Rubin Kazan - P.A.O.K. (29/9 18:00 ΑΝΤ1)

Σχόλια - κριτική των αγώνων και τα νέα του Ευρωπαϊκού ΠΑΟΚ αλλά και γενική συζήτηση περί της ευρωπαϊκής πορείας της ομάδας στο παρελθόν

Re: Rubin Kazan - P.A.O.K. (29/9 18:00 ΑΝΤ1)

Δημοσίευσηαπό chabos4 » Τετ 28 Σεπ 2011, 05:11

Ξέρει κανείς αν θα το δείξει κανάλι στην αμερική?
chabos4
 
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Δευτ 06 Οκτ 2008, 22:26

Re: Rubin Kazan - P.A.O.K. (29/9 18:00 ΑΝΤ1)

Δημοσίευσηαπό stathis73 » Τετ 28 Σεπ 2011, 08:21

Σημερα παιδιά θα κερδισουμε, αυτην την αισθηση εχω και ελπιζω να βγω αληθινος.

Στην κοντρα επιθεση παιζουμε παρα πολυ καλά και εχω την εντυπωση οτι η "τριας" θα κανει οργια μπροστα.
Άβαταρ μέλους
stathis73
 
Δημοσιεύσεις: 1316
Εγγραφή: Παρ 27 Μάιος 2011, 10:16

Re: Rubin Kazan - P.A.O.K. (29/9 18:00 ΑΝΤ1)

Δημοσίευσηαπό Χωρικός » Τετ 28 Σεπ 2011, 08:40

εγώ πάλι έχω την αίσθηση οτί σήμερα ούτε θα κερδίσουμε, ούτε θα χάσουμε, ούτε χι θα φέρουμε....

γιατί δεν παίζουμε σήμερα αλλά αύριο!!! :opaokara: :opaokara: :opaokara:
πάρε και μία να'χεις :yellowcard:
Άβαταρ μέλους
Χωρικός
 
Δημοσιεύσεις: 3199
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Rubin Kazan - P.A.O.K. (29/9 18:00 ΑΝΤ1)

Δημοσίευσηαπό stathis73 » Τετ 28 Σεπ 2011, 09:01

Χωρικός έγραψε:εγώ πάλι έχω την αίσθηση οτί σήμερα ούτε θα κερδίσουμε, ούτε θα χάσουμε, ούτε χι θα φέρουμε....

γιατί δεν παίζουμε σήμερα αλλά αύριο!!! :opaokara: :opaokara: :opaokara:
πάρε και μία να'χεις :yellowcard:



:opaokara: :opaokara: :lol: :lol: :lol: mea culpa

Οπως και να εχει παμε για νικη ετσι νομιζω χωρικέ μου. :opaokara:
Άβαταρ μέλους
stathis73
 
Δημοσιεύσεις: 1316
Εγγραφή: Παρ 27 Μάιος 2011, 10:16

Re: Rubin Kazan - P.A.O.K. (29/9 18:00 ΑΝΤ1)

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τετ 28 Σεπ 2011, 10:34

Θα κερδίσουμε και σημερα (Emirates ) ;) και αύριο στο καζάνι.
Πάμε Παοκάρα μου.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26717
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Rubin Kazan - P.A.O.K. (29/9 18:00 ΑΝΤ1)

Δημοσίευσηαπό shark4 » Τετ 28 Σεπ 2011, 10:39

Εισαι ωραιος ... Συμφωνω :opaokara: :opaokara:
" Άν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου." Ε. Πάουντ
Άβαταρ μέλους
shark4
 
Δημοσιεύσεις: 4755
Εγγραφή: Δευτ 24 Αύγ 2009, 10:47

Re: Rubin Kazan - P.A.O.K. (29/9 18:00 ΑΝΤ1)

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τετ 28 Σεπ 2011, 13:21

Το θέμα είναι άν κερδίσεις αύριο, τί γίνεται μετα.Πάμε για 3 στις 3 διοργανώσεις?
Ακούς καρδιά(και χρήμα απο EL) ή λογική κύρ Λάζλο μου?
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26717
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Rubin Kazan - P.A.O.K. (29/9 18:00 ΑΝΤ1)

Δημοσίευσηαπό PARASANDALOS » Τετ 28 Σεπ 2011, 13:32

stathis73 έγραψε:Σημερα παιδιά θα κερδισουμε, .
τι ωρα περιπου???
Άβαταρ μέλους
PARASANDALOS
 
Δημοσιεύσεις: 5255
Εγγραφή: Παρ 14 Νοέμ 2008, 05:15
Τοποθεσία: ΔΕΝΤΡΟΠΟΤΑΜΟΣ

Re: Rubin Kazan - P.A.O.K. (29/9 18:00 ΑΝΤ1)

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 28 Σεπ 2011, 13:49

Δεν πάμε για διπλό, αλλά για το "Χ" που το θέλουμε και με τα δυό χέρια!
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89857
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Rubin Kazan - P.A.O.K. (29/9 18:00 ΑΝΤ1)

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 28 Σεπ 2011, 13:50

PARASANDALOS έγραψε:
stathis73 έγραψε:Σημερα παιδιά θα κερδισουμε, .
τι ωρα περιπου???

21:45 ΝΕΤ.
Η αρχή γίνεται σήμερα και η ολοκλήρωση (βαριά λέξη...) την Κυριακή.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89857
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Rubin Kazan - P.A.O.K. (29/9 18:00 ΑΝΤ1)

Δημοσίευσηαπό moican4 » Τετ 28 Σεπ 2011, 16:35

Ο Χιλιανός αμυντικός του ΠΑΟΚ, Πάμπλο Κοντρέρας, εκπροσώπησε τους συμπαίκτες του στην συνέντευξη Τύπου στο Καζάν και επεσήμανε πως η ομάδα πρέπει να καλύψει στα εκτός έδρας ματς, τους χαμένους βαθμούς από την ισοπαλία με την Τότεναμ.

Αναλυτικά τα όσα είπε:

Για τα θετικά αποτελέσματα που φέρνει και φέτος ο ΠΑΟΚ στην Ελλάδα και στην Ευρώπη, δήλωσε: "Στα δυο τελευταία ματς έχουμε καλά αποτελέσματα στην Ευρώπη και πλέον έχοντας η ομάδα μεγαλύτερη εμπιστοσύνη στις δυνάμεις της, πιστεύω ότι μπορεί να τα πάει ακόμα καλύτερα παίζοντας απέναντι σε μεγάλες ομάδες στο εξωτερικό".

Για το τρόπο που θα παίξει ο ΠΑΟΚ στο αυριανό ματς, δήλωσε: "Αυτό θα το απαντήσει ο προπονητής μας. Εμείς ξέρουμε ότι ο αντίπαλος μας έχει ποιότητα. Εμείς πρέπει να κάνουμε ότι μας ζητήσει ο προπονητής μας έτσι ώστε να εξουδετερώσουμε τις αρετές του αντιπάλου μας".

Για τη σημασία που έχουν οι αγώνες με την Ρούμπιν για την πρόκριση στην επόμενη φάση, ανέφερε: "Εμείς πρέπει να πάρουμε πίσω τους δυο βαθμούς που χάσαμε παίζοντας στην έδρα μας με την Τότεναμ, γιατί αν θέλεις να προκριθείς πρέπει να κερδίζεις τα ματς στην έδρα σου..."

Μιλώντας για το περσινό ματς με την ΤΣΣΚΑ, υπογράμμισε : "Θυμάμαι ότι είχαμε κάνει ένα μεγάλο παιχνίδι απέναντι στην ΤΣΣΚΑ. Θελω να κάνουμε την ίδια καλή εμφάνιση και αύριο..."

Για τις δυσκολίες που θα αντιμετωπίσει η αμυντική γραμμή του ΠΑΟΚ από τους επιθετιούς της Ρούμπιν είπε :
"Κάθε παίκτης θα προσπαθήσει να δώσει το καλύτερο. Η Ρούμπιν έχει καλούς επιθετικούς και εμείς θέλουμε να κάνουμε ως ομάδα μια καλή εμφάνιση για να πάρουμε το θετικό αποτέλεσμα την Πέμπτη"

http://www.paokmania.gr/articles/footba ... roume.html

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Ο Λάσλο Μπόλονι, στην καθιερωμένη συνέντευξη τύπου πριν από τον αυριανό αγώνα του Europa League με τη Ρουμπίν Καζάν, ανέφερε και πάλι τους λόγους για τους οποίους επέλεξε να αφήσει στη Θεσσαλονίκη τους Γκαρσία και Σαλπιγγίδη, ενώ τόνισε πως ο Δικέφαλος πήγε στο Καζάν με στόχο τη νίκη.

Τα όσα είπε ο Ρουμάνος:

"Είναι το δεύτερο δύσκολο ματς για μας την ίδια εβδομάδα και θα κάνουμε τα πάντα για να είμαστε στην καλύτερη δυνατή κατάσταση. Είναι ιδιαίτερη η εβδομάδα συτή που διανύουμε γιατί έχουμε τρία ιδιαίτερα παιχνίδια και έχουμε ταξίδια, ακόμη κι αν κάποια απ' αυτά δεν είναι τόσο μακρινά. Είναι ευχάριστο το ότι δεν αντιμετωπίζουμε προβλήματα τραυματισμών και τιμωριών. Είναι μια στιγμή που ενδιαφερόμαστε για την δική μας αγωνιστική κατάσταση. Σίγουρα αυτή πρέπει να χτίσουμε την ομάδα με δυναμική, με λογική και με καλή φυσική κατάσταση και αυτή είναι η δουλειά που προσπαθούμε να κάνουμε".

Για τους λόγους που άφησε στη Θεσσαλονίκη τους Γκαρσία, Σαλπιγγίδη, εξηγησε: "Οι λόγοι που δεν τους πήρα είναι ξεκάθαροι. Ο Γκαρσία έκανε μια εγχείριση κατά τη διάρκεια των διακοπών, ο Σαλπιγγίδης είχε επίσης τραυματισμό. Πρέπει να ακολουθήσουν ένα ειδικό πρόγραμμα και δεν είναι οι μόνοι. Το ότι δεν τους πήρα μαζί μου στη Ρωσία, σημαίνει ότι περιμένω από κάποιους παίκτες να δείξουν σε μένα, στον κόσμο και τη διοίκηση ότι μπορούν να βοηθήσουν και να καλύψουν τα κενά".

Για το ότι κάποιοι ερμήνευσαν τον αποκλεισμό των Γκαρσία και Σαλπιγγίδη πως ο ΠΑΟΚ ρίχνει περισσότερο βάρος στο πρωτάθλημα, τόνισε: "Δεν είναι όλα τα παιχνίδια του πρωταθλήματος πιο σημαντικά. Επίσης, χωρίς αυτούς του δυο παίκτες παίξαμε και κόντρα στην Καρπάτι και ξέρετε τα αποτελέσματα που πήραμε. Γιατί λοιπόν να μην το ξανακάνουμε;"

Για την αντίδραση των Γκαρσία - Σαλπιγγίδη οταν πληροφορίθηκαν ότι δεν βρίσκονταν στην αποστολή, σημείωσε: "Το συζήτησα μαζί τους. Είναι ώριμοι και το κατάλαβαν. Δεν μπορώ, όμως, να καταλάβω γιατί επιμένετε σε αυτούς τους δυο και δε με ρωτάτε για τα παιδιά που είναι εδώ".

Για το γεγονός ότι στην ομάδα του ΠΑΟΚ ο μεγαλύτερος παίκτης είναι 36 και ο μικρότερος 16 ετών, είπε: "Το να δουλεύω με πολλούς νέους παίκτες είναι ευχαρίστηση για μένα. Το να δουλεύω με καλούς παίκτες είναι επίσης καλό και κανείς δεν κάνει χάρη σε κανέναν παίκτη που είναι στον ΠΑΟΚ. Το αξίζουν και είναι εδώ".

Για το σχήμα που θα παρατάξει αύριο, ανέφερε: "Σίγουρα θα πρέπει να κάνω δυο αλλαγές σε σχέση με τον αγώνα κόντρα στην ΑΕΚ. Για το αν θα κάνω κι άλλες αλλαγές, έχω στη διάθεσή μου 24 ώρες για να το αποφασίσω".

Για το πώς σκέφτεται να αντιμετωπίσει τους Ρώσους, ξεκαθάρισε: "Ποτέ δε δίνω πληροφορίες για το πώς θα αντιμετωπίσω τον αντίπαλο".

Για τον τρόπο που αγωνίζονται οι ρωσικές ομάδες:
"Έχω φίλους προπονητές που δουλεύουν εδώ και μου έδωσαν αρκετές πληροφορίες για το ρωσικό ποδόσφαιρο. Σε σχέση με το περσινό παιχνίδι που έδωσε ο ΠΑΟΚ με την ΤΣΣΚΑ, σίγουρα η θερμοκρασία θα είναι υψηλότερη. Τα υπόλοιπα θα τα δούμε αύριο στο γήπεδο".

Για τις εντυπώσεις του από την πόλη του Καζάν, δήλωσε: "Αν και ο χρόνος μου είναι περιορισμένος, έκανα μια βόλτα, είδα το Κρεμλίνο και διαπίστωσα ότι είναι μια πόλη καθαρή και γι΄ αυτό σας αξίζουν συγχαρητήρια".

Για το αν θα είναι ευχαριστημένος και με την ισοπαλία, τόνισε: "Ναι θα το υπέγραφα και με τα δυο χέρια αλλά εννοείται ότι εδώ ήρθαμε για να κερδίσουμε"

http://www.paokmania.gr/articles/footba ... -game.html
Τέσσερα πράγματα στη ζωή δε γυρίζουν πίσω. Οι στιγμές που έζησες, οι πράξεις που έκανες, τα λόγια που είπες και οι ευκαιρίες που έχασες....!!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
moican4
 
Δημοσιεύσεις: 8340
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 05:46

Re: Rubin Kazan - P.A.O.K. (29/9 18:00 ΑΝΤ1)

Δημοσίευσηαπό angelpaok4 » Τετ 28 Σεπ 2011, 19:05

Ξερει κανεις ποιο καναλι δειχνει ζωντανα τον ΠΑΟΚ στο εξωτερικο απο δοριφορικα?
Άβαταρ μέλους
angelpaok4
 
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 08:13
Τοποθεσία: athina

Re: Rubin Kazan - P.A.O.K. (29/9 18:00 ΑΝΤ1)

Δημοσίευσηαπό chabos4 » Πέμ 29 Σεπ 2011, 06:10

Μόνο ένα πορτογαλλικό βρήκα να το δείχνει. Sport.TV2
Και το ρωσικο Sport+ λογικά.
Το Ant1 Satellite δεν το δείχνει.
Ό,ποιος βρει κανάλι για αμερική ας μας πει!
chabos4
 
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Δευτ 06 Οκτ 2008, 22:26

Re: Rubin Kazan - P.A.O.K. (29/9 18:00 ΑΝΤ1)

Δημοσίευσηαπό moican4 » Πέμ 29 Σεπ 2011, 09:31

Το αποψινό παιχνίδι θα μεταδοθεί και ραδιοφωνικά από το PAOKMANIA WEB RADIO,
Απλή αναμετάδοση και σχολιασμός εννοείται, όχι απευθείας από το Καζάν.
Όσοι μπορείτε και θέλετε κλείνετε τον ήχο της τιβι, όσοι δεν θα εχετε πρόσβαση σε τιβι, μπορείτε να αρκεστείτε στην μετάδοση..
Το pre game θα ξεκινήσει στις 17.30 με τραγούδια ,ηχητικά και πολλά άλλα..

ΕΜΠΡΟΣ ΑΕΤΕ.!!
Τέσσερα πράγματα στη ζωή δε γυρίζουν πίσω. Οι στιγμές που έζησες, οι πράξεις που έκανες, τα λόγια που είπες και οι ευκαιρίες που έχασες....!!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
moican4
 
Δημοσιεύσεις: 8340
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 05:46

Re: Rubin Kazan - P.A.O.K. (29/9 18:00 ΑΝΤ1)

Δημοσίευσηαπό xlebouras » Πέμ 29 Σεπ 2011, 11:42

moican4 έγραψε:Το αποψινό παιχνίδι θα μεταδοθεί και ραδιοφωνικά από το PAOKMANIA WEB RADIO,
ΕΜΠΡΟΣ ΑΕΤΕ.!!

Εξαιρετικά ρε αλάνια!
ΕΜΠΡΟΣ ΔΙΚΕΦΑΛΕ!!
ΚΑΤΩ Η ΧΟΥΝΤΑ ΤΗΣ ΕΠΟ,ΤΟΥ ΠΟΚ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΑΡΑΚΡΑΤΟΥΣ ΤΗΣ ΧΑΒΟΥΖΑΣ
Άβαταρ μέλους
xlebouras
 
Δημοσιεύσεις: 2078
Εγγραφή: Παρ 12 Μαρ 2010, 16:32
Τοποθεσία: Καππαδοκία/Αϊβαλί/Σμύρνη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο UEFA Europa League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης