Πυγμαχία

Re: Πυγμαχία

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 28 Οκτ 2017, 13:37

Εδώ ο αγώνας, για όποιον θέλει...




Απόψε στις 21:00 ο τελικός!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Πυγμαχία

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 28 Οκτ 2017, 13:59

http://www.paokmania.gr/alla-spor/134547-o-imitelikos-tou-van-gun-video

Εδώ θα έχει σε live streaming τον τελικό, που θα γίνει κατά τις 21:00 απόψε!

Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Πυγμαχία

Δημοσίευσηαπό The_Stalker » Κυρ 29 Οκτ 2017, 00:43

Είδα τον τελικό και ο δικός μας έχασε στις λεπτομέρειες, πιστεύω στα τελευταία δευτερόλεπτα του δεύτερου γύρου.

Να ξεκαθαρίσουμε ότι υπάρχουν τρεις γύροι και όχι πέντε, αλλά υπάρχουν πέντε κριτές. Η βαθμολογία βγαίνει ως εξής:
Για κάθε έναν από τους 3 γύρους κάθε κριτής δίνει το νικητή με 10-9 (όταν είναι σχεδόν ισοδύναμοι), 10-8 (καθαρή νίκη) ή 10-7 (πλήρης κυριαρχία του ενός πυγμάχου). Αθροίζονται οι πόντοι κάθε κριτή και το τελικό σκορ 4-1 για την περίπτωσή μας, σημαίνει ότι 4 κριτές αποφάνθηκαν συνολικά υπέρ του Αζέρου και ένας υπέρ του Βαγγέλη.

Όλοι οι γύροι ήταν με σκορ 10-9 (ή 9-10). Οι τρεις κριτές έδωσαν όλους τους γύρους στον Αζέρο, ο ένας έδωσε τους δύο και ο τελευταίος τον έναν. Τον δεύτερο γύρο όλοι οι κριτές τον έδωσαν στον Αζέρο, όμως νομίζω ότι πήρε τους πόντους στο τέλος όπου ο Βαγγέλης φάνηκε κουρασμένος και δεν είχε καλές άμυνες.

Ο Αζέρος έπαιξε έξυπνα με τον όγκο του, ήταν εντυπωσιακά γρήγορος για τη σωματοδομή του και σίγουρα είχε μεγαλύτερη αντοχή στα χτυπήματα και περισσότερη δύναμη. Ο Βαγγέλης έχει σαφώς καλύτερη σωματοδομή και καλύτερη τεχνική, ειδικά στα πόδια. Δεν ξέρω ακριβείς ηλικίες και κιλά, θεωρώ ότι το μέλλον είναι δικό του.
Άβαταρ μέλους
The_Stalker
 
Δημοσιεύσεις: 2242
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 00:20

Re: Πυγμαχία

Δημοσίευσηαπό abc_o_ karpouzas » Κυρ 29 Οκτ 2017, 09:45

με αυτους που κανουν την διοικηση της ομοσπονδιας το μελλον δεν θα ελεγα οτι ειναι ......εντελως....δικο του.

και σαν πρωταθλημα νεων η ηλικια του ειναι εως 19 ετων .

τεχνικα καλος ειναι για την ηλικια του.....ελληνικα δεδομενα....

για διεθνεις αγωνες σε κατηγορια ανδρων πρεπει για αρχη για τα κιλα του να γινει ποιο γρηγορος
Άβαταρ μέλους
abc_o_ karpouzas
 
Δημοσιεύσεις: 5947
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 15:12
Τοποθεσία: seven hill town

Re: Πυγμαχία

Δημοσίευσηαπό john4serres » Κυρ 29 Οκτ 2017, 10:05

Και εδώ γκρίνια ωρέ αδέρφια .. :lol:

Συγχαρητήρια στο ΠΑΟΚτσάκι.
ΣΤΗΡΙΞΗ !
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29796
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Πυγμαχία

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 29 Οκτ 2017, 10:12

Πάρτε διαρκείας! :mrgreen:


Πέρα από τη πλάκα, μπορείτε να γίνετε μέλη στον Α.Σ. (τα λέω στην υπογραφή μου), είτε να γίνετε χορηγοί στο τμήμα, αν έχετε καμιά καφετέρια, ή άλλη επιχείρηση...τα γνωστά.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Πυγμαχία

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 09 Νοέμ 2017, 22:28

http://www.paokmania.gr/alla-spor/134582-o-telikos-tou-vangun-se-video

Ο τελικός του VanGun σε video!

Ηττήθηκε στον χθεσινοβραδινό τελικό του Πανευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Νέων, ο πυγμάχος του Π.Α.Ο.Κ. Βαγγέλης Νανιτζανιάν, κατακτώντας το ασημένιο μετάλλιο!

Ο Έλληνας πρωταθλητής ηττήθηκε στις λεπτομέρειες από τον πρωταθλητή του Αζερμπαϊτζάν Mahammed Abdullayev, παρουσιάζοντας μία πολύ καλή αγωνιστική εικόνα, όπως σε όλο το πρωτάθλημα που διεξήχθη στη γειτονική Αττάλεια (Antalya) της Τουρκίας.

Ο διεθνής μποξέρ του Π.Α.Ο.Κ. έχει όλο το μέλλον μπροστά του και δείχνει ότι μπορεί και σε επίπεδο Ανδρών να διεκδικήσει πανευρωπαϊκά ή και παγκόσμια μετάλλια!

Παρακάτω θα δείτε το video του τελικού, ενώ τον ημιτελικό του (όπου επικράτησε επί του Τούρκου πρωταθλητή Mucahit Ilyas), μπορείτε να τον δείτε εδώ.




To PAOKmania εύχεται στον VanGun περισσότερες διεθνείς επιτυχίες και να συνεχίσει τη παγκόσμια παράδοση που έχει η Ελλάδα στα μαχητικά αθλήματα!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Πυγμαχία

Δημοσίευσηαπό Cylon-4 » Τετ 06 Δεκ 2023, 20:34

Για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Πυγμαχίας Ανδρών & Γυναικών, αναχώρησε στην Αθήνα, το τμήμα του ΠΑΟΚ.

Η αποστολή του Δικεφάλου, αφού προετοιμάστηκε σκληρά όλη αυτή την περίοδο, θέλοντας να παρουσιαστεί απολύτως έτοιμη σε αυτές τις δυνατές «μάχες», έχοντας ως στόχο να κατακτήσει όσο το δυνατόν περισσότερες διακρίσεις.

Το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα θα διεξαχθεί στο Κλειστό «Π. Γιαννακόπουλος», από τις 7 έως τις 10 Δεκεμβρίου.

Αναλυτικά η «ασπρόμαυρη» αποστολή:

Μιχαήλ Μουραντίδης

Στέλιος Κιρσανίδης

Νικόλαος Ματάμης

Δημήτρης Κρέκα

Βαγγέλης Νανιτζανιάν

Προπονητής: Γιώργος Ελευθεριάδης

Καλή επιτυχία σε ολους

:opaokara:
Cylon-4
 
Δημοσιεύσεις: 4225
Εγγραφή: Κυρ 21 Νοέμ 2021, 14:11

Re: Πυγμαχία

Δημοσίευσηαπό Cylon-4 » Τετ 27 Δεκ 2023, 04:52

Εξαιρετική παρουσία είχε το τμήμα Πυγμαχίας του ΠΑΟΚ, στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα, το οποίο διεξήχθη στο Κλειστό «Π. Γιαννακόπουλος».


Με απολογισμό τρία χρυσά μετάλλια, οι αθλητές του Δικεφάλου παρουσίασαν εξαιρετική εικόνα, με τον ΠΑΟΚ να καταλαμβάνει στη συνολική κατάταξη την τρίτη Πανελλήνια θέση.

Ο Βαγγέλης Νανιτζανιάν αναδείχθηκε πρωταθλητής Ελλάδος, κερδίζοντας το χρυσό μετάλλιο στα 92 κιλά.

Αντίστοιχα, οι Μιχαήλ Μουραντίδης (92+ κιλά) και Στέλιος Κιρσανίδης (63.5 κιλά), αναδείχθηκαν με την σειρά τους πρωταθλητές Ελλάδος, κερδίζοντας τα χρυσά μετάλλια στις κατηγορίες τους.

Παράλληλα, εξαιρετικές εμφανίσεις πραγματοποίησαν και οι Νικόλαος Ματάμης και Δημήτρης Κρέκα, με τον τελευταίο να μένει εκτός αγώνων, ενώ κέρδιζε, λόγω σκισίματος στο πρόσωπο.

Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές, τους προπονητές, Γιώργο και Λευτέρη Ελευθεριάδη, στον έφορο, Μιχάλη Βαρουσιάδη, αλλά και τον Γενικό Αρχηγό Βαρέων Αθλημάτων, Χάρη Μάλλιο.

:opaokara:
Cylon-4
 
Δημοσιεύσεις: 4225
Εγγραφή: Κυρ 21 Νοέμ 2021, 14:11

Re: Πυγμαχία

Δημοσίευσηαπό Cylon-4 » Δευτ 12 Φεβ 2024, 14:55

ΠΑΟΚ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΥΓΜΑΧΙΑΣ 2024!


Πρωταθλητής Ελλάδος στη κατηγορία Νέων Γυναικών Πυγμαχίας, αναδείχθηκε ο ΠΑΟΚ, στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα το οποίο διεξήχθη στην Πάτρα.

Με απολογισμό πέντε μετάλλια, εκ των οποίων τρία χρυσά και δύο ασημένια, ο Δικέφαλος πήρε την πρώτη θέση στην συνολική κατάταξη, κατακτώντας το πρωτάθλημα στη κατηγορία των Νέων Γυναικών.

Αναλυτικά οι διακρίσεις:

Χρυσά μετάλλια:

Δανάη Ζενουνλλάρι

Θάλεια Κουκουφίνου

Ελεάνα Καραγιάννη

Ασημένια μετάλλια:

Μαριάνα Μποδιτσοπούλου

Παρασκευή Δήμου

Συγχαρητήρια σε όλους!



:opaokara:
Cylon-4
 
Δημοσιεύσεις: 4225
Εγγραφή: Κυρ 21 Νοέμ 2021, 14:11

Re: Πυγμαχία

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 12 Φεβ 2024, 15:03

Μπράβο κοριτσάρες!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Πυγμαχία

Δημοσίευσηαπό Cylon-4 » Δευτ 18 Μαρ 2024, 10:09

"Σε ζεστό κλίμα πραγματοποιήθηκε η κοπή πίτας του τμήματος πυγμαχίας του ΠΑΟΚ.

Πριν την κοπή της Βασιλόπιτας, το τμήμα τίμησε τους αθλητές του, Μποδιτσόπουλο και Μουρατίδη, για τις επιτυχίες τους το 2023, τους χορηγούς του, Δαβανόπουλο και Σκαρτάδο, αλλά και ανθρώπους από την Ομοσπονδία της Πυγμαχίας.

Το παρών έδωσαν όλοι οι πυγμάχοι του ΠΑΟΚ, και η Πρωταθλήτρια Ομάδα Νέων Γυναικών 2024.

Την Κοπή Βασιλόπιτας έκανε ο αρχιπροπονητής του τμήματος, κ. Γιώργος Ελευθεριάδης, ενώ μοιράστηκαν πολλά δώρα στους αθλητές του Δικεφάλου.

Η Πυγμαχία του ΠΑΟΚ ευχαριστεί την ΠΑΕ ΠΑΟΚ, το κατάστημα «Ρετούς» και την Αγγελική Ζευγώλη, τον Δημήτρη Σκαρτάδο και την Royal Hemb, για τα δώρα που πρόσφεραν στους αθλητές του τμήματος. "

Αν δεν κανω λαθος, Δημητρης Σκαρταδος, ειναι ο γιος του Γιωργαρου, του αρχηγου της πρωταθλητριας ομαδαρας του 1984-1985.

:opaokara:
Cylon-4
 
Δημοσιεύσεις: 4225
Εγγραφή: Κυρ 21 Νοέμ 2021, 14:11

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Υπόλοιπα αθλήματα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες