Tottenham Hotspur -P.A.O.K. 1-2 MVP ,σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική των αγώνων και τα νέα του Ευρωπαϊκού ΠΑΟΚ αλλά και γενική συζήτηση περί της ευρωπαϊκής πορείας της ομάδας στο παρελθόν

MVP

Chalkias
18
2%
Cirillo
2
0%
Malezas
14
1%
P.Contreras
37
3%
Snaucner
2
0%
Eto
3
0%
Georgiadis
196
16%
P.Garcia
175
15%
Fotakis
8
1%
Lazar
13
1%
Arias
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Salpingidis
659
55%
Stafylidis
70
6%
 
Σύνολο ψήφων : 1197

Re: Tottenham Hotspur -P.A.O.K. 1-2 MVP ,σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Παρ 02 Δεκ 2011, 19:25

navigator11 έγραψε:
Doomlord4 έγραψε:Αυτή την νίκη την αφιερώνω στα... μελλοντικά παιδιά μου,για την στιγμή που θα τους διηγούμαι το χθεσινοβραδινό έπος....

Την ίδια στιγμή κάποιοι άλλοι στην ερώτηση-----τι έγινε εκείνο το βράδυ στην (μέχρι τότε) μεγαλύτερη ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΝΙΚΗ ΜΑΣ....(μπαμπά-παππού κτλ....)---- θα απαντάνε....................

........άσε παιδί μου,εκείνη την εβδομάδα χάσαμε 5 βαθμούς από Κέρκυρα και Γιάννενα....
Βέβαια λόγω play-off στην ουσία ήταν 5/5=1 βαθμός χαμένος, που μετά αναπληρώσαμε έτσι κι αλλιώς,γιατί κάποιοι ψυχραιμότεροι πίστεψαν-στήριξαν και έδωσαν ηρεμία στην ομάδα....Όμως να μη νικήσεις Κέρκυρα και Γιάννενα;;;....
Βέβαια από εκείνο το ματς η ομάδα είχε έμεσα και άμεσα έσοδα 500.000 ευρώ,ανέβηκε η χρηματιστηριακή αξία αρκετών παικτών-πουλήσαμε και κανα 2 και ανασάναμε οικονομικά,όμως να μη νικήσεις Κέρκυρα και Γιάννενα;;;;
Βέβαια ήταν από τα ματς που φτιάξαμε στρατιές οπαδών,ακόμα και στο εξωτερικό,όμως να μη νικήσεις Κέρκυρα και Γιάννενα;;;;
Βέβαια αυτό το ματς ήταν η "αρχή" για την μεγάλη καταξίωση του ΠΑΟΚ σε Ευρώπη ΚΑΙ Ελλάδα,αφού λίγα χρόνια μετά δημιουργήθηκαν ακόμα και σύνδεσμοι φιλάθλων ΠΑΟΚ στο εξωτερικό από...ξένους,όμως να μη νικήσεις Κέρκυρα και Γιάννενα;;;;

Και το παιδί/εγγόνι θα ρωτάει με γουρλωμένα μάτια...
Μπαμπά/Παππού...τι είναι.... ευρώ;;;;




αν θεωρείς πως είναι τόσο ρηχή η κουβέντα περί της σημασίας της διαρκούς καταξίωσης μιάς ομάδας μέσω πρωταθλήματος,ακόμα κι όταν αυτό είναι το ελληνικό,ναι το ελληνικό-μιλάμε πάντα με νόμιμα μέσα,οχι για βαζελόγαυρους-πάω πάσο.εκτός κι αν ο ΠΑΟΚ ες αεί θα συνεχίσει να'χει αδιάλλειπτες τέτοιου μεγέθους επιτυχίες στην ευρώπη.είθε.αλλά το θεωρώ κομματάκι δύσκολο.δεν αντιλαμβάνονται κάποιοι και μιά ακόμα παράμετρο.καλά τα χρήματα που θα εξασφαλίσει η ομάδα απ'την παρουσία της και στα προκριματικά για τους 16.καλά και άγια.μία απευκταία αποτυχία εισόδου ας πούμε στα πλέυ-όφφ του πρωταθλήματος μπορεί να γίνει αντιληπτό τί θα στοιχίσει στην ομάδα,μέσα σε πολλά άλλα,και οικονομικά;από άποψη απώλειας πιθανών εσόδων για τη νέα χρονιά και λόγω μη εξόδου στην ευρώπη αλλά και λόγω μείωσης του αριθμού των διαρκείας συνεπεία ξενερώματος;βέβαια ζούμε σε μιάν ανώμαλη περίοδο οικονομικά οπότε η μείωση στα διαρκείας πιθανότατα και να γίνει λόγω αναγκαστικών περικοπών,που όλοι κάνουμε και θα εξακολουθήσουμε να κάνουμε για αρκετά χρόνια.σκεφτείτε όμως αν θα'χε το επιχείρημα αυτό βάση σε περίοδο "παχέων αγελάδων" με τον ΠΑΟΚ στην ίδια κατάσταση οικονομικοδιοικητικά με σήμερα.αφ'ης δεν υπάρχει σταθερά αξιόπιστη και συνεπής χρηματοδότηση της ομάδας,καλώς ή κακώς ο παοκτσής οπαδός-πελάτης,και μη σας φαντάζει άσχημος ο χαρακτηρισμός "πελάτης",επιβάλλεται να κρατιέται "ΖΕΣΤΟΣ".κ "ΖΕΣΤΟΣ" δε γίνεται να κρατιέσαι μόνον με καλές-πάντα για τα δεδομένα μας-ευρωπαϊκές πορείες.που μένει να αποδειχτεί και πόσο ΣΥΝΕΠΕΙΣ ΧΡΟΝΙΚΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ.


υγ μην παρασύρονται κάποιοι και αποδίδουν σε εμένα ή και το γιάννη (πιστεύω τουλάχιστο) πρόθεση υπονόμευσης της τεράστιας χθεσινής πρόκρισης.το να τασσόμαστε ΑΝΑΦΑΝΔΟΝ υπέρ της επικέντρωσης στην ευρώπη και να υποτιμούμε το σάπιο κωλοπρωτάθλημα τυγχάνει να μη μας εκφράζει.όταν ειδικά η ύψιστη καταξίωση σε ευρωπαΙκό επίπεδο-κοινώς η συμμετοχή στους ομίλους του τσάμπιονς λίγκ-προϋποθέτει να ρίχνεται από την κάθε ομάδα το βάρος πρωτίστως στο πρωτάθλημα της χώρας της.οπότε το δίλημμα "νίκη με τόττεναμ ή με κέρκυρα και γιάννενο;" το θεωρώ λαϊκίστικο.


Αν ο τρόπος σου να αποδείξεις πως έχεις δίκιο είναι να αλλιώνεις την ουσία των λεγόμενων μου πάω πάσο και νίκησες.Είμαι....λαϊκιστής :lol: :lol:
Ειλικρινά βαριέμαι να ξαναγράφω τα ίδια και τα ίδια...ειδικά αυτές τις μέρες.ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΙΚΕΣ ΣΕ ΚΑΘΕ ΜΑΤΣ.
ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΤΤΕΝΑΜ ΚΑΙ ΜΕ ΚΕΡΚΥΡΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΓΙΑΝΝΕΝΑ.......
Δεν έχω εγώ την λογική να χάσουμε από ΤΟΤΤΕΝΑΜ και Σαμροκ για να νικάμε στο πρωτάθλημα.Δεν έχω εγώ την λογική και τα...λόγια να πω σε οποιοδήποτε ματς να βάλουμε τα δεύτερα κι ας χάσουμε!!!
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7857
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Tottenham Hotspur -P.A.O.K. 1-2 MVP ,σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Παρ 02 Δεκ 2011, 21:03

δλδ πώς συνήγαγες το συμπέρασμα πως εγώ θέλω να παίζουμε με τα δεύτερα και να χάνουμε στα ευρωπαϊκά;πού είδες να το υποστηρίζω;στο δίλημμα απλά ελλάδα ή ευρώπη θεωρώ πως μακροπρόθεσμα η σταθεροποίηση στο δυνατό μεγαλύτερο ανταγωνιστικό επίπεδο σε ελλάδα είναι σίγουρα πιο εφικτή και θα λειτουργούσε σαν δικλείδα για μιά πιο ήρεμη καθημερινότητα της ομάδας.


απ'το πνεύμα του κριτικού σου πόστ πάντως δε φαίνεται να καίγεσαι κιόλας για την κακή πορεία στο πρωτάθλημα.αυτό αντιλαμβάνομαι εγώ.για μένα το ότι πανηγυρισα έξαλλα τη νίκη επί των άγγλων δε σημαίνει ότι σε νέα απώλεια βαθμών από χειρότερη ομάδα λχ γιάννενα θα χαλαστώ λιγότερο του αναμενομένου επειδή πρό τετραημέρου κέρδισα την τόττεναμ.αυτό πάει,πέρασε.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Tottenham Hotspur -P.A.O.K. 1-2 MVP ,σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Παρ 02 Δεκ 2011, 21:16

Όχι φίλε...Απ'το .....πνεύμα του κριτικού μου πόστ βλέπω άτομα που είναι έτοιμα να κράξουν σε πιθανή γκέλα την Κυριακή.
Βλέπω άτομα που "χάρηκαν" για τη νίκη
Βλέπω άτομα που "χάρηκαν" που δεν δικαιώθηκαν ακόμα για τον Προπονητή...
Επίσης "βλέπω" πως είμαι πίσω από την 2η θέση 2 βαθμούς κι όχι 7 και 9.
Η καταστροφολογία με το επιχείρημα θα μείνουμε εκτός play-off μου ακούγεται απλά αστεία.
Δεν υπάρχει περίπτωση να μείνουμε εκτός play-off.
Και όσο στηρίζουμε προπονητή και παίκτες μετά από γκέλες,τόσο πιο κοντά θα είναι και οι ακόμα πιο ψηλές θέσεις.
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7857
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Tottenham Hotspur -P.A.O.K. 1-2 MVP ,σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό τρελαg4 » Παρ 02 Δεκ 2011, 23:30

Δεν μπορώ να το πιστέψω, ότι μέχρι την Κυριακή, κάποιοι από εμάς μπορεί να ξεχάσουν αυτό που έγινε την Τετάρτη και να πουν "αυτό πάει πέρασε". ΌΧΙ! Δεν γίνεται κάτι τόσο μεγάλο, να περάσει και να σβηστεί από τη μνήμη μας έτσι απλά.Αυτό που πέτυχαν οι παίχτες μας την Τετάρτη δεν είχε προηγούμενο, μπορεί βέβαια να έχει επόμενο , γιατί όσο κι αν δεν το βλέπετε ( ή δεν θέλετε να το δείτε) ο ΠΑΟΚ έχει πολύ μεγάλους παίχτες και μια καταπληκτική ομάδα σαν σύνολο. Το ότι δεν πάμε καλά στο Πρωτάθλημα, νομίζω ότι έχει εξήγηση. Δεν πιστεύω ότι οι παίχτες μας διαλέγουν παιχνίδια, όπως τους κατηγορούν πολλοί (πράγμα που και να το έκαναν, εγώ προσωπικά, δεν θα μπορούσα να τους κατηγορήσω).
Όταν παίζεις σε ένα Πρωτάθλημα, που ξέρεις, πριν ακόμη ξεκινήσει, ποιος είναι ο Πρωταθλητής. Όταν σε κάθε αγώνα που πρέπει να παίξεις γνωρίζεις ότι θα φας το ξύλο της ζωής σου, χωρίς να έχεις κάποια προστασία για την σωματική σου ακεραιότητα και γνωρίζοντας βέβαια ότι ούτε φάουλ δεν πρόκειται θα κερδίσεις. Όταν δίνουν εις βάρος σου φάουλ χωρίς να έχεις έρθει ούτε σε επαφή με τον αντίπαλο, μόνο και μόνο, για να σου την "σπάσουν " ή για να μην σ'αφήσουν να κάνεις επίθεση. Όταν ξέρεις, ότι οι ανταγωνίστριες ομάδες θα κερδίζουν βαθμούς με ανύπαρκτα πέναλντι. Όταν βλέπεις γύρω σου να σε τυλίγει η βρωμιά και να σε πνίγει η δυσωδία. Όταν σου απαγορεύουν να βγεις CL κατακυρώνοντας γκολ off side. Όταν ..... Όταν ..... Όταν .... Είναι φυσικό, για μένα τουλάχιστον, να έχουμε αυτά τα αποτελέσματα στο Ελλαδιστάν. Νομίζω ότι, αν και είναι επαγγελματίες, οι παίχτες μας είναι άνθρωποι και όλα αυτά, όσο κι αν δεν θέλουν να το παραδεχτούν οι ίδιοι ή ακόμα κι εμείς , τελικά μάλλον επιρρεάζονται έστω και υποσυνείδητα. Εξάλλου δεν θέλει και μεγάλη προσπάθεια, από κάποιους, αν θέλουν να σου καταστρέψουν την αυτοσυγκέντρωση, ώστε να στραβώσει ένα θεωρητικά εύκολο ματς.
Όμως, στην Ευρώπη τα πράγματα είναι διαφορετικά.Ναι, και εκεί, σε πολλές περιπτώσεις, μας έχουν αδικήσει, όμως δεν προσπαθούν να καταστρέψουν το παιχνίδι μας με συνεχόμενα, εσκεμμένα λάθη. Εκεί μπορούμε να πετύχουμε. Να αξιωθούμε σαν μια μεγάλη ομάδα.Όπως μας αξίζει. Να ακούνε όλοι οι ξένοι ΠΑΟΚ και να μας γνωρίζουν, να μας σέβονται και γιατί όχι να μας φοβούνται. Και αυτό σιγά σιγά το πετυχαίνουμε.
Φυσικά ΠΑΟΚ είσαι και θέλεις πάντα να κερδίζεις, όμως όταν χάνεις δεν πρέπει με τίποτα να απαξιώνεις και να γκρεμίζεις με μιας, ότι με τόσο κόπο έχεις χτίσει. Και αυτό που χαιρόμαστε σήμερα, όλοι εμείς, είναι δικό μας έργο.
Εμείς είμαστε ο ΠΑΟΚ! Χωρίς την συνεχή στήριξη μας, τίποτε δεν είναι δυνατό να πραγματοποιηθεί.
Εξάλλου δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι και στο μπάσκετ, πρώτα πήραμε το κυπελλούχων στην Ευρώπη και μετά τίτλο στην Ελλάδα.Τυχαίο? Δεν νομίζω!


Ο ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠ' ΟΛΑ!!!!

ΕΜΕΙΣ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ!!!
:opaokara: :opaokara: :opaokara:

ΥΓ. Δεν νομίζω ότι υπάρχει έστω και μία περίπτωση να μην μπούμε στα play off. Οπότε τζάμπα γκρινιάζουν μερικοί. :oops:
τρελαg4
 
Δημοσιεύσεις: 122
Εγγραφή: Σάβ 26 Φεβ 2011, 00:36

Re: Tottenham Hotspur -P.A.O.K. 1-2 MVP ,σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό PAOKhead » Σάβ 03 Δεκ 2011, 00:34

Απο ολα οσα εγραψες στα οποια εχεις και δικιο εγω κρατω σαν πιο σημαντικη την τελευταια παραγραφο.
Και μπορω να πω οτι αν υπαρχει ενα διδαγμα απο το ματς της Τεταρτης ειναι το εξης:

Φανταστειτε ολοι σε καθε ματς στην Τουμπα η ομαδα να εχει το μισο μονο απο την στηριξη και το παθος που ειχε προχθες απο το λαο μας.

Να εχουμε ολοι στο μυαλο μας μονο πως δε θα μεινουμε εξω απ'το γηπεδο και οχι ποια ειναι η 11αδα και ποιον θα σπευσουμε να κραξουμε στην πρωτη στραβοκλωτσια.

Ο Κοντρερας ειπε στις δηλωσεις του:"Δε το πιστευαμε οτι παιζαμε ετσι!"
Παμπλο παιχταρα μου αφου ξες οτι δεν παιζατε μονο εσεις. 11 + 3000 εναντιον 11 παιζατε μεχρι την αποβολη,λογικο να τους πατησετε κατω...

Εννοειται οτι δεν ειναι ολα τα ματς ιδια αλλα αν αποβαλλουμε επιτελους αυτη τη μιζερια και την μεμψιμοιρια το προχθεσινο θα γινει καθημερινοτητα για πολυ καιρο, γιατι ειναι δεδομενο οτι δυναμη του ΠΑΟΚ ειναι ο λαος και μονο αυτος μπορει να αλλαξει την ιστορια.
PAOKhead
 
Δημοσιεύσεις: 968
Εγγραφή: Παρ 17 Σεπ 2010, 20:26
Τοποθεσία: Τούμπα, Ιράν, Καμπότζη, Βιετνάμ

Re: Tottenham Hotspur -P.A.O.K. 1-2 MVP ,σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό Vonapartis » Σάβ 03 Δεκ 2011, 01:57

Η προπαγάνδα σε όλο της το μεγαλείο

**************************

Με αφορμή τη νίκη-πρόκριση του ΠΑΟΚ μέσα στο Λονδίνο επί της Τότεναμ, το Sport24.gr θυμάται τις 20 σημαντικότερες εκτός έδρας νίκες ελληνικών ομάδων στα κύπελλα Ευρώπης. (videos)

Στη λίστα αυτή περιλαμβάνονται επτά ελληνικές ομάδες, με τον Παναθηναϊκό να μετρά 8 νίκες, τον Ολυμπιακό 5, την ΑΕΚ και τον Άρη από 2 και τους ΠΑΟΚ, Πανιώνιο και ΑΕΛ από μία. !!!!!!!!!!!!!!!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:redcard:

Κώδικας: Επιλογή όλων
http://www.sport24.gr/football/Europe/ta_megala_dipla_twn_ellhnikwn_omadwn_sthn_eyrwph.1518351.html


ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΤΕΤΟΙΑ ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ?
Η νίκη πρόκριση 0-1 επί της Δυναμό Ζάγκρεμπ τι ήτανε?
Η νίκη πρόκριση μέσα στην Μαλίν 0-1 που πήγε?

Θέλουμε να αγιάσουμε και δεν μας αφήνουνε οι αρδίτες των αθηνών.
Άβαταρ μέλους
Vonapartis
 
Δημοσιεύσεις: 476
Εγγραφή: Σάβ 06 Αύγ 2011, 23:27

Re: Tottenham Hotspur -P.A.O.K. 1-2 MVP ,σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό free4 » Σάβ 03 Δεκ 2011, 02:17

Προς απαντηση προς την παραπληροφοριση αδερφε, το βιντεακι στο παρακατω λινκ

http://tilesport.infolabs.gr/videos/471 ... -2-12-2011
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Tottenham Hotspur -P.A.O.K. 1-2 MVP ,σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό free4 » Σάβ 03 Δεκ 2011, 02:23

Το αφηνω για λιγο ανοικτο μεχρι το πρωι και μετα επικεντρωνομαστε στα παγουρια!!

[dailymotion]xmp7qd_tottenham-paok-1-2-paokfever-blogspot-com_creation#from=embediframe[/dailymotion]

[dailymotion]xmorfk_tottenham-paok-1-2-highlights_sport#rel-page-1[/dailymotion]

[dailymotion]xmoqnx_yyyy-yy-yyyyyy_fun#rel-page-14[/dailymotion]
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Tottenham Hotspur -P.A.O.K. 1-2 MVP ,σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό Othin » Σάβ 03 Δεκ 2011, 03:42

Φίλε πλοηγέ και όσοι συνοπαδοί δυσανασχετείτε δικαιολογημένα για τις στραβές στο πρωτάθλημα, θα ήθελα να σκεφτείτε και τα εξής:
Πέρα από το όποιο οικονομικό όφελος, την πρόκριση στους 32 και τη συνεισφορά της στην ιστορία και το γόητρο του συλλόγου, η νίκη επί της Τόττεναμ, όπως και κάθε ευρωπαϊκή νίκη, είναι ένα αποτέλεσμα που μετράει στην κατάταξη της ΟΥΕΦΑ. Τέτοια αποτελέσματα σε βάθος χρόνου σε ανεβάζουν σε υψηλότερο επίπεδο δυναμικότητας, πράγμα που σημαίνει ευνοϊκότερες κληρώσεις. Κατά συνέπεια θα έχεις αυξημένες πιθανότητες να περάσεις στους ομίλους του τσου λου, όταν και αν σου δοθεί η ευκαιρία μέσω του πρωταθλήματος της χώρας σου.
Δύο παράγοντες είναι λοιπόν εξίσου σημαντικοί, προκειμένου να έχεις ελπίδες πρόκρισης στους ομίλους του τσου λου. Αφ ενός να φέρνεις όσο το δυνατόν καλύτερα αποτελέσματα στην ευρωπαϊκή σου πορεία και αφ ετέρου να κατακτάς τουλάχιστον την δεύτερη θέση στο πρωτάθλημα της χώρας σου. Λαμβάνοντας υπόψιν πως και το κύπελλο Ελλάδας είναι ένας θεσμός που μας ενδιαφέρει, αφού θεωρείται εφικτή η κατάκτησή του, η ομάδα καλείται να συμμετέχει με την ίδια επιτυχία σε τρεις διοργανώσεις. Αυτό για οποιαδήποτε ομάδα σημαίνει πως πρέπει αναγκαστικά να αξιολογείται η σπουδαιότητα και δυσκολία κάθε παιχνιδιού ξεχωριστά, ώστε να διαμορφώνεται αντίστοιχα και η δυναμικότητα της εντεκάδας (rotation), με σκοπό να έχει ξεκούραστους τους κατάλληλους παίκτες στο κατάλληλο παιχνίδι. Γιατί κανένας παίκτης δεν αντέχει να δίνει το 100% σε τρεις διοργανώσεις, δηλαδή σε τρία παιχνίδια ανά εβδομάδα. Έχει μαλλιάσει η γλώσσα του Μπόλονι και του... Μάξιμου να το επαναλαμβάνει. Μόλις μια μέρα πριν το παιχνίδι με την Τόττεναμ αυτό ακριβώς δήλωσε και ο Κουντιτσίνι.
Η νοοτροπία λοιπόν της κορυφαίας ομάδας είναι να προσπαθεί πάντα για τη νίκη, χρησιμοποιώντας την ισχυρότερη δυνατή εντεκάδα απέναντι στον ισχυρότερο αντίπαλο και την «εναλλακτική» εντεκάδα απέναντι στον ασθενέστερο. Η μέτρια ομάδα θα παραιτηθεί από το ρίσκο της διεκδίκησης της νίκης απέναντι στον ισχυρό αντίπαλο, προκειμένου να εξασφαλίσει την επικράτηση επί ενός αδύναμου (η κούλα φέτος και ο βάζελος πέρυσι ήταν αδιάφοροι στην Ευρώπη).
Ο Μπόλονι πιστεύω πως αυτήν τη νοοτροπία κορυφαίας ομάδας προσπαθεί να περάσει στον ΠΑΟΚ και αυτό όχι μόνο μου αρέσει, αλλά νομίζω πως είναι και η μόνη λύση, σε συνδυασμό με την ανάδειξη παικτών από τις Ακαδημίες, για να πετύχουμε τον στόχο της εισόδου στους ομίλους του τσου λου και να ξεφύγουμε από το οικονομικό αδιέξοδο. Εφόσον δεν έχει (και προφανώς δεν μπορούν να αγοραστούν) όσους παίκτες απαιτεί ένα τέτοιο rotation, αναγκάζεται να το κάνει με τους παίκτες που έχει, παίρνοντας υπολογισμένα ρίσκα. Και όσοι παίκτες αναγκάζονται να παίζουν συνεχόμενα παιχνίδια είναι λογικό και επιθυμητό να πιάνουν τη μέγιστη απόδοση στο πιο δύσκολο παιχνίδι (κατά κανόνα το ευρωπαϊκό).
Όσον αφορά στις υπόνοιες για υποτίμηση του ελληνικού πρωταθλήματος, θυμίζω πως ο Γκαρσία αποκλείστηκε από το παιχνίδι με την Καζάν, προκειμένου να είναι ξεκούραστος για το ματς με τον γάβρο. Και από ό,τι φάνηκε, ο Μπόλονι δεν το έκανε επειδή αδιαφορεί για το Europa League, αλλά προσπάθησε να κερδίσει και τα δύο παιχνίδια.
Αν επίσης δεν ρισκάρει την ξεκούραση ορισμένων παικτών και τη δοκιμή εναλλακτικών σχημάτων σε ματς όπως αυτό με την Κέρκυρα, τότε σε ποιο παιχνίδι πρέπει να το κάνει? Σε ντέρμπυ? Η απέναντι στην Τόττεναμ?
Για να επανέλθω όμως on topic, νίκες όπως αυτή εναντίον της Τόττεναμ έχουν τα πρόσθετα πλεονεκτήματα πως κάνουν το όνομα του ΠΑΟΚ πρώτη είδηση στην Ευρώπη, καθιστούν ευκολότερη την προσέλκυση αξιόλογων παικτών στο σύλλογο, ανεβάζουν την αξία των υπαρχόντων παικτών και δίνουν τεράστια αυτοπεποίθηση στην ομάδα. Και το τελευταίο βοηθάει και στο ελληνικό πρωτάθλημα.
Caer esta permitido, levantarse es obligatorio.
Weil alle Menschen verschieden sind, haben die gleichen Rechte.
Επειδή μόνον εμείς, αντίθετα προς τους βαρβάρους, ποτέ δεν μετρήσαμε τον εχθρό στη μάχη.
Άβαταρ μέλους
Othin
 
Δημοσιεύσεις: 813
Εγγραφή: Σάβ 13 Φεβ 2010, 20:04

Re: Tottenham Hotspur -P.A.O.K. 1-2 MVP ,σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Σάβ 03 Δεκ 2011, 12:13

σέβομαι την άποψή σου όθιν (μιάς κι έχεις κερδίσει το "προνόμιο" αυτό με τον τρόπο που εκφράζεις τις απόψεις σου γενικότερα).τα βλέπουμε διαφορετικά τα πράγματα,δεν είναι κακό.επί των όσων γράφεις το μόνο που μου προξένησε μειδίαμα και γενικά γελώ όταν το βλέπω να αξιοποιείται επιχειρηματολογικά είναι η συσσωρευμένη κόπωση και λόγω κυπέλλου.πρόκειται για κόπωση ΥΠΟ συσσώρευση.ακόμα δεν παίξαμε με τον εθνικό αστέρα.το κύπελλο για εμάς δεν ξεκίνησε.και κάτι περι rotation.δεν ψέγω το μπόλονι που έχει σαν προπονητική αρχή να προβαίνει σε αυτό.τον ψέγω όμως στο βαθμό που ευθύνεται για το ότι κατάντησε το rotation να γίνει αναγκαστικό-εικάζω παρά τη βούλησή του-κομμάτι της καθημερινότητας της ομάδας.οι τραυματισμοί με το κιλό στοίχισαν.ανεξάρτητα του ότι τους βαθμούς που απωλέσθηκαν με τις ομάδες που απωλέσθηκαν ο ΠΑΟΚ,με δεδομένες τις απουσίες του,δεν έπεισε αγωνιστικά πως είχε πλάνο να τους "κλέψει".


"Για να επανέλθω όμως on topic, νίκες όπως αυτή εναντίον της Τόττεναμ έχουν τα πρόσθετα πλεονεκτήματα πως κάνουν το όνομα του ΠΑΟΚ πρώτη είδηση στην Ευρώπη, καθιστούν ευκολότερη την προσέλκυση αξιόλογων παικτών στο σύλλογο, ανεβάζουν την αξία των υπαρχόντων παικτών και δίνουν τεράστια αυτοπεποίθηση στην ομάδα. Και το τελευταίο βοηθάει και στο ελληνικό πρωτάθλημα."


καθίσταται ευκολότερη η προσέλκυση παιχτών.όντως.μέχρι η κουβέντα να περιστραφεί γύρω από το οικονομικό.περί της "ανόδου" της αξίας των παιχτών της ομάδας,εν μέρει συμφωνώ.ενδέχεται να ισχύσει κάτι τέτοιο.εννοώ ως προξένηση ενδιαφέροντος άλλων ομάδων απλά.ως προς το κομμάτι της αυτοπεποίθησης έχω κάθετη αντίρρηση.που αποδεικνύεται ισχύουσα εν τοις πράγμασιν.τα πάμε καταπληκτικά για τα κυβικά μας 2 χρονιές σερί στην ευρώπη αλλά αντίκρυσμα στην ελλάδα προσωπικά δε βλέπω.γνώμη μου είναι πως αυτοπεποίθηση σφυρηλατείς κάθε μέρα,κάθε σ/κ μιλώντας για ποδόσφαιρο κι οχι με μεγάλες εμφανίσεις ανά μήνα και πλέον.η ροή των πραγμάτων είναι αντίστροφη.



υγ ΠΑΕΙ,ΠΕΡΑΣΕ.για το έπος του white heart lane ο λόγος.για τον οπαδό ποσώς με ενδιαφέρει πόσο θα κρατήσουν τα πανηγύρια.ξεκινήστε τη συγγραφή όσων συνέβησαν από τώρα όσοι γουστάρετε για να τα διηγηθήτε στα εγγόνια ή τα δισέγγονά σας με κάθε λεπτομέρεια κάποια μέρα.δικαίωμά σας.για την ομάδα οι υποχρεώσεις της συνεχίζονται.και καλώς ή κακώς ο επόμενος αγώνας δίνεται στα γιάννενα.ήδη θα πρέπει το βάρος να έχει δοθεί εκεί που πρέπει.


υγ να τονίσω πως όλη η επιχειρηματολογία περί δύσοσμου πρωταθλήματος,εξ ορισμού άδικου,που δεν αφήνει σωματικά,πνευματικά και ψυχικά τους παίχτες μας να προσπαθούν με την απαιτούμενη θέληση-όρεξη για το καλύτερο κι ούτω καθ'εξής,ισχύοντας σε κάποιο βαθμό ΓΕΝΙΚΑ,είναι ΤΡΙΧΕΣ ΚΑΤΣΑΡΕΣ.γιώργος φούντας-σπύρος καλογήρου.μόλις πρίν μερικά χρόνια απεδείχθη πως κόντρα σε θεούς και δαίμονες παρ'ολίγον να τα κατάφερνες.τότε πράγματι ΣΟΥ ΒΑΛΑΝΕ ΤΟ Κ@ΛΟΔΑΧΤΥΛΟ.τότε νομιμοποιούμαστε να αισθανόμαστε έτσι.τώρα πρόκεται απλά για προφάσεις εν αμαρτίαις.αν ξαναγυρίσουμε στη νοοτροπία αυτή ζήτω που καήκαμε.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Tottenham Hotspur -P.A.O.K. 1-2 MVP ,σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό Shady20 » Σάβ 03 Δεκ 2011, 13:46

Νικήσαμε και με μαύρη φανέλα!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
Shady20
 
Δημοσιεύσεις: 489
Εγγραφή: Σάβ 08 Δεκ 2007, 10:28
Τοποθεσία: Ασπρόμαυρο Χαριλάου

Re: Tottenham Hotspur -P.A.O.K. 1-2 MVP ,σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό theo86 » Σάβ 03 Δεκ 2011, 17:51

ρε σεις φανταστικοι μοντ μην το κλειδωσετε ποτε!!!!αφηστε το ως το καλοκαιρι να γουσταρουμε....τετοια νικη σε 14 χρονια μπορει να ξανακανουμε :opaokara:
Άβαταρ μέλους
theo86
 
Δημοσιεύσεις: 1839
Εγγραφή: Δευτ 14 Απρ 2008, 15:59

Re: Tottenham Hotspur -P.A.O.K. 1-2 MVP ,σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό pariz » Σάβ 03 Δεκ 2011, 18:05

+++++

Δεν χορταίνω να βλέπω τίτλο-σκορ σε λεω! :D :D :D :D
:opaokara: :opaokara: :opaokara:
pariz
 
Δημοσιεύσεις: 336
Εγγραφή: Πέμ 07 Αύγ 2008, 14:09

Re: Tottenham Hotspur -P.A.O.K. 1-2 MVP ,σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό Thanix » Σάβ 03 Δεκ 2011, 18:09

theo86 έγραψε:ρε σεις φανταστικοι μοντ μην το κλειδωσετε ποτε!!!!αφηστε το ως το καλοκαιρι να γουσταρουμε....τετοια νικη σε 14 χρονια μπορει να ξανακανουμε :opaokara:

Θα κανουμε κανα 2 ακομη φιλε φετος μην μασας :opaokara: :opaokara: :opaokara:
ΕΞΩ ΟΙ ΡΟΥΦΙΑΝΟΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΟΚ!
ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΣΤΟΥΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΠΑΟΚτσηδες!
Άβαταρ μέλους
Thanix
 
Δημοσιεύσεις: 1907
Εγγραφή: Πέμ 16 Δεκ 2010, 14:36
Τοποθεσία: Thessaloniki -London

Re: Tottenham Hotspur -P.A.O.K. 1-2 MVP ,σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό free4 » Σάβ 03 Δεκ 2011, 18:10

Ναι αλλα αυριο εχουμε αγωνα.... :lol: :lol: :o
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο UEFA Europa League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες