Tottenham Hotspur -P.A.O.K. 1-2 MVP ,σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική των αγώνων και τα νέα του Ευρωπαϊκού ΠΑΟΚ αλλά και γενική συζήτηση περί της ευρωπαϊκής πορείας της ομάδας στο παρελθόν

MVP

Chalkias
18
2%
Cirillo
2
0%
Malezas
14
1%
P.Contreras
37
3%
Snaucner
2
0%
Eto
3
0%
Georgiadis
196
16%
P.Garcia
175
15%
Fotakis
8
1%
Lazar
13
1%
Arias
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Salpingidis
659
55%
Stafylidis
70
6%
 
Σύνολο ψήφων : 1197

Re: Tottenham Hotspur -P.A.O.K. 1-2 MVP ,σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό pgetsos » Πέμ 01 Δεκ 2011, 17:42

PaOkArAsIrAkLiO έγραψε:
theoPAOK έγραψε:Εγώ πάντως σχολείο, μονο ΠΑΟΚάρα ακουγα....
Τους γαμίσατε, μπραβο σας, κλπ κλπ..
Εκτός απο έναν ΚΑΦΡΟ 500% ολυμπιακό...
Όχι μόνο μπράβο δεν είπε, αλλα έκραζε όλη τη μέρα..

Τι άτιτλους μας έλεγε, τι αυτός βγαίνει 100 χρόνια ευρώπη ενω εμείς ούτε 15, τι είμαστε κάφροι και όπου πάμε τα κάνουμε μπουρδέλο (αυτοί είναι επιστήμονες), τι κολοφαρδοι, τι σε τι θέση είμαστε στην ελλάδα, και τι δεν έλεγε...
Μέχρι και κάτι άλλα παιδιά ολυμπιακοί μου έλεγαν μην δίνεις σημασία βλάκας είναι :lol:

Φυσικά εγώ ούτε φώναζα ούτε τίποτα...Σε ότι έλεγε συμφωνούσα..και μάλιστα έλεγα συνεχώς "ΝΑΙ ΑΦΕΝΤΙΚΟ" και σε συνδιασμό με ένα άλλο παιδί (ΑΕΚτζή) που με υποστήριζε, πραγματικά, είχε τσατιστει τόσο πολύ που είχε κοκκινήσει απο τα νεύρα του...

Αλλα, είναι μαγεία να ακούγεται 8 το πρωι το "ΟΟΟΟ ΠΑΟΚΑΡΑ ΕΧΩ ΤΡΕΛΑ ΜΕΣ ΤΟ ΜΥΑΛΟ" σε σχολείο του πειραιά.. :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:


Παρομοια κατασταση και στο δικο μου σχολειο εδω κατω χωρις τον κομπλεξικο γαυρο μονο. Αντιθετα ενας τετοιος αλλοτε κομπλεξικος σημερα ηρθε και με αγκαλιαζε και μου φωναζε "γιατι εισαι στην ευρωπη το καλυτερο σιροπι..."! Για μια ακομη φορα ΠΑΟΚαρα μας εκανες περηφανους, τι αλλο να πω!!


σημερα ο κολλητος μου, γαυρος, πηρε το κασκολ μου το φορεσε και φωναζε συνθηματα ενω διαφοροι αρχισαν να φωναζουν ελα ρε ΠΑΟΚΑΡΑ κτλ... αυτα για να βλεπουν μερικοι οτι δεν ειναι ολοι κομπλεξικοι, μονο ενας βλαμμενος γαυρος μου ελεγε τα δικα του

γι'αυτο θα κανω και το χατηρι του κολλητου να παω να δω το ματς με την αρσεναλ μαζι του στο τηγανι ;) και ελπιζω οι αγγλιδουλες να παθουν νιλα μεγαλη!
Όταν μια μαύρη γάτα περάσει από μπροστά σου, σημαίνει ότι το ζώο πάει κάπου.
Κανόνες λειτουργίας του φόρουμ!
Άβαταρ μέλους
pgetsos
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 11456
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 15:50

Re: Tottenham Hotspur -P.A.O.K. 1-2 MVP ,σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό Lord » Πέμ 01 Δεκ 2011, 17:49

trel@menos έγραψε:παντως το ζορι που τραβηξα χθες απο το πεναλτι και μετα δεν υπαρχει.


10 χρόνια από τη ζωή ας χάσαμε..
Αλλά τα ξαναβρήκαμε(και με το παραπάνω :P ) με το σφύριγμα της λήξης.. :opaokara: :opaokara: :opaokara:
ΠΑΟΚ ο ένας,στον κόσμο άλλος κανένας..
ΠΑΟΚ γιατί,γιατί μας βγάζεις την ψυχή...
Άβαταρ μέλους
Lord
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Δευτ 27 Οκτ 2008, 23:40
Τοποθεσία: Ξεσαλόνικα

Re: Tottenham Hotspur -P.A.O.K. 1-2 MVP ,σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό pgetsos » Πέμ 01 Δεκ 2011, 18:04

Συγχαρητήρια επιστολή έστειλε την Πέμπτη (1/12) στην ΠΑΕ ΠΑΟΚ η ΠΑΕ Παναθηναϊκός για τη νίκη που πέτυχαν οι "ασπρόμαυροι" το βράδυ της Τετάρτης (30/11) στο Γουάιτ Χαρτ Λέιν. Μια... "νίκη αντρίκεια", που ήρθε μετά "από μια εξαιρετική εμφάνιση", όπως χαρακτηριστικά αναφέρουν οι "πράσινοι" στα γραφόμενά τους.



Συγκεκριμένα, η επιστολή της ΠΑΕ Παναθηναϊκός, την οποία υπογράφει εκ μέρους του διοικητικού συμβουλίου ο Δημήτρης Γόντικας, αναφέρει:


"Υπόψη κ. Ζαγοράκη

Κύριε πρόεδρε,

Πολλά συγχαρητήρια από την ΠΑΕ Παναθηναϊκός για την εξαιρετική εμφάνιση, την αντρίκεια νίκη του ΠΑΟΚ επί της Τότεναμ στο Λονδίνο και την πανάξια πρόκριση στους "32" του Europa League".
Όταν μια μαύρη γάτα περάσει από μπροστά σου, σημαίνει ότι το ζώο πάει κάπου.
Κανόνες λειτουργίας του φόρουμ!
Άβαταρ μέλους
pgetsos
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 11456
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 15:50

Re: Tottenham Hotspur -P.A.O.K. 1-2 MVP ,σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Πέμ 01 Δεκ 2011, 18:06

Ευχαριστουμε για το ευχαριστω τους....τι καλοι που ναι...ΚΑι μετα διαβαζεις σε απο κατ ω αρθρος...διαιτητης στο ντερμπι στο σκουληκιδης ο σπαθας :opaokara: :opaokara:
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Tottenham Hotspur -P.A.O.K. 1-2 MVP ,σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό city_boy » Πέμ 01 Δεκ 2011, 18:07

ψαχνω να δω τι εγινε με τους δικους μας που εμειναν εξω...χθες κατι υπηρχε στην κεντρικη.καμμια βοηθεια?
ΕΙΧΑ ΑΛΛΗ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΑΛΛΑ ΜΕ ΒΑΛΑΝΕ ΝΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΩ
Άβαταρ μέλους
city_boy
 
Δημοσιεύσεις: 1018
Εγγραφή: Δευτ 11 Ιαν 2010, 12:16

Re: Tottenham Hotspur -P.A.O.K. 1-2 MVP ,σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό Vladimir Lenin » Πέμ 01 Δεκ 2011, 20:10

BRAVO!!!!! ston PAOK apo pagomeni Mosxa!
Xtes evlepa ton agona kai sas ypostiriza me oli tin kardia!
Megali emfanisi!
Vladimir Lenin
 
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Τρί 22 Φεβ 2011, 23:08
Τοποθεσία: Moscow

Re: Tottenham Hotspur -P.A.O.K. 1-2 MVP ,σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό Photis » Πέμ 01 Δεκ 2011, 20:13

Ευχαριστούμε αδελφέ.Και σε σας τα καλύτερα..Και υποσχόμαστε και τη Ρουμπίν να την ξηγηθούμε καλά..
:pano:
Τα μυαλά μας πονάνε...
Άβαταρ μέλους
Photis
 
Δημοσιεύσεις: 8734
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 19:04
Τοποθεσία: Cyprus

Re: Tottenham Hotspur -P.A.O.K. 1-2 MVP ,σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό KilledByDeath_4 » Πέμ 01 Δεκ 2011, 20:20

ΜΕΓΑΛΟΣ ΠΑΟΚ !!!
κοντρα σε ολους και ολα,κοντρα σε ομαδα με 40πλασιο μπατζετ,κοντρα στο κορακι,κοντρα στις απουσιες.30 λεπτα ΠΑΟΚ που θελουμε να βλεπουμε πολλα χρονια ακομα,δουλεμενος απο προπονηταρα.αδικη αποβολη ,αδικο πεναλτυ αλλα ετσι ειναι ο ΠΑΟΚ και αντεχει στα δυσκολα.μεγαλη χαρα και ματς οροσημα που μπορουν να αλλαξουν ολη την κατασταση στην ομαδα ελπιζω...

Ατομικα με εξαιρεση τον ασταθη Χαλκια ,ολοι καναν τελειο ματς αν επρεπε να βαλω ενα κλικ παραπανω καποιους θα ηταν Γκαρσια,Γεωργιαδης,Κοντρερας,θλιμμενος νανος(μακαρι να παιζει ετσι μεχρι να φυγει).

Συγχαρητηρια σε ολους.Σημερα τελειωνουν τα πανηγυρια,ξεμεθαμε και πρεπει να δουμε ελλαδα να ειμαστε σοβαροι γιατι αλλη ξεφτιλα δεν αντεχεται.Τα προβληματα δεν εξαφανιστηκαν ουτε οι αδυναμιες.
PAOK_1974_Athens
Άβαταρ μέλους
KilledByDeath_4
 
Δημοσιεύσεις: 295
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: Tottenham Hotspur -P.A.O.K. 1-2 MVP ,σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό Emprostisghsoitrelamenoi » Πέμ 01 Δεκ 2011, 20:20

http://www.sport-fm.gr/article/518600


ΑΡΘΡΑΡΑ


Δική σου είναι αυτή η νίκη. Η ανόθευτη χαρά που κατακλύζει κάθε κύτταρό σου και καθρεφτίζεται στα μάτια σου. Δεν είναι η χαρά της έκπληξης, εσύ πάντα το περιμένεις το γκολ. Το προσδοκάς, το προσμένεις, το οραματίζεσαι σε κάθε παιχνίδι.

Δική σου είναι αυτή η νίκη. Μια κουταλιά δικαίωσης, ενός ταξιδιού αγώνας γόνιμος, ένας ακόμα θρίαμβος της ζωής απέναντι στο θάνατο. Κι εσύ εκεί, ν’ αποτυπώνεις την καύλα της στιγμής σ’ ένα καρέ.

Δική σου είναι αυτή η νίκη. Μπορεί να μην καρπώθηκες εφήμερα κέρδη απ’ αυτήν όπως χρήματα, βαθμούς ή θεαματικότητα, όμως ένιωσες κάτι που δεν μορφοποιείται σε λέξεις. Ένιωσες το μυρμήγκιασμα αυτό που υπερβαίνει τη γλώσσα και ασχημάτιστο αφήνεται να εκφραστεί μέσω του σώματος.

Δική σου είναι αυτή η νίκη. Την οριοθέτησες από την Δευτέρα κιόλας όταν, μαζεύοντας τα πράγματά σου για το ταξίδι στο Λονδίνο, κάποιος σου είπε «καλά ρε ‘συ, στην Αγγλία κάνει παγωνιά, μόνο μ’ αυτό το μπουφανάκι θα πας;» κι εσύ γέλασες και του απάντησες πως ούτε αυτό θα σου χρειαστεί στην κερκίδα γιατί εκεί «Θα με ζεστάνει η ομάδα. Κι αν υποφέρει, θα υποφέρω μαζί της κρυώνοντας».

Δική σου είναι αυτή η νίκη. Γιατί όταν χτύπαγες το τατουάζ με το έμβλημα του ΠΑΟΚ λίγο πιο πάνω απ’ την καρδιά, ήξερες ότι η βελόνα δεν θα σε πονέσει ποτέ τόσο πολύ και τόσο γλυκά όσο αυτός. Δύο καρδιές, εξίσου σημαντικές, χτυπάνε στον ίδιο ρυθμό. Μόνο που όταν η «δικέφαλη» αναστατώνεται, πονάνε και τα μυαλά σου μαζί. Τώρα ξέρουμε γιατί.

Δική σου είναι αυτή η νίκη. Τις σφιγμένες σου γροθιές και τις ρυτίδες του μετώπου σου ζηλέψαμε από την τηλεόραση. Αυτή τη διονυσιακή έκσταση που μόνο όσοι ήσασταν εκεί ζήσατε. Αυτή την -έξω από το χρόνο- μέθεξη με το θείο που μόνο ο «πιστός του ποδοσφαιρου» μπορεί να βιώσει. Σ’ ευχαριστούμε που μας θύμισες πως είναι.

Γιάννης Τσαούσης
http://paokfans-utd.blogspot.gr/
Άβαταρ μέλους
Emprostisghsoitrelamenoi
 
Δημοσιεύσεις: 1907
Εγγραφή: Τρί 12 Ιούλ 2011, 16:31
Τοποθεσία: Παντού και πουθενά.

Re: Tottenham Hotspur -P.A.O.K. 1-2 MVP ,σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό Emprostisghsoitrelamenoi » Πέμ 01 Δεκ 2011, 20:39

http://www.oneman.gr/keimena/men_s_only/mpales/ayto-akrivws-einai-to-podosfairo.1518722.html


Αυτή η ένταση είναι το ποδόσφαιρο
Ούτε οι τακτικές ούτε οι αναλύσεις ούτε τίποτα. Αυτό το πάθος ζωγραφισμένο στο πρόσωπο είναι η ουσία της μπάλας.
Χρήστος Χατζηιωάννου , Πριν από 8 ώρες


Για το Τότεναμ-ΠΑΟΚ στο White Hart Lane έχεις διαβάσει ήδη πιθανότατα. Ναι, ήταν μία από τις ιστορικότερες νίκες ελληνικής ομάδας στην Ευρώπη. Ναι, έκανε φιλάθλους όλων (σχεδών) των ομάδων να πουν ένα “ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ”. Αλλά τα χρώματα, τα εμβλήματα και τα αποτελέσματα σβήνουν μπροστά στην πεμπτουσία του αθλήματος. Την φάτσα ενός εκστασιασμένου οπαδού.

Το παιχνίδι το έβλεπα σχετικά αδιάφορα. Στο πρώτο γκολ του Σαλπιγγίδη χάρηκα γιατί θα τρελαινόντουσαν ακόμα περισσότερο οι Έλληνες μέσα στο γήπεδο και θα είχε χαβαλέ. Στο δεύτερο γκολ του, αυτό του Αθανασιάδη, η κάμερα στρέφεται πρώτα στον Λάζλο Μπόλονι και ύστερα στην εξέδρα. Εκεί που ένας γυμνόστηθος ΠΑΟΚτσής έχει ανοίξει τα χέρια και απλά προσπαθεί να συγκρατήσει στον εγκέφαλό του αυτό που βιώνει.



Αυτό είναι το ποδόσφαιρο.

Αυτή η γεμάτη φλέβες φάτσα. Αυτά τα τεντωμένα χέρια. Αυτό το καρφωμένο βλέμμα. Αυτή η έκφραση που δεν ξέρεις αν είναι τρομοκρατημένη ή απλά χαρούμενη. Αυτό το στόμα που δεν ξέρει τι να ξεστομίσει και απλά τρέμει μπροστά στους παίκτες. Αυτή η μέθη και η έκσταση που νιώθει ο καθένας όταν η ομάδα του έχει καταφέρει κάτι εξωπραγματικό.

Κι αυτή είναι η μαγεία του να υποστηρίζεις μια ομάδα. Να την ακολουθείς στο εξωτερικό. Να την βάζεις στην καθημερινότητά σου και να την αποθεώνεις. Αυτά τα ελάχιστα κλάσματα του δευτερολέπτου που σου ταρακουνάει τόσο δυνατά τον εγκέφαλο που και οι εκφράσεις στο πρόσωπό σου χάνουν την καθιερωμένη σημασία τους.

Δεν τον ξέρω αυτόν τον τύπο που πανηγυρίζει. Δεν ξέρω καν αν έχει προβλήματα ή αν είναι ο πιο ξέγνοιαστος άνθρωπος στον κόσμο. Αυτό που ξέρω είναι ότι από τη στιγμή που ο Αθανασιάδης σκόραρε και μέχρι να το συνειδητοποιήσει, το μυαλό του τρίπαρε σε έναν υπέροχο κόσμο. Στον ίδιο κόσμο που έχει τριπάρει και το δικό μου μυαλό και το δικό σου μυαλό. Χάρη στην μπάλα.
http://paokfans-utd.blogspot.gr/
Άβαταρ μέλους
Emprostisghsoitrelamenoi
 
Δημοσιεύσεις: 1907
Εγγραφή: Τρί 12 Ιούλ 2011, 16:31
Τοποθεσία: Παντού και πουθενά.

Re: Tottenham Hotspur -P.A.O.K. 1-2 MVP ,σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Πέμ 01 Δεκ 2011, 22:16

-Μαμά γιατί κανει έτσι ο μπαμπάς?
-Έβαλε γκόλ η Παοκάρα παιδί μου και χαίρεται πολύ.
Το βλέμμα του πιτσιρικά όλα τα λεφτά.Ένα χαμόγελο απορίας και
θαυμασμού γι αυτό που κάνει τον μπαμπά του να χαίρεται τόσο .
Και μετά αρχίζει να χοροπηδάει κι αυτός και να λεει "Έβαλε γκόλ η Παοκάρα"
Το βλεπα, ήθελε να το νιώσει κι αυτός.Το μικρόβιο μεταδόθηκε.

Οπως είχε πει και Γιώργος Κούδας μετά το μάτς με την Άρσεναλ νομίζω :
"Το μεγαλύτερο κέρδος του Παοκ είναι οτι σήμερα γεννήθηκαν πολλές χιλιάδες
Παοκτσήδικα αυγά". Τα αετόπουλα του αύριο...
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26774
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Tottenham Hotspur -P.A.O.K. 1-2 MVP ,σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό ariskatiforos » Πέμ 01 Δεκ 2011, 22:28

σ ευχαριστω ξανα ρε ΠΑΟΚΑΡΑ
δε μπορω να φανταστω ποσο φτωχοτερη θα ηταν η ζωη μου χωρις τα συναισθηματα που μου εχεις προσφερεις αυτες τις τρεις δεκαετιες της ζωης μου ...χαρας πικρας και παρανοιας ,ολα εμποτισμενα με τη μοναδικοτητα σου
ΠΑΟΚ ΕΙΣΑΙ ΕΝΑΣ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΑΛΛΟΣ ΚΑΝΕΝΑΣ
ariskatiforos
 

Re: Tottenham Hotspur -P.A.O.K. 1-2 MVP ,σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό theoPAOK » Πέμ 01 Δεκ 2011, 22:34

pgetsos έγραψε:
PaOkArAsIrAkLiO έγραψε:
theoPAOK έγραψε:Εγώ πάντως σχολείο, μονο ΠΑΟΚάρα ακουγα....
Τους γαμίσατε, μπραβο σας, κλπ κλπ..
Εκτός απο έναν ΚΑΦΡΟ 500% ολυμπιακό...
Όχι μόνο μπράβο δεν είπε, αλλα έκραζε όλη τη μέρα..

Τι άτιτλους μας έλεγε, τι αυτός βγαίνει 100 χρόνια ευρώπη ενω εμείς ούτε 15, τι είμαστε κάφροι και όπου πάμε τα κάνουμε μπουρδέλο (αυτοί είναι επιστήμονες), τι κολοφαρδοι, τι σε τι θέση είμαστε στην ελλάδα, και τι δεν έλεγε...
Μέχρι και κάτι άλλα παιδιά ολυμπιακοί μου έλεγαν μην δίνεις σημασία βλάκας είναι :lol:

Φυσικά εγώ ούτε φώναζα ούτε τίποτα...Σε ότι έλεγε συμφωνούσα..και μάλιστα έλεγα συνεχώς "ΝΑΙ ΑΦΕΝΤΙΚΟ" και σε συνδιασμό με ένα άλλο παιδί (ΑΕΚτζή) που με υποστήριζε, πραγματικά, είχε τσατιστει τόσο πολύ που είχε κοκκινήσει απο τα νεύρα του...

Αλλα, είναι μαγεία να ακούγεται 8 το πρωι το "ΟΟΟΟ ΠΑΟΚΑΡΑ ΕΧΩ ΤΡΕΛΑ ΜΕΣ ΤΟ ΜΥΑΛΟ" σε σχολείο του πειραιά.. :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:




Παρομοια κατασταση και στο δικο μου σχολειο εδω κατω χωρις τον κομπλεξικο γαυρο μονο. Αντιθετα ενας τετοιος αλλοτε κομπλεξικος σημερα ηρθε και με αγκαλιαζε και μου φωναζε "γιατι εισαι στην ευρωπη το καλυτερο σιροπι..."! Για μια ακομη φορα ΠΑΟΚαρα μας εκανες περηφανους, τι αλλο να πω!!


σημερα ο κολλητος μου, γαυρος, πηρε το κασκολ μου το φορεσε και φωναζε συνθηματα ενω διαφοροι αρχισαν να φωναζουν ελα ρε ΠΑΟΚΑΡΑ κτλ... αυτα για να βλεπουν μερικοι οτι δεν ειναι ολοι κομπλεξικοι, μονο ενας βλαμμενος γαυρος μου ελεγε τα δικα του

γι'αυτο θα κανω και το χατηρι του κολλητου να παω να δω το ματς με την αρσεναλ μαζι του στο τηγανι ;) και ελπιζω οι αγγλιδουλες να παθουν νιλα μεγαλη!



Κι εγώ λέω να πάω...Πλάκα θα χει...


danirifle έγραψε:
theoPAOK έγραψε:
Argonaut4 έγραψε:Ρε παιδιά μα τη παναγία μπορεί κάποιος να βρει αυτο παλληκάρι να μιλήσει στο ΠΑΟΚΜΑΝΙΑ WEB RADIO?
Kάνα βιντεάκι του?


Οπωσδήποτε να τον βρούμε!!



Διάβασα πως είναι οργανωτής, απ την Νεαπολη..τωρα κατα πόσο ισχύει....


καλά ρε παίδες, πόσο καιρό έχετε να πάτε στην 4?
το παληκάρι είναι οργανωτής στη Νεάπολη, μαζί με έναν με καπελάκι.
απορώ πώς τον εντόπισαν όλοι τώρα. και είναι και φυσιογνωμία που δεν τη ξεχνάς



Aπο το ματς με Φενερ.... :(
Μου έλειψε γαμώτο...
Αλλα δεν θα τελειώσουν και οι πανελλήνιες?? :twisted: :twisted: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Tottenham 1-2 Π.Α.Ο.Κ

30/11/2011
Άβαταρ μέλους
theoPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 1456
Εγγραφή: Κυρ 28 Νοέμ 2010, 19:18
Τοποθεσία: Πέραμα, Μπειραιάς

Re: Tottenham Hotspur -P.A.O.K. 1-2 MVP ,σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Πέμ 01 Δεκ 2011, 22:43

ΠΑΟΚ, είσαι!
Ο Σωτήρης Μήλιος γράφει στο sday.gr για τη μεγάλη νίκη του ΠΑΟΚ επί της Τότεναμ στο «Γουάιτ Χαρτ Λέιν».

Είναι δύο λέξεις. Μόνο δύο λέξεις. Εννιά γράμματα με δύο τόνους ή με έναν, αν τον ΠΑΟΚ τον γράφεις με κεφαλαία. Είναι μία ατελής πρόταση. Χωρίς υποκείμενο ή αντικείμενο. Ένα ρήμα κι ένα κατηγορούμενο και αυτό είναι όλο. Κι όμως, μες την ατέλεια της κρύβει μία στάση ζωής εκατομμυρίων ανθρώπων. Μία κοσμοθεωρία, που αν είσαι μυημένος δεν χρειάζεσαι κάτι άλλο για να καταλάβεις τις βαθύτερες έννοιες της. Αν δεν είσαι και να στο εξηγούν δεν θα το καταλάβεις. Δύο λέξεις που εξηγούν μία υπερβατική στάση ζωής. Ό,τι προσπαθούν άλλοι με εκατομμύρια λέξεις, εικόνες, σύμβολα για να προσηλυτίσουν, να εκμαιεύσουν ψήφους, να ποδηγετίσουν, κάποιοι το κατάφεραν μόλις με δύο λέξεις. ΠΑΟΚ, είσαι! Αυτή είναι η σωστή σειρά των λέξεων. Το αντίθετο δεν βγάζει νόημα. Αυτή είναι η απάντηση σε κάθε ερώτηση.

Για σένα τίποτα δεν είναι ακατόρθωτο. Μπορεί να μην έχεις μία στην τσέπη, αλλά θα βγεις και θα περάσεις... πούδρα. ΠΑΟΚ, είσαι. Μπορεί να μην έχεις δουλειά, αλλά κάπως θα γίνει και θα εμφανιστεί ένα μεροκάματο. ΠΑΟΚ, είσαι. Μπορεί να μην έχεις γκόμενα, αλλά κάπου, κάπως (ελπίζεις ότι) θα ρίξεις κάποια. ΠΑΟΚ, είσαι. Μπορεί τα εισιτήρια να τέλειωσαν, άλλα κάπως θα μπεις στο γήπεδο. ΠΑΟΚ, είσαι. Μπορεί η ομάδα να χρωστάει σε όποιον φοράει... παπούτσια, αλλά θα βρεθεί μία άκρη. ΠΑΟΚ, είσαι. Μπορεί να έχεις 10 φορές μικρότερο μπάτζετ από τους υπόλοιπους, αλλά στόχος είναι να τους φας το πρωτάθλημα. ΠΑΟΚ, είσαι.

Τρέλα; Άγνοια κινδύνου; Αφέλεια, Αγαθότητα; Χαζομάρα; Όλα αυτά μαζί; ΠΑΟΚ, είσαι. Μία γλυκιά, ρομαντική κουβέντα. Δύο απλές λέξεις, που μπορούν να σε κάνουν να... ψωνιστείς, ότι τίποτα δεν είναι ακατόρθωτο.

Είναι αυτό που σε κάνει να φωνάζεις με περίσσιο θράσος στην προθέρμανση του ΠΑΟΚ και της Τότεναμ στο «Γουάιτ Χαρτ Λέιν»: «διπλό μες το Λονδίνο» και να το πιστεύεις κιόλας, ενώ τρεις μέρες πριν τρέκλιζες και δεν μπορούσες να κερδίσεις ούτε την Κέρκυρα. ΠΑΟΚ, είσαι. Ο λόγος που μάζευες λεφτά εδώ και μήνες για το ταξίδι της 30ης Νοεμβρίου στο Λονδίνο δεν ήταν οι βιτρίνες, ούτε τα ψώνια. Ήταν το γεγονός ότι ψήθηκες πως το Λονδίνο είναι η δεύτερη σου έδρα μετά την «Τούμπα». Το 'χες ξανακάνει με τον Βρύζα στο «Χάιμπουρι». Στην Τότεναμ θα κώλωνες; ΠΑΟΚ, είσαι. Εκείνο το βράδυ σε είχε κάνει να ζητήσεις συγνώμη από τον Ζήση Βρύζα για όσα του είχες σούρει και να τον βάλεις στην καρδιά σου. Αλλά, ΠΑΟΚ, είσαι μπορείς να πεις και καμιά κουβέντα παραπάνω να 'ούμε και στον Ζήση και στον «Σάλπι» και σε όλους. ΠΑΟΚ, είσαι.

Αυτές οι δύο λέξεις κινητοποίησαν 5.000... κομμάτια (τα μισά μπήκαν μέσα, τα μισά έμειναν απ' έξω αφού ταξίδεψαν χωρίς εισιτήριο με την λογική ΠΑΟΚ, είσαι), να τραβηχτούν στην άλλη άκρη της Ευρώπης, ξέροντας ότι μπορεί να φάνε μισό μηνιάτικο σε μία μέρα και να αρπάξουν και τίποτα «τεμάχια». Για όλους αυτούς τους τρελούς, το διπλό στο Λονδίνο δεν ήταν όνειρο, αλλά υποχρέωση. Εφόσον συμμετέχεις σε μία διοργάνωση, ακόμα και αν είναι ευρωπαϊκή, στόχος είναι το κύπελλο! Το Βουκουρέστι. Ο τελικός. ΠΑΟΚ, είσαι. Αυτές οι δύο λέξεις έκαναν τον ΠΑΟΚ να παίζει στο χορτάρι με... 5010 ενώ στην πραγματικότητα έπαιζε με 10! Από αύριο μπορεί να αρχίσει πάλι η μίρλα, η διχόνοια, η γκρίνια για τον Χαλκιά, τον Σάλπι, το έλλειμμα, τον Ζαγοράκη που δεν μιλάει, τους απλήρωτους, το πρωτάθλημα, τον Μπόλονι και τον Σάντος. Για ένα βράδυ όμως, για 2 ωρίτσες, όλοι οι μυημένοι τις αίρεσης «ΠΑΟΚ, είσαι» ένωσαν την θετική τους ενέργεια, την σκέψη τους, την κοσμοθεωρία τους, την παλαβομάρα τους και έδειξαν σε όλο τον πλανήτη ότι καμιά φορά, αυτή είναι η απάντηση σε κάθε ερώτηση. Δύο λέξεις που αρκούν για να σε πείσουν ότι η μοναδική χαμένη μάχη είναι αυτή που δεν έχει δοθεί. Σε μία εποχή που ο καθένας σηκώνει τον δικό του σταυρό μαρτυρίου, αυτές οι δύο λέξεις μπορούν να σε κάνουν να πιστέψεις, έστω και για λίγο, ότι κάπου υπάρχει φως στον ορίζοντα. Επειδή, ΠΑΟΚ είσαι. Τόσο απλά, τόσο αφελώς. Γιατί, η λογική που οδηγεί δηλαδή; Αν και Ηρακλειδέας ο Ρέμος το 'χει τραγουδήσει ωραία: «είναι στιγμές που η αλήθεια μοιάζει ψέμα...». Αυτό (θα έπρεπε) είναι το soundtrack για να ντύσει τα 11 αήττητα σερί ευρωπαϊκά βράδια του ΠΑΟΚ...

Κώδικας: Επιλογή όλων
http://www.sday.gr/Football/Super-League/Paok/PAOK-eisai.aspx
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Re: Tottenham Hotspur -P.A.O.K. 1-2 MVP ,σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Πέμ 01 Δεκ 2011, 22:54

Πιστεύω οτι αυτοί οι 2500 υπέροχα "τρελοί" που βρέθηκαν στο Χαιμπ..(τι κόλλημα κι αυτό) στο WH Lane ,με τη απίστευτη δυναμική που έδωσαν στην ομάδα ,μας έδειξαν το δρόμο.Μας έδειξαν πώς πρέπει να ξαναγίνει η Τούμπα απο εδω και πέρα.Δε μπορούμε να απαιτούμε απ την ομάδα "να τα δίνει όλα" κι εμείς να είμαστε στην απ έξω.Πρέπει να βάλουμε κι εμείς το λιθαράκι μας για να μεγαλώσει ο ΠΑΟΚ.Ηρθε η ώρα να κάνουμε κι εμείς το καθήκον μας.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26774
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο UEFA Europa League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες