Κολύμβηση & Ακαδημία Κολύμβησης Τούμπας

Re: Κολύμβηση

Δημοσίευσηαπό Paokintepo » Τρί 15 Δεκ 2009, 21:40

παιδια εγω πηγαινα στο κοΛυμβητηριο του Π.Α.Ο.Κ. οταν ημουν μικροτερη....ειχε 3 ταξεις α' β' και γ΄ και για να προαχθεις στην μια περνουσες απο εξετασεις δηλαδη αγωνες...οταν τελειωσα την γ' με εστειλαν στην ομαδα του Π.Α.Ο.Κ. στο ποσειδωνιο(γιατι οι ιδιοι δεν ειχαν τον χωρο για τοσα ατομα) ...η κατασταση ηταν τραγικη...
η πισινα στην τουμπα ειναι πολυ μικρη για τοσα ατομα και σιγουρα χρειαζεται μια μεγαλυτερη ,παρ'ολα αυτα ειχε σαν κολυμβητηριο καλες εγκαταστασεις .
αφου με εστειλαν μετα στο ποσειδωνιο(για οσους δεν ξερουν ειναι κολυμβητικο κεντρο)δεν μπορουσα να μπω στην ομαδα υστερα απο τοσα χρονια στον Π.Α.Ο.Κ. γιατι δεν ειχαν πρωινες προπονησεις και ειχαν μονο απογευματινες...εγω τοτε ημουν διπλοβαρδια στ σχολειο μου και ετσι δεν γινονταν να συνεχισω γιατι ποτε θα πηγαινα οταν ημουν απογευματινη στο σχολειο και μετα θα ετρεχα στα φροντηστηρια??
γνωριζω και αλλα παιδια που ηθελαν να συνεχισουν εκει αλλα δεν γινοταν εξαιτιας αυτου του προγραμματος...μου ειναι αδιανοητο ο απολλωνας καλαμαριας να εχει πρωινες ωρες και να μην εχει ο Π.Α.Ο.Κ μας...
Π.Α.Ο.Κ. και ξερο ψωμι με μερεντα!!
Άβαταρ μέλους
Paokintepo
 
Δημοσιεύσεις: 1317
Εγγραφή: Κυρ 08 Νοέμ 2009, 17:12
Τοποθεσία: ΣΑΛΟΝΙΚΑ!!!!

Re: Κολύμβηση

Δημοσίευσηαπό free4 » Τετ 16 Δεκ 2009, 02:33

Μια που είπες και για κολύμβηση:

Ο 17χρονος Παναγιώτης Μιμηκάκος ανέβηκε στο δεύτερο σκαλί του βάθρου με την Εθνική Ελλάδος στη σκυταλοδρομία 4χ100 Μικτή Ομαδική, στο Παγκόσμιο Σχολικό Πρωτάθλημα-Γυμνασιάδα 2009 που διεξάγεται στη Ντόχα του Ντακάρ. Ο κολυμνητής του ΠΑΟΚ με 50.65 ως τέταρτος στη σκυταλοδρομία στα 100 ελεύθερο, χάρισε το ασημένιο μετάλλιο στη χώρα μας.
Ο Α.Σ. ΠΑΟΚ συγχαίρει θερμά τον Παναγιώη για τη μεγάλη του επιτυχία!
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Κολύμβηση

Δημοσίευσηαπό novito » Τρί 26 Ιαν 2010, 13:26

Ο χορός του τμήματος την Κυριακή 31/1, στις 12 το μεσημέρι στη "Θεσσαλονικιά".
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Re: Κολύμβηση

Δημοσίευσηαπό free4 » Τετ 27 Ιαν 2010, 02:54

Για όσους πιθανότατα θελουν να πάνε, είναι περιοχή αεροδρομίου..
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Κολύμβηση

Δημοσίευσηαπό gash04 » Τετ 14 Ιούλ 2010, 13:06

Αξίζει να διαβαστεί!


Στην ηλικία των τεσσάρων ετών, τα περισσότερα παιδιά μαγεύονται από τα παραμύθια. ΄"Τι θέλει να γίνει όταν μεγαλώσει;''. Ίσως δεν μπορούσε να διαλέξει ανάμεσα στα πολλά ενδιαφέροντά του, που ξεκινούσαν από τα γεωμετρικά σχήματα σε μια κόλλα χαρτί και έφταναν μέχρι τους γαλαξίες στο Διάστημα.

Σήμερα, ονειρεύεται να σπουδάσει ηλεκτρολόγος μηχανικός και, έπειτα από μια σειρά διεθνών διακρίσεων στα μαθηματικά, έχει εξασφαλίσει τη στήριξη τριών αμερικανικών πανεπιστημίων ''πρώτης γραμμής'': το περίφημο Τεχνολογικό Ινστιτούτο της Μασαχουσέτης (ΜΙΤ) τού προσφέρει πλήρη υποτροφία, ύψους 44.362 δολαρίων ετησίως, για να συνεχίσει τις σπουδές του, ενώ το Princeton University είναι έτοιμο να τον στηρίξει με άλλα 45.160 δολ και το Ινστιτούτο Τεχνολογίας της Καλιφόρνιας (Caltech) με 11.000 δολ. ''Φεύγοντας, ίσως βοηθήσω περισσότερο την πατρίδα μου''


Ο Βαγγέλης, που μέχρι πρότινος σκεφτόταν να μείνει στην Ελλάδα, ετοιμάζει πλέον τις αποσκευές του για τη Μασαχουσέτη (το ΜΙΤ θα τον υποδεχτεί τον Αύγουστο για τετραετείς σπουδές) και βλέπει με άλλο μάτι την προοπτική μιας καριέρας στο εξωτερικό. Ρόλο σε αυτό έπαιξε και η οικονομική κρίση, με την επαπειλούμενη χρεοκοπία της Ελλάδας. ''Ίσως,φεύγοντας στο εξωτερικό, μπορέσω μια μέρα να βοηθήσω περισσότερο την πατρίδα μου'', είπε χαρακτηριστικά στη μητέρα του. Ο λόγος για το Θεσσαλονικέα Βαγγέλη Ταρατόρη, τελειόφοιτο των Εκπαιδευτηρίων Μαντουλίδη, που απέσπασε το ασημένιο μετάλλιο στην 51η Ολυμπιάδα Μαθηματικών 2010 για μαθητές λυκείων από 98 χώρες, στην Αστάνα του Καζακστάν.

Ο Βαγγέλης, που επιστρέφει από το Καζακστάν στις 14/7, είχε τον περασμένο Μάιο κατακτήσει τη δεύτερη θέση και στην 27η Βαλκανιάδα Μαθηματικών, στο Κισινάου
της Μολδαβίας. Πώς ήταν, άραγε, ως παιδί ο εκκολαπτόμενος λαμπρός μαθηματικός;
''Ο Βαγγέλης είχε πάντα απορίες. 'Ηταν από τους μόνους στην τάξη, που σήκωναν
μονίμως το χέρι και έλεγαν "δεν το κατάλαβα αυτό". Καταλάβαμε ότι ήταν διαφορετικός, όταν από πολύ μικρή ηλικία διαπιστώσαμε ότι τού άρεσε να λύνει σπαζοκεφαλιές. Στα τέσσερά του, όταν ακόμη δεν ήξερε να γράφει, πήγαινε στη γιαγιά του και τής έλεγε: "θέλω να γράψω αυτή την ιστορία, αλλά επειδή δεν ξέρω ακόμη να γράφω, θα σού τη δείξω με εικόνες" '', λέει στο ΑΠΕ-ΜΠΕ η μητέρα του, Μπία Ταρατόρη.

Σην κολύμβηση

Ο Βαγγέλης, που λατρεύει τη γεωμετρία και είναι πανελληνιονίκης στην κολύμβηση με την ομάδα του ΠΑΟΚ, δεν έκανε ποτέ φροντιστήριο, ούτε διάβαζε πολύ για το σχολείο. Ωστόσο, για την Ολυμπιάδα των Μαθηματικών μελετούσε και έλυνε ασκήσεις τουλάχιστον 4-5 ώρες ημερησίως, χωρίς να υπάρχει συγκεκριμένη ύλη, βρίσκοντας μόνος του τα βιβλία που έπρεπε να μελετήσει, σύμφωνα πάντα με την κα Ταρατόρη. ''Από το σχολείο του, τού έδωσαν πολλά πράγματα, πίστεψαν σ' αυτόν, αλλά έκανε και πολύ μεγάλο αγώνα μόνος του. Στην Ελλάδα, τέτοια παιδιά πρέπει να προσπαθούν κυρίως μόνα τους. Να σκεφτείτε ότι, στην τελευταία αποστολή για αγώνες μαθηματικών, δεν ξέραμε καν αν θα έχουμε χρηματοδότηση για να πάμε. Η κατάσταση εδώ δεν είναι αντίστοιχη με εκείνη στη Βουλγαρία, τη Ρουμανία ή την Τουρκία, όπου υπάρχουν ειδικά σχολεία και παράδοση στήριξης των μαθηματικών, που εδώ δεν μπορούμε να φανταστούμε. Ας είναι τουλάχιστον καλά η Μαθηματική Εταιρεία Ελλάδος, που έχει αξιόλογο έργο'', σημειώνει η κα Ταρατόρη, σύμφωνα με την οποία ''αν δεν στηρίζονται αυτά τα χαρισματικά παιδιά, για να έχουν και οι υπόλοιποι μαθητές υγιή πρότυπα, σε ποιους δίνονται τόσα εκατομμύρια ευρώ δημοσίων δαπανών'';

Οικογένεια «πολλών αστέρων»

Ο νεαρός Ολυμπιονίκης των μαθηματικών δεν είναι, πάντως, το μοναδικό παιδί της οικογένειας Ταρατόρη, που επιστρέφει στο σπίτι με διακρίσεις. Η αδερφή του, Ραλλού, μαθήτρια της δευτέρας Λυκείου, είναι κι αυτή «αστέρι» στα μαθηματικά, με τις δικές της επιτυχίες στο ενεργητικό της.

Το δε στερνοπαίδι της οικογένειας, η 14χρονη Χριστίνα, είναι πρωταθλήτρια Ελλάδος στην κολύμβηση για άτομα με αναπηρίες, με επιδόσεις που τής εξασφαλίζουν το δικαίωμα να αγωνιστεί στο αντίστοιχο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα, τον Αύγουστο, στην Ολλανδία. Με δύο παιδιά να "λάμπουν" στα μαθηματικά, το επόμενο ερώτημα προς την κα Ταρατόρη προκύπτει αυθόρμητα. Είναι κάποιος από τους δύο γονείς μαθηματικός κι αν, όχι, από πού προκύπτει αυτή η κλίση του Βαγγέλη και της Ραλλούς;

''Ούτε εγώ, ούτε ο πατέρας τους έχουμε σχέση με τα μαθηματικά. Αυτό που κάναμε είναι να παράσχουμε στήριξη ως γονείς, που πρέπει να είναι πάντα δίπλα στα παιδιά τους, όποιες και αν είναι οι δυνατότητές τους. Σημαντικός ήταν κι ο ρόλος της γιαγιάς τους, της μητέρας μου, που ήταν εκπαιδευτικός και στάθηκε δίπλα τους από πολύ νωρίς'', σημειώνει η κα Τα ρατόρη.

Στον αποχαιρετιστήριο λόγο του, μετά τη λήξη της σχολικής χρονιάς, ο Βαγγέλης είπε στους συμμαθητές του:''Ζούμε σε δύσκολους καιρούς. Ωστόσο, εσείς (εμείς) είστε αυτοί που μπορούν να φέρουν την αλλαγή. Ποτέ μην πάψετε να ονειρεύεστε, γιατί μόνο όποιος κυνηγά τα όνειρά του, ζει πραγματικά''και,επικαλούμενος τον ποιητή: ''Οποιες προκλήσεις της ζωής κι αν αντιμετωπίζεις, μην ξεχνάς να κοιτάς πάντα προς την κορυφή του βουνού...''
http://www.agelioforos.gr/default.asp?p ... rtid=50600
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Κολύμβηση

Δημοσίευσηαπό paok_athens_g4 » Παρ 06 Αύγ 2010, 21:06

http://olapaok.gr/sport/Kolimvisi/xryso ... 54262.html

ενα μπραβο στα 2 παιδια του ΠΑΟΚ
...Κ ΣΤΗΝ ΠΟΥΤΑΝΑ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΘΑ ΤΟ ΛΕΩ..................
Άβαταρ μέλους
paok_athens_g4
 
Δημοσιεύσεις: 392
Εγγραφή: Δευτ 10 Αύγ 2009, 19:33
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Κολύμβηση

Δημοσίευσηαπό free4 » Πέμ 12 Αύγ 2010, 02:58

Χρυσάφι για τον ΠΑΟΚ

Ο πρωταθλητής του ΠΑΟΚ, Αντώνης Φωκαΐδης μίλησε στο PAOK24 λίγες ημέρες μετά την κατάκτηση του χρυσού μεταλλίου στο ομαδικό αγώνισμα των πέντε χιλιομέτρων ανοικτής θάλασσας, στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα υγρού στίβου της Βουδαπέστης.

Λίγες μέρες πριν γιορτάσει τα 21α γενέθλιά του ο Αντώνης Φωκαΐδης έκανε το καλύτερο δώρο στον εαυτό του. Ένα δώρο από πραγματικό χρυσάφι. Ολόκληρη η Ελλάδα καμάρωσε τον νεαρό κολυμβητή του ΠΑΟΚ να θέτει την γαλανόλευκη στην κορυφή της Ευρώπης και τον εθνικό μας ύμνο να απηχεί για χάρη αυτού και των δύο συναθλητών του.

Πραγματοποιώντας μια καταπληκτική εμφάνιση στο ομαδικό των 5 χιλιομέτρων στο πλαίσιο του 30ου πανευρωπαϊκού πρωταθλήματος υγρού στίβου στη Βουδαπέστη, ο Φωκαΐδης με συμπαραστάτες την συναθλήτριά του στον ΠΑΟΚ, Κέλυ Αραούζου και τον Σπύρο Γιαννιώτη του Ολυμπιακού ανέβηκε στο πρώτο σκαλί του βάθρου φέρνοντας το μοναδικό, μέχρι στιγμής, χρυσό μετάλλιο στην χώρα μας.

Αντώνη από ποια ηλικία ξεκίνησες να ασχολείσαι με την κολύμβηση;
«Με την κολύμβηση είχα αρχίσει να ασχολούμαι από μικρός, αν θυμάμαι καλά ήμουν 7 ετών όταν ξεκίνησα».

Τι σε ώθησε να ασχοληθείς με την κολύμβηση; Ποιό ήταν το ερέθισμά σου;
«Το ότι ξεκίνησα να κολυμπάω το οφείλω καθαρά στην αδερφή μου. Κολυμπούσε αυτή και εγώ την έβλεπα και μου άρεζε πολύ αυτό που έκανε και αποφάσισα να ξεκινήσω και εγώ. Αυτό ήταν το κίνητρο που με ώθησε να το πάρω απόφαση».

Εξ’ αρχής ασχολήθηκες με την ανοιχτή θάλασσα ή το αποφάσισες αργότερα;
«Είχα ξεκινήσει να κολυμπάω σε πισίνα ώσπου το 2007 είδα τον συναθλητή μου, τον Σπύρο τον Γιαννιώτη, να έρχεται τρίτος στην Μελβούρνη. Αυτό με ώθησε να το προτείνω στον προπονητή μου τον Τάσο τον Χατζηγεωργίου και έτσι ξεκίνησα. Που να το φανταστώ πως μαζί με τον Γιαννιώτη θα κατακτούσα μια μέρα ένα χρυσό μετάλλιο ανοιχτής θαλάσσης…».

Πότε και πως βρέθηκες στον ΠΑΟΚ;
«Στον ΠΑΟΚ βρίσκομαι από 17χρονών. Είχα ξεκινήσει από τις τοπικές ομάδες, αρχικά από τον Σβορώνο Κατερίνης και έπειτα από τον Δία Κατερίνης. Είχα κάνει μια πετυχημένη χρονιά στην κατηγορία των παίδων με απολογισμό 3 χρυσά πράγμα που έκανε τους ανθρώπους του ΠΑΟΚ να με πλησιάσουν. Έτσι εδώ και σχεδόν 4 χρόνια βρίσκομαι στη Θεσσαλονίκη».

Ποια θα θεωρούσες την μεγαλύτερη, έως σήμερα επιτυχία σου;
«Σίγουρα το χρυσό μετάλλιο που πήραμε με την Κέλυ και τον Σπύρο είναι κάτι που θα μου μείνει αξέχαστο. Αλλά μεγάλη στιγμή για μένα θεωρώ και την 4η θέση στο αγώνισμα των 5χιλιομέτρων στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα εφήβων-νεανίδων ανοιχτής θάλασσας που έγινε το 2008 στο Σετ(Sete) της Γαλλίας.»

Η διοργάνωση έκλεισε με τον καλύτερο τρόπο για σένα. Πως θα χαρακτήριζες τα συναισθήματά σου εκείνη τη στιγμή;
«Σίγουρα ήταν ότι καλύτερο για μένα. Ειδικά αφού δεν είχα ξεκινήσει καλά στη διοργάνωση είχα πεισμώσει παραπάνω. Το χρυσό μετάλλιο αυτό ήταν μια λύτρωση για μένα».

Θα ήθελες να αφιερώσεις κάπου αυτό το μετάλλιο;
«Πρώτα το αφιερώνω στους γονείς και την οικογένειά μου που με στηρίζουν ανελλιπώς και είναι πάντα δίπλα μου. Φυσικά μεγάλο μερίδιο αυτού του μεταλλίου έχουν οι προπονητές μου, ο Νικολάι Παβλόφ και ο Τάσος Χατζηγεωργίου. Δε θα μπορούσα να παραλείψω όλους τους φίλους μου που μου συμπαραστάθηκαν σε όλα και ειδικά μετά τα πρώτα δύο αγωνίσματα».

Πιστεύεις πως η ελληνική κολύμβηση έχει μέλλον;
«Σίγουρα το πιστεύω και ελπίζω να δικαιωθώ για αυτή μου την πρόβλεψη. Ευελπιστώ με βάση τις ανά καιρούς επιτυχίες της ελληνικής κολύμβησης να στραφούν ακόμα περισσότερα μικρά παιδιά στο άθλημα αυτό».

Οι διακοπές σου παύουν προσωρινά καθώς έχεις έναν ακόμα αγώνα σε λίγες μέρες. Πότε θα “γεμίσει τις μπαταρίες” του ο Αντώνης Φωκαΐδης;
«Πήγα στην γενέτειρα μου Κατερίνη για λίγες μέρες να δω τους δικούς μου ανθρώπους και σήμερα (10/8) επέστρεψα στη Θεσσαλονίκη γιατί στις 14 του μηνός θα αγωνιστώ στην Λίμνη Οχρίδα στο αγώνισμα των 25χιλιομέτρων. Μετά από αυτό αναμένεται να ξεκουραστώ για λίγες μέρες».

ID
Ονοματεπώνυμο: Αντώνης Φωκαΐδης
Ημερομηνία Γέννησης: 29 Αυγούστου 1989
Τόπος Γέννησης: Κατερίνη
Ελεύθερος Χρόνος: Βόλτες, ταινίες, μουσική.
Σπουδές: Παιδαγωγικό Τμήμα Δημοτικής Εκπαίδευσης, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης.
Διακρίσεις: Πρωταθλητής Ευρώπης στην Βουδαπέστη το 2010 στο ομαδικό 3x5χιλιόμετρα με συναθλητές την Κέλυ Αραούζου και τον Σπύρο Γιαννιώτη.
4η θέση στα 5χιλιόμετρα στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα εφήβων-νεανίδων ανοιχτής θάλασσας, 2008 στο Σετ(Sete) της Γαλλίας.
6η θέση στους Μεσογειακούς Αγώνες της Πεσκάρα της Ιταλίας στα 1500μέτρα.
16η θέση στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα ανοιχτής θαλάσσης της Ρώμης το 2009 στα 10χιλιόμετρα.
Πρωταθλητής Ελλάδος 2009 στα 800μέτρα και δευτεραθλητής στα 1500μέτρα.
Πρωταθλητής Ελλάδος 2010 στα 400μέτρα και δεύτερος στα 800 και 1500μέτρα αντίστοιχα.


http://www.paok24.com/interviews.asp?i=22
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Κολύμβηση

Δημοσίευσηαπό free4 » Παρ 30 Σεπ 2011, 21:26

Μάθε τα μυστικά της κολύμβησης στον ΠΑΟΚ

Οι εκκολαπτόμενοι κολυμβητές του "Δικεφάλου" μαθαίνουν καθημερινά τα μυστικά του σπορ, μέσα από τα ειδικά προγράμματα που έχουν καταρτίσει για αυτούς οι "ασπρόμαυροι" προπονητές. Ψυχαγωγία και παιχνίδι δίνουν διαφορετικό χρώμα στις προπονήσεις

Με περίσσιο κέφι οι μπόμπιρες του κολυμβητικού τμήματος του ΠΑΟΚ προπονούνται καθημερινά στην πισίνα εκμάθησης που υπάρχει στην Τούμπα, κάτω από την θύρα 5 του γηπέδου.
"Θέλεις να μάθεις κολύμπι; Θέλεις να γίνει δελφίνι; Να παίζεις στο νερό, να κάνεις καλή γυμναστική και να κολυμπάς γρήγορα; Έλα τώρα στον ΠΑΟΚ". Με αυτό το μότο ο Ερασιτέχνης ΠΑΟΚ καλεί τους μικρούς αθλητές (ηλικίας 3,5-10 ετών) να γίνουν μέλη της οικογένειας του "Δικεφάλου", να μάθουν τα μυστικά της κολύμβησης και να κάνουν τα πρώτα τους "βήματα" στην πισίνα. Στη συνέχεια, υπάρχει η δυνατότητα προώθησης των παιδιών στα προαγωνιστικά τμήματα της ομάδας, οι προπονήσεις των οποίων διεξάγονται στο Ποσειδώνιο,το Εθνικό και το κολυμβητήριο της Νεάπολης.


Πρόγραμμα μαθημάτων
Οι μικροί κολυμβητές είναι χωρισμένοι σε γκρουπ ανάλογα με το επίπεδο που βρίσκονται και φυσικά την ηλικία τους. Το γκρουπ επιλέγεται από τους ίδιους τους κολυμβητές με γνώμονα το εξωαγωνιστικό τους πρόγραμμα και έχουν την δυνατότητα να προπονούνται τρεις φορές την εβδομάδα.


Αναλυτικά το πρόγραμμα εκμάθησης:

Δευτέρα-Παρασκευή Α1-Α2 ΓΚΡΟΥΠ
16.00-16.45
16.45-17.30
17.30-18.15
18.15-19.00
19.00-19.45
19.45-20.30

Σάββατο Α1-Α2 ΓΚΡΟΥΠ
9.30-10.15
10.15-11.00
11.00-11.45
11.45-12.30
12.30-13.15

Δευτέρα-Παρασκευή Β ΓΚΡΟΥΠ
16.30-17.30
17.30-18.30
18.30-19.30
19.30-20.30

Σάββατο Β ΓΚΡΟΥΠ
9.30-10.30
10.30-11.30
11.30-12.30
12.30-13.30

Πληροφορίες-Εγγραφές: 2310 952-193 (16:00 - 20:00 καθημερινά).
Τμήμα Aqua Aerobic για ενήλικες γυναίκες

Στην πισίνα εκμάθησης στην θύρα 5 του γηπέδου της Τούμπας υπάρχει και τμήμα που αφορά ενήλικες γυναίκες. Ονομάζεται "Aqua Aerobic" και το πρόγραμμα εκμάθησης είναι το εξής: Δευτέρα, Τετάρτη και Παρασκευή 10.30-11.15 και Δευτέρα έως και Πέμπτη 21.15-22.00.

Πρόγραμμα "μαμά και παιδί"
Το συγκεκριμένο πρόγραμμα αφορά μητέρες οι οποίες ακολουθούν ειδικό πρόγραμμα στην πισίνα μαζί με τα μωρά τους (6 μηνών μέχρι 3,5 ετών).

Το πρόγραμμα εκμάθησης είναι το εξής: Τρίτη και Πέμπτη 10.45-12.15 (τρία μισάωρα), Σάββατο 17.00-19.30 (πέντε μισάωρα) και Κυριακή 10.30-13.00 (πέντε μισάωρα).
Εγγραφές πραγματοποιούνται κάθε Πέμπτη πρωί, Σάββατο απόγευμα και Κυριακή πρωί.

Κώδικας: Επιλογή όλων
http://olapaok.gr/sport/Kolimvisi/mathe_ta_mystika_ths_kolumvhshs_ston_paok.1388331.html
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Κολύμβηση

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 15 Ιούλ 2017, 02:34

Μεγάλη στιγμή για μένα το παγκόσμιο


Ο νεαρός κολυμβητής του Α.Σ. ΠΑΟΚ, Στέλιος Δαλδογιάννης, θα συμμετάσχει στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ανοιχτής Θάλασσας.

Παρακολουθήστε τον 20χρονο Πρωταθλητή μας Στέλιο Δαλδογιάννη σε ζωντανή μετάδοση το Σάββατο 15 Ιουλίου στην ΕΡΤ2 στις 11π.μ. στα 5χλμ. Ανδρών και την Τρίτη 18 Ιουλίου στις 11π.μ. στα 10χλμ. Ανδρών.

Ο Στέλιος Δαλδογιάννης δήλωσε αποκλειστικά στο acpaok.gr:

«Βρισκόμαστε ήδη στη Λίμνη Μπάλατον, όπου και θα πραγματοποιηθούν οι αγώνες και η διοργάνωση είναι πολύ καλή. Είναι ιδιαίτερα μεγάλη στιγμή για εμένα, καθώς θα κολυμπήσω για πρώτη φορά στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ανδρών. Περιμένω με ανυπομονησία την αυριανή μέρα για να ζήσω αυτή τη μοναδική εμπειρία.»
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46404
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Κολύμβηση

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 18 Ιούλ 2017, 23:36

ΠΑΟΚάρα στην κολύμβηση!

Θετική ήταν η παρουσία του ΠΑΟΚ στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης Εφήβων-Νεανίδων, Παίδων-Κορασίδων 2017 που έγινε στην Πάτρα.

Ο Δικέφαλος κατέλαβε την 3η θέση στους Έφηβους με 76 βαθμούς και την 5η στις Νεανίδες με 62 βαθμούς, ενώ βγήκε 5ος στη Γενική Βαθμολογία Εφήβων-Νεανίδων με 138 βαθμούς.

Τα μετάλλια που κέρδισαν οι μικροί του ΠΑΟΚ ήταν τα εξής:

* 3 χρυσά μετάλλια στα 50, 100 ελεύθερο και 50 πεταλούδα Νεανίδων: Όλγα Αρνάκη.

* 1 ασημένιο και 1 χάλκινο μετάλλιο στα 1500 και 800 ελεύθερο Εφήβων αντίστοιχα: Γιώργος Τζώρτζης.

* 1 χάλκινο μετάλλιο στα 200 μικτή ομαδική Εφήβων: Δημήτρης Ραγγούσης.

* 1 ασημένιο μετάλλιο στη σκυταλοδρομία 4Χ200 ελεύθερο Εφήβων (Ραγγούσης, Τζώρτζης, Χατζηβουλγαρίδης, Παριανός).

* 1 ασημένιο μετάλλιο στη σκυταλοδρομία 4Χ100 ελεύθερο Εφήβων (Βογιαντζόγλου, Ραγγούσης, Τσαμπανάκης, Παριανός).

Ακόμη τα παιδιά του ΠΑΟΚ είχαν συνολικά 37 συμμετοχές σε τελικούς!

«Συγχαρητήρια σε όλους του αθλητές και τις αθλήτριες του συλλόγου», αναφέρει σχετική ανακοίνωση.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46404
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Κολύμβηση & Ακαδημία Κολύμβησης Τούμπας

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 10 Νοέμ 2017, 18:23

Μεταγραφάρα στη κολύμβηση!!

Η Ντουντουνάκη στον ΠΑΟΚ!

Ο Α.Σ. ΠΑΟΚ και το τμήμα Κολύμβησης ανακοινώνουν την απόκτηση της αθλήτριας Άννας Ντουντουνάκη!

Η κορυφαία κολυμβήτρια από τα Χανιά, φοιτήτρια Νομικής του ΕΚΠΑ, αγωνίζεται στα 50, 100 και 200μ. πεταλούδα, έχει πολλές διακρίσεις στο βιογραφικό της και έχει συμμετάσχει στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Ρίο το 2016. Στους Ολυμπιακούς, η κολυμβήτρια κατέλαβε την 18η θέση, σημειώνοντας πανελλήνιο ρεκόρ 58:29 στα 100μ. πεταλούδα, ενώ φέτος συμμετείχε στο 17ο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Υγρού Στίβου, που πραγματοποιήθηκε στη Βουδαπέστη.

Καλωσήρθες στον ΠΑΟΚ Άννα!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46404
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Κολύμβηση & Ακαδημία Κολύμβησης Τούμπας

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 30 Ιούλ 2019, 19:05

Μπήκε και η Ακαδημία Κολύμβησης Τούμπας στο topic... Αν και ξεχωριστό τμήμα από αυτό της Κολύμβησης.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46404
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Κολύμβηση & Ακαδημία Κολύμβησης Τούμπας

Δημοσίευσηαπό spiridoula » Κυρ 08 Δεκ 2019, 20:19

μπραβο στην κοριτσαρα μας. Αννα Ντουντουνακη χαλκινο μεταλιο στο Ευρωπαικο 25αρας πισινας.Η πρωτη Ελληνιδα που κατακταει μεταλλιο στο θεσμο
spiridoula
 
Δημοσιεύσεις: 1163
Εγγραφή: Τρί 04 Ιουν 2019, 20:26

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Υπόλοιπα αθλήματα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες