P.A.O.K. - Udinese 0-3 MVP, Σχόλια και παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική των αγώνων και τα νέα του Ευρωπαϊκού ΠΑΟΚ αλλά και γενική συζήτηση περί της ευρωπαϊκής πορείας της ομάδας στο παρελθόν

MVP

ΚΡΕΣΙΤΣ
5
8%
ΜΑΛΕΖΑΣ
1
2%
ΤΣΙΡΙΛΟ
2
3%
ΣΝΑΟΥΤΣΝΕΡ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΛΙΝΟ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ
1
2%
ΓΚΑΡΣΙΑ
4
7%
ΛΑΖΑΡ
28
47%
ΓΙΑΝΝΟΥ
4
7%
ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΣΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ
1
2%
ΝΙΜΑΝΙ
9
15%
ΣΑΛΠΙΓΓΙΔΗΣ
5
8%
 
Σύνολο ψήφων : 60

Re: P.A.O.K. - Udinese 0-3 MVP, Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό lamosas » Παρ 24 Φεβ 2012, 21:31

Dimg4 έγραψε:
trel@menos έγραψε:χαλαρωστε ρε παιδια καποιοι με την καταστροφολογια.
δεν αποκλειστηκαμε απο κανα χωριο. απο την 3η της ιταλιας αποκλειστηκαμε.
η ομαδα μας θα το παλεψει μεχρι τελους για τσ λ και πιστευω αν ειμαστε πληρεις θα βγαλουμε γουστα στα πλει οφ.


ασε να ξεκαβλωσουν, ειναι το αγαπημενο αθλημα καποιων. Αποκλειστηκαμε απο ανωτερη ομαδα αλλα που να το καταλαβουν? ο μπολονι φταιει, ο σταφυλιδης φταιει, ο σαλπι, ο κλαους, ο σναουτσνερ και ο λινο.

Αντε καντε καμια δουλεια και αφηστε τον ΠΑΟΚ επιτελους στην ηρεμια του


Είναι στιγμές που δεν μπορω να καταλάβω αν βρίσκομαι σε φόρουμ οπαδών του ΠΑΟΚ ή οπαδών της ΠΑΕ ΠΑΟΚ.
Άβαταρ μέλους
lamosas
 
Δημοσιεύσεις: 3611
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: P.A.O.K. - Udinese 0-3 MVP, Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Karelias » Παρ 24 Φεβ 2012, 21:34

Emprostisghsoitrelamenoi έγραψε:
Karelias έγραψε:Να παρακαλάμε να μην μπει ο Ατρόμητος playoff γιατί θα παίζουμε απο Ιούνιου Ευρώπη με τα χωριά, μιας που ο Σπανός είναι ο Σπανός και μας απέκλεισε κι απ το κύπελο.



H απόλυτη και χωρίς κριτήρια εξίσωση.


Σωστά, συμφωνα με τα δικά σου, δνε θα παίζουμε έτσι κι αλλιως λόγω χρεών.
Δεν τελείωσε τίποτα ακόμα.

Ιβάν Σαββίδης 12/5/2015: Θέλω να φέρω τον ΠΑΟΚ στις πρώτες 20 ομάδες στην Ευρώπη.
Άβαταρ μέλους
Karelias
 
Δημοσιεύσεις: 3601
Εγγραφή: Πέμ 23 Δεκ 2010, 19:14

Re: P.A.O.K. - Udinese 0-3 MVP, Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Emprostisghsoitrelamenoi » Παρ 24 Φεβ 2012, 21:54

Eurekes ! Eurekes ! :o
http://paokfans-utd.blogspot.gr/
Άβαταρ μέλους
Emprostisghsoitrelamenoi
 
Δημοσιεύσεις: 1907
Εγγραφή: Τρί 12 Ιούλ 2011, 16:31
Τοποθεσία: Παντού και πουθενά.

Re: P.A.O.K. - Udinese 0-3 MVP, Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Emprostisghsoitrelamenoi » Παρ 24 Φεβ 2012, 22:01

lamosas έγραψε:
Dimg4 έγραψε:
trel@menos έγραψε:χαλαρωστε ρε παιδια καποιοι με την καταστροφολογια.
δεν αποκλειστηκαμε απο κανα χωριο. απο την 3η της ιταλιας αποκλειστηκαμε.
η ομαδα μας θα το παλεψει μεχρι τελους για τσ λ και πιστευω αν ειμαστε πληρεις θα βγαλουμε γουστα στα πλει οφ.


ασε να ξεκαβλωσουν, ειναι το αγαπημενο αθλημα καποιων. Αποκλειστηκαμε απο ανωτερη ομαδα αλλα που να το καταλαβουν? ο μπολονι φταιει, ο σταφυλιδης φταιει, ο σαλπι, ο κλαους, ο σναουτσνερ και ο λινο.

Αντε καντε καμια δουλεια και αφηστε τον ΠΑΟΚ επιτελους στην ηρεμια του


Είναι στιγμές που δεν μπορω να καταλάβω αν βρίσκομαι σε φόρουμ οπαδών του ΠΑΟΚ ή οπαδών της ΠΑΕ ΠΑΟΚ.


Οι αστήριχτες αισιοδοξίες είναι για να παρηγορούν τους ασπάλακες .
http://paokfans-utd.blogspot.gr/
Άβαταρ μέλους
Emprostisghsoitrelamenoi
 
Δημοσιεύσεις: 1907
Εγγραφή: Τρί 12 Ιούλ 2011, 16:31
Τοποθεσία: Παντού και πουθενά.

Re: P.A.O.K. - Udinese 0-3 MVP, Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό theoPAOK » Παρ 24 Φεβ 2012, 22:23

Emprostisghsoitrelamenoi έγραψε:
theoPAOK έγραψε:
Τότε γιατί παίζουμε μπάλα? Λέω γω τώρα....



Για να βγούμε τρίτοι. Λέω γω τώρα...



Και γιατί φωνάζουμε και βρίζουμε άμα χάσουμε απο τους 2 μεγάλους?
3οι θέλουμε να βγούμε?
Tottenham 1-2 Π.Α.Ο.Κ

30/11/2011
Άβαταρ μέλους
theoPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 1456
Εγγραφή: Κυρ 28 Νοέμ 2010, 19:18
Τοποθεσία: Πέραμα, Μπειραιάς

Re: P.A.O.K. - Udinese 0-3 MVP, Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό tsou » Παρ 24 Φεβ 2012, 22:39

lamosas έγραψε:Είναι στιγμές που δεν μπορω να καταλάβω αν βρίσκομαι σε φόρουμ οπαδών του ΠΑΟΚ ή οπαδών της ΠΑΕ ΠΑΟΚ.


Aν βγάλεις άκρη πες το και σε μένα γιατί κ εγώ μπερδεύομαι.
Είναι στιγμές που τρώμε γκολ και πνίγομαι από τη στεναχώρια, και όταν ακούω αυτά τα τόσο κουραστικά πλέον χαλαρώστε και πως κάνετε έτσι και μην είστε πολέμιοι του ΠΑΟΚ και μην μιλάτε και μην γκρινιάζετε, πραγματικά αρρωσταίνω και απορώ αν υποστηρίζω την ίδια ομάδα με όλους αυτούς που τα λένε.
Ρε φούστη μου οπαδός είσαι σε οπαδικό φόρουμ τόσο κακό είναι να πεις το νταλκά σου το πόνο σου και τη πικρία σου.
Κατευθείαν θα εμφανιστούν οι νυχτερίδες: μην γκρινιάζεις, μην μιλάς, μόνο πανηγύριζε, μην κριτικάρεις.
Πραγματικά μερικοί έχουν χάσει το ρόλο του οπαδού και έχουν αναλάβει άλλους ρόλους.
Άντε, και του χρόνου ουεφάκι ρε.
Άβαταρ μέλους
tsou
 
Δημοσιεύσεις: 2203
Εγγραφή: Τρί 17 Αύγ 2010, 16:34
Τοποθεσία: Βρυξέλλες

Re: P.A.O.K. - Udinese 0-3 MVP, Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Emprostisghsoitrelamenoi » Παρ 24 Φεβ 2012, 22:44

Δείξε μου λίγο που βρήκες την λέξη "θέλω" ή "θέλουμε".
Εκτός κι αν καταλάθος κάνεις παράθεση σε μένα και αναφέρεσαι σε κάποιον άλλο συνοπαδό.

Αν πάλι αναφέρεσαι σε εμένα ,να σχολιάζεις σε παρακαλώ γραφόμενα δικά μου και όχι υποθετικά ή φανταστικά σχόλια.
Περιμένω λοιπόν τα δικά σου ατράνταχτα επιχειρήματα που θα με αποδείξουν λάθος στην "θεωρία" του ότι ο η ομάδα μας έχει λιγότερες πιθανότητες να τερματίσει δεύτερη στα πλέι οφ από ότι ο βάζελος.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων ,φίλε theoPAOK.
http://paokfans-utd.blogspot.gr/
Άβαταρ μέλους
Emprostisghsoitrelamenoi
 
Δημοσιεύσεις: 1907
Εγγραφή: Τρί 12 Ιούλ 2011, 16:31
Τοποθεσία: Παντού και πουθενά.

Re: P.A.O.K. - Udinese 0-3 MVP, Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό theoPAOK » Παρ 24 Φεβ 2012, 23:09

Απο τη στιγμή που λες οτι δεν πρόκρειται να βγείς 2ος, έχω την εντύπωση οτι αποδέχεσαι οτι θα τερματίσεις 3ος ή και πιο κάτω....
Άρα γιατί φαγωνόμαστε όταν χάνουμε απο 2 ομάδες, οι οποίες σύμφωνα με ότι έχω καταλάβει απο αυτά που γράφεις, έχουν τις 2 πρώτες θέσεις στα σίγουρα (Η μια το πρωτάθλημα, η άλλη τα πλευ οφ)... Εκτός άμα είμαι τόσο λάθος και δεν καταλαβαίνω αυτά που λες..

Όσο για τα τρανταχτά επιχειρήματα μου, εάν ο βάζελος μπει στα πλευ οφφ, τότε δεν βλέπω το γιατί να μην τερματίσουμε 2οι? Ναι, είναι καλή ομάδα, αλλα ο ΠΑΟΚ μπορεί, και το ξέρουμε πολύ καλά όλοι μας....
Η ΑΕΚ, ναι οκ, θέλει αντίποινα? 3 φορές έπαιξα, 3 φορές κέρδισα, γιατί να μην μπορώ και πάλι..
Ο βάζελος.. Ο σοβαρός ΠΑΟΚ μπορεί να πάρει κάποιο αποτέλεσμα..Δεν γίνεται να έχουν 3 γκολ με 2 σουτ σε κάθε αγώνα τα βαζέλια...
Η επόμενη ομάδα, ατρόμητος/όφη ή όποιος είναι, δεν μου φαίνεται και τόσο υπερομάδα που να μην μπορεί να την κερδίσει ο ΠΑΟΚ...

Αν πάλι μπει ο γαύρος, ναι και εγώ το βλέπω πολύ δύσκολο για 2ος...

Εκτός αν πέφτω τόσο έξω, οπότε και θα χρειαστώ κάποιον που ξέρει από ποδόσφαιρο να μου τα εξηγήσει...

Οι πιθανότητες, τουλάχιστον για μένα, δεν παίζουν κάποιο ρόλο..
Η μπάλα παίζεται στο γήπεδο...
Και ως γνωστών, μπάλα είναι και γυρίζει....

Και τέλος πάντων, για να το πάω με τις πιθανότητες, όπως το θέτεις, ναι ο βάζελος έχει περισσότερες πιθανότητες..
Όπως και η Τότεναμ είχε περισσότερες πιθανότητες να βγεί 1η στον όμιλο..
όπως και ο ΠΑΟΚ είχε περισσότερες πιθανότητες να βγεί 3ος στον όμιλο....
Για το Λονδίνο?
Tottenham 1-2 Π.Α.Ο.Κ

30/11/2011
Άβαταρ μέλους
theoPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 1456
Εγγραφή: Κυρ 28 Νοέμ 2010, 19:18
Τοποθεσία: Πέραμα, Μπειραιάς

Re: P.A.O.K. - Udinese 0-3 MVP, Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό guardian4 » Παρ 24 Φεβ 2012, 23:25

ΦΤΑΝΕΙ ΜΕ ΤΑ ΟΥΕΦΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΥΠΕΛΑΚΙΑ, Ο ΛΑΟΣ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΕΙΝΑΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΣ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΑ ΠΡΑΜΑΤΑ.
ΠΑΤΗΣΤΕ ΤΟ ΒΑΖΕΛΟ ΣΤΑ ΠΛΕΥ ΟΦΦ.
ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΠΕΙ ΤΙ ΡΟΣΤΕΡ ΕΧΟΥΝ? ΠΟΤΕ ΔΛΔ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΡΟΣΤΕΡ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΘΥΜΑΜΑΙ? ΝΑ ΝΑΙ ΚΑΛΑ ΕΚΕΙ ΟΙ ΠΑΡΑΓΚΕΣ ΤΟΥΣ.

ΠΑΤΗΣΤΕ ΤΟ ΒΑΖΕΛΟ, ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΗ ΨΟΛΗ ΕΞΩ, ΣΤΗ ΤΟΥΜΠΑ.
σορρυ για το βαζελο
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ, ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ
ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙΣ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΣΟΥ

-------------------------
ΠΑΟΚ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΑΓΚΑΣ Ο ΛΑΟΣ ΤΟΥ, ΟΧΙ Ο ΚΑΘΕ ΓΚΡΙΝΙΑΡΗΣ ΦΙΛΑΘΛΟΣ ΤΟΥ.
Άβαταρ μέλους
guardian4
 
Δημοσιεύσεις: 4141
Εγγραφή: Δευτ 11 Ιαν 2010, 20:23

Re: P.A.O.K. - Udinese 0-3 MVP, Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό tsou » Παρ 24 Φεβ 2012, 23:44

guardian4 έγραψε:ΦΤΑΝΕΙ ΜΕ ΤΑ ΟΥΕΦΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΥΠΕΛΑΚΙΑ, Ο ΛΑΟΣ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΕΙΝΑΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΣ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΑ ΠΡΑΜΑΤΑ.
ΠΑΤΗΣΤΕ ΤΟ ΒΑΖΕΛΟ ΣΤΑ ΠΛΕΥ ΟΦΦ.
ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΠΕΙ ΤΙ ΡΟΣΤΕΡ ΕΧΟΥΝ? ΠΟΤΕ ΔΛΔ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΡΟΣΤΕΡ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΘΥΜΑΜΑΙ? ΝΑ ΝΑΙ ΚΑΛΑ ΕΚΕΙ ΟΙ ΠΑΡΑΓΚΕΣ ΤΟΥΣ.

ΠΑΤΗΣΤΕ ΤΟ ΒΑΖΕΛΟ, ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΗ ΨΟΛΗ ΕΞΩ, ΣΤΗ ΤΟΥΜΠΑ.
σορρυ για το βαζελο


Mπράβο ρε Guardian, γαμώ τη τρέλα μου.
Έτσι ρε, λίγο ΠΑΟΚτσήδικη νοοτροπία εδώ μέσα.
Μόνο μιζέρια και εντάξει δε πειράζει και δε μπορούμε άλλο και φτάσαμε ταβάνι και μη ζητάμε πολλά.
Μας έφαγε η ολιγαρκεία.
ΠΑΟΚ είσαι και παλεύεις για το ανέφικτο-ΠΑΟΚ είσαι και νικάς 0-2 στο 20' την Τότεναμ και οι οπαδοί φωνάζουν ΠΑΟΚάρα βάλε και άλλο γκολ-ΠΑΟΚ είσαι και έχεις άγνοια κινδύνου.
Άντε, και του χρόνου ουεφάκι ρε.
Άβαταρ μέλους
tsou
 
Δημοσιεύσεις: 2203
Εγγραφή: Τρί 17 Αύγ 2010, 16:34
Τοποθεσία: Βρυξέλλες

Re: P.A.O.K. - Udinese 0-3 MVP, Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Emprostisghsoitrelamenoi » Παρ 24 Φεβ 2012, 23:59

theoPAOK έγραψε:Απο τη στιγμή που λες οτι δεν πρόκρειται να βγείς 2ος, έχω την εντύπωση οτι αποδέχεσαι οτι θα τερματίσεις 3ος ή και πιο κάτω....

Τι εννοείς με τον όρο αποδέχομαι ?? Να κατεβώ στην ΕΠΟ να αρχίσω σφαλιάρες ? Πληρώνω τον ΠΑΟΚ και ενισχύω όποτε μου δίνεται η ευκαιρία. Έκαψα και αποκωδικοποιητή Filmnet . :mrgreen:
Προφανώς κι εσύ το αποδέχεσαι(δικά σου λεγόμενα) που είσαι 3ος (και κάτω) τα τελευταία 27 χρόνια,με μια 2η θέση το 2010.


Άρα γιατί φαγωνόμαστε όταν χάνουμε απο 2 ομάδες, οι οποίες σύμφωνα με ότι έχω καταλάβει απο αυτά που γράφεις, έχουν τις 2 πρώτες θέσεις στα σίγουρα (Η μια το πρωτάθλημα, η άλλη τα πλευ οφ)... Εκτός άμα είμαι τόσο λάθος και δεν καταλαβαίνω αυτά που λες..

Δεν φαγωνόμαστε ,την αλήθεια λέμε. Έχουν καλύτερο ρόστερ κι έχουν και το παρασκήνιο.Εσύ μπορεί να μας βλέπεις πρώτους αλλα αυτή δεν είναι η αλήθεια και το να θεωρείς πως θα βγούμε πρώτοι φέτος στην κανονική διάρκεια είναι ουτοπία.
Εγώ έζησα τον ΠΑΟΚ πρώτο,το ίδιο θέλω να ζήσεις κι εσύ.
Με αυτή την ομάδα όμως και μαρινάκη ΔΕΝ.


Όσο για τα τρανταχτά επιχειρήματα μου, εάν ο βάζελος μπει στα πλευ οφφ, τότε δεν βλέπω το γιατί να μην τερματίσουμε 2οι? Ναι, είναι καλή ομάδα, αλλα ο ΠΑΟΚ μπορεί, και το ξέρουμε πολύ καλά όλοι μας....
Η ΑΕΚ, ναι οκ, θέλει αντίποινα? 3 φορές έπαιξα, 3 φορές κέρδισα, γιατί να μην μπορώ και πάλι..
Ο βάζελος.. Ο σοβαρός ΠΑΟΚ μπορεί να πάρει κάποιο αποτέλεσμα..Δεν γίνεται να έχουν 3 γκολ με 2 σουτ σε κάθε αγώνα τα βαζέλια...
Η επόμενη ομάδα, ατρόμητος/όφη ή όποιος είναι, δεν μου φαίνεται και τόσο υπερομάδα που να μην μπορεί να την κερδίσει ο ΠΑΟΚ...

Αποτελεί ατράνταχτο επιχείρημα το "Ο σοβαρός ΠΑΟΚ μπορεί να πάρει κάποιο αποτέλεσμα" ?
Γιατί εγώ τον ΠΑΟΚ σοβαρό φέτος(στο πρωτάθλημα) τον είδα μόνο σε 4 ματς από τα 22 αν δεν κάνω λάθος.
αεκ μέσα έξω ,ατρόμητο μέσα και πανιώνιο έξω.
1/7 παιχνίδια εμφανίζεται σοβαρός. Από που λοιπόν αντλείς ελπίδα πως θα εμφανιστείς σοβαρός με πιθανό 5/6 στα πλέι οφ ? Γιατί τόσο θα θέλεις για να τον περάσεις ,με την διαφορά που θα έχει πάρει ως τότε.
Την ΔΙΑΛΥΜΕΝΗ αεκ κουτσά στραβά θα την κερδίσεις αν συνεχίσει έτσι,δεν είπα το αντίθετο.
Για ατρόμητο ,όφη δεν μπαίνω καν στον κόπο.


Αν πάλι μπει ο γαύρος, ναι και εγώ το βλέπω πολύ δύσκολο για 2ος...
Συνεννοούμαστε στα εντελώς νιανιά και χαίρομαι.

Εκτός αν πέφτω τόσο έξω, οπότε και θα χρειαστώ κάποιον που ξέρει από ποδόσφαιρο να μου τα εξηγήσει...

Οι πιθανότητες, τουλάχιστον για μένα, δεν παίζουν κάποιο ρόλο..
Η μπάλα παίζεται στο γήπεδο...
Και ως γνωστών, μπάλα είναι και γυρίζει....

Και πόρνη είναι και πολλά άλλα ,τα φαβορί όμως υπήρχαν ,υπάρχουν και θα υπάρχουν πάντα σε έναν αγώνα.Και φαβορί είναι ο βάζελος,κακά τα ψέμματα,κι ο καθρέφτης το χορτάρι εκτός κι αν η διαιτησία φταίει για την διαφορά που έχουμε και δεν το έχω πάρει πρέφα ότι δικαιούμασταν μερίδιο στην συνδιεκδίκηση του τίτλου.
Και by the way, το ότι η μπάλα γυρίζει δεν αποτελεί επιχείρημα. :)


Και τέλος πάντων, για να το πάω με τις πιθανότητες, όπως το θέτεις, ναι ο βάζελος έχει περισσότερες πιθανότητες..
Όπως και η Τότεναμ είχε περισσότερες πιθανότητες να βγεί 1η στον όμιλο..
όπως και ο ΠΑΟΚ είχε περισσότερες πιθανότητες να βγεί 3ος στον όμιλο....
Για το Λονδίνο?


Βλέπω γνωρίζεις από πιθανότητες και με χαροποιεί και αυτό.Άρα προφανώς θα γνωρίζεις πως σε κάθε κανόνα υπάρχει η εξαίρεση κι ότι σε έναν αγώνα πιθανότητες έχουν και οι 2 ομάδες,είτε σε αναλογία 90-10 είτε 50-50 είτε 99-1 .
Θέλεις λοιπόν να μου απαντήσεις αντικειμενικά στην ερώτηση ,αν ΠΑΟΚ και τότεναμ έπαιζαν 100 φορές στο Λονδίνο πόσες από αυτές (κατα την γνώμη σου) θα κέρδιζε ο ΠΑΟΚ ?
Ή θέλεις απλά να σου αντιπαραθέσω παραδείγματα αντιστρόφως ανάλογα όπως αποκλεισμούς με υποδεέστερες ομάδες που 100 φορές να παίζαμε θα μας κέρδιζαν όχι παραπάνω από 2 ??



Δεν λέω κάτι τραγικό και δεν έχω καταλάβει ακόμα γιατί σας έχει ενοχλήσει τόσο.
Κατά την άποψη μου και σύμφωνα με το ρόστερ,τα δεδομένα και τις σταθερές του ΠΑΟΚ φέτος ,φαβορί χρίζεται ο βάζελος για τα προκριματικά του Τσ.Λ. Για 8 εκατομμύρια λόγους. ;)
Με τον όρο φαβορί δεν του δίνω 99% αλλά έστω αρκετές παραπάνω από εμάς.
Τουτέστιν , δεν μείωσα την ομάδα μου ούτε εξύψωσα τον ζελοβά ,τα απολύτως πραγματικά δεδομένα εκφράζω.

Πραγματικά εξηγώ τόοοοση ώρα τα αυταπόδεικτα.. :?
http://paokfans-utd.blogspot.gr/
Άβαταρ μέλους
Emprostisghsoitrelamenoi
 
Δημοσιεύσεις: 1907
Εγγραφή: Τρί 12 Ιούλ 2011, 16:31
Τοποθεσία: Παντού και πουθενά.

Re: P.A.O.K. - Udinese 0-3 MVP, Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό theoPAOK » Σάβ 25 Φεβ 2012, 01:06

Emprostisghsoitrelamenoi έγραψε:
Τι εννοείς με τον όρο αποδέχομαι ?? Να κατεβώ στην ΕΠΟ να αρχίσω σφαλιάρες ? Πληρώνω τον ΠΑΟΚ και ενισχύω όποτε μου δίνεται η ευκαιρία. Έκαψα και αποκωδικοποιητή Filmnet . :mrgreen:
Προφανώς κι εσύ το αποδέχεσαι(δικά σου λεγόμενα) που είσαι 3ος (και κάτω) τα τελευταία 27 χρόνια,με μια 2η θέση το 2010.


Με τον όρο "αποδέχομαι" εννοώ οτι, αν κατάλαβα καλά, στην πραγματικότητα, στόχος αυτή τη στιγμή είναι η 3η θέση στα πλευ οφφ...Εγώ, όχι δεν το δέχομαι, δεν ξέρω αν άφησα να εννοηθεί κάτι τέτοιο πριν,αν ναι, τότε το διωρθώνω και λέω πως στόχος για μένα είναι η 2η θέση στα Πλευ Οφφ

Emprostisghsoitrelamenoi έγραψε:Δεν φαγωνόμαστε ,την αλήθεια λέμε. Έχουν καλύτερο ρόστερ κι έχουν και το παρασκήνιο.Εσύ μπορεί να μας βλέπεις πρώτους αλλα αυτή δεν είναι η αλήθεια και το να θεωρείς πως θα βγούμε πρώτοι φέτος στην κανονική διάρκεια είναι ουτοπία.
Εγώ έζησα τον ΠΑΟΚ πρώτο,το ίδιο θέλω να ζήσεις κι εσύ.
Με αυτή την ομάδα όμως και μαρινάκη ΔΕΝ.


Μα δεν μίλησα ποτέ μου για πρωτιά.. Ούτε καν το καλοκαίρι που οι περισσότεροι μας είχαν δώσει ήδη το πρωτάθλημα..Αυτό που βλέπω, είναι πως ο ΠΑΟΚ, είτε εύκολα είτε δύσκολα, μπορεί να έρθει 2ος στα πλευ οφφ με βάζελο...Άσχετο αν τελικά το καταφέρει η όχι...Το τι πιστεύω πως μπορεί να πετύχει λέω..


Emprostisghsoitrelamenoi έγραψε:Αποτελεί ατράνταχτο επιχείρημα το "Ο σοβαρός ΠΑΟΚ μπορεί να πάρει κάποιο αποτέλεσμα" ?
Γιατί εγώ τον ΠΑΟΚ σοβαρό φέτος(στο πρωτάθλημα) τον είδα μόνο σε 4 ματς από τα 22 αν δεν κάνω λάθος.
αεκ μέσα έξω ,ατρόμητο μέσα και πανιώνιο έξω.
1/7 παιχνίδια εμφανίζεται σοβαρός. Από που λοιπόν αντλείς ελπίδα πως θα εμφανιστείς σοβαρός με πιθανό 5/6 στα πλέι οφ ? Γιατί τόσο θα θέλεις για να τον περάσεις ,με την διαφορά που θα έχει πάρει ως τότε.
Την ΔΙΑΛΥΜΕΝΗ αεκ κουτσά στραβά θα την κερδίσεις αν συνεχίσει έτσι,δεν είπα το αντίθετο.
Για ατρόμητο ,όφη δεν μπαίνω καν στον κόπο.


Πιστεύεις πως οι παίχτες μας με την ίδια νοοτροπία θα μπαίνουν στο γήπεδο στα πλευ οφφ?
Δεν νομίζω, γιατί εκεί κάθε ματς είναι τελικός...Τουλάχιστον αυτό θέλω να πιστεύω..
Βέβαια στο τέλος ξυρίζουν τον γαμπρο, οπότε ποτέ δεν ξέρεις..Μπορεί τελικά να βγεις τελευταίος...Όλα είναι πιθανά στο ποδόσφαιρο...

Emprostisghsoitrelamenoi έγραψε:Και πόρνη είναι και πολλά άλλα ,τα φαβορί όμως υπήρχαν ,υπάρχουν και θα υπάρχουν πάντα σε έναν αγώνα.Και φαβορί είναι ο βάζελος,κακά τα ψέμματα,κι ο καθρέφτης το χορτάρι εκτός κι αν η διαιτησία φταίει για την διαφορά που έχουμε και δεν το έχω πάρει πρέφα ότι δικαιούμασταν μερίδιο στην συνδιεκδίκηση του τίτλου.
Και by the way, το ότι η μπάλα γυρίζει δεν αποτελεί επιχείρημα. :)


Εννοείτε πως υπήρχαν, υπάρχουν και θα συνεχίσουν να υπάρχουν...
Και, ναι συμφωνώ πως ο ςολεζαβ είναι το φαβορί, αλλά σε τέτοια ματς παίζουν πολλά ρόλο...
Και, όπως και να το κάνουμε, το ποδόσφαιρο έχει 3 αποτελέσματα...
Ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να γίνει


Emprostisghsoitrelamenoi έγραψε:Βλέπω γνωρίζεις από πιθανότητες και με χαροποιεί και αυτό.Άρα προφανώς θα γνωρίζεις πως σε κάθε κανόνα υπάρχει η εξαίρεση κι ότι σε έναν αγώνα πιθανότητες έχουν και οι 2 ομάδες,είτε σε αναλογία 90-10 είτε 50-50 είτε 99-1 .
Θέλεις λοιπόν να μου απαντήσεις αντικειμενικά στην ερώτηση ,αν ΠΑΟΚ και τότεναμ έπαιζαν 100 φορές στο Λονδίνο πόσες από αυτές (κατα την γνώμη σου) θα κέρδιζε ο ΠΑΟΚ ?
Ή θέλεις απλά να σου αντιπαραθέσω παραδείγματα αντιστρόφως ανάλογα όπως αποκλεισμούς με υποδεέστερες ομάδες που 100 φορές να παίζαμε θα μας κέρδιζαν όχι παραπάνω από 2 ??



Δεν νομίζω να είναι λογικό να μπαίνουμε σε τέτοιες μετρήσεις..
Αυτό που ήθελα να πω, είναι πως ακόμα και τα μεγάλα φαβορί μπορεί να χάσουν..
Και εδώ δεν μιλάμε για απλά μεγάλο φαβορί..Μιλάμε για Τότεναμ και ΠΑΟΚ....Νομίζω και οι δύο καταλαβαίνουμε την διαφορά, και πως αυτή δεν έχει καμία σχέση με ΠΑΟΚ-ποα
Σε τέτοια ματς ντέρμπυ, κάθε λεπτό είναι άλλος φαβορί..δεν ξέρεις τι μπορεί να γίνει απο λεπτό σε λεπτο...
Και το "μπάλα είναι και γυρίζει" δεν το είπα σαν επιχείρημα, απλά, εξέφρασα την αγανάκτησή μου με αυτό που συμβαίνει...2 σουτ 3γκολ? έλεος πια.. :lol: :lol:


Emprostisghsoitrelamenoi έγραψε:Δεν λέω κάτι τραγικό και δεν έχω καταλάβει ακόμα γιατί σας έχει ενοχλήσει τόσο.
Κατά την άποψη μου και σύμφωνα με το ρόστερ,τα δεδομένα και τις σταθερές του ΠΑΟΚ φέτος ,φαβορί χρίζεται ο βάζελος για τα προκριματικά του Τσ.Λ. Για 8 εκατομμύρια λόγους. ;)
Με τον όρο φαβορί δεν του δίνω 99% αλλά έστω αρκετές παραπάνω από εμάς.
Τουτέστιν , δεν μείωσα την ομάδα μου ούτε εξύψωσα τον ζελοβά ,τα απολύτως πραγματικά δεδομένα εκφράζω.

Πραγματικά εξηγώ τόοοοση ώρα τα αυταπόδεικτα.. :?


Άλλο το έχει περισσότερες πιθανότητες (στο οποίο συμφωνώ), και άλλο αυτό που έγραψες πριν, όνειρο το ΤσουΛου, κάτι που, εγώ προσωπικά, το έλαβα σαν να μας λες πως πλέον παίζουμε για την 3θέση, η 2η είναι καπαρωμένη του βάζελου/γαύρου και δεν παίζει να κουνηθεί απο εκεί...Μπορεί να κατάλαβα όμως και λάθος..
Tottenham 1-2 Π.Α.Ο.Κ

30/11/2011
Άβαταρ μέλους
theoPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 1456
Εγγραφή: Κυρ 28 Νοέμ 2010, 19:18
Τοποθεσία: Πέραμα, Μπειραιάς

Re: P.A.O.K. - Udinese 0-3 MVP, Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Σάβ 25 Φεβ 2012, 06:15

lamosas έγραψε:
Dimg4 έγραψε:
trel@menos έγραψε:χαλαρωστε ρε παιδια καποιοι με την καταστροφολογια.
δεν αποκλειστηκαμε απο κανα χωριο. απο την 3η της ιταλιας αποκλειστηκαμε.
η ομαδα μας θα το παλεψει μεχρι τελους για τσ λ και πιστευω αν ειμαστε πληρεις θα βγαλουμε γουστα στα πλει οφ.


ασε να ξεκαβλωσουν, ειναι το αγαπημενο αθλημα καποιων. Αποκλειστηκαμε απο ανωτερη ομαδα αλλα που να το καταλαβουν? ο μπολονι φταιει, ο σταφυλιδης φταιει, ο σαλπι, ο κλαους, ο σναουτσνερ και ο λινο.

Αντε καντε καμια δουλεια και αφηστε τον ΠΑΟΚ επιτελους στην ηρεμια του


Είναι στιγμές που δεν μπορω να καταλάβω αν βρίσκομαι σε φόρουμ οπαδών του ΠΑΟΚ ή οπαδών της ΠΑΕ ΠΑΟΚ.


Κι εγω αναρωτιεμαι αν καποιοι ζουν στην πραγματικοτητα η αν θεωρουν τον ΠΑΟΚ Ρεαλ Μαδριτης
Dimg4
 

Re: P.A.O.K. - Udinese 0-3 MVP, Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Σάβ 25 Φεβ 2012, 06:21

tsou έγραψε:
lamosas έγραψε:Είναι στιγμές που δεν μπορω να καταλάβω αν βρίσκομαι σε φόρουμ οπαδών του ΠΑΟΚ ή οπαδών της ΠΑΕ ΠΑΟΚ.


Aν βγάλεις άκρη πες το και σε μένα γιατί κ εγώ μπερδεύομαι.
Είναι στιγμές που τρώμε γκολ και πνίγομαι από τη στεναχώρια, και όταν ακούω αυτά τα τόσο κουραστικά πλέον χαλαρώστε και πως κάνετε έτσι και μην είστε πολέμιοι του ΠΑΟΚ και μην μιλάτε και μην γκρινιάζετε, πραγματικά αρρωσταίνω και απορώ αν υποστηρίζω την ίδια ομάδα με όλους αυτούς που τα λένε.
Ρε φούστη μου οπαδός είσαι σε οπαδικό φόρουμ τόσο κακό είναι να πεις το νταλκά σου το πόνο σου και τη πικρία σου.
Κατευθείαν θα εμφανιστούν οι νυχτερίδες: μην γκρινιάζεις, μην μιλάς, μόνο πανηγύριζε, μην κριτικάρεις.
Πραγματικά μερικοί έχουν χάσει το ρόλο του οπαδού και έχουν αναλάβει άλλους ρόλους.



Αυτο καταλαβες??? Ποιος σου ειπε μην μιλας? Μην πανηγυριζεις? Ρε σεις οτι θελετε καταλαβαινετε??? Η απλα το τραβατε οπου θελετε για να γραψετε αυτα που πραγματικα θελετε??

Δηλαδη ποιο ειναι το παραξενο? Που λεμε μην τρελαινεστε και βγαζετε μιρλα (καποιοι που το παραγ@μανε) επειδη αποκλειστηκες απο ανωτερη ομαδα και ησουν και ατυχος?
Παραξενο ειναι που λεμε οτι αδικητε την ομαδα οταν γκρινιαζετε επειδη καταφερε οτι καταφερε με Αθανασιαδη, Γιαννου και Σταφυλιδη?? Επαιξες με την τριτη του καμπιονατο της οποιας ο ενας παιχτης κανει 30 μυρια το γνωριζετε αυτο??

Φορουμ ειναι, εννοειται πως θα πειτε οτι γουσταρετε, αλλα απο τη στιγμη που διαλεγετε (και διαλεγουμε) να γραψετε δημοσια γνωμη θα παρετε και αντιλογο. Ετσι παει

ΥΓ - Τους χαρακτηρισμους στους επιστρεφω. Αλλα συμφωνω σε ενα. Οτι καποιοι οντως εχουν χασει το ρολο τους. Το αποδειξανε στο μπασκετ.
Dimg4
 

Re: P.A.O.K. - Udinese 0-3 MVP, Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Σάβ 25 Φεβ 2012, 08:55

Emprostisghsoitrelamenoi έγραψε:μπλα μπλα μπλαμπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα

Στο ότι θα βρεθούν ως εκ θαύματος τα 7 μύρια (μετά την πώληση Βιέρι τόσα έμειναν να διακανονιστούν ή να αποπληρωθούν) για να ξεμπλέξουμε από τον βραχνά της FFP αλλά ΚΑΙ να κάνουμε μεταγραφές ?
Στο ότι θα κάνουμε απανωτά sold out για να βοηθήσουμε οικονομικά την ομάδα ?
Στο ότι λεφτά ..υπάρχουν ?
Ή στο ότι "ΠΑΟΚ είσαι" ???

Είναι να απορείς.
Καλή η ελπίδα,και μένα μ'αρέσει, και είναι όμορφο που πεθαίνει πάντα τελευταία, αλλά ρε παιδιά να σοβαρευτούμε λίγο.
Τα "κουκιά" ΔΕΝ βγαίνουν.


Φίλε, αφού δεν σου βγαίνουν τα κουκια της FFP για ποιές πιθανότητες και ρόστερ μας μιλάς και ναχαμε να λέγαμε;
Και με λένε Ρίζο κι όπως θέλω τα γυρίζω; Ποιό παρασκήνιο και Μαρινάκης και διαόλια;
Αφού και 1οι να τερματίσουμε Ευρώπη δεν θα παίξουμε, καθώς όπως προφανώς υποστηρίζεις δεν θα βρεθούν τα απαιτούμενα χρήματα (ως εκ θαύματος). Άρα, άσε τις πιθανότητές σου και τα ρόστερ και τα μόστερ και τον ''σοβαρό ΠΑΟΚ του 1/7'' και τοναταλλο αφού είμαστε για φούντο απο την Ευρώπη, όπως μας λες.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο UEFA Europa League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης