπονητας μας. Φυσικα δεν εννοω να μπει στη θεση του Δαρλα (καψουρα μου και δικαιως βασικοτατος), αλλα ενα ακομα κλειδι στη μηχανη μας, που βοηθα σε αλλαγες θεσεων, οταν υπαρχουν τραυματισμοι και τιμωριες.
araya4
 
Δημοσιεύσεις: 281
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 03:21

Δημοσίευσηαπό Dante » Κυρ 18 Ιαν 2009, 21:14

Πολύ καλή απόδοση από μέρους του μακάρι να συνεχίσει έτσι. Καλός ανασταλτικά αλλά πιστεύω έδειξε ότι το δυνατό του σημείο είναι τα ανεβάσματα που έκανε.....
Μηδέν άγαν (πλην Π.Α.Ο.Κ).
Dante
 
Δημοσιεύσεις: 473
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 16:17
Τοποθεσία: Ιωάννινα

Δημοσίευσηαπό paok87 » Κυρ 18 Ιαν 2009, 21:17

τρομερος διασκελισμος...
paok87
 
Δημοσιεύσεις: 6952
Εγγραφή: Δευτ 19 Μάιος 2008, 18:31

Δημοσίευσηαπό Falegkos » Κυρ 18 Ιαν 2009, 21:19

εχει να δωσει παααααρα πολλα ακομα.
Δεν ξερω αλλα μου ερχετε στο μιαλο σαν χαφ και πισω δαρλας...θα ταιριαξουν παρα πολυ ετσι νομιζω.
κι αν στον ΠΑΟΚ αλλάξαν όλα, ο κοντός πάνω απ'όλα
Άβαταρ μέλους
Falegkos
 
Δημοσιεύσεις: 4329
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 14:50

Δημοσίευσηαπό Paulitoss » Κυρ 18 Ιαν 2009, 21:24

Ε ενταξει ηταν οπως μας τον είχαν περιγραψει πιστευω.Γρηγορος ανεβενει ψηλα με λαθακια πισω που τα διορθωνει με την ταχυτητα .Μου αρεσε :)
Paulitoss
 
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Σάβ 08 Δεκ 2007, 12:14

Δημοσίευσηαπό araya4 » Κυρ 18 Ιαν 2009, 21:28

Καλως η κακως, δεν υπαρχει θεση βασικου σε αυτον τον ΠΑΟΚ και σε κανενα σχημα, πιστευω για τον Λινο. Θα χτυπηθει μια θεση με τον Δαρλα και σε περιπτωσεις τραυματισμων μονο. Καθως δεν πιστευω σε 4-4-2, η 4-5-1, να προτιμηθει αυτος και οχι ο ρινια. Αυτα, αν ξερεις; κανεις λιγο απο τοπι. Ιδωμεν ομως........με τετοιο προπονητη, ολα ειναι πιθανα. Ακου στο 108' αλλαγη ! Ημαρτον παλι ρεεεεεε
araya4
 
Δημοσιεύσεις: 281
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 03:21

Δημοσίευσηαπό zoomgr » Κυρ 18 Ιαν 2009, 21:39

αν μη τι άλλο έδειξε ότι το ξέρει το τόπι. Μπαλάφα ρίξε και κάνα βλέμμα στις προπονήσεις να μαθαίνεις 4-5 πράγματα ;)
Ελπίζω να βρει την κατάλληλη θέση για αυτόν ο Σάντος και να βοηθήσει την ομάδα μας.
Άβαταρ μέλους
zoomgr
 
Δημοσιεύσεις: 2192
Εγγραφή: Πέμ 19 Ιουν 2008, 09:50

Δημοσίευσηαπό Slade » Κυρ 18 Ιαν 2009, 23:03

Εδειξε καποια πολυ καλα στοιχεια,επιθετικο μπακ με τρομερο διασκελισμο κ πολυ ωραια κοφτη τριπλα.Πιστευω οτι θα βοηθησει πολυ στη συνεχεια.
Άβαταρ μέλους
Slade
 
Δημοσιεύσεις: 1107
Εγγραφή: Παρ 21 Νοέμ 2008, 11:10

Δημοσίευσηαπό scouser4 » Δευτ 19 Ιαν 2009, 00:13

Πολύ καλός για πρώτη εμφάνιση!
Γρήγορος με καλή τεχνική, πιστεύω θα βοηθήσει περισσότερο επιθετικά παρα αμυντικά.
Άβαταρ μέλους
scouser4
 
Δημοσιεύσεις: 953
Εγγραφή: Τετ 01 Οκτ 2008, 11:25
Τοποθεσία: Πειραιάς

Δημοσίευσηαπό PABLO GARCIA2 » Δευτ 19 Ιαν 2009, 00:52

Ποιός αμυντικός??Χαφάκι είναι,σαν γνήσιος Βραζιλιάνος την αμυντική θέση μάλλον δεν την κατέχει και τόσο καλά.Εκεί θα παίζει μόνο αναγκαστικά,όταν δεν μπορεί ο Δάρλας.
O Lino πιστεύω ότι θα βοηθήσει πολύ στα χαφ, για να ξεκουράζει τον Σέρτζιο ή και να παίζει αυτός βασικός με τον Βιειρίνια δεξιά.
Το καλύτερο είναι ότι φαίνεται ότι θα δώσει αυτό που λείπει απ' τον φετινό ΠΑΟΚ,δλδ ταχύτητα στις πτέρυγες.Φτάνει μόνο να μην κολάει το μυαλό του και να έχει σωστά τελειώματα.....
Άβαταρ μέλους
PABLO GARCIA2
 
Δημοσιεύσεις: 467
Εγγραφή: Τετ 29 Οκτ 2008, 23:49
Τοποθεσία: ROUND AND ROUND....

Δημοσίευσηαπό free4 » Δευτ 19 Ιαν 2009, 03:14

Dj_timo έγραψε:Στα χαφ αμεσως!!!! Με σκουληκι αριστερο χαφ αυτος και δεξι ο Βιερινια και ανελεητος βομβαρδισμος!!!


Προβλέπω Σνάουτσνερ και Λίνο στα μπακ και Κονσεισάο με Βιειρίνια στα χαφ..

Πάντως για πρώτο του παιχνίδι τα πήγε εξαίσια!!
Μπράβο του που εγκλιματίστηκε τόσο γρήγορα!!


Λίνο: «Είδατε ένα απλό δείγμα μου»


Στο ντεμπούτο του με τη φανέλα του ΠΑΟΚ, φυσιολογικό είναι, να είχε στρέψει τα βλέμματα πάνω του. Ο νεοαποκτηθείς Λίνο ανταποκρίθηκε εξαιρετικά σε ρόλο αριστερού μπακ και όπως ο ίδιος δήλωσε μετά το νικηφόρο παιχνίδι με τον Πανθρακικό: «Ήταν ένα απλό... δείγμα μου».

«Στο γήπεδο υπήρχε φανταστικό κλίμα! Οι οπαδοί μας, μας στήριξαν πολύ και εμείς τους το ανταποδώσαμε με νίκη. Ελπίζουμε να συνεχίσουμε έτσι. Την διαφορά την έκανε το γεγονός ότι μπορούσαμε κυκλοφορήσουμε πιο καλά την μπάλα από τον αντίπαλό μας. Σε αυτό βασιζόμαστε», τόνισε αρχικά ο Λίνο και συνέχισε αναφερόμενος στην προσωπική του απόδοση: «Ήταν ένα απλό... δείγμα το πρώτο μου παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ. Πιστεύω ότι αν γνωρίσω τους συμπαίκτες μου καλύτερα θα προσαρμοστώ πιο εύκολα. Έχω πολλά να δείξω αλλά και να δώσω».

http://www.sport-fm.gr/article/161496
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Παίχτες ομάδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες