Knockout Phase Europa League (Round of 32)

Σχόλια - κριτική των αγώνων και τα νέα του Ευρωπαϊκού ΠΑΟΚ αλλά και γενική συζήτηση περί της ευρωπαϊκής πορείας της ομάδας στο παρελθόν

Re: Knockout Phase Europa League (Round of 32)

Δημοσίευσηαπό xristos14 » Παρ 16 Δεκ 2011, 17:52

tigon4 έγραψε:μαγκες δωστε πληροφοριες για το πως παμε στο ουντινε....τιμες κλπ
εγω ψαχνω απο την airtickets αλλα για το αεροδρομιο του ουντινε δεν μου βγαζει τιποτα
βρηκα για τεριεστη που ειναι 30 χιλ. απο το φριουλι

για τρενο που μπορω να κοιταξω ?

Πάρε και το λιμάνι Ηγουμενίτσα έχει δρομολόγιο για Βενετία γύρω στο 25ευρο..από κει το Ούντινε πρέπει να ναι 2 ώρες maximum στο χάρτη φαίνονται αρκετά κοντά
Άβαταρ μέλους
xristos14
 
Δημοσιεύσεις: 952
Εγγραφή: Τρί 28 Σεπ 2010, 11:33

Re: Knockout Phase Europa League (Round of 32)

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Παρ 16 Δεκ 2011, 17:57

έχουμε καλές πιθανότητες.θα τις κυνηγήσουμε στο έπακρο και ελπίζω φέτος να μας κάτσει η μπίλια.μάλλον καλύτερα που πέσαμε με την ουντινέζε κι όχι με κάποιον θεωρητικά πολύ ευκολότερο αντίπαλο (είχε και τέτοιους).ούτως ή άλλως η μοίρα μας μας φέρνει στο δρόμο πάντα μα πάντα αντιπάλους βεληνεκούς από καλό και άνω.κάρμα.ως το φλεβάρη όμως υπάρχει και μιά ... αγλαϊα,που μας περιμένει στο σπίτι κι οι προς αυτήν υποχρεώσεις μας οφείλουν να τηρηθούν όσο συνεπέστερα γίνεται.αρκετά την παραμελήσαμε ... :mrgreen: :mrgreen:
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Knockout Phase Europa League (Round of 32)

Δημοσίευσηαπό paprica » Παρ 16 Δεκ 2011, 18:06

Πολύ δύσκολη κλήρωση. Έχει από τις καλύτερες άμυνες στην Ευρώπη με 7 γκολ σε 14 παιχνίδια και ιδίως εντός έχει 7 στα 7 με μόνο 2 γκολ παθητικό . Αν παίζαμε τώρα θα μας έδινα 30%. Αλλά σε 2 μήνες αλλάζουν πολλά. Θα ξαναδούμε τα δεδομένα τότε. Πάντως η παράδοση είναι υπέρ μας.
ΒΛΕΠΕ, ΑΚΟΥ, ΣΩΠΑ , ΑΠΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ ΤΟΠΑ !!
ΖΗΣΕ,ΝΟΙΩΣΕ,ΡΩΤΑ , ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΑΝΑΒΟΥΝΕ ΣΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ ΟΛΑ ΤΑ ΦΩΤΑ !!
ΤΑΞΙΔΕΨΕ ΟΝΕΙΡΕΨΟΥ ΚΑΙ ΘΥΜΙΣΟΥ ΠΑΟΚΙ ΕΣΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΙΜΗ ΣΟΥ !!
Άβαταρ μέλους
paprica
 
Δημοσιεύσεις: 344
Εγγραφή: Τετ 11 Αύγ 2010, 13:31
Τοποθεσία: ΚΟΖΑΝΗ

Re: Knockout Phase Europa League (Round of 32)

Δημοσίευσηαπό guardian4 » Παρ 16 Δεκ 2011, 18:14

Στην ευρωπη τωρα που ηταν στον ομιλο του γιουρ.λιγκ τι στατιστικα ειχαν?
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ, ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ
ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙΣ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΣΟΥ

-------------------------
ΠΑΟΚ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΑΓΚΑΣ Ο ΛΑΟΣ ΤΟΥ, ΟΧΙ Ο ΚΑΘΕ ΓΚΡΙΝΙΑΡΗΣ ΦΙΛΑΘΛΟΣ ΤΟΥ.
Άβαταρ μέλους
guardian4
 
Δημοσιεύσεις: 4141
Εγγραφή: Δευτ 11 Ιαν 2010, 20:23

Re: Knockout Phase Europa League (Round of 32)

Δημοσίευσηαπό tigon4 » Παρ 16 Δεκ 2011, 18:22

xristos14 έγραψε:
tigon4 έγραψε:μαγκες δωστε πληροφοριες για το πως παμε στο ουντινε....τιμες κλπ
εγω ψαχνω απο την airtickets αλλα για το αεροδρομιο του ουντινε δεν μου βγαζει τιποτα
βρηκα για τεριεστη που ειναι 30 χιλ. απο το φριουλι

για τρενο που μπορω να κοιταξω ?

Πάρε και το λιμάνι Ηγουμενίτσα έχει δρομολόγιο για Βενετία γύρω στο 25ευρο..από κει το Ούντινε πρέπει να ναι 2 ώρες maximum στο χάρτη φαίνονται αρκετά κοντά


ευχαριστω φιλε δεν το ειχαμε σκεφτει
με 25 ευρω δεν βρηκα, ,με 71 ευρω βρηκα και φοιτητικο 59,80
tigon4
 
Δημοσιεύσεις: 2015
Εγγραφή: Πέμ 09 Ιούλ 2009, 00:32
Τοποθεσία: βορρας

Re: Knockout Phase Europa League (Round of 32)

Δημοσίευσηαπό guardian4 » Παρ 16 Δεκ 2011, 18:32

Οι τιμες ειναι πανε ελα?
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ, ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ
ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙΣ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΣΟΥ

-------------------------
ΠΑΟΚ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΑΓΚΑΣ Ο ΛΑΟΣ ΤΟΥ, ΟΧΙ Ο ΚΑΘΕ ΓΚΡΙΝΙΑΡΗΣ ΦΙΛΑΘΛΟΣ ΤΟΥ.
Άβαταρ μέλους
guardian4
 
Δημοσιεύσεις: 4141
Εγγραφή: Δευτ 11 Ιαν 2010, 20:23

Re: Knockout Phase Europa League (Round of 32)

Δημοσίευσηαπό stathis73 » Παρ 16 Δεκ 2011, 18:56

Αν η ΠΑΟΚΑΡΑ παιξει οπως ξερει και μπορει...... :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:


[youtube]bAsA00-5KoI&feature=related[/youtube]
Άβαταρ μέλους
stathis73
 
Δημοσιεύσεις: 1316
Εγγραφή: Παρ 27 Μάιος 2011, 10:16

Knockout Phase Europa League (Round of 32)

Δημοσίευσηαπό eorptol » Παρ 16 Δεκ 2011, 19:14

Othin έγραψε:
Doomlord4 έγραψε:Είμαι πιο αισιόδοξος από ποτέ!
Δεν ξέρω γιατί αλλά είμαι! :pano:


Θα σου το εξηγήσει ο Μπόλονι στις επόμενες δηλώσεις του, που θα αρχίζουν κάπως έτσι: «Από το Udine περνώ και τρώω μελιτζάνες....». Θα ακολουθήσει μία νύχτα αναλύσεων επί αναλύσεων στο forum για την σημειολογία της μελιτζάνας, όπου οι μισοί θα βρίζουν το Ζαγοράκη, οι άλλοι μισοί τον all time classic Σαλπιγγίδη και όλοι μαζί θα βρίζονται μεταξύ τους, ώσπου την επόμενη μέρα να βγει ο Παντέλος μετά από συνάντηση με τον Μπόλονι, για να διευκρινήσει πως ο προπονητής εννοούσε πως είναι αισιόδοξος για την πρόκριση. Του επισημάνθηκε δε να μην ξανααναφερθεί στη μελιτζάνα, γιατί στην Ελλάδα αυτά παρεξηγούνται...

:):):):)
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: Knockout Phase Europa League (Round of 32)

Δημοσίευσηαπό Stepas » Παρ 16 Δεκ 2011, 19:20

Εγώ την Ουντινέζε δεν την ήθελα με τίποτα γιατί την θεωρώ πάρα πολύ δυνατή ομάδα. Μεγάλη γκαντεμιά να φτύνεις αίμα για να'σαι στους δυνατούς και να σου πέφτει η (σχεδόν) καλύτερη ομάδα απ'τους "αδύνατους". Παρόλα αυτά, όταν έχεις κερδίσει Τότεναμ εκτός και όταν κανείς δεν σε διαβεβαιώνει ότι αν είχες πέσει πχ σε Βίσλα ή Λέγκια θα περνούσες, ε τότε καταλαβαίνεις ότι τα κλισέ "δεν υπάρχουν εύκολες και δύσκολες κληρώσεις" ισχύουν 100% σε τόσο προχωρημένες φάσεις τέτοιων διοργανώσεων. Οπότε, υπομονη, πίστη και αισιοδοξία και μια τεράστια πρόκριση είναι και πάλι μπροστά!
Άβαταρ μέλους
Stepas
 
Δημοσιεύσεις: 424
Εγγραφή: Τρί 01 Ιούλ 2008, 15:37
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Knockout Phase Europa League (Round of 32)

Δημοσίευσηαπό tigon4 » Παρ 16 Δεκ 2011, 19:50

guardian4 έγραψε:Οι τιμες ειναι πανε ελα?


106 ευρω για φοιτητες πανε-ελα
125 για ενηλικες πανε-ελα
απο 14 εως 17 φεβρουαριου
tigon4
 
Δημοσιεύσεις: 2015
Εγγραφή: Πέμ 09 Ιούλ 2009, 00:32
Τοποθεσία: βορρας

Re: Knockout Phase Europa League (Round of 32)

Δημοσίευσηαπό giapas » Παρ 16 Δεκ 2011, 19:54

H Ουντινέζε ως όνομα είναι βατή....δεν έχει το ιδιαίτερο βάρος που άμα παίξεις απέναντί της θα ψαρώσει. Ταυτόχρονα βέβαια προέρχεται από ένα δυνατό πρωτάθλημα, πράγμα που σε καμιά περίπτωση δε μπορείς να θεωρήσεις ότι τους έχεις.


Εμένα μου αρέσει πολύ η κλήρωση και τα υπόλοιπα τα ακούω βερεσέ. Παρακαλούσα να μη πέσουμε με αντι-εμπορικό όνομα που δε θα κατάφερνε να μας έχει στη τσίτα και ίσως μας δημιουργούσε και ψευδαισθήσεις φαβορί. Οι Ιταλοί πάνε τρένο τώρα , αλλά σε 2 μήνες κανείς δε ξέρει πως θα είναι οι ομάδες. Και η Τότεναμ τρένο πήγαινε αλλά δεν έδωσε μεγάλη σημασία και τη πάτησε.

Επιπλέον υπάρχει και η περυσινή εμπειρία με τους Ρώσους που σίγουρα θα μας είναι χρήσιμη. Θεωρώ ότι σε καμία περίπτωση δεν είμαστε φαβορί αλλά με βάση τη λογική έχουμε αρκετές πιθανότητες πρόκρισης.. Θα έλεγα 35-40%.


Όλα καλά..ας έχουν όλοι την υγεία τους και ας σηκώσουμε λίγο κεφάλι και στην Ελλάδα και τα λέμε πάλι τότε!
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9438
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Knockout Phase Europa League (Round of 32)

Δημοσίευσηαπό shark4 » Παρ 16 Δεκ 2011, 20:14

Απο τα κ@λοχανεια - ομαδες εχουμε υποφερει κατα καιρους , λογω του οτι τους υποτιμησαμε , δεν παιξαμε οπως επρεπε , δεν ειχαμε σοβαροτητα κλπ...

Οχι οτι πεταμε απο την χαρα μας για την Ουντινεζε , αλλα προτιμω αυτους φαβορι με δηλωσεις και τα συναφη παρα εμας ... Σε δυο μηνες πολλα μπορει να εχουν αλλαξει...

Υ.Γ Ολα τα λεφτα ειναι το πλατυ χαμογελο του εκπροσωπου της Ρουμπιν οταν ακουσε τον αντιπαλο ... Πουτ θα βρουμε σου λεει τετοιο κωλοχανειο στην Ευρωπη , οπως η ΔΕΚΟ Πειραια.... :lol: :lol: :lol:
" Άν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου." Ε. Πάουντ
Άβαταρ μέλους
shark4
 
Δημοσιεύσεις: 4755
Εγγραφή: Δευτ 24 Αύγ 2009, 10:47

Re: Knockout Phase Europa League (Round of 32)

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Παρ 16 Δεκ 2011, 20:26

Othin έγραψε:
Doomlord4 έγραψε::nairepaok:


Φίλε doomlord4 προφανώς δεν υπονοώ κάτι για σένα. Απλά το αυθόρμητο και αισιόδοξο ποστάρισμά σου το χρησιμοποίησα για να δείξω πόσο μας αρέσει να τριγυρνάμε με λυμένα τα ζωνάρια (βλέπε χθεσινή βραδυά μετά τις δηλώσεις Μπόλονι) και να μπλέκουμε τα πράγματα ζητώντας αφορμή για αντιπαραθέσεις, αντί να έχουμε ως αρχή την αυθόρμητη θετική και καλοπροαίρετη διάθεση, όπως την εκφράζεις στο συγκεκριμένο σου ποστ. Ελπίζω να μην εξέλαβες ως προσβλητικό το κείμενό μου

Καθόλου :pano:
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7803
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Knockout Phase Europa League (Round of 32)

Δημοσίευσηαπό DC » Παρ 16 Δεκ 2011, 20:55

Re: Knockout Phase Europa League (Round of 32)

Δημοσίευσηαπό DC » Παρ Δεκ 16, 2011 12:16 am
Θέλω να γ@μήσουμε την πουτ@να την Ουντινέζε που με κουβάδιασε σήμερα.
Εναλλακτικά κάτι σε Αγγλία ή Γερμανία.

sastalega.com
Μ' αρέσει που ήμασταν στους ισχυρούς.
Με την πρωτοπόρο του Καμπιονάτο; Δε δάγκωνα την γλώσσα μου;
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Knockout Phase Europa League (Round of 32)

Δημοσίευσηαπό elpaoki » Σάβ 17 Δεκ 2011, 00:43

μαλλον θα χασω την πενθημερη για να ανεβω να σε δω ΠΑΟΚΑΡΑ!!!χαλαλι σου και η τελευταια εκδρομη στο λυκειο...
PAOK ATHENS ΖΟΥΜΕ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΑΣ
Άβαταρ μέλους
elpaoki
 
Δημοσιεύσεις: 849
Εγγραφή: Παρ 18 Φεβ 2011, 20:08

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο UEFA Europa League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης