P.A.O.K. - Shamrock Rovers 2-1 ,MVP σχόλια και παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική των αγώνων και τα νέα του Ευρωπαϊκού ΠΑΟΚ αλλά και γενική συζήτηση περί της ευρωπαϊκής πορείας της ομάδας στο παρελθόν

MVP

Χαλκιάς
7
3%
Έτο
1
0%
Λίνο
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Σνάουτσνερ
4
2%
Μαλεζάς
11
5%
Τσιρίλο
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Αρίας
11
5%
Λάζαρ
98
48%
Ίβιτς
6
3%
Βιεϊρίνια
56
27%
Σαλπιγγίδης
2
1%
Παπάζογλου
3
1%
Αθανασιάδης
2
1%
Γεωργιάδης
3
1%
 
Σύνολο ψήφων : 204

Re: P.A.O.K. - Shamrock Rovers 2-1 ,MVP σχόλια και παραλειπό

Δημοσίευσηαπό free4 » Παρ 21 Οκτ 2011, 01:48

Η κερκιδα δεν ηταν πολυ καλη..
Απλα ειμασταν ολοι στο χαβαλε κι αυτο νομιζω οτι βγηκε καλα στις οθονες!
Κατα τα αλλα υπηρχε παλμος, αλλα οταν αποφασισαμε να ασχοληθουμε με πολιτικη-ερπετο, πηραμε φωτια!

[youtube]suVBo-b_O7k&feature=player_embedded[/youtube]

[dailymotion]xltox3_yyyy-yyyyyy-yyyyyy-2-1-highlights_sport#from=embed[/dailymotion]
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: P.A.O.K. - Shamrock Rovers 2-1 ,MVP σχόλια και παραλειπό

Δημοσίευσηαπό free4 » Παρ 21 Οκτ 2011, 01:59

Η γκολαρα του Παβλιουτσενκο στο ματς της Τοτεναμ με τη Ρουμπιν!

[youtube]EnR9TgXq9Ic&feature=player_embedded[/youtube]
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: P.A.O.K. - Shamrock Rovers 2-1 ,MVP σχόλια και παραλειπό

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Παρ 21 Οκτ 2011, 03:20

Μαγκες μπειτε στο φορουμ τους να ψοφησετε στο γελιο!

Ο ενας λεει να κλεψουν το συνθημα μας, ο αλλος λεει κοιταξτε ποσο θηριο ειναι ο Χαλκιας, ο αλλος λεει οι επιθεσεις τους ειναι φωτια :lol: :lol:

http://srfcultrasforum.eu/forum/showthr ... alonika-(a)/page6
Dimg4
 

Re: P.A.O.K. - Shamrock Rovers 2-1 ,MVP σχόλια και παραλειπό

Δημοσίευσηαπό free4 » Παρ 21 Οκτ 2011, 03:27

Aπο αυτα παντως που διαβασα στεκονταν αρκετα στη γενικη κατασταση της χωρας και τα αεροπορικα δρομολογια και στο γεγονος οτι ενω στο Λονδινο ειχαν 4 χιλιαρικα, εδω με το ζορι 200 ατομα οπως λεει χαρακτηριστικα ενας!
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: P.A.O.K. - Shamrock Rovers 2-1 ,MVP σχόλια και παραλειπό

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 21 Οκτ 2011, 10:27

Vieirinha, Lazar και Μαλεζάς οι καλύτεροι του αγώνα! Μπράβο στον Κώστα Λαζαρίδη, που είναι ένα 8άρι που μας έλειπε, επιτέλους ξεμπούκωσε ο Πορτογάλος και έδειξε την μεγάλη του κλάση και μπράβο στον Στελλαρα που για ένα ακόμη συνεχόμενο παιχνίδι έχει καλή απόδοση!
Από κει και μετά, ο Χαλκιάς εμπνέει περισσότερη σιγουριά από τον Κροάτη, ο Εττό συνεχίζει να είναι πάνω από το μέτριο, μέτριος ο Μπρούνο που έπεσε στη φάση που σκόραραν αυτοί και αδράνησαν οι ψηλοί μας, μέτριος ο Σναου (καλόν είναι να μην προωθείται πολύ γιατί το χάσμα δύσκολα γεφυρώνεται), μέτριος ο Αρίας, κάτω του μετρίου ο Ivic, κάτω του μετρίου ο Σαλπι, ανύπαρκτος ο Αθανασιάδης μέτριος ο Γεωργιάδης.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90099
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: P.A.O.K. - Shamrock Rovers 2-1 ,MVP σχόλια και παραλειπό

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Παρ 21 Οκτ 2011, 10:48

Έχω την αίσθηση οτι κάτι δε πάει καλά στην ομάδα.Βάζουμε γκόλ και αντί να ανεβούμε κατεβάζουμε ταχύτητα,
κάνουμε πολλά λαθη,παίζουμε χωρίς νεύρο ,πάθος και συγκέντρωση.Οι περισσότεροι παίκτες μοιάζουν
αγχωμένοι και χωρίς συγκέντρωση στο παιχνίδι τους.Ακόμα κι ο Παυλάρας κανει άσχημα παιχνίδια συνεχόμενα.
Πολύ κούραση η κάτι άλλο?
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26772
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: P.A.O.K. - Shamrock Rovers 2-1 ,MVP σχόλια και παραλειπό

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Παρ 21 Οκτ 2011, 12:09

Δείξαμε ποιοι είμαστε»

21 Οκτ 2011 12:18, Από PAOK24
«Δείξαμε ποιοι είμαστε»


Ο προπονητής της Σάμροκ Ρόβερς, Μάικλ Ο’νιλ, μίλησε στο «Libero 107,4», τονίζοντας ότι η ομάδα του έκανε μία πολύ καλή εμφάνιση χθες, ενώ αποκάλυψε ότι κάποιοι παίκτες του δουλεύουν ως τραπεζικοί υπάλληλοι και στελέχη διαφημιστικών εταιρειών!



Για την ήττα από τον ΠΑΟΚ: «Είμαι απογοητευμένος για το αποτέλεσμα κυρίως γιατί πήγαμε πολύ καλά στο δεύτερο ημίχρονο. Είχαμε την ευκαιρία να πάρουμε την ισοπαλία. Μετά το δεύτερο γκολ του ΠΑΟΚ απογοητευτήκαμε».

Για το αν αυτή ήταν η καλύτερη απόδοσή της ομάδας του: «Παίξαμε καλά απέναντι σε μία δυνατή ομάδα. Νομίζω ότι ήταν η καλύτερη απόδοση μας στους ομίλους. Απλά, εμείς είμαστε λίγο κουρασμένοι, γιατί είμαστε στο τέλος της σεζόν».

Για την υπόθεση πρόκριση: «Το αποτέλεσμα που πήρε ο ΠΑΟΚ στο Καζάν του δίνει ένα πλεονέκτημα. Δε θα πρέπει να αφήσει βαθμούς στο Δουβλίνο και στο τελευταίο παιχνίδι με τη Ρούμπιν θα κριθεί η πρόκριση».

Για τα δεδομένα τη δουλειάς του στη Σάμροκ: «Είμαστε μία ημιεπαγγελματική ομάδα. Οι περισσότεροι παίκτες μας, έχουν συμβόλαια 42 εβδομάδων, όσο διαρκεί το πρωτάθλημα. Εχουμε κάποιους παίκτες, που δουλεύουν σε τράπεζες, σε διαφημιστικές εταιρείες… Εχουμε όμως και κάποιους νεαρούς που προσπαθούν να βελτιωθούν και να φτάσουν σε υψηλό επίπεδο, μέσω του Europa League. Είναι μία μίξη, αλλά χθες αποδείξαμε ότι είμαστε μία καλή ομάδα».

Για τον παίκτη του ΠΑΟΚ που θα ήθελε στην ομάδα του: «Μου άρεσε πάρα πολύ ο Βιεϊρίνια αλλά και ο Σαλπιγγίδης, ήταν πολύ καλός. Οι παίκτες του ΠΑΟΚ, όμως, είναι πολύ ακριβοί για εμάς…»

.24
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: P.A.O.K. - Shamrock Rovers 2-1 ,MVP σχόλια και παραλειπό

Δημοσίευσηαπό Ivan_4 » Παρ 21 Οκτ 2011, 18:18

Σ' αυτό το παιχνίδι και με βάση το γεγονός πως σε αυτή την διοργάνωση και πόσο μάλλον σε αυτή την φάση, το μόνο που μετράει είναι οι 3 βαθμοί, εγώ είμαι απολύτως ικανοποιημένος.
Παρόλο που δεν κάναμε καλό παιχνίδι, μη ξεχνάτε, πως είχαμε να αντιμετωπίσουμε μια ομάδα, η οποία έπαιζε πολύ κλειστά και ακόμη και η επιθετική της γραμμή, έπαιζε λίγο πιο έξω από την περιοχή τους. Άλλωστε, η Shamrock, δεν έκανε απολύτως τίποτα και το γκολ της προήλθε από μία αδράνεια δική μας σε στημένη φάση.
Στα θετικά κρατάω την εμφάνιση Lazar, Χαλκιά, Sznaucner, αλλά και την επιστροφή του Vieirinha στα γκολ.
Το καλό πλέον είναι πως κρατάμε την υπόθεση πρόκριση στα χέρια μας. Και μπορεί να φανεί χαζό αυτό που θα πω, αλλά θεωρώ πως το πιο εύκολο από τα εναπομείναντα παιχνίδια του ομίλου, είναι αυτό με την Tottenham στο Λονδίνο. Είναι ένας πολύ μεγάλος αντίπαλος, μέσα στην έδρα του, όπου μη ξεχνάμε πως ο Redknapp δεν χρησιμοποιεί και την καλύτερη δυνατή ενδεκάδα στο Europa League. Είναι ένα ματς, όπου δεν έχεις απολύτως τίποτα να χάσεις, όμως έχεις πάρα πολλά να κερδίσεις.
Άβαταρ μέλους
Ivan_4
 
Δημοσιεύσεις: 629
Εγγραφή: Σάβ 29 Μάιος 2010, 02:05

Re: P.A.O.K. - Shamrock Rovers 2-1 ,MVP σχόλια και παραλειπό

Δημοσίευσηαπό Argonaut4 » Παρ 21 Οκτ 2011, 21:24

Αλλος ένας προπονητής μετα τον Ρεντναπ που θα ήθελε τον Σαλπι στην ομάδα του!!!
-='Eπου Θεώ ΠΑΟΚ=-
-=NEMESIS FIGHTING TEAM=-
-=FIGHTING SOLVES EVERYTHING-BRAZILIAN JIU-JITSU=-
-=MMA FOR LIFE=-
Άβαταρ μέλους
Argonaut4
 
Δημοσιεύσεις: 5275
Εγγραφή: Παρ 17 Δεκ 2010, 13:08
Τοποθεσία: -Black&White London-

Re: P.A.O.K. - Shamrock Rovers 2-1 ,MVP σχόλια και παραλειπό

Δημοσίευσηαπό theoPAOK » Παρ 21 Οκτ 2011, 21:50

MANIAKOS έγραψε:
Για τον παίκτη του ΠΑΟΚ που θα ήθελε στην ομάδα του: «Μου άρεσε πάρα πολύ ο Βιεϊρίνια αλλά και ο Σαλπιγγίδης, ήταν πολύ καλός. Οι παίκτες του ΠΑΟΚ, όμως, είναι πολύ ακριβοί για εμάς…»

.24



Τελικά είναι ωραίο να είσαι πλούσιος :lol:
Tottenham 1-2 Π.Α.Ο.Κ

30/11/2011
Άβαταρ μέλους
theoPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 1456
Εγγραφή: Κυρ 28 Νοέμ 2010, 19:18
Τοποθεσία: Πέραμα, Μπειραιάς

Re: P.A.O.K. - Shamrock Rovers 2-1 ,MVP σχόλια και παραλειπό

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Παρ 21 Οκτ 2011, 22:07

Θυμάμαι τα παλιά τα χρόνια που περιμέναμε με αγωνία τις ευρωπαϊκές κληρώσεις μπας και μας καθήσει καμιά βατή ομάδα. Και μας τύχαιναν κάτι "άγνωστες" και μας έριχναν στα αυτιά. Επιτέλους γύρισε ο τροχός, επιτέλους ήρθε η στιγμή να είμαι εγώ η μεγάλη ομάδα και ο αντίπαλός μου το χωριό.

Και εις ανώτερα.
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8383
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: P.A.O.K. - Shamrock Rovers 2-1 ,MVP σχόλια και παραλειπό

Δημοσίευσηαπό Argonaut4 » Σάβ 22 Οκτ 2011, 00:03

Αυτό ειναι αποτέλεσμα της διοίκησης Ζαγοράκη-Βρύζα κύριοι και όπως είπα σε άλλο τόπικ..........λέγετε ανάπτυξη και πρόοδος!
-='Eπου Θεώ ΠΑΟΚ=-
-=NEMESIS FIGHTING TEAM=-
-=FIGHTING SOLVES EVERYTHING-BRAZILIAN JIU-JITSU=-
-=MMA FOR LIFE=-
Άβαταρ μέλους
Argonaut4
 
Δημοσιεύσεις: 5275
Εγγραφή: Παρ 17 Δεκ 2010, 13:08
Τοποθεσία: -Black&White London-

Re: P.A.O.K. - Shamrock Rovers 2-1 ,MVP σχόλια και παραλειπό

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Σάβ 22 Οκτ 2011, 11:07

kataramenos5 έγραψε:Έχω την αίσθηση οτι κάτι δε πάει καλά στην ομάδα.Βάζουμε γκόλ και αντί να ανεβούμε κατεβάζουμε ταχύτητα,
κάνουμε πολλά λαθη,παίζουμε χωρίς νεύρο ,πάθος και συγκέντρωση.Οι περισσότεροι παίκτες μοιάζουν
αγχωμένοι και χωρίς συγκέντρωση στο παιχνίδι τους.Ακόμα κι ο Παυλάρας κανει άσχημα παιχνίδια συνεχόμενα.
Πολύ κούραση η κάτι άλλο?

Δεν κατεβασαμε ταχυτητα.Ιδιο παιχνιδι καναμε και δημιουργησαμε αλλες 2-3 ευκαιριες με το σουτ του λαζαρ,το σουτ το βιειρινια,το σουτ του ιβιτς και το φαουλ του βιειρινια.Καναμε δηλαδη μετα το γκολ αλλες 4 φασεις για γκολ.Και οι αλλοι τρεχανε αδελφε.Μπορει ημιεπαγγελματιες αλλα τρεχανε και κλωτσια επεσε και απ'ολα.Το θεμα ειναι να μπορουμε να τα καθαριζουμε απο το πρωτο ημιχρονο τα ματς αυτα και στο δευτερο να κανουμε συντηρηση.Η κουραση σιγουρα για καποιους παιζει ρολο.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27850
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: P.A.O.K. - Shamrock Rovers 2-1 ,MVP σχόλια και παραλειπό

Δημοσίευσηαπό theo G4 » Σάβ 22 Οκτ 2011, 11:25

ABOLEYTOI έγραψε:Θυμάμαι τα παλιά τα χρόνια που περιμέναμε με αγωνία τις ευρωπαϊκές κληρώσεις μπας και μας καθήσει καμιά βατή ομάδα. Και μας τύχαιναν κάτι "άγνωστες" και μας έριχναν στα αυτιά. Επιτέλους γύρισε ο τροχός, επιτέλους ήρθε η στιγμή να είμαι εγώ η μεγάλη ομάδα και ο αντίπαλός μου το χωριό.

Και εις ανώτερα.



Μία νίκη ακόμα φέτος και από του χρόνου τα ανώτερα θα έρθουν :nairepaok:
theo G4
 
Δημοσιεύσεις: 3260
Εγγραφή: Δευτ 30 Μάιος 2011, 08:15

Re: P.A.O.K. - Shamrock Rovers 2-1 ,MVP σχόλια και παραλειπό

Δημοσίευσηαπό free4 » Παρ 04 Νοέμ 2011, 18:08

Εμ Βι Πι ο Λαζαρ με 98 ψηφους και 48% των προτιμήσεων μας!
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Προηγούμενη

Επιστροφή στο UEFA Europa League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης