Udinese - PAOK 0-0 MVP, Σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική των αγώνων και τα νέα του Ευρωπαϊκού ΠΑΟΚ αλλά και γενική συζήτηση περί της ευρωπαϊκής πορείας της ομάδας στο παρελθόν

MVP

Athanasiadis
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Salpingidis
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Lazăr
4
4%
Fotakis
1
1%
Georgiadis
1
1%
Pablo García
1
1%
Sznaucner
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Malezas
2
2%
Cirillo
21
21%
Stafylidis
1
1%
Krešić
65
66%
Giannou
1
1%
Lino
1
1%
 
Σύνολο ψήφων : 98

Re: Udinese - PAOK 0-0 MVP, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό markos4 » Παρ 17 Φεβ 2012, 01:33

sourmenetes έγραψε:
Εκεινη η περσινη αδικια με την Τσσκα ακομα ποναει...


τι μου θυμησες τωρα!!!!εμενα με ειχε σημαδεψει για αρκετο καιρο...
ψυχολογικα προβληματα μου δημιουργησε η χαμενη ευκαιρια του σαλπι!!!

κατι μας χρωσταει η τυχη...
markos4
 
Δημοσιεύσεις: 2953
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιαν 2008, 19:49

Re: Udinese - PAOK 0-0 MVP, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό markos4 » Παρ 17 Φεβ 2012, 01:39

ΠΕΣ ΜΟΥ ΠΟΣΑ ΜΑΤΣ ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΕΙΣΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΙ ΠΑΟΚΑΡΑ – ΟΜΑΔΑΡΑ ΕΙΣΑΙ!

Γράφει ο Μιχάλης Τσόχος

Ένας ακόμη κρίκος στην ομορφότερη ευρωπαϊκή αλυσίδα του. Ο ΠΑΟΚ στο Ούντινε, πέτυχε τον μισό στόχο. Δεν ξέρω αν ήταν το εύκολο ή το δύσκολο μισό, αλλά ήταν το μισό. Αήττητος και εκεί. Τώρα στην Τούμπα πρέπει να κάνει την υπόλοιπη δουλειά. Δεν θα είναι εύκολο. Δεν είναι καν φαβορί ακόμη, αλλά από εκεί που η πρόκριση ήταν 70-30 υπέρ των Ιταλών τώρα φτάσαμε στο 50-50. Και το λέω αυτό γιατί η χθεσινή ισοπαλία στο Ούντινε ήταν «λευκή». Τον φοβάμαι είναι αλήθεια τον αποκλεισμό με δύο ισοπαλίες, αλλά αυτά ας τα αφήσουμε για την άλλη Πέμπτη και την… άλλη Τούμπα. Γιατί και χθες στην… Τούμπα της Ιταλίας έπαιζε ο ΠΑΟΚ.

Σήμερα ας δούμε πώς αυτός ο ΠΑΟΚ δεν χάνει πουθενά και από κανέναν. Και μην πει κανείς ότι τον υποτίμησε η Ουντινέζε. Ομάδα που απέκλεισε την Τότεναμ δεν την υποτιμά κανείς. Όπως επίσης μην πει ότι δεν ασχολούνται τα φαβορί και οι ομάδες των μεγάλων χωρών με το Europa League, γιατί όλα τα φαβορί ασχολήθηκαν και τα περισσότερα (Γιουνάιτεντ, Σίτι, Βαλένθια, Ατλέτικο Μαδρίτης) νίκησαν και πέρασαν από χθες. Οπότε το νου σου ΠΑΟΚ, γιατί ο δρόμος για το Βουκουρέστι δυσκολεύει. Πως έμεινε λοιπόν ο ΠΑΟΚ για 12 συνεχόμενο ματς αήττητος στην Ευρώπη;

Με λογική, ψυχραιμία, καθαρό μυαλό και παιχνίδι τακτικής από τον προπονητή του. Αλλά και χάρη στη σπουδαία βραδιά του τερματοφύλακά του, όπως επίσης και στην απαραίτητη τύχη που χρειάζεσαι τέτοιες βραδιές με τέτοιους αντιπάλους. Το έχω γράψει και άλλες φορές ο Μπόλονι στον χρόνο που είναι στον ΠΑΟΚ και με τις συνθήκες κάτω από τις οποίες δουλεύει έχει κάνει παπάδες.

Η δική του δουλειά, αλλά και η ευρωπαϊκή αυτοπεποίθηση που έχουν αποκτήσει οι παίκτες του ΠΑΟΚ έφεραν αυτό το εντυπωσιακό χθεσινό 0-0 και την φετινή εντυπωσιακή ευρωπαϊκή παρουσία. Μία παρουσία που στα μάτια μου αυτή την Πέμπτη το βράδυ δεν θα κριθεί αν θα φτάσει μέχρι τους 16, αλλά μέχρι τα προημιτελικά. Γιατί στα μάτια μου ο ΠΑΟΚ αν περάσει την Ουντινέζε θα περάσει και την Αλκμααρ ή την Αντερλεχτ.

Μετά τα πράγματα γίνονται πολύ δύσκολα… Για όποιον κληρωθεί με τον ΠΑΟΚ φυσικά…


http://www.sport-fm.gr/article/534510

η τελευταια προταση τα λεει ολα.....
markos4
 
Δημοσιεύσεις: 2953
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιαν 2008, 19:49

Re: Udinese - PAOK 0-0 MVP, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Παρ 17 Φεβ 2012, 01:50

σφίξανε τα γάλατα. Το αποτέλεσμα και η απόδοση της ομάδας, έδειξαν ότι απλά κερδίσαμε χρόνο, δε νομίζω ότι μπορούμε να περάσουμε την Ουντινέζε με ένα μέτριο 90λεπτο.

Ας χαρούμε το αήττητο και τη μεγαλειώδη εκδρομή. Το ταξίδι δεν τελείωσε ακόμη.
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8383
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Udinese - PAOK 0-0 MVP, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό nikolasf » Παρ 17 Φεβ 2012, 01:58

ABOLEYTOI έγραψε:σφίξανε τα γάλατα. Το αποτέλεσμα και η απόδοση της ομάδας, έδειξαν ότι απλά κερδίσαμε χρόνο, δε νομίζω ότι μπορούμε να περάσουμε την Ουντινέζε με ένα μέτριο 90λεπτο.

Ας χαρούμε το αήττητο και τη μεγαλειώδη εκδρομή. Το ταξίδι δεν τελείωσε ακόμη.

+1926
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...» (ΘΥΡΑ 4)
Ανεξάρτητη Μακεδονία και Κρήτη λοιμοκτονία στο "κράτος" της χαβούζας
Άβαταρ μέλους
nikolasf
 
Δημοσιεύσεις: 8504
Εγγραφή: Παρ 12 Νοέμ 2010, 19:48

Re: Udinese - PAOK 0-0 MVP, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ΤΑΓΜΑΤΑΡΧΗΣ-4- » Παρ 17 Φεβ 2012, 02:01

Παντως εκει που ειπε οτι εχουν ......120 συμβολαια παικτων :o και 80 σκαουτερ σε ολο τον κοσμο :shock: ....
να πω την αληθεια......λιγο ντραπηκα :lol: ......μιλαμε και εμεις για επαγγελματικες ομαδες.......
ΤΑΓΜΑΤΑΡΧΗΣ-4-
 
Δημοσιεύσεις: 1799
Εγγραφή: Παρ 29 Απρ 2011, 01:09

Re: Udinese - PAOK 0-0 MVP, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό paprica » Παρ 17 Φεβ 2012, 02:08

Δε θέλω να ξαναδω την ομάδα με μπλε. Δε συνηθίζει με τίποτα το μάτι.Αφού στην αρχή νόμισα ότι τους παίζουμε μονότερμα. :D
ΒΛΕΠΕ, ΑΚΟΥ, ΣΩΠΑ , ΑΠΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ ΤΟΠΑ !!
ΖΗΣΕ,ΝΟΙΩΣΕ,ΡΩΤΑ , ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΑΝΑΒΟΥΝΕ ΣΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ ΟΛΑ ΤΑ ΦΩΤΑ !!
ΤΑΞΙΔΕΨΕ ΟΝΕΙΡΕΨΟΥ ΚΑΙ ΘΥΜΙΣΟΥ ΠΑΟΚΙ ΕΣΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΙΜΗ ΣΟΥ !!
Άβαταρ μέλους
paprica
 
Δημοσιεύσεις: 344
Εγγραφή: Τετ 11 Αύγ 2010, 13:31
Τοποθεσία: ΚΟΖΑΝΗ

Re: Udinese - PAOK 0-0 MVP, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ariskatiforos » Παρ 17 Φεβ 2012, 02:08

μια καθαρα ποδοσφαιρικη ερωτηση
με τη προυποθεση(αμην)να μην εχουμε αλλες απωλειες
ποιος πιστευετε οτι πρεπει να παιξει στη θεση του φωτακη στη τουμπα??
εγω πιστευω ο γιαννου..
και να ερθει ο λαζαρ λιγο πιο πισω..
και σ ενα πιο παρανοικο ο λινο :lol:
ariskatiforos
 

Re: Udinese - PAOK 0-0 MVP, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Photis » Παρ 17 Φεβ 2012, 02:42

Τι θέση του Φωτάκη προφανώς και θα την πάρει ο Μπαλάφας μιας και Ίβιτς δεν έχουμε και τον Τσουκαλά έδειξε να μην τον υπολογίζει και πολύ.Όμως η απουσία του Καλαματιανού είναι πολύ σημαντική!
:pano:
Τα μυαλά μας πονάνε...
Άβαταρ μέλους
Photis
 
Δημοσιεύσεις: 8734
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 19:04
Τοποθεσία: Cyprus

Re: Udinese - PAOK 0-0 MVP, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ΤΑΓΜΑΤΑΡΧΗΣ-4- » Παρ 17 Φεβ 2012, 02:47

Ολα θα κρειθουν στο ναο.,αν και δεν ειναι και το καλυτερο μας.....τελος παντων θα δουμε.....εχουμε 1εβδομαδα.
....τωρα και για να μην ξεχνιωμαστε.....
επειδη δεν ανοιξε ακομη το τοπικ της Κυριακης, το γραφω αναγκαστηκα εδω.



Κανε μας τη χαρη....κανε μας τη χαρη...ΠΑΟΚΑΡΑ γ@μησε τον πουστ@ρα τον αρη :opaokara:
ΤΑΓΜΑΤΑΡΧΗΣ-4-
 
Δημοσιεύσεις: 1799
Εγγραφή: Παρ 29 Απρ 2011, 01:09

Re: Udinese - PAOK 0-0 MVP, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό vasilis.A » Παρ 17 Φεβ 2012, 06:43

μπραβο στην ομαδα για τη μαχητικοτητα της...τωρα χρειαζεται υπομονη απο ολους...ο Μπολονι ξερει...δε χρειαζεται να ανοιχτουμε...κι ενα τεραστιο μπραβο στον απιστευτο λαο...σε αυτο υπερτερουμε...ειμαστε ο ΠΑΟΚ και δεν φοβομαστε κανεναν...τωρα θα συγυρισω κατι ερπετα που μου βγαζουν γλωσσα και μετα θα ασχοληθω μαζι σου ιταλιδα καλλονη...θα σε κανω πορνο σταρ σε λεω την αλλη Πεμπτη...ΜΙΑ ΖΩΗ ΠΑΟΚ... :opaokara: :opaokara: :opaokara:
ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
vasilis.A
 
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: Τετ 11 Ιαν 2012, 23:56

Re: Udinese - PAOK 0-0 MVP, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό giapas » Παρ 17 Φεβ 2012, 08:35

Καλό αποτέλεσμα , μέτρια εμφάνιση.
Καλή Ουντινέζε, μέτριος ΠΑΟΚ.

Και μόνο το γεγονός ότι πήρα αποτέλεσμα μέσα και εκεί και βγαίνω εγώ ο αναλυτής :lol: και λέω "νταξ , δε παίξαμε και πολύ καλά" , κάτι λέει.

Ο κόσμος εκπληκτικός. Από τη τηλεόραση έδειχνε επιβλητικός και σε ελάχιστες φάσεις ακούστηκαν οι Ιταλιάνοι. Ιδίως στο τελευταίο 5λεπτο το παιχνίδι πήγαινε πάνω-κάτω και βγαίναμε μαζικά στην επίθεση για γκολ , ο κόσμος είχε εκστασιαστεί και έσπρωχνε απίστευτα την ομάδα ..

Στη Τούμπα τα κουκιά είναι μετρημένα...πας για άλλη μια υπέρβαση , και η Τούμπα λιώνει Ντι Νατάλους, 80 σκάουτερ, φριουλιάνους , 3-5-2 και λοιπά. Και με Σάκη να παίξω , είμαι ΠΑΟΚ και αυτό τα λέει όλα
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9451
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Udinese - PAOK 0-0 MVP, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Παρ 17 Φεβ 2012, 08:59

Τώρα που σφίξανε λίγο οι κ@λοι και ξεχάσαμε τα σίγουρα διπλά και την πρόκριση απ το πρώτο αγώνα,τώρα που χλώμιασε η πρόκριση και αρχίσαμε τα ωχ αμάν και βοηθα Παναγιά ε τώρα είναι που ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΑΤΗΣΟΥΜΕ.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26774
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Udinese - PAOK 0-0 MVP, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό stathis73 » Παρ 17 Φεβ 2012, 09:06

paprica έγραψε:Δε θέλω να ξαναδω την ομάδα με μπλε. Δε συνηθίζει με τίποτα το μάτι.Αφού στην αρχή νόμισα ότι τους παίζουμε μονότερμα. :D



Nαι ρε παιδί μου και εγω το ιδιο :opaokara:

Ενα καλό αποτέλεσμα που μεταφέρει το οποιο άγχος στην πλευρά των ιταλών και πιστεύω οτι έτσι ακριβώς (κλειστά) πρέπει να κατεβούμε και εδω μέσα, γιατί πολύ απλά δεν πρέπει να φάμε γκολ για τους ευνόητους λόγους.

Συγχαρητήρια για την μεγάλη αυτή εκδρομή και συνάμα ειρηνική χωρίς επεισόδια και προβλήματα, όσοι δεν εχουν επιστρέψει ακόμη εύχομαι καλό δρόμο και μπράβο στην ομάδα και στο τεχνικό επιτελείο. :nairepaok:
Άβαταρ μέλους
stathis73
 
Δημοσιεύσεις: 1316
Εγγραφή: Παρ 27 Μάιος 2011, 10:16

Udinese - PAOK 0-0 MVP, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό vangelis183 » Παρ 17 Φεβ 2012, 09:15

+ όσα θες καταραμενε.


Sent from my iPhone using Tapatalk
ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΙΖΩ PLAY OFF
Άβαταρ μέλους
vangelis183
 
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 00:45
Τοποθεσία: Stuttgart

Re: Udinese - PAOK 0-0 MVP, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό moican4 » Παρ 17 Φεβ 2012, 09:16

kataramenos5 έγραψε:Τώρα που σφίξανε λίγο οι κ@λοι και ξεχάσαμε τα σίγουρα διπλά και την πρόκριση απ το πρώτο αγώνα,τώρα που χλώμιασε η πρόκριση και αρχίσαμε τα ωχ αμάν και βοηθα Παναγιά ε τώρα είναι που ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΑΤΗΣΟΥΜΕ.


Για "καταραμένος" με εκπλήσσει η αισιόδοξία σου..!! :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Τέσσερα πράγματα στη ζωή δε γυρίζουν πίσω. Οι στιγμές που έζησες, οι πράξεις που έκανες, τα λόγια που είπες και οι ευκαιρίες που έχασες....!!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
moican4
 
Δημοσιεύσεις: 8340
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 05:46

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο UEFA Europa League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης