Kick-Boxing

Kick-Boxing

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 21 Ιουν 2016, 20:34

Δείτε το βίντεο στο οποίο ο Τούρκος Gurkan Uzkan ''έκανε μαγκιές'' στον Μιχάλη Ζαμπίδη, από τη συνέτευξη ήδη, πριν τον αγώνα.

Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89368
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Kick-Boxing

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 24 Μάιος 2019, 12:25

Μιχάλης Ζαμπίδης

Στο Happy Day και τον Μιχάλη Πλεμμένο έδωσε συνέντευξη ο Μιχάλης Ζαμπίδης, ο οποίος μίλησε μεταξύ άλλων για τα παιδικά και εφηβικά του χρόνια, αλλά και πώς “επέστρεψε” στην κανονική του ζωή, όταν αποφάσισε να σταματήσει τον πρωταθλητισμό.

«Κάνω kick boxing 24 χρόνια, είμαι από τα 5 μου στα γυμναστήρια. Δεν κατάλαβα παιδικά – εφηβικά χρόνια. Δεν πήγαινα για καφέ. Δεν καταλάβαινα γιατί θέλουν δύο ώρες να πιουν ένα ποτήρι. 28 χρονών πρωτοξενύχτησα. Γύρισα σπίτι 06:30 το πρωί και αισθανόμουν ότι έχασα την ισορροπία μου. Μια εβδομάδα χρειάστηκα να συνέλθω.

Μπερδεύτηκα πολύ όταν σταμάτησα τον πρωταθλητισμό. Είχα μάθει να ζω 95% ως Iron Mike και 5% σαν Μιχάλης. Έπρεπε να μάθω πως ζει και χαίρεται ο Μιχάλης. Δύο χρόνια χρειάστηκα να ισορροπήσω στη νέα μου ζωή ως Μιχάλης. Μόνο η μαμά μου χάρηκε που σταμάτησα τον πρωταθλητισμό. Μπορεί στο πρόσωπό μου να έχω κάνει πάνω από 350 ράμματα», είπε μεταξύ άλλων ο Μιχάλης Ζαμπίδης.

Δείτε όλα όσα είπε ο Μιχάλης Ζαμπίδης…


Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89368
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Kick-Boxing

Δημοσίευσηαπό Cylon-4 » Παρ 02 Φεβ 2024, 21:20

Ο Α.Σ. ΠΑΟΚ, ανακοινώνει την επανασύσταση του τμήματος Kick Boxing, το οποίο ξεκινά και πάλι τη λειτουργία του, μεγαλώνοντας ακόμα περισσότερο το εύρος των αθλημάτων του Συλλόγου μας.

Με επικεφαλής προπονητή τον Παύλο Κοχλιαρίδη, το τμήμα Kick Boxing αναγεννιέται και ξεκινά την δράση του, θέλοντας να αγκαλιάσει όσο το δυνατόν περισσότερους αθλητές αλλά και να δυναμώσει ακόμα περισσότερο την Οικογένεια των Βαρέων Αθλημάτων του ΠΑΟΚ.
Cylon-4
 
Δημοσιεύσεις: 4225
Εγγραφή: Κυρ 21 Νοέμ 2021, 14:11

Re: Kick-Boxing

Δημοσίευσηαπό Cylon-4 » Παρ 02 Φεβ 2024, 21:21

Ο Γενικός Αρχηγός Βαρέων Αθλημάτων του ΠΑΟΚ, Χάρης Μάλλιος, δήλωσε :

«Η επανασύσταση του συγκεκριμένου τμήματος έχει ως σκοπό να δυναμώσει ακόμα πιο πολύ τα Βαρέα Αθλήματα, να αναδείξει την μαχητικότητα μας, και σαφέστατα να κάνει και σε αυτό τον χώρο την διαφορά, ώστε να ακουστεί και εκεί το «ΠΑΟΚΑΡΑ!» όσο πιο δυνατά γίνεται. Θέλω να ευχαριστήσω τον Πρόεδρο του Α.Σ. ΠΑΟΚ, Αθανάσιο Κατσαρή, για την εμπιστοσύνη του».
Cylon-4
 
Δημοσιεύσεις: 4225
Εγγραφή: Κυρ 21 Νοέμ 2021, 14:11

Re: Kick-Boxing

Δημοσίευσηαπό Cylon-4 » Παρ 02 Φεβ 2024, 21:23

Λιγα λόγια για τον Παύλο Κοχλιαρίδη...

Τα τελευταία δώδεκα έτη ασχολείται επαγγελματικά με το Kick Box συμμετέχοντας σε επαγγελματικούς αγώνες σε Ελλάδα, Ευρώπη και παγκοσμίως.

Η μεγαλύτερη επιτυχία του ήταν η συμμετοχή στον ημιτελικό της Ολυμπιάδας του αθλήματος, το καλοκαίρι του 2023 για τα προκριματικά του One Championship.

Έχει συμμετάσχει σε πολλούς αγώνες για παγκόσμιους τίτλους καθώς και πανευρωπαϊκούς.

Οι πρώτες διακρίσεις στα 21 του χρόνια ήταν μέσα από διασυλλογικούς αγώνες. Συμμετοχές σε Πανελλήνια Πρωταθλήματα Ελλάδος επί έξι συναπτά έτη, όπου κατακτήθηκαν τέσσερα χρυσά μετάλλια Α' Ανδρών και ένα ασημένιο δεύτερης θέσης.

:opaokara:
Cylon-4
 
Δημοσιεύσεις: 4225
Εγγραφή: Κυρ 21 Νοέμ 2021, 14:11


Επιστροφή στο Υπόλοιπα αθλήματα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες